NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plouvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Wissenkerke bezoek aan Commissaris der Koningin bracht Noord-Beveland No. 3549 Donderdag 12 april 1973 76e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 5,— per half jaar. Franco per post 20,— per jaar. Advertenties 19 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Maandag 9 april j.l. kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester P. Wisse. Na een kort welkomstwoord en voor lezing van het gebruikelijke openingsgebed, werden de notulen van de vorige vergade ring onveranderd vastgesteld en worden een aantal ingekomen stukken voo» kennis geving aangenomen. Aan de Chr. School te Wissenkerke wordt over het jaar 1972 een vergoeding voor vak onderwijs in nuttige handwerken vastge steld van 2565.30. In verband met het feit, dat de secretarie ruimte voor een bezetting van vier personen te klein is, wordt besloten de raadszaal in tweeën te delen. Eén van deze ruimten kan dan tevens benut worden als vergader ruimte voor 8 k 10 personen en in de andere ruimte kunnen twee personen van de secretarie ondergebracht worden. De to tale kosten worden geraamd op plm. 3000.—, waarin een post van 1000. is opgenomen voor het maken van twee telefoonaansluitingen. De verbouwing wordt zodanig uitgevoerd, dat later heel gemak kelijk de raadszaal weer tot één ruimte is terug te brengen. Een en ander betekent echter wel, dat de voltrekkingen van huwelijken, zoals dat de laatste tijd gebeurt, in het dorpshuis moet blijven gebeuren, met als uitwijking naar de consistorie. Meulenberg zegt wel eens tegenstanders van trouwen in het dorpshuis gehoord te hebben, maar veel meer voorstanders. Maar dan wel graag in het vervolg in goed samen spel met de beheerder, want de laatste keer zat het niet zo goed. Het maken van foto's in de consistorie, zo zegt Meulenberg ver der, gaat niet zo goed af, maar daar is wellicht in samenwerking met de kerkeraad wel iets aan te doen. Koole vraagt of een vouwwand in de raadszaal mogelijk geen betere en goed kopere oplossing kan betekenen. De voor zitter zegt dat ook dit is bekeken, maar de keus gevallen is op gipsplaten. Koole vraagt ook naar de mogelijkheid van huwelijksvoltrekkingen in b.v. het dorpshuis te Kamperland, wanneer het dorpshuis te Wissenkerke om welke reden dan ook niet beschikbaar zou zijn. Dat wordt dan reizen per toga antwoordt de voorzitter. Wethouder Scheele brengt dien aangaande een overdreven veronderstelling naar voren: als door brand of andere cala miteit het dorpshuis te Wissenkerke niet beschikbaar is, moet je toch ook uitwijken naar een andere plaats? De voorzitter zegt hierop: ik persoonlijk heb er als ambtenaar van de burgerlijke stand geen bezwaar tegen, maar zal toch mijn collega's afvragen hoe die er over denken, want het zijn zelfstandige lieden. Het bestemmingsplan Kamperland ten westen van de Veerweg wordt hierna gewij zigd in die zin, dat daar op die plaats geen bejaardenwoningen gebouwd zullen worden, want die zijn er op het ogenblik genoeg, maar een viertal bungalows. Hierna komt aan de orde het vaststellen van een exploitatie-overeenkomst voor de tweede fase van het zomerwoningenterrein Schotsman-Ruiterplaat. Bij zijn inleiding van dit agendapunt zegt de voorzitter tot zijn genoegen te kun nen mededelen dat de moeilijkheden voor wat betreft de rioleringsperikelen