NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD R Die éne druppel... Noord-Bevelandse hengelsporters hadden een goede vangst Plonvier heeft DE schoenen door Gees Giesbeek WISKA - OVISA: 3-0 No. 3546 Donderdag 22 maart 1973 76e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 5,— per half jaar. Franco per post 20,— per jaar. Advertenties 19 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON „Hoor hem," lachte ze spottend. „Een huis is geen griet, Maciste. Hoe wil je dat aanleggen?" „Laat dat maar aan mij over. Als jij ja zegt, ben ik volgende week maandag op het woningbureau en breng ze daar aan het verstand, dat ik niet van plan ben lang te wachten. Bovendien span ik mijn baas er voor. En anders zoek ik een baan, waar ze me ook aan een huis kunnen helpen. Doen we het?" „Wat?" „Trouwen natuurlijkl" „Kletsika. Ik voel me nog te jong om te trouwen. We hebben het zo toch ook leuk? Of niet soms? Heb je over me te klagen?" .Ja." Ze draaide zich verbaasd naar hem toe. „Nou moewaarover? Vertel op." „Ik mag niks bij jou." Geruime tijd keek ze hem aan, toen brak ze in een schaterlach uit. „Die beerdie arme beer. Heeft een meisje en mag niks bij haar." Ze greep hem bij zijn forse schou ders en hield die met haar smalle handjes stevig vast. „Moet je eens goed naar me luisteren, knul. Als ik tegen je zeg: oké, kleed me maar uit en ga je gang, dan heb je in een mum van tijd genoeg van me. Dan ben ik de zoveelste trofee aan je zege wagen. En denk jij daarna met voldoening: ziezo, het is me toch gelukt, ik heb haar versierd. Dat zal ongetwijfeld je ijdelheid strelen en je doen denken, dat iedere vrouw voor jouw machtig postuur en de daarbij behorende charmes zal bezwijken. Merci, beer, maar ik ben toevallig net even anders dan al die gekke grieten, die zich door jou lieten nemen. Bij mij is het alles of niks, is je dat duidelijk?" „Nou, ik wil toch met je trouwen?" Ze zuchtte. „Jij hebt enkel zin in me, zoals je zin had in al die andere meiden. Maar dat is geen liefde, stommerik. Als jij wilt, dat ik zoveel van je ga houden, dat ik ten slotte zeg: oké, we gaan naar het stadhuis, halen daar ons boterbriefje en daarna mag je naar believen met me rollebollen moet je tonen een kerel te zijn. Een vent, die zich kan beheersen. Ook als ik een bloesje aan heb, dat een beetje uitgesneden is. Dat is nu juist de kunst, krachtpatser. Een piano optillen en in je auto zetten is voor jou misschien een peuleschilletje, maar van mij afblijven tot het moment, dat ik daarvoor toestemming geef is iets, waarvoor je wilskracht nodig hebt. Dat is iets anders als lichaamskracht. Als jij die opdracht kunt vervullen, zal ik je geleidelijk aan met an dere ogen gaan bekijken en dan bestaat de mogelijkheid, dat ik uiteindelijk ja ga zeg gen op je huwelijksaanzoek. Tot zolang moet je geduld hebben en als je dat niet kunt opbrengen, zeg dan maar aju en zoek een ander, die misschien toeschietelijker is. Maar aan mijn lijf geen flauwekul zolang we ver kering hebben." Hij keek haar aan en begon langzaam te lachen. „Ergens heb je natuurlijk gelijk, prul. Ik ben al lang verloren en dat weet je, zodat je er handig gebruik van maakt. Ik ben verkikkerd op je en daarom wil ik je niet loslaten, snap je? Nooit gedacht, dat zo'n klein prulletje als jij me nog eens zou kunnen temmen." Ze vertederde en nam de reus in haar armen, terwijl ze hem dicht tegen zich aan drukte en kuste. „Je bent een hardstikke fijn jong, maar blijf met je kolenschoppen voorlopig nog van me af. Dan rooien wij het op de duur wel samen." Van tijd tot tijd hebben ze behoorlijk ruzie met elkaar. Op een avond in de danszaal danst Gerie enkele keren met een nieuwe, knappe bezoeker. Tot Bas het welletjes vindt en tegen haar zegt: „Nou is het mooi ge weest, he? Voortaan dans je enkel met mij. Je bent nu mijn griet en iedereen, die aan je durft te komen, breek ik z'n poten." Hevige verontwaardiging bij Gerie. „Hoor hem! Sinds wanneer ben ik je slavin? Laat je eens een keer nakijken, snuiter, want als ik met een ander wil dansen, doe ik dat." „Ik heb er een hekel aan." „Dans je ook maar eens met een andere griet. Er zijn er hier genoeg, die je zowat opvreten van verliefdheid. Ik ben niet ja loers, hoor. Ga je gang." Maar toch danst ze die avond niet meer met een ander. Want diep in haar hart is ze wèl jaloers. Ze is er al aan gewend, dat de blikken van vele jonge meisjes haar vent gelden. Hij is niet alleen de grootste kerel hier, maar ontegenzeggelijk ook de knapste. Daarom is ze trots op haar „beer", zoals ze hem dikwijls noemt. En gaat steeds meer van hem houden. Op een vrijdagavond neemt ze hem mee naar de ouderlijke woning. Ze heeft haar vader en moeder al enigszins ingelicht over haar vrijer. Omdat ze er nu zo ongeveer van overtuigd is, dat hij te zijner tijd haar man zal zijn, wil ze, dat ze thuis met hem kennismaken. De begroeting is gereserveerd hartelijk. Bas drukt iedereen de hand, is vooral voor zichtig met het vrouwtje, dat de moeder i£ van zijn schat, knipoogt naar Bettie en geeft Willem een klap op de schouders, waarop de jongen zowat dubbel slaat. Met Toon Worms kan Bas al spoedig goed overweg. Bas heeft niet veel verstand van voetballen, maar wordt enigszins meege sleept door het enthousiasme van de oudere man. En als-ie zegt, dat hij ook graag bil jart, antwoordt Bas: „Fijn, dan gaan wij morgenmiddag samen een potje stoten. Ik hoef pas maandagamorgen vroeg weg." Bas is die avond gul met sigaren, waar door vader Worms al heel gauw sympathie opvat voor de reus. Maar moeder Worms blijft gereserveerd. De vocabulaire van de bezoeker is niet bepaald afgestemd op het A.B.N., het algemeen beschaafd Nederlands. Moeder Worms houdt niet van bepaalde uit drukkingen en Bas schotelt ze te kust en te keur voor. Als Gerie voorstelt nog een ommetje te maken, staat Bas op en klopt de oudere man op de schouders. „Morgen gaan wij een potje biljarten. Met jou kan ik uit vissen gaan, ouwe. Je bent een kerel naar mijn hart." Als ze weg zijn, merkt moeder Worms op: „Een ruwe vent. Hoe ter wereld komt Gerie met zoiets in aanraking?" „Door het dansen natuurlijk," verduide lijkt Willem, die de vrijer van Gerie bepaald niet sympathiek vindt. Terwijl Bettie zwijgt, maar het hare denkt over die „bulldozer", zoals zij hem in gedachten noemt. Daarna is Bas Leverstro een geregelde gast in de woning van de familie Worms. Hoofdstuk 6. Als Gerie op een dinsdagavond van haar werk thuiskomt, ziet ze tot haar verbazing, dat Bas in de huiskamer zit, zijn rechter voet helemaal omwikkeld met verband. De schrik slaat haar om het hart. „Wat heb je nu? Wat is er