THROE'S OPTIEK Hengelsport MARKUSSE TILROE ABU-SHOP Wij planten een boom als u nu gaat sparen. R Die éne druppel... Moderne zonnebrillen Moderne brilmonturen 7 Ja,ik wil helpen en sparen. Algemene Bank Nederland ALLE drukwerk „DE GOUDSMID" Huizen en Fa S. Kodde Zn door Cees Gïesbeek BRILLENSPECIALISTEN MIDDELBURG - LANGE DELFT 8a—8b VLISSINGEN - WALSTRAAT 81 OOSTBURG - RAADHUISPLEIN Voorstr. 7, Wissenkerke (N.-Bev.), Tel. 01107 - 308 DE BEST GESORTEERDE HENGELSPORTSPECIAALZAAK VAN ZEELAND Het seizoen is begonnen: De eerste zeebaarzen en gepen zijn al weer gevangen Wanneer het weer rustig blijft en de zon zo af en toe het oppervlaktewater wat opwarmt, belooft het een goed voorseizoen te worden. Hebt u uw materiaal al nagekeken om straks aan de vangst te kunnen meedoen Als dit nog niet het geval is, wacht er dan niet al te lang meer mee. De eerste vangsten zijn de prettigste. Voor de aankomende maar zeer zeker voor de geroutineerde sportvisser brengen wij klasse-mate riaal van wereld-faam, in spin-, strand-, zee- en boothengels met de daarop passende molens en reels. Bij ons maakt u keus uit ruim 150 verschillende hengels en meer dan 750 verschillende molens en reéls. Het kopen van een hengel en een molen is maatwerk. De hengel moet bij de man passen en de molen weer bij de hengel. Alles moet op elkaar afgestemd zijn. Niet te lang, te kort of te zwaar, maar een eenheid vormen, ook wat en waar men gaat vissen speelt een rol van betekenis. VISTIP: Iedereen weet dat men geep vangt met geep, een stukje zilverpapier of een reepje vers spek. Minder bekend is dat men geep vaak beter vangt met een smal reepje rauw en bloederig vlees. Bijvoorbeeld van biefstuk, of milt. Neemt u maar eens de proef. Veel succes Bossen krijgen nieuwe bomen als u nu begint te sparen bij de ABN. U krijgt dan meteen een premie van f 5.-bijgeschreven. Enu ontvangt een fraai bewijs dat de ABN ergens inNederland jonge bomen voor u gaat planten. Staatsbosbeheer geeft ons daarbij advies. Voor natuurliefhebbers en deelnemers aan deze actie hebben wij bovendien aardige boelges over bossen enbomen. Stap ons kantoor even binnen, of gebruik de coupon. Neem contact met mij op voor een spaarrekening. woonplaats: wel/geen ABN-cliënt bij kantoor_ I I I I - I I I - I I I - I Opzenden aan uw ABN-kantoor of in envelop zonder post zegel aan ABN Spaaractie, Antwoordnummer 3502, g 120 s, Amsterdam. Kortgene, Hoofdstraat 19, telefoon (01108) 345 B Steunzolen naar maat ook op doktersadvies. Al le voetcorrectors in voor raad. Voetkundige advie zen worden gratis ver strekt Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkun dige. L. Vorststraat 18, Goes, tel. 01100-75 26. Drukkerij Markusse Wissenkerke Ide sierlijke I verlovingsring K. VRIEND Korte Kerkstr. 11, Goes, Telefoon 01100 - 85 05. TE KOOP GEVRAAGD: Ook kleine objecten. Oud of bouwvallig geen bezwaar. Inlichtingen: aan RODELKO N.V. Markt 8, Veere, Tel. 01181 - 279 - 362. FEUILLETON Die zondagmiddag stoeien en vrijen ze in het stille huis. Tot ze hijgend van opwin ding. maar ook van verlangen tegen el kaar aan liggen. Dan voelt ze zijn hand, In wendig siddert ze van geluk en wordt het warm van binnen. Maar toch weet ze: ik moet de sterkste zijn. Als het hek eenmaal van de dam is. gebeuren er ongelukken en dat wil ik niet. Hij slaat zijn stevige handen en armen om haar heen en tilt het meisje hoog van de grond. „Kom op, prul, gaan we naar boven. Daar kunnen we beter een potje vrijen dan hier, met al die open gordij nen." Ze wil zelf ook, maar weet zich met uiterste krachtsinspanning te beheersen. Spartelend waarschuwt