van de eerste fase nu zijn opgelost. Er is met de Heide Mij en de Stichting Het Zeeuwsche Land veel gepraat en men heeft elkaar nu gevonden en dit ook op schrift gesteld. Op gezamenlijke kosten zal nu het gehele rioleringssysteem worden doorgelicht en nagezien en waar dit noodzakelijk zal blij ken vernieuwd of anders hersteld. Het gehele karwei zal onder toezicht staan van Bouw- en Woningtoezicht Walcheren/Noord- Beveland. In dit gebied heerst momenteel ook weer veel bouwactiviteit. De tweede fase van de Schotsman-Ruiter- nlaat behelst de bouw van 220 zomerwo ningen, die geëxploiteeerd zullen worden door B.V. Het Zeeuwsche Land, die zich accoord heeft vetklaard met deze overeen komst. Deze overeenkomst is opgesteld door Bouw- en Woningtoezicht Walcheren in samenwerking met de gemeentesecretarie en nog eens nagelopen door de jurdisch adviseur van de gemeente. Uit deze over eenkomst leest de voorzitter een aantal passages voor, waarna men tot de conclusie komt dat er nu niet veel meer kan passe ren dat niet door deze overeenkomst gedekt wordt. I. A. de Regt zegt verheugd te zijn over de mededelingen van de voorzitter over het bereikte resultaat rond de moeilijkheden van de eerste fase. Hij hoopt dat deze zich niet meer zullen herhalen. Hij heeft in het verleden wel eens harde woorden en be schuldigingen gericht aan beide adressen, die hij nu graag wil terugnemen. Men heeft elkaar gevonden en wij allen hebben er lering uit kunnen trekken. Koole zegt in de aanvang ook een beetje huiverig te hebben gestaan om wederom met de exploitant van de eerste fase een overeenkomst aan te gaan. Hoewel hij geen jurist is, ziet deze overeenkomst er op het eerste gezicht goed uit. Hij is nu verheugd dat er aangepakt kan worden. Hierna zegt de voorzitter dat er juist deze morgen bericht is binnengekomen dat de gemeente een bedrag van 275.000. mag lenen bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten voor de bouw van een gymnas tieklokaal te Kamperland. Deze aanbieding is geldig tot 16 april a.s.. De rente bedraagt 7V2°/o en de looptijd 25 jaar. Gretig wordt deze mogelijkheid door de raad geaccep teerd. Tot slot worden de erfpachtsvoorwaarden gekoppeld aan de rente die de gemeente zou moeten betalen wanneer zij op dat moment geld zou moeten lenen. In de rondvraag vraagt Remijnse of er iets te doen is aan de ventilatie van het verenigingsgebouw te Kamperland. De voor zitter zegt dat dit al eens meer is bezien, maar zal er nu weer opdracht toe geven. Kouwer zegt dat de vorig jaar in Geers- dijk geplaatste bloembakken goed in de smaak zijn gevallen. Hij vraagt naar de mogelijkheid van plaatsing van dergelijke bakken in alle kernen en naar wat meer groen in alle dorpen, juist op kale plekken, die nu voor geparkeerde auto's gebruikt worden, waar dan weer een andere oplos sing voor gezocht moet worden. De voorzitter zegt dat men met meer groen en beplanting in Wissenkerke bezig is. Ook op Kamperland is men op beschei den schaal begonnen en voor wat de bloem bakken betreft, dit zal bekeken worden. Kouwer vindt het fijn dat ook Kamperland Het bezoek van de Commissaris der Ko ningin, mr. J. van Aartsen en zijn echtge note, mevrouw C. van Aartsen-Stap, startte donderdag 5 april j.l. te Wissenkerke in het Dorpshuis. Hier werd mevrouw Van Aartsen bloemen aangeboden door Monique de Schip per, het 4-jarige dochtertje van de gemeen te-ontvanger. Bij