NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Oe Stelpost.... Pion vier heeft DE schoenen GD door Gees Giesüeek verzekeringen zijn ons écht een zorg. Rabobank No. 3606 Donderdag 23 mei 1974 77e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs ƒ6.— per half jaar. Franco per post ƒ22.50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Na die veertien dagen wist hij ook: dit is op de duur niet meer vol te houden. Dat de oude Kees er tenslotte onderdoor is ge gaan, lag voor de hand. Die man deed meer als een normaal mens aan werk kan ver richten. Maar ik ben niet van plan me over de kop te werken. Dan ga ik dezelfde kant uit als Kees Matsers en daar pas ik voorlopig voor. Ik ben niet te beroerd om te werken, dat ben ik nooit geweest. Maar ergens is een grens. Ik houd van mijn vak, maar dat impliceert niet, dat ik ermee getrouwd ben en er 's avonds mee naar bed ga om er 's morgens weer mee op te staan. En dat gaat het worden, als ik geen maatregelen neem. Op een maandagmorgen besprak hij het met Piet Vilstra. Gert zette op rustige toon uiteen, dat de directeurstaak voor één man teveel was. „Verlies niet uit het oog, dat Kees er in gegroeid was. Die heeft zijn bedrijf zien uitbreiden van een klein één- mansbedoeninkje tot wat het nu is. Voor hem ging het allemaal geleidelijk aan, maar ik word er met mijn neus op gedrukt. Dat is heel wat anders, Piet. Er is teveel werk voor één man. Jij zet de buitendienst aan de kant en komt ook hier werken. Ginds Gert wees naar het nevenvertrek, dat als magazijn gebruikt werd ruimen we het op en maken daar schoon. Daar kan jij dan zitten en samen kunnen we de taken dan verdelen. Af en toe wil ik mezelf toch op de hoogte stellen van de vorde ringen in de objecten, die we momenteel onderhanden hebben. Je weet wel, wat de oude Kees zei: Het oog van de meester maakt het paard vet. En zo denk ik er ook over. We moesten vanmorgen maar eens overleggen, wie onze plaatsvervanger kan worden. Hem stellen we aan als hoofd opzichter met alle volmachten. En dan de eerste tijd voornamelijk in Brasemsveld. Reilt en zeilt het daar, zoals we willen, dan kunnen wij hier rustig aan het werk blijven en om beurten het oog houden op de werken hier in de buurt. Bovendien moeten we binnen enkele dagen inschrijven op dat blok bejaardenhuisjes in Zevenaar. Dat moet goed uitgerekend worden, dus dat doen we samen." Piet Vilstra was het volkomen met hem eens. „Als we Cor Deetman nu eens naar Brasemsveld laten gaan? Volgens mij is hij er wel geschikt voor." Gert dacht even na en knikte. „Ja, ik zou op het ogenblik geen betere weten." „Bovendien kunnen we zelf af en toe eens onverwacht naar Brasemsveld rijden, om beurten. Voor controle. Hoe is eigenlijk die firma Diephuis? Betrouwbaar?" „Ochvader en zoon kennen het vak door en door, dat wel. Maar die zoon komt 's morgens te laat naar mijn zin en 's mid dags is hij ook al lang voor vijven weer weg. Wat krijg je dan, als er geen hoofd opzichter is? Ze komen niet meer op tijd en dat kost geld." Ze bespraken het nog enige tijd, maar vonden geen betere oplossing. Die middag Baat a reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-ma andelij ks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum- POSTBUS 1. WISSENKERKE werd Cor Deetman van het werk, waar hij als opzichter zijn taak had, naar het kantoor geroepen. Deze was terstond bereid het op zicht op het bouwwerk in Brasemsveld op zich te nemen. Het enige probleem was de auto, want Deetman had slechts een twee dehands eend, niet bepaald geschikt voor grote afstanden. Bovendien bijna tien jaar oud. Grote kans, dat ze zijn wagen op de autoweg er eens uitpikken voor controle, want aan een tien jaar oude wagen vind je doorgaans altijd wel wat. Gert dacht na. Van Matsers dochters had hij toestemming gekregen de grote Mer cedes van wijlen Kees te gebruiken: „Je bent nu directeur, Gert; de wagen is