Olieperspectieven De Stelpost.... Raadsvergadering Wissenkerke •t Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 4 april 1974 no. 3599 door Gees Giesbeek Maandag 25 maart kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester P. Wisse. Afwezig met kennisgeving: het lid Koole. Na de welkomstwoorden van de voorzitter en voorlezing van het gebed, worden de notulen van de vorige vergadering onver anderd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken geeft een inge komen schrijven van de heer T. D. Coppe- jans, hoofd van de o.l.-school, die namens alle hoofden van lagere scholen in de ge meente en het hoofd van de Chr. MAVO er op aandringt alsnog deel te nemen aan de bibliobus, enige discussie. Want er is ook nog een schrijven van de bibliobus binnengekomen, waarin deze aanbiedt met ingang van 1 april a.s. gedurende zes maanden gratis drie uur in de gemeente aanwezig te zijn om het publiek in kennis te brengen met de aanwezige boeken en de werkwijze. Het lid I. A. de Regt gaat voornamelijk in op laatst bedoelde brief. Hij wil wel een gesprek aangaan met de hoofden der scholen en bij gebleken ongelijk zijn eerder ingenomen standpunt herzien. De brief van de bilbliobus zet bij hem een beetje kwaad bloed. Hij ziet deze brief en het daarin vervatte aanbod als: „Wij zullen je wel dwingen." Zoiets brengt de democratie in gevaar. Hij voelt er heel weinig voor en noemt het nogmaals dwingelandij. Het lid Remijnse juicht dit aanbod toe en ook Kouwer vindt het een prachtig aanbod. Beiden zeggen dat zo het publiek er goed kennis van kan nemen en zien er meer een reclamestunt in dan dwinge landij. Na dit schuchtere begin werd de rest van de agenda in bijna volledige zwijg zaamheid afgewerkt, waarbij de presentatie van de agendapunten door de voorzitter bijna monotoon en slaapverwekkend aan deed. Uit de behandelde agendapunten lichten wij o.a. de aankoop van de woningen Westhavendijk 23 en 25, waarbij Kouwer opmerkt, dat gesaneerde gezinnen vaak op nieuw moeten inspannen en dat het soms lang duurt voordat het hun toekomende geld binnen is. De voorzitter zegt dat zulk een procedure tijd vergt en dat b.v. ver strekken van een voorschot onmogelijk is. Aan mevr. L. van den Berge - de Kam wordt, in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd, eervol ontslag verleend als schoonhoudster van de openbare lagere school. Zestien jaar is zij als zodanig werk zaam geweest. De voorzitter stelt zich voor op de eerstvolgende ouderavond van die school daaraan enige woorden te wijden. Uit vier sollicitantes wordt mevr. Snoo- dijk - Kouwer met algemene stemmen be noemd tot schoolschoonhoudster. Ook brengt het voorstel van b. en w. tot invoering van een tarief voor het ge bruik van het zwembad enige tongen in beweging. Kouwer vraagt of nu de omstandigheden veranderd zijn. Hij wil ook de geschatte opbrengst weten en vraagt of er iemand voor aangesteld moet worden, waardoor de baten zeker niet groot zullen zijn. Hij zou met deze invoering liever nog een seizoen wachten, tellingen verrichten en bij een goede uitkomst dan pas tot invoering over gaan. De voorzitter heeft geen idee van een eventuele opbrengst, maar vindt een kleine bijdrage in de exploitatiekosten alleszins gerechtvaardigd. De verkoop van kaarten kan over de toezichthoudster lopen, daar hij van mening is, dat er toch vrijwel uit