de ontvangst waren mede aanwezig het college van b. en w. en mevr. Wisse. Beide dames vertrokken hierna naar de ambtswoning van de burgemeester al waar zich bijvoegden mevr. Scheele - Krui denier, presidente van de Ned. Chr. Vrou wenbond, afdeling Wissenkerke en mej. Flikweert, directrice van het bejaardentehuis „Vredestein". Te plm. 11.00 uur vertrokken de dames Van Aartsen en Wisse naar de „Anna Maria- hoeve", waar zij ontvangen werden door de familie De Regt. Mevrouw De Regt is vele jaren presidente geweest van de afdeling Noord-Beveland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen en de heer De Regt bekleedt diverse functies op landbouwge bied. Uitvoerig en in ongedwongen sfeer werd hier verteld en gesproken over de landbouw in al haar schakeringen. Onderwijl had de Commissaris een ge sprek met het college van burgemeester en wethouders, waarna van plm. 10.15 tot 11.15 uur een gesprek plaats vond met de gemeenteraad. In zijn welkomstwoord memoreert bur gemeester Wisse eerdere werkbezoeken aan Noord-Beveland. Zo heeft de Commissaris o.a. de Jachthaven Kamperland geopend en mevr. Van Aartsen het Dorpshuis. Verder maakte de burgemeester gewag van het feit dat zijn gemeente nog steeds agrarisch ge bied is, waar steeds minder arbeidskrachten nodig zijn. Maar de recreatie is flink in opkomst. Overnachtingen in 1965 183.000 tegen het afgelopen jaar 454.000. Drie mooie kampeerterreinen zijn er in de gemeente: Anna Friso van 4 ha. Molenhoek van 7 ha en De Roompot van 8 ha, die zelfs uit wil breiden tot 25 ha. Voor de recreatie in zijn nu zijn gymnastieklokaal krijgt, maar zegt dat de vloer van het gymnastieklokaal te Geersdijk slecht is, wat voornamelijk uit komt bij de dames die volleybal spelen. De voorzitter zegt onderzoek toe. Tot slot vraagt Kouwer om een lichtpunt tussen de bomen bij de ingang van Geers dijk. Het is daar altijd een donker geval. Ook dit zal bekeken worden. Koole vraagt wat of de bedoeling is met het stukje grond achter de muziektent te Kamperland, waarop de voorzitter ant woordt dat dit een parkeerterreintje wordt. Koole vindt dan het opgebrachte puin wel aan de hoge i kant of wordt er misschien daar ook door inwoners gestort? De rommel op het haventerrein te Kam perland is Koole een doorn in het oog. Er ligt een heleboel afval van aardappelen en uien. Het stinkt er. Is dat alleen maar aan de laksigheid van de gebruikers te wijten? De konsekwentie van een haven is, zegt de voorzitter, dat je wel eens af en toe een tijdje met achtergebleven afval blijft zitten. Hij zal er echter werk van maken. Tot slot vraagt Koole naar de Emco- putten in de Banjaard. Daar deze volgens het septictank-systeem werken, zouden er eigenlijk geen chemische produkten zoals zeeppoeders e.d. in terecht mogen komen. Wethouder Scheele en de voorzitter zeggen dat er goede aandacht aan besteed wordt en dat ze regelmatig door kolkenzuigers gereinigd worden. P. de Regt vraagt of b. en w. weten dat de lier op de jachthaven te Kamperland nog steeds kapot is. De motor is vorig jaar zonder controle zo maar weggezet. De voorzitter zegt dat de motor donderdag reeds is geplaatst waarna wethouder Schee le aanvult: zij heeft een gehele vrijdag ge draaid. De Regt vraagt of het niet mogelijk is de motor na het seizoen goed gecondi tioneerd op te bergen, zodat je het daarop volgend seizoen onbelemmerd kan beginnen. De voorzitter wil dit