ze: „Laat me los, beer. geen flauwekul." Hij heeft haar nog steeds in zijn armen. „Flauwekul? Noem jij dat flauwekul? Als ik stapelgek op je ben? Die zoentjes en dat handjegevrij is leuk, maar nou wil ik es wat meer. En jij wilt het ook: ik lees het in je ogen." Haar weerstand wordt groter; de beto vering is bij het meisje alweer gebroken. Bang is ze niet, want als hij zou proberen, wat hij wil, krabt ze zijn gezicht open. Terwijl hij haar de trap opdraagt, zegt ze op ijzige toon: „Er gebeurt niks, wat ik niet wil. Houdt daar rekening mee." Hij lacht enkel en schopt met zijn voet de slaapkamerdeur open, waarna hij haar zonder meer in bed ploft. Als hij zich over haar buigt, geeft ze hem een felle klap in zijn gezicht. Bas is sterk, maar Gerie is vlug. Binnen een sekonde is ze overeind. Van het ogenblik van verwarring bij hem, veroorzaakt door de harde klap, profiteert ze en het volgende moment staat ze alweer on haar benen naast het ledikant, haar kleren naar beneden strijkend. „Eerst met me trouwen, snuiter van me, dan heb je me helemaal, van top tot teen. Maar ook geen minuut eerder." Hij is overdonderd. Ze komt naar hem toe, haalt het pakje sigaretten uit zijn col- bertzak en steekt er één tussen haar lippen. Dan heft ze haar hoofd naar hem toe en kijkt de man veelbetekenend aan. „Vuur," commandeert ze. Bas haalt zijn aansteker tevoorschijn en knipt hem aan. De klap heeft hem uit zijn humeur gebracht. Met zijn lichaamskracht kan hij dit frêle meisje maken en breken. Maar ergens heeft hij vrees voor haar. Physiek is ze sterker. „Dat we nog steeds geen huis hebben, is toch zeker niet mijn schuld? Ik probeer van alles „Dat weet ik," valt ze hem in de rede. „Het is jouw schuld niet en de mijne even min. Het is die rotte maatschappij, waarin wij leven. Voor de mensen met centen volop huizen te koop en ons zetten ze op een wachtlijst. Jij en ik, we doen wat maar mogelijk is. Van de week nog was ik op het woningbureau. Ik heb gezegd: Moeten er eerst ongelukken gebeuren? Sturen jullie daar op aan? Durven jullie dat op je ver antwoording te nemen? Man, ik heb ge praat, gepraatmaar het helpt immers geen zier. Jij hebt volkomen gelijk, beer, als je zegt dat jij het ook niet kunt helpen. Maar dat geeft jou nog niet het recht iets te willen forceren, wat ik niet wil, en waar over jij je later zou schamen. Jij hebt li chaamskracht, ik heb wilskracht. Zo houden we elkaar in evenwicht, snuiter van me. Ik ben niet van steen en ik zal de dag ze genen, waarop we samen als man en vrouw naar ons eigen bed zullen gaan. En tot zolang wachten we. Dat wil ik en ik ben je aanstaande vrouw, met wie je ook nu re kening zult moeteh houden.. Later, als we eenmaal getrouwd zijn, zul je me dankbaar zijn, omdat ik voet bij stu'K heb gehouden. Met trots zullen we dan zeggen: we zijn als een nette man en nette vrouw getrouwd. Of vindt jij het leuk om je later voor je oudste zoon of dochter, die vier, vijf of zes maanden na ons huwelijk werd geboren, te moeten schamen? Dat meen je niet, beer, daarvoor ken ik je te goed." De man in kwestie antwoordt nog steeds niet, maar staat met een nors gezicht in de kamer, met zijn rug half naar haar toege keerd. Ze legt de sigaret in o1e asbak op het tafeltje en loopt op hem toe, waarna ze haar armen om hem heen slaat en hem zoent. „Lieve, lieve knul van meheb nou alsjeblieft geduld'Ze kust hem nogmaals, dwingt hem op een stoel te oaan zitten, waarna ze op zijn schoot kruipt. Met haar mond in zijn oor fluistert ze: „Ik garandeer je, mijn heerlijke vent, dat je dan de schade dubbel en dwars zult kunnen