gebeurd?" Hij trekt het meisje in zijn armen, kust en plant haar op zijn schoot. „Niks om je ongerust over te maken, prul, een klein ongelukje. Maar ik ben er wel een paar dagen zoet mee." „Hoe komt het?" vraagt ze, haar arm om zijn hals slaande, maar ze kijkt nog steeds naar de omzwachtelde voet. „Een piano er op gehad. Stommiteit van m'n maat. Nee, niet van Gaart. Die zat net te schaften. Theo hielp laden. Laat de suf ferd 'm uit z'n poten vallen, precies op m'n voet." „Doet het erg pijn?" „Nou, het waren vast geen psalmen, die ik zong, nadat het gebeurd was. Maar nu gaat het wel. Het steekt een beetje.". „Wat nu? Kun je natuurlijk niet werken." „Hou ik een poosje vakantie, he? Ge kneusd, zei de dokter. Morgen moet ik naar het ziekenhuis. Maken ze er een paar foto's van en hoor ik het wel." „Hoe ben je dan hierheen gekomen? Je kunt zo toch niet lopen?" „O, rijden kan ik altijd. Ik dacht: laat ik m'n prulletje eens verrassen." Ze schoot van zijn knie. „Mooie verras sing. Doet het werkelijk geen pijn meer? Be halve dan dat steken?" Het is eigenlijk een overbodige vraag, want aan zijn gezicht ziet ze wel, dat het in ieder geval niet kietelt. „Ach meid, een beetje, maar dat went wel. Ben je mal, het gaat wel weer over hoor voor ik een meisje word. Brand is erger." Wim Worms kijkt als hij het huis heeft betreden, naar de half gevelde reus en in zijn hart vindt hij het helemaal niet erg. Net goed voor die wildeman, denkt hij. Bas blijft meeëten en geeft daarna vader Worms een sigaar. „Jij ook, zwager?" Hij houdt de geopende doos voor Willem, maar deze schudt het hoofd. „Ik rook praktisch nooit. En zeker geen sigaren." De reus kijkt de jongeman enige tijd aan, terwijl hij zelf op zijn gemak een sigaar opsteekt. Hij vindt het broertje van zijn prul maar een luizerig miezertje. Net een aan- eeklede bonenstaak. Geen cent vet zit er op. Intussen heeft de jongen zijn postzegel verzameling voor de dag gehaald en is er geruime tijd mee bezig. Bas en Toon Worms praten over de kansen van de verschillende elftallen voor de komende zondag. En dat over drie weken het visseizoen weer begint. Af en toe kijkt de reus naar de jongen, die met een pincet en een loep bezig is en af en toe bladert in een grote catalogus. Bui ten is het mooi weer. Alhoewel het bijna zeven uur is, schijnt de zon nog volop. En dat jong zit in deze kamer met zijn neus in die rommel. Waar-ie zin in heeft! Op een gegeven ogenblik kan hij zich niet inhouden en zegt: „Weet je, wat jij eens moest doen? Meelsnoet? Koop een racefiets, jo, en ga rennen. Je hebt je figuur mee. Kun je veel geld verdienen en krijg jé tenminste een beetje kleur op dat bleekgezicht van je. Zo lijk je meer op een uitgedroogde piere- megoggel (Wordt vervolgd). De Noord-Bevelandse hengelsportvereni ging hield op zaterdag 17 maart 1973 haar 2e competitiewedstrijd in de Oosterschelde te Colijnsplaat. Gezien de goede vangsten van de laatste weken, werden wij in de verwachtingen die hoopvol gestemd waren, niet teleurgesteld. De deelname aan deze wedstrijd was zeer goed want niet minder dan 73 personen lieten zich voor deze wed strijd als deelnemer inschrijven. Veel van deze deelnemers zullen daar na afloop be slist geen spijt van hebben gehad, want de vangsten bij deze wedstrijd waren zodanig dat veel deelnemers het er