NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD De Stelpost.... «•I» Plonvier heeft DE schoenen door Gees Giesbeek No. 3679 Donderdag 8 november 1973 77e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 5,per half jaar. Franco per post 20,per jaar. Advertenties 19 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON De volgende morgen begreep Gert Treep, dat hij voor het bedrag, dat hij maande lijks hier moest betalen, vast niet vetge mest zou worden. Er lagen op een schaaltje drie dunne sneetjes brood. Op een ander schaaltje een plakje kaas, nog een ander schaaltje een plak worst van onbestemde herkomst. En verder stond er een potje, half gevuld met jam. Op een lichtje stond een theepot. Een kop en schotel met lepel tje, een boterhambordje en een botervloo tje, alsmede een suikerpot completeerde het geheel. Naast zijn bord een papieren servet, mes en vork. Geen ei. Nu ja, de eerste morgen maar niet zo krap kijken. De thee was slap. Hij liep met het half gevulde kopje naar de keuken en goot het leeg. Terug in de kleine eetkamer, die op de achterzijde van het huis uitzag, roerde hij met zijn lepeltje in de theepot en goot opnieuw zijn kopje vol. Het was iets beter. In de suikerpot zat een hoeveelheid voor misschien twee kopjes. Alles afgepast. En fin. als hij in de loop van de morgen trek kreeg, zag hij het wel. Niet ver van het bouwterrein had hij een cafetaria ontdekt. Hij at alles op en pakte zijn spullen bij elkaar, waarna hij naar buiten ging en in zijn wagen stapte. Even later reed hij weg. Op het werk was al een tiental mensen aanwezig. Gert sloot zijn wagen af en liep op hen toe, zich voorstellende en zijn hand uitstekend. „Treep. Ik ben hier vanaf van daag de hoofdopzichter enneik hoop, dat we goed zullen samenwerken. Aan mij zal het niet liggen." Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1, WISSENKERKE Een der mensen, die hij de hand drukte, stelde zich voor als Kuinders. „Ik ben de voorman, chef. Bent u van Diephuis of van die Velpenaar?" Gert lachte even. „Ik kom van de firma Matsers uit Velp. En ik heb alle volmach ten. Uiteraard werk ik samen met de firma Diephuis. We hebben al kennis gemaakt." Kuinders knikte bedachtzaam, terwijl hij een shagje ging rollen. „Juist. Nou, we zijn bijna klaar met graven, zoals u ziet. We beginnen meteen met het heiwerk. Kunnen we intussen al profielen stellen?"' Gert knikte. „Ja. En alles even nameten en controleren, he? Of het met de teke ningen klopt. Dat doen we samen." Enkele minuten later was hij verdiept in zijn werk. Aan de maten mankeerde het een en ander, zodat Kuinders opdracht gaf veranderingen aan te brengen. Gert keek tevreden toe. „Als we van het begin af aan zorgen, dat alles zo nauw keurig mogelijk klopt, vermijden we later moeilijkheden, Kuinders." „Dat ben ik met u eens, chef, maar met grondwerk kun je niet met millimeters rekenen." „Nee, maar elf centimeter verschil is me toch te gek." „Ik zal het laten bijwerken, meneer. Kun nen ze daarna beginnen met de profielen?" „Ja. Hoe staat het met het beton? Zijn er al mengproeven genomen?" „Vorige week, meneer. De gemeente architect heeft ze goedgekeurd. We hebben het zwart op wit." „Uitstekend. We gaan even bij het vlech ten kijken. Heb je de tekeningen bij de hand?" „In de keet, chef. Ik haal ze gelijk." Tegen negen uur verscheen Diephuis op het terrein. Gert drukte hem de hand en vertelde, welke opdrachten hij had gege ven. Samen liepen ze het werk af, keken naar het vlechten en het stellen van de profielen. Af en toe mat Gert iets na, het controlerend aan de hand van de teke ning, gaf een paar aanwijzingen, terwijl Piet Diephuis in zijn kielzog meeging. „Hoe lang denk je, dat ze werk hebben met het heien?" vroeg Gert. „Een volle week. Het is onder aanbe steed. Jouw baas weet ervan. Ze zijn ex perts in dit werk." „Als ze in de grond zitten goed de kop pen controleren. De grond is hier nogal dras, he?" „Man, houd er over op. We hebben er veertien dagen