NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD mi Plonvier heeft DE schoenen Ook oostelijk deel Veerse meer straks in exploitatie HENGELWEDSTRIJD No. 3493 Donderdag 9 maart 1972 75e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprüs 4,50 per half jaar. Franco per post 19,per jaar. Advertenties 18 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wü geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Als ze begint te schelden, grijpt Span- huis zelf in. Hij pakt zijn vrouw beet en neemt haar zonder een woord te spreken mee naar de huiskamer. Als de deur achter haar dichtgeslagen is, hoort Pleu- nie haar in alle toonaarden tekeer gaan. Maar het kan haar nu niets meer schelen. Er is een kontrakt opgemaakt bij de notaris. Jaap en Pleunie hebben een groot deel van hun geld in de garage gestoken. Beiden zijn nu gelijk compagnon van Henk en Berendien. Zodoende zijn de verhoudingen meteen gelijkgetrokken. Henk zal de zakelijke leiding behouden; Jaap zal het opzicht hebben in de ga rage. Samen zullen zij in staat zijn het bedrijf verder omhoog te werken. En de vrouwen zullen elk hun eigen huishouden hebben. Misschien zullen ze wel eens moeten invallen in het bedrijf. Bij de pompen in de avonduren. Of met de ziekenauto mee. Dat is altijd mogelijk in een bedrijf als dit. Maar Berendien is van alle markten thuis en rijdt ook wel eens taxiritten, als een der chauffeurs vrij is. Daar ziet ze helemaal niet tegen op. En Pleunie kan immers ook rijden? Bovendien heeft ze garage-ervaring in haar betrekking bij Plantema opgedaan. Ze is geen onbekende in dit vak. Vorremans is weer vertrokken. Hij heeft aanmerkingen gemaakt op de aard van de werkzaamheden, die hij moet ver richten. In korte tijd is hij driemaal mee geweest met Brink, om met de takelwa gen auto's weg te slepen naar de garage. „Daarvoor ben ik geen monteur gewor den," is zijn betoog, als hij in het kan toortje vertelt, dat hij niet meer van plan is mee te gaan. Henk Garreveer heeft al lang genoeg van dit eigenwijze mannetje en vertelt hem op rustige toon, dat hij beter een andere baan kan gaan zoeken, want dat hij hier de volgende week voor het laatst is. Zijn plaats is ingenomen door een nieuwe monteur, een oude collega van Jaap. Hij heeft geen diploma's, maar na een week heeft iedereen geconstateerd, dat die jongen het „in zijn vingers heeft," zoals Brink dat pleegt uit te drukken. Derhalve geen slechte ruil. Op de huwelijksdag der beide paren blijven de garagedeuren dicht. Bij de pomp hangt een groot bord: „Wegens huwelijk heden gesloten." Die éne dag moeten de automobilisten dan maar er gens anders tanken. Loorkens heeft aan geboden die hele dag pompdienst te doen, maar daar wil Henk niet van weten „Als wij trouwen, is het een feestdag voor ons hele bedrijf, dus voor alle personeels leden, geen enkele uitgezonderd." Twee bruidjes in het wit, twee statig geklede bruidegoms. Het halve dorp is uitgelopen, want zo'n dubbel huwelijk zie je niet iedere dag. Langs de wegen, waarlangs de stoet zal gaan, staan rijen mensen., Het is een mooie, zonnige dag in het begin van september. Wederzijds is er niet veel familie, maar Henk en Beren dien bemerken nu pas, hoeveel vrienden en kennissen ze hebben. Daarom wordt het voor hen een onvergetelijke dag. E- venzo voor Jaap en Pleunie. Want zij delen immers mede in de vreugde van de beide anderen. In de enige grote zaal, die het dorp rijk is, wordt na de huwelijksplechtigheid feest gevierd. Er is een bandje en er kan gedanst worden. Er is een uitgebreid di ner, terwijl een conferencier de stemming er in weet te brengen. Halverwege de avond zijn Henk en Pleunie plotseling verdwenen. Ze hebben handig gebruik gