NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD CATIYHP Het uermolmde voetstuk Plonvier heeft DE schoenen door Maartje Zeldenrijk No. 3513 Donderdag 27 juli 1972 75e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprüs 5,00 per half jaar. Franco per post f 19,per jaar. Advertenties 18 et per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelükheid dragen. FEUILLETON Ik ben al dankbaar blij, als je af en toe eens langs komt. Dubbel blij, dat je nu zo dicht in de buurt zit." Ze begon te lachen en knipoogde. „Als je je soms verveelt.... je weet de weg naar de dijk." „Ik kom zo vaak als mogelijk is, Tine," zei hij zacht en boog zich over haar heen. Haast eerbiedig kuste hij haar op het voorhoofd. 13 Binnen een week was hij geheel ge ïnstalleerd. Tan ja ging op een zondag middag met hem mee naar Purmerend en bekeek het kantoor met kritische blik. Samen doorliepen ze de verschillende vertrekken. Tenslotte gingen ze in zijn kantoor zitten en staken een sigaret op. Haar oordeel was: „Leuk en gezellig. Voor zover je een kantoor gezellig kunt noemen. Achteraf bekeken vind ik het verstandig, dat je niet thuis blijft. Je zult hier heel wat rustiger kunnen wer ken, is het niet? 'Ginds kwam ik nog wel eens je raad vragen en zo." Hij wees naar de telefoon. „Dat kun je nog. Een kwestie van een halve mi nuut en je hebt verbinding." Ze knikte. „O ja, dat wel. Maar dan zijn we op behoorlijke afstand van el kaar, nietwaar?" Hij begreep haar. Beiden begonnen ze te lachen. „Nooit beseft, dat ik zo grijpe- rig was," bekende hij. „Enfin, ik heb nu een plaatsvervanger," voegde hij er aan toe, doelende op de nieuwe bediende. „Hij moest eens proberen me aan te raken," antwoordde ze met gefronste wenkbrauwen. „Doch daar hoef ik geen vrees voor te hebben. Hij lijkt me tame lijk verlegen tegenover vrouwen." „Houd die zogenaamde verlegen man nen maar bijzonder in het oog, Tanja. Ik was jarenlang ook verlegen tegenover vrouwen." „Daar heb ik anders nooit veel van gemerkt, baas," antwoordde ze glim lachend. Na een half uurtje gingen ze weer te rug naar de tram. Onderweg vroeg ze: „Heb je nog geen sekretaresse?" „Nee. Weet jij er soms één voor me? Ik wilde juist een dezer dagen een ad vertentie plaatsen." „Ik weet niemand. Maar laat me je een raad geven, als dat mag. Neem er geen uit deze omgeving. Dat lijkt me niet verstandig." Hij bleef opeens midden op de straat staan, haar verbaasd aankijkend. Lang zaam begon tot hem door te dringen, wat ze bedoelde. Er kwam een lach op zijn gezicht, toen ze verder liepen. „Jij be doelt: Purmerend is een klein stadje, waar men veel van elkaar weet?" „Zo ongeveer. Jou kennende, zul je vast geen vogelverschrikker achter de schrijfmachine zetten. Het wordt dus een knappe jongedame. Met alle gevaren van dien. Is het een Purmerendse schone, dan zou je over straat kunnen komen, als het soms verkeerd uitpakte." Nog altijd lachend antwoordde hij: „Goed, ik zal er één uit Amsterdam nemen Overigens, het is soms griezelig te moeten konstateren, hoe jij me kent, Tanja. Kun je soms ook in m'n hart kijken?" „Ik kijk dwars door je heen, jonge- lief. Je hebt vele goede eigenschappen, maar ook gebreken. Van beide houd ik. Daarom eigen ik me het recht toe een tikkeltje op je te passen. Op mijn manier. Neem het me maar niet kwalijk." „Ik neem jou maar één ding kwalijk, Tanja." Ze knikte begrijpend. „Dat weet ik, doch daar is niets aan te v.eranderen, beste jongen. Het heeft ook een voor deel: je weet precies, wat je aan me hebt. Dat is belangrijk. En m'n voor waarden blijven zoals ze zijn. Voor de rest-kun je over me beschikken, wan neer je maar wilt." De advertentie leverde enkele brieven op. Blijkbaar waren er niet zo heel veel geschikte typistes, die steno en een beetje talen kenden, beschikbaar. Op