NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD De Stelpost.... Plourier heeft DE schoenen No. 3600 Donderdag 11 'april 1974 77e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel 3 08, Giro 206882 Abonnementsprijs 6.— per half jaar. Franco per post 22.50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 21 doar Gees Glasbeek „In een kleine, leuke tent. Maar aan een rotweg in een rotdorp, waar ik nog nooit van had gehoord. Hoe heet het ook alweer De vrouw aan de andere kant van de lijn luisterde en hoorde een vreemde stem zeggen: Kamerik. Aan de Baambrugse Zuwe. „O, Kamerdinges. In de buurt van Woerden is het. Je kent mijn wagen im mers? Waar je die ziet staan, ben ik in de buurt „Houd je gemak, Qeert, en drink niet meer. Je bent in Kamerik in een café aan de Baambrugse Zuwe. Ik kom meteen naar je toe en vind je wel. Vraag een kop kof fie „Barst met je koffiekrijg ik elke daghet kan me geen bliksem meer..." „Stil maar, dat weet ik. Je hebt groot gelijk. Ik haal je op, maak je maar geen zorgen. Met een drie kwartier of zo hoop ik bij je te zijn „Altijd al gedacht, dat jij een fijne meid bent, GerdaEén om mee uit vissen te gaan. Ik betaal alles, hoor je? Alles." Dat weet ik, Gert. Ik hang op. Tot straks. En doe geen gekke dingen. Ik kom er aan en neem je mee naar mijn huis." „Fijne meid ben jij, Gerdaop jou kan ik Maar Gerda van Woerden had de hoorn al neergelegd en zocht in het telefoonboek naar een taxi-adres. Tien minuten later reed ze, gezeten in een huurwagen in snelle vaart richting Nieuw-Vennep. De chauffeur kende het dorp en wist de weg dwars door de Haarlemmermeer. „Het is nu rustig op de binnenwegen, mevrouw, en ik kan zodoende goed op^ schieten." Drie kwartier later zag ze op een smalle weg zijn wagen aan de kant staan. „Hier is het," zei ze tegen de chauffeur. „Zeg maar, hoeveel je krijgt. En hardstikke bedankt, dat je meteen wilde komen." „Dat is ons vak, mevrouw. Het is laat es kijkenzeven en dertig gulden tachtig." Ze haalde vier briefjes van tien uit haar tas en gaf ze hem. „Laat de rest maar. Bedankt." „De dank is geheel aan mij, mevrouw." Ze stapte uit en belde aan bij het reeds gesloten café. Op haar horloge kijkend, con stateerde ze, dat het bijna half twee was. De idioot om zich te bezatten. Er is na tuurlijk iets gebeurd, wat hij zich heeft aangetrokken. Het duurde enige tijd, voor de deur werd geopend. „Ik kom meneer Treep halen," legde ze uit. Zwijgend liet de man haar verder komen. Bij de tapkast stond nog een vrouw. Gert keek de binnenkomende met lodderige ogen aan en begon te lachen. „Tante komt me halen," hakkelde hij. „Toch maar fijn, als je zo'n leuke tante hebt." Hij haalde zijn autosleutels te voorschijn, probeerde overeind te komen, maar viel weer terug in de stoel. Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1. WISSENKERKE „Rustig aan, jongen," antwoordde ze, de sleutels pakkend. „Ik ben er nu en we gaan samen naar huis." Ze trachtte hem overeind te krijgen, het geen niet lukte, waarna de caféhouder haar een handje hielp. „Heeft hij alles betaald?" informeerde Gerda. „Jazeker, mevrouw. En hij was helemaal niet lastig, hoor." „Helpt u hem even in de wagen te zet ten?" Met veel moeite kregen ze Gert Treep in de auto. Gerda dankte, vriendelijk knik kend en nam achter het stuur plaats. Dat ze zeker twee jaar niet meer gereden had, ging niemand wat aan. Het was al ver na middernacht, dus zo druk zou het op de wegen niet zijn. Als ze het kalm aan deed, kwam ze best heelhuids in Hillegom. De straat lag uitgestorven, toen ze de wagen voor het huis stopte. Na de voordeur geopend te hebben, liep ze ophet portier toe en opende het. Gert was in slaap ge vallen. Bezorgd vroeg ze zich af: Hoe krijg ik hem binnen en boven? In het uiterste geval leg ik hem op de rustbank in de achterkamer. Maar Gert werd, nadat de vrouw hem enkele malen door