deze middag nog druk mee hebben gehad en zich geen moment hebben verveeld. Het was spoedig duidelijk dat de vangsten zeer goed zouden worden, hetgeen na afloop dan ook bleek. Er werden maar liefst 455 bovenmaatse en 116 ondermaatse vissen aan de haak geslagen. Deze leverden niet minder dan 74.270 wedstrijdpunten op. Het merendeel der deelnemers had na afloop 10 of meer vissen gevangen. Door het bestuur waren voor deze wedstrijd 17 prijzen be schikbaar gesteld. De prijswinnaars waren als volgt: 1. H. Huissoon, Kamperland 2760 2. Ad. Versluis, Colijnsplaat 2430 3. C. Poortvliet, Geersdijk 2400 4. C. A. Luijks, Halsteren 2380 5. A. van der Heijde, Colijnsplaat 2340 6. A. L. Luijks, Halsteren 2270 7. J. Kastelein Az., Geersdijk 2110 8. Adr. Zwemer, Kamperland 2000 9. C. Goris, Ossendrecht 1995 10. J. J. de Haze, Kamperland 1990 11. M. Kopmels, Colijnsplaat 1950 12. W. Zwemer, Kamperland 1930 13. Jac. Zwemer, Kamperland 1900 14. P. J. Kastelein Mz., Geersdijk 1830 15. L. de Visser, Kamperland 1780 16. P. Goulooze, Colijnsplaat 1775 17. P. Coppoolse, Goes 1760 De prijsuitreiking vond na afloop plaats in café Juliana te Colijnsplaat. De voorzit ter P. v. d. Vreugde die de prijzen uitreikte, sprak zijn tevredenheid uit over de zeer goede deelname aan deze wedstrijd en zei verder erg ingenomen te zijn met de wel zeer goede vangsten van deze middag. Er zijn niet zoveel wedstrijden waarbij er meer gevangen wordt dan deze middag, zo zei hij. Hij hoopte verder dat deze vangsten een stimulans zouden zijn voor deelname aan de volgende wedstrijd die op zaterdag 14 april 1973 op dezelfde plaats gehouden zal worden. De uitslag van de volleybalwedstrijd Wiska - Ovisa doet vermoeden dat de dames van Wiska afgelopen zaterdag een gemak kelijke overwining hebben behaald. Het te gendeel is echter waar. Het was een gelijk- opgaande wedstrijd waarin men van goed volleybal kon genieten. In de eerste set bouwde Wiska een 8 - 2 voorsprong op, maar de dames van Ovisa kwamen beter in hun spel en kwamen terug tot 10 - 8. Een time-out bracht de rust terug in de Wiska-ploeg en door goed aan vallend spel werden de vijftien punten vol- gemaakt (15 - 8). In de tweede set werd er aan beide kan ten uitstekend volleybal gespeeld. De dames van Wiska blokten goed en vielen meer aan, maar de achterveldverdediging van Ovisa was uitstekend op dreef, zodat er lange rally's gespeeld werden. De stand bleef tot 11 - 11 gelijk op gaan, maar door enkele harde en goed geplaatste smashes drukte Wiska door (15 - 11). Ovisa pakte de "zaken in de derde set energiek aan en nam een 4 - 10 voorsprong. Wiska nam echter het initiatief over en ondanks een time-out van Ovisa maakten de dames uit Wissenkerke en Kamperland in een ruk de set uit (15 - 10). Het herenteam van Wiska leed in Goes een duidelijke 3 - 0 nederlaag tegen E.G.V.C. 2. Wiska faalde deze middag op alle onder delen en kon dan ook geen tegenstand bie den aan de goed draaiende E.G.V.C.-ploeg. In de eerste set nam Wiska nog een 0 - 4 voorsprong, maar eenmaal in hun spel ge komen, liet E.G.V.C. niets meer toe. Met harde smashes, afgewisseld met taktische ballen, waar de Wiska-verdediging niets tegen kon uitrichten, maakte E.G.V.C. 2 de set uit (15 - 8). De tweede set was Wiska helemaal van slag af. De serve van de tegenpartij werd slecht opgevangen, zodat er geen goede aanval opgebouwd kon worden. Ook wer den de eventuele aanvallen slecht afgewerkt of een prooi van het uitstekende E.G.V.C.