Zoek de zon èn de sneeuw op. Bij de ABN. mt Braderie Raadsvergadering Wissenkerke Algemene Bank Nederland la. „&uweneel" r/f/w/ 't Jantje van Alles Diabetici arj.liunqen Dc reisadviseurs van de ABN weten de weg in vele bekende wintersportplaatsen, bijvoorbeeld in Zwitserland, Oostenrijk, Duitsland, Finland, Spanje en de Balkan. Voor strandvakanties en over- winteringsreizen kunt u natuurlijk ook bij de ABN terecht. Gedetailleerde programma's liggen voor u klaar. Want wij stellen er prijs op u goed te informeren. Dat geldt voor onze reizen. En voor al die andere vakantiezaken die u meteen bij ons kunt regelen, zoals reisverzekeringen, vreemd geld en noemt u maar op. r~~ i Stuur mij nadere informatie over uw O overwinterings- reizen O wintersportreizen O winterzonreizen Adres Woonplaats:. Tel.: Opsturen in ongefrankeerde envelop aan: ABN-Vakantiereizen, Antwoordnr. 3502, Amsterdam. Of inleveren bij het dichtstbijzijnde ABN-kantoor. D 12o Kortgene, Hoofdstraat 19, telefoon (01108) 345 ZflANSE KLOKKEN - SALLANDERS FRIESE KLOKKEN - SCHIPPERTJES MODERNE WANDKLOKKEN JUWELIER HORLOGER Voorheen C. Harinck, Lange Vorststraat 35 GOES EEN GROTE SORTERING IN: SL0BBR0EKJES. LANGE BROEKJES EN TUINBROEKJES EN EEN FLEURIGE KOLLEKTIE IN: TRUITJES. DEBARDEURS EN TRICOT BLOUSES Langeviele 3 MIDDELBURG Kinderkleding tot 6 jaar. Ruime sortering TAFELZEIL met wollen rug, 140 cm breed, nu nog 9,50 per meter Korte Noordstraat 11-15, Middelburg. De speciaalzaak in suiker vrije artikelen in Zeeland. ,\G N C Korte Delft 5-7, Middelburg volop parkeerruimte DAMES. GRIJP DE WINST De grootste en goedkoopste bontzaak v. Nederland geeft alléén de maand september 20 zomerprijzenkorting I Duizenden korte en lange BONTMANTELS bonthoeden en -colliers met 3 jaar waarborggarantie. Nu ko pen en in de winter betalen. Gratis bewaren. Desgew. zeer soepele kredietservice. DE BONTKONING. Hoogstraat 97, Rotterdam-C, Tel. 010-117.117. Groot par- keerterrein voor de zaak. Vrijdagavond tot 9 uur ge opend. Bij koop algehele reis kostenvergoeding (ook benzine auto). BOUWMATERIALEN Specialiteit in asbest, golf platen, alle soorten tegels, vele soorten plaat- en wandbekleding. Het adres voor binnen- en buitendeuren, dakbedek kingsmaterialen, alle soor ten sloopmaterialen. Fa. Sturm S Dekker, Noordweg 38, Oostkapelle Tel. (01189) 13 40. ANSICIITKAARTENBOEKJES Omstreeks november gaat in de lande lijke serie Ansichtkaartenboekjes verschijnen een deeltje, dat gewijd zal zijn aan Co- lijnsplaat. De foto's en oude ansichtkaarten uit de periode 1900 - 1945 zullen een dui delijk beeld geven, hoe dit mooie Noord- Bcvelandse dorp er toen uitzag. Alle foto's en kaarten waaronder praktisch van alle voor-oorlogse verenigingen, zijn van passende onderschriften voorzien. Verder ko men in het boekje honderden namen voor van de afgebeelde personen terwijl ook tal van historische gegevens worden vermeld. De samensteller is C. P. Pols uit Zierik- zee, die ook van andere plaatsen reeds dergelijke boekjes heeft samengesteld en wiens voorouders van Colijnsplaat afkom stig zijn. Dominee C. J. Pols was hier rond 1800 Hervormd predikant. MODERNE HORLOGES DUIKERHORLOGES CHRONOGRAFEN SEIKO DEALER JUWELIERS SINDS 1834 Lange Kerkstraat 30 - Goes In de maandag 3 september j.l. gehouden raadsvergadering zijn de leden Koole en De Groote met kennisgeving afwezig. Met een kort welkomstwoord opent burgemeester Wisse de vergadering en na voorlezing van het openingsgebed wordt in een zeer vlot tempo de agenda afgewerkt. Als eerste punt van deze agenda staat vermeld het beëdigen van het nieuwe raadslid P. van der Maas, die de benodigde eden aflegt, waarna de voorzitter enige woorden van welkom tot hem richt. De voorzitter zegt dat Van der Maas nu een volwaardig raadslid is geworden, waarbij hij de hoop uitspreekt dat tussen hem en de overige raadsleden en het college van b. en w. een prettige verstandhouding en samenwerking zal ontstaan. Gaarne wil hij Van der Maas, ook buiten de raadsvergade ringen om, de helpende hand toesteken om hem in deze aparte wereld wegwijs te ma ken. Ook het secretariepersoneel zal hem wel de nodige gegevens en inlichtingen wil len verschaffen. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld en enige in gekomen stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Naar aanleiding van de notulen zegt Kouwer zich te menen herinneren dat in een vorige vergadering een mededeling is ge weest die naast Wissenkerke ook Geersdijk noemde, waar te zijner tijd een telefoon cel geplaatst zou worden. De voorzitter zegt hierop, dat deze mening een vergissing is, want dat van de PTT bericht is ont vangen dat in de loop van 1974 alleen Wis senkerke een openbare telefooncel zal be komen. Hierna wordt een wijziging aanvaard van de gemeenschappelijke regeling „De Betho" en een voorstel tot wijziging van de bouw verordening. Zonder op- of aanmerkingen wordt be sloten de ligplaatsgelden van de jachthaven te Kamperland met gemiddeld 10 °/o te verhogen, waardoor deze komen te liggen op 11,— per m2. Aan alle gemeenten rond het Veerse meer, die een gemeentelijke jachthaven exploiteren, is door het dage lijks bestuur van het recreatieschap „Het Veerse Meer" een verzoek gericht alle ha vengelden op een gelijk niveau te brengen, waardoor dus met dit besluit aan het ver zoek wordt voldaan. Bovendien brengt deze jachthaven nog enig verlies op en wordt de verwachting uitgesproken dat met deze verhoging volgend jaar kiet zal worden gespeeld. Het wordt als een onbillijkheid gezien dat de landtoerist wél en de watertoerist géén toeristenbelasting betaalt. Met het volgende besluit wordt aan deze toestand een eind gemaakt en zal met ingang van het seizoen 1974 ook een toeristenbelasting geheven worden van 1.— per m2 boxoppervlakte, indien langer dan drie dagen achtereen ge bruik gemaakt wordt van de box. De op brengst van deze belasting wordt geraamd op 3000,—. Deze belasting zal niet worden geheven van inwoners van de gemeente Wis senkerke, die qua oppervlakte 2/5 van de jachthaven uitmaken. Aan de heer P. de Haze te Geersdijk wordt een stuk tuingrond verhuurd, ge legen achter dc bejaardenwoningèn te Geers dijk, voor de prijs van ƒ0,05 per m2. Van de IJsclub Wissenkerke is een verzoek binnengekomen voor toekenning van een eenmalige subsidie voor grondwerkzaam heden aan en ontsluiting van de ijsbaan alsmede voor het aanleggen van een trap met leuning. Kosten van het geheel: 800,—. Naar de mening van de voorzitter is dit de eerste maal dat de ijsclub zich met een subsidieverzoek tot de gemeente richt en b. en w. vinden het ook belangrijk dat deze club over een goede accommodatie kan be schikken, vandaar hun voorstel het subsidie verzoek in te willigen, hetgeen dan ook z.h.s. geschiedt. Voor de onbewoonbaar verklaarde woning Weststraat 16 heeft de heer K. Kievit te Rotterdam zich als koper aangemeld. Omdat deze woning onbewoonbaar is verklaard, mag deze woning niet meer worden be woond. Betrokkene heeft echter medege deeld deze woning geheel aan de woonbe stemming te willen onttrekken, door er een garage van te maken. Door architectenbu reau Rothuizen en 't Hooft is de woning annex grond geschat op 6000,—, waarmee aspirantkoper zich accoord heeft verklaard. Wanneer de inspecteur van het lager onderwijs een gunstig advies uitbrengt, zal de raad een bedrag van 1360,10 beschik baar stellen voor verbetering van de vloer van het eerste lokaal van de Chr. Nat. School te Kamperland. Een voorstel tot vaststellen van de 2e herziening van het bestemmingsplan Schots- man-Ruiterplaat wordt aangenomen. In eerste instantie behelst dit de vergroting van het openbare strandje naast de oude aanlegsteiger. De voorzitter deelt hierbij nog mede, dat vijf andere aldaar gelegen strandjes inmiddels voor 1de hoop zijn overgenomen van N.V. Het Zeeuwsche Land te Middelburg. Deze 'tweede herziening behelst ook een wijziging van de bestaande bouwvoorschrif ten voor wat betreft het aldaar gevestigde restaurant 't Veerse Meer. Uit dien hoofde wordt nu de mogelijkheid geopend op dit restaurant een woonlaag aan te brengen met daarnaast de bouw van een 10-tal