een zonnige morgen las hij ze rus tig, maakte een paar aantekeningen, las ze nog eens na en schifte er tenslotte drie uit. Daarna ging hij achter de schrijfmachine zitten en tikte drie brie ven: uitnodigingen om persoonlijk te ko men solliciteren. Omdat ze alle drie nog werkten, kwa men ze de daarop volgende zaterdag middag. De eerste, die binnenkwam en met wie hij een kwartiertje babbelde, was een spich tig, zenuwachtig kind van twintig jaar-, dat een kleur kreeg, toen ze hoorde, dat ze hier alleen met hem moest wer ken. Als ik met m'n vinger naar haar wijs gaat ze al gillen, veronderstelde Siem, desondanks geamuseerd. Hij gaf haar het reisgeld terug en zei, dat hij nog wel zou schrijven. Dat deed hij meteen al, toen ze de deur uit was gegaan. De nummers twee en drie bevielen hem beiden. Twee goed geproportioneerde jongedames, met diploma's en een paar goede getuigschriften. Tegen nummer twee zei hij, toen ze uitgepraat waren: „Gaat u een eindje wandelen, juffrouw. Purmerend is een aardig stadje. Ik krijg nog één sollicitante, die wil ik eerst nog even bekijken. Maar ik hel al over naar u." Ze lachte ongedwongen. „Als het dan maar figuurlijk is...." antwoordde ze ondeugend en verdween zonder zich te haasten via het lege voorkantoor naai de straat. Een mooi figuur en mooie benen, con stateerde hij tevreden. En weet zich smaakvol te kleden. Nummer drie was min of meer een getrouwe kopie van haar voorgangster. Alleen niet zo vlot. Maar dat was op zichzelf nog geen bezwaar. Ook deze jongedame was uitstekend gekleed en had alles, wat moeder natuur nodig had geacht voor een aantrekkelijke vrouw. Desondanks stuurde hij haar terug naar Amsterdam, na haar het reisgeld gegeven te hebben, maar hield een slag om de arm. „U hoort nog wel van me." Een goed uur later was nummer twee terug, vrolijk en lachend. „En heb ik de wedstrijd gewonnen of verloren, me neer?" „De wedstrijd?" herhaalde Siem ver wonderd. Ze ging tegenover hem zitten, zorg vuldig haar ene been over het ander leggend. „O, ik begreep meteen, dat u naast capaciteiten een representatieve sekreta resse wilt hebben. Zo zijn mannen im mers?" Ze keek hem geamuseerd aan. Ze steeg in zijn achting. „U zegt het wel op een eigenaardige manier, juf frouw Stellinga." „Noemt u me< maar Bep. En ik houd niet van draaierijtjes. Dat kan nuttig zijn." Hij bekeek haar rustig, terwijl hij een doosje sigaretten naar haar toeschoof. Ze nam er een uit en boog zich naar zijn aansteker toe. Als ik zeg, dat ik graag een aantrek kelijke sekretaresse om me heen heb, met bijvoorbeeld een paar mooie benen, hoe neemt u dat dan op?" Het meisje trok kalm aan haar siga ret. „U bent eerlijk. De meeste mannen zouden het niet durven zeggen, al den ken ze het doorgaans allemaal. En ik weet, dat ik mooie benen heb, dus wat is er op tegen om een nuchter feit te con stateren!" Langzaam begon hij te lachen. „Ik heb die ander al terug gestuurd naar Am sterdam, Bep. Denk je, dat ik er ver standig aan gedaan heb?" Ze keek rond. „Het lijkt mij wel hier. Of u verstandig bent, zal ik moeten ervaren. Ik neem evenwel aan, dat het me hier zal bevallen." Over het salaris was men het al spoe dig eens. Bep Stellinga besloot met te zeggen, dat ze de eerste van augustus kon beginnen. Ik heb namelijk al ont slag genomen bij m'n huidige baas. O, ik werkte er prettig, hoor. Maar ik wil eens wat anders, begrijpt u?" Ze keek hem veelbetekenend aan. En hij begreep haar terstond. Nog vóór Bep Stellinga haar taak als sekretaresse in Purmerend begon, kocht Siem Blazer een auto. Dat had wel voe ten in aarde gehad, maar tenslotte was hij zover. Omdat hij voor de oorlog al een rijbewijs had en het steeds had laten verlengen, leverde dit ook geen moeilijk heden op. Zodra hij de wagen had, reed hij ermee naar de