NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD H Plouvier heeft DE schoenen Het vermolmde voetstuk door Maartje Zeldenrijk No. 3526 Donderdag 26 oktober 1972 76e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 5,00 per half jaar. Franco per post 19,— per jaar. Advertenties 18 et per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Enigszins trots liet hij de bungalow zien. „Er is 'telefoon. In het telefoonboek vind u wel adressen van leveranciers. Een paar keer in de week komen ze de ze kamt uit, maar voor de eerste dagen vindt u in elk geval voldoende in de ijs kast. Er is een fiets, zodat u eventueel zelf naar het dorp kunt rijden. Dat is een kwartiertje. Er zijn twee slaapka mers, Fannie kan de mijne in gebruik nemen hij wees naar een deur en de andere, maast de keuken, is dan voor juffrouw Spaargaren. Er is een overvloed van boeken, er is radio en te levisie." Hij haalde zijn portefeuille voor de dag en nam er enkele bliefj es uit, die hij voor het meisje neerlegde. „Hier heb je vast een voorschot op je salaris. Zodra je tekort komt, bel je maar. Ik zal je het telefoonnummer geven van m'n kantoor in Purmerend; m'n sekretaresse weef doorgaans wel waar ze me kan bereiken. Overigens ik wip af en toe wel eens even aan om te kijken, of je niet tekort komt. Beschouw het maar als een fijne vakantie, die arm geneest dan vanzelf." Hij wees naar buiten: „Er is een leuk terrasje en als je een paar keer per dag wat stukjes brood strooit op het gazon, heb je in een rekordtijd een regjment vriendjes, in casu vogels. Met een paar dagen zullen jullie ontdekken, welk een klein paradijsje dit is." Het meisje greep zijn arm. „Doe je dit allemaal voor mij, Siem?" Hij knikte lachend. „Wat dacht je? Puur eigen belang. Je moet zo gauw mo gelijk weer beter worden, zodat je kunt optreden. Elke avond, dat jij er niet bent, is toch zeker een schadepost voor me? Het is enkel egoïsme van me, anders niet." Ze legde haar hoofd tegen zijn arm. „Dank je, Siem. je bent verschrikkelijk lief voor me, De eerste de beste, die het nog eens waagt kwaad van je te spreken, krab ik persoonlijk de ogen uit." Hij lcuste haar op haar voorhoofd. „Niet doen. Geen enkele man is dat waard. Zo, nu zal ik juffrouw Spaar garen nog even wegwijs maken in huis. De volgende dag vroeg Tanja: „Waar heb je haar weggestopt?" „Wie bedoel je?" „Fannie natuurlijk. Johny is gister avond nog langs geweest, maar ze was er niet meer. Weggereden met een man in een grote grijze auto. En wie heeft zo'n wagen?" „Ik veronderstel: honderden mannen in Nederland." „Ja," antwoordde ze, hem aankijkend „En één van hen heet Siem Blazer." „Ze zit ergens in het Gooi, Tanja. Met een vrouw, die verstand heeft van ver pleging. Volledig gechaperoneerd. Ge rustgesteld?" „En wie betaalt dat allemaal? Baas Siem himself. Je toewijding is gewoon roerend." „Wat steekt daar nu achter, Tanja?" „Dat zit ik me juist af te vragen. Enfin, het is mijn zaak niet. Hoe gaat het met haar?" „Naar omstandigheden goed. Juffrouw Spaargaren zo heet haar verzorgster zal haar wel opkalefateren. Fannie moet het maar als een onverwachte vakantie beschouwen." „En wanneer krijg ik vakantie?" „Zeg het maar," antwoordde hij, een beetje geprikkeld, want ergens proefde hij jaloezie in haar stem. „Haal