Drukkerij MARKUSSE U/issenkerke Raadsvergadering Wissenkerke ^KRALEN RIJGEN Dmw Waar zou het aan liggen? Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 18 januari 1973 no. 3537 Vervolg raadsvergadering Kortgene Zeeuws grafisch bedrijf Hierna wordt in het bestemmingsplan Noord I te Kortgene 1738 m2 grond aange kocht, een verordening regelende de taak, de samenstelling en werkwijze van de sport- commissie (vergadering nu openbaar) wordt nu vastgesteld, leden voor die sportcom- missie worden aangewezen, enkele aanwij zingen in de begroting 1972 en 1973 worden aangebracht (voortvloeiende uit deze ver gadering) en de leden van de commissie van bijstand worden bij acclamatie herbenoemd. Wegens verplichtingen elders heeft wet houder Markusse even te voren de verga dering verlaten, maar nog een paar schrif telijke vragen van Welleman tussendoor be antwoord. In de rondvraag zegt Welleman dat sinds kort is verordonneerd, dat aansluiting op de hoofdriolering 250,— gaat kosten. Door wie is dat besloten? Wethouder Markusse zegt dat dit in de vergadering van 6 november 1972 in de ver gadering van de directie van gemeente werken besloten is. Verscheidene leden vinden dat bedrag aan de hoge kant, zeker wanneer men direct aan die hoofdriolering woont. Men zal dit nog eens in het college bekijken. Vervolgens zegt" Welleman: omdat ik van mening ben dat de uitgaven aan het kam peerterrein gedrukt kunnen worden, lijkt het mij goed dat de kampbeheerder over een zeker bedrag kan beschikken voor bij komende werken. Wat is uw mening daar over? Wethouder Bom vraagt: in welk vlak liggen die mogelijkheden? Welleman noemt de tegels die voor een tegelpad zijn aange voerd en door Jongepier gelegd moeten worden. Het kamppersoneel kan dit toch zelf in vrije ogenblikken doen. Dan, zegt Wel leman, zijn er rijplaten gelegd, die ƒ600,— gekost hebben. Voor minder dan de helft had men die zelf kunnen kopen. Wethouder Bom geeft hierop ten antwoord: praten en doen zijn twee dingen en ik zal uw zegsman persoonlijk de vraag stellen of hij die rij platen voor het door u genoemde bedrag kan kopen. Persoonlijk zeg ik: niemand komt beneden door de gemeente betaalde prijs. Toch, zegt Bom, wordt er door de ge meente wel terdege op de uitgaven gelet, gezien de assistent, die door de kampbe heerder dolgraag behouden wilde worden, is ontslagen, omdat de uitbreiding van het In de raadsvergadering van maandag 15 januari zijn de leden P. de Regt en Koole met kennisgeving afwezig. Na een kort wel komst woord van de voorzitter en voorle zing van het gebed, wordt de heer J. C. Kouwer als raadslid beëdigd en tot de raad toegelaten. Daarna worden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vast gesteld en enige ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Als zomaar losse opmerkingen, maar toch wel interessant voor de leden en de ge meente, zegt de voorzitter dat het inwoner tal van de gemeente dit jaar is achteruit gegaan, dit in tegenstelling tot vorig jaar. Met lede ogen hebben wij dit moeten con stateren, maar toch is er wel gegronde hoop, dat op zeer korte termijn daarin verande ring komt. Dit mede met het oog op het feit, dat van buitenaf behoorlijk belang stelling getoond wordt voor de nieuwbouw in de gemeente. Hoewel er een tendens merkbaar is van afremming in de sociale bouw, is er voor de eerstvolgende jaren toch een aardig bouw schema opgesteld. Voor 1973 is er een ge plande start van woningbouw te Geers dijk op 2 april en van 32 woningen op 26 april te Kamperland. Voor Wissenkerke in 1974 op 1 maart van 24 woningen en te Kamperland voor 24 woningen op 7 maart 1975. De voorzitter verzoekt hem niet aan deze data te willen ophangen, doordat dit nog maar een voorlopige planning is. Ook de particuliere bouw neemt wat meer toe. In het bestemmingsplan Kamperland is het eerste stuk al verkocht. Plezierig is het ook te kunnen mededelen, dat de subsidiebeschikking voor „Vrede- stein" binnen is gekomen en de heipalen reeds zijn besteld. Over een week of 4, 5 kan met de bouw gestart worden. Ook op recreatief gebied gaan wij een aardig woordje meespelen. Waren de over nachtingen in 1965 „nog maar" 183.000, dit aantal is sedertdien opgelopen via 439.000 in 1971 tot 454.000 in 1972. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden in dat jaar toch weer een aardige verhoging. Daarmee samenhangende problemen blijven de zuivering en riolering. In het bungalow park Rancho Grande zijn bouwaanvragen voor 11 woningen binnengekomen. De brandbluseenheid voor Kamperland is afgeleverd en de prijs is binnen de raming <Tebleven. De officiële ingebruikname zal ge schieden op zaterdag 3 februari a.s. Vandaag kunnen wij dan een besluit ne men tot verbetering van de Oosthavendijk, maar met de weg achterom Kamperland zijn er nog moeilijkheden. Voornamelijk met een tweetal opstallen, die in gebruik zijn van derden. Daarvoor zijn dergelijke bedragen fevraagd, dat daar niet zonder meer op kan worden ingegaan. De beslissing ligt hier niet alleen bij de gemeente, maar ook rijk en provincie spreken daarin door hun subsidie mee. Door de Stichting Het Veerse Meer zal het landbouwhaventje ,via een subsidie van CRM, tot vluchthaven voor de water sporters worden ingericht. Met het nieuwe jaar is er ook een ver anderde taakverdeling voor burgemeester en wethouders opgesteld, die er als volgt uitziet: Burgemeester: a. financiën, b. ruimtelijke ordening c. recreatie en d. openbare orde, politie, brandweer (ing. gemeentewet). Wethouder Scheele: riolering en zuive- tweede terrein nog op zich Iaat wachten. De derde vraag van Welleman: het is nu de tijd om het zwembad en de duiktoren bedrijfsklaar te maken voor het komende zwemseizoen. Wordt dat gedaan? Hierop antwoordt wethouder Markusse met ja. Met wekt bevreemding, zegt Welleman verder, dat deplastic zakken voor huisvuil in de met ons samenwerkende gemeente veel goedkoper zijn dan hier. Van waar dat grote verschil? Wethouder Bom zegt hierop dat er onder meer in de zak van Kortgene een recht is verwerkt voor de gemeentekas en dit in Wissenkerke niet het geval is. Maar dit maakt niet het grote prijsverschil uit. Met de gemeente Wissenkerke is afgesproken dezelfde zak te gaan gebruiken, wat be treft kwaliteit en dikte en hieraan nu geeft Wissenkerke geen uitvoering aan. Dit is een dissonant, waarop niet gerekend is en in tegenspraak is met de gemaakte afspraak. Dit zal hij ook aan de orde stellen. De inkoop, zegt Bom, bedraagt 10 cent per zak, 1,6 cent BTW, 2 cent voor de winkelier, 5 cent rechten voor de gemeente en 1.4 cent voor verzend- en administratiekosten. Dit is voor Wissenkerke niet vol te houden, omdat het tegen de afspraak is. De laatste vraag van Welleman: Hoe staat het met de nodig geachte uitbreiding van de straatverlichting? Hierop zegt wet houder Markusse dat de offerte in november bij de PZEM is aangevraagd en op telefo nische navraag op 5 januari tegemoet ge zien kan worden. Breure vraagt naar de douche-aangelegen heid met 450,— subsidie, hij vindt dat de commissie openbare werken niet goed werkt, er zijn te weinig vergaderingen, hij vraagt of er al een antwoord is binnengekomen omtrent de gasaansluiting in de gemeente en tot slot vindt hij dat er ook te weinig raadsvergaderingen gehouden worden. Klaassen heeft klachten over slechte plas tic vuilniszakken en brengt het parkeren in de Kerkstraat te Kats ter sprake. Breure wijst nog op de vele putten in het wegdek tussen de kaaioprit en de coupure en L. M. van der Weele heeft nog enkele vragen omtrent de vuilnisbelt te Borsele. Alle vragenstellers worden door de voor zitter beantwoord, maar vele zullen nader onderzocht worden. ringsinstallaties, b. straten en