10 pet. KORTING (als waardebon) bjjleveld HEREN- EN JONGENSKLEDING Dc heer M. J. van Poelje legt voorzittershamer Het ïeerse Meer neer Burgerlijke stand Predikbeurten bloedplasma-avond Huizen en boerderijtjes Fa S. Kodde Zn LET OP!! Wegens heropening t/m zaterdag 11 maart op onze voorjaarskollektie „Hax-dstikke bedankt, voor alles wat je voor het Veerse meer gedaan hebt". Dit waren de ietwat onparlementaire, maar daardoor juist niet minder goed bedoelde woorden van ondervoorzitter A. L. van Geesbergen tegen de scheiden de voorzitter M. J. van Poelje maandag morgen in Wolfaartsdijk gesproken. Een commando-wisseling, want schert senderwijs had de heer Van Geesbergen voorzitter Van Poelje de recreatie-vloot voogd genoemd. Van zijn portefeuille van Provinciale Stoomboot Diensten naar de scheepjes op het Veerse meer. Op de vergadering van het Veerse Meer was een schrijven binnengekomen van de heer Van Poelje, dat hij om gezond heidsredenen de voorzittershamer moest neerleggen en ter gelegenheid van dit afscheid hield de heer Van Geesbergen zijn toespraak. In deze toespraak memoreerde de heer Van Geesbergen het werk van de schei dende voorzitter. Reeds op 10 april 1957. dus ruim voor de totstandkoming van het Veerse meer, heeft er een gesprek plaats gevonden tussen de raden van de gemeenten, wier grondgebied aan de toenmalige Zandkreek en het Veerse Gat grensde (acht in getal) en een delegatie van Gedeputeerde Staten, bestaande uit de heren Mes en Van Poelje. Tijdens dit gesprek werd besloten tot het instellen van de „commissie ontwikkeling drie- eilandengcbied" waarvan de heer Mes voox-zitter werd en de heer Van Poelje vice-voox'zitter. Deze commissie kreeg tot taak het totstandbrengen van een vorm van samenwerking tussen de gemeenten en het stimuleren en coöx-dineren van hetgeen kon bijdragen tot een juiste ont wikkeling van het drie-eilandengebied tot recreatiegebied. Dit, aldus de heer Van Geesbex^gen, getuigt van visie van de provincie. Een gesprek, ruim 4 jaar voor de totstandkoming van het Veerse meer. Op 27 mei 1966 nam de heer Van Poelje de voorzittershamer van de heer Mes over, wat eigenlijk een vreemde zaak is, aldus nog steeds de heer Van Geesber gen, omdat u binnen het college van Gedeputeerde Staten nimmer de porte feuille van recreatie beheerde. Na dit gesprek, dus nu ruim vijftien jaar geleden, kunnen wij tevx-eden, maar nog niet voldaan zijn. Veel is er sinds dien verandei-d en tot stand gebracht: er zijn jachthavens gebouwd, eilanden op gespoten, bungalow- en dagrecreatieter reinen aangelegd, de bevaarbaarheid is verbeterd, er zijn campings- en horeca bedrijven gevestigd, koi-tom er is een watex'sportcentx-um gecx-eëerd, dat de toets der kritiek kan doorstaan. Het Veerse meer was en is een pionier- gebied in de delta en u bent één van de pioniers met de meeste dienstjaren, maar ook een pionier bezield door een bewogenheid voor de sociaal-zwakkeren., getuige ook het feit, dat u een groot voor stander bent om het 30 hectaren grote tex-rein aan de Schotsman Ruiterplaat te bestemmen voor sociaal toerisme, waar door dus ook diegenen een kans krijgen die niet bij machte zijn een groot bedx'ag te fourneren voor een tweede woning. Namens alle aanwezigen dankt de heer Van Geesbergen de scheidende voorzitter voor alles wat hij voor het Veerse meer en voor zeer velen gedaan heeft. Deze dankwoorden laat hij vergezeld gaan van een elektrisch scheerapparaat en een platenbon van honderd gulden. Ook directeur Huijsman voelt zich ge roepen een kort woord van afscheid en dank tot de scheidende voorzitter te spreken. Hij doet dit als „werknemex-" en als chef van het