NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Pion vier heeft DE schoenen Nienwe service voor gasten camping Anna-Friso Hengelwedstrijd Aktiviteiten No. 3503 Donderdag 18 mei 1972 75e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 4,50 per half jaar. Franco per post 19,per jaar. Advertenties 18 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Zaterdag 13 mei j.l. vond de officiële opening plaats van de nieuwe kantine annex supermarkt op camping Anna- Friso te Kamperland. Deze nieuwbouw rondt de uitbreiding van de eerste Noord- Bevelandse camping af. En op welk een wijze. Voordat burgemeester Wisse de offi ciële opening verrichtte, sprak mevr. Mol de aanwezigen hartelijk toe. Met spanning, maar ook met vreugde is er naar deze dag uitgezien, zo zei zij, en het grote getal der aanwezigen vervulde haar met blijdschap. Aan de aanwezigen stelde zij voor de families Provoost. Na melijk de familie Provoost sr. als be heerders der kantine en de familie Pro voost jr. als beheerders der supermarkt. Zij hoopte dat ook zij spoedig op de cam ping zouden gewennen en dat er een prettige samenwerking met de gasten uit voort zou mogen vloeien. Hierna opende burgemeester Wisse op originele manier het gebouwencomplex. Niet door het doorknippen van een lint, maar door het indrukken van een toets op een bandrecorder, waarna door een zangkoor, bestaande uit gasten van de camping een openingslied werd gezongen, dat ook door een camping-gast was ge componeerd. Wij laten dit lied hieronder volgen, wat gezongen werd op de wijze van Jingle Bell: Refrein. Kamperland, Kamperland met je zee en strand 't is zo fijn om hier te zijn, zorgen aan de kant, strakjes is de pret voorbij 't ging zo vrees'lijk vlug, maar we komen volgend jaar weer allemaal terug. We komen ieder jaar al is 't één weekje maar. We hopen op mooi weer maar het regent telkens weer. We verliezen niet de moed en amuseren ons goed. We luieren in het mulle zand van 't Kamperlandse strand. Refrein. Kamperland, Kamperland met je zee en strand 't is zo fijn om hier te zijn, zorgen aan de kant, strakjes is de pret voorbij 't ging zo vrees'lijk vlug, maar we komen volgend jaar weer allemaal terug. Ook dit jaartje weer stormt het vast een keer hij komt met veel geraas maar we blijven hem de baas. Zoiets dat maakt je blij want 't hoort er eenmaal bij. Zo is 't kamperen aan het strand van 't mooie Kamperland. Refrein. Kamperland, Kamperland met je zee en strand 't is zo fijn om hier te zijn, zorgen aan de kant, strakjes is de pret voorbij 't ging zo vrees'lijk vlug, maar we komen volgend jaar weer allemaal terug. De tijd gaat snel, zo zei burgemeester Wisse in zijn openingswoord. Er wordt weieens gezegd, dat Noord-Beveland nog maar de beginfase doormaakt van de recreatie. En in wezen is dat zeker wel waar. Je vraagt jezelf dan wel eens af: waar is het einde. Voor het ontstaan van deze camping heeft hij een duik in het archief genomen. De eerste brief dateert van 14 juni 1957, van de Neder landse Kampeerraad, na een bezoek op 4 juni van datzelfde jaar aan het stuk grond, wat nu nog buitencamping is. Een eerste vergunning werd reeds af gegeven op 18 juni daaraanvolgend. Twee voorwaarden uit deze eerste vergunning memoreerde spreker nog: het is verboden stro aan de gasten te verstrekken, zij dienen zelf strozakken mee te brengen en omtrent de inrichting: de gezinnen zullen