NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 5 pet. extra korting 1 L M 1 1 u 1 H m 1 J 1 i GD Die éne druppel... KLEPPE Plouvier heeft DE schoenen door Ceos Giesbeek Van de redactie r - te 20 23 27 28 34 No. 3547 Donderdag 29 maart 1973 76e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 5,— per half jaar. Franco per post 20,— per jaar. Advertenties 19 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Vader Worms verslikt zich haast in de rook. „Pieremegoggelwat is dat nou weer voor iets? Hoe verzin je het allemaal'" Ook Gerie is in een lach geschoten, maar Willem is verontwaardigd. Er branden op eens een paar rode plekken op zijn wangen, als hij antwoordt: „Wielrennen is een banale sport. Kun je het eigenlijk nog wel sport noemen? Het gaat allemaal om de centen en daardoor is het een beroep geworden. Van mannen, wier I.Q. beneden de middel maat is, want een intelligent mens distan tieert zich van deze en dergelijke evene menten." „Kan wel zijn, jochie, maar de Tour de France is toch maar een gebeurtenis van de eerste rang. Daar leeft heel Frankrijk en de rest van Europa mee mee. Volgende maand begint het feest weer. Ik hoop, dat ik in die tijd een vracht heb naar Frankrijk. Rijd ik wel langs de route, reken maar, want ik mak het graag zien." Willem haalt zijn schouders op en besluit geen verder commentaar te geven. Maar Bas heeft zin zijn aanstaande zwagertje een beetje te voeren. „Als je het mij vraagt, vind ik dat spelen met die stukkies napier maar flauwekul. Dat is toch geen bezigheid voor een vent. Ga naar buiten, jo, ga voet ballen. Wie gaat er nu met dit mooie weer binnen zitten?" „Jij toch ook?" „Dat komt door m'n poot. Anders wist ik het wel. Nu ja, dan zat ik natuurlijk alweer ergens in Duitsland. We hadden een wagen vol. Voor Nürnberg, Bayreuth en Hof. Hof ligt tegen de Tsjecho-Slowaakse grens aan en ik ben er nog nooit geweest. Spij tig, het moet een leuk stadje zijn daar in Noordbeieren." „Jij hebt zeker wel veel gezien tijdens je reizen, niet?" vraagt vader Worms. „En of." Dan begint hij te verhalen over zijn avonturen in Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Italië. Want daar is hij het meest geweest. Gerie zit vlak naast hem, zijn hand in de hare. En luistert. Want Bas kan boeiend vertellen. En maakt zijn betoog smeuïg met alle mogelijke en onmogelijke uitdrukkingen in half-Duits of Italiaans. In een hoek van het vertrek zit Bettie met een boek op haar knie, waaruit ze zit te leren. Maar als Bas een poosje bezig is, laat ze het rusten en luistert mee. Ze mag de reus niet vanwege zijn ruwe uitdrukkin gen en misschien evenmin, omdat hij naar haar zin te vrijpostig is. Maar nu luistert ze en ze moet bekennen, dat hij kan ver tellen. Misschien is de helft gefantaseerd, maar als je de ruwe woorden, waarmee hij zijn betoog lardeert vergeet, is het wel interessant. De jongen aan de andere kant van de tafel luistert mee. Ongemerkt. Die man heeft wat van de wereld gezien. Reizen is iets fijns. Misschien gaat hij dit jaar tij dens de vakantie ook eens naar het buiten land. Op de brommer. Hij wil de Rijn wel eens langs. Het moet daar fantastisch mooi zijn. Bas beschrijft de Rijnroute. „Heenreis nemen we altijd de autobaan. Kun je het beste opschieten. Maar terug gaan we wel eens binnendoor over de Bundesstrassen. Goeie wegen, niet te gek druk. En als we de tijd hebben, doen we het kalm aan. Kun nen we zelf ook wat zien. Meestal gaan we op terugreis in Frankfurt van de autobaan en dan binnendoor naar Eltville. Snijden we Wiesbaden af, begrijp je? Van Eltville tot Bonn is het machtig mooi langs de Rijn..." Hij verzwijgt, dat er nabij Sankt Goar een restaurant is, waar hij doorgaans stopt om te eten. Bepaald niet, omdat het daar zo goed is of goedkoop. Maar er werkt daar een dienstertje en die is verkikkerd op de