kleinste px-ovinciale bedrijf. Hij heeft onder voorzitter Van Poelje een bijzonder prettige werkkring gehad en de opkomst van het Veerse meer en de deze vregadering bekend ge maakte verdere ontwikkeling laat zich voor wat de gemeenten en zaken betreft, nauwelijks in miljoenen uitdrukken. Hij zal aan de voorzitter steeds een aange- ïxame herinnering bewaren als een goed werkgever en een humaan mens. Als blijk van zijn erkentelijkheid overhandigt hij de scheidende voorzitter een prachtige vergroting van een foto van Cor de Buck uit Veere, die de rust en ruimte van het Veerse meer-gebied simboliseert. Hierna dankt de heer Van Poelje de sprekers en zegt daax-bij, dat, wanneer men zijn bewind zou afwegen naar het aantal opgeheven bootdiensten, het een slecht bewind moet zijn geweest. Maar gelukkig is er bijna altijd iets beters voor in de plaats gekomen. Alleen Hoedekens- kerke Terneuzen niet, maar dit was onafwendbaar. Verder dankt hij alle per sonen en instellingen, met wie hij in zijn functie als voorzitter te maken heeft gehad. Met goede medewex-kers moet ex- iets goeds tot stand komen. Gelukkig is bij de nieuw aangewezen voorzitter, de heer A. L. van Geesbergen, de bereidheid en bekendheid aanwezig voor een verdere recreatieve uitbouw van dit mooie gebied. Als kapitein van een eigen schip en nu als recreatie vlootvoogd hoopt hij dat de heer Van Geesbergen de bemanning een extra oor lam niet zal onthouden en hoopt hij dat de toekomst van het Veerse meergebied even glad zal vex-lopen als dat hij zich hoopt te scheren met het ter geschenke gekregen scheerapparaat. Na deze woorden aanvaardt de heer Van Geesbergen het voorzitterschap van het x-ecreatieschap Het Veerse Meer en belooft hij zijn uiterste best te zullen doen en blij te zijn als hij de hoogte mag bei-eiken varr de heer Van Poelje. Tot onder-voorzitter van Het Veerse Meer is door Gedeputeerde Staten aan gewezen de heer mr. J. P. Boersma. KORTGENE Geboren: 17 febx\ 1972: Hendx-ika Jan- ny Levina, d.v. Cornells J. Schrier en Johanna van der Heijde; 19 febr. 1972: Marcel José, z.v. Cornelis J. Dieleman en Hendrina S. Coomans. Ondertrouwd: 4 febr. 1972: Hubrecht van de Visse, 23 jaar te Goes en Marian ne W. F. Welleman, 20 jaar; 11 febr 1972: Dingenis J. Seriex-, 22 jaar en Janna M. Blok, 19 jaar. Gehuwd: 11 febr. 1972: Jacobus B. Schog, 21 jaar te Borsele en Maria S. de Fouw, 19 jaar; 25 febr. 1972: Dingenis J. Sex-ier, 22 jaar en Janna M. Blok, 19 jaar. Overleden: 5 febr. 1972: Thomas J. J. Geelhoed, 82 jaar, echtg. van P. Karman; 8 febr. 1972: Magdalena A. van Damme, 70^ jaar, echtg. van D. C. Schippers; 20 febr. 1972: Arie Markusse, 70 jaar, echtg. van J. Goudswaard. DIENSTEN ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter 't Hart, tel. (01107) 3 38 en dokter Janssen, tel. (01108) 319. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland MAART hoogwater 10 vrijdag 9.45 22.24 11 zaterdag 11.07 23.44 12 zondag 12.17 13 maandag 0.45 13.17 14 dinsdag 1.33 14.02 15 woensdag 2.10 14.41 16 donderdag 2.47 15.18 voor zondag 12 maart 1972 Ned. Ilerv. Kerk Colünsplaal 10 uur gemeensch. dienst met de Geref. Kerk, voor ganger ds. P. Blokland en 2.30 uur de eerw. heer cand. v. d. Meer, 's Gravenzande. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Ph. M. Becht. Ncd. Herv. Kerk Kats 10.30 uur da. A. M. Attema. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. J. D. de Boer. Ned Herv Kerk Wissenkerke 10 uur ds. G. A. Zuidam en 2.30 uur hervormd. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak (bid stond voor gewas) en 2.30 uur ds. Hilhorst. Geref. Kerk Kamperland Geen opgaaf ontvangen. Geref. Kerk Wissenkerlce 10 uur ds. Blokland en 2.30 uur herv. predikant. Geref. Kerk Colünsplaat 10 uur gecomb. mevr. Groot en 2.30 uur ds. Blokland. Geref. Kerk Geersdük 10 en 2.30. uur ds. Rienstra. Vrijgemaakte Geref. Kerk, Kamperland, Veerweg 53. 10 uur ds. Poelman (viering H. A.) en 2.30 uur ds. Poel man (collecte kerk). Geref. Gem. Colünsplaat 10 en 3 uur ds. C. Molenaar. Geref. Gem. Kamperland 10 uur leesdienst en 6 uur ds. Molenaar van Kapelle- Biezelinge. Geref. Gem. Kortgene 10. 2.30 en 6 uur leesdienst Jan Vos en Marjanne de Looff gaan trouwen op 22 maart a.s. om 14.00 uur in het gemeentehuis te Kortgene Kerkelijke inzegening om 14.45 uur in de Ned. Herv. Kerk te Colijnsplaat door de weleerwaarde heer ds. E. G. Boesenkool. Receptie van 18.00 - 19.30 uur in dorpshuis De Brug te Colijnsplaat. Toekomstig adres Wil- helminastr. 6, Kortgene. Te koop gevraagd 75 cent per kilo betalen wij voor uw oude 78- toeren grammofoonplaten Brieven aan Postbus 9710, Den Haag. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, onze geliefde en zorg zame vader, behuwd-, groot- en overgroot vader Govert Leendertse (weduwnaar van S. A. Bareman), in de ouderdom van 91 jaar. Kamperland: J. L. Leendertse. E. H. Leendertse - Uyl. Voorschoten: N. J. Haringman - Leendertse. H. M. Haringman. Steenbergen: J. S. Geluk - Leendertse. J. J. Geluk. Klein- en achterkleinkinderen. Rilland-Bath, 7 maart 1972. „Werfkampen". Condolatie-adres: J. L. Leendertse, Camper- landpolder 10, Kamperland. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op vrij dag 10 maart, des namiddags om 2 uur, vanaf het De Casembroothuis te Kamperland. SUIKERPATIËNTEN Een verrassend grote keus in alles wat uw dieet vollediger en smakelijker maakt. Korte PolftS^MtddoIbwrs volop porkttr/wloU Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het plotseling overlijden van onze lieve vader en opa Marius de Regt, betuigen wij onze harte lijke dank. Fam. S. J. de Regt. Wissenkerke, maart 1972. De afdeling Noord-Beveland van het Rode Kruis organiseert op woensdag 15 maart een te Colijnsplaat in het dorpshuis „De Brug" van 79 uur. Elke Noord-Bevelander tussen 18 en 65 jaar kan hier een halve liter bloed afstaan. In twijfelgevallen raadplege men zijn huisarts. Aanmelding kan geschieden aan het dorpshuis, bij de plaatselijke huisarts en bij het secretariaat, Tel. 01199 - 3 94. Extra bus vanuit Kamperland om 7 uur bij garage Lamain, Wissenkerke bushalte Voor straat 7.10 uur, Geersdijk 7.45 uur, Kortgene 7.50 uur, Kats 8.05 uur. De bus vervoert na afloop de donors weer huiswaarts. De donors van Colijnsplaat wordt vriendelijk verzocht indien mogelijk zich het eerst aan te melden. Kon. muizekvereniging E.M.M. geeft een UITVOERING op dinsdag 14 maart in „De Stadswijnkelder" te Kortgene, m.m.v. drumband, majorettes en accor deonorkest W.I.K. uit Wissenkerke. Aanvang 7.30 uur. Entree 1.50. TE KOOP GEVRAAGD: Ook kleine objecten- Oud of bouwvallig geen bezwaar. Inlichtingen: aan RODELKO N.V. Markt 8, Veere, Tel. 01181 -279-362. Inwoners van Colijnsplaat en Kamperland: Wij tonen onze collectie SCHOENEN EN TEXTIEL op woensdag 22 maart te Colijns plaat in het zaaltje en op donderdag 23 maart te Kamperland in het De Casembroothuis. Folder volgt. W. VERBURG Sport Camping Textiel Schoenen Kortgene Telefoon 01108 - 4 18. In ons bedrijf is er plaats voor EEN NETTE MEDEWERKSTER Wij bieden prettig afwisselend werk, een 5-' daagse werkweek en een goed loon. Sollicitaties aan Zuivelbedrijf I. A. DE REGT, Veerweg 36, Kamperland, Tel. 01107 - 2 56. BssmmsBauza& t &NGE LANGE DELFT 19, MIDDELBURG.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 2