TUSSEN 13 NOV. EN 5 DEC Het uermolmde voetstuk WINKELWEEKACTIE WISSENKERKE EN GEERSDIJK Herfstvakantie - aanbiedingen JONGENSJASSEN HALVE PRIJZEN Huizen en Fa S. Kodde Zn Zitdag pedicure „DE GOUDSMID" VéGé - Supermarkt Van Boven in vernieuwde zaak 40-jarig Jubileum „Volharding" Wissenkerke door Maartje Zeldenrijk GRATIS KOPEN IN MODERNE VELOURJASSEN HOUTJE TOUWTJEJASSEN JACKS GROTE SORTERING - LAGE PRIJZEN ALLE OVERJARIGE JONGENSJASSEN UIS klokstraat 2 -goes TE KOOP GEVRAAGD: Ook kleine objecten- Oud of bouwvallig geen bezwaar. Inlichtingen: aan RODELKO N.V. Markt 8, Veere, Tel. 01181 - 279 - 362. De Zeeuwse eoll. heeft in de gem. Wissenkerke 1465,90 opgebracht. Dit bedrag kan als volgt verdeeld worden: Geersdijk 155,65. Kamperland 849,75. Wissenkex'ke 460,50. te Colijnsplaat woensdag 25 oktober van 15 uur te Wissenkerke donderdag 26 oktober van 15 uur in het Groene Kruisge- bouw aldaar. DOKTER 'T HART IS AFWEZIG van 1 nov. t.e.m. 23 nov. Dokter Van Arkel neemt waar en houdt spreekuur te Kamperland op elke donderdag-, zaterdag- en dinsdagmorgen van 10.30 tot 11.00 uur. Gaarne vooraf aanvulling van medicamenten. Steunzolen naar maat ook op doktersadvies. Al le voetcorrectors in voor raad. Voetkundige advie zen worden gratis ver strekt Martin Wqdemans medisch gedipl. voetkun dige. L. Vorststraat 18, Goes, tel. 01100-75 26. K. VRIEND Korte Kerkstr. 11, Goes, Telefoon 01100 - 85 05. VAN ONZE ADVERTEERDERS In intieme sfeer heropende j.l. woens dag 11 oktober de familie Van Boven- Leendertse haar geheel gemoderniseerde VéGé-Supermarkt 'te Wissenkerke. Niet dat de zaak nu zoveel groter geworden is, slechts 16 m2 verkoopruimte kwam er bij. Doch de familie Van Boven heeft het in een geheel nieuwe presentatie van haar artikelen gezocht, waardoor het ge hele assortiment beter tot zijn recht komt en het daarom lijkt alsof de zaak veel groter is geworden. Twee nieuwe produkten, -te weten kaas en vers vlees zijn in het assortiment op genomen, waarvan het vlees elke morgen vers vanuit het slachthuis wordt aange voerd. Enige .nieuwe snufjes voor publiek en ondernemer zijn ingevoerd, zoals een electronische weegschaal en een heat-sea! verpakkingsmachine. Naast de gewone dagelijkse levens middelen ontdekten wij -een keur van wijnen, bieren, frisdranken, snacks, par fumerie, babyvoeding, groenten, fruit, diepvries en gebak. Belangstelling bij die heropening werd getoond van gemeentewege, waar wij o.a zagen burgemeester en mevrouw Wisse, wethouder en mevrouw Scheele, secre taris en mevrouw Van Hekken, maar ook van de zijde van collega middenstanders, leveranciers en familie. Een zee van bloemen, vergezeld van de beste wensen voor succes, gaven dit alles een feestelijk tintje. In de feestelijk versierde zaal van het Dorpshuis werd vrijdagavond het 40-jarig bestaan gevierd van de Gymnastiekver eniging „Volharding" in Wissenkerke. Voorzitter van „Volharding" mevrouw L. Meulenberg - Flipse, heette alle aan wezigen, w.o. burgemeester Wisse, wet houder R. J. Scheele, ere voorzitter oud burgemeester J. van Halst, besturen van vele verenigingen en oud leden hartelijk welkom. De gymnastiekvereniging, opgericht in 1932 met een klein aantal leden, is thans uitgegroeid tot een bloeiende ver eniging met 160 leden. Wat in 1932 on denkbaar was is nu een feit dat er zelfs een kleuterafdeling is, waar kinderen vanaf 4 jaar al gymles krijgen. Namens de vereniging overhandigde mevrouw Meulenberg een geschenk aan de leider van „Volharding" de heer Verhulst uit Middelburg met een waar derend woord voor alles wat de heer Verhulst voor de vereniging doet. Met alle aanwezigen werd vervolgens een toast uitgebracht op de 40-jarige vereniging. Mevrouw Meulenberg geeft daarna het woord aan burgemeester P. Wisse. Spor.t behoort tegenwoordig tot het to tale welzijnspakket. Het is van groot nut voor de opvoeding. De gemeente moet dan ook zorgen voor accommodatie om die bij het publiek te brengen. Als ge meente kunnen wij wel zeggen dat wij daarin geslaagd zijn, met de gymnastiek zaal en het verwarmde zwembad. En als hoge prioriteit een nieuw sport veld in Wissenkerke en een gymzaal in Kamperland. Ook hebben wij een sportraad in Wis senkerke. 