bekijken. Nu het dorpshuis als raadszaal en trouw- ruimte gebruikt wordt, zou het wellicht aanbeveling verdienen rond de in gebruik zijnde tafels lopers te leggen. Het iè een houten vloer, die bij belopen veel lawaai maakt. Dit is een oplossing, zegt de voor zitter, waarna hij deze vergadering met een kort dankwoord en voorlezing van het dank gebed sluit. algemeenheid vroeg burgemeester Wisse alle aandacht. In dit verband noemt hij ook de Schotsman-Ruiterplaat, die nu goed loopt en waar in totaal 486 woningen ge bouwd zullen worden en de plannen voor een tweede jachthaven. Verder laat de burgemeester de bestem mingsplannen de revue passeren en zegt dat de woningbouw nu aardig op gang begint te komen. Want, zo zegt hij, het inwoner tal bepaalt de leefbaarheid. Wij moeten jonge gezinnen kunnen opvangen, daar wij anders een vergrijzing te duchten hebben, die uiteindelijk weer culmineert in een achteruitgang van de bevolking, waardoor kerk, school, en verenigingsleven gestimu leerd worden. In het gesprek met de raadsleden werd door I. A. de Regt o.a. gevraagd: Maak Noord-Beveland woongebied. Hier is frisse lucht. De afstanden tot Middelburg, Goes, enz. zijn klein. Door vestiging van jonge gezinnen kunnen o.a. de scholen weer een stimulans krijgen en verder: Kan hier niet wat schone industrie komen? Kouwer vroeg: Willen Gedeputeerde Sta ten wat soepel zijn bij het beoordelen van bestemmingsplannen ten behoeve van kam peer- en zomerwoningen terreinen? Remijnse bracht onder de aandacht van de Commissaris de zwakke plek in de zeedijk bij de aanzet van de nieuwe dam naar Schouwen en voegde eraan toe: Is er mis schien verschil van mening bij de "water staten"? Van deze zwakke plek was de Com missaris niets bekend. Hij schrok er zicht baar van, vooral toen Remijnse zei dat bij een tweede stormdag „hij nog niet geweten had of de dijk het had gehouden". In het verdere verloop van het gesprek juichte de Commissaris het toe dat er in de gemeente Wissenkerke een verordening op de tweede woning bestaat. Na het gesprek met de raad vertrok men naar de vestging Kamperland van de land bouwcoöperatie Cebeco-Zuid-West, alwaar Zie vervolg voorpag. 2e blad. BURGERLIJKE STAND KORTGENE Geboren: 14 maart 1973: Willem Marinus, z.v. W. M. Bouwense en J. M. van der Maale. 26 maart 1973: Monique Helene, d.v. A. M. P. van Velzen en H. G. L. Zand vliet. 28 maart 1973: Maria Tannetje, d.v. A. Karman en J. Clement. Ondertrouwd: 1 maart 1973: Leendert Pieter Hengsdijk, 20 jaar te Goes en Stoffelina Christina van Sluijs, 19 jaar. Getrouwd: 16 maart 1973: Leendert Pieter Hengs dijk, 20 jaar te Goes en Stoffelina Chris tina van Sluijs, 19 jaar. Overleden: 4 maart 1973: Jan Mol, 80 jaar, wedn. van J. de Zeeuw. 26 maart 1973: Maria Christina Abra- hamse, 59 jaar, weduwe van J. M. v. d. Plasse. WISSENKERKE Geboren: 6 maart 1973: Dina Cornelia Tannetje, d.v. W. C. Versluijs en P. J. Kastelein. Kruiswoordpuzzel no. 320 Horizontaal: 1. bevel - 4. gedenknaald - 9. smak - 11. vis - 13. water in Friesland - 14. eerste persoon (afk.) - 15. zijrivier van de Donau - 16. bergruimte - 17. vorm van aanlopen - 21. geheel de uwe (afk.) - 23. berg (Spaans) - 25. gemoedstoestand - 27. godsdienst (afk.) - 28. stad der oudheid - 30. namelijk (afk.) - 31. goud (afk.) - 32. onder voorwaarde - 37. titel - 38. de somma van (afk.) - 39. en anderen (afk.) - 40. drink gerei - 42. dubbelklank - 43. Gode zij lof (Lat. afk.) - 44. schrijfgerei - 45. godsdienst (afk.) - 46. Fr. pers. vnw. - 47. watering 49. in casu (afk.) - 51. heilige (afk.) - 52. lidwoord - 53. familielid - 59. uitroep - 60. stofmaat - 64. gekleurd - 68. huidplooi bijwoord - 61. vreemde munt (afk.) - 62. 