Amstelstraat. Tanja kwam naar buiten om de glanzende wagen te bewon deren. „Vanavond maken we samen een ritje," beloofde hij. „Nu moet ik nodig naar Purmerend." „Heb je al een sekretaresse?" infor meerde ze. Hij knikte. „Eén uit Amsterdam. Je zult haar wel eens zien. De eerste be gint ze." Ze deed een stap dichter naar hem toe en vroeg zacht: „Is het een concur rente van me?" Hij bemerkte een beetje jaloezie in haar stem. Daarom beantwoordde hij, even zijn hand op haar arm leggende: „Tegen jou "kan niemand concurreren, Tanja. De vrouw, die zich in elk opzicht met jou kan rrieten, moet nog geboren worden. En dit toverde een blos op haar wan gen en schittering in haar ogen. Elke vrouw is ij del, wist hij. Tanja is in dit opzicht precies als elke andere vrouw. Vervolgens reed hij naar Purmerend en ging aan het werk. Zolang hij nog geen sekretaresse had, moest hij alles alleen doen en soms was er heel wat af te handelen. Gedurende de rest van de morgen en middag tikte hij brieven en telefoneerde. Maar tegen vijven sloot hij het kantoor, stapte in zijn wagen en reed naar de Beemster. Daar zakte hij voorzichtig naar beneden, het erf op en zette zijn wagen vlak voor de woning neer. Waarschijnlijk had Tine hem al gezien, want even later kwam ze buiten, de handen afvegend aan het schort dat ze droeg, en keek met grote ogen naar de auto. (Wordt vervolgd.) IN VAKANTIETIJD Waar blijven we met de poes wanneer we op vakantie gaan? Misschien trekt u in een vakan tiehuis en kunt u het dier mee nemen. Wellicht is het mogelijk poes thuis te laten in zijn eigen vertrouwde omgeving en hem daar door een bevriende relatie te laten verzorgen. Sommige dieren raken dan echter toch uit hun gewone doen, vooral als zij hun tijdelijke verzorger niet ken nen. Mogelijk ook kan poes uit logeren worden gestuurd bij vrienden of kennissen. Maar dan de gastheren wel op het hart drukken dat zij het dier vasthou den, want anders bestaat de mogelijkheid dat het verdwaalt. Tenslotte hebben we dan nog de dierenpensions. Deze nemen uw poes, voor wie u vooral tijdig dient te bespreken, alleen maar op als het dier tenminste 1 maand van te voren is ingeënt tegen katteziekte. Inenting te gen nies-ziekte is niet verplicht maar wel zeer gewenst. Ruilverkaveling IVoor d-Beveland BELANGRIJK. GEBRfJIKSREGELING. In juni van het vorig jaar heeft de Plaatselijke Commissie in een rondschrij ven aan grondeigenaren en grondgebrui kers meegedeeld dat getracht zou wor den om per rovenoogst 1972 het plan van toedeling voor Noord-Beveland ter visie te leggen en dat over te dragen gronden uiterlijk op 1 november 1972 ter be schikking van de nieuwe gebruiker zou den moeten komen. Door verschillende oorzaken is het niet mogelijk gebleken op korte termijn, al thans per rovenoogst 1972, het officiële plan van toedeling met de daarbij be horende stukken ter visie te leggen. Maar wel kan bekend worden gemaakt hoe de kavelindeling voor het gehele blok Noord- Beveland is ontworpen en dat de kavels binnenkort als „gebruiksregeling" voor het oogstjaar 1973 in het terrein zullen worden uitgezet. Over het tijdstip van deze bekendma king kan thans de volgende informatie worden gegeven: Indien het werk verloopt zoals de commissie verwacht, zal in september a.s. de nieuwe kavelindeling zowel voor de eigendom als voor het gebruik gereed zijn. Kruiswoordpuzzel no. 286 Horizontaal: 1. N.V. (Duits) - 3. pl. in Duitsland - 7. nauwe - 10. goud (Fr.) 12. boom 14. gaat - 16. heidebloempje 18. schouwburgplaats - 20. voorzetsel 21. bijwoord - 22. slechthorend - 23. se lenium (afk.) - 24. slimme - 26. persbu reau - 29. Jap. titel - 31. ten laatste (afk.) - 32. rangtelwoord - 34. Fr. onbep. vnw. - 35. oneer - 37. meisjesnaam - 33. tot en met (afk.) - 40. sportterm - 42. meisjesnaam - 44. uitroep - 