reus. Als hij tijd genoeg heeft, blijft hij er overnachten en het is in het verleden meer malen gebeurd, dat het dienstertje in de nacht van haar kamertje naar de kamer van Bas sluipt om met hem voor het ochtendkrieken nog enkele genoeglijke uur tjes door te brengen; bevend van geluk, als de grote kerel haar in zijn harige armen trekt en kust en vertroetelt. Nee, daar spreekt hij niet over. Dat gaat niemand wat aan. Dus slaat hij Sankt Goar verder over, als hij vertelt over de Loreley en de legende, die er aan verbonden is. Willem ziet in zijn gedachten het tafreeltje: hoog op de bergen een blonde sirene, haar gou den haren kammend. En beneden, tussen de bergen de schepen en de schippers naar boven kijkend, net zo lang, tot ze op de klippen vergaan. Ja, Bas kan vertellen. De avond is om voor je het weet. Gerie schenkt koffie. Bas pakt zijn portemonnee, haalt er een briefje van tien uit en gooit dat naar de jongen. „Hier, zwager, haal-es wat lekkers voor bij de koffie. We zullen maar profiteren van deze buitengewone omstandigheden zeg ik dat goed, kantoorpik? en er een leuke avond van maken. Roomsoezen, net zo wit als jouw snoet Met enige tegenzin staat de jongen op, gaat de straat op en haalt ergens het ver langde. Vader Worms krijgt een nieuwe sigaar en het wordt inderdaad een leuke avond. Zelfs Bettie komt een poosje aan tafel zitten. Morgenvroeg leert ze haar les sen wel in bed. Nu wil ze luisteren. Hij is een brok onverschilligheid, die Bas Lever stro, maar vertellen kan-ie. Laat in de avond toert Gerie nog even met hem rond. Hij zegt: „Nu ik half invalide ben, mag je wel een beetje toeschietelijker voor me zijn, prul. Heb je geen medelijden met me?" „Hardstikke. Zeg maar, wat ik moet uit trekken. M'n truitje soms?" Hij lacht breeduit. „Doe je toch niet. Geef me dan maar eens een extra dikke pakkerd, prul van me." „Prul zal genadig aan je wens voldoen. Tenminste, als je je wagen ergens stil kunt zetten." Maar als ze zijn brede armen om zich heen voelt en hij even zijn hand over haar borst strijkt, laat ze hem gaan. Maar fluis tert in zijn oor: „Je bent mijn schat en ik ben trots op je, dat je je altijd zo goed weet te beheersen, beer. Maak het nou niet te gek, he?" Hij neemt haar gezicht tussen zijn handen en kust haar rustig. „Natuurlijk niet, prul. Ik zou jou geen verdriet kunnen doen. Daarvoor houd ik teveel van je." De volgende dag is hij in het ziekenhuis. Daar neemt men de voet onder handen en als er foto's van zijn gemaakt, maken deze uit, dat er niets onherstelbaars is bescha digd. Rust zal de voet het snelst kunnen genezen. Daarom is hij een aantal dagen iedere a- vond bij de familie Worms over de vloer. En wordt er verwend door zijn meisje, want die vindt het wel fijn, dat ze iedere avond een poosje in zijn armen kan liggen. Ze gaat steeds meer van hem houden en daar om praten ze op een avond, als ze buiten de stad de wagen op een rustig plekje stil gezet hebben, over hun toekomst. Gerie zegt: „Ik heb natuurlijk een spaarbank boekje, want ehhet is niet mijn be doeling eeuwig chocolade in te pakken. Je moest maar eens gaan uitkijken naar een huis. Als je voet beter is, gaan we kalmpjes aan meubelen bekijken. Met een beetje geluk kunnen we volgend voorjaar misschien trou wen." „Ben je bedZo lang wil ik niet meer wachten, prul. Voor mijn doen heb ik veel geduld gehad, maar daaraan komt een keer een eind. Van de winter wil ik een huis hebben, zo mogelijk al van het najaar. Hoe, zal me een zorg zijn, dat moeten ze voor ons maar in orde maken. Laat dat aan Bas over, he? Dan zit het wel snor." Ze glimlacht en liefkoost zijn gezicht. „Best. En hoe zit het met jouw pingping, beer? Of moet het enkel van mij komen?" Hij trekt het meisje naar zich toe en kust haar. „Ik ben misschien in die jaren, dat ik piano's rijd een schuinsmarcheerder ge