40 jaar „Volharding", gefeliciteerd, een bloeiende vereniging nu, gaat zo voort in goede samenwerking. Binnen redelijke grenzen kunt u op onze steun rekenen, aldus burgemeester Wisse. Namens het bestuur van de Zeeuws- Brabantse Turnkring van het K.N.G.V. spreekt de voorzitter de heer A. Knol uit Vlissingen. Bestuur van „Volharding", wij zijn blij met zo'n vereniging en de wisselwerking die bestaat tussen „Volharding" en de gemeente. Dat bevordert de goede ac commodatie. Dat is niet uw werk maar dat van uw voorgangers, de pioniers. Het verheugt mij zeer, aldus de heer Knol énkele van deze pioniers voor het voet licht te halen. Ten eerste Bram Dour- leijn, het bestuur van de Zebra is u zeer erkentelijk. U heeft de lichamelijke op voeding gediend en ik .mag u het diploma van verdienste overhandigen. Mevrouw W. Breure - van den Hoek, ook u zijn wij ontzettend dankbaar. Zij ontvangt eveneens het diploma vain ver dienste. 1 Tot de heer J. van Halst, u behoort tot de oudere garde, voor al uw diensten het ei-ediploma. De heer Jac. Dieleman, vele jaren voor zitter van „Volharding", onze waardering voor alles wat u. voor de vereniging hebt gedaan, ook u het erediploma. Dan besluit de heer Knol de kring met de oprichter en eerste leider vam Volharding, de heer J. C. Marcusse, met waarderende woorden het erediploma te overhandigen. Mevrouw de presidente, hedl veel suc ces voor uw vereniging, aldus de 'heer Knol. Dan spreekt de 72-jarige heer J. C. Marcusse. Allereerst begroet hij een me deoprichter de 81-jarige heer D. Fortuin, die in het prille begin van „Volharding" de leden bijeen bracht. Ook de secretaris van het eerste uur in 1932 de heer W. Ketelaar wordt hartelijk begroet. In zijn memoires beschrijft de heer Marcusse de eerste oefeningen bij de heer J. van Halst, toen voorzitter van „Volharding". De vereniging kreeg later de beschik king over een lokaal van de O.L. school. 20 maart 1933 de eerste uitvoering met grondoefeningen, er was geen materiaal, alleen de ringen die waren er. Wagen maker, wijlen de heer D. K. Everwijn, maakte de eerste brug. Demonstratie in de Voorstraat, met medewerking van Apollo en speldjes ver kopen voor onkosten en voor de eerste vlag.' Zo passeren de ups en dowins de revue, waaruit blijkt dat de heer Marcusse wel bijzonder met de vereniging heeft mee- gevoeld. Vaak trad hij bij vakatures 'tel kens weer als leider op. Soms een onder breking door zijn verblijf in Amerika, maar altijd meelevend met het wel en wee van de vereniging. Hij wen9t de heer Verhulst, sinds 1967 leider, nog vele jaren van prettige samenwerking. Me vrouw Van Arkel en mevrouw Breure - van den Hoek, die hij de motor van „Volharding" noemt, dank voor uw spor tiviteit. Burgemeester darnk voor de goede ac commodatie, die volgens de heer Mar cusse er voor hem 30 jaar vroeger had moeten zijn. Namens het muziekgezelschap „Apollo" feliciteert de voorzitter de heer Johan Wattel „Volharding" met deze belang rijke dag. Namens de Sportvereniging en de ijs- club spreekt de heer L. L. van Halst en biedt zijn gelukwensen aan. Een pluim op jullie hoed. Gaat voort met de jeugd op te trekken, in een goede samenwer king. Voorzitter van de accordeonvereniging W.I.K. de heer C. Versluis, wenst de vereniging veel succes met