daarom is de Rabobank ookvoor u de ideale bank Rabobank B M TILROE De Stelpost.... Rabobank „Wissenkerke" Rabobank „Colijnsplaat" kinderen weten 't wel.. een kollektie die gezien mag worden 't Jantje van Alles Diabetici GESLOTEN door Gees Giesbeek Met 3000 vestigingen in stad en land kan de Rabobank haar relaties overal dicht bij huis van dienst zijn. Snel en doeltreffend. Met een omvangrijk dienstenpakket, afgestemd op de eisen en behoeften van bedrijfsleven en partikulier. 614 Miljoen Nederlanders maken daar al regelmatig gebruik van. En ondervinden telkens weer hoe deskundig de Rabobank hen kan helpen met de vele bankdiensten zoals: sparen, privérekening, effectenbehartiging, financieringen, hypotheken, verzekeringen, rekening-courant, bewaargeving. Tot vakantiereizen toe. Daarom is de Rabobank de bank die ook voortreffelijk bij u past. Zowel zakelijk als privé. de bank voor iedereen Rabobank: zo noemen zich voortaan de Raiffeisenbanken en de Boerenleenbanken. BffinnraiHiHnnHB Kinderen hebben een eigen willetje èn smaak. Zeker wat brillen betreft weten ze hun wensen precies te omschrijven. Daar hebben wij onze kollektie op afgestemd. (I BRILLENSPECIALISTEN MIDDELBURG - LANGE DELFT 8a8b VLISSINGEN - WALSTRAAT 81 OOSTBURG - RAADHUISPLEIN MODERNE BOOTS met perfecte pasvorm IN 4 WIJDTE MATEN. Schoenhandel c4U ewyn Langeviele 2, Middelburg Telefoon 01180 - 23 62 TE KOOP uit erfenis antieke koperen SAMOVAR ƒ150,-. 3 antieke roodkoperen water kannen met tuit 200,-. Schenkkan 75,-. Bloembak 75,-. 2 maatkannen 125,-. vruchtenschaal, notenschaal en klein keteltje 100,-. 2 pan nen 100,-. Alles antiek rood koper in een koop 700,-. TEL. 070 - 46 13 07 of 65 24 05. Ruime sortering TAFELZEIL met wollen rug, 140 cm breed, nu nog 9,50 per meter Korte Noordstraat 11-15, Middelburg. GOED IDEE voor uw bont in ieder geval kijken bij de grootste en goed koopste bontzaak van Neder land. Duizenden korte en lange BONTMANTELS bonthoeden en -colliers tegen aantrekkelijke lage, betaalbare prijzen! Bont kopen is een zaak van vertrouwen. Een 3-jarig ga rantie-certificaat is dat ver trouwen waard. Meer waarborg voor bont. Desgewenst soepele credietservice. DE BONTKONING. Hoogstraat 97, Rotterdam-C, Tel. 010-117.117. Groot par keerterrein voor de zaak. Bij koop voor 2 personen per bus, trein of eigen auto wordt reisgeld terug betaald. Dus gratis reizen. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. De speciaalzaak in suiker vrije artikelen in Zeeland. A.% O.Q.'fcuTujen, Korte Peilt 5-7,Middelburg volop parkeerruimte vanaf a.s. dinsdag t.e.m. vrijdag. J. P. SCHIPPERS. Colijnsplaat. BOUWMATERIALEN Specialiteit in asbest, golf platen, alle soorten tegels, vele soorten plaat- en wandbekleding. Het adres voor binnen- en buitendeuren, dakbedek kingsmaterialen, alle soor ten sloopmaterialen. Fa. Sturm S Dekker. Noordweg 38, Oostkapelle Tel. (01189) 13 40. FEUILLETON Ze knikte begrijpend en wees in onbe stemde richting. „U zou het kunnen pro beren bij mevrouw Schollenberg. Ze is weduwe en heeft wel eens een kostganger. Tot voor kort had ze een onderwijzeres, maar die is onlangs getrouwd. Best moge lijk, dat ze weer verhuren wil." „En waar woont die mevrouw Schollen- berg?" „Hier de weg op, richting Riepmade. Het is zowat aan het eind van het dorp. Een vrijstaand herenhuisje. Het nummer weet ik niet, maar de naam staat op de deur. Het is links van de weg. Ach, u kunt niet missen." Hij bedankte de vriendelijke vrouw en begon aan zijn maaltijd. Daarna rekende hij af met de dienster en gaf haar een extra fooi, wat ze verbaasd en dankbaar aan vaardde. Zoiets was in deze contreien blijk baar niet gebruikelijk. Na enig zoeken vond hij het „alleen staand herenhuisje". De naam klopte, dus stapte hij uit zijn wagen en belde aan. Het huis was bij lange na niet nieuw, maar zag er wel goed uit. De dame, die enige ogenblikken later opendeed, keek hem scherp aan. Gert knikte even. „Ik zoek voor enkele maanden een kosthuis