sluitend abonnementen genomen zullen wor den. FEUILLETON Hij keek op zijn horloge en kwam over eind. „Zin in een toertje? Gaan we samen ergens wat drinken." Ze keek hem verrast blij aan. „Werke lijk? En de buren? Die zullen er het hunne van denken, Gert." „Nou?" Hij keek op haar neer. „Ik mag toch zeker wel met mijn charmante tante uit rijden gaan?" De vrouw verslikte zich in de rook. „Die gekjij met je tante! Vooruit, dat doen we. Tien minutentrek ik wat anders aaii. Want ik heb gelukkig behoorlijke kleren." Enkele dagen later haalde Gert Riek van Oss af in haar woning. Blijkbaar stond ze al min of meer klaar. Doorgaans liet zij hem eerst even binnenkomen en dan dronk hij thee of koffie, alvorens met het meisje weg te gaan. Ditmaal zei ze enkel: „Dag." En stevende op de wagen af. Ietwat verwonderd volgde hij haar en even later reden ze weg. „Wat is er met jou aan de hand?" vroeg hij. „Wat ben je opeens stug? Narigheid gehad?" Ze knikte. „Ja. Om jou." „Om mij? Waarom?" „Rijd maar ergens een eind heen. Kan me niet schelen waar. Kunnen we het uitpra ten." Niet-begrijpend reed hij weg, haar van terzijde aankijkend. Maar het meisje zat met een neutraal gezicht voor zich uit te turen. „Zo je wilt," antwoordde hij. Een eindje buiten Leiden, aan de straat weg naar Den Haag, wees hij naar een res taurant. „Hier?" Ze knikte. „Zoek een rustige tafel, zodat we ongestoord kunnen praten." Er was een tafel vrij in een hoek bij het Kouwer had de gedachte dat de toe zichthoudster er geen idee in had, waarop wethouder Wisse zegt, dat met uitzondering van de badkaarten, alles via de secretarie loopt. Remijnse zegt: als het maar een paar dubbeltjes oplevert, dan kan men het maar beter als service beschouwen. Meulenberg: als je niet probeert, weet je het niet. P. de Regt: Nergens kom je gratis zwem men tegen. I. A. de Regt zegt: drie jaar lang hebben wij in onze beschouwingen op de gemeente begroting al naar deze invoering gevraagd, maar telkens kon het niet. Nu ineens wel. Er blijkt dus dat er geen overleg gepleegd is met de toezichthoudster. Hij noemt het geheel een slecht overwogen en niet goed voorbereid voorstel. Graag een jaar opschor ten om cijfermateriaal te verzamelen. Kou wer sluit zich hierbij aan en dringt aan op een gesprek met de toezichthoudster. In verscheidene Europese landen en trouwens ook in de VS leven plannen om eens nauwkeurig te onderzoeken hoe de oliekonserns over 1973 kans hebben ge zien doorgaans rekordwinsten te boeken. Nadat de eerste schrik en boosheid over de Arabische politieke manipulatie van de oliekraan was verdwenen is hier en daar de mening geuit dat de hele energiekrisis min of meer een truc van deze internatio nale ondernemingen was om de eigen kas duchtig te spekken. Een beschuldiging die niet helemaal ernstig te nemen is als ze voornamelijk dient om de aandacht af te leiden van het simpele ekonomische feit dat enerzijds de behoefte van de industriële zowel als van de ontwikkelingslanden stijgt, terwijl de grenzen van de produktie van olie in zicht zijn, zodat de bezitters begrij pelijk voorzichtiger worden met de verkoop. Maar anderzijds is het zonder meer waar dat wat de oliekonserns kunnen doen voor de buitenwereld niet al te doorzichtig is. Soms ook maar beter niet kan zijn, als men denkt aan de manipulaties van deze ondernemingen die de voornaamste oorzaak zijn