NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD CATTY TIP Het vermolmde voetstuk Plonvier heeft DE schoenen daar Haartje Zcldenriih No. 3515 Donderdag 10 augustus 1972 75e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 5,00 per half jaar. Franco per post 19,— per jaar. Advertenties 18 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Terwijl ze even later koffie dronken, zei hij, wijzend naar buiten. „Eigenlijk te mooi om te werken. Zullen we de zaak de zaak maar laten om naar zee te gaan?" Ze schudde haar hoofd. „Punt één, ik heb zeker nog twee uur werk. Punt twee: het lijkt erg mooi, maar het is eind september en aan zee valt het tegen. Maar ik wil u niet teleurstellen. Zullen we een compromis sluiten? We maken eerst het werk af; daarna ben ik ter uwer beschikking voor wat u wilt; maar niet naar zee." „Ik weet het nog beter; zullen we van avond samen uitgaan? Dansen? Of een bioscoopje? Of allebei?" Ze keek hem enige tijd aan. „Hoe laat ben ik thuis?" „Je zegt het maar." ;,Een bioscoopje scheelt me niet veel. Laten we wat toeren die kant uit ze wees naar het noorden en dan kunnen we misschien ergens eten." „Akkoord. En ik help je met het werk. Des te eerder zijn we klaar." Ze kneep even een oog dicht. „Maar goed, dat ik aan de zaak denk, baas. Werk voor alles. Voor pret zijn de avonden tenslotte." Het werd een leuke middag en avond. Ze aten in de buurt van Alkmaar, waar na ze nog ergens wat dronken en bab belden. Daarna reden ze terug. In de Beemster keek hij op z'n horloge. „Half tien. Moet je meteen door naar Amster dam of Ze begreep hem. „Een klein half uurtje kan er nog wel af. Laten we even gaan kijken, of in het kantoor alles in orde is," voegde ze op droge toon aan toe. Hij zette zijn wagen aan de waterkant en ontsloot de deur. Ze volgde hem naar binnen, de buitendeur stevig achter zich sluitend, maar toen hij in zijn privékan- toor het lichtknopje wilde omdraaien, voelde hij haar hand op de zijne. „Dan wordt het te doorzichtig, baas. Laten we geen slapende honden wakker maken." Voorzichtig trok hij haar op schoot en toen hij haar kuste, gaf ze gewillig mee en legde haar arm om zijn hals. Een poosje later lag ze dicht tegen hem aan, zijn gezicht in het donker met haar vingers beroerend. „Snap u nu, wat ik indertijd bedoelde, toen ik zei, dat ik al zo'n beetje wist, hoe u bent?" „Had je dit van me verwacht?" „Ja. Ik heb al op een paar kantoren gwerkt. Ook in de oorlog. Tot najaar 1944. Dan leer je je bazen kennen. De eerste middag al, toen ik hier sollici teerde, wist ik in grote trekken, wat ik aan u zou hebben." „En vind je het niet erg? Zoals we nu hier zitten?" „Welnee, waarom? U bent jong en ik ben het ook. U bent vrijgezel; met ge trouwde mannen pap ik natuurlijk niet aan, zo ben ik beslist niet dus.U bent vlot, niet onaardig om naar te kijken, houdt van een grapje, dus wat is er op tegen, dat we beetje scharrelen met elkaar? Het is alweer een hele poos geleden, dat ik voor het laatst ben ge zoend." „Je bent het anders niet verleerd, jon gedame." ,,'t Zal wel net zo zijn als met fietsen." Ze trok zijn hoofd naar zich toe en kuste hem op zijn lippen, zijn wang, zijn ogen. ,,'t Is toch leuk zo?" „Doen we het nog eens?" „U bent m'n baas, he?" Hij trok haar gezicht wild naar zich toe. „Meid.goddelijk kind, ik ben dol op je...." De volgende morgen was ze weer ge woon Bep Stellinga. Toen hij haar wilde kussen, weerde ze hem rustig af. „Alles op z'n tijd, baas. Nu is het werken ge blazen. En dan blijft de verhouding, zo als die behoort te zijn." „En straks met etenstijd?" Hoofdschuddend keek ze hem enige tijd aan. „Mannen zijn soms net kleine kin deren. Tja.... in schafttijd gelden an dere normen," voegde