motel kamers. Voor de doortrekking van de Sportlaan naar de Dorpsweg is het nodig dat van mej. E. van der Maas een stukje grond ter grootte van 78 m2 wordt aangekocht. De geschatte prijs daarvan bedraagt 390,—, waarmee zowel haar gemachtigde als de raad accoord gaan. Naar aanleiding van een in april door het lid Kouwer gestelde vraag wordt nu be sloten de vloer van het gymnastieklokaal te Geersdijk te vernieuwen en daarop een vloerbedekking aan te brengen. De totale kosten hiervan bedragen 5191,70. Hierna wordt besloten tot onderhandse aanbesteding van de aanleg van een rio lering in de kern Stroodorp aan de aan nemingsmaatschappij Schouwen - Duiveland B.V. te Zierikzee. Bij de presentatie van dit voorstel zegt de voorzitter dat de huidige raming nog al wat verschilt met die van vorig jaar: ƒ60.000,— toen tegen nu 83.000,—. In deze meerder kosten zijn de prijsstijgingen begrepen, de verhoging van de B.T.W., maar de grootste post wordt uitgemaakt door het niet meer in eigen beheer uit kunnen voeren van directie en toezicht, doordat wij aangesloten zijn bij Bouw- en Woningtoezicht Walcheren. Een prijsverhoging is ook de eis van het Water schap dat naast de Emco-putten ook enige filterputten als eindzuivering aangebracht moeten worden. Met de A.S.D. zijn bespre kingen gevoerd over aan te brengen ver eenvoudigingen, die resulteren in een aan- neemsom van 74.330,—. Deze vereenvou digingen zullen het werk kwalitatief niet beïnvloeden. Zij behelzen o.a. dat de giet ijzeren deksels vervangen zullen worden door betonnen en dat de buisleidingen in plastic uitgevoerd zal worden in plaats van beton. Plastic buizen zijn weliswaar duur der dan betonnen, maar er kan flink be snoeid worden op transportkosten en het leggen kan met mankracht geschieden in plaats van met een kraan. Z.h.s. gaat de raad hiermee accoord. Tot slot van de agenda worden enige begrotingswijzigingen 1973 vastgesteld. Uit één dier wijzigingen komt naar voren dat de opbrengst van de toeristenbelasting 1973 aanmerkelijk ten achter is gebleven bij de raming: 61.000,— tegen 75.000,—. Het lid I. A. de Regt vraagt naar de oorzaken hiervan. De bezetting is toch goed geweest of is het maar een geschatte raming ge weest. De voorzitter geeft hem ten antwoord, dat het aantal caravans op de kampeerter reinen zwaar is tegengevallen. Men heeft ze geteld op 1 juni, 1 juli en 1 augustus en op die aantallen heeft men zich verke ken. Die waren bij de raming van vorig jaar veel hoger geschat. Men is van een schat ting toen uitgegaan, omdat men niet wist of de toeristenbelasting al dan niet zou worden aangenomen. En dat is fout geweest. Voordat aan de rondvraag wordt begon nen geeft de voorzitter nu een aantal con crete antwoorden op in de vorige rondvraag gestelde vragen van leden. Hij zegt hierbij o.a. dat de meerdere kleedhokjes bij het instructiebad te Wissenkerke bekeken zul len worden. Er wordt overwogen op de be groting 1974 een bedrag op te nemen voor de uitbreiding van dit bad met een diep bad. Zij zouden dan tegelijkertijd meege nomen kunnen worden. Het schoonmaken van het strand bij de Banjaard is dit jaar diverse malen gedaan door gemeenteper- soneel. Nu zijn er standaards met zakken besteld waarin de strandbezoekers hun af val kunnen deponeren. Voor 1974 wordt een post opgenomen voor het plaatsen van toiletten aldaar. Aan het speelveldje bij de Sportlaan wordt gewerkt en het parkeerter- reintje in de Middenstraat is gereed ge komen, waarvan velen reeds de gedachte hadden dat het een permanente stortplaats van afval zou worden. De nieuwbouw gaat nog steeds door. Een zevental particulieren bouwen of gaan bouwen. Te Kamperland zijn 32 woningen in aanbouw, waarvan 12 woningwetwoningen, 10 premiewoningen en 10 koopwoningen, welke laatste door de Walcherse Bouw Unie op eigen risico wor den gebouwd en waarvan reeds enige zijn verkocht. Tot het schatten van nieuwe bouwgrond is opdracht gegeven, daar de bouwgrond een eindweegs is uitgeput. In de rondvraag stelt het lid Kouwer weer een aantal vragen. De eerste gaat over de goedkope