NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD •ft Pion vier heeft DE schoenen assurantie-adviseur Rabobank „Colijnsplaat"' Rabobank „Wissenkerke" No. 9092 Donderdag 14 februari£l974 77e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs ƒ6,— per half jaar. Franco per post ƒ22,50 per jaar. Advertenties 22 cent per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordeËjkheid drogen. De geruchten rond een eventuele verloving van onze jongste Oranje-prinses zijn weer verdwenen, al schijnt zij wel zeer goed bevriend te zijn met een van haar broeders in de kunst. Die kunst (zang) blijkt haar erg veel goed te doen. De laatste keer dat wij haar in Nederland zagen, zag zij er zeer charmant uit. Daarvan getuigt de foto die wij hierbij afdrukken ter gelegenheid van haar 27ste verjaardag op maandag 18 februari. Wij wensen haar temidden van haar vrienden een gezellige dag toe. *1* *1* NOORD-BEVELANDSE HENGELSPORTVERENIGING Op de gehouden bestuursvergadering zijn de data van de te houden hengelwedstrij- den weer vastgesteld. Maar vooraf eerst nog enkele opmerkin gen, die naar ik hoop ter harte genomen zullen worden. De eerste 4 wedstrijden zullen dit jaar (i.v.m. enige moeilijkheden) weer te Colijnsplaat gehouden worden. Na deze wedstrijden zal weer bekeken worden of er nog andere plaatsen in aanmerking komen. Dit jaar zullen er op verzoek met een beker voor de eerste prijswinnaar, nog een standaard en een medaille als troostprijs beschikbaar worden gesteld. Voor de ver zamelaars dus goed nieuws. Voor het vast stellen van de prijzen zal de gewone pun tentelling worden toegepast, doch voor het vaststellen van de kampioenen zal er een nieuwe puntentelling plaats vinden. Om hieraan te kunnen voldoen zullen na afloop van de wedstrijden de deelnemers kaarten allemaal moeten worden ingeleverd, ook al heb je niets gevangen. Voor het kampioenschap krijgen de pechvogels ook punten. Worden de kaarten (en ook graag de priemen) niet ingeleverd, dan is men voor het kampioenschap tegelijk uitgescha keld. Bij het begin van de wedstrijden moe ten de deelnemerskaarten bij de controleur ingeleverd worden, zodra bekend is, wie er controleur is. De controleur moet er niet om komen vragen. Deze heeft het, wanneer het goed gaat, al druk genoeg. Opgelet dus en werkt allen daar aan mee. Wanneer er in het vervolg deelgenomen wordt aan de wedstrijden van de Delta federatie, dan verwacht het bestuur dat er bij de aanbieding van de kwitantie van deelname, een verslag wordt overgelegd met opgave van deelname en de bereikte resultaten. Het was meestal zo dat het be stuur er maar naar moest raden. Wij willen er in het vervolg graag van op de hoogte gehouden worden. Het reglement zal gewijzigd worden, in die zin dat het verboden is om in het ver volg met een geepdobber en met z.g. zachte krab aan wedstrijden deel te nemen. Verder is het de bedoeling dat bij het begin en einde van de wedstrijden niet alleen een signaal met een hoorn gegeven wordt, doch dat er ongeveer in het midden van het parcours met een vlag gezwaaid zal worden bij het begin en einde van de wedstrijd. Zo kunnen wij allemaal gelijk beginnen en eindigen. Dit jaar worden er te Wissenkerke voor de jeugdleden weer 3 extra wedstrijden ge houden. Dat is ongeveer in het centrum van Noord-Beveland. Jongens, jullie hebben een competitie apart voor een jeugdkam pioen. Doe daarom zoveel mogelijk mee aan deze wedstrijden. Het is voor het be stuur die dit alles organiseert ook prettiger wanneer er veel deelnemers zijn. Deze wed strijden worden op de volgende data ge houden. 