geplaatst worden in het midden van het terrein, links daarvan de meisjes en rechts van de gezinnen de jongens. Misschien wordt hier nog wel de hand aan gehouden, vroeg spreker zich schert send af. Verdere memoreert spreker de steeds prettige samenwerking tussen de camping en het gemeentebestuur en hoopt dat dit in de toekomst steeds zo mag blijven. Tot slot wenste spreker de familie Mol en camping toe, dat het bedrijf mag groeien en bloeien onder een heldere hemel en een frisse lucht. Hierna sprak de kringvoorzitter van de Z.L.M., de heer S. J. Dees, woorden van gelukwens. Ook hij deed een duik in de geschiedenis en zei dat de collega boeren toen met argusogen het nieuwe bedrijf* van de familie Mol hebben be keken en zich >wel eens hebben afge vraagd wat daarvan terecht zou moeten komen. Hij is er nu van overtuigd dat de familie Mol de juiste richting heeft ingeslagen en wenst hen nogmaals geluk met het behaalde resultaat. Ook brengt hij nog even het vrije kamperen ter sprake, maar is er rotsvast van overtuigd dat deze camping daar geen schade van zal ondervinden. Voor de Recron Zeeland spreekt de heer Den Hollander. Hij is met bijzonder veel plezier naar het terrein van één van zijn beste leden gekomen. Ook hij wijst op het nut van een goede verstand-- houding met het gemeentebestuur en wenst de familie Mol het allerbeste toe, in het belang van de toerist en in het belang van de onderneming. Oud-burgemeester J. van Halst zegt aan de geboortewieg van deze camping te hebben gestaan. Troost u, familie Mol, niet. alleen jullie zijn voor gek uitgekre ten in de. beginperiode van de recreatie, ook ik ben dat meerdere malen. Hij ziet in gedachten het beginterrein nog voor zich en is verheugd deze dag mee te mogen maken. En, met het Zeeuwse Meer in het verschiet, is deze camping over een aantal jaren misschien nog wel drie keer zo groot geworden. Hou zo vol. Adjudant Westdorp van de Rijkspolitie zegt het op prijs te stéllen een uitnodi ging voor deze opening te hebben ont vangen. Wij en u hebben veel met de recreant te maken. Het is dus prettig dat er een wederzijdse medewerking en verstandhouding is. Hij feliciteert de on dernemers en hoopt dat de verstandhou ding over en weer goed mag blijven. De heer P. Flikweert dankt in dicht vorm voor het werk dat zijn zaak op deze camping heeft mogen doen en be looft dat de servicedienst steeds paraat zal staan. Tot slot spreekt de directeur van de provinciale Zeeuwse VVV nog enige woorden van gelukwens. Hij vindt het erg fijn dat de familie Mol geïnvesteerd heeft in kwaliteit en het niet zoals zo vaak het zoekt in de kwantiteit. De gas ten van nu en straks stellen eisen en daaraan is hier voldaan. Hij hoopt dat de familie Mol nog veel plezier van deze camping mag beleven. Namens haar ouders dankt Janny Mol alle sprekers voor de woorden en de ge schonken bloemen, waarna een rondwan deling door het gebouwencomplex en over het terrein volgt. Na dit officiële gedeelte spraken wij nog even met de eerste kampeerders op dit terrein, namelijk de familie Borst uit Nijmegen, die toen nog in Middelburg woonachtig waren. Geen enkel jaar heb ben zij overgeslagen naar deze camping te komen, en zij zijn nog jaren van plan dit te herhalen. Veel is er in die jaren veranderd. Als liefhebbers van de z.g. rouw-camping vinden zij dat het geheel er niet op is vooruit gegaan. Het is te geciviliseerd