NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Pion vier heeft DE schoenen Raadsvergadering Wissenkerke P.V. De Blauwe Doffer - Kortgene No. 3507 Donderdag 15 juni 1972 75e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 5,00 per half jaar. Franco per post f 19,per jaar. Advertenties 18 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Motie Vereniging Milieuhygiëne Zeeland en schrijven Studiegroep Mi lieubeheer van de Studiegroep Milieubeheer van de Oecologische kring voor kennisgeving aangenomen Per 1 januari 1973 gemeenten Wissen kerke en Kortgene bij Dienst Bouw- en Woningtoezicht Walcheren Subsidie voor een voorstudie regionaal basisplan voor openluchtrecreatie en toerisme zuidelijke oever Oosterschelde Er komt een Sportlaan. In de maandag 12 juni gehouden raads vergadering zijn de leden Sandee en P. de Regt met kennisgeving afwezig. Na het openingswoord, voorlezing van het gebed en behandeling van de notulen, komen de ingekomen stukken aan de beurt. Bij twee van deze stukken wil de voorzitter even stil staan. Het betreft een motie van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland, waarin verzocht wordt dat het verschil berekend dient te worden tussen de risicofactoren bij een afgedamde Oos- sterschelde en bij een open Oosterschelde met opgehoogde dijken, inbegrepen de verschillende denkbare alternatieven en een schrijven van de Studiegroep Milieu beheer van de Oecologische kring waarin gesuggereerd wordt, dat er mogelijkheden dienen te worden gevonden om Z.W. Nederland tegen stormvloedrampen te beveiligen, die het natuurlijke milieu zo min mogelijk aantasten. De voorzitter zegt dat de afgelopen maanden deze problemen in een groot aantal raden behandeld zijn en de meeste tot de conclusie gekomen zijn dat het een hachelijke zaak is over zulk een enorme problematiek als leek een juist oordeel te vellen. Ook b. en w. van Wis senkerke vinden zich niet capabel een oordeel te vellen over het al dan niet afsluiten, maar bij monde van de voor zitter scharen zij zich achter de uitspra ken van ter zake kundigen, zoals de rege ring en Rijkswaterstaat. Beveiliging van de kusten dient de hoogste prioriteit te hebben. Misschien, zo zegt de voorzitter, is het wat overdreven te praten over het leven op een vulkaan door de Noord- Bevelanders, zoals een ambtenaar van Rijkswaterstaat het onlangs uitdrukte, maar wij willen vertrouwen hebben in de mensen die de Oosterschelde voor onze veiligheid willen afsluiten. (Enkele weken geleden hebben er twee grote oevervallen voor de Noord-Bevelandse kust plaats gevonden, Red.) Het lid Van der Maas is een andere' mening toegedaan. Hij begrijpt niet hoe de regering het op zich durft te nemen deze zeearm af te sluiten, waardoor di verse eilanden rondom in het vuile af valwater komen te liggen. Ook ziet hij er de werkgelegenheid niet op vooruit gaan en zou daarom graag zien dat er met de afsluiting nog wat werd gewacht. Het lid I. A. de Regt zegt, dat ook zijn fractie niet dermate deskundig is een uitspraak te doen en zich daarom ook zonder bezwaar achter de regering stelt. Er is bij hun een groot vertrouwen in Rijkswaterstaat. Een eventuele vervui ling dient wel nauwlettend te worden ge observeerd. Bij de ingekomen stukken was ook een afschrift van het Koninklijk Besluit van 21 april 1972, No. 46, waarbij het beroep tegen het besluit