ik we] iemand uit Purmerend hierheen om de honneurs waar te nemen." „Ik zal het je tijdig meedelen. Apro pos, oom Koos heeft een andere danseres gestuurd. We hebben haar een maand- kontraktje gegeven, Goed?" „Is het wat?" „Gisteravond trad ze drie keer op. Wat onwennig natuurlijk. Ze is Engelse. Niet bepaald knap, maar een uitstekend fi guur. Wat voller dan Fannie." „In orde. Als het werkelijk wat is, houd je haar vast. Kan ze rouleren in de andere zaken." „Over een maand zien we dan wel weer verder. Waar zit ze?" „Wie die Engelse?" „Fannie natuurlijk." „Ik zei je al: in het Gooi. Waar, dat is mijn geheimpje. Ze moet voorlopig volledige rust hebben. Ik zei je al: ze heeft een chaperonne, dus zoek er als jeblieft niets achter, want daar is geen enkele reden voor. Nog iets? Ik moet nodig weer naar Purmerend. M'n nieuwe secretaresse is nog niet helemaal inge speeld." „Ik bemerkte dat Edith er niet meer was. Hoe lang had je die?" „Vier maanden. Te brutaal en te eigenwijs." „Zo, zo." Tanja dacht er het hare van, maar zweeg wijselijk. Ondanks haar be lofte van de vorige dag ik spaar een paar zoenen voor je op kusten ze elkaar haast plichtmatig. Buiten loosde hij een zucht van verlichting. Elke vrouw is diep in haar hart jaloers, dat zie je nu weer, dacht hij, toen hij snel wegreed. Binnen een half uur stond zijn wagen aan de waterkant van de Weerwal. In het privékantoor wiex*p hij zijn hoed op tafel, ging in zijn stoel zitten en keek met welgevallen naar de knappe, stevige jongevrouw, die achter de schrijfmachine zat te tikken. „En, hoe staan de zaken, Roef?" Het meisje fronste haar wenkbrauwen. „Meneer, ik heb u al eerder gezegd, dal ik Roelfina heet en graag bij m'n volle voornaam wordt aangesproken. Wat is nu Roef!" „Zo'n mond vol, lieve .kind. Hoe noe men .ze je thuis?" Hij zag het begin van een blos op haar wangen. „Dat zeg ik iniet," antwoordde ze stug. Schaterlachend riep hij uit: „Dat zal dan wel wat moois zijn. En je vrijer?" „Heb ik niet meer. Van de winter uit gemaakt!" „Jij of hij?" Ze keek hem veelbetekenend aan. „Ik zei, dat ik het uitmaakte, meneer." „Nou, stomme knul. Om zoiets te laten scieten. Deed-ie dat maar zonder meer?" „Wat bedoelt u? Als ik hem niet meer wil, mag ik het dan (alsjeblieft uit maken?" „Dat mag." Hij knikte genadig. „Nou, ik wist het wel, als mij dat gebeurde. Mij lapte je het niet!" „O nee? Ik zou wel eens willen weten, wat u er tegen kon doen." Hij kneep één oog dicht. „Ik schaakte je. Midden in de nacht. En reed met je ergens heen, waar in de weide omgeving geen mensen wonen. Dan zou ik leren om van me te houden." De kleur op haar wangen werd dieper. „Ik vocht me dood!" Hoofdschuddend antwoordde hij: „Dat deed je niet. Diep in haar hart heeft iedere, vrouw bewondering en verering voor (de man met durf, voor de ridder zonder vrees of blaam. Het is de vrouw aangeboren op te zien naar de man, die moed heeft, die iets uitzonderlijks kan presteren." Ze keek hem enige tijd aan. Haar handen rustten op de toetsen. „En u zoudt zoiets durven?" „Nog veel meer, als het moet." Na enige tijd haalde ze haar schouders op. „Klinkklare onzin. Schakingen ko men er in deze moderne tijd niet meer voor." „We babbelen er nog wel eens over. Apropos, dat bloesje staat je uitstekend." ^Opnieuw verbazing