GLYNHILL loopt sinterklaas naast zijn schoenen? De afcènd Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 29 november 1973 no. 3582 plaat 2e fase", waarvoor door uw raad overeenkomsten zijn aangegaan met exploi tanten. Naar het zich laat aanzien zal in 1974 de afwikkeling plaats vinden van de met de exploitanten gesloten overeenkomst voor het landhuizenterrein „Schotsman- Ruiter- plaat le fase", waardoor de eigendom van niet bebouwde gronden met de tot stand gebrachte openbare voorzieningen en wer ken over zal gaan naar deze gemeente. Daarnaast zijn de plannen van een par ticuliere onderneming voor de aanleg van een tweede jachthaven, aan de oostzijde van het havenkanaal te Kamperland aan het Veerse Meer, in een gevorderd stadium. Het recreatieschap „Het Veerse Meer" heeft zich grotendeels akkoord verklaard met de voor gestelde plannen. Deze jachthaven zal een capaciteit krijgen van ruim 300 ligplaatsen. Minder voorspoedig loopt het m. d. plannen voor een camping op de Schotsman-Ruiter- plaat. Moeilijkheden zijn er vooral op het punt van de afvoer en zuivering van het afvalwater. In dit stadium is Jiet ons niet mogelijk een indicatie te geven over het tijdstip van realisering. Aan de hand van de ingediende begroting werd door de leden 1. A. de Regt en J. A. Remijnse de volgende algemene beschou wingen gehouden. De heer I. A. de Regt sprak als volgt: Mijnheer de voorzitter, mijne heren. Bij de behandeling van de begroting 1974 wil ik namens onze fractie een algemene be schouwing houden. Allereerst willen wij even terugkijken naar het afgelopen jaar. Met dankbaarheid en tot volle teveredenheid mogen wij vaststellen dat er heel wat werken tot stand geko men zijn. Wij noemen uitbreiding archiefruimte ge meentehuis, aanschaf brandweerwagen, aan schaf schaftwagen, verbouw raadszaal, be langrijke verbreding en verbetering van we gen, bouwrijpmaken van bestemmingsplan nen in alle drie de kernen, sloop van krot woningen en een sportzaal te Kamperland. De riolering in Stroodorp is gerealiseerd en met de ontsluitingsweg Schotsman-Rui- terplaat worden goede vorderingen gemaakt. Jammer vinden wij het dat er nog moeilijk heden zijn bij de verwerving van gronden voor de 2de fase. Wij hopen dat de po gingen die gedaan worden om de grond op vrijwillige basis te verkrijgen met succes bekroond zullen worden. Wij verheugen ons met uw college, dat er de laatste jaren een duidelijke toename is van het aantal gebouwde woningen en dat de continuïteit voor de naaste toekomst verzekerd is. Door de bouw van meer woningen in onze gemeente mogen wij verwachten dat het steeds teruglopen van het inwonertal tot staan zal worden gebracht, en dat er een ombuiging komt naar een groei van het inwonertal. Door het kunnen aanbieden van goede en betaalbare woningen zullen wij de natuur lijke groei kunnen vasthouden, maar ook gezien de ideale ligging van onze gemeente en een goed voorzieningspeil, mogen wij verwachten dat er velen zullen zijn die zich graag in onze gemeente willen vestigen. Ook de bejaardenhuisvesting zal met het gereedkomen van de uitbreiding en ver bouwing van het bejaardentehuis „Vrede- stein" belangrijk verbeteren. In alle drie de kernen is op dit moment nog beperkt bouwgrond beschikbaar. Daar om is juist dat er in het bestemmingsplan Wissenkerke-Zuid waarvoor de grond reeds is aangekocht, getracht zal worden in 1974 de 4e fase bouwrijp te