CATTY TIP TKCI4^S CCCK Ledenvergadering WISKA Jobiieumviering van Brass band „Wilhelmina" afgelopen zaterdag in Colijnsplaat ■i BIJ DE NEUS GENOMEN MET HET LATER ZOU AARDGAS GOEDKOPER WORDEN, MAAR NU 1,5 CENT PRIJSVERHOGING GEEN BATEN UIT HET AARDGAS VOOR HET NOORDEN Zonder enige twijfel zal geheel Neder land zich met het aardgas bij de neus ge nomen voelen. Toen indertijd de grote bel in Groningen werd aangeboord, bleek, dat deze bodemschat ons land van een bijzonder goedkope vorm van energie kon voorzien. De uiteindelijke prijs viel echter danig te gen en er werd algemeen gemopperd. De overheid goot echter olie op de on rustige golven, want wanneer de grote in vesteringskosten van de aanleg van een aardgasnet door geheel Nederland er uit zouden zijn, kon de prijs van het aardgas wel verlaagd worden. Iedereen trooste zich met deze gedachte op lange termijn. Nu blijkt, dat we binnenkort een verhoging van de kubieke meterprijs van het aardgas tegemoet kunnen zien, waarschijnlijk met 1,5 cent. De reden van deze verhoging: het rijk tobt met ernstige financiële tekorten en het grootste deel van de opbrengst van de verhoging zal in de schatkist verdwijnen. Alweer een verkapte vorm van belasting, zoals we die kortgeleden ook mochten con stateren bij de verhoging van d,e tarieven van PTT, die voor Den Haag de functie van verkapte fiscus gaat spelen. Iedereen zal inmiddels wel begrijpen, dat er nooit iets zal komen van een voordelig tarief voor aardgas! Zoals reeds zo dikwijls is gebeurd werd het Nederlandse volk weer eens bij de neus genomen onder het typisch politieke motto: „Let wel op mijn woorden, maar niet op mijn daden!" De financiële nood schijnt overigens wel erg hoog te zijn, want de deskundigen zijn van menig, dat van deze verhoging van de aardgasprijs zonder meer een nadelig effect zal uitgaan op de door allen niet gewenste prijsstij gingen. De prijzen van produkten mogen niet omhoog, maar de overheid zelf schijnt zich daar niet aan behoeven te houden. Velen, vooral in het noorden van ons land staan verstomd, wanneer zij de huidige po litiek van Den Haag bezien. Zoals bekend is een deel van het Noorden en met name speciaal Oost Groningen een noodlijdend gebied, dat behoorlijk over heidssteun nodig heeft om het maatschap pelijk klimaat daar wat in overeenstemming te brengen met het Westen van het land. Reeds vele jaren hameren de Groningers er op dat het wel billijk zou zijn, wan neer Groningen en speciaal Oost-Groningen profijt zou kunnen trekken uit de rijke bo demschatten, zoals het aardgas, waarvan geheel Nederland profiteert. Bij vorige re geringen (niet van progressieve signatuur) vonden de wensen van Groningen geen weerklank. Bij de laatste verkiezingsstrijd hebben de progressieve drie (PvdA, D'66 en PPR) tijdens hun campagne openlijk bij monde van onze huidige premier Den Uyl verklaard, dat een deel van de aardgas baten voor het Noorden dient te worden gereserveerd. Het is beloofd in het ver kiezingsprogramma „Keerpunt 72", grond.- slag voor het kabinetsbeleid Den Uyl. Het is beloofd in het urgentieprogramma van de „progressieve drie". Maar in de regerings verklaring later werd er niet meer over gerept en nu kort geleden maakte de re gering Den Uyl bekend, dat het niet van plan is een deel van de aardgasbaten te reserveren voor steun aan het Noorden! Men kan verschillen van mening over het feit of een deel der aardgasbaten voor het Noorden zou moeten worden gereserveerd of niet, daar valt inderdaad over te strij den, maar het Noorden neemt het Den Uyl uiterst kwalijk, dat hij onder meer via grote advertenties in Noordelijke bla den. tijdens de laatste verkiezingscampagne, de Noord-Nederlanders stimuleerde op de progresieve drie te stemmen, omdat deze beloofden een deel van de baten voor steun aan het Noorden te reserveren. Het Noorden werd op deze wijze grandioos bij de neus genomen, want toen de Noordelijke kiezers hun plicht hadden gedaan, bleven de be loften uit. Uit een en ander moeten de politieke leiders toch wel een les trekken, dat hun geloofwaardigheid, ongeacht van welke signatuur zij ook zijn, door de kiezers ernstig zal worden betwijfeld! Donderdagavond 16 augustus hield de volleybalvereniging Wiska haar jaarlijkse ledenvergadering. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de heer M. Fraanje enkele din gen uit het afgelopen seizoen. Hij noemde het sportief gezien een succesvol seizoen met een tweede plaats voor het dames team en nog kans op promotie naar de eerste klas en de derde plaats van het herenteam. Op het gebied van de vereniging waren er geen bijzondere problemen geweest en hij bedankte iedereen die meegewerkt had aan het vlotte verloop van dit seizoen. In het bijzonder werd de heer J. Verburg naar voren gehaald, die naast zijn functie als penningmeester, veel vrije uren opofferde aan de training van het damesteam en het gereedmaken van de speelzaal. Verder werd ook de heer Geelhoed uit Wissenkerke genoemd, die vele malen voor het vervoer van het damesteam naar Mid delburg of Vlissingen heeft gezorgd. In het nieuwe seizoen ziet de voorzitter enkele problemen. Vooral het ledenaantal van de heren is zorgwekkend (6). Hij doet een dringend beroep op alle leden hier iets aan te doen. De aktie om Wiska meet bekendheid te geven d.m.v. aanplakbil jetten en wedstrijdverslagen in plaatselijke bladen gaat door en misschien is de bouw van een gymzaal in Kamperland, waar de heren zullen gaan trainen een nieuwe sti mulans voor de volleybalsport ter plaatse. Na het openingswoord werd de agenda verder afgewerkt met de notulen en jaar verslagen. Bij de bestuursverkiezing werden mevr. T. Wisse - Wisse en de heer L. Dees als bestuursleden herkozen. Verder werden de plannen voor het ko mende seizoen besproken: er zal een 2e damesteam ingeschreven worden en daar door moeten de trainingstijden aangepast worden. De vergadering ging accoord met het volgende voorstel: 2e damesteam donderdagavond 7 uur in Wissenkerke. Ie damesteam donderdagavond 8.15 uur in Wissenkerke en herenteam tijd nog on bekend in Kamperland. Deze trainingstijden zullen ingaan zodra de gymzaal in Kamperland gereed is. Voor lopig trainen alle teams nog op donder dagavond in Wissenkerke (7, 8 en 9 uur). Verder werd gesproken over het aanschaf fen van een nieuwe clubtenue. Enkele dames uit de vereniging zullen hiervoor de meningen peilen en zo spoedig mogelijk met een voorstel komen. Zaterdag 22 september zal £r door het le damesteam een beslissingswedstrijd ge speeld worden voor een plaats in de eerste klas. Zaterdag 29 september begint dan de nieuwe competitie. Met de wens dat ook dit seizoen goed en succesvol zal verlopen sloot de voor zitter de vergadering. Hierna begaven alle leden zich naar „Resto" Vrouwenpolder om het nieuwe seizoen te beginnen met een gezellig etentje. HUURDE ALS EERSTE EEN HELE TREIN Met z'n allen reizen is goedkoper dan alleen. In 1841 leefde er in Leicester in Engeland een jonge man, Thomas Cook geheten, die een levendige fantasie had. Een fan tasie, die zich niet verloor in niet te verwezenlijken luchtkastelen, doch die speelde met mogelijkheden, die het toen juist nieuwe tijdperk van technische ont wikkeling bood. Gedurende een lange wandeling piekerde hij over de kortelings gereedgekomen spoor weg tussen Nottingham en Derby, een wonder van techniek, dat velen fascineer de. Ideaal leek het hem te reizen met een dergelijke trein. Grote afstanden af te leggen zonder een enkele inspanning, terwijl men op komfortabele wijze werd vervoerd. Maar voor hem en zo vele an deren was dit niet weggelegd, aangezien de prijzen te hoog waren voor de beurzen der meeste burgers. Hij besefte, dat dit ook voor de spoor wegen een belemmering betekende, ter wijl deze prijzen ook de populariteit van het reizen in de weg zouden staan. On der het lopen rijpte bij hem het plan en geruime tijd