bij de aangespro kenen. „Alle mensen, waar u al niet op let." „Roelfina Baas, ik ben een man met een regiment zwakheden. Niets manne lijks is me vreemd. Vandaar, dat ik altijd graag een knappe sekretaresse bij me heb, want ik bewonder knappe vrouwen. En jij bent een knappe vrouw, dat zeg ik: een man. En je moogt het gerust weten: een man met ervaring. Heel wat ervaring zélfs. Zo, dame, nu gaan we over tot de orde van de dag. Ik zie je bloknote met aantekeningen. Steek maar van wal." Ze schoof de machine een eindje opzij. „Om te beginnen de firma Schaver dn Rotterdam. Wil offerte Franse en Duitse wijnen. Op jaarlevering." „Naar beneden, Roel. Afdeling van me neer Van der Feen." „O, goed dat ik het nu weet." Ze keek op haar aantekeningen. „Zending whis key is met breuk aangekomen bij de firma Zetters in Maastricht. Ze weigeren hem." „Juist. Neem maar even op. Mijne heren, verwijzend naar de leveringsvoor waarden,. te vinden aan de achterzijde van onze nota's attenderen wij u er op, dat 23 De zomer liep ten einde, wat inhield, dat de dagen snel aan het korten waren De jongelui in Zuidoost Beemster zochten elkaar 's avonds weer op. De eerste ver gaderingen en dansavondjes werden al gehouden. Gerrit Tromp, die weg was van Jantine Oomes, maar tot nog toe niet veel had kunnen bereiken, stapte op een septem ber a vond in zijn wagentje, een tweede hands Fiat je, met bestemming de ring dijk. Op enige afstand van het huisje zette hij zijn wagentje half van de weg af in een lege grindkuil, stak een sigare1 op, waarna hij rustig naar het huisje wandelde. Net zoals hij verwacht had, zag hij het meisje naar buiten komen met de 'bedoeling in haar Dafje te stap pen en weg te rijden. Hij versnelde zijn pas en riep: „Hé, Jantine!" Het meisje keek op. Toen ze zag, wie er geroepen had, verstrakte haar gezicht, maar ze bleef wachten, tot hij de kluft afgezakt was. Een vrolijke lach kwam over zijn ge zicht. „Ha, die Jantine, wat is het toch moeilijk jou te pakken te krijgen." „Moest je me hebben?", vroeg ze op neutrale toon. (Wordt vervolgd.) HENGELWEDSTRIJD De Noord-Bevelandse Hengelsportver eniging had op. zaterdag 21 oktober 1972 haar 7e competitiewedstrijd vastgesteld die gehouden werd in de OostersChelde aan de zeedijk van de Anna-Frisopolder te Kamperland. De weersomstandigheden zaten de vereniging deze dag beslist niet mee. Al enkele dagen van te voren stond er een harde noordenwind met flinke regenbuien. De verwachtingen waren dan ook niet erg hoopgevend, doch dat het zo slecht zou worden, had wel niemand gedacht. Ditmaal moesten de rgenpakken er wel aan te pas komen want reeds vanaf 's morgens vroeg kwamen de re genbuien, waarvan sommige met hagel, bijna zonder tussenpozen los. Ondanks dat was het bestuur op de afgesproken tijd present om de liefhebbers in te schrijven voor deze wedstrijd. Wat het bestuur niet had verwacht gebeurde, want er kwamen nog 39 deelnemers op dagen die hun kans gingen wagen. On danks enkele zware buien bleven zij op hun post. Het zou de slechtste wedstrijd worden tot nu toe in 1972. Er wax-en na afloop slechts 14 bovenmaatse- en 4 ondermaatse vissen gevangen. Er werden slechts 2335 punten bijeen gevist. Er wa ren deze middag niet minder dan 26 pechvogels die al de moeite voor niets hadden