geworden. De tent heeft plaats gemaakt voor de tour- en sta caravan en voor de raampjes daarvan staan weer geraniums. Vol „afschuw" vertelde de heer Borst zelfs een kam peerder bezig gezien te hebben met het knippen van zijn gazonnetje voor zijn caravan. Ik blijf mijn stukje buitencam ping trouw, zo besloot hij zijn verhaal. Ook spraken we nog even met de heer Evert Tange, die vanaf de eerste dag als kampbeheerder de groei en bloei heeft meegemaakt. Hij zou dit leven niet meer willen missen. Het is alle dag wat anders en je gaat met heel veel mensen om. Ergens heb je een heel vrij leven en ergens ben je altijd gebonden, waar door het vaak al nacht is voordat je thuis komt. Maar je weet dan, dat je de camping goed verzorgd hebt achtergela ten. Zijn vrouw echter vindt dat hij het wel eens te gek maakt. Maar ja, zegt Evert Tange, je doet nu eenmaal wat je niet laten kunt. Installatie Commissie Midden- en Kleinbedrijf te ïïissenkerke Maandagavond j.l. werd op de raads zaal te Wissenkerke door burgemeester P. Wisse de commissie midden- en klein bedrijf geïnstalleerd. In zijn installatie rede zei de burgemeester o.a. dat wij in een tijd leven van democratisering. Een tijd van inspraak tevens. Dit ook komt tot uiting in de gemeentewet, die sinds 1964 de instelling van zulke commissies mogelijk maakt. Zulk een commissie kan het gemeentebestuur gevraagd en onge vraagd van advies dienen. Naast de enige tijd geleden ingestelde sportcommissie treedt nu deze commissie voor het klein- en middenbedrijf in wer king. Er is bij rriij, aldus gaat de burge meester verder, in het prille begin wel een lichte aarzeling geweest voor deze instelling. Immers, wij zijn maar een gemeente van ongeveer 3000 inwoners en nog wel verspreid over drie kernen. Het valt nu eenmaal hier niet voor dat een saneringsplan voorziet in de afbraak van enkele honderden woningen, waar door de middenstand in die omgeving in het gedrang komt. Ook wordt de be hoefte niet gevoeld om in een bestem mingsplan een winkelcentrum te pro jecteren. Doch daartegenover staan weer wel andere belangen op het spel, zoals o.a. de toepassing van de Winkelsluitingswet, de toepassing van de Drank- en Horeca- wet, de toepassing van de Hinderwet en parkeergelegenheden bij bedrijven, enz. Tot slot zei de burgemeester te hopen dat de adviescommissie in de gemeente van groot nut zal blijken te zijn. Hierna feliciteerde de heer Houtman, adjunct-consulent voor de Middenstand, de commissie met haar installatie en zei dat het hem genoegen deed te consta teren dat de provincie Zeeland in deze procentueel de meest ingestelde com missies vöor het klein- en middenbedrijf in Nederland heeft. Er wordt wel eens minachtend op het middenstandsbedrijf neergekeken. Een groep personen, die de langste kerkdagen maakt om in het on derhoud te voorzien. Maar de 430.000 middenstandszaken hebben toch altijd nog één miljoen werknemers in dienst en vormen daardoor een niet onaan zienlijke peiler van de Nederlandse eco nomie'. In deze commissie hebben zitting: de heren W. C. Leenpoel en L. Dolk voor de middenstandvereniging Kamperland, de heren E. W. van der Heijde en M. Dingemanse voor de middenstandsvere niging Wissenkerke en Geersdijk, de heren P. Flikweert en A. M. van Halst voor de VW Noord-Beveland, wethou der R. J. Scheele neemt de functie van voorzitter waar, de heren I. A. de Regt en P. de Regt