van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland tot oplegging van de verplichting van toetreding van de Tech nische Dienst voor gemeentewerken en bouw- en woningtoezicht in de gemeen te Kortgene en Wissenkerke tot de dienst Bouw- en Woningtoezicht Walcheren on gegrond is verklaard. Genoemde dienst zal nu per 1 januari 1973 gevoegd wor den bij die van het platteland van Wal cheren. Hierna wordt een wijziging in de be zoldigingsregeling gemeentsecretarissen Zeeland 1971 aangebracht, een wijziging in de salarisschaal van de gemeente-ont vangers, een wijziging in de bezoldiging van de wethouders, en een wijziging van de gemeenschappelijke regeling Centrum voor automatisering Zuid-West-Neder land. Op verzoek van G.S. wordt door de raad besloten deel te nemen aan de sub sidiëring van de Kon. Ned. Bond tot red den van drenkelingen. Een reddingsvlot ligt gedurende de zomermaanden in de jachthaven van Kamperland, terwijl deze gedurende de andere tijd van het jaar beschikbaar moet zijn voor eventuele ca lamiteiten in de gemeente zelf. Het verzoek van de Federatie Delta Vissers tot huur van het visrecht van de landbouwhaven te Kamperland wordt op voorstel van b. en w. afgewezen. De vergunning voor het vissen in de land bouwhaven wordt nu door de gemeente (gratis) gegeven en men ziet het nut er niet van in daarin verandering te brengen. Enige wijzigingen in de begroting 1971 worden hiex-na aangebracht, terwijl, om juridische aanspraken te voorkomen, eni ge stukjes grond bij de toegangsweg naar de begraafplaats te Wissenkei-ke worden aangekocht. Op voorstel van b. en w. wordt be sloten een subsidie te verlenen in de kos ten tot het maken van een voorstudie voor een regionaal basisplan voor de openluchtrecreatie en het toerisme voor de zuidelijke oever van het Zeeuwse Meer (Oosterschelde). Voor de gemeente Wis senkerke komt dit neer op een bedrag van f 900,—, zijnde 30 cent per inwonex-. En dan zijn we weer een rapport rijker, zegt de voorzitter. Hierna wordt de woning Westhaven- dijk 29 aangekocht, wordt een nieuwe destructieverordening vastgesteld alsme de een voorbereidingsbesluit buitenge bied, waarin t.z.t. de nieuwe dammen- wegen zullen worden opgenomen. Van G.S. is er een verzoek binnenge komen om het gevoelen van de raad over de gewestvorming in de provincie Zeeland in te winnen. B. en w. zijn hiervan geen voorstander en, zoals blijkt, de raadsleden ook niet. Alle zijn bang voor de z.g. vierde be stuurslaag. Als men toch niet buiten ge westvorming kan, zijn b. en w. voor stander van twee gewesten, nl. één be neden de Westerschelde en één daar boven. Het lid I. A. de Regt zegt namens zijn fractie geen enkele behoefte aan ge westvorming te hebben. Ook hij is bang voor de vieirde bestuurslaag. Gewest vorming kan van belang zijn voor grote industriegebieden, die in eikaars bestuurs gebied overlopen, voor het afgeven en contr-oleren van hinderwetvergunningen e.d., maar vóór kleinere gemeenten is hij een voorstander van gemeenschappelijke regelingen, die tot heden toe goed blijken te voldoen. Bovendien vindt hij de pro vincie Zëeland zelf nog te klein voor een gewest, en wanneer het niet anders kan, dan zou hij daarbij opgenomen willen zien een gedeelte van West-Brabant en Goeree. Nu reeds kan de provincie Zee land voor sommige functies geen ambte naren op univei-sitair niveau