- blok. De Goese heren wonnen deze set met 15 - 2. In de derde set was er af en toe een opleving te bespeuren in het spel van Wiska, maar het was niet voldoende om E.G.V.C. 2 van de overwinning af te houden (15 - 7). Zaterdag 24 maart a.s. spelen zowel de heren als de dames van Wiska een thuis wedstrijd in Wissenkerke. Het herenteam ontvangt dan het lerarenteam van het Chr Lyceum v. Zeeland uit Goes. De wedstrijd begint om twee uur. Het damesteam ont vangt Egaspo uit Ellewoutsdijk. Deze wed strijd begint om half vier. Kruiswoordpuzzel no. 317 Horizontaal: 1. voorschrift - 6. gang van een paard - 11. klein vertrek - 12. vallei - 14. boom - 16. engelse titel - 18. meelachtig 19. verstand - 21. warmwaterhouder - 23. keukengerei - 24. appel - 25.' titel (afk.) 26. telwoord - 27. deel van het hoofd - 28. deel van een franse ontkenning - 30. plaats op Ameland - 33. meisjesnaam - 36. afgod 39. land in Azië - 40. lengtemaat (afk.) 41. selenium (afk.) - 42. ontsloten - 43. dans 46. meteen - 49. plaats in België - 52. water hoogte (afk.) - 54. ik verbied (lat.) - 55. vogel - 57. zangnoot - 58. watergeest - 60. familielid - 62. duivel - 64. brandbaar koord 65. geur - 66. deel van een theepot - 67. paardje - 69. gesloten - 70. fel - 71. iemand van adel - 72. vis. Verticaal: 2. kleur - 3. rij - 4. stofmaat - 5. feestkledij - 7. tandarm zoogdier - 8. stu deren - 9. niet dicht - 10. sein - 12. geeste lijke - 13. richting - 15. keukengerei - 17. behoeftig - 20. boom - 22. vervallen woning 24. gebogen - 29. deel van een muziekin strument - 31. vogelprodukt - 32. metaal 33. deel der wet (afk.) - 34. zijrivier van de Donau - 35. voetbalvereniging (afk.) - 36. beetje - 37. familielid - 38. Europeaan - 44. kleur - 45. voorzetsel - 47. rivier in Oosten rijk - 48. plaats in Limburg - 49. ras - 50. diktongige hagedis - 51. deel van het jaar 53. voor - 54. rijgsnoer - 56. bosgod - 57. gebouw in Amsterdam (afk.) - 59. oude titel in Peru - 61. plaats in Limburg - 63. dunne stof - 68. zangnoot - 70. uitroep. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 316 Horizontaal: 2." over - 5. leek - 8. ras - 10. edda - 12. eelt - 14. unie - 16. au - 17. riet 19. oase - 21. re - 23. Iran - 25. eend - 27. real - 29. KMA - 30. kers - 32. emoe - 34. anti - 36. sire - 38. nee - 40. foto - 42. neet 44. list - 46. tl - 47. orde - 49. elke - 51. ne 53. gure - 55- mama - 57. laag - 59. bas 60. last - 62. adel - 64. spel - 66. Otto 68. lel - 70. lire - 72. gala - 74. neer - 76. gr 77. leer - 79. rest - 81. ga - 83. mist - 85. rond - 87. Eton - 89. lak - 90. ceel - 91. Eire. Verticaal: 1. Lea - 2. od - 3. Vara - 4. ree 5. 11 - 6. Eton - 7. kus - 8. ri - 9. aera 11. duim - 13. eter - 15. Nero - 18. inkt 20. ader - 22. olie - 24. ra^t - 26. esse 28. eens - 29. kaft - 31. eind - 33. melk 35. Noor - 37. item - 39. Etna - 41. Olga 43. Eems - 45. iele - 48. rete - 50. laat 52. egel - 54. USSR - 56. atol - 58. alle - 59. Belg - 61. alge - 63. dons - 65. pels - 67. tarn - 69. ergo - 71. Irma - 73. arre - 75. eter 78. etc - 80. Ede - 82. ANP - 84. ik - 86. ol GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1973 | | pagina 1