van maandag tot vrijdag, mevrouw. Men heeft mij uw adres aanbevolen." „Wie?", vroeg de vrouw. „In het hotel dat ze aan het verbouwen zijn." „O. het „Woelige Meer". „Komt u even binnen." Blijkbaar maakte hij in eerste in stantie een gunstige indruk. De vrouw ging hem voor naar een klein vertrekje en nodigde hem uit te gaan zitten. Gert stelde zich voor: „Treep. Ik ben hoofd opzichter in de bouw en ga hier in het dorp maandag beginnen. Voor de Coöpe ratie." „Waar woont u?" „In Velp, mevrouw. Dus te ver om elke dag heen en weer te rijden, begrijpt u? Ik ben nog thuis, bij mijn ouders." „Wat zei u ook al weer, dat u voor werk doet?" Op rustige toon legde de bezoeker uit wat men ging bouwen: Groot pakhuis met silo en direkteurswoning. „Samen met een andere ondernemer uit Leiden. Enige maan den zal de bouw zeker wel duren. Ijs en weder dienende." „En u gaat de weekeinden naar huis?" Gert glimlachte. „Allicht, mevrouw. Ik heb altijd in de omgeving van mijn woon plaats gewerkt en behalve in m'n militaire diensttijd was ik nooit ver van huis." De vrouw kwam overeind. „De kamer is boven. U kunt beneden bij ons eten. We zijn met ons beiden, mijn dochter en ik." De zit-slaapkamer was ruim en zonnig en behoorlijk gemeubileerd, zij het wat ouderwets. Hij keek eens rond en knikte. „Staat me wel aan, mevrouw. Als we het over de kondities eens kunnen worden Hij had geen idee, wat vandaag de dag een kosthuis vróeg, dus toen ze een bedrag noemde, knikte hij enkel. „In orde, me vrouw. Kan ik maandag komen? Misschien breng ik deze week nog wat spullen, die ik hier nodig heb." Dat kon en toen hij zijn portefeuille te voorschijn haalde en een maand vooruit be taalde, klaarde het gezicht van de vrouw helemaal op. Waarschijnlijk had hij nu wat meer vertrouwen ingeboezemd, want ze nam het geld in ontvangst en vroeg: „Wilt u misschien een kopje thee?" Hoewel hij liever meteen weer in zijn wagen wilde stappen om naar Velp te rijden, wilde hij niet onbeleefd zijn en antwoordde: „Heel graag". Enige minuten later zaten ze aan de straatzijde in een groot vêrterek en dronk Gert de slappe thee, die ze hem voorge zet had. En luisterde naar haar confiden ties: „Mijn man was beroepsofficier. In Leiden. Hij is enige jaren geleden door een auto-ongeluk om het leven gekomen. Mijn dochter werkt op kantoor in de stad. U begrijpt het misschien: een weduwenpen- sioen is niet zo groot en dit is een eigen huis. Zelf ben ik in dit dorp geboren; de stad trok me nooit erg. En een eigen huis kost geld. Als u bijvoorbeeld enkel al weet, wat het buitenschilderwerk kost, dan kom je geld tekort. Vandaar, dat ik wel eens iemand in huis heb. En een man in huis, bij twee vrouwen alleen, is misschien wel zo prettig. Je leest tegenwoordig van die ver schrikkelijke dingen in de krant. Ze ver moorden je rustig voor een paar tientjes..." Gert luisterde geduldig, met éénletter grepige woorden antwoordend en wilde maar het liefst gaan. Daarom bedankte hij voor een tweede kopje en slaakte een zucht van verlichting, toen hij weer in zijn wagen zat en wegreed. De weg zoekend, om uit het dorp te komen, was hij van mening vlug geslaagd te zijn met een kost huis. Mevrouw Schollenberg bleek, als zo vele alleenstaande vrouwen, een spraak zaam mens te zijn, maar veel zou hij niet met haar te maken hebben. Als het hem begon te vervelen, verdween hij naar zijn kamer en bleef daar. Of reed hij naar de stad. In een plaats als Leiden zou voldoende vertier zijn. Tegen de avond was hij terug in Velp en thuis belde hij zijn baas op. „Ik heb kennis gemaakt met meneer Diephuis en zijn zoon Piet. Lijkt me heel geschikt, meneer. We zijn samen naar het bouwterrein gereden. Ze zijn al met het grondwerk bezig. Vol gende week beginnen ze met het heiwerk en het vlechten. Ik dacht wel, dat we goed zullen samenwerken." „Heb je al een kosthuis, Gert?" „Ook dat, meneer. Minuut of vijf rijden van het werk." „Mooi. Kostgeld is voor mijn rekening. Je reiskosten eveneens. Kom