aantrekken wegens het ontbreken van gelden, laat staan dat dit wel mogelijk zou zijn wan neer de provincie in twee gewesten ver deeld zou worden. Voor hem hoeft het niet. Op voorstel van b. en w. zal de nieuwe straat in het bestemmingsplan Zuid- West, die zal lopen van de Dorpsweg naar het sportterrein, de naam krijgen van Sportlaan. Het lid Koole vraagt of er toch genoeg gx'oen aan die straat zal komen, want „laan" roept associaties bij hem op aan bomen en andere groene planten. De voorzitter zegt dat deze straat er niet slecht af zal komen. Voor Geersdijk wordt er een voorbe reidingsbesluit genomen, die de mogelijk heid opent voor de particuliere bouw van twee woningen en tot slot van de agenda wordt besloten over te gaan tot de bouw van een nieuwe kluis. Hierna geeft de voorzitter antwoord op in vorige vergaderingen in de rond vraag gestelde vragen. Verder zegt hij, dat a.s. woendag de gasleiding gelegd zal worden naar de nieuwe douches op de jachthaven Kamperland en dat de palen aan de haveningang aldaar moi-gen ge plaatst zullen worden door het werkschip van „Het Veei-se Meer". Rijkswaterstaat had als eis gesteld dat men kort langs die palen zou moeten kunnen varen, waardoor er ook nog eerst gebaggerd is moeten worden. Deze operatie heeft de gemeente 14.000,gekost. Van de provinciale adviescommissie is een brief ingekomen, die voorziet in de bouw voor deze gemeente over de jaren 1973, 1974 en 1975 van 180 woningen. Voor 1973 zijn voor de gemeente 22 woningwetwoningen en 20 gesubsidieerde woningen gepland. De eis is wedex-om: bouwen in een bouwstroom. Op de jachthaven te Kamperland zijn twee parkeerverboden ingesteld, nl. vanaf de loods van Zwemer tot aan het nieuwe douchegebouw en bij de lier. Met de plaats Bazel, 20 km van Ant werpen, zijn enige voorlopige contacten gelegd, voor een eventuele uitwisseling van b.v. de voetbalvereniging en het mu ziekgezelschap. De heren van Wissen kerke wonen in Bazel en het slot van de heren heeft in Wissenkerke gestaan. Nadere mededelingen hieromtrent zullen nog volgen. Van G.S. is bericht ontvangen dat het afgeven van vergunningen om op boerde rijen te kamperen in handen van de ge meente is gelegd. De voorzitter zegt dat dit voor dit jaar te laat is binnengeko men,, terwijl de animo zeer beperkt is. slechts drie aanvragen van landbouwers waren binnengekomen, terwijl één, toen hij vernam dat het slechts om drie tenten of caravans ging, zich heeft teruggetrok ken. We zullen dus geen ovex-haast stand punt innemen. Tot slot deelt de voorzitter nog mede dat de brandmeester Versluis van Kam perland bij brandweerwedstrijden de eerste prijs gewonnen heeft in het co- mando's geven, terwijl de ploeg is zijn geheel het er niet zo best heeft afge bracht. Bij de i'ondvraag vraagt I. A. de Regt naar de mogelijkheid het politiecorps ge durende de seizoenweken te versterken. Dit in verband met de verwachte toename van diefstallen gedurende die periode. De vooi-zitter antwoox-dt hem, dat een ver sterking van het politiekorps wel niet goed mogelijk zal zijn, daar men in ge heel Nederland met een tekort kampt. De Groote attendeert op verlies van ach teruitgangen bij divex-se personen door de aan te leggen recreatieweg achterom Kamperland. De voorzitter zegt dat daar al over gesproken wordt. Koole zegt dat de lier op de jachthaven al direct weer stuk was toen