pleinen, c. plantsoenen, d. gemeentereiniging (vuilnis belt) en e. onderhoud havens. Wethouder Wisse: a. gemeentegebouwen, b. begraafplaatsen, c. sociale zaken en d. sportterreinen. De gemeente heeft toestemming verkregen tot het aangaan van een geldlening voor de bouw van een gymnastieklokaal te Kam perland. Gehoopt wordt deze op zeer korte termijn te verkrijgen. Deze week zal er en gesprek plaats vinden met een leve rancier van dergelijke gebouwen. Eveneens wordt gehoopt dat het door de raad ge voteerde krediet voldoende zal blijken te zijn. Met de wens voor een voorspoedig 1973 voor u en de uwen, besluit de voorzitter zijn losse opmerkingen. De hierop volgende 9 punten van de agenda worden alle, vrijwel zonder op- of aanmerkingen, door de raad aangenoemen. Zo o.a. het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaf van een bandrecorder voor de Chr. Nat. School te Geersdijk, het ver kopen van een stukje grond aan de heer P. van Keulen, een wijziging in de Algemene Politie Verordening, het uitgeven in erf pacht van percelen grond voor de uitbrei ding van zaken van W. Rolandus Hagen doorn en P. Zwemer, de onderhandse aan besteding van de verbetering van de Oost havendijk aan Gebr. C. en J. Otte te Nieuw- dorp voor een bedrag van 66.000,— (raming 78.100), een bijdrage aan het Wa terschap Noord-Beveland in de verbetering van Geersdijk naar Kamperland in de na bijheid van Stroodorp, de verkoop van een perceeltje grond aan de heer R. J. Scheele en de gemeenschappelijke regeling ten be hoeve van een gezamenlijke stortplaats van huisvuil te Borsele. In de rondvraag dankt Remeijnse voor de door de voorzitter aangeboden nieuw jaarswensen en biedt, mede namens de raad, zijn welgemeende wensen aan voor een voorspoedig 1973. Vervolgens vraagt Remijense of er wel voldoende publicatie gegeven is met be trekking tot de invoering van plastic zak ken. Te Kamperland is daar nogal wat ver warring over ontscaan. Er staan er daar nu nog zelfs. Uit de hierop volgende bespreking blijkt, dat de mogelijkheid aanwezig is, dat één zin uit de rondgezonden circulaire mis schien verwarrend heeft kunnen werken. Maar alles dient geleerd te worden. Verder vraagt Remeijnse of er al iets na der bekend is over restaurant „Het Veerse Meer", waarop de voorzitter zegt gehoord te hebben dat het is verhuurd, maar nog niet weet aan wie. Meulenberg zegt dat het hem gebleken is dat een groot aantal mensen van buiten Noord-Beveland Geersdijk niet weten te vin den. Is een betere bewegwijzering niet moge lijk? De voorzitter zegt, dat hij bij de ope ning van de nieuwe dwarsverbinding de ANWB dit zal meenemen. Ook vraagt Meulenberg of er nog moge lijkheid is voor de vestiging van nieuwe in dustrie nabij het havenkanaal te Kamper land. Hij had vernomen van iemand, die daar een loods voor betonvlechtwerk wilde neerzetten, dat er niets meer was. Noch bij de voorzitter, noch bij de wethouders is een dergelijke aanvraag bekend, maar de mogelijkheid tqt industrievestiging is zeker nog aanwezig, mits er arbeidsplaatsen ge schapen worden. Het nieuwe lid Kouwer wijst op de goed kope woningbouw te Goirle, die hij heeft bezocht, en waar een nieuwe woning rond de 30.000,— ligt met een huurprijs van plm. 150,— per maand. De hier in aan bouw zijnde nieuwe woningen zijn welis waar mooi, maar ook belangrijk duurder. Hoe staat het met de mogelijkheid tot de bouw van dergelijke woningen in onze ge meente? De voorzitter zegt hierop, dat hij er a.s. vrijdag naar toe moet en daarna de mogelijkheid zal onderzoeken, of zoiets hier ook niet mogelijk is. De volgende vraag van Kouwer behelst de mogelijkheid tot zweminstructie in school verband. De voorzitter zegt hierop, dat dit voor de gemeente hoogstwaarschijnlijk veel te duur zal uitkomen, daar het rijk het salaris van deze sportinstructeur niet be taalt. Alles komt dus voor rekening van de