ze er lachend aan toe. „Dan zien we wel weer." Siem verheugde zich er al op, maar die middag stond zijn hoofd opeens niet meer naar een kort vrijpartijtje. Want Tanja belde hem op. „Is er wat?" vroeg hij, toen Bep hem de telefoon overreikte. Het gebeurde maar zelden dat ze naar Purmerend te lefoneerde. „Ja," klonk haar rustige stem aan de andere kant van de lijn. „Luister maar eens goed. Je kent Bennie? Bennie Meijer? Hij is nog een soort neef van me Hij gaf me vanmorgen een tip. Èr is een leuke zaak, hier vlak in de buurtDe eigenaar rooit het niet meer of hij heeft er geen zin inin elk geval is die zaak aan het verlopen. Bennie weet nu, dat hij hem van de hand wil doen, als hij er een geschikte koper voor kan vinden. Ik dacht: Misschien is het wat voor jou." „Vertel eens bizonderheden. Waar is het precies?" Gedurende enige tijd gaf Tanja alle in lichtingen, die ze zelf van Bennie Meijer gekregen had. En voegde er tenslotte aan toe: „De vraagprijs zal niet hoog liggen. Als je er wat van weet te maken, haal je het er binnen één of twee jaar uit en ga je verdienen. En niet zo'n beetje." „Noem eens een bedrag." „Halve ton. Veel meer zal het vast niet zijn. Kun je dat fourneren?" „Als het moet wel. Maar ik koop geen kat in de zak." „Dacht je dat ik belde, als ik er niet wat in zag? Enfin, je kent Bennie. Hij komt vanmiddag nog langs. Als het je wat lijkt, kom dan niet te laat. „Hoe laat?" „Twee uur op z'n laatst. Kom eerder dan eten we samen." Hij was liever bij Bep gebleven, doch hij begreep instincmatig, dat daar mis schien een goed zaakje te doen was. „Oké, tegen twaalven ben ik bij je." „Ik haal wat lekkers, tot straks. Apro pos, ben je tevreden met je secreta resse?" „Kon niet beter. In elk opzicht." „Ik hoor het al. Vandaar, dat ik je de laatste tijd zo zelden zie. Is dat „op zicht" ook zwart, zoals ik? Of prefereer je tegenwoordig blond?" Grinnekend antwoordde hij: „Daar heb ik nog niet op gelet. Tot vanmiddag dus." Bep was alweer met haar werk bezig, toen hij zei: „Ik moet weg. Naar Amster dam. Spijtig. Ik had me al op vanmiddag verheugd." Hij knipoogde even: „Met jou." „Zaken gaan voor alles, nietwaar? Er komen nog meer dagen. De honneurs waarnemen, na uw vertrek?" „Als gewoonlijk," antwoordde hij, al met zijn gedachten bij de zaak in Am sterdam. Een kwartier later zag ze hem in de wagen stappen en wegrijden. Ze slaakte een zucht. „Hemels ventje," mompelde ze in zichzelf. „Maar niet iemand, die je meekrijgt naar het stadhuis. Jammer; ik zou hem best willen hebben." Daarna ging ze verwoed aan het tik ken. Er was nog genoeg te doen, voor ze de kap er over kon gooien. In Amsterdam werd twee dagen later een overeenkomst getekend; Siem Blazer kocht een verlopen zaak en had al plan nen, hoe hij deze zou opwerken. Dit had hij cadeau; het was net als Tanja zei: binnen twee jaar ging hij er aan ver dienen. Ze had een goede kijk op zaken. Hij moest haar in ere houden. EINDE VAN HET EERSTE DEEL TWEEDE DEEL Siem Blazer voerde behendig de grote Chevrolet over het dammetje en zette hem pal voor de kleine woning neer. Rustig stapte hij uit, pakte een doos en een pak en gooide het portier dicht, daarna liep hij om het huisje heen. Aan de achterkant bleef hij staan en keek vorsend over de tuin. Twee man nen waren bezig, maar de man kon niet precies zien, wat ze deden. Tussen hen in ontdekte hij .Jantine. Hij legde de doos en het pak op de regenput, stak zijn vingers in de mond en floot schel. Onmiddelijk kwam het meisje uit haar gebukte houding overeind en draaide zich om. Toen ze de man zag staan, verhel derde haar blik en zwaaide heftig met haar arm in de lucht. „Hai! Oom Siem!" Meteen liet ze haar werk in de steek en rende over het