geleden al pompen op gezet." „Hoe diep zit de zandlaag?" „Heel ongelijk. De gemeente heeft hier geboord en grondmonsters genomen. Op het gemeentehuis hebben ze het rapport. Ik haal van de week een kopie, want ik wil het ook precies weten.' „Dus volgende week kunnen we beginnen met de bekistingen?" informeert Gert. Diephuis dacht: „Eind dezer week mis schien. De vloer storten duurt ook een dikke week." „Hoe is het met de levering van de staalconstructies?" „Het meeste zal al wel klaar zijn," meen de Piet, „Ze wachten onze afroep en gaan dan meteen rijden." Gert dacht na: „Als jij er nu voor zorgt, dat dit gedeelte precies klopt?" „Best, Gert. Het is namelijk mijn specia liteit." „Kijk eens aan." Hij begon te lachen. „We zullen het samen wel klaren, wat denk je?" „Dat dacht ik ook." Een uur later zaten ze in het kantoortje en dronken koffie uit de automaat. „Dat ding hebben we een paar jaar geleden ge kocht," verduidelijkte Diephuis, wijzend op de automaat. „Vroeger hadden we een vrouw, die de koffie en zo verzorgde, maar vader vond het te duur worden. Vandaar." „Ze is vrij goed voor een automaat." „Bij moeder thuis is ze natuurlijk beter." Gert keek hem opmerkzaam aan, bood hem een sigaret en zag de ring aan zijn hand. Toen ze rookten, vroeg hij: „Al lang getrouwd?" „Twee jaar. We hebben een dochter van vijf maanden. Je moet eens een avondje komen. En jij?" Gert glimlachte. „Ik ben nog vrijgezel. Zo'n haast heeft dat niet." „Hoe oud ben je, Gert?" „Acht en twintig. En jij?" „Twee en dertig. Jannie was ons vroegere buurmeisje. Eigenlijk gingen we al van de schoolbanken af met elkaar. Haar vader is metselaar. Dat was mijn vader vroeger ook. Maar hoe gaat het? Vader begon voor zichzelf met een paar centen en had geluk. In twintig jaar zijn bedrijf opgewerkt tot wat het nu is. Veertig man personeel. Ja en dan wordt hij iemand van betekenis in de bouwwereld en ziet zijn vroegere kame raden niet meer staan, snap je? Het is een paar keer uit geraakt. Vader werkt sa men met een architectenbureau in de stad. Eón van die lui heeft een dochter, Emmie. Vader heeft het er op aangestuurd, dat ik met haar in kontakt kwam. Och, ze is wel een lieve meid, daar niet van. Ik heb een half jaartje omgang met haar gehad, maar ze is behoorlijk verwend en daarom had den we af en toe ruzie. Ze was me te veel eisend. Uiteindelijk lag ze me niet, dus maakte ik het uit en zocht Jannie weer op. Tenslotte ging vader ermee akkoord, dat we gingen trouwen. M'n schoonvader is nu voorman. Ergens is het nog goed ook, want nu heeft-ie het wat gemakkelijker en ver dient nog meer. Hij is een bovenste beste kerel en ik kan natuurlijk geen kwaad meer bij hem doen, he? Het is Piet voor en Piet na. Jannie is een schat en heeft veel ge duld, want aanvankelijk mocht vader haar niet. Maar nu hij een kleindochter heeft, is dat aan het veranderen. Och, op de duur wordt dat allemaal wel goed. Af en toe heeft vader het een beetje in zijn bol. Het sukses is hem naar de kop gestegen. Nou, ik blijf met beide benen op de grond staan, hoor. In de bouwerij is de risicofactor altijd groot, dat weet je zelf ook wel. En ik heb er al verscheidene kapot zien gaan. Ten slotte werken wij ook met bankkapitaal." 's Middags deed mevrouw Schollenberg open en liet Gert binnen. Hij betrad de eetkamer, de gedekte tafel overziende. „Mijn dochter neemt brood mee, want ze werkt aan. het andere eind van de stad. Wilt. u thee of koffie?" Hij dacht terug aan de slappe thee van die morgen en antwoordde, dat hij koffie prefereerde. De koffie was eveneens matig. De sneet jes brood waren weer uitzonderlijk dun en het beleg stond hem niet aan. Dat zei hij dan ook. „Ik ben niet gek op boterham worst, mevrouw. Ik heb liever pekelvlees, of ham. Of lever. En kaas bij voorkeur jonge en volvet. En uitsluitend witbrood." De vrouw trok haar lippen samen. Hij keek haar even aan en zag, dat ze zich ergerde. „Bruinbrood is gezonder, meneer. En weet u wel, wat ham tegenwoordig