NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD De Stelpest.... Plonvier heeft DE schoenen zijn ons écht een zorg. Rabobank G3 door Goes Giesbeek No. 3608 Donderdag 6 juni 1974 77e jaargang Druk en uitgave ^Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 6.per half jaar. Franco per post 22.50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 29 Een uur later vroeg ze het hem. Ze ston den met de wagen op een verlaten landweg. Er was in de verte één huis te zien. Verkeer kwam er helemaal niet langs. Ze lag dicht tegen hem aan. Hij kuste het meisje en zij kuste hem terug, wild en verlangend. Ze voelde zijn hand over haar lichaam gaan. Iets ontbrandde er in haar, maar op een gegeven moment realiseerde ze zich: Hij is nu directeur. Wat wil hij van me? Als hij denktZe voelde zijn hand op haar dij. Resoluut pakte ze die hand en bracht hem terug op een veiliger plaats. „Wat ben je eigenlijk met me van plan, Gert Treep? Directeur van een bouwonder neming in Velp? Af en toe eens met je wagen aanwippen in Brasemsveld, mij op halen en dan ordinair met me te schar relen en zoenen? Net zo lang tot je een vrouw van je stand gevonden hebt en daarmee trouw? Met dank voor de bewezen diensten aan Rienie Schollenberg? Zeg het me, want dan kunnen we beter rechtsom keert maken en terugrijden naar huis. Dan wens ik je voor de toekomst al het goede en word je vriendelijk verzocht niet meer aan huis te komen. Voor aleer ik Ze snikte en sloeg haar handen voor het gezicht. Even zat hij verbaasd te kijken. Toen begreep hij het in al zijn werkelijkheid: dit lieve kind is stapelverliefd op me. Als ik met mooie beloften kom, kan ik alles met haar doen. Alles. Zo gek zal ze zeker zijn. Zo was Riek van Oss toch ook met die kerel, die zogenaamd een huis had gekocht? Toen het ze immers ook alles toe? Zijn alle vrouwen nu zo? Neem nu tante Gerda in Hillegom. Je doet het natuurlijk niet, want ze is moeders zus en als ik wat met Gerda uithaalde, zou ik mijn schat van een moeder niet meer onder de ogen durven komen. Maar als ik met Gerda ga flirten, krijg ik haar net zo ver, als ik wil. Idioot gewoon. Het is schandalig om er ook maar over te denken. Maar dit lieve kind Hij sloeg zijn arm om haar heen en trok het schokkende meisje dicht tegen zich aan. „Dwaas kind, wat voor onzin haal je in je hoofd? Wil ik je een leuke avond bezorgen je moeder heeft van avond aanspraak aan mijn hoofdopzichter en nu ga je zitten snotteren. Verroest, we zijn jong, jij en ik. Mogen we dan beiden wat genieten van het leven? Moet je daar dadelijk wat achter zoeken? Ik mag je, dat weet je onderhand wel. En toen ik vanmorgen hierheen reed, dacht ik: van avond, na het werk, ga ik naar Rienie. Dan zie ik haar weer en gaan we samen een poosje er van door. Gewoon wat toeren en ergens wat drinken." Zonder haar handen van het gezicht te halen, zei ze op zachte toon: „Juist. En morgen ben je me weer vergeten, over morgen en nog een aantal dagen. Want je hebt je werk. Tot je ambtshalve opnieuw naar Brasemsveld moet, waarbij je onder weg je plotseling herinnert een zekere Rienie Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1. WISSENKERKE Schollenberg te kennen, dat leuke grietje, dat zich immers gewillig laat zoenen en bevoelen door meneer de directeur Plotseling kwam ze overeind en keek hem met een roodvertrokken gezicht aan. „Als je maar weetals je maar weet, dat ik daar niet van gediend ben Donder dan maar op en laat me met rust. Ik kom er wel overheen. Nu. Maar als het een lange tijd duurt, dan „Maar liefje, wat wil ja dan? Wat steekt er voor kwaad achter, als wij wat dollen met elkaar? We zijn toch jong? Daar komt nog bij: ik werk nu heel wat harder als voorheen. Geloof maar, dat een directeurs baantje geen sinecure