woningbouw, zoals hij die te Ter- neuzen heeft gezien. De huurprijs daar be draagt plm. 150,—. Is dit ook hier moge lijk?, zo vraagt hij de voorzitter. De voor zitter geeft hem ten antwoord, dat hij zelf die bouw ook kent, maar ze zijn duidelijk minder dan hier. Bovendien betreffen het voornamelijk premiewoningen, die maar mondjesmaat worden uitgegeven. Verder zegt Kouwer bijzonder tevreden te zijn over het opgespoten strandje. Kun nen echter die buizen niet opgeruimd wor den? De voorzitter en wethouder Scheele zouden dit ook wel willen, maar weten niet waar ze op te slaan. Ook vraagt Kouwer naar de mogelijkheid daar vuilniszakken op te hangen en een afscheiding te maken. Het parkeerterrein, zegt Kouwer verder, bij de Geref. Kerk wordt door een vracht wagencombinatie stukgereden. De tegels staan al naar boven en dat er mensen over zullen vallen is niet denkbeeldig. Hij heeft kontakt opgenomen met Van Damme van de Stoof, die bqreid is daar een stukje grond beschikbaar te stellen voor het parkeren van die wagen. Vervolgens vraagt Kouwer naar de moge lijkheid van een verder uitbreidingsplan, waarop de voorzitter zegt dat dit de toe stemming van de hogere autoriteiten niet heeft kunnen verkrijgen. Men moet met zéér goede argumenten aankomen om binnen het jaar met een volgend verzoek te komen. Dan vraagt Kouwer naar de plaatsing van een lichtmast bij de bomen op de dijk te Geersdijk. In de avonduren is het dorp nau welijks te vinden. Ook de uitkomende grond van het Praathuis heeft zijn aandacht. Vol gens de voorzitter wil men de oprit bij Geersdijk aan weerszijden verbreden, maar moet zich eerst goed zetten. Ook vraagt hij naar het aanbrengen van gele strepen op een trottoir te Geersdijk. Hij ziet het nut er niet van in. Er is wel kwistig met de verf omgesprongen. De voorzitter en wethouder Scheele zeggen dat die zijn aangebracht op verzoek van diverse personen, die overlast hadden. Remijnse vraagt wie er zorgt voor het aanbrengen van stroom in de uitbreidings gebieden. In Kamperland zou momenteel geen stroom zijn. Op het „trapveldje" te Geersdijk, aldus Remijnse, worden honden uitgelaten. Hoe is daaraan te ontkomen? Meulenberg zegt klachten gehoord te hebben over het onkruid bij het vroeger bewaarschooltje. De distels groeien daar welig. De voorzitter zegt daarop dat de eigenaar van die grond altijd aangeschreven moet worden, wil er wat gebeuren. Ook de bomen op de Dorpsdijk zijn niet gesnoeid. Naar een lantaarnpaal moet ge zocht worden, zo vervolgt Meulenberg. Dan vraagt Meulenberg verder naar het aanbrengen van banken in de bushokjes, voornamelijk te Kamperland, waar soms lang moet worden gewacht op een door gaande verbinding. Vooral voor bejaarden zou het een uitkomst zijn. De voorzitter wil dit onderzoeken, maar zegt dat banken weer ruimte innemen en de hokjes zijn al niet groot. Ook vraagt Meulenberg naar de moge lijke plaatsing van paraplubakken in het Dorpshuis en tot slot vraagt hij of de gehele Veerweg niet aan verbetering toe is. Als suggestie geeft hij een asfaltlaag er op aan te brengen. Wethouder Scheele zegt dat juist daar de moeilijkheid ligt. Onder door de Veerweg loopt de riolering, de wa terleiding en de elektriciteitskabel. Een on derzoek zal echter worden ingesteld. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 8 augustus 1973: Stephanus Jan Leendert, z.v. F. A. Dees en A. P. de Looff. 10 augustus 1973: Johanna Cornelia, d.v. A. G. Bakker en M. G. Nelisse. Ondertrouwd: 13 augustus 1973: Lautenslager, Johannes Petrus Wilhelmus Maria, oud 20 jaar, wo nende te Vlissingen en Verburg Pieternella, oud 20 jaar, wonende te Wissenkerke. Getrouwd: 3 augustus 1973: Duerink, Jacobus Gerrit, oud 24 jaar. wonende te Wissenkerke en Geelhoed, Thona Catharina, oud 18 jaar, wonende te Wissenkerke. Overleden: 12 augustus 1973: Wullen, Rolf, oud 26 jaar, echtgenoot van Schwesig, B. E., wo nende te Breitscheid (D). 23 augustus 1973: De Smit, Cornells Pie- ter, oud 84 jaar, wonende te Wissenkerke.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1973 | | pagina 2