inhalen. Dan ben ik helemaal van je, voor altijd. Iedere keer weer, als je 's avonds van je reis terugkom t. En telkens weer zullen we opnieuw onz e liefde be leven. Afgesproken? Doen we geen gekke dingen meer, he?" Ze drukt nog één keer een lange zoen op zijn mond en springt dan weer van zijn knieën. „Kom, beer, het is eigenlijk veel te mooi om in huis te blijven zitten. We gaan een eind wandelen. Ik wil geuren met m'n knappe, grote beer, zodat elke griet in de stad van jaloezie groen en geel ziet Hij is weer de hartelijke lobbes. Voor zichtig neemt hij het meisje in zijn armen en kust haar terug „Fijne meid ben je, prul. Daar houden we het op. En als ik weer es uit de band spring, geef je me maar een optaterDat kun je donders goed." Hij voelt nog eens aan zijn wang, als ze ge armd naar beneden lopen. HOOFDSTUK 8 Bas ziet zijn hoop langzamerhand in rook vervliegen. Drie weken zijn er nu al om na zi;n ontslagaanvrage en nog altijd heeft hij niets van de directeur gehoord. Zal wel op niets uitlopen, denkt hij mistroostig. Geen enkele oplossing om uit deze impasse te komen. Naar het woningbureau gaat hij niet meer. Vandaag of morgen maak ik me nij dig en vergeet ik mezelf. Kom ik in de bak terecht en wat dan? Ben ik nog verder van huis. In letterlijke en figuurlijke zin. Nu heb je een fijne griet, die dadelijk met je wil trouwen en nou is er geen huis. Inwonen bij zijn ouders wil hij niet. Pa Leverstro heeft voorzichtig gezegd dat,' als het niet anders kan, ze boven twee vertrekken kunnen krijgen. Ja, hij is daar gek! Komen ze voorlopig helemaal niet meer. voor een huis in aanmerking. Hij hoort het die hufters al zeggen: U zit nu toch goed? U hebt meer dan menig ander jong paar. Weest u tevreden met wat u hebt. Te zijner tijd komt u wel eens voor een huis in aanmerking.En zo voort. Nee, geen inwoning. Dan maar wachten. Hoewel, daar word je op de duur ook me sjokke van. Maar als hij zaterdagsmiddags met Gaart 'van een lange riti.uit Italië terugkomt in de stad, ligt er op het kantoor een brief voor Bas. Of hij zo vriendelijk wil zijn even langs te komen? Bij de directeur thuis. Meneer Stappers is de hele avond aan wezig. (Wordt vervolgd). ORANEJVER. KAMPERLAND In overleg met de Oranjevereniging van Wissenkerke hebben wij besloten, om op 30 april 1973 geen Oranjefeest te organiseren in Kamperland. In Wissenkerke zal er wel feest zijn op 30 april, maar niet op 5 september, dan zal er wel feest zijn in Kamperland en niet in Wissenkerke. De reden hiervoor zijn o.a. het zal ge zelliger en drukker zijn door deze sprei ding. Het zal gemakkelijker zijn voor de muziekkorpsen om ook aanwezig te zijn, want de muziekkorpsen lenen onderling wel eens muzikanten uit en dat is dan wel moei lijk op zulke dagen wanneer het overal feest is. Wij hopen dat alle leden en inwoners van Kamperland begrip hebben voor onze ideeën. Op het jubileumfeest (5 september 1973), zouden wij weer eens een optocht van praalwagens of andere versierde voertuigen willen zien, echt weer eens op zijn ouder wets, wij dachten dat er nog wel krachten te vinden waren, die dat weer wel eens konden versieren, (denkt u eens aan de voorpret voordat zo'n wagen gereed is). Wanneer u plannen had om hieraan mee te doen, wilt u zich dan opgeven bij secretaris C. L. v. d. Weele, Nieuwstraar 56 te Kamperland, tel. 01107 - 5 78. Mocht u nog andere iedeeën hebben geef ze dan door aan het genoemde adres, zodat we met z'n allen een feest opbouwen dat klinkt als een klok. Het bestuur van de Oranjévereniging Kamperland.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1973 | | pagina 3