vertegenwoordigen de ge meente, terwijl de heer H. van Strien het secretariaat waarneemt. Voorzitter R. J. Scheele dankt beide sperkers voor de gesproken woorden en zegt dat er tussen het gemeentebestuur en de middenstand diverse raakpunten bestaan. Hij hoopt dat de commissie de gemeenteraad vele goede adviezen zal kunnen geven, tot heil van de leefbaai"- heid van de gemeente en de inwoners. De eerste vergadering van de commis sie is vastgesteld op dinsdag 6 juni a.s. om 8 uur des avonds. De Noord-Bevelandse Hengelsportvere niging had traditie getrouw op Hemel vaartsdag weer een hengelwedstrijd vastgesteld, waaraan ook door niet-leden kon worden deelgenomen. Deze wedstrijd werd gehouden te Colijnsplaat in de Oosterschelde in de omgeving van de Zeelandbrug. De weersomstandigheden enkele dagen voor de Hemelvaartsdag waren van dien aard, dat de verwachtingen voor deze wedstrijd niet erg hoopgevend waren. Bovendien was het getij zo ongunstig ge legen, zodat de vangsten ook niet den derend zouden zijn. Wat wel erg meeviel waren de weers omstandigheden op Hemelvaartsdag, waardoor de deelname boven verwach ting werd. Niet minder dan 73 deelne mers lieten zich inschrijven voor deze wedstrijd. Toen de wedstrijd om 11 uur ten einde was, werd de balans opgemaakt. Het bleek dat er 83 bovenmaatse- en 45 ondermaatsevissen gevangen waren. In totaal wax*en dat 16.210 punten voor de deelnemers. De prijzen werden aan de volgende prijswinnaars uitgereikt. 1. L. de Visser, Kamperland 1220 2. Adr. Versluis, Colijnsplaat 1215 3. A. Jacobs, Wolphaartsdijk 950 4. W. J. Mennes, Bergen op Zoom 710 5. J. Provoost, Colijnsplaat 705 6. J. v. d. Bosch, Geersdijk 510 7. Im. Lamse, Colijnsplaat 480 8. D. de Fouw, Colijnsplaat 475 9. A. op den Brouw, Goes 455 10. H. de Pan, Kamperland 450 11. J. Minnaard, Wissenkerke 410' 12. B. van Belzen, Colijnsplaat 390 13. P. J. v. d. Moere, Kamperland 385 14. J. Kastelein Az., Spijkenisse 360 15. C. Poortvliet, Geersdijk 355 16. Chr. Bouterse, Colijnsplaat 335 17. Kees de Kam, Kamperland 330 18. L. de Vries, Middelburg 325 19. C. Goris, Hoogerheide 320 20. M. Zuidweg, Kamperland 300 In café „Juliana" werden na afloop door voorzitter P. v. d. Vreugde de prij zen uitgereikt. Aan de prijswinnaars 1, 2 en 3 werden respectievelijk een herinneringsbeker, een lauwertak en een standaard'uitgereikt als extra prijs. Bovendien werd aan J. Lansen te Co lijnsplaat een extra beker uitgereikt. Dit was een deelnemer die een boven maatse vis had gevangen met een gewicht van 85 gram. Een lager gewicht van de gevangen bovenmaatse vissen werd door niemand anders bereikt. Ook de andere prijzen logen er niet om. De vereniging had met deze wedstrijd weer een goede beurt gemaakt. Jeugdsoos „Orisant" Wissenkerke Vanaf januari 1972 is de soos iedere vrijdagavond open. Het verheugt de werkgroep in het bijzonder de konstante belangstelling die voor de soos bestaat. De bezoekers bestaan vooral uit jon geren afkomstig uit Wissenkerke en Kam perland in de leeftijd vanaf 15 jaar. We willen voor deze groep in de zomer maanden juni, juli en augustus de jeugd soos ook op woensdagavond openstellen, dit in verband met de zomervakantie. Bij onze neven-aktiviteiten zoals film middagen en bij de openstelling op Ko ninginnedag is gebleken, dat er in de leeftijdsgroep van 12 t/m 15 jaar veel belangstelling bestaat voor de soos. Om voor deze leeftijdsgroep