gedaan, want zij hadden niets gevangen. Gezien de weersomstandigheden en de slechte vangsten besloot het bestuur om alle deelnemers die één of meer vissen gevangen hadden met een prijs te be lonen. De uitslag van de prijswinnaars was als volgt: 1. M. de Smit, Kamperland 445 pnt. 2. Ph. Leendertse, Kamperland 280 pnt. 3. P. M. Kastelein, Geersdijk 255 pnt. 4. J. Minnaard, Wissenkerke 250 pnt. 5. J. Nijsse, Kortgene 190 pnt. 6. W. Leenpoel, Kamperland 175 pnt. 7. P. Kastelein Mz., Geersdijk 165 pnt. 8. P. v. d. Moere, Kamperland 150 pnt. 9. D. Broekhoven, Kamperland 145 pnt. 10. Ed. de Kam, Kamperland 140 pnt. 11. J. Clement, Kamperland 135 pnt. 12. J. P. Minnaard, Wissenkerke 10 pnt. 13. A. Luycks, Halsteren 10 pnt. De prijsuitreiking vond plaats te Kam perland in het Jhr. mr. de Casembroot- huis door de voorzitter P. v. d. Vreugde. Deze verklaarde echt bewondering te hebben voor de deelnemers, die onder dergelijke weersomstandigheden hadden deelgenomen aan deze wedstrijd. Verder noemde hij de wel zeer slechte vangsten van deze middag en hoopte bij de vol gende wedstrijd op 4 november 1972 te Colijnsplaat 'betere resultaten te kunnen melden. OPENING BIJBELTENTOONSTELLING Vrijdagavond 8 uur werd in de hal van de Gerefox-meerde Kerk te Geersdijk de Bijbeltentoonstelling geopend. „Het boek dat blijft", is het onderwerp van deze tentoonstelling die uitgaat van het Nederlands Bijbelgenootschap. Ds. Boeserxkool, Hervormd predikant in Colijnsplaat heette alle aanwezigen hartelijk welkom, o.a. burgemeester en mevrouw Wisse, predikanten van Noord- Beveland, enkele kex-keraadsleden, be stuursleden van het N.B.G. van Noord- Beveland en de oudste- groep catechi santen van Colijnsplaat. Na deze inleiding geeft hij het woord aan burgemeester Wisse van Wissen- kei-ke. In zijn openingswoord zei de burge meester dat het niet mogelijk is vrijblij vend met een slag om de arm over de Bijbel te praten. Zeker ook niet in een openingswoord. De Bijbel, aldus de bur gemeester is nog steeds het meest gelezen Boek ter wereld, waar vele miljarden mensen kracht uit putten om te kunnen leven en om het leven aan te kunnen. En wanneer je je dan x'ealiseert dat in deze tijd, waarin het kerkbezoek terugloopt, per jaar zo'n kleine 200 miljoen exem plaren worden vex-kocht, dan heb je de overtuiging dat je met deze tentoonstel- Kruiswoordpuzzel no. 299 Horizontaal: 1. gemalen graan - 4. fa milielid - 7. werkelijk - 10. voorzien van één oog - 14. uitroep van pijn 15. wolpluisje - 16. vruchtennat - 18. lid woord - 19. geogr. aanduiding (afk.) - 20. gezet - 22. per omgaande (afk.) 24. plaats in België - 26. wapen - 30. groet 32. meisjesnaam - 33. geogr. aanduiding (afk.) - 34. deel v. e. Fr. ontkenning 35. selenium (afk.) - 36. voorzetsel - 37. pers. vnw. - 38. boos - 40. technische liogeschool (afk.) 42. zangnoot - 44. zon nescherm 45. x-ampzalige toestand - 46. als volgt (afk.) - 47. ter plaatse (afk.) 48. woonschip 50. reeds - 51. vreemde munt (afk.) - 52. Fr. voegwoord - 54. tan darm zoogdier - 56. de onbekende (afk.) - 57. bevestiging - '58. bar - 59. Ixoogbejaard - 62. oosterse titel 64. Fr. pers. vnw. - 66. Europeaan 67. de lezer heil (Lat. afk.) 68. zangnoot - 69. elektr. geladen deeltje - 72. Europeaan - 74. of dergelijke (afk.) - 76. handel - 80. koeiemaag - 81. grote bijl - 82. gewas. Horizontaal: 1. esp - 3. ijmuiden - 8. gom - 11. Ie - 13. ok - 14. ut - 16. ia 17. scherp - 21. sahara - 24. lid 25. gat - 27. til - 28. e.v. 30. kapel 32. p.d. - 33. elk - 35. gal 36. lus 38. e.e.a. - 39. toegang - 40. gissing - 41. toeloop - 45. statief - 49. rol 50. nol 51. nep - 52. tra - 53. oi - 55. reder 58. g.n. - 59. opa - 61. kil - 62. pro - 64. anders - 67. blanda 69. au 70. op 72. si - 73. as - 74. nto - 75. asperge 76. ptt. ling aan een uiterst belangrijke zaak be zig bent. Met deze woorden verklaarde burge meester Wisse de tentoonstelling voor geopend. Ds. Boesenkool overhandigde met een hartelijk dankwoord voor de opening, een boekwerk aan burgemeester Wisse. De heer P. J. Schalk uit Vught, van het hoofdkantoor van het N.B.G. Zuid- Nederland, spreekt een begeleidend woord bij de rondleiding die daarna volgde. Met belangstelling werden alle ten toongestelde zaken door de genodigden bekeken en bespx'oken. Een catalogus geeft een goede in formatie en begeleiding aan de bezoeker van deze tentoonstelling. Ook van de zijde van schoolklassen van Noord-, Zuid-Beveland en Walcheren bestaat belangstelling en zullen zij deze tentoonstelling bezoeken. Op 29 juni 1814 werd het Nederlands Bijbelgenootschap opgericht, met als doel stelling vertalen en verspreiden van de Bijbel. In vitrines liggen een bescheiden col lectie voorwerpen die bij opgravingen gevonden zijn, b.v. kleitabletten, tranen- kruikjes, spijkerschrift in stenen tafelen en zeer oude geschriften. De tentoonstelling is geopend tot en met morgen, vrijdag 27 oktober. Ope ningsuren zijn: 's morgens van 912, 's middags van 1.305 en 's avonds van 79 uur. Verticaal: 2. vogelprodukt - 3. jongens naam - 4. voorvoegsel 5. soort TV- ontvanger - 6. N.V. (Duits) - 7. edelgroot- achtbaar (afk.) 8. vlaktemaat (afk.) 9. wapen - 11. in persoon (afk.) -12. bestaat 13. verstand - 14. namelijk (afk.) 17. per persoon (afk.) - 19. soort mand - 20. titel (afk.) - 21. jongensnaam 23. Fr. ondex-grondse strijdkrachten (afk.) - 25. bloem - 26. drukte - 27. Fr. pers. vnw. 28. niet door twee deelbaar - 29. land in Europa - 31. overeenkomst - 36. familie lid - 37. ruim voldoende - 38. op de wijze van - 39. schoorsteenkap 41. schel - 43. water in Utrecht 49. gymnastiektoestel 53. te gelegener tijd (afk.) - 55. hetzelfde (afk.) - 56. bijwoord - 57. kledingstuk 58. zeevis - 60. dubbelklank 61. jon gensnaam 63. opera 65. bolgewas 67. militair (afk.) 70. gewicht - 71. intern, aanduiding v. e. windrichting (afk.) - 72. Chin, maat - 73. Europ. Econ. Gemeenschap (afk.) 75. aartsbisschop (afk.) - 77. bevel 78. toets alleen (afk.) 79. water in Brabant. Verticaal: 1. elspeet - 2. sec - 4. mop - 5. uit - 6. du - 7. ets - 9. oir - 10. maandag 12. feit - 15. ohio - 18. hl 19. rd 20. hap 22. at - 23. al - 25. galg 26. telg - 29. vlo - 30. kantoor - 31. luis ter - 32. pen - 34. ketel - 35. ga 37. ss - 38. eiwit - 41. trepaan - 42. ooi - 43. on - 44. plek - 45. snel 46. ap 47. erg - 48. fantast - 54. spel 56. dik - 57. kras - 59. o.d. - 60. ar 62. pl 63. on 65. nut - 66. sos - 67. big 68. dat - 71. pp - 72. sr. GANZEPOORTSTRAAT 21 - TEL. 65 35 - GOES Oplossing kruiswoordpuzzel no. 298

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 1