gemeente. Of er uit de particuliere sector zo iemand is aan te trekken voor enkele maanden op een jaar, wil hij onderzoeken. Voorts vraagt Kouwer naar een mogelijke bestrating van het stukje grond tegenover- café Filius. Bezoekers van het Drenthehuis parkeren daar nog al eens en bij regenachtig weer wordt dan veel modder, steentjes e.d. het gebouw binnengedragen. Wethouder Scheele zegt dat dit ook wel eens met Filius zelf is opgenomen en dat men eigenlijk niet weet wat er mee aan te vangen. Het pand van Filius ligt daar zeer laag en wanneer men b.v. gaat betegelen, zal vermoedelijk het water Filius overlast gaan bezorgen. Nu kan het aldaar nog in de grond weg zakken. Maar het zal nogmaals worden be keken. Tot slot zegt Kouwer nog dat de oprit vanuit Geersdijk naar de Provincialeweg bijzonder smal is, en er zijn geen invoeg- stroken. De voorzitter en ook Kouwer willen de bomen handhaven en er zal worden be keken of er een mogelijkheid is naar de zij kanten te verbreden. Voordat de voorzitter het dankgebed uit spreekt zegt hij nog dat oud-wethouder Leendertse in het ziekenhuis ligt en dat hij namens de raad van zijn belangstelling heeft blijk gegeven en een bloemstuk heeft laten bezorgen. Hij spreekt de wens uit, dat het Leendertse daar, voorzover mogelijk, goed mag gaan. EXAMEN. Bij het Koninklijke PBNA te Arnhem is voor Landmeetkunde, deel 1, geslaagd G. C. de Fouw uit Colijnsplaat. CURSUS STOELEN BEKLEDEN TE KORTGENE. Door de Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande in Zeeland zal bij voldoende deelname te Kortgene een cursus STOELEN BEKLEDEN worden gegeven. Vaak ziet men er tegen op om daar zelf aan te beginnen, want het lijkt een heel karwei. Inderdaad, lijkt, want als men eenmaal begonnen is, valt het reusachtig mee. Op de cursus Stoelen bekleden, die uiter aard onder deskundige en bevoegde leiding wordt gegeven, kunnen niet alleefi eetka- merstoelen, maar ook fauteuils onder han den worden genomen. Ook is er gelegenheid om het stoelen matten te leren, evenals toepassing van open vlechtwerk (gaatjesmotiefj op ronde zittingen. Door zelf aan het werk te gaan kunt u op een voordelige manier uw stoelen enz. weer opknappen, want het bespaart u veel geld en bovendien geeft het grote voldoening. De cursus wordt gegeven in „De Stads- wijnkelder", begint op donderdagavond 25 januari a.s. van 19.30 tot 22.00 uur en het lesgeld bedragt slechts 15,— per persoon voor de gehele cursus (5 lessen). Zowel vrouwen als mannen kunnen deel nemen. Opgave is mogelijk bij mevrouw C. van Arenthals - Haasdonk, Prinsendijk 13, tel. 01108 - 4 38 en zuster T. Hulsbergen, Ach terstraat ƒ4, tel. 01108 - 3 78. Humor, spreekwoorden en citaten met woorden voor U bijeengeregen door Harry van Riin Citaat. Een belezen man geeft vaak uit boeken gehaalde meningen ten beste alsof het de zijne waren (niet van ons, maar van meneer Hsuh Hsieh-mou). Naam. Die vreemde naam herinnert ons aan deze zin: als een vrouw zegt: „Ik wil geen namen noemen", dan is dat al niet meer nodig. Dat geldt trouwens evengoed voor mannen. Man. „Mijn man heeft aan mij te danken, dat-ie miljonair is." „O ja, was hij vroeger arm?" „Nee, toen was-ie miljardair". Man of vrouw. Vraag aan een oppasser in de dierentuin: „Is dat nijlpaard nu een mevrouw of een meneer?" Antwoord van die oppasser: „Dat is een vraag, mevrouw, die waarschijnlijk alleen een ander nijlpaard zal interesseren". (Hebt u deze al eerder gelezen? Klopt, maar dit grapje past hier ook zo mooi tussen). Meneer. „Die meneer", zei een van de figurantjes in een toneelstuk tegen een andere over de hoofdrolspeler, „lijkt op het eerste gezicht stom en gemeen. Maar dat is een vergis sing. Want als je hem beter leert kennen, blijkt dat-ie net het tegenovergestelde is: gemeen en stom". Figurant. Datzelfde meisje mocht één klein zinnetje zeggen in dat toneelstuk, waarop