speelde hij daarmee. Thomas Cook bleek een jongeling die van door zetten wist en na enkele weken nam hij een kloek besluit. Hij stapte naar de spoor wegmij. en huurde een gehele trein. De eerste „reisvereniging". Zijn eerste reizigers waren leden van een vereniging waarvan hij lid was en zo gebeurde het, dat ruim vijfhonderd perso nen in de door Cook gehuurde trein voor het lage bedrag van één shilling per persoon een gezellig reisje maakten van Leicester naar Loughborough en terug. Zijn reizigers, het publiek en de pers waren geweldig enthousiast over deze unieke onderneming, die had aangetoond, dat reizen ook voor de gewone man mo gelijk Was, mits men georganiseerd op stap ging. Thomas Cook begreep, dat er grote mogelijkheden in zijn projekt lagen en hij zette er vol ijver zijn schouders onder. Zijn vereniging moedigde hem aan, want zij had in hem een reismaneger ge vonden, die zijn weerga niet had. Gestimuleerd door liet eerste sukses, or ganiseerde Cook' voor zijn vereniging nog enkele aardige reizen tegen billijke prijzen. Hij had enorm sukses en zijn naam kreeg al spoedig meer bekendheid. In 1843 or ganiseerde hij per speciale treinen reizen naar de beroemde paardenrennen te Derby. Zesenveertig honderd personen werden door hem in de gelegenheid gesteld de races te bezoeken. Aanvankelijk ging het langzaam, want Cook was een voorzichtig man. die geen grote sprongen maakte, doch zijn organi satie kalm liet rijpen. In 1845 organiseerde hij voor het eerst een reisje naar Liver pool. Geboren reisleider. AI spoedig bemerkte Cook, dat hij een denkbeeld verwezenlijkt had, dat tot de fantasie van de massa sprak en waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Dat dit mogelijk was, vond zijn oorzaak niet al leen in het idee, maar voor een groot deel ook in de manier waarop het werd ver wezenlijkt. Cook was hiervoor namelijk de ge schikte man. Alles werd volkomen serieus behandeld. Alvorens een reis te organiseren, ging Cook de reis hoogst persoonlijk ma ken, bezocht het doel van de reis, infor meerde en liet zich rondleiden. Voorts maakte hij afspraken en sloot overeen komsten met hotels en restaurants, die de verzorging van zijn reizigers op zich namen. Al spoedig wist men, dat wanneer men met Cook reisde, de reis attraktief, de ver zorging buitengewoon en de prijzen zeer laag waren. Cook was een man van zijn woord, want al leverde een reis hem tegen verwach ting verlies op, dan handhaafde hij de prijs waarvoor hij de reis had aangeboden, zodat de reizigers na afloop nimmer een navordering ontvingen. Dit werd buiten gewoon gewaardeerd en het is wel voor gekomen, dat de reizigers vrijwillig de reissom verhoogden, toen hun leider een verlies had geleden door kontraktbreuk van een hotel, zo werden zijn reizen en goede verzorging op prijs gesteld. Het duurde niet lang, of Cook kreeg een we reldnaam. Internationaal bureau. In 1851 reisde hij met gezelschappen naar de wereldtentoonstelling te Londen. Spoedig volgden reizen naar het Europese vasteland en wel de eerste naar Parijs met een gezelschap vart bijna zeshonderd toeristen. Hier bleef het niet bij en Cook's reizen strekten zich na verloop van tijd als de draden van een spinneweb over Europa uit. Gesteund door zijn suksessen greep Cook nog hoger. Reizen naar Ame rika, noord-Afrika, Palestina en de Egyp tische pyramiden volgden. Cook had zich inmiddels te Londen ge vestigd als reisbureau, een firma met een klinkende wereldnaam, die al spoedig elders in de wereld navolgers vond. Zijn gezel schappen reisden nun over de gehele we reld en toen Cook op hoge leeftijd over leed, werd zijn bedrijf door zijn familie voortgezet, totdat het in 1928 een fusie aanging met de Belgische Cie International des Wagon de Lits. De gehele wereld zal echter Cook blij ven eren als de man, die het maken van prachtige reizen ook voor minder gefor- tuneerden mogelijk heeft gemaakt. Wanneer we met onze reisvereniging