NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD I'Iouvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene No. 3500 Donderdag 27 april 1972 75e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 4,50 per half jaar. Franco per post 19,per jaar. Advertenties 18 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 30 april, Koninginnedag. Onze vorstin hoopt dan haar 63ste verjaardag te vieren. Gelijk met koningin Juliana viert mr. Pieter van Vollen hoven zijn verjaardag. Hij hoopt deze keer 33 jaar te worden. In de j.l. donderdag 20 april gehouden openbare raadsvergadering is het lid Kramer met kennisgeving afwezig. Na de vaststelling van de notulen worden de twee ingekomen stukken voor kennis geving aangenomen en doet de voorzit ter vervolgens een aantal mededelingen. Over de in Goes belegde studiedag en hearing door het Provinciaal 'bestuur zegt de voorzitter zich ontslagen te achten van het geven van een uitvoerig verslag, daar de dagbladen dit reeds uitvoerig hebben behandeld en de in leiding van prof. Van Poelje en mr. Van Splunder zijn in het bezit der raads leden. Kort samengevat zou gesteld kunnen worden: a. de bouwstenen, waaruit een mening geformuleerd moet worden, zijn te weinig in aantal en te onduidelijk. b. Omtrent de taak van een gewest hangt vrijwel alles nog in de lucht, b.v. komt er al dan niet een herverkaveling van taken rijk provincie gemeenten en komen misschien de provinciale grenzen mede in discussie, wat een taakverande- ring met zich mee zou kunnen brengen? c. De nogal eens gehoorde mening: maak één gewest van de huidige provincie Zeeland maakt, naast het hebben van het karakter van kool en geit sparen, toch de indruk een doublure te zullen zijn van een gedeelte van de taak van het provinciaal bestuur, d. Bij gewestvor ming zal in principe de vierde bestuurs laag aanvaard dienen te worden. Vrij wel algemeen werd daar echter niets voor gevoeld. Niettemin zal het een taak van iedere gemeente zijn mee te helpen aan de totstandkoming van de door de minister van binnenlandse zaken ge wenste structuurschets. De voorzitter vervolgt zijn mededelin gen met zijn afkeuring, verslagenheid en ongenoegen uit te spreken over het te Kats en Colijnsplaat haperen van het nieuwe begrafenistoestel. De leverancier van het toestel is direct op niet mis te verstane manier aangeschreven, en ter vergadering leest de voorzitter het bin nengekomen antwoord voor. Ter zake van een voorstudie van de recreatieve mogelijkheden aan de zuid kust van het toekomstige Zeeuwse Meer heeft de Gront Mij. een offerte uitge bracht, welke door de diverse gemeenten is geaccepteerd. In deze kosten wordt door het rijk 75 gesubsidieerd, terwijl de resterende 25 naar rato van de inwoners, voor kosten van de gemeenten komen. Naar het voorbeeld van Kats is er nu ook te Colijnsplaat een onbewoonbaar verklaarde woning beschikbaar gesteld ter ombouwing tot jeugdsoos. De werk zaamheden moeten door de jongeren zelf verricht worden, terwijl de gemeente tot maximaal 1000,materiaal ter be schikking stelt. De groep staat onder leiding van de heer Zandee. In de „tonnenbuurt" te Colijnsplaat is de stedebouwkundige bezig aan een nieuw plan. Het laat zich aanzien dat de plannen van een particulier, de straat- wand. te behouden, en daarachter nieuwe woningen te scheppen, moeilijk vei-we- zenlijkt zullen kunnen worden. Het wordt moeilijk te wachten op concrete plannen in die richting en het lijkt aan bevelenswaardig met de verwerving van de resterende al of niet onbewoonbaar verklaarde krotten, voortgang te ma ken. Het zal goed zijn dat het college deze materie in die richting verder be studeert. De voorzitter constateerde tot zijn blijd schap dat de particuliere woningbouw doorzet. Tussen nu en de vorige raads vergadering werden de volgende grond- uitgiften gedaan: bouwperceel 69 in het bungalowterrein; de gemeente heeft daar nu nog één terrein te verkopen: aan de heer D. Wiskerke de resterende 480 m2 bouwgrond aan de Bernhardstraat: aan de heren H. Abrahamse en C. F. Zonne veld de resterende bouwgrond aan de Wilhelminastraat. Door deze uitgifte is alle grond in het uitbreidingsplan Kort gene in gebruik en zal moeten worden overgegaan tot het bouwrijpmaken van plan Noord I. Aan de heer L. Goulooze te Colijnsplaat een perceel aan de Rozen straat, naast de woning van de heer L. Verburg en aan de heer P. Janse te Colijnsplaat een perceel aan de Rozen straat, gelegen naast het perceel van de heer Goulooze. De voorzitter zegt verder dat men ge zamenlijk in de gelegenheid is geweest de nieuwe aanwinst voor de gemeente Bejaardenhuis Rustoord van nabij te aanschouwen. Want men kan hier zeker spreken van een aanwinst voor de ge meente. Ik meen, zo zegt de voorzitter, ook van deze plaats het algemeen en da gelijks bestuur dank te moeten zeggen voor de geboden gelegenheid en voor de wijze waarop die ontvangst heeft plaats