morgen even op m'n kantoor, dan maken we dit in orde met de boekhouder." Na met zijn baas getelefoneerd te heb ben, keerde hij terug in de huiskamer. Op de vragende blikken van zijn vader en moe der antwoordde hij: „Het is voor elkaar; de baas betaalt alles, dus houd ik wel een paar centen extra over. Hij zal er best aan verdienen, als hij het kan aannemen met die Diephuis samen." „Lijkt het kosthuis je, Gert?", vroeg zijn moeder. Hij haalde de schouders op. „Dat zal de volgende week blijken. De kamer is netjes en het is dichtbij het werk. Dat is ook belangrijk." Zondagsavonds belde Gert Treep aan het herenhuis aan liet Lange Water, zoals de straat heette, een koffer in de hand. Me vrouw Schollenberg, zijn kersverse hospita deed open en keek verbaasd, toen ze de nieuwe kostganger zag. „Hé, meneer Treep, ik dacht, dat u morgen zou komen." Wat schoorvoetend ging ze een paar passen achteruit, zodat hij verder kan komen. „Mevrouw, de mensen beginnen om ze ven uur en ik ben gewend er gelijk met hen te zijn. Dus arriveer ik zondagsavonds." Ze sloot de deur achter hem. „De af spraak was anders van maandag tot vrij dagbegon ze op een niet te misken nen afgemeten toon. Hij zette de koffer even in de hal. „Als u mij een sleutel geeft, mevrouw, ga ik zondagsavonds meteen naar boven, naar mijn kamen. Dus „O ja, een sleutel is gemakkelijker voor u. Ik zal hem u straks geven. Ik zal er één bij moeten laten maken, want we hebben er twee en mijn dochter en ik kunnen hem niet missen." „Meneer kan zolang de mijne wel krij gen, mama," klonk opeens een stem. Ge lijk vertoonde zich een volslanke jonge vrouw in de deuropening." De bezoeker boog even en stak zijn hand uit. „Geert Treep," stelde hij zich voor. Het meisje deed een paar passen naderbij en legde haar hand in de zijne. „Rienie Schol lenberg," antwoordde ze. „Aangenaam." „Het genoegen is natuurlijk geheel aan mijn kant. En wat die sleutel betreft ik bel de eerste dagen wel aan; dat is niet zo erg." Terwijl Gert naar zijn kamer liep, hoorde hij de vrouw mopperen tegen haar dochter. Lijkt me niet bepaald een vrolijke tante, dacht hij. Enfin, veel heb ik niet met het tweetal te maken. Hoewel, die dochter kan wel met zichzelf voor de dag komen. Nadat hij zijn kleren in de kast had weg geborgen, stak hij een sigaret op en ging zitten, terwijl hij zijn transistortje aanzette. Maar binnen vijf minuten werd er geklopt. „Ja- Mevrouw Schollenberg betrad zijn kamer. „Neemt u morgenochtend, brood mee, me neer? Of komt u tussen de middag eten? We eten 's avonds warm, omdat mijn doch ter de hele dag weg is." „Ik kom tussen de middag wel, mevrouw. Ruim half één, schikt u dat?" „Zeker. Ik ben vrijwel altijd thuis. En hoeveel eet u 's morgens?" „Een paar beschuiten en twee of drie boterhammen. Dat is voldoende." „O." Ze stond even na te denken. „Be schuit eten wij nooit, maar ik haal morgen wel een pak." Hij lachte even, de transistor uitdraaiend. „De eerste paar dagen kijk ik niet zo krap, mevrouw." „Hoe laat staat u op? Moet u gewekt worden?" Hij wees op een wekker, die op een nachtkastje stond. „Half zeven ben ik be neden, mevrouw." „Dat is erg vroeg, maar daar vinden we wel wat op. Mijn dochter gaat met de bus van kwart voor acht naar de stad. Enfin, dan wens ik u nu een goeden nacht." „Goeden nacht, mevrouw." Hij hoorde de vrouw weer naar beneden gaan. Z'n transistortje opnieuw aanzettend, dacht hij: Geen koffie en geen: komt u nog even beneden. Nou, zal me ook een zorg zijn. Dan kruip ik wel vroeg onder de wol. Voor een keer misschien niet slecht. (Wordt vervolgd). Bent u reeds geabonneerd op ZEELAND MAGAZINE??? een twee-maandelijks tijd schrift met actualiteiten, cultuur, evenementen, his torie en recreatie. Het geheel in 4 - kleuren omslag en alle artikelen voorzien van nog nimmer gepubliceerde foto's. Slechts 10,per jaar. Vraag een gratis proefnum mer aan: POSTBUS 1, WISSENKERKE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1973 | | pagina 2