weest, maar het geld gooide ik niet over de balk. Bovendien kregen we vaak fooien en die verdeelden we natuurlijk, Gaart en ik. Ga van de week maar eens een keer met me mee naar huis, dan zal ik mijn boeken openslaan. Zeg ik dat goed?" Ze begrijpt hem best, maar plaagt: „Wat heb ik aan boeken? Centen moet ik hebben." „Wat hebben we aan centen? Briefjes van honderd zijn beter en die heb ik zat, prul. Let eens op: samen gaan we een moordnest voor ons beiden bouwen. Om er nooit meer uit te kruipen." Z'n terminologie neemt ze doorgaans op de koop toe, maar nu bestraft ze hem: „Beesten kruipen in een nest. Wij zijn be schaafde mensen. Ik wil natuurÜjk een lits- jumeau. „Wat moet je? Wat is dat voor een ding?" „Twee éénpersoonsbedden naast elkaar," plaagt ze verder. „An-me-nooit-niet. Eén bed voor ons sa men. Ja, ik ga me daar een overstappie nemenNee, prul, als je van mij bent, wil ik je ook helemaal bij me hebben. Elke nacht. Goed begrepen?" „Ja baas". (Wordt vervolgd). Wil de schrijver van het artikeltje over de jeugdsoos te Colijnsplaat zijn naam aan ons bekend maken, daar wij zonder kennis van de naam het stukje niet kunnen opnemen. De naam moet ter redactie bekend zijn; zij behoeft niet onder het stuk geplaatst te worden. VOLLEYBAL De dames en heren van Wiska speelden zaterdag beiden een thuiswedstrijd. Het herenteam behaalde een 3—2 over winning op C.L.v.Z. uit Goes. C.L.v.Z. nam in de eerste set een 8—2 voorsprong, maar vooral door een betere techniek kwam Wiska terug tot 8—8 en won uiteindelijk met 15—11. De leraren uit Goes lieten het er niet bij zitten en namen de tweede set voor hun rekening (11—15). De derde set leek een gemakkelijke over winning te worden voor Wiska, maar bij de stand 138 kwam het keerpunt. Verde digend klopte het niet zo goed en C.L.v.Z. kwam terug en won (1315). De vierde set ging lange tijd gelijk op, maar de heren van Wiska draaiden steeds beter en vooral door een hardere aanval schreven zij deze set op hun naam (15—11). In de beslissende vijfde set kwam C.L.v.Z. er niet meer aan te pas. De Wiska-verde- diging sloot nu beter en de goed opge bouwde aanvallen werden hard ingeslagen. Wiska won deze set (152) en daarmee de wedstrijd (3—2). Het dames team van Wiska behaalde een gemakkelijke 3—0 overwinning op Eeaspo. Wiska begon sterk. In de eerste set nam Wiska in één opslagbeurt gelijk een 12—0 voorsprong. Egaspo kon hier weinig tegenover stellen en verloor dan ook deze set met 15—3. De tweede set geloofden de dames van Wiska het wel en speelden veel te gemakkelijk en maakten vele on nodige fouten. Daarom wonnen ze deze set maar net met 15—13. Ook de derde set konden de Egaspo-dames geen tegenstand bieden en een iets beter draaiend Wiska won verdiend (15—8). A.s. zaterdag 31 maart ontvangen de he ren van Wiska E.G.V.C. 2 uit Goes. Ze zul len beslist geladen in het veld komen om revanche te nemen voor de nederlaag van enkele weken geleden. De wedstrijd wordt gespeeld in de gym nastiekzaal te Wissenkerke en begint om drie uur. BEZOEK COMM. DER KONINGIN AAN KORTGENE EN WISSENKERKE De Commissaris der Koningin, mr. J. van Aartsen, en zijn echtgenote, mevrouw C. van Aartsen - Stap, zullen donderdag 5 april een bezoek brengen aan de gemeente Kort- gene en Wissenkerke. Het bezoek begint met een ontvangst om kwart voor tien op het gemeentehuis van Wissenkerke. De Commissaris zal dan eerst een gesprek hebben met b. en w. en vervolgens met de gemeenteraad. Om ongeveer half twaalf zal de heer Van Aartsen een bezoek brengen aan de Nobeco in Kamperland. Mevrouw Van Aartsen zal eerst in de burgemeesterswoning een gesprek hebben met een aantal vertegenwoordigsters uit het plaatselijke sociale en maatschappelijke leven en zal daarna een bezoek brengen aan de boerderij van de familie De Regt, die tussen Wissenkerke en Geersdijk ligt. Om ongeveer half één zal de lunch wor den gebruikt in Kamperduin. 