dat bijvoorbeeld de absolute olieboycot tegen Nederland en de VS aanzienlijk minder effekt sorteerde dan ze had gemoeten op grond van simpele berekeningen. De rede nering is dat de oliekonserns vooral nu haken naar zo groot mogelijke winsten omdat ze aan voelen komen dat een groot deel van de aardoliewinning uit hun handen overgaat in die van staatsondernemingen, zowel in de produktielanden als in de ver- bruikslanden. Het eerste spreekt voor zichzelf, het tweede was al enige tijd aan de gang bij voorbeeld in Frankrijk en vooral in Italië, terwijl Duitsland zijn uiterste best doet de oliebelangcn van diverse maatschappijen te bundelen tot één Duits konsern dat zijn partij kan meeblazen in het internationaal konsert. Anderzijds ziet men oliemaat schappijen hun aktiviteiten ook verplaatsen 20 raam. Op dit uur was er verder weinig pu bliek. De ober kwam en Gert gaf zijn be stelling op. Hij gaf het meisje een sigaret en vuur en wachtte, tot de bestelde drank jes waren gebracht. Daarna nodigde hij uit, de ober nakijkend: „Steek maar van wal. Wat zijn de moeilijkheden opeens?" Riek keek hem boos aan. „Hoeveel meis jes houd jij er op na?" „Eén," antwoordde hij, zonder blikken of blozen. „En die éne heet Riek van Oss." „Zal best, ja. Wel toevallig, dat ze je in drie dagen tijds gezien hebben met twee verschillende vrouwen in je wagen." Hij schudde zijn hoofd. „Bestaat niet." „O nee? Zal ik dat geheugen van je eens opfrissen? Maandagavond heeft vader je ge zien met een jonge griet naast je. Je stapte uit voor het ziekenhuis in de stad. En vader heeft ook gezien, dat je haar ondersteunde bij het naar binnen gaan. Wou jij het soms ontkennen?" Langzaam begon hij te lachen. „Nooit ge weten, dat jij zo jaloers was, liefje. Dat meisje is de dochter van m'n hospita, die momenteel in het ziekenhuis ligt. Apropos, komende maandag mag ze naar huis, als alles goed gaat. En we zijn op ziekenbezoek geweest. Ik heb je verteld over mevrouw Schellenberg in Brasemsveld, waar ik in de kost ben. Malle meid, om daar wat ach ter te zoeken." „Ga je altijd met die ehdochter op ziekenbezoek?" „Natuurlijk niet: één keer in de week. Dan rijd ze met me mee, dat is toch logisch? Zij gaat zelf iedere dag." „O. Nou, dat kan. Maar dat is nog niet alles. Mijn broer heeft je een paar dagen geleden gezien in de omgeving van Oegst- De voorzitter stelt voor om het toch maar te proberen en uit te zien waar knel punten optreden. Daar kan dan bijgestuurd worden. Aldus wordt besloten en laten wij hier onder de nu geldende prijzen volgen: Losse baden 0.50; 10 baden 4.abonnemen ten 10.—. Leskaarten voor personen tot 16 jaar: A-diploma 25.-, B-diploma 20.-. Leskaarten voor boven 16 jaar: A-diploma 30.-, B-diploma 25.-. Op het verzoek van de Stichting Bejaar dencentrum Wissenkerke om van een bij komstige lening van 1.000.000.— rente en aflossing te garanderen, zegt P. de Regt dat er dan toch een behoorlijke misreke ning van rond 50% is gemaakt, wat hij schandalig veel vindt. Op zijn vraag aan wethouder Wisse hoeveel bedden het be treft (28), zegt de Regt: dat komt dan on geveer neer op 100.000.