kost? Om van lever maar te zwijgen." „Dat interesseert me niet, mevrouw. Als u aan het eind van de maand eraan tekort komt, zegt u het maar. Krijgt u meer. Want ik wil goed eten en drinken hebben. En 's morgens graag een gekookt ei." „Zo u wilt, meneer. Lust u soms ook nog bepaalde groentesoorten niet?" „Och, dat valt wel mee. Postelein ben ik niet wild op, spinazie evenmin. Voor de rest eet ik zo ongeveer alles. O ja, kippe- soep houd ik ook niet van, maar voor de rest lust ik alle soep." „Soep, zegt u?" Ze keek hem verbouwe reerd aan. „Wij eten enkel zondags soep." „Zo? Nou, ik wil het wel iedere dag graag. Een toetje scheelt me minder, zoals pap of pudding, daar geef ik weinig om. Wel fruit." (Wordt vervolgd). DE MARINIERSKAPEL TREEDT OP IN DE SPORTHAL TE VLISSINGEN Op 16 november a.s. zal de mariniers kapel in verband met het eerste lustrum van de vereniging Contact oud-Mariniers afd. Zeeland optreden in de sporthal te Vlissingen. De eventuele opbrengst na af trek van de gemaakte onkosten zal ten goede komen aan het zeehospitum Zonne veld te Oostkapelle. De marinierskapel, bestaande uit 80 man onder leiding van de majoor-directeur P. J. Laro, begint 's avonds om acht uur. Het muzikale programma bestaat voor de pauze uit een licht en modern en na de pauze speelt de kapel alle muzikale mogelijkheden. Verder kan men luisteren en kijken naar de combo en de steelband van de marinierskapel. Het bestuur Contact oud-Mariniers ver wacht een grote opkomst van de Zeeuwse bevolking om naar dit evenement te komen luisteren en kijken. Het C.O.M. afd. Zeeland heeft kosten nog moeite gespaard om voor deze avond in de belangstelling te komen, want er zijn 200 raambiljetten door heel Zeeland ver spreid. Ook zijn de muziekverenigingen in Zeeland aangeschreven van het feestelijk gebeuren in verband met het eerste lustrum. De toegangsprijs is laag gehouden. C.O.M.-leden betalen 2.50, ook voor echt genotes, en voor verdere huisgenoten is de toegangsprijs net als voor niet-leden ƒ4.—. Ook aan de bejaarden, zieken en gehandicapten heeft de vereniging gedacht en deze betalen 2.50 per persoon. Op de avond zelf zijn er nog kaarten ver krijgbaar aan de zaal. De speciale feestcommissie heeft een klein half jaar nodig gehad om de festiviteiten te organiseren rond het eerste lustrum. Het bestuur is van mening dat er nog vele oud mariniers in Zeeland zijn die nog van het bestaan niets afweten. Het bestuur vindt het nuttig dat de burgerij wat meer aan de weet komt over de doelstellingen van de vereniging. De vereniging van oud-mariniers is een landelijke organisatie met een ledental van 6500, verdeeld over de regio's. De organi satie bestaat binnenkort 25 jaar. Oud-mari niers, die dienstplichtig, beroeps of oorlogs vrijwilliger zijn geweest kunnen lid worden van de vereniging. Onze doelstellingen zijn vooral gericht om elkaar, waar mogelijk, te helpen en niet alleen voor gezelligheid en feesten. Tevens wordt er steun verleend aan oud-mariniers die problemen hebben met werk of pensioen. Enkele enthousiasten zijn begonnen met de afd. Zeeland en hebben nu een ledental van 250. Ook is er in de afdeling Zeeland een schietvereniging met koninklijke goed keuring, waar alleen oud-mariniers lid van kunnen worden. Eens per jaar is er een schietwedstrijd Kon. Marine uit Vlissingen en Contact oud-Mariniers afd. Zeeland. Voor Noord-Beveland kunnen kaarten ge kocht worden op camping De Roompot te Wissenkerke, Tel. 01107 - 5 55. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 2 okt. 1973: Triest Jan, z.v. M. N. de Visser en A. J. Dalebout; 7 okt. 1973: Dina Wilhelmina, d.v. A. Riemens en A. J. Oreel; 13 okt. 1973: Peter, z.v. J. Kastelein en T. H. Voerman. Ondertrouwd: 24 okt. 1973: Moerman, Francois Reinier, oud 21 jaar, wonende te Goes en van Goudswaard, Jannie Geertrui- da, oud 19 jaar, wonende te Wissenkerke; 31 okt. 1973: Henderikse, Hubertus Marinus, oud 21 jaar, wonende te Wissenkerke en Kruiswoordpuzzel no. 350 Horizontaal: 1. staatsbedrijf - 4. land in Europa - 9. deel v. e. schip - 11. grof - 13. tandarm zoogdier - 14. dubbelklank - 15. ijle stof - 16. voorzetsèl - 17. muziekstuk 21. N.V. (Frans afk.) - 23. meisjesnaam 25. deel v. e. breuk - 27. bijwoord - 28. vreemde munt (afk.) - 30. deel v. e. Fr. ontkenning - 31. water in Friesland - 32.. hypothese - 37. plaats in België - 38. familielid - 39. voorzetsel - 40. v. h. Heilige Romeinse rijk (afk.) - 42. geogr. aanduiding (afk.) - 43. voorzetsel - 44. broeiplaats - 45. bijwoord - 46. als eerder (afk.) - 47. onsa menhangend - 49. hetzelfde (afk.) - 51. Engels voorzetsel 52. vierhandig zoogdier 53. omgekeerd - 59. goud (Frans) - 60. bijwoord - 61. uitroep - 62. bijwoord - 64. schrijftafel - 68. onderzoeken - 71. vogel- produkt - 72. deel v. Frankrijk - 75. de lezer heil (afk.) - 76. loot - 78. kippepro- dukt - 79. en omgekeerd (afk.) - 80. nieuw 82. omroepvereniging (afk.) - 83. knabbe lend - 84. wig. Horizontaal: 1. nv - 3. vlo - 6. eel - 8. ta - 10. lava - 11. bruin - 14. epos - 15. Thea - 17. snob - 19. lam - 21. arglist 23 enk - 25. aga - 27. eos - 28. tbv - 30. kwarts - 33. moreel - 35. ala - 36. pasta 39. uns - 40. st - 41. noen - 42. halt 43. si - 44. eva - 46. essen - 48. ade - 50. treden - 52. daarna - 55. lap - 56. aar 58. sla - 59. pop - 61. pendule - 64. fee 66. heet - 67. sint - 69. esse - 70. niets 72. enge - 74. ge - 75. les - 76. tol - 77. ob. de Quartel, Johanna Christina, oud 22 jaar, wonende te Middelburg. Getrouwd: 5 okt. 1973: Sandee, Frans, oud 20 jaar, wonende te Wissenkerke en Westerweele, Adriana Pieternella, oud 18 jaar, wonende te Wissenkerke; 5 okt. 1973: Iluiszoon, Arie Adriaan, oud 21 jaar, wo nende te Wissenkerke en van Liere, Jacoba Teuna, oud 19 jaar, wonende te Wissen kerke; 11 okt. 1973: Versluijs, Hendrik Pieter, oud 20 jaar, wonende te Wissen kerke en Kastelein, Jozina, oud 19 jaar, wonende te Wissenkerke; 16 okt. 1973: Sonke, Cornelis Adriaan Marinus, oud 22 jaar, wonende te Goes en Noordhoek, Pie ternella, oud 21 jaar, wonende te Bergen op Zoom. Overleden: 1 okt. 1973: van der Put, Catharina, oud 60 jaar, echtgenote van T. J. van Vianen, wonende te Wissenkerke; 2 okt. 1973: Poortvliet, Adriaan, oud 45 jaar, echtgenoot van J. J. Hoogerland, wonende te Wissenkerke; 27 okt. 1973: de Smit, Geertruida, oud 81 jaar, weduwe van T. van der Maas, wonende te Wissen kerke. BLINDENCOLLECTE De Blindencollecte heeft in het dorp Wissenkerke opgebracht ƒ219.47. Verticaal: 2. deel v. e. trap - 3. Frans pers. vnw. - 5. landstreek in Spanje - 6. aanw. vnw. - 7. bedorven - 8. vorm van reutelen 9. kindergroet - 10. het zijn - 12. manne tjeseend - 15. ingedikt vruchtensap - 16. Engels lidwoord - 18. Frans lidwoord - 19. godsdienst (afk.) - 20. zangnoot - 22. be hoeftig - 24. meisjesnaam - 26. deel v. h. oog - 29. vaartuig - 30. deel v. e. Franse ontkenning - 32. plaats in Nederland - 33. meisjesnaam - 34. stijl - 35. muziekterm 36. gewas - 37. zangnoot - 41. boom - 48. bovenlipversiersel - 50. verdriet hebben 51. afstand, overgave - 52. tijdperk - 54. Nederlander - 55. de oudere (afk.) - 56. getij - 57. schuieren - 58. jongensnaam - 63, gewicht - 65. melkklier - 66. anno - (afk.) 67. rondhout - 69. tandarm zoogdier - 70. uitheemse plant - 73. meisjesnaam - 74. ontkenning - 77. windrichting (afk.) - 81. maanstand (afk.). Verticaal: 1. nl - 2. vara - 3. vat - 4. ober 5. nu - 6. enns - 7. leb - 8. toon - 9. as 12. rage - 13. isis - 16. haat - 18. otto 19. lok - 20. maal - 22. loes - 23. even 24. kil - 26. granada - 29. brutaal - 31. water - 32. speen - 33. maand - 34. Essen 37. Ans - 38. the - 45. Velp - 47. stad - 49. draf - 50. top - 51. eppe - 53. asen - 54. are - 56. anti - 57. rust - 60. oase - 62. eens - 63. list - 65. ergo - 66. hel - 68. tel - 69. eg - 71. en - 73. eb. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES Oplossing kruiswoordpuzzel no. 349

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1973 | | pagina 1