elkaar had geschud, wakker en keek haar slaperig aan. „We zijn er, Gert. Probeer es overeind te komen." Zwaar leunend op de vrouw zag hij kans uit de wagen te komen. „Is dit Hillegom," vroeg hij, enigszins ontnuchterd door de kille nachtlucht. „Allicht. Je bent nu bij me thuis. Veilig en wel. Ik zal wel voor je zorgen." Hij knikte voldaan. „Lieve meid ben je. Hardstikke fijne meid. Laten ze geen kwaad woord van je zeggen, want dan neem ik ze in de heupzwaai. Ach, wat kan het schelen, meidZe kunnen allemaal de zenuwen krijgen, weet je dat?" „Dat weet ik, Gert. Je hebt groot gelijk. Kom, we gaan naar binnen. Anders vat je kou." Hoe ze hem boven heeft gekregen, wist ze zich de volgende dag niet te herinneren, doch na veel gehijs en getrek had ze hem in de logeerkamer en trok hem zijn schoe nen en enige kledingstukken uit. Daarna sloeg ze het dek over hem heen en keek hem nog enige tijd aan. Maar Gert was binnen enkele ogenblikken opnieuw in slaap, zwaar snurkend. Ze boog zich over hem en drukte een kus op zijn wang. „Lieve jongen," prevelde ze, „al was het enkel, dat je het eerst aan mij gedacht hebt Nog een keer liep ze naar beneden en sloot de wagen zorgvuldig af, waarna ze in huis het licht uitdraaide en naar boven ging. Nogmaals de logeerkamer betredend, constateerde ze, dat Gert nu rustig sliep. Ze streek hem met haar hand over zijn gezicht. „Arme jongen, wat zul jij morgen een kater hebben," zei ze zacht, waarna ze zich omkeerde en haar eigen kamer weer opzocht. Maar het dutirde lang, voor ze voor de tweede maal in slaap raakte. Gert knipperde tegen het gedempte licht, dat in de kamer scheen en kreunde. Werk tuiglijk ging zijn hand naar het hoofd. Barstende koppijnhoe kwam dat nou? Had ie anders nooit last van. Opeens keek hij in het rond. „Verrek dit was zijn kamer niet. Waar ben ik in 's hemelsnaam terechtgekomen? In een hotel? Langzaam kwam hij overeind en ont dekte, dat hij slechts gedeeltelijk uitgekleed was. Hoe kon dat nou? Wat was er met hem gebeurd? Wankelend stapte hij uit bed en voelde opnieuw aan zijn hoofd. Wacht eens gisteravond, had hij toch ruzie gehad met Riek? Riek van Oss? Dat zwarte dienster tje? Wat was er daarna gebeurd? Waarschijnlijk had de vrouw beneden gerucht gehoord, want ze liep de trap op en betrad de logeerkamer. Lachend keek ze in zijn grauwe gezicht met de verwil derde haardos. „Zo, neef, slaap je uit? En zeker behoorlijke haarpijn, niet?" Hij keek haar enige tijd schaapachtig aan. „Hoe kom ik hier? Ben ik in Hillegom?" Ze knikte. „Allicht. Dit is nog altijd geen hotel. Je hebt nogal wat gedronken gister avond, he? Enfin, je belde me op, omdat je niet wilde rijden en ook niet naar je kosthuis durfde gaan. Dus heb ik je ge haald en je met je eigen wagen naar hier gereden. Ik heb maar niet al te veel kleren van je uitgetrokken Ze leunde tegen de deurrand, aldoor la chend. „Verdwat heb ik een koppijn. Hoe laat is het eigenlijk?" „Bij twaalven. Maak je geen zorgen ik heb koffie klaar en een paar tabletten. Die doen wonderen. Was je een beetje ze wees naar de overkant daar is de badkamer. Je mag ook een bad nemen. Handdoek en zeep liggen klaar. Daarna kom je naar beneden." Hij keek haar geschrokken aan „Twaalf uurmaar ik moet naar m'n werk, Gerda Ze bleef lachen. „Het is vandaag zaterdag, beste jongen, dus jij en ik zijn vrij. Komt goed uit. Kun je het kalm aan doen. Haast je niet, ik heb de hele dag de tijd." Drie kwartier later zat hij tegenover haar in de keuken, had twee tabletten ingenomen en dronk de sterke koffie. In het kort ver telde ze, wat er gebeurd was, nadat hij gebeld had. „Ik heb een hele tijd niet meer gereden, maar ik was het niet verleerd. Fijne wagen heb jij, zeg. Tjonge, wat trekt die kar lekker op." Hij dacht enige tijd na. „Als ik het dus goed begrijp, had ik een stuk in m'n kraag?" „Zo zou je het kunnen noemen," ant woordde