maken. De doortrek king van de Sportlaan naar de Dorpsweg zal een belangrijke verbetering voor de ont sluiting van het bestemmingsplan zijn. In Geersdijk is er nog plaats voor de bouw van 6 part. woningen. Zit er nog een mogelijkhe'id in voor uitbreiding van de bouwrijpe grond in dit bestemmingsplan? In Kamperland-West is het" nodig het 2e gedeelte bouwrijp te gaan maken. Wij zijn blij dat de aankooponderhandelingen ge opend zijn en hopen dat het in 1974 gerea liseerd zal worden. Het is een goede zaak dat daar waar mo gelijk krotwoningen worden'aangekocht en afgebroken. Juist nu, nu er door de bouw van nieuwe woningen de mogelijkheid is van doorstroming van slechte naar goede woningen Wij zijn blij dat er een begin kan wor den gemaakt met de uitvoering van een saneringsplan in Wissenkerke. Bestaan er nog plannen voor verdere sa nering in Wissenkerke, Kamperland of Geersdijk? Met belangstelling zien wij uit naar de spoedige komst van het rapport voor een recreatie basisplan „de Bevelanden". Wij betreuren het dat er nog onzekerheid be staat over liet al of niet afsluiten van de Oosterschelde waardoor de recreatieve ont wikkeling langs de Oosterschelde op een laag pitje komt te staan. Gelukkig heerst er grote aktiviteit op de zomerwoningenterreinen Rancho-Grande en Schotsman-Rui ter plaat. Wij hopen dat het mogelijk zal zijn dat begin 1974 Schotsman-Ruiterplaat le fase over zal gaan naar de gemeente. Daar de plannen voor een 2e jachthaven in Kamperland in gevorderd stadium ver keren vragen wij u of er reeds te zeggen is wanneer dit werk begonnen zal worden en wanneer deze haven voltooid zal zijn? Graag vernemen wij van het college of er nog andere plannen voor aanleg van re creatieterreinen bestaan. Wij danken het college voor het mooie strandje dat gerealiseerd is nabij de Geers- dijkse haven. Jongeren en ouderen worden daardoor veel meer mogelijkheden geboden om zich te ontspannen. Het voorziet dui delijk in een behoefte voor de inwoners van Geersdijk alsmede voor de toeristen. Ook de oude haven die nu vluchthaven gaat worden draagt bij tot verfraaiing en een doelmatiger gebruik. Jammer is het dat het nabijgelegen opslagterrein het aanzien min der mooi maakt. Wij zouden graag zien dat het materiaal, dat hier ligt zou verdwijnen naar een andere plaats. Wij vinden het erg jammer dat het terrein voor soc. recreatie niet van de grond komt, een van de redenen is de af voer en zuivering van afvalwater. In dit ver band willen wij u vragen hoe het staat met de plannen om te komen tot een centrale zuiveringsinstallatie voor deze gemeente? En is er dan de mogelijkheid dat ook dit terrein hierop aangesloten zal worden. De dagrecreatie neemt toe, aan duin en strand en aan de oevers van het Veerse Meer. Daarom zijn wij ook groot voor stander van de aanschaf van een toilet wagen en aanleg van waterleiding. Deze voorziening misten wij erg. Ook de ver ontreiniging van de bodem door de toe risten heeft onze aandacht nodig, misschien helpt het plaatsen van nog meer afvalzak ken! Ook willen wij graag van u horen of er voor het komende seizoen nog een moge lijkheid is gevonden om in samenwerking met Strandexploitatie en V.V.V. de stranden schoon te houden. Met vreugde mogen wij vaststellen dat de bouw van een sportzaal te Kamperland ge realiseerd is. Het blijkt dat deze zaal in een belangrijke behoefte voorziet en dat het een bijdrage is tot de