71. Eng. voorzetsel - 72. deel v. e. batterij 75. de lezer heil (Lat. afk.) - 76. lidwoord 78. windrichting (afk.) - 79. rang in het leger (afk.) - 80. stapel - 82. woonschip 83. vorm van striemen - 84. soort onder wijs (afk.). Horizontaal: 1. meteoor - 6. overste - 12. oer - 13. no - 15. ld - 16 ion - 17. zr 19. garnaal - 23. pe - 24. Brest - 25. mot 26. imam - 28. toorn - 30. dl - 31. een 33. oot - 34. trede - 36. droom - 38. spoed 40. zi - 41. lo - 42. in - 43. ei - 45. eloge 48. steil - 50. ritus - 52. dat - 54. man 56. ok - 57. veter - 59. part - 60. wed - 62. robijn - 63. it - 65. troebel - 68. An - 69. Eos - 71. Ur - 72. da - 74. sas - 75. kreu kel - 76. melodie. Ondertrouwd: 14 maart 1973: Van der Heijde, Willem Eduard, oud 58 jaar, wonende te Wissen kerke en De Vos, Jacoba, oud 47 jaar, wonende te Wissenkerke. 16 maart 1973: Leendertse, Govert Pieter, oud 26 jaar, wonende te Alkmaar en Van Hee, Johanna Everharda Jozina, oud 23 jaar, wonende te Wissenkerke. 16 maart 1973: Van de Kreeke, Marinus Gerard, oud 25 jaar, wonende te Wissen kerke en Bustraan, Pieternella Marina, oud 19 jaar, wonende te Wissenkerke. 26 maart 1973: Flikweert, Adriaan, oud 24 jaar, wonende te Zierikzee en Nelisse, Janna Hendrika, oud 21 jaar, wonende te Wissenkerke. Getrouwd: 23 maart 1973: Filius, Jan, oud 22 jaar, wonende te Wissenkerke en Bardolf, Jo hanna, oud 18 jaar, wonende te Wissen kerke. 30 maart 1973: Riemens, Stefanus Willem, oud 23 jaar, wonende te Wissenkerke en Kastelein, Anna Jozina, oud 20 jaar, wo nende te Wissenkerke. 30 maart 1973: Van de Wateringen, Ilja, oud 20 jaar, wonende te Wittem en Hui- bregtse, Neeltje Maatje, oud 24 jaar, wo nende te Hoensbroek. Overleden: Geen. Verticaal: 2. buigzaam - 3. water in Brabant 5. drukkend - 6. drank - 7. boom - 8. vorm van spelen - 9. Verenigde Naties (afk.) - 10. tegen - 12. muziekterm - 15. afgod - 16. luchtmacht (afk.) - 18. slede - 19. voeg woord - 20. deel v. d. dag (afk.) - 22. ogen blikje - 24. heldendicht - 26. meisjesnaam 29. rondhout - 30. nummer (afk.) - 32. angst 33. communicatiemiddel - 34. vogel - 35. aarde (Eng.) - 36. huisdier - 37. gek - 41. gegraven gat - 48. werkelijk - 50. tevreden 51. verlegenheid - 52. angstkreet - 54. bouwwerkzaamheden - 55. bijwoord - 56. herkauwer - 57. soms - 58. oosterse titel 63. meisjesnaam - 65. gast - 66. namelijk (afk.) - 67. .bekende motorraces (afk.) - 69. idem (afk.) - 70. plaats in Gelderland - 73. visnet - 74. strafwerktuig - 77. maanstand (afk.) - 81. uitroep. Verticaal: 1. mozaïek - 2. eer - 3. tr - 4. on - 5. oogst - 7. vla - 8. Edam - 9. si - 10. top - 11. enerlei - 14. sr - 18. arm - 20. atoom - 21. nerts - 22. lorre - 24. bandiet 27. me - 29. ee - 30. dd - 32. kolos - 34. tonen - 35. edelman - 37. oog - 39. pit 44. kroniek - 46. lunet - 47. edele - 48. stere - 49. intense - 51. ik - 53. at - 55. ar - 58. Rolde - 59. pijp - 61. druk - 64. tor - 66. ore - 67. bij - 68. aai - 70. se 73. al - 74. sd. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES Oplossing kruiswoordpuzzel no. 319

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1973 | | pagina 1