smalle tuinpad naar hem toe. Bij hem sloeg ze haar armen om zijn hals en kuste hem. „Jeetje, oom Siemwe dachten al, dat je ge- emigreerd was of iets dergelijks. Ik zei juist vanmorgen tegen moeder Oom Siem zal het wel erg druk hebben. We zien hem tenminste de laatste tijd nauwe lijks." Hij nam doos en pakje in de ene arm, want het meisje had haar arm door de zijne gestoken. Zo liepen ze naar bin nen. In de woonkeuken keek hij ver baasd in het rond. „Moeder is naar de stad boodschappen doen," legde het meisje uit. „Misschien wipt ze wel aan, op je kantoor." Ik ben er vandaag nog niet geweest, honney. Ik kom regelrecht uit Mokum. En weet je waarom ik hier ben? Ik had opeens zo'n verlangen naar jullie." (Wordt vervolgd.) HET KATTEBED Als slaapgelegenheid voor poes kan een mandje, kistje, of zelfs een kartonnen doos dienst doen, die groot genoeg is om het dier in de gelegenheid te stellen zich makkelijk neer te leggen, maar aan de andere kant ook weer niet te groot mag zijn, want daar houden poezen niet van. Ze lig gen nu eenmaal graag aangeslo ten. Op de bodem van de slaap gelegenheid legt men bij voor keur een dekentje en géén kus sentje, omdat het eerste nu een maal veel gemakkelijker te was sen is dan het tweede. Rondom gesloten mandjes met een poort je als ingang komen niet in aan merking, vooral niet voor van nature toch reeds schichtige die ren, want het bezit van zo'n schuilplaats, waar ze bij het min ste of geringste in zulien duiken, kan hen alleen nog maar schu wer maken. REKORD AANTAL DEELNEMERS PRAKTIKANTENEKSKURSIE Schommelde het aantal deelnemers aan de praktikantenekskursie van de Platte lands Jongeren Zuid in de voorgaande jaren steeds tussen de 30 a 35 personen, dit jaar namen aan de ekskursie, die plaats vond op vrijdag 28 juli j.l., maar liefst 58 jongeren, zowel jongens als meisjes, deel. Het programma, dat het P.J.Z.-bestuur samengesteld had, zag er niet alleen op papier aantrekkelijk uit, maar werd in de praktijk eveneens een topper. De groep, bestaande uit personen van diverse nationaliteiten (Amerikanen, Is raëliërs, Fransen, Canadezen en uiter aard 'Nederlanders), vertrok om 09.45 uur vanaf het NS-station te Goes per AMZ- touringcar naar het eerste ekskusie- objekt, de Coöp. Land- en Tuinbouwver- eniging G.A. „CEBECO-ZUIDWEST" te Kortgene. De heer J. Everwijn ontving de deel- nemers# en gaf daarna een duidelijke uiteenzetting van de opbouwstructuur van CEBECO-ZUIDWEST. Hierbij tevens wijzend op het „hoe" en „waarom" van de samenwerking tussen de diverse coöperaties in zuidwestelijk Nederland. Na de uiteenzetting volgde een rond-o gang door het bedrijf en maakten de deelnemers kennis met de wijze van droging en schoning van granen op dit bedrijf. De rondleiding werd besloten met de traditionele klim naar het dak van de silo van waaruit men een uniek uitzicht heeft op de jachthaven van Kortgene en de wijde omgeving van het Veerse Meer. De zware en lange klim werd beloond met een voortreffelijke koffiemaaltijd in café-restaurant „Delta-Marina" aan de Jachthaven te Kortgene. Het tweede bezoek betrof het bedrijf van de heer J. J. van Maldegem. Dit be drijf maakt met nog 7 andere landbouw bedrijven deel uit van een samenwer kingsvorm. Onder het genot van een heerlijk glas bier luisterde men naar de uiteenzetting door de heer Van Maldegem. Het opmer kelijke van deze samenwerkingsvorm is, dat alleen arbeid en machines gemeen schappelijk zijn ingebracht. De opper vlakte grond blijft in het bezit van de respectievelijke participanten. Tevens viel op de grote eigen inbreng van de parti cipanten bij het opstellen en formuleren van de overeenkomsten. Een project, dat tot de verbeelding van dé jonge prak tikanten