leefbaarheid van de kern Kamperland. Wij hopen dat deze zaal een goede bijdrage zal geven voor een goede vrijetijdsbesteding en voor een goede li chamelijke ontwikkeling van jongeren en ouderen. Wij vinden het fijn dat het sportterrein op Wissenkerke, waar al enkele jaren op gewacht wordt, binnen afzienbare tijd ge realiseerd kan worden. Met de geplande uitbreiding van het zwembad te Wissenkerke met diep basin kunnen wij spreken van een volwaardig zwembad, voor inwoner en toerist. Met de totstandkoming sportvoorzienin- gen en de nog op stapel staande voor zieningen, dachten wij dat wij als gemeente een hoog niveau bereikt hebben, wij menen dat wanneer alle voorzieningen gerealiseerd zijn, aan praktisch alle wensen van de sportliefhebbers is voldaan. Met het college zijn wij van mening dat de huidige bezetting van gemeentewerken onvoldoende is. De zeer toegenomen werk zaamheden maken het noodzakelijk het per soneelsbestand met- één man uit te brei den. Reeds enkele malen hebben wij er onze zorg over uit gesproken over de zeer ge vaarlijke kruising die zal ontstaan bij de Molenweg en de westhavendijk. Wij weten dat een voetgangerstunnel niet haalbaar is, maar wij dringen er wel op aan al het mo gelijke te doen en die maatregelen te nemen om een zo groot mogelijke veiligheid te verkrijgen. In het bijzonder voor voetgan gers en kinderen die deze weg moeten pas seren. Tot onze spijt hebben wij moeten konsta teren dat het Streekvervoer Walcheren de bushalte in de Molenweg heeft laten ver vallen. Het komt ons gewenst voor, gezien het aantal mensen, ook vele ouderen, die van deze halte gebruik maakten, dat daar opnieuw een halte gemaakt zal worden. Wij vragen u voorzover het u mogelijk is, dit te willen bevorderen. Vorig jaar zijn wij aan een verhoging van belastingen ontkomen, dat lukt dit jaar niet. Maar om het voorzieningspeil in onze gemeente te verbeteren en noodzakelijke werken uit te voeren vinden wij een ver hoging van de belastingen acceptabel en noodzakelijk om een sluitende begroting te ontwerpen met een post voor onvoorziene uitgaven die redelijk is. Wij danken de samenstellers van deze be groting voor de keurige wijze waarop zij dit werk verricht hebben. Verder danken wij de dames en heren van de secretarie voor de medéwerking die zij ons als raads leden altijd graag geven. Hopende dat wij op deze wijze een po sitieve bijdrage gegeven hebben besluiten wij deze beschouwing. De heer J. A. Remeijnse zei: Mijnheer de voorzitter. Bij het aanbieden van de ontwerp-begro- ting 1974 willen wij u namens de fractie Gemeentebelangen een beknopte indruk ge ven van onze bevindingen t.a.v. de begro ting. Allereerst willen wij de samenstellers van dit rapport bijzonder hartelijk danken voor de uitvoerige en overzichtelijke samenstel ling. We hebben kunnen lezen dat de be groting sluitend is gemaakt door bezuini ging op geraamde kosten en door het ver hogen van een aantal gemeentelijke belas tingen. We zijn er van overtuigd dat helaas door de steeds stijgende kosten de belas tingen moeten worden verhoogd. We vragen ons echter wel af waarom dit alleen gedragen moet worden door de in woners van Wissenkerke en niet wordt bij gedragen door de toeristen. Bij de uitgevoerde werken zien we onder punt 18 dat er, door de gemeente 3 gras maaiers zijn gekocht. Van middenstandszijde hoorden wij dat de in de gemeente wonende in aanmerking komende