ze erg trots was. Schimpte haar vriendin: „Kind, stel je toch niet aan. Eén zo'n onnozel zinnetje". Zei de jongedame: „Maar moet je eens zien hoe alle heren in de zaal hun toneelkijkers nemen om die paar woorden beter te kunnen verstaan". Paar woorden. „Als je die lelijke woorden nooit meer zegt", zei de goedige papa tegen zoonlief, „krijg je een gulden van me". „O", merkte de zoon zeer adrem op, „Ik ken ook een paar woorden, die een rijksdaalder waard zijn". Gulden en riks. „Als je me nu meteen zonder een seconde bedenktijd een leugen kunt vertellen, dan krijg je een gulden". Antwoordde de knaap: „Da's gemeen pa! Net beloofde u me een riks". Geld. De veiligste manier om je geld te ver dubbelen is het dubbel te vouwen en in je zak te stoppen. Geld lenen. In India zegt men: „Geld lenen is ruzie kopen". Ruzie. „Als jij nou laat thuis komt, maakt je vrouw dan geen ruzie?" „Nee hoor, ik krijg van m*n vrouwtje mijn sloffen, een fles, een tabakspot en mijn pantoffels". „Boffer ben jij". „Ja, want ze mikt gelukkig slecht". Slecht. Ene hotelgast tegen nieuwe gast: „De bediening is hier slecht, maar eigenlijk is dat niet zo verschrikkelijk, want het eten is ook allerbelabberdst". Beroerd. De twee vriendinnen gaan samen met de Volkswagen een dagje uit, maar de auto rijdt allerberoerdst. Als ze na het winkelen terug willen rijden start de motor niet. Verschrikt trekt de chauffeuse de voorklep open en gilt: „De motor is weg ik ben bestolen". Zegt Miep: „Geen nood, liefje. Van achteren zit gelukkig nog een reserve motor". Autodame. Wat doe je als je tegen donker een aardige jongedame alleen ziet modderen op een parkeerplaats om een band te verwis selen? Inderdaad: je stopt en biedt aan dat weerbarstige wiel te behandelen. Als je na een kwartier zwoegen en met kleren onder het stof eindelijk'de krik weer kunt laten zakken en een wondermooie beloning ver wacht, zegt de zielige autojuf: „Laat u vooral de auto zachtjes zakken? Want achterin ligt mijn man te slapen". Beloning (1). Nog zo'n galante heer, die een oud da metje helpt een ontiegelijk zware koffer naar het bovenperron te dragen. Bovenaan gekomen zegt het dametje: „Rookt u?" Als-ie hoopvol „ja" knikt, merkt de dame bestaf fend op: „Dacht ik al. U hijgt zo!". Beloning (2). De bekende artiest zei eens: „Als ik zo aandoenlijk heb gezongen en ik zie die van ontroering huilende mensen, dan zijn die tranen mijn grootste beloning. De rest van mijn beloning gaat naar de belasting". Belasting. Dean Swift heeft eens dit voorstel gedaan: „Hef belasting op vrouwelijke schoonheid en laat de dames zelf hun aanslag vaststel len: hoe mooier hoe meer belasting. Deze belasting zal graag betaald worden en zou véél opbrengen." POSTBUS 1 TELEFOON 01107-308 Wij hebben het ons al vele malen afgevraagd en nooit een afdoend antwoord kunnen vinden. Toch zouden wij wel eens willen weten waarom onze klantenkring zich steeds meer uitbreidt. Komt het door onze prijs? Wij geloven het niet. Wij zijn soms wel duurder dan onze collega's. Komt het door onze leveringstijd? Dat zou in vele gevallen waar kunnen zijn, maar voor sommige orders moeten ook wij wel eens een lange levertijd vragen. Komt het door onze kwaliteit? Wij vermoeden dat het daarin wel eens kon schuilen. Die is altijd vér boven de middelmaat, ook voor het eenvoudige werk, en wanneer het om het betere kleuVenwerk gaat, dan is de kwaliteit altijd subliem. Daarom kiezen steeds meer zaken en instel lingen Drukkerij Markusse tot leverancier van him drukwerk. Dan nemen ze een sóms iets langere wachttijd en een sóms iets hogere prijs graag voor lief. Ze weten dan: daar komt iets góéds vandaan! Sinds enige jaren kunnen wij ons ook Zeeuws grafisch bedrijf noemen, want ruim 75°/o van onze productie gaat naar buiten Noord-Beveland.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1973 | | pagina 3