is. Ik werk twee keer zo hard als toen ik nog hoofdopzichter was. In Brasemsveld. Mag ik dan eens een avondje wat ontspanning hebben met een hardstikke leuke meid. die Rienie Schol lenberg heet? Of ben ik dan een schoft?" Ze schudde ongeduldig het hoofd. „Je begrijpt me niet of je wilt me niet begrij pen. Het is, datje bent wat voor me gaan betekenen. Toen ik hoorde, dat je benoemd was tot directeur, vond ik dat geweldig voor je. Want ik gun het je, van zelfsprekend. Je bent een fijn jong en je was geweldig lief voor mama, toen ze in het ziekenhuis lag. En met mij had je jobs geduld in de dagen, dat ik moest koken, want ik kon er natuurlijk niets van. En het was nog fijner, toen we die zaterdag middag en -avond uit zijn geweest. Daar had ik machtige herinneringen aan Tot ik hoorde, dat jij directeur was gewor den. Al vond ik het enorm voor je en was ik er trots op's avonds heb ik op mijn kamer een potje zitten grienen. Omdat ik wel begreep, dat er voor mij geen plaats meer zou zijn in jouw leven. Jij zit opeens in een veel hogere klasse. Adeldom verplicht, je moet je status als directeur hooghouden. Je zult nu wel in andere kringen komen als je gewend was, want tal van deuren, die eertijds voor je gesloten bleven, gaan nu als automaten voor je open, omdat je nu meneer Treep bent, directeur van een grote bouwonder neming. Moeders van huwbare dochters zullen je uitnodigenvertel mij wat. Ik weet het toch uit de tijd, dat mijn vader nog leefde? Nadat-ie bevorderd was tot majoor? Een kapitein telt niet mee, maar een majoor is al iets. Hogeren in rang kwamen met hun vrouwen bij ons op visite om te kijken, wat die Rienie Schollenberg voor iemand was. Misschien iets voor hun zoon. Zoiets voel je immers aan? Net alsof je een melkkoetje bent op de veemarkt. Het mankeerde er nog maar aan, dat ze je bevoelden. Ik kon er soms wel van overgeven: het maakte me misselijk. Wel, dat is je voorland, meneer de directeur, let op mijn woorden. Wedden om een lief ding, dat ze je binnenkort uitnodigen? Mensen, van wie je misschien nooit of nauwelijks gehoord hebt? Die hun dochter wellicht graag gekoppeld zouden zien aan een directeurTja, mijn schoonzoon is directeur van een bouwbedrijf in Velp. Ja, mijn dochter heeft het uitstekend getrof fen Een harde klap in haar gezicht bracht het meisje tot zichzelf. Uiterst geschrokken keek ze naar de man naast zich, de lang zaam gloeiende wang bevoelend. Met grote ogen staarde ze hem aan. „Jeje hebt me geslagenstotterde ze, bleek van schrik. „Ja," antwoordde hij op grimmige toon. „En weet je, waar ik nog meer zin in heb? Je uit de wagen te sleuren, je over m'n knie te leggen en je een flink pak slaag geven, jongedame. Want dat verdien je met je insinuaties. Je had moeten begrijpen, dat jij -ook wat voor me betekent, kleine stommeling, anders was ik niet terugge komen. Niet omdat ik in jou een gemak kelijk speelpopje zie ik houd helemaal niet van speelpopjes maar wel een leuke, gezonde griet, met temperament en een goed stel hersens. Ik dacht, dat ik dit in jou gevonden had, maar ik denk nu, dat ik me vergist." „O. Maar daarom hoef je me nog niet te slaan!" riep ze verontwaardigd uit. „Nee? Nou, je weet nu tenminste, wat je aan me hebt. Ik mag je, Rienie Schol lenberg, ik verheugde me vanmorgen op ons weerzien. En ik verlangde er naar je in mijn armen te houden om je te zoenen. Hoor je het? Als jij denkt, dat ik me het hoofd op hol laat maken door aftandse matrones met hysterische dochters, vergis je je. Ik heb wel zoveel onderscheidings vermogen om te kunnen doorgronden, wat men wil of wat men van plan is." Er was enige tijd stilte in de wagen. Opeens voelde hij haar hand op de zijne. „Sorry, Gert," zei ze zacht, „misschien had ik beter kunnen weten. Zo