leveranciers niet zijn gevraagd prijsopgaaf te doen, hoewel dit in het verleden door b. en w. is toe gezegd. Ook vernamen wij dat daardoor bij reparatie het dubbele uurloon berekend wordt. Bij de nieuwe investeringen zien wij onder punt a de eventuele uitbreiding van het zwembad met een diep basin. We vragen ons af, nu dit bedrag de ƒ200.000,— is benaderd of zelfs overschreden wordt, dit verantwoord is voor een klein aantal men sen die hun diploma willen behalen. Onder punt b zien we de plaatsing van een toiletwagen op het strand bij de Ban- jaard, globade raming 15.000,—. Voor zover ons bekend, is het strand in exploi tatie bij particulieren. Is het niet de taak van die exploitant zelf zorg te dragen voor een toiletwagen? Onder recreatie zien we dat de plannen voor de aanleg van een tweede jachthaven in een gevorderd stadium zijn. We willen u vragen of het mogelijk is of reeds reke ning mee "ehouden is dat de bestaande middenstand op de jachthaven in aanmer king komt als toeleveringsbedrijven voor de tweede jachthaven en zich zodoende be ter kunnen ontplooien. Dit waren onze belangrijkste opmerkin gen, mijnheer de voorzitter, en als laatste punt willen wij de dames en heren, werk zaam op de secretarie, hartelijk danken voor minimaal een jaar vrij van bandenpech In ons nummer van a.s. week wordt aan dacht besteed aan het antwoord van de voorzitter en aan het besprokene over de andere punten. LEKVRIJE FIETSBANDEN Bandepecht is een van die dingen die het fietsgenoegen kunnen bederven. Gelukkig is er nu een flacon in de handel die de kans op lekke banden tot een minimum, mis schien wel tot nul, reduceert. Het is een onbreekbare flacon waarmee een vloeistof Via het ventiel in de band wordt gebracht; een vloeistof die samengesteld is op basis van natuurlijke vezels en door de middel puntvliedende kracht tegen de binnenband wordt aangedrukt. Als bijvoorbeeld een spijker een gaatje in de band maakt, wordt dat door de vloeistof direkt gedicht. Eén behandeling per jaar moet voldoende zijn voor minimaal een jaar vrij van gandepech fietsen. De flacons zijn onder de naam FL- Behandeling in de fietsenhandel te koop voor 7,95 per stuk. Iedere flacon bevat voldoende vloeistof voor twee fietsbanden FIETSONDERDELEN VOOR KAMERVERSIERING Er bestaat op het ogenblik, vooral bij jongeren, een snel toenemende rage om oude onderdelen van fietsen te gebruiken voor het maken van dekoratieve en nuttige voorwerpen. Wielen, spaken, assen, spat borden en zelfs fietsvorken zijn hiervoor in trek. Er blijken ongekende mogelijkheden te zijn voor het maken van kaarsenhouders, plantenhangers, tafeltjes en allerlei vrolijke en ingenieuze dekoraties, waarbij uiteraard ook de verfkwast uitbundig wordt gehan teerd. Vóór de fiets naar de schroothoop gaat dus even kijken wat nog bruikbaar is en bij de fietsenmaker oude onderdelen die vervangen moeten worden rustig mee naar huis nemen. Vaardige handen kunnen er kreatief mee bezig zijn. Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1, WISSENKERKE VOLLEYBAL De dames van Wiska 1 hebben zaterdag aan de verre reis naar Hulst geen punten overgehouden. Tegen Watneys Taktika 3 werd het een 3 - 0 nederlaag. De aanval was deze avond niet al te best op dreef en met taktische ballen had men ook geen succes, omdat de Watneys-verdediging uit stekend gesloten was. Setstanden: 15-4, 15-5, 15-7. Wiska 2 heeft in Goes een goede wed strijd gespeeld tegen Ovisa. Desondanks moesten de Wiska-dames genoegen nemen met een 3 -1 nederlaag, maar het zal ze in ieder geval een riem onder het hart steken dat ze ook weer een set hebben gewonnen. De heren van Wiska behaalden in Hein- kenszand een overtuigende 0 - 3 overwin ning op Blok '73 3. Zowel aanvallend als verdedigend liep alles gesmeerd en de te genstander kon daar weinig tegenover stellen. Setstanden: 4-15, 4-15, 10-15. Programma voor a.s. zaterdag l december: Dames le klas: Wiska 1 Marathon 2 om 3 uur in Wissenkerke. Heren 2e klas A: Ovisa 2 Wiska om 4 uur in Goes. DE GOUDSMID-JUWELIER VAN NOORD-BEVELAND HOOFDSTRAAT 64 KORTGENE TEL. 01108 - 4 77 BIJ ONS KOPEN IS KANS OP EEN VAN DE VELE PRACHTIGE PRIJZEN VAN ONZE WINKELWEEK RAADSVERGADERING KORTGENE In verband met de beperkte plaatsruimte en de beschikbare tijd, zien wij ons ge noodzaakt het verslag van de openbare ver gadering van Kortgene, die gehouden werd op maandag 26 november j.l., te verschuiven naar ons volgend nummer. HENGELWEDSTRIJD Op zaterdag 24 november 1973 hield de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging voor haar leden de laatste competitiewedstrijd van dit jaar. Deze wedstrijd werd gehouden in de Oosterschelde in de omgeving van Co lijnsplaat. De minder gunstige weersom standigheden waren er misschien oorzaak van dat er maar 50 deelnemers kwamen opdagen. De echte doorgewinterde sport vissers gaven opk ditmaal geen krimp al was het verblijf aan de zeedijk met die harde wind beslist geen pretje. Na afloop bleek dat er 76 bovenmaatse en 35 ondermaatse vissen gevangen waren. Deze leverden in totaal 14.805 wedstrijd- punten op. Zoals bij elke wedstrijd waren er ook nu weer pechvogels die niets ge vangen hadden. Het waren er ditmaal 11. De 15 waardevolle prijzen werden door de volgende personen behaald: 1. P. Kastelein Mz., Geersdijk 1405 pnt. 2. P. M. Kastelein, Geersdijk 1360 pnt. 3. C. A. Luijcks, Halsteren 1060 pnt. 4. L. Huige, Biezelinge 850 pnt. 5. L. de Visser, Kamperland 845 pnt. 6. A. L. Luijcks, Halsteren 780 pnt. 7. J. P. Minnaard, Wissenkerke 775 pnt. 8. Adr. Kastelein, Geersdijk 710 pnt. 9. P. Versluis, Colijnsplaat 705 pnt. 10. H. Alberts, Kamperland 660 pnt. 11. A. v. Hooydonk, Halsteren 640 pnt. 12. R. Back, Middelburg 455 pnt. 13. J. J. Lamse, Colijnsplaat 435 pnt. 14. W. v. d. Vreugde, Kamperl. 410 pnt. 15. J. Nijsse, Kortgene 405 pnt. In café „Juliana" te Colijnsplaat vond tenslotte de prijsuitreiking paats door de voorzitter P. v. d. Vreugde. Hij noemde het een prestatie van de deelnemers om ook zoals deze middag te gaan vissen wanneer de weersomstandig heden minder gunstig zijn. Verder hoopte hij bij de volgende St. Nicolaaswedstrijd weer ruim zoveel deelnemers te kunnen begroeten. Deze wedstrijd zal weer gehouden worden op 8 december 1973 te Colijnsplaat op de zelfde plaats van 12.00 tot 14.00 uur. Inschrijven in café „Juliana" vanaf 11.00 tot 11.45 uur. MIDDELBURG Uw schoen op 5 december is zijn schoen. Sint loopt er niet naast, loopt er ook niet langs, maar vult al die schoenen met gulle hand. Wist u, dat hij een heel goede beurt maakt met lekkere pantoffels, een paa leuke schoenen, hippe laarzen, of met een van de vele andere kado-ideeën di hij bij ons kan vinden. Telefoon 01180 - 24 16 Nieuwe Burg 18 SCHOENENMAGAZIJN Fa. L B. VAN HOUTE Zn.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1973 | | pagina 3