ze, geamuseerd lachend en aan haar sigaret trekkend. Opnieuw dacht hij na. „Ja, ik ben aan het rijden gegaan en op een gegeven ogen blik zag ik dat café. Ik had nog nooit zo'n behoefte aan een borrel als gisteravond, dus ging ik naar binnen. Ik heb natuurlijk geen maat gehouden." Grinnikend antwoordde ze: „Dat staat wel vast. Je zult wel een reden gehad heb- ben." „Die had ik. Een verdraaid goeie reden." Hij dronk zijn koffie leeg, maar de sigaret, die ze hem voorhield, wees hij af. „Geef me nog maar een kop koffie. Dat zal meer helpen." Ze legde haar sigaret neer en schonk de koffie in, waarna ze weer tegenover hem ging zitten. En omdat ze niets vroeg, keek hij haar aan. „Ben je niet nieuwsgierig naar de redenen?" (Wordt vervolgd). Jeugdhengelwedstrijd De Noord-Bevelandse hengelsportvereni ging had op zaterdag 6 april 1974 voor haar jeugdleden een wedstrijd vastgesteld, die gehouden werd aan de zeedijk van de Thoompolder te Wissenkerke. Niet alleen de vissen, maar ook het groot ste deel van de jeugdleden liet ditmaal ver stek gaan. Hoewel het hengelen toch ook onder de sporten gerekend kan worden, hadden de andere takken van sport ver moedelijk de voorrang gekregen, want er kwamen slechts 16 deelnemers opdagen. Jammer voor deze doorzetters, want de vis sen hadden blijkbaar deze middag geen honger. Slechts 9 boven- en 2 ondermaatse vissen kwam na 2 uur ijverig vissen boven water. Zij leverden slechts 1930 wedstrijd- punten op. Zij, die voor een prijs in aanmerking kwamen waren: 1. G. J. de Kam, Kamperland 520 pnt. 2. C. de Kam, Kamperland 420 pnt. 3. L. Filius, Colijnsplaat 260 pnt. 4. P. Versluis, Colijnsplaat 240 pnt. 5. J. Bouterse, Colijnsplaat 170 pnt. 6. C. Huissoon, Kamperland 165 pnt. 7. Adr. Zwemér, Kamperland 160 pnt. De rest van de 13 prijzen werden ten slotte onder de pechvogels verloot met als resultaat: 1. R. Back, Middelburg. 2. C. Steendijk, Kamperland. 3. Adr. Wisse, Kamperland. 4. J. Wilderom, Kamperland. 5. P. J. Kastelein, Geersdijk. 6. M. Luijk, Kamperland. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in hotel „De Kroon" te Wissenkerke door voorzitter P. v. d. Vreugde. Hij vond het wel erg jammer voor de jeugdleden dat er maar zo weinig gevangen was, doch spoorde ze aan om de moed er in te blijven houden. Gelukkig zijn er ook nog wel eens goede wedstrijden waarin veel gevangen wordt, zo zeide hij. Na nog een consumptie te hebben aan geboden, gingen allen voldaan huiswaarts. VOLLEYBAL Ovisa 1 Wiska: 2—3. Het herenteam van Wiska heeft zaterdag in Goes met 2—3 gewonnen van de kam pioen van de 2e klas A, Ovisa 1. De eerste twee sets waren duidelijk voor Wiska. Met een uitstekend op dreef zijnde verdediging werd de harde en gevarieerde aanval van Ovisa afgestopt. De verdediging van Ovisa was minder goed georganiseerd, vooral in het achterveld, waarvan de Wiska- aanval bijzonder goed gebruik wist te ma ken (11—15 en 7—15). In de derde set kwam Ovisa fanatiek terug. Ze kregen weer nieuwe hoop, omdat de netverdediging en de aanval van Wiska het liet afweten. Daardoor hadden ze wei nig moeite om uit te lopen naar 156. In de vierde set gingen beide ploegen lange tijd gelijk op, maar uiteindelijk drukte Ovisa door naar 15—11. In de beslissende vijfde set nam Wiska gelijk een 0—6 voorsprong. Hierdoor durfde Wiska vrijuit te spelen en werd Ovisa geen kans gegeven om nog ver terug te komen (7—15). Wiska 1 speelde donderdag 4 april in Wissenkerke een competitie-wedstrijd tegen Marathon 2. De Wiska-dames speelden een goede partij volleybal, waartegen hun tegenstandsters niet opgewassen waren. Met 15—8, 1315, 1511 en 15—11 wist Wiska een 31 overwinning te behalen. Dc wedstrijd van Wiska 2 tegen Blok '73 2 werd afgelast. Donderdagavond 11 april speelt het heren- leam van Wiska een competitiewedstrijd te gen Ovisa 2. De wedstrijd wordt gespeeld in Wissenkerke en begint om 