de soos open te stellen, zal de werkgroep de soos 1 maal per maand beschikbaar stellen voor deze jongeren. De eerste avond is op zaterdagavond 3 juni vastgesteld. Soos open om 7 uur. Aanvullende of andere ideeën op dit plan worden graag door de werkgroep ont vangen. Namens de werkgroep: P. A. Hamelink, Kerkstraat 18, Wissenkerke, Tel. 01107 - 2 27 en W. Huibregtse, Julianastraat 1, Wissenkerke. Kruiswoordpuzzel no. 276 Horizontaal: 1. natuurkundeterm (afk.) 3. klooster - 7. plaast in Italië - 10. reeds 12. boom - 14. meisjesnaam - 16. muziek stuk - 18. vr. munt - 20. bevestiging 21. voormalig - 22. selenium (afk.) - 23. water in Friesland - 24. rivier in Duits land - 26. puntig - 29. lang verhaal - 31. geheel de uwe (lat. afk.) - 32. kromme lijn - 34. vogel - 35. bestuurder - 37. fr. pers. vnw. - 38. jongensnaam - 40. stuk hout - 42. chocolaatje - 44. Chinese maat - 46. schrede - 47. klein vertrek 49. lidwoord - 50. vaartuig - 53. onbep. vnw. - 55. gewicht (afk.) - 57. fr. onbep. vnw. - 58. verzonnen - 61. in persoon (afk.) - 63. schouderholte - 65. uitroep 66. kunstenaar - 69. opdracht - 71. water in Zeeland - 72. deel van Amerika - 73. pers. vnw. - 74. stofmaat - 75. zangnoot 76. kleur - 78. zoogdier - 80. loon - 82. vreemd - 84. jongensnaam - 85. levens lucht - 86. rivier in Italië - 87. voor zetsel. Verticaal: 1. zangnoot - 2. broodbeleg 4. kunstwerk - 5. inhoudsmaat (afk.) 6. lekkernij - 7. zangnoot - 8. land in Amerika - 9. fr. voegwoord - 10. groot 11. fr. lidwoord - 13. onmeetbaar getal 15. bevestiging - 17. de Sowjet-Unie (afk.) 19. oude rekenmunt - 21. in persoon (afk.) 23. vulkaan - 25. wapenstilstand - 26. bevel - 27. brandstof 28. buitenstaander 30. godsdienst (afk.) - 31. tot nader order (afk.) - 33. insekt - 36. duo - 39. onbe vlekt - 41. waterhoogte (afk.) - 43. Gode zij lof (lat. afk.) - 45. voorzetsel - 48. laatst leden (afk.) - 50. deel van het hoofd - 51. bediende - 52. Duits pers. vnw. - 54. keukengerei - 56. steenmassa 59. ergens anders - 60. bloeiwijze - 62. onmeetbaar getal - 64. voorgerecht - 67. edelsteen - 68. meisjesnaam - 70. stofmaat 71. muziekteken - 73. ondiepte - 75. ambtshalve (lat. afk.) - 77. voorzetsel 78. zoals de akten getuigen (lat. afk.) 79. dierengeluid - 80. met voorbehoud van beter (lat. afk.) - 81. titel (afk.) 83. zangnoot. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 275 Horizontaal: 1. tij - 2. cao - 5. den - 8. of 10. la - 11. Hilversum - 14. ik - 16. anno 18. genet - 19. Oder - 21. gift - 23. RAI 24. smet - 25. roe - 26. aga - 27. nok 28. esp - 30. tel - 32. lot - 34. iel - 36. last - 40. Isar - 42. Terneuzen - 43. olie 45. drie - 48. dra - 50. hap - 52. beo 53. Rio - 55. die - 56. Ali - 57. bos - 59. vore - 61. ral - 63. grijs - 65. solo - 66. kalme - 68. enak - 70. ro - 71. Breukelen 74. kg - 75. rk - 76. pit - 77. nis - 78. ja. Verticaal: 1. tango - 2. ei - 3. alg - 4. overal - 5. dreint - 6. Est - 7. nu - 9. fiets - 10. la - 11. hof - 12. Ena - 13. mom - 15. kr - 17. niets - 20. deels 22. tal - 24. ski - 25. rel - 29. por - 31. otter - 33. opera - 35. einde - 37. aal 38. arg - 39. tzt - 41. aai - 43. oir - 44. idool - 46. robijn - 47. eis - 49. ade - 50. heraut - 51. palmen - 52. big - 54. ivoor 58. Osaka - 60. Rob - 62. alk - 64. ren 65. sr - 66. kei - 67. eli - 69. kg - 72. rp 73. es. Gaaiepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 1