of reisklub deze zomer op stap gaan, of op stap zijn geweest, mogen wij de grote Thomas Cook in alle stilte wel even gedenken. (Nadruk verboden). P.V..DE BLAUWE DOFFER' KORTGENE Uitslag van het concours Noyon op 18 augustus 1973. Deelname 265 jonge duiven. Los 10.00 uur. Wind: N.W. Gebr. Versluijs idem idem S. Branderhorst P. van Belzen S. Branderhorst P. van Belzen idem idem P. J. Verburg 13.36.02 227.224 151 38.53 2 148.7 41.42 3 146.4 42.48 227.748 144.1 47.47 232.761 141.8 42.56 2 139.5 48.07 2 137.2 48.13 3 134.9 48.27 4 132.6 43.16 227.323 130.3 Uitslag van het concours Noyon op 18 augustus 1973. Deelname 84 oude duiven. Los 10.00 uur. Wind: N.W. 1. M. van Belzen 13.39.10 227.241 65 2. H. J. v. d. Moere 43.46 227.411 61.9 3. H. C. Verburg 46.49 229.318 58.8 4. Comb. v. d. Maas- Blankenstein 48.05 227.419 55.7 5. A. J. Bouterse 56.20 232.925 52.6 6. Gebr. Versluijs 51.34 227.224 49.5 7. C. M. Clement 51.39 227.193 46.4 8. P. J. Kesteloo 52.29 227.402 43.3 9. S. Branderhorst 53.12 227.748 40.2 10. C. M. Clement 52.57 2 37.1 Uitslag van het concours Parkstone op 18 augustus 1973. Deelname 54 duiven. Los 8.30 uur. Wind: N.W. 1. J. Minneboo 2. J. J. de Bruine 3. A. Abrahamse 4. J. J. de Bruine 5. J. Minneboo 6. H. v. d. Moere 7. Combinatie Schrier-Clement 8. H. C. Verburg 9. C. Bouterse 10. idem 12.27.19 183.190 45.8 34.15 173.816 42.6 52.06 176.784 39.4 55.54 2 36.2 13.11.07 2 33 12.58.48 173.990 29.8 13.00.58 173.790 26.6 05.36 176.499 23.4 18.34 183.116 20.2 24.59 2 17 TRIMFIETSTOCHT Op zaterdag 25 augustus 1973 wordt er een fietstrimtocht georganiseerd door G.V. „Volharding". De startplaats voor Wissen kerke en Geersdijk is het Gymnastieklokaal te Wissenkerke. Startplaats voor Kamper land is het De Casembroothuïs. Inschrijving vanaf 1 uur. Start 2 uur. Kos ten 1,50 tot 16 jaar en 2,— boven 16 jaar. Ook deze keer kan iedereen weer mee doen, jong en oud, het hele gezin. We willen proberen deze tochten 2 maal per jaar te organiseren. De eerste keer werd rond Wissenkerke gefietst, deze keer wordt het een tocht in de omgeving van Kamper land. Met onderweg een pauze voor een consumptie. Na afloop van de tocht krijgt iedere deelnemer een herinnering. Het bestuur. KATTENLEEFTIJD De kat is met 18 maanden hele maal volwassen en begint om streeks zijn 8e jaar merkbaar te verouderen. Dat betekent niet, dat het daarna snel met 'm is afgelopen. Katten kunnen zeker, als ze goed verzorgd worden, een vrij hoge leeftijd bereiken. Het is echter moeilijk te voorspellen hoe oud Uw kat uiteindelijk zal worden, want ziekte en ongeval liggen in een klein hoekje. Ge middeld worden katten een jaar of 11, maar 12 a 13 jaar is beslist geen uitzondering. Er zijn zelfs katten die de twee kruisjes halen of daaroverheen komen. Maar dat zijn er maar weinig. Vele muziekverenigingen zijn in het jaar 1898 in verband met de kroning van wijlen koningin Wilhelmina, opgericht. Colijns plaat richtte toentertijd ook een muziek vereniging op met de toepasselijke naam „Wilhelmina". Afgelopen zaterdag herdacht diezelfde vereniging haar 75-jarig bestaan en verkreeg hiervoor de ere-legpenning van de Koninklijke Nederelandse Federatie van muziekverenigingen. De voorzitter van de Zeeuwse Bond der KNF en landelijk be stuurslid, de heer Tac. Uitterhoeve te Hoe- dekenskerke, overhandigde deze ere-penning tijdens de receptie die de jubilerende ver eniging werd aangeboden door het gemeen tebestuur van Kortgene. Burgemeester P. J. Evers hield als eerste in de rij van sprekers een felicitatie toespraak met de volgende inhoud: „Het is me een genoegen u allen, dames en heren, van harte welkom te heten bij deze officiële ontvangst. Het verheugt me daarom, omdat het doel van deze bijeen komst een feestelijke, een bijzonder prettige is. De muziekvereniging „Wilhelmina" be staat vandaag 75 jaar. De eventuele knies oor onder u, die nu denkt: dat is niet juist, dat moet 3 oktober zijn, hebben gelijk, maar