9 - 3 - '74, Wissenkerke, L.W. 8.40, H.W. 15.35, Begin 14.00uur, Einde 16.00 uur. 6 - 4 - '74, Wissenkerke, L.W. 7.30, H.W. 14.30, Begin 13.00uur, Einde 15.00 uur. 18 - 5 - '74. Wissenkerke, L.W. 5.20, H.W. 12.00, Begin 11.00 uur, Einde 13.00 uur. Inschrijven aan de zeedijk bij de boerderij „Keihoogte" van J. de Winter, Vlietepolder 6 te Wissenkerke. Inleggeld 2.— per persoon. Prijsuitreikingen op een nader bekend te maken plaats. De andere wedstrijden voor de senioren zijn als volgt: 23-2-74, Colijnsplaat, L.W. 9.40, H.W. 16.26, Begin 14.00 uur. Einde 16.30 uur. 23-3-74, Colijnsplaat, L.W. 8.40, H.W. 15.26, Begin 13.30 uur, Einde 16.00 uur. 20-4-74, Colijnsplaat, L.W. 7.25, H.W. 14.19, Begin 13.00 uur. Einde 15.30 uur. 4-5-74, Colijnsplaat, L.W. 7.10, H.W. 13.50, Begin 12.00 uur, Einde 14.30 uur. Inschrijven voor alle wedstrijden in café „Juliana" te Colijnsplaat. Vanaf 1 uur tot een kwartier voor het begin van de wed strijden kan dit gebeuren en niet later, want de bestuursleden willen ook meevissen. Inleggeld is ƒ2.— per persoon. De prijsuit Om ons devies „UW VERZEKERINGEN ZIJN ONS ECHT EEN ZORG" waar te kunnen maken, hebben de Rabobanken op Noord-Beveland per 1 februari een deskundige aan gesteld in de functie van ZIJN NAAM: DHR. C. P. DE BRUIJNE ADRES: HOOFDSTRAAT 42. KORTGENE TELEFOON: 01108-5 77 Vanzelfsprekend zult u onze assurantie-adviseur ook gaarne bereid vinden u thuis of op uw bedrijf te bezoeken Dhr. De Bruijne is te bereiken via alle vestigingen van de Rabobanken op Noord-Beveland of thuis op bovengenoemd adres. reiking is op dezelfde plaats van inschrijven. De vistijden vallen niet altijd even gunstig, maar wij vissen liever met opkomend, dan met afgaand water. De tijden van hoog en laag water zijn volgens de tabel die in ge bruik is bij de Rijkswaterstaat. Verder vrienden, moeten wij het weer afwachten wat de resultaten zullen zijn. Wij beginnen dit jaar extra vroeg omdat de vangsten dan meestal beter zijn dan in juni of juli. De benzine is van de bon, dus waarschijnlijk voor niemand meer een be zwaar om mee te doen aan de wedstrijden. Het bestuur hoopt op een goede deelname. Tot ziens te Colijnsplaat. Namens het bestuur, de secretaris, J. Minnaard. OPROEP AAN ALLE JONGEREN GROEPEN, JONGERENSOCIËTEITEN EN DERGELIJKE In de bijdrage aan de Sociaal-Kulturele Ontwikkelingsschets van de Zeeuwse Jeugd raad, namelijk de nota Jeugdbeleid 1972, wordt niet alleen een onderzoek voorgesteld naar het funktioneren van provinciale in stellingen voor de begeleiding van het jeugd- en jongerenwerk, maar wordt tevens voor gesteld een onderzoek te doen naar de be hoeften van het uitvoerend werk in de provincie. Bij het onderzoek is voor 3 ingangen ge kozen, namelijk: a. bestuursleden van pro vinciale begeleidingsinstellingen: b. funktio- narissen van provinciale begeleidingsinstel lingen: c. de kliënt, dus het uitvoerend werk. Het onderzoek genoemd onder a. en b. is gaande, het onderzoek genoemd onder c. gaat nti Statten. De bedoeling van dit laatste deelonderzoek is een inzicht te verkrijgen in het tot nu toe zeer onoverzichtelijke veld van jongeren groepen, -clubs, -sociëteiten, e.d. meer in Zeeland. Een belangrijke vraag daarbij is tevens vast te stellen welke behoefte er bestaat aan begeleiding of service. Wanneer zoveel mogelijk jongerengroepen aan dit onderzoek meewerken, kan een be trouwbaar beeld gegeven worden van de situatie van het jeugd- en jongerenwerk in de provincie Zeeland, zodat met behulp van gefundeerde gegevens naar verbeteringen in de