ben jij niet, he?" Hij trok haar opnieuw in zijn armen en kuste haar. „Zottinnetjekom hier, zal ik het afkussen? Doet het pijn?" „Nou, en of, bruut! Zitten je handen altijd zo los?" „Soms. Ik ben driftig, hoewel ik me altijd zoveel mogelijk probeer te beheersen. Wat dacht je? Ik heb ook mijn gebreken." Ze vleide zich opnieuw tegen hem aan. „Vertel es, GertNoem ze eens, ja? Misschien kan ik ervan profiteren. Heb je ergens een zwakke plek? Ga ik die uitbuiten, vast!" Ze hief haar hoofd naar hem op en hij kuste haar. Telkens weer. Tot ze heftig zijn kussen beantwoordde. Opnieuw gleed zijn hand over haar lichaam. Ze sid derde van genot. Hij fluisterde haar in 't oor: „Eigenlijk toch jammer, schat, dat er geen knoopjes aan je jurk zitten Met trillende stem antwoordde ze, nau welijks hoorbaar: „Dè schouderbandjes kun nen over m'n armen omlaagsufferd..." 11. Het werk in Brasemsveld vorderde nu naar ieders tevredenheid. Sinds Gert de jonge Diephuis goed de waarheid had ge zegd, waren er geen moeilijkheden meer. Cor Deetman bracht getrouw iedere zater dag verslag uit en beschreef de vorderingen. Zo eens in de drie weken ging Gert zelf of Piet Vilstra heel vroeg naar Bra'semsveld en bleef er doorgaans de hele dag. Als Gert het was, bezocht hij 's avonds mevrouw Schollenberg, at mee aan tafel, drukte de gastvrouw omzichtig een bankbiljet in de hand en ging daarna een paar uurtjes met Rienie toeren. Geieidelijk aan begon Gert zich te realiseren: ik houd van dit meisje. Ze is een schat. Ik denk, dat ik haar maar eens een vrijdag ophaal voor een lang weekeind thuis. (Wordt vervolgd). P.V. DE BLAUWE DOFFER KORTG. Uitslag concours St. Ghislain 25 mei 1974. Deelname 334 duiven. 1 P. J. Kesteloo 9.53.31 2 P. J. Verburg 53.28 3 J. L. F. Minneboo 58.12 4 G. van Liere 5 P. J. Wilderom 6 S. Branderhorst 7 A. T. Bouterse 8 P. de Waal 9 G. van Liere 10 P. J. Kesteloo 10.00.24 9.59.06 58.27 10.01.32 01.44 02.07 9.57.35 124.061 180.6 123.933 178.5 128.680 176.4 128.906 174.3 127.272 172.2 126.323 170.1 128.955 168 128.762 165.9 2 163.8 2 161.7 verzekeringen Vandaar I onze speciale verzekerings adviseur die er alles van weet. En u graag adviseert over uw lopende en nieuw te sluiten verzekeringen. Een 'zekere' service van uw Rabobank. Wissenkerke en Colijnsplaat Telefoon van onze verzekerings - jt adviseur 01108-577 ECONOMISCHE ZOETWATERWIN NING IS MOGELIJK De grootste kosten bij zoetwaterwinning uit zoutwater worden gevormd door de energie die nodig is om het zoute water zodanig te verwarmen dat het verdampt. Wanneer men dit probleem kan ontlopen, dan wordt de winning van zoetwater aan zienlijk goedkoper. Een leuke oplossing voor dit probleem heeft men gevonden in Bremen. Men maakt daar gebruik van de warmte die ontsnapt van de daar aanwezige hoog ovens. Die warmte, die anders verloren gaat wordt gebruikt, om zout water uit de rivier de Wezer te laten verdampen. Op deze manier wordt op zeer voordelige wijze dagelijks 2400 kubieke meter zoet water gewonnen. Gezien het leuke succes, koestert men nu •Mannen om een en ander uit te breiden. Naast de warmte afkomstig van de hoog ovens, zou men in de toekomst ook gebruik kunnen gaan maken van warmte die zal vrijkomen bij een dichtbij te situeren grote vuilverbrandingsindustrie. Tesamen zouden die in staat zijn om een interessante hoeveelheid zoet water per dag te leveren. Het gaat om economisch gebruik van warmte. DE PIL VOOR DE POES Veel kattenliefhebbers tobben met het probleem, dat men in een bepaalde periode met ongewenste nesten jonge poesjes komt te zitten. De poes binnenhouden, of kat of poes medisch laten behandelen is dan dikwijls de enige mogelijkheid. Het eerste is dikwijls moeilijk, want de rakkers weten slim te ontsnappen en het tweede kan bij