de lichame lijke prestaties. Als laatste de gelukwen sen van de presidente van de dames handwerkvereniging „Amieitia" mejuf frouw S. L. van Splunter. Mevrouw Meulenberg dankt tenslotte voor alle gelukwensen en goede woorden, voor de bloemen en enveloppes met in houd. Voor deze inhoud ligt het in de bedoeling een lang gekoesterde wens in vervulling te doen gaan, de aanschaf van een stopwatch. Mevrouw M. van den Berg - Breure, een extra dankwoord voor het sfeervol opmaken van de bloemversiering. Het jubilerend bestuur wordt daarna door alle aanwezigen met een handdruk gelukgewenst. Na afloop van het officiële gedeelte, volgde een gezellig bal met medewerking van de Pyanco's. FEUILLETON 29 „Kind, als ik je vertel, wat ik gedaan heb, gistermiddag en vanmorgen, dan geloof je me niet. In elk geval niet geluierd." Ze reikte hem, zo-nder commentaar, de hoorn over. „Juffrouw De Vlieger." „Hallo, Tanja, hier is de verloren zoon. Wat is er nog meer verbrand dan m'n gezicht en m'n handen?" „Waar heb je al die tijd gezeten? Wie is het nu weer, met wie je aan de boemel bent geweest?" „Foei, Tanja, wat een slechte gedach ten. Ik heb gewerkt, hoor je? In de tuin Om precies .te zijn; aardbeien geplukt. Daar had ik zomaar opeens zin in. Een soort ontspanning. Maar, wat is er aan de hand?" „Fannie is gisteravond tijdens haar op treden gevallen. Ze heeft haar arm ge broken." Geschrokken vroeg hij„Hoe kwam dat?" „De een of andere grappige bezoeker heeft iets op het tonedl gegooid. Waar schijnlijk kralen of iets dergelijks. Daar over is ze uitgegleden. Johny heeft haar gisteravond meteen naar het Binnengast huis gereden. Daar is haar arm gezet en heeft men haar voor alle zekerheid vannacht .gehouden. Vanmorgen is ze naar huis gegaan. Naar haar kamer wel te verstaan. Johny heeft haar opgezocht. Het gaat. Maar ze kan niets uitvoeren. Ze moet hulp hebben. Hoe doen we dat?" „Dat maak ik wel in orde. Meteen. Met een uurtje rijd ik naar haar toe. Ver der nog iets?" „Ja, het zal je wel interesseren. Bennie belde me een half uur geleden op; die meneer Visserink, he? Die je grossier- derij wil kopen, wil er tienduizend boven op doen, maar verder geen cenit. Daar hoef je niet op te rekenen. En dan dien je binnen een week te beslissen." „Oké, het kan me -niet eens zoveel meer schelen. Ik denk niet ,dat :ik het verkoop. Waarschijnlijk ga ik iemand aanstellen, een vakman, die de hele ver antwoording op zich zal nemen, zodat ik me er praktisch uit terugtrekken kan. Als ik ééns in het jaar de balans onder ogen krijg en die is goed, laat ik het zo. Tenslotte is het de zaak van mijn vader, die heeft hem opgericht. Het valt me een beetje moeilijk er afstand van te doen." „Ik kan het me wel begrijpen. Wat moet ik Bennie zeggen? Dat het niet doorgaat?" „Zoiets. Zeg maar, dat het bod me veel te laag is. ^elfs met die tien miel erbij. Enne.... vraag Bennie, hoeveel kosten hij heeft gemaakt en betaal die, be? Je weet wel hoe je die moet boeken." „Komt in orde. Zeg „Ja?" „Ben je werkelijk aan het aardbeien plukken geweest?" „Ja. Vind je natuurlijk gek." „O nee, integendeel. Je ziet er zeker uit als een pioenroos?" „Ik weet niet, hoe zo'n bloem er uit ziet, maar m'n sekretaresse schrok ten minste, toen ze me zag binnenkomen en vroeg, of ik aan 't zonnebaden was ge weest." Hij hoorde een parelende lach. „Dan zal het wel iets fraais zijn. Doet 't pijn?" „Een beetje, maar dat gaat wel over. Zeg, ik wip morgen of zo wel even aan. Tot ziens." „Dus jij gaat naar Fannie?" „Allicht. Ik voel me verplicht als baas „Ja ja.De consciëntieuze direkiteur- generaal. Ga je voor verpleger spelen?" „Tanja, nu klinkt je stem weer jaloers. Niets van dit alles. Ik zal er voor zorgen dat ze niets te kort komt, en