uitvoering gezocht kan worden. Eén dezer dagen zal aan de jongeren groepen e.d., welke zich in hun werk richten op globaal genomen de leeftijdskategorie 12 t/m 21 jaar, een enquêteformulier ver zonden werden. Een aantal jongerengroepen zullen wij daarmee niet kunnen bereiken, aangezien wij hun adressen niet kennen, zij pas zijn opgericht, of het sekretariaat van adres ver anderd is. Daarom doen wij een oproep aan alle jongerengroepen die volgende week nog geen enquêteformulier ontvangen hebben hun adres telefonisch op te geven aan het Provinciaal Opbouworgaan Stichting Zee land (01180) 42 58, zodat zij aan het onder zoek, dat door dit instituut wordt uitge voerd, kunnen meedoen. Mocht men nog nadere informatie wensen kan men drs. D. W. M. Jansen bellen, mede werker van de Stichting Zeeland, onder wiens verantwoordelijkheid het onderzoek wordt uitgevoerd. E.V.V.C./M 3 - WISKA 20-3 Wiska 2 heeft zaterdag in Vlissingen haar tweede overwinning geboekt. De 03 zege is misschien wat geflatteerd, want E.V.V.C./M 3 heeft zich niet zomaar weg laten spelen. Vooral door een betere opslag, die door de tegenstanders slecht werd opgevangen, kon Wiska meer punten scoren. Set standen: 11—15, 12—15, 10—15. Wiska 1 heeft het zaterdag in een goede wedstrijd net niet kunnen redden tegen P.Z.E.M. 1 uit Middelburg. Het werd een 23 nederlaag. Beide ploegen ontliepen elkaar weinig deze middag. In de eerste set was het Wiska die met 15—12 won en P.Z.E.M. schreef met 9—15 de tweede set op haar naam. De derde set was weer voor Wiska met 15—10. Het goede spel van Wiska zette zich door in de vierde set, waardoor ze een 8—3 voorsprong nam. De P.Z.E.M.-dames gaven zich echter nog niet gewonnen en kwamen langzaam terug. Een time-out voor Wiska bij de stand 109 hielp niet, want P.Z.E.M. ging door tot 10—13. De time-out bij deze stand hielp wel, want Wiska vocht terug en met enkele goede plaatsballen werd het 14—13. Een time-out voor P.Z.E.M. bracht weer rust in deze ploeg. Het werd 14—14, 15—14, één punt was Wiska verwijderd van de eind overwinning. Maar onder grote spanning en tot grote vreugde van de P.Z.E.M.-dames werd het 15—17 (2—2). In de beslissende set kon Wiska niet meer tot het spel uit de voorgaande sets komen en P.Z.E.M. had weinig moeite om de eindoverwinning veilig te stellen (5—15). Programma voor zaterdag 16 februari 'a.s. Dames le klas: Marathon 2 Wiska 1, 16.30 uur in Vlissingen. Dames 2e klas A: P.Z.E.M. 2 Wiska 2, 15.30 uur in Mid delburg. Heren 2e klas A: E.V.V.C./M 3 Wiska, 16.30 uur in Vlissingen. Burgerlijke atand KORTGENE Geboren: 23 jan. 1974: Marcel, zoon van Cornelis Jasperse en Jacomina E. de Smit; 24 jan. 1974: Yvette Kornelie, dochter van Pieter H. Filius en Pieternella Schrier; 26 jan. 1974: Marianne Louise, dochter van Marinus Klaassen en Sandrina L. Lems; 28 jan. 1974: Maria Johanna, dochter van Gerrit van Eist en Maatje J. van der Jagt; 29 jan. 1974: Marcel, zoon van Levinus Verwei en Anna M. van Hecke; 30 jan. 1974: Georg Johan Bram, zoon van Willem van de Kamer en Paulina J. M. van den Beid. Ondertrouwd: 3 jan. 1974: Adriaan A. Dourleijn, 19 jaar te Wissenkerke en Adriana M. de Pree, 18 jaar; 18 jan. 1974: Berend van Enk, 24 jaar te Zwolle en Martha Pais, 22 jaar; 25 jan. 1974: Jacob Hollestelle, 28 jaar en Johanna Jacoba Mol, 20 jaar te Duiveland. Gehuwd: geen. Overleden: 30 jan. 1974: Pieternella Gou- looze, echtg. van C. Bouwense. Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1. WISSENKERKE GANZEP00RTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1974 | | pagina 1