tevens een soort statussymbool. Een directeur van een groot bouwbedrijf heeft zijn wagen als visitekaartje, denk daar goed aan," had Jopie op een morgen gezegd, toen ze even aanwipte om te kijken hoe het ging. Gert was het er maar half mee eens. Tenslotte had hij zelf een goeie wagen, waarmee hij toch ook wel voor de draad kon komen. Maar wat het zwaarste was, moest het zwaarste wegen. Daarom zei hij kort en bondig tegen Deetman: „Jij neemt voor lopig mijn wagen, Cor. Die is betrouwbaar. We gaan morgenvroeg samen naar Bra semsveld, zodat ik je kan introduceren bij Diephuis. Wellicht heb ik daar ook een kosthuis voor je." Zo reden Gert en Cor de volgende morgen in de vroegte naar het werk in Brasems veld. Gert was nieuwsgierig, hoe het met de vorderingen stond. Weliswaar had de oude Diephuis een paar keer via de telefoon het verloop uiteengezet, maar hij wilde het nu zelf wel eens met eigen ogen zien. Tien voor zeven waren de beide mannen op het werk. Deetman liep naar het bouw project, bekeek het met kritische blikken, maar knikte toch tevreden. De muren van de silo waren nu alle opgetrokken, terwijl men bezig was met de fundering van de directeurswoning. Druppelsgewijs kwam het personeel aan rijden: per auto, brommer en fiets. Om zeven uur was de helft van de mannen er nog niet, terwijl Piet Diephuis eveneens ontbrak. Deetman had zich weer bij zijn directeur gevoegd, die met opgetrokken wenkbrauwen bij de keet stond te wachten. Hij wendde zich tot zijn nieuwe hoofdop zichter. „Nu zie je eens, wat er van terecht komt, als er van onze zijde geen toezicht is, Cor. Veertien dagen zijn wij er niet geweest en wat is het resultaat? Dat ze er, voor wat het tijdstip van aanvang betreft, er met de pet naar gooien, want er is immers geen baas aanwezig? Enkel de voorman, maar dat is een hunner. Daarom ga jij hier voorlopig aan het werk. En houd de teugels strak; je ziet, dat het nodig is." Tussen zeven uur en half acht kwam op een tweetal metselaars na, de rest aan rijden. Meestal schrok men, toen ze opeens twee bazen op het terrein zagen. Gert had geen zin zich nijdig te maken, maar be paalde zich tot het noteren van namen en tijden. Om kwart voor acht waren de beide late metselaars er eindelijk. Gert noteerde ook hun namen en aankomsttijden. „Pre sentje voor onze vriend Diephuis, als hij straks komt," zei Gert grimmig. „Ga maar es optellen, hoeveel tijdverlies dit samen is. Kom je op bijna twee uur. En tel dat eens op in een week? Een maand?" Deetman knikte begrijpend. „Waarom komt die Diephuis hier niet op tijd?" „Probeer jij hem dat maar eens aan het verstand te brengen. Apropos, straks praat ik wel met hem. Mijn positie is nu enigs zins anders geworden. Ergens kan het goed zijn, dat ik nu directeur ben. En hij zal het straks weten, dat ik het ben, reken maar!" Toen iedereen aan het werk was, pakte Gert uit het kantoortje de tekeningen en met zijn nieuwe hoofdopzichter liep hij langs de werkzaamheden, af en toe wijzend, af en toe een aanmerking makend. „Denk er vooral om, dat je voor honderd procent de hand houdt aan het bestek, de voor waarden en de tekeningen. De gemeente opzichter hier is een geschikte vent als we ons werk goed doen. Ik heb 'm op mijn hand. Aan jou de taak het zo te houden, Cor." „Ik zal m'n best doen, meneer. Daar kunt u van opaan." Het was al ver over negenen, toen de wagen van Piet Diephuis het terrein kwam oprijden. De man die uitstapte, keek ge schrokken naar de twee, die bij het werk stonden te kijken. Langzaam kwam hij naderbij. Gert deed net, of hij geen erg in hem had, beklom een steiger, waar hij het metselwerk bekeek. Een steen, die hem niet aanstond, werkte hij persoonlijk los en gooide hem voor de voeten van de met selaar. „Enkel gave stenen, waarde heer, zoals in de voorwaarden staat beschreven. Geen misbaksels, begrepen?" De man was verbluft en antwoordde: „Ik zal er beter op