gevonden. Een andere nieuwe aanwinst zou kun nen zijn, aldus vervolgt de voorzitter, de vestiging van een jachtwerf op het veer haventerrein te Kats. Gedeputeerde Sta ten hebben Provinciale Staten voorge steld hieraan medewerking te verlenen. Het wordt een industrie derhalve, die volledig in het toekomstbeeld van onze gemeente past. Tot slot doet de voorzitter nog enige mededelingen in een notedop: riolering Kaaidijk en westdijk is in uitvoering. Trappen Torendijk nog steeds niet aan gevangen. Aan egaliseren stortplaats be gonnen, doch geen voortgang. Hoewel op zichzelf gunstig, schijnt de oorzaak van de minder vlotte gang van zaken te lig gen bij de grote hoeveelheid werk bij de betreffende aannemer. De doorbraak naar de Ringweg is nog niet goedge keurd. De heer Schrijvershof heeft zijn functie ter gemeentesecretarie ingeno men. De oproepingsadvertentie voor een schoolschoonmaakster heeft nog geen re sultaat opgeleverd. De informele raads vergadering, waarin nadere toelichting zal worden gegeven over het Bejaarden tehuis te Colijnsplaat en ontwerpen be stemming gedeelte terrein aan de Veer- dam, zal gehouden worden op 15 mei a.s., des avonds 8 uur. De eerste ople vering van de school te Kats is bepaald op 3 mei a.s. Een ontwerp inrichting aangekochte schuur tot brandweergarage is naar de brandweerinspectie gezonden. Juist deze middag werd het verheugende telefonische bericht ontvangen, dat mor gen de situatie voor een te plaatsen tele fooncel in Colijnsplaat bepaald zal wor den. De beloofde visserij-nota kunt u op uw tafel vinden. Deze is niet bedoeld een discussie-stuk te zijn, maar zal kun- ken dienen bij onderhandelingen inzake het vismijnbedrijf. Naar aanleiding van de mededeling over de jeugdsoos te Colijnsplaat zegt Welleman dat voor hem vooralsnog een raadsel is wat de leden daar willen gaan doen. Hij heeft ze nl. met een aantal bedden zien slepen. Ten aanzien van de nog niet gerealiseerde trappen aan de Torendijk zegt welleman dat het net is alsof Remeeus de gemeente voor het laatst houdt. Daarin wil hij verandering brengen. Ook Van der Maas valt hem daarin bij. Zij willen bij een mogelijke opdracht daaraan een datum verbinden waarop het werk in uitvoering moet wor den genomen en daarnaast ook een uiterste datum van oplevering. Wanneer daaraan niet voldaan wordt, kan het werk direct aan een ander gegund wor den Van der Maas vraagt of de bouwcom missie nog steeds bestaat en zo ja, waar- Vervolg op pag. 2. Kruiswoordpuzzel no. 274 Horizontaal: 1. ontsteking - 6. gezamen lijke aanhangers v. e. gezindheid - 11 telwoord 12. plakmiddel - 14. nage recht - 16. bediende 18. getij - 19 jongensnaam - 21. werpstrik 23. ont vangt - 24. hemels wezen - 25. ver laagde toon - 26. openbaar vervoermiddel 27. verlangt - 28. vogel - 30. stoot - 33. deel v. e. fiets - 36. kleinood - 39. vreemd - 40. voegwoord - 41. goud (Fr.) 42. begrip - 43. deel v. e. jas 46. schou derholte - 49. noodsein (afk.) - 52. en anderen (afk.) - 54. gevaarlijke rots in zee - 55. edelgas - 57. pers. vnw. - 58. biet - 60. groet - 62. eenvoudig 64. voedsel 65. herbergier - 66. vruchtbare plaats - 67. streep - 69. vochtig - 70. meisjesnaam 71. zangstem - 72. met mate. Verticaal: 2. ouderloos kind - 3. rangtel woord - 4. voegwoord 5. familielid 7. eerstvolgende (afk.) - 8. afnemer - 9. rivier in Spanje - 10. dwalen - 12. flik kering, vonk 13. lengtemaat - 15. hals wervel - 17. zangstem - 20. elasticiteit 22 regel - 24. rivier in Spanje - 29. vis 31. herkauwer - 32. naar beneden 33. verpakkingsmiddel - 34. spoedig - 35. zwaar - 36. voor - 37. reeks - 38. deel v. h oor - 44. mestvocht - 45. zangnoot 47. jongensnaam 48. drinkgerei 49. afgespleten dun stukje hout 50. winter- kost - 51. vogel - 53. deel der wet (afk.) 54. knaagdier - 56. nimmer - 57. eetgerei 59. och kom! - 61. kleurloos - 63. eiland in Indonesië - 68. windrichting (afk.) 70. wettelijke aansprakelijkheid (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 273 Horizontaal: 1. n.t. - 3. bloed - 8. To 10. aap - 12. hoender - 14. nok - 15 verband - 16. ketel - 17. sen 19. kei 21. rei 23. pop - 25. dol - 26. rum 28. gek - 29. tip - 31. o.l. - 32. bewoner 34. pias - 35. vogel - 37. oer - 38. arena 39. enak - 40. Groenlo - 42. o.l. - 43. rem - 44. lak 45. nat - 46. olm 47. lek 48. log - 50. eva - 52. per - 55. ra dar - 57. satraap - 60. pijn - 61. portiek 63. lip - 65. An - 66. edele - 67. tij. Verticaal: 1. na - 2. t.a.v. - 3. boa - 4. lens - 5. onder - 6. Ed - 7. dek - 8. tol 9. o.k. - 11. pekel - 12. H.B.S. - 13. reu 14. negotie - 18. negeren 19. kolonel 20. ruw - 22. Ier - 24. pianola - 25. Do ver - 26. rel 27. moorkop - 30. psalm 32. bek - 33. neo - 34. pro - 36. game lan - 38. alt - 40. gal 41. nar - 46 ovaal - 49. geste - 51. nap 53. rail 54. ork - 55. Rijn 56. roe - 58. tee 59. pit - 60 pa - 62. r.d. - 64. pij. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 1