46. goedgeefs 47. gedicht - 49. zangnoot - 50. meisjes naam - 53. aanzien - 55. onder het nodige voorbehoud (Lat. afk.) - 57. het Rom. rijk (afk.) - 58. schaaldiertje - 61. klaar 63. zoogdier - 65. in orde - 66. onbep. vnw. - 69. boek - 71. landbouwwerktuig 72. dubbelklank - 73. als eerder (afk.) 74. reeds - 75. lengtemaat (afk.) - 76. van het jaar - 78. makker - 80. geur 82. zwaardwalvis - 84. heilige (afk.) - 85. voeg - 86. verharde huid - 87. kinder- groet. Horizontaal: 1. kg - 2. dos - 5. som - 8. eb - 10. al - 11. hortensia - 14. as - 16. polo - 18. kales - 19. anno - 21. oord 23. ril - 24. vrek - 25. oft - 26. uur 27. lol - 28. tam - 30. ego - 32. ere 34. are - 36. gene - 40. elke - 42. vuur- doorn - 43. soda - 45. Etna - 48. ala - 50. bos - 52. sta - 53. pek - 55. lor - 56. tav - 57. bad - 59. tang - 61. Eva - 63. pret - 65 stro - 66. staat - 68. aloe 70. te - 71. pioenroos - 74. on - 75. rk 76. al - 77. tel - 78. rm. Belanghebbenden zullen in die maand schriftelijk worden opgeroepen om van de kavelindeling kennis te komen nemen. De officiële tervisielegging van het plan van toedeling zal later, in de loop van het volgend jaar, plaats kunnen vinden. Daar het bekend maken van de kavel indeling valt nadat de eerste gewassen reeds zijn geoogst zal op deze kavels de normale stoppelbewerking door de oude gebruiker nog moeten worden toegepast indien althans geen ondervrucht aan wezig is. Voor de eventuele inzaai van graszaad (Italiaans raaigras, enz.) en koolzaad zal overleg moeten plaats vinden met het Bureau van Uitvoering. Belanghebbenden dienen verzoeken tot inzaai van dergelijke gewassen vóór 10 augustus schriftelijk in te zenden aan het Bureau Ruilverkaveling te Middelburg, Wagenaarstraat 4, met een zo nauwkeurig mogelijke omschrijving van de ligging van het in te zaaien perceel en de in te zaaien oppervlakte (schrijf ook uw adres en telefoonnummer er bij). Voor wintergewassen of meststoffen die gezaaid kunnen worden na het bekend maken van de gebruiksregeling, dus na 1 oktober, behoeft geen overleg meer te worden gevoerd, maar kan zonodig tij dens of na de bekendmaking worden ver zocht om de betreffende kavel tijdig op het terrein aan te geven dan wel dat maten worden verstrekt waarmee men zelf de betreffende kavel kan meten. Verticaal: 1. de somma van (afk.) - 2. ingedikt vruchtensap 4. vloerbedekking 5. en omgekeerd (afk.) - 6. muziekterm 7. Fr. voegwoord - 8. klaar - 9. bijwoord 10. uitroep - 11. rondhout - 13. wind richting (afk.) - 15. familielid 17. zijriv. v. d. Donau - 19. luister - 21. voegwoord 23. vlek - 25. lichaamsbouw - 26. op de wijze van - 27. zwak - 28. vulkaan - 30. jongensnaam 31. Eng. lidwoord - 33. bosgod - 36. verlies opleverend - 39. meisjesnaam - 41. landbouwwerktuig 43. titel - 45. Fr. lidwoord - 48. water in Friesland - 50. delfstof - 51. handels term - 52. deel v. e. huis - 54. schatten 56. verstand - 59. vloot - 60. klooster zuster - 62. zangnoot - 64. groente - 67. gelijk - 68. windrichting - 70. bijwoord 71. vogel - 73. deel der wet (afk.) - 75. vr. munt (afk.) - 77. Eng. ontkenning 78. deel v. Amerika (afk.) - 79. de on bekende (afk.) - 80. jongensnaam 81. pers. vnw. - 83. vogel.* Verticaal: 1. kloof - 2. do - 3. ork - 4. starre - 5. snelle - 6. Oss - 7. mi - 9. Banka - 10. ap - 11. hor - 12. Eli - 13. aar - 15. so - 17. loten - 20. netel - 22 duo - 24. vla - 25. oog - 29. moe - 31 geval - 33. radio - 35. renet - 37. Edo 38. mug - 39. rot - 41. kan - 43. sip 44. Dakar - 46. tabel - 74. and - 49. alg 50 bretel - 51. staart - 52. svp - 54. etter - 58. atoom - 60. nop - 62. van 64. ras - 65. st - 66. sol - 67. toe - 69. en - 72. ia - 73. ol. Ganzepoortgtraat 21, Tel. 6535 - GOES Oplossing kruiswoordpuzzel no. 285

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 1