's Middags wordt het bezoek om kwart over twee voortgezet. De Commissaris zal een gesprek hebben met b. en w. van Kortgene en daarna met de gemeenteraad. Vervolgens zal hij om ongeveer vier uur de openbare basisschool in Colijnsplaat bezoeken en de nieuwe jachtwerf in Kats. Mevrouw Van Aartsen bezoekt om vier uur het nieuwe bejaardentehuis „Rustoord" in Colijnsplaat, dat ze vorig jaar officieel zou openen, maar waarvoor ze door ziekte verhinderd was. Tenslotte zal ze om circa vijf uur de galeries Les deux chapeaux en Opus II in Kortgene bezoeken. Het gezelschap zal dineren in Delta Marina. TEGEN FABRIEKSPRIJZEN koopt u bij ons: ZONNESCHERMEN OOK ZELFBOUWPAKKETTEN MARKIEZEN JALOEZIEËN - ALUMINIUM RAAMHORREN EN DEUREN - ENZ. - ENZ. ALS EXTRA REKLAME geven wij op de toch al lage prijzen nog INDIEN U VOOR 1 APRIL A.S. BESTELT PROFITEER HIERVAN! Wij geven op al deze artikelen 5 JAAR GARANTIE Wissenkerke Kerkstraat 7 Telefoon 01107 - 281. Kortgene Burg. Snellenstraat 14 Telefoon 01108 - 5 44. Kruiswoordpuzzel no. 318 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 iy 22 24 2b 29 30 31 32 33 35 3/ 38 jy 40 41 «2 43 uk 45 46 4 i 48 49 50 bi 52 53 54 bb 56 57 58 59 b(J 61 62 63 64 65 bb 67 Horizontaal: 1. reeds - 3. planeet - S. ge wicht (afk.) - 10. afgelegen - 12. driekante draagdoek - 14. verhoogde toon - 15. deel van een vliegtuigvleugel - 16. waterplant 17. onderricht - 19. tot nader order (afk 21. metaal - 23. spoedig - 25. opening - 26. indien - 28. lopend touw - 29. meisjesnaam 31. maanstand (afk.) - 32. deel van de week 34. kleur - 35. optocht - 37. deel van het hoofd - 38. deel van een fiets - 39. kleur nuance - 40. misnoegd - 42. fr. onbep. vnw. 43. Europese Econ. Gemeenschap (afk.) - -P'. ter attentie van (afk.) - 45. inhoudsmaat 46. reptiel - 47. steen - 48. koeienmaag 50. hemellichaam - 52. deel van het dak 55. borstharnas - 57. vonnis - 60. ligplaats voor schepen - 61. voorwaarts - 63. deel van het lichaam - 65. godsdienst (afk.) - 66 hoeveelheid vee - 67. titel (afk.). Verticaal: 1. als volgt (afk.) - 2. bijbelse naam - 3. houding - 4. koraaleiland - 5 appel - 6. inhoudsmaat (afk.) - 7. kostbare stof - 8. vogel - 9. Gedeputeerde Staten (afk.) - 11. vrolijk en bekoorlijk - 12. snij werktuig - 13. berg - 14. werelddeel - 18. genotmiddel - 19. manier waarop men te werk gaat - 20. groente - 22. zelfkant - 24. bloem - 25. gebaar - 26. wilde haver - 27. opscheppen - 30. strijdperk - 32. voorzetsel 33. onverstandig - 34. zwaardwalvis - 36. ramp - 38. niet grof - 40. bitter vocht - 41. pret - 46. zuivelprodukt - 49. deel van een overhemd - 51. naar aanleiding van (afk.) 53. zeer fris - 54. verdelgingsmiddel (afk.) 55. etenbereider - 56. kledingstuk - 58 meisjesnaam - 59. vadsig - 60. titel (afk.) 62. dubbelklank - 64. gewicht (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 317 Horizontaal: 1. regel - 6. galop - 11. cel 12. dal - 14. iep - 16. earl - 18. melig 19. rede - 21. kruik - 23. kan - 24. renet 25. em - 26. drie - 27. koon - 28. ne - 30. Nes - 33. Anita - 36. idool - 39. Iran - 40. dm 41. se - 42. open - 43. tango - 46. temet 49. Spa - 52. ap - 54. veto - 55. gans - 57. re 58. Ariel - 60. oma - 62. satan - 64. lont 65. aroma - 66. tuit - 67. ked - 69. toe 70. hel - 71. baron - 72. forel. Verticaal: 2. ecru - 3. gelid - 4. el - 5. gala 7. ai - 8. leren - 9. open - 10. teken - 12. deken - 13. links - 15. ketel - 17. arm 20. den - 22. krot - 24. rond - 29. snaar 31. ei - 32. koper - 33. art - 34. Inn - 35. ADO - 36. iet - 37. oom - 38. Let - 44. geel - 45. op - 47. Enns - 48. Vaals - 49. soort - 50. agame - 51. lente - 53. pro - 54. veter - 56. sater - 57. Rai - 59. Inka - 61. Mook - 63. tule - 68. do - 70. ho. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1973 | | pagina 1