— per bed! Geen kattedrek. Op de oproep voor een gemeentewerkman zijn 17 sollicitaties binnengekomen, waaruit b. en w. de volgende aanbeveling hadden opgemaakt: 1. J. P. Marcusse, 2. H. Sandee en 3. M. A. Koole, allen te Kamperland. De behandeling van dit agendapunt vond met gesloten deuren plaats en na herope ning van de vergadering werd toKgemeen- tewerkman benoemd de heer H. Sandee. naar andere terreinen zoals de kernreakto- ren (grote gezamenlijke onderneming van Gulf en Shell b.v.) en de steenkolenmijnen (vooral in de VS). De noodzaak van deze kostbare heroriëntatie is onmiskenbaar. Engeland, Frankrijk, Duitsland en Italië ziet men regelrecht met de regeringen van de olieproducerende landen kontrakten af sluiten het ligt in de rede dat die landen makkelijk een vinger in de pap kunnen krijgen bij wat verder met die olie gebeurt. Nieuwe vondsten. De rol van de regeringen zal groter worden, die van de konserns minder. En hoewel dit nog zeker niet zo is, mag verwacht wor den dat ook ten aanzien van de recente olievondsten in de VS en in Europa de staatsbemoeienis groter zal zijn dan voor heen. Daartoe heeft de eerste stoot van de energiemisère door de olieboycot wel geleid. Hoewel zeker bij het snel stijgende ver bruik de nieuwe olie- en aardgasvondsten geen aanleiding geven om af te stappen van de door te veel feiten gestaafde opinie dat tekorten slechts voorkomen kunnen wor den door op andere energiebronnen over te gaan, geven ze wel een verlenging van de tijdsduur waarbinnen die omschakeling gerealiseerd moet zijn. En het toeval is dan Europa weer tamelijk gunstig gestemd, trouwens ook de VS. De voornaamste recente vondsten zijn die in Alaska en in Europa, welk laatste gebied juist nu het begint te knijpen troost mag putten uit de overweging dat het binnen niet al te lange tijd niet geheel afhankelijk zal zijn van de welwil lendheid van verre exporteurs. In de Noordzee zijn de vondsten van de Noren het indrukwekkendst: het befaam de F.kofiskveld b.v. wordt geschat op een 7.000.000 barrels (vaten) en heeft daarmee een omvang zoals maar bereikt wordt door een stuk of tien eerder in de hele aardolie geschiedenis ontdekte velden. En dit is slechts één veld van een heel stel. geest. Eerst zat je met een vrouw in je wagen. Later zag hij je met haar op een terras zitten. Jullie hadden nogal schik met elkaar." Hoofdschuddend keek hij het meisje aan, dat een hoogrode kleur van opwinding op haar gezicht had. „Die Riek! Jaloers tot en met. We gaan haar samen eens een keer bezoeken, liefje. Het is een tante van me en ze woont in Hillegom. Tante Gerda, een zuster van m'n moeder. Een eenzame vrouw, die ik dinsdagavond bezocht heb en daarna een pleziertje deed door een eindje met haar te toeren, waarna we ergens wat gedronken hebben. Mag dat, geachte juf frouw van Oss?" Ze haalde minachtend haar neus op. „M'n tantemaak mij wat wijs. Volgens Jan was ze een jaar of dertig, vijf en dertig. Vast niet ouder. En ze zat gekheid met je te maken. Ben jij altijd zo intiem met je tante's?" Hij had zin het meisje een beetje te pla gen. „Als ze charmant zijn, ja." „CharmantHet was een verlepte blondine. Jah heeft haar goed opgenomen, toen jullie op dat terras zaten." „Dan was ie nogal nieuwsgierig, niet?" Zijn ontstemming groeide. Van het begin af aan had hij al een zekere antipathie gehad tegen Riek's broer. „Jan is twee keer langs gereden in zijn Eend, maar jij hebt hem natuurlijk niet eens gezien. Jij had het te druk met je tante." „Gerda is zes en dertig, liefje, de jongste zus van m'n moeder. Ze is gescheiden, heeft geen kinderen en is erg