deze inge- bruik werd genomen. Wat mankeert daar toch aan? Het is geen reclame. Wethou der Scheele zegt dat bij onderzoek is ge bleken dat er een kortsluiting in de motor was. Vooi-dat men er mee aan het werk zou gaan had men eerst proef moe ten draaien. Tien dagen heeft men er niet mee kunnen werken. Koole vraagt verder hoe ver men staat met de sloot waarop de varkensmesterij loost. De omwonenden hebben nog steeds •.stankklachten. Wethouder Scheele zegt hierop, dat dit meer een zaak van het waterschap is. Maar er zijn nieuwe voor schriften in de maak. Koole vraagt of de nieuwe bungalows op de Schotsman toch de schoonheids commissie zijn gepasseex'd en of zij vol doen aan de bouwvoorschriften. Of ze nu gelijken op een kippenhok of een dui ventil, zeker niet op bungalows. De voor zitter antwoordt hem dat ze wel tex-dege de welstandscommissie zijn gepasseerd, die ze zelf prachtig vindt. Hij zelf kan er ook niet weg van zijn. Ook voldoen ze aan de bouwvoorschriften. Remijnse brengt nogmaals de sloot achter Stroodorp ter sprake. Deze zit vol rommel zoals speelgoed, blikken bussen e.d. Bij het schoonmaken door de aan palende landgebruikers kan de uitko mende grond niet op de gewone wijze met cultivators verwerkt worden. Hij vraagt naar de mogelijkheid van een te gemoetkoming in de kosten. De voorzit ter wil dit wel bekijken. Uit de mededeling van de voorzitter heeft Remijnse vernomen dat d«svolgend jaar te bouwen nieuwe woningen weder om door de Walcherse Bouw Unie gezet moeten worden. Hij vindt dit voor de aannemers en de toeleveringsbedrijven uit eigen gemeente een strop en vindt het jammer dat daarin geen verandering ge bracht kan worden. Het zou de werkge legenheid ten goede komen. Tot slot van de x-ondvraag zegt Meu- lenberg dat vanuit Walcheren gestort wordt op de vuilnisbelt. Het is er een chaos en een bulldozer zal er aan te pas moeten komen om de troep op te ruimen. De secretaris zegt dat de gestorte uien van Colijnsplaat afkomstig zijn, dus via Kortgene. De voorzitter is van stortingen uit Walcheren niets bekend, maar zal daax-naar een ondex'zoek laten instellen. JEUGDHENGELWEDSTRIJD Op zaterdag 10 juni 1972 was er voor de jeugdleden van de NoordJBevelandse Hengelsportvereniging in de Oosterschel de te Wissenkerke een wedstrijd vast gesteld. Van de ruim 50 jeugdleden van deze vereniging namen er maar 16 deel aan deze wedstrijd. Onder goede weersom standigheden werd er gestart maar al spoedig bleek dat er meer krabben dan vissen een poging deden om het aas te bemachtigen. Men had dikwijls beet, doch dan bleek het een krab te zijn die men boven water haalde. De vissen, waar het om te doen was, moesten het af leggen tegenover de bijtlust van de krabben. Na afloop bleek dat er door 6 van de 16 deelnemers maar 1 bovenmaatse vis en 8 ondei-maatse vissen gevangen wa ren. Jamrner voor onze jongens die toch zo goed hun best deden. Er werden maar 230 punten bij elkaar gevist. Zij die wat gevangen hadden werden met een prijs beloond. Deze vielen ten deel aan: 1. P. Kastelein Mz., Geersdijk 160 pnt. 2. Jac. Zwemer, Kamperland 20 pnt. 3. E. de Kam, Kamperland 20 pnt. 4. Kees de Kam, Kamperland 10 pnt. 5. Adrie Zwemer, Kamperland 10 pnt. 6. Peter Zwemer, Kamperland 10 pnt. In hotel „De Kroon" te Wissenkerke waar de px-ijsuitreiking plaats vond kre gen alle verdere deelnemers voor zover nog