letten, meneer." Langzaam zakte hij weer af naar de begane grond, waar Piet Diephuis met een lach op zijn gezicht en uitgestoken hand hem verwelkomde: „Ha, die Gert! Da's een poos geleden, jo. Enneprofi ciat met je promotie. Nou moet ik zeker voortaan meneer Treep zeggen, he?" Gert drukte zwijgend zijn hand en wees op Deetman. „Mijn opvolger hier: Cor Deetman. Hij wordt hier hoofdopzichter en heeft van mij alle volmachten. Mijn adjunct en ik komen op gezette tijden kijken. Zo, dat is dat. En laten we nu naar het kan toortje gaan, want ik heb het een en ander te bespreken." Enkele minuten later vlogen de vonken er af. Gert toonde het briefje met de namen van de te laat gekomen arbeiders en hun aankomsttijden. „Waarom ben jij er 's morgens niet om zeven uur, als er van ons niemand kan zijn? Ben je zelf in deze weken wel eens één keer vroeg hier geweest? Vast niet. Nu zie je het resultaat. Dat waren jouw mensen, Diephuis, die vanmorgen te laat waren. Van ons was iedereen op tijd. Dat gaat veranderen en anders zeg ik de ovreeenkomst op wegens wanpresta tie. Bekijk daarover maar eens ons kontrakt. Samen bouwen, uitstekend, maar dan ook samen werken. De volle veertig uren. Daar worden je mensen voor betaald. De onze eveneens, maar die komen niet te laat." Piet Diephuis verontschuldigde zich: „We hebben meer werken onderhanden, Treep. Ik kan niet overal tegelijk zijn." „Toegegeven Maar je vader mag ook wel eens hier zijn gezicht laten zien. Overi gens, jullie hebben toch ook wel een of meer hoofdopzichters? Ik ben het nu goed zat. Piet. Toen ik hier nog dagelijks als hoofdopzichter kwam, moest ik lijdelijk toezien, dat jij er de kantjes afliep. Maar nu mijn positie ten opzichte van jouw en je vader anders is geworden, verlang ik, dat óf jij óf je vader óf althans een vak bekwame opzichter hier 's morgens om zeven uur is. En zo niet, dan ga ik met onze advokaat bekijken, of de wanpresta tie-clausule toegepast kan worden." Piet Diephuis liep rood aan. „Dat meen je niet, Treep." (Wordt vervolgd). UW N Vandaar I onze speciale verzekerings- adviseur die er alles van weet En u graag adviseert over uw lopende en nieuw te sluiten verzekeringen. Een 'zekere' service van uw Rabobank. Wissenkerke en Colijnsplaat Telefoon van onze verzekerings - adviseur 01108-577 f OPRICHTING "DORPSGEMEEN SCHAP KORTGENE" Vrijdagavond 17 mei is na een bijzonder geanimeerde discussie de vereniging „Dorps gemeenschap Kortgene" opgericht. Het voorlopig bestuur bestaat uit L. Kallewaard, J. van Stel. A. de Vos, C. Die- leman en mevr. Kopmels - Ringelberg. Het hoofddoel is duidelijk gesteld, n.l. het coördineren van alle bestaande vere nigingen, teneinde massaal op gezette tijden naar buiten te treden om hiermede de ge meenschapszin te activeren en te verleven digen. Men is van plan een groot houten plan bord met gekleurde spelden te maken, als groot vergaderrooster. Het rooster moet dienen voor alle verenigingen om te voor komen, dat diverse belangrijke vergaderin gen op dezelfde avond vallen, zodat de mensen die bij verschillende verenigingen belang hebben, alle voor hun belangrijke vergaderingen bij kunnen wonen. Het roos ter zal op een voor ieder toeganklijke plaats worden opgehangen. Ook wil men bij voldoende belangstel ling een babysit-centrale oprichten, men kan zowel als thuiswachter of als degene die behoefte heeft aan een thuiswacht zich in verbinding stellen met het bestuur. Verder wordt er een werkgroep samen gesteld die voor alle verenigingen ten dien ste staat om in voorkomende gevallen as sistentie te verlenen bij het organiseren van evenementen, enz. Hiervoor had men graag liefhebbers die zich met het bestuur in verbinding stellen. Men zal trachten uit alle verenigingen mensen te vinden, omdat het devies „voor Allen, door Allen", ten alle tijde waar gemaakt moet worden. Het komende St. Nicolaasfeest is een dag die als startpunt voor de