eenzaam. Op ver zoek van m'n moeder ga ik af en toe eens naar Hillegom, om haar op te zoeken. En omdat het dinsdagavond zulk mooi weer was, zijn we een eindje wezen rijden. Steekt daar wat kwaads in?" „Het feit alleen al, dat je haar bij de voornaam noemt, die tante van je," smaal de ze. „Liefje," dat wil ze zelf. Ze is maar acht jaar ouder dan ik. Ze wil niet, dat ik haar tante noem." „Ik vind het anders maar gek, hoor. Bo vendien heb ik nu wel begrepen, dat je al die tijd, dat je kostvrouw ziek is, met die dochter alleen in huis bent geweest. Zoiets geeft geen pas, Gert." „O, dank je wel, voor het vertrouwen, De Britse Noordzeebodem heeft kleinere maar toch ook zeer aantrekkelijke velden opgeleverd en een deel ervan kan snel in produktie komen. Daarbij komt dan de stij ging van de prijs van olie op de duur onontkoombaar ook velden met hogere produktiekosten toch rendabel geacht mo gen worden. En het zoeken in de Noordzee is niet gestaakt. Noorwegen weet zich aan de vooravond van een nieuwe rol, die van grote olie exporteur; anderen zien hun afhankelijkheid van derden verminderen. Alleen: het is niet voor eeuwig de leeftijd van Ekosfiskveld als bruikbare bron wordt geschat op een jaar of 70, tenzij nieuwe methoden nog vele tientallen jaren langer de mogelijkheid scheppen om de laatste druppels nog uit de Noordzeebodem te persen. De voor-uitzichten wat de olie als energie leverancier betreft zijn daarom voor Europa niet al te somber. Maar dan wel uitsluitend wat de naaste toekomst betreft, zodat verder denken over nieuwe krachtbronnen wel degelijk geboden is. (Nadruk verboden). Burgerlijke etend KORTGENE Geboren: 14 maart 1974: Magdalena Jo hanna, dochter van A. M. de Regt en L. J. van den Berge. Ondertrouw: 1 maart 1974: Lambertus C. Speelman, 22 jaar en Maria Jeronimus, 18 jaar te Wissenkerke; 6 maart 1974: Cornelis H. I. van der Maas, 24 jaar en Elizabeth A. Cornelisse, 20 jaar te Goes; 15 maart 1974: Pieter C. van der Moere, 22 jaar en Geertruida J. Wolse, 19 jaar; 18 maart 1974: Jan W. Koole, 22 jaar en Maatje P. Boot, 21 jaar te Goes; 29 maart 1974: Dirk P. Janse, 26 jaar en Susanna B. de Looff, 19 jaar. Gehuwd: 22 maart 1974: Nicolaas C. Corbée, 38 jaar te Haarlem en Paula J. Platschorre, 21 jaar; 26 maart 1974: Chris- tiaan H. Galenkamp, 22 jaar te Goes en Maria J. T. G. van de Ven, 27 jaar te Eindhoven; 29 maart 1974: Berend van Enk, 25 jaar te Zwolle en Martha Pals, 22 jaar. Overleden: 6 maart 1974: Jacob Hooger- heide, 71 jaar, wedn. van W. Munter; 26 maart 1974: Johannes Platschorre, 64 jaar, echtg. van L. van Gilst; 28 maart 1974: Ali Ben Mohammed, Rekik, 22 jaar, echtg. van J. G. Burger. ANWB AFDELING ZEELAND HIELD JAARVERGADERING In de goedbezochte vergadering van de afdeling Zeeland van de ANWB, j.l. zaterdag 23 maart gehouden in Goes, heeft de heer F. G. Sprenger in zijn hoedanigheid van afdelingsconsul verslag uitgebracht over het werk van de bond in 1973, meer in het bijzonder in de provincie Zeeland. Zijn verslag bevatte o.a. een overzicht van de in 1973 in uitvoering zijnde beweg wijzeringsprojecten en de stand van de bewegwijzering in Zeeland eind vorig jaar. Terwijl het aantal „klassieke" wegwijzers is gedaald van 151 naar 143, nam het aantal moderne lichtwegwijzers op Zeeuws grond gebied toe van 179 tot 193. Het aantal richtingsborden is gedaald van 993 tot 981, het