wij zullen daar verder toch maar geen aandacht aan schenken. Een verschil van 1,5 maand op 75 jaar is te verwaarlozen; in elke geval beduidend minder dan bijv. de inflatie, de gemiddelde waardevermin dering van onze gulden. Trouwens, ik meen met een gerust hart te kunnen vaststellen, dat wij met ons allen, dames en heren van middag maar moeilijk over „Vermindering" kunnen praten. Er mag dan, monetair ge zien, van waardevermindering sprake zijn, de waarde van „Wilhelmina" is in ieder ge val in die 75 jaar niet verminderd. Het is duidelijk dat ik hier het belang van de aanwezigheid van een muziekvereniging in een dorpssamenleving op het oog heb. Het zou erg moeilijk zijn „Wilhelmina" in Co lijnsplaat weg te denken. Het is goed op een dag als vandaag daar even bij stil te staan. Want juist momenten als deze zijn bijzonder geschikt en bieden ook de moge lijkheid openlijk van zijn waardering te ge tuigen. Het gemeentebestuur van Kortgene prijst zicht gelukkig in Colijnsplaat en Kortgene bijzonder aktieve muziekvereni gingen te weten. Kats had nog betrekkelijk kort geleden eveneens een zelfstandige ver eniging. Het is jammer dat dit verleden tijd is; ik hoop van harte dat verzoeken om muzikale hulp van die zijde begrepen en ge honoreerd worden. Want. het overbekende gezegde „Was Muziek en Zang er niet, het leven had geen waarde" mag dan misschien wat zwaar wegen, feit is dat ieder weer blij is, ieder een verheugd gezicht zet en neiging tot feest vieren krijgt, zodra de dorpsmuziek zich laat horen. Zijn we het er dus wel over eens dat een muziekvereniging voor de dorpsgemeenschap waardevol is, aan vele mensen dus gelegenheid tot pas sieve recreatie biedt, dan hebben we nog niet gesproken over het genot dat de muzi kant zelve ondervindt. Een genot dat eigen lijk uit twee delen, uit twee soorten be staat: het genoegen anderen ontpanning te bezorgen en het genoegen van de eigen prestatie. Het laatste zal wel het belang rijkste zijn, gezien de deelname aan con coursen en de daar behaalde resultaten. „Wilhelmina" heeft in dit opzicht (om in vaktermen te blijven) zijn toontje behoor lijk meegeblazen. Dit constaterende moeten wij ons, eerlijkheidshalve, toch wel afvragen op welke wijze dit alles tot stand kan wor den gebracht. Dames en heren, we hebben echt geen computer nodig om uit te reke nen dat daaraan vele, zeer vele uren van oefening aan ten grondslag moeten liggen. Hetzelfde aantal uren heeft moeder de vrouw thuis in eenzaamheid moeten door brengen. Het is goed dit duidelijk tot ons te laten doordringen. Te laten doordringen in de wetenschap dat het resultaat ten bate van de gemeenschap is gekomen. Ik vindt het een gelukkige omstandigheid dat het vrouwelijk element in de aktieve muziek beoefening steeds groter wordt. Dat is een goede zaak. We kunnen daarbij gaan filo soferen over „het echtpaar in de muziek" misschien in sommige opzichten, ik druk me hier met opzet voorzichtig .uit, de ideaaltoestand benaderen. „Wilhelmina", u wordt 75 jaar. Een leven ongetwijfeld met veel ups en downs. Daar ontkomt geen enkele vereniging aan en zeker geen muziekvereniging. Toch krijg ik de indruk meneer de voorzitter, dat in uw vereniging de „ups" de „downs" overtref fen. Met veel genoegen heb ik het levens- verslag van uw vereniging in de Bevelandse pers gelezen. Het is dan ook dat verslag dat" mij tot de zo juist gedane uitspraak heeft geleid. Het is de gewoonte om, bij een ontvangst als. deze, de geschiedenis, de meest markante punten uit het bestaan van de betreffende vereniging de revue te laten passeren. Ik meen me hiervan ont slagen te mogen achten, gezien juist dat persverslag. Slechts op één facet zou ik nog even willen ingaan. Uw vereniging is altijd in het dorp' bijzonder poulair geweest. De gemeenschap Colijnsplaat was en is heel erg op haar muziekvereniging gesteld. Dit blijkt zo duidelijk uit de zinssnede in het verslag dat zegt dat de oudere