aanwezig een consumptie aange boden die goed in de smaak viel. De volgende jeugdwedstrijd zal op 24 juni 1972 weer te Wissenkerke op dezelfde plaats gehouden worden. Uitslag van het concours ORLEANS op 10 juni 1972. Deelname 249 duiven. Los 5.45 uux\ Wind: Zuid. 1. J. de Fouw 10.24.11 437.879 233 2. P. van Belzen 25.51 440.184 229.3 3. B. Siereveld 26.28 440.184 225.6 4. M. van Belzen 23.06 433.837 221.9 5. A. J. Bouterse 27.29 440.328 218.2 6. A. Abrahamse 27.20 436.290 214.5 7. G. van Liere 30.19 440.289 210.8 8. H. C. Verburg 27.52 436.253 207.1 9. H. v. d. Moere 27.06 434.137 203.4 10. Comb. Schrier-Clement 27.47 434.409 199.7 EXAMENS Te Deventer is voor het le gedeelte leraressen opleiding acte XIX geslaagd mej. W. A. Lamain te Kamperland. Kruiswoordpuzzel no. 280 Horizontaal: 1. vogel - 4. snedig - 7. vul kaan - 11. tentoonstellingsgebouw in Amsterdam - 12. drank - 13. plaats in Oost-Europa - 15. per week (afk.) - 16. zangnoot - 18. water in Zeeland - 19. deel van een effect - 21. langzaam - 23. insekt - 24. deel der wet (afk.) - 26. ver- wijderdheid - 28. soort kaartspel - 31. herbergier - 32. stoot - 34. sluitmiddel 35. alvorens - 39. laag - 41. deel v. d. V.S. - 44. spook - 46. bij elkander - 48. opschudding - 49. jong dier - 51. bloem 53. pakken - 56. ver in de tijd - 58. jongensnaam - 59. stad der oudheid - 60. lekkernij - 62. vis - 63. verlangen - 64. meisjesnaam - 65. serie - 66. tegen. Verticaal: 1. onderaardse ruimte - 2. bloei wij ze - 3. hechtnageltje - 5. neer slachtig - 6. plaats in Geldexdand - 8. nakomeling - 9. nieuw (in samenstellin gen) - 10. jongensnaam - 14. na enige tijd 15. drank - 17. land in Azië - 18. duivel 20. Eng. titel - 22. drank - 25. boos - 26. familielid - 27. in persoon (afk.) - 28. de oudere (afk.) - 29. meisjesnaam - 30. doornige uitwas bij hoenders - 33. schaap 36. landbouwwerktuig - 37. rangtelwoord 38. smalle opening - 39. metei'ton (afk.) 40. vervoerbedrijf (afk.) 41. hoofd v. e. moskee - 42. kwaad doen - 43. meisjes naam - 45. onderhuidse vetlaag - 47. na komeling - 50. voornemen - 51. mest vocht - 52. kledingstuk - 53. onvrien delijk mens - 54. middag - 55. gekookte rijst - 57. aanhalig - 61. mooie zwarte delfstof. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 279 Horizontaal: 1. ff - 3. principe - 10. rut 13. ruw - 15. moord - 16. sd. - 18. sa 19. atap - 21. nto - 22. Isar - 24. dof 26. AWW - 28. emier - 30. cm - 31. sap 33. nap - 35. Etna - 36. Ot - 37. ut 38. gek - 40. mt - 41. Ino - 43. ei - 44. merite - 47. sn - 48. st - 49. tin - 50. nt - 51. zr - 52. harnas - 54. dd - 55. wie - 56. wa - 57. eet - 58. Po - 59. tand - 60. gage - 62. Erp - 64. kort - 66. adept - 68. alg. - 70 ro - 71. pk - 72. lood - 73. oot - 75. ga - 77. Ob - 79. sl - 80. noord - 82. vin - 84. nijd - 85. kapitaal - 86. nt. Verticaal: 1. francaise - 2. fut - 4. rm 5. ion - 6. nota - 7. crown - 8. id - 9. esse - 11. US - 12. tarra - 14. wad - 17. dame - 20. post - 23. x-itme - 25. fa - 27. wagen - 29. ent - 32. pui - 34. per - 36. oo - 39. kind - 42. nn - 43. etre - 44. mis 45. tt - 46. predikant - 48. sa - 49. Tatra 51. zin - 52. hagel - 53. nee - 54. dok 55. wat - 56. wad - 59. trog - 60. galon 61. epos - 63. plooi - 65. or - 67. tolk 69. goot - 74. tra - 76. av - 78. bij - 80. np - 81. da - 83. in. 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 1