aantal transparante borden is in 1973 daarentegen gestegen van 34 tot 41 en het aantal voorrichtingsborden van 470 tot 576. In het verslagjaar werden drie nieuwe zgn. aangestraalde portaalbakken geplaatst, waarmee dit soort bewegwijzering in de provincie op 8 werd gebracht. De dat je in me stelt." „Het is toch zo? Je hebt gelegenheid genoeg gehad om alles met haar uit te voe ren." Hij begon rood aan te lopen. „Ik voer niets uit met Rienie, niet met Gerda en niet met jou. Zo'n type ben ik niet. Dat behoor jij te weten." „Schreeuw niet zo, idioot! De hele tent hoeft het niet te horen." Riek keek schichtig rond, want een paar bezoekers keken enigs zins geërgerd naar hun tafeltje. Hij knikte. „Oké, oké, ik ben weer kalm. Maar ik wil een duidelijke stelling naar voren brengen: jij bent het en jij alleen, is dat klaar? Bovendien sta ik niet onder curatele en laat me door niemand, dus ook niet door jou de wet voorschrijven. Als ik naar Hillegom wil gaan, doe ik dat. En als ik Rienie naar het ziekenhuis wil rijden, vraag ik evenmin eerst jouw toestemming." Het meisje keek hem woest aan. „Als je maar weet, dat ik je niet meer moet, wan neer je naar die zogenaamde tante van je blijft gaan." Gedecideerd nam hij het pakje sigaretten en aansteker van tafel en stak het in zijn zak. „Zo, nu weten we dus, wat we aan elkaar hebben, juffrouw van Oss. Ik zal afrekenen, dan breng ik je ook nog netjes thuis. En daarbij zullen we het laten." Ze keek hem geschrokken aan „Dat meen je niet „Wis en waarachtig. Ik ben niet van plan me de wet te laten voorschrijven. Stel je voor, dat we getrouwd warenIk ben niet het type, dat geschikt is voor pantoffel held, juffrouw van Oss. Zoek daarvoor maar een ander uit." Gedurende de terugreis naar Leiden zei ze één keer: „Ik meen het niet zo, Gert maar je zult toch moeten toegeven, dat- het verdacht is." „Ik geef niets toe. We praten er niet meer over." Zwijgend liet hij haar aan de Turfmarkt uitstappen en zwijgend sloot hij weer het portier, waarna hij als een idioot optrok en wegscheurde. In de binnenspiegel kijkend zag hij, dat het meisje de handen voor het ge zicht had geslagen. Wel ja, jank nu maar, klein kreng. Eer dat ik me toch op m'n kop laat zitten Hoe lang hij gereden had, wist hij later niet meer te zeggen. Op een gegeven ogen aantallen paddenstoelen (30), riviernaam borden (32) en provincienaamborden (4) bleven ongewijzigd. De wegenwacht in het district Zeeland- brug heeft in 1973 10.214 maal hulp ge boden. In 9.196 gevallen werd een panne verholpen. 155 keer moest garagehulp wor den gerequircerd omdat het karwei ter plaatse niet te klaren bleek en 334 maal moest hulp na een ongeval worden ver leend. Het aantal persoonlijke diensten aan WW-leden onderweg bedroeg 529. De sterkte van de Zeeuwse wegenwacht- bezetting, onder leiding van de districtchef, de heer G. Hoogeboom, omvatte 13 pa trouillerende en 5 stationswegenwachten en 5 met de bediening van de communica tiemiddelen belaste verkeerswachten. De afdelingsvergadering, gepresideerd door de heer D. F. P. Hoegen uit Domburg, lid van het Dagelijks Bestuur van de ANWB, was voorafgegaan door een excursie dooi de Zak van Zuid-Beveland en werd besloten met een geanimeerde gedachtenwisseling tussen de Zeeuwse bondsofficials en verschil lende directie- en stafleden van het hoofd kantoor in Den Haag. CURSUS "KARWEITJES IN HUIS" TE COUJNSPLAAT Door de Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in Zeeland wordt te Colijns- plaat een cursus „Karweitjes in huis" (6 lessen) gegeven op dinsdagmiddag, te be ginnen op 9 april a.s. in „De Brug", van half twee tot kwart voor vier. Op deze cursus kunnen allerlei voor werpen worden opgeknapt, zoals: bekleden van lampekappen, overtrekken van thee beurzen, opknappen van stoel, stoelzitting, strijkplank, stoelen matten, maken van een poef (b.v. van een oude wasketel), inlijsten en opplakken van platen en foto's, schil deren, beitsen, vernissen, repareren van lekkende kranen, repareren van snoeren, maken van verlengsnoer(en), enz. Het is de bedoeling, dat de cursisten zelf verschillende voorwerpen meenemen, die op deze cursus opgeknapt worden. Het cursusgeld bedraagt totaal 20.— per persoon voor 6 lessen. Voor deze cursus zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor spoedige opgave kan men terecht bij: Mej. Contant, Havelaarstraat 5, Colijnsplaat, Tel. 01199-2 96; Mevr. Van Arenthals- Haasdonk, Prinscndijk 13, Kortgene, Tel. 01108 - 4 38; Mevr. E. Zandee - van Damme, sekretaresse Comm. Huish. Voorl. ten Plat telande in Zeeland, Tel. 01100 - 58 95. Bont u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? can twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1. WISSENKERKE blik stopte hij op een stille weg bij een café. Zijn wagen afsluitend liep hij naar binnen. „Ik heb een borrel nodig," zei hij zacht tot zichzelf. „Ik heb nog nooit zo hard een borrel nodig gehad als op dit ogenblik." Gerda lag al een paar uur in bed, toen ze de telefoon over hoorde gaan. Die was nog een erfenis uit de tijd, dat ze met Piet samenleefde, want die had hem nodig voor zijn zaak. Na zijn vertrek had ze hem maat laten staan en op haar eigen naam laten overschrijven. Uitgaande van de gedachte: het is gemakkelijk en je kunt nooit weten, 'waar het goed voor is. Nog half in slaap sloeg ze het dek weg en knipte het lampje aan. Met haar voeten zoekend naar de pantoffels kwam ze over eind en slofte naar beneden, waar in de hal de telefoon nog altijd rinkelde. „Met mevrouw van Woerden", meldde ze zich. ..Benben jij het, Gerda?" klonk een mannenstem. Ze pantserde zich onmiddellijk. „Ja. Met wie spreek ik?" „Met Gert. Met je neef Gert. Je bent tochhiktante Gerda, he?" ..GertGerto, ben jij het?" Ze schrok van haar eigen overslaande stem. „Ja. Helemaal, Gerda. En straal bezopen. Vraag me niet waarom, maar ik ben straal bezopen. Helemaal lazerus. En m'n wagen staat hier buiten. Ik moet hier vandaan, want die lui willen de tent sluiten. Snap je dat nou? Net nou het gezellig begint te worden, willen ze die tent hier dichtgooien. Daarom moet ik hier vandaan, maar ik kan niet rijden. Zo bezopen ben ik niet, dat ik dat wel begrijp. En naar m'n kost huis in Brasemsdinges kan ik ook niet, want dan schrikt Rienie zich het apelazarus. Kun jij rijden?" „Ja, ik kan rijden." „Dat is dan hardstikke fijn, tante. Neem een taxikan me niet verdomme, wat het kost, maar neem een taxi en kom hier heen. Haal me op en neem me mee naar jouw huis. Ik betaal alles, hoor je? Alles. Ik heb geld zat en de rest kan me niet ver „Kalm aan, Gert, ik haal je op. Waar zit je ergens?" (Wordt vervolgd). EUROPA IS GEMATIGD OPTIMISTISCH OVER DE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 3