een ver pleegster opduiken. Ben je dan gerust gesteld?" „Je bent lief. Tot ziens. Ik spaar een paar zoenen voor je op." „Houd op, Tanja, ik sta op het punt om te gaan huilen en m'n zakdoek is zo groezelig van het tuinen." „Ik zal een paar schone voor je gereed leggen. Tot morgen." Toen hij de telefoon neergelegd had, merkte de sekretaresse op: „Zo te horen kunt u uitstekend met juffrouw De Vlie ger overweg." Verbeelde hij het zich, of klonk er ja loezie in 'haar stem. Er kwam een lach op zijn gezicht. „Jongedame, ik kan met alle soorten vrouwen goed overweg, jongere en oudere. Je mag eens een avondje met me uit, dan zul je zelf wel ontdekken, wat je baas allemaal nog in zijn mars heeft zitten." Nu was zij verbaasd. „Werkelijk? Be hoort dat bij de arbeidsovereenkomst, dat de sekretaresse met de baas uit gaat?" Het zijn de prettige kanten ervan. Maar je moet nog even geduld hebben, kindlief. Zodra ik weer wat toonbaarder ben, houd ik m'n belofte." Hij knipoogde. „Zo, ik moet naar een zieke, je zult het vandaag en waarschijnlijk morgen weer .alleen moeten doen. Als er proble men zijn, die je niet kunt oplossen, bel je Tanja.juffrouw De Vlieger maar." Ze deed met haar gezonde hand de deur open. Toen ze de man zag staan, slaakte ze een zucht van verlichting. „O, ben jij het? Kom alsjeblieft verdieir. Ik ben blij, dat jij komt. Ik weet me geen raad.... hoe moet ik nou...." Gelijk begon ze te huilen. De deur achter zich dichttrekkend, legde hij zijn arm om haar heen en nam haar zo mee naar de kamer. ,Kom, kom, niet zo somber. Ik ben hier juist om je te helpen. De boze baas, voor wie zé je gewaarschuwd hebben en voor wie je ter dege moet oppassen, hij komt in je eigen persoon helpen. Niet letterlijk natuurlijk, wamt ik weet heus wel, hoe ik me ge dragen moet. Nou, kalm maar kindje. We gaan jou eens een week of wat heerlijk verwennen. Net zolang ibot je helemaal beter bent, hoor." Hij keek rond. „Hier kun je natuurlijk niet blij ven. Bovendien zonder hulp, dat gaat niet. En je arm moet verzorgd worden. Heb je een koffer? Pak dan maar wat kleren in en zo. Alles, wat je nodig hebt voor een verblijf van enkele weken el ders. Wacht, ak help je natuurlijk. Ge neer je niet; als het decente kledingstuk ken zijn, draai ik m'n hoofd wel om. Dan ga je met me mee in m'n wagen en snorren we een verpleegster voor je op. In het Gooi heb ik een klein 'huisje, dat ik maar weinig gebruik. Daar ga jij heen met de zuster en daar blijf je, tot je arm voldoende genezen is. Je salaris gaat ge woon door en verder alle te maken kos ten neem ik voor m'n rekening. Finan cieel zul je geen cent schade lijden. Zo, nog meer redenen om te huilen?" Ze keek hem met betraand gezicht aan. „Meen je dat werkelijk?" „Heel ernstig. Jij bent een veel te waardevolle kracht, dus laten we jou niet verwaarlozen, integendeel. De boze en voor jonge vrouwen zo gevaarlijke meneer Blazer neemt alles voor zijn rekening." Ze kwam op hem toe. Met haar vrije hand trok ze zijn hoofd naar zich toe en kuste hem. „Ik zal het nooit meer ge loven, Siem, wat ze van je zeggen. O, ik wist me geen raad. Ik dachthoe moet dat nou? Ik kan me niet eens uitkleden." „Hoe is het met die arm? Doet het nog pijn?" Ze knikte. „Niet meer zo als vannacht. Maar 't steekt nog wel." „Geen zorgen meer, hoor. Zo, nu gaan we inpakken. Geef me maar aan, dan doe ik het wel in de koffers Tegen de avond waren ze in de bunga low. Dank zij zijn relatie had hij een vrouw van middelbare leeftijd bereid gevonden mee te gaan om het meisje te verzorgen en het huishouden op zich te nemen. Bovendien had ze verstand van verpleging. Over het salaris waren ze het dadelijk eens. (Wordt vervolgd).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 2