sprak, omdat men hier het re sultaat zag van initiatief, durf tot ex perimenteren, openheid voor nieuwe ont wikkelingen, zakelijke benadering en gezond verstand van zowel oudere als jongere boeren. De praktikantenekskursie werd beslo ten met een bezoek aan de Rijkswater staat Deltadienst. De heer W. Metzelaar, hoofd van de afdeling voorlichting ont ving de groep in het direktiekantoor van de Deltadienst te Burghsluis. Aan de hand van een maquette en een tentoon stelling kregen de deelnemers een goed overzicht van de afsluitingsplannen, de uitvoeringsfasen, de specifieke moeilijk heden van de afzonderlijke afsluitingen en de hierbij aangepaste werkmethoden (caissons, kabelbaan, enz.). Van de ge legenheid tot het stellen van vragen, werd dan ook dankbaar gebruik ge maakt. Na de uiteenzetting volgde er een bezoek aan één der werkeilanden per Rij ks waterstaatvoertuig. Deze interessante trip vormde de af sluiting van een in alle opzichten ge slaagde ekskursie, die in de eerste plaats geslaagd is door de ongekende medewer king van alle door ons bezochte be drijven. In de tweede plaats door de prettige en ongedwongen sfeer tussen de deelnemers onderling. Kruiswoordpuzzel no. 288 Horizontaal: 1. specerij - 5. koning der elfen - 9. zangnoot 10. ondergrondse spoorweg - 12. voorzetsel 14. boom 16. drank - 17. onvruchtbaar - 18. bloem 20. verdedigingsorganisatie '(afk.) - 21. mannelijk dier - 24. geldelijk voordeel 26. N.V. (Duits) - 28. als eerder (afk.) 29. herkauwer - 30. dierengeluid 31. waterdoorlatend - 33. lang recht stuk water - 35. pl. in Gelderland - 37. zang stem - 38. woning 39. bloem, - 40. lid woord - 41. houding - 43. zangstem - 44. alsmede - 46. geogr. aanduiding (afk.) 47. Fr. onbep. vnw. - 48. dun 50. voor zetsel - 51. pl. in Gelderland - 53. buig zaam - 56. vrucht - 59. bergplaats - 61. aanzien - 62. ldein kind - 65. pl. in België - 66. militair (afk.) 68. gebergte in Duitsland - 70. voorzetsel 71. boom stomp - 72. deel v. e. nalatenschap. Verticaal: 1. gewicht - 2. godsdienst (afk.) 3. voorstelling, begrip (Eng.) - 4. lid woord - 5. vr. munt - 6. straf - 7. rondhout 8. boomvrucht - 9. zedenleer 11. te dien tijde (afk.) - 13. rechtsgeding 15. klein plantje - 17. in dat geval - 19. bevel - 20. holte in de muur - 22. land in Europa - 23. kledingstuk - 24. meis jesnaam - 25. dorre vlakte - 27. deel v. e .huis - 30. titel - 32. kleefstof 34. aanhalig - 36. vallei - 37. vogel - 40. deel v. e. ton 42. mannelijk dier - 43. vis - 45. lang opperkleed der oosterse volken 47. nakomelingschap - 49. die- renliefkozing 51. water in Engeland 52. niemand uitgezonderd - 54. nobele 55. ijle stof - 57. delfstof - 58. ingebeeld meisje - 60. spieraandoening 63. boom 64. seconde 67. slede - 69. bevestiging Oplossing kruiswoordpuzzel no. 287 Horizontaal: 1. al - 3. aster - 8. w.a. 10. rem - 12. allebei - 14. nap - 15. oorveeg - 16. nevel - 17. eek - 19. vis 21. NRU - 23. Eva - 25. vee - 26. hok 28. Ina - 29. elk - 31. en - 32. maraboe 34. mulo - 35. stoep - 37. ree - 38. wa sem - 39. tint - 40. idolaat - 42. gm 43. Eem - 44. UNO - 45. tak - 46. tra 47. lak - 48. net - 50. KRO - 52. SER 55. thans - 57. robuust - 60. let - 61. pistool - 63. tip - 65. tl - 66. kassa 67. na. Verticaal: 1. ar - 2. Leo - 3. ale - 4. slee 5. tegen - 6. eb - 7. ren - 8. wal - 9. ap - 11. motie 12. ave 13. iep - 14. nerveus - 18. krioelt - 19. ventiel - 20. dor - 22. une - 24. allegro - 25. veste 26. hap - 27. kardoes - 30. komma - 32. met - 33. beo - 34. mat - 36. onmacht 38. wak - 40. Inn - 41. aar - 46. trust 49. terts - 51. ANP - 53. roos - 54. gul - 55. tel - 56. sik - 58. boa - 59. tin 60. lt - 62. sa - 64. pa. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 1