dorpelingen spraken over „het gareel van Anemaat", daarmee de destijds door de heer Anemaat bespeelde ringbas aanduidende. De hieruit sprekende humor van de Colijnsplatenaar alsmede de populariteit die de muziekver eniging geniet, is naar mijn smaak treffend. Meneer de voorzitter, ik zou met deze vrolijke noot willen eindigen, daarbij na tuurlijk de hoop uitsprekend, dat vandaag nog vele vrolijke noten mogen klinken. Het gemeentebestuur van Kortgene feliciteert „Wilhelmina" hartelijk met het bereiken van de 75-jarige leeftijd. We hopen gaarne dat daar nog vele, vele jaren aan toege voegd zullen worden. Het gemeentebestuur van Kortgene zal een belangstellende toe kijker en toehoorder blijven en zo nodig ook wel bereid zijn een helpende hand toe te steken. Laat de 75ste jaardag een feeste lijke zijn, „Wilhelmina" verdient het." Na deze toespraak bracht burgemeester Evers met voorzitter Tazelaar een dronk uit op het welzijn van „Wilhelmina". De voorzitter van het op bezoek zijnde man nenkoor „St. Gregorius" uit Eschweiler (Duitsland) de heer Stiimp, bood naast zijn felicitatie^, namens burgemeester Koch uit Eschweiler een fraai tinnen bord aan met als inscriptie het stadswapen en de die renriem. Een rij van sprekers volgde daarna. Hun gelukwensen gingen vergezeld van een geschenk onder couvert of het aanbieden van een mars. De heer A. Welleman sprak namens E.M.M. uit Kortgene, de heer J, vYattcl namens „Apollo" uit Wissenkerke, de heer C. Versluis namens de accordeon vereniging W.I.K. uit Wissenkerke, de heer C. P. Kievit namens de IJsclub „Ons Ge noegen uit Colijnsplaat, de heer J. de Kam namens brass-band „Ons Genoegen" uit Kamperland. Ds. en mevrouw Boesenkool boden bloemen aan, waarbij ds. Boesenkool zijn felicitatiewoord doorspekte met enkele anekdotes. „Wilhelmina" wordt door het dorp Colijnsplaat op handen gedragen, wat in een levende gemeenschap grote steun geeft, aldus spreker. De heer C. For tuin bracht zijn felicitatie namens ereleden en oudleden. Ceremoniemeester Jac. Pouwer sprak zelf tot slot namens het C.C.B. en de middenstandsvereniging. De voorzitter dank te alle sprekers voor hun welgemeende woorden en geschenken. Speciale dank bracht hij tot het gemeentebestuur voor de morele en financiële steun en prettige re latie. Tevens werd dank gezegd tot be stuur en leden voor hun inspanning, om deze dag op zulk niveau te mogen her denken. Familie W. de Pree betrok spreker in zijn dank, voor de aangebrachte bloe menhulde. Na de receptie volgde een rond gang door het dorp. De harmonie „Apollo", de brass-bands „Ons Genoegen en „Wil helmina", en de fanfare EMM eindigden hun rondgang in de Voorstraat, waar onder leiding van dirigent Steketee de mars „Slaid- burn" gezamenlijk werd uitgevoerd. Vrijwel onafgebroken is op de muziektent gecon certeerd. Door alle Noord-Bevelandse korp sen, maar ook door gasten zoals de brass band „Excelsior" uit 'sHeer Arendskerke, „Onda" uit Middelburg, „Na Jang Streven" uit Klaaswaal, en het optreden van hei- Duitse mannenkoor uit Eschweiler. Accordeonvereniging WIK uit Wissenkerke openden als eerste de avondconcerten. Voor afgaande aan de taptoe verzorgde de drum band van „Euphonia", Goes een show. Op het havenplateau werd de jubileumviering besloten met een taptoe waaraan alle blaasorkesten en drumbands meewerkten. De N.O.S. televisie maakte in de middag vele opname van de concerterende gezel schappen, waarbij de weergoden zeer guns tig gestemd waren. Zondag 26 augustus krijgt de jubileumviering nog een staartje door het bezoek van de Engelse „Ratby Silver Band" aan het dorp Colijnsplaat. De band, uit 33 leden bestaande, arriveert tussen 3.00 en 3.30 uur in> Colijnsplaat en geeft een concert dat omstreeks 3.30 uur aanvangt op de muziektent in de Voor straat. In het programma is ook een ge zamenlijk optreden met de Brass-band „Wilhelmina" opgenomen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1973 | | pagina 2