vereniging in gedachten wordt genomen. Namens het bestuur, L. Kallewaard. HENGELWEDSTRIJD Zaterdag 18 mei hield de N.B.H.V. haar derde jeugdcompetitiewedstrijd in de Oos- terschelde bij Wissenkerke. Ondanks het prachtige weer en de goede moed wist niet één van de vijftien deel nemers een visje boven water te krijgen, zodat na afloop de prijzen onder de deel nemers werden verloot. Na het gebruik van twee consumpties, aangeboden door de vereniging, konden de jeugdige sportvissers voldaan maar niet tevreden over het verloop van de wed strijd naar huis terugkeren. Tussenstand in het jeugdklassement: 1. L. J. Filius, Colijnsplaat 75 pnt. 2. Jop. Bouterse, Colijnsplaat 81 pnt. 3. P. Versluis, Colijnsplaat 101 pnt. 4. R. Back, Middelburg 129 pnt. 5. M. Luyck, Kamperland 135 pnt. P.V. DE BLAUWE DOFFER - KORT. Uitslag concours Compiegne op 11 mei 1974 Deelname 306 duiven. 1. H. C. Verburg 8.50.32 249.273 179 2. H. J. v. d. Moere 51.35 247.272 176.7 3. M. van Belzen 52.17 246.970 174.4 4. J. L. F. Minneboo 56.26 252.947 172.1 5. S. M. Branderhorst 53.21 247.600 169.8 6. H. J. v. d. Moere 53.11 2 167.5 7. S. M. Branderhorst 53.38 2 165.2 8. P. van Belzen 56.46 252.947 162.9 9. H. J. v. d. Moere 54.39 3 160.6 10. G. van Liere 58.06 253.065 158.3 Kruiswoordpuzzel no. 376 Horizontaal: 1. geestelijke - 7. sloop - 13. iemand van adel - 14. oude munt - 15. Sociaal Econ. Raad (afk.) - 18. mak - 20. hoefdier - 22. ongeschonden - 25. jongens naam - 27. vriendschappelijk - 29. voorzetsel 30. bosje haar - 32. spil - 33. per expresse (afk.) - 34. indien - 35. open plek in het ijs 37. lidwoord - 39. gevangenis - 41. reeds 42. niemand uitgezonderd - 43. rivier in Italië - 45. houding - 47.kern - 48. vleesgerecht - 50. wiel - 52. en dergelijke (afk.) - 54. familielid - 55. aanhaling - 57. in memoriam (afk.) - 58. Aziaat - 61. Fr. lidwoord - 62. luchtig verblijf - 63. plaats in Overijsel - 65. verfrissing - 66. speelgoed - 68. plant - 70. telwoord - 72. omgang - 73. licht uitschijnen. Verticaal: 2. jongensnaam - 3. sluis - 4. deel van een trap - 5. reden - 6. Fr. onbep. vnw. - 8. vreemde munt (afk.) - 9. schuld voldoen - 10. vogel - 11. oude vochtmaat 12. reeds - 16. sprookjesfiguur - 17. edel- grootachtbaar (afk.) - 19. Europeaan - 21. plaats in Duitsland - 23. vierhandig zoog dier - 24. hinder - 26. zangnoot - 28. het koelen - 29. namelijk (afk.) - 31. boos 34. geur - 36. oosterse jongensnaam - 37. kostbare stof - 38. visgerei - 40. familielid 44. nuk - 46. geneesmiddel - 48. deel van het paardentuig - 49. smalle strook - 51. deel van de dag (afk.) - 53. Spaanse titel 54. gevuld - 56. uitroep - 59. Nederl. Televisiestichting (afk.) - 60. alsmede - 62. soort vet - 64. deel van ambtskleding - 65. hevig - 67. deel van het oor - 68. selenium (afk.) - 69. water in Friesland - 70. deel van de bijbel (afk.) - 71. deel van een Fr. ontkenning. Oplosswg kruiswoordpuzzel no. 376 Horizontaal: 1. schande - 7. opstand - 13. tel - 14. ork - 15. urn - 16. sir - 17. al 18. Lea - 19. uil - 20. se - 22. nav - 24. dik 26. lome - 29. kapok - 31. kalm - 33. eiser 35. tip - 36. natie - 37. sr - 38. duo - 40. dom - 41. as - 42. invasie - 43. or - 45. Ans 46. Est - 48. tu - 50. voile - 52. wee - 54. tapir - 56. Eems - 57. Rolde - 59. Sont 60. bel - 61. elp - 63. so - 65. ban - 66. Eli 67. ac - 68. TEE - 70. ATO - 72. eva - 73. inh - 74. ergeren - 75. gegroet. Verticaal: 1. stalles - 2. cel - 3. hl 5. draak - 6. ek - 7. ou - 8. pruik 10. as - 11. nis - 12. dreumes - 23. vat - 24. dop - 25. mat - 27. eed - 30. pinakel - 31. kam - 34. ruine - 36. noest - 39. ons - 43. overste - 44. roe - 45. als - 48. tin - 49. Utrecht - 51. imp 53. Ede - 55. pon - 57. rente - 60. baar - 62. plag - 64. oer 69. eg - 71. on - 72. eg - 73. io. - 4. neen - 9. snik 21. Ems oir - 28. 32. Lia 40. die 47. tas 52. wol 58. eleve 67. Ane GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1