rasdieren in verband met de nakomelingschap onge wenst zijn. Het is een probleem om de zaak in de hand te houden. Gebleken is echter, dat het mogelijk is om in zo'n periode de poezen de vrouwenpil te geven. Deze worden dan achter op de tong van het dier gelegd en men dwingt het dier te slikken. Overleg met de dierenarts is hierbij nuttig. WANDELTOCHTEN COLIJNSPLAAT De wandclsportvereniging „De Patrijzen" te Colijnsplaat organiseert van 10 t/m 13 juni a.s. een avondvierdaagse over 10 of 15 km. De start is om 19.00 uur vanuit het Dorpshuis „De Brug". Inschrijven vanaf half zeven. Op 22 juni organiseert de W.S.V. „De Patrijzen" de vierde „Poldertochten" over 5 - 10 - 15 of 25 km. Start individuelen vanaf half één vanuit het Dorpshuis. Kruiswoordpuzzel no. 378 Horizontaal: 1. titel (afk.) - 3. woordsoort 10. aanwijzend voornaamwoord - 13. water in Utrecht - 15. nihil - 16. godsdienst (afk.) 18. lengtemaat (afk.) - 19. kostbaar - 21. hoofddeksel - 22. inwendig orgaan - 24. vruchtennat - 26. sportterm - 28. kostbaar kleinood - 30. de lezer heil (afk. lat.) - 31. metaal - 33. zeehond - 35. deel - 36. ver laagde toon - 37. vogelprodukt - 38. deel van het hoofd - 40. klaar - 41. gezet - 43. jongensnaam - 44. volle uitrusting; ambts gewaad - 47. vlagzalm - 48. bevestiging 49. lust - 50. natuurkundeterm (afk.) - 51. anno (afk.) - 52. deel van een huis - 54. militair (afk.) - 55. voor - 56. meisjesnaam 57. meisjesnaam - 58. rivier in Italië - 59. telwoord - 60. vervallen woning - 62. berg 64. haarloos - 66. kleinst deelbare deeltje 68. bovenste deel - 70. namelijk (afk.) - 71. fr. lidwoord - 72. steek - 73. tocht - 75. vaartuig (afk.) - 77. rivier in Siberië - 79. deel van een fr. ontkenning - 80. slinger plant - 82. groet - 84. eng. titel - 85. snui vend blazen - 86. de onbekende (afk.). Verticaal: 1. erbarmen - 2. mannelijk dier 4. voegwoord - 5. deel van de mond - 6. ouderloos kind - 7. viseter - 8. herkauwer 9. lekkernij - 11. hetzelfde (afk.) - 12. larve van een langpootmug - 14. vogel - 17. geleerd - 20. soldatenkost - 23. visbeen 25. onmeetbaar getal - 27. woede - 29. grond om een boerderij - 32. nieuw (lat.) 34. waardebriefje - 36. maanstand (afk.) 39. genodigde - 42. bestaat - 43. rustig 44. nakomelingschap - 45. N.V. (duits) - 46. plan - 48. pers. vnw. - '49. vis - 51. vlakte maat - 52. sluitmiddel - 53. lantaarnplaatje 54. bosje haar - 55. geneesmiddel - 56. deel der wet (afk.) - 59. gemeen - 60. rijtuig 61. losse naad - 63. huidopening - 65. meisjesnaam - 67. meisjesnaam - 69. clown 74. geheel de uwe (afk.) - 76. N.V. (Fr.) 78. bouwkundig ingenieur (afk.) - 80. soort onderwijs (afk.) - 81. deel van een fr. ont kenning - 83. Verenigde Naties (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 377 Horizontaal: 1. blaar - 5. die - 7. dosis 11. kraai - 13. toorn - 15. abt - 17. glazuur 19. Ino - 21. vrede - 23. nijd - 24. pekel 26. eo - 27. vader - 29. pa - 30. ol - 32. se 33. os - 34. ba - 35. adem - 37. rr 39. nn - 40. galm - 42. Gerda - 43. adder 44. Deen - 46. rp - 47. pe - 48. korf - 50. Ir 51. ja - 53. oi - 54. no - 55. ca - 57. gevèl 61. BS - 63. anode - 66. Let - 67. venijn 69. ido - 70. starter - 73. Ane - 74. Susan 76. emelt - 78. optie - 79. dor - 80. knoet. Verticaal: 1. brave - 2. akte - 3. ar - 4. rage - 5. Diana - 6. etude - 7. dorp - 8. or 9. snik - 10. stola - 12. al - 14. ou - 16. brood - 18. zijde - 20. Nepal - 22. dd 25. ea - 27. verdrag - 28. rondeel - 31. leger 34. baron - 35. and - 36. men - 38. rap 39. nap - 40. gek - 41. muf - 45. eland 49. robijn - 52. over - 55. Cairo - 56. ld 58. eland - 59. etter - 60. te - 62. snert 64. oost - 65. esse - 67. vrek - 68. NATO 71. ta - 72. em - 75. ui - 77. In. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1