8 uur. Op het groepsbureau der Rijkspolitie te Kortgene, Bernhardstraat 20, zijn (van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.30 uur) inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een 12-volts accu; een bruine portemonnee met inhoud; een huissleutel; een groene jagershoed; drie stalen platen; een alumi nium vlot; een aandrijfriem; een zilveren armband; een metalen doos met gereed schap; een portemonneetje met inhoud; een bruine sjaal; een zonnebril; twee auto sleutels; een paar bruine handschoenen; twee sleutels; een groene knielaars; een kinderportemonneetje met inhoud; een huis sleutel; een portemonnee met inhoud; een paar bruine handschoenen; een bankbiljet van 25.—; een bruine handschoen; een huissleutel; een bankbiljet van 25.—; een bruine handschoen; een groen geblokte das; een paar handschoenen; een groene benzine dop van auto; een herenfiets; een bank biljet van 100.een bruin etui met sleu tels en een autowieldop. De commandant van de groep, A. M. Westdorp. Kruiswoordpuzzel no. 370 Horizontaal: 2. onderwijzer - 8. samenge- plakte massa - 12. als volgt (afk.) - 14. bevestigingsmiddel - 15. suf - 16. ledemaat 18. pl. in Gelderland - 19. het Romeinse rijk (lat. afk.) - 20. zangnoot - 22. helder 24. persbureau (afk.) - 26. wolpluisje - 28. bevel - 29. voorzetsel - 30. voorzetsel - 32. rivier in Brabant - 34. geneesmiddel - 35. genotmiddel - 38. water in Friesland - 39. sieraad - 41. vogel - 42. narigheid - 44. titanium (afk.) - 46. dyne (afk.) - 47. in orde (afk.) - 48. voegwoord - 49. myth, figuur - 53. vierhandig zoogdier - 56. soort gereedschap - 57. of dergelijke (afk.) - 58. doorn - 61. berg op Kreta - 62. vuistslag 64. ambtshalve (lat. afk.) - 65. water in Brabant - 67. of eerder (afk.) - 68. rivier (Spaans) - 69. voorzetsel - 71. flesafsluiting 73. van onderen (afk.) - 74. pers. vnw. 75. snel - 77. deel van de hals - 78. zangstem - 80. beleefdheidsbetuiging - 82. deel van een Franse ontkenning - 83. meis jesnaam - 84. vogel. Verticaal: 1. maand - 3. maanstand (afk.) 4. een zekere - 5. reinigingsmiddel - 6. mossteppe - 7. in persoon (afk.) - 8. in houdsmaat (afk.) - 9. onbehouwen - 10. vrouwelijk schaap - 11. nieuwe maan (afk.) 13. angst - 15. soort band - 17. langnoot 21. overeenkomstig - 23. bijwoord - 25. rivier in Italië - 27. dubbelklank - 28. vrouwelijk dier - 31. deel van een jaar 33. ontkenning - 34. ijzeren pen - 36. be staat - 37. slede •- 39. elasticiteit - 40. halteplaats - 43. schaakstuk - 45. Turks decreet - 46. deel van een etmaal - 50. meisjesnaam - 51. algemeen bekend - 52. voetbalvereniging - 53. groente - 54. eng. voorzetsel - 55. zangnoot - 59. etenbereider 60. pl. in het Gooi - 62. zangnoot - 63. lengtemaat (afk.) - 66. bouwland - 68. gebogen - 70. opdracht - 72. fr. lidwoord 73. afgelegen - 76. voor - 78. voorzetsel 79. onder andere (afk.) - 80. en omgekeerd (afk.) - 81. lidwoord. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 369 Horizontaal: 1. gloed - 4. pok - 7. tabel 10. oorsprong - 13. asem - 14. boer - 16. Ems - 18. ene - 20. Ida - 22. lol - 23. pleiter - 25. een - 26. na - 27. Ans - 28. te 29. zo - 30. urn - 32. vla - 34. In - 36. epistel - 37. diamant - 38. eo - 39. ais 41. sap - '42. eo - 43. Ie - 45. kra - 47. am 48. wil - 49. kalebas - 50. men - 52. oef 53. met - 54. ora - 55. tros - 59. pook 62. aansteker - 65. toets - 66. sen - 67. ieder. Verticaal: 1. gevel - 2. Eos - 3. doe - 4. ps 5. opening - 6. kr - 7. tno - 8. age - 9. liaan - 11. rm - 12. Ob - 13. asla - 15. riet 17. monopolie - 18. eea - 19. ets - 21. deelnemer - 23. portiek - 24. rijlaars - 29. zee - 30. USA - 31. Nes - 32. vis - 33. amp 35. nto - 40. breedte - 44. Elft - 45. KLM 46. abt - 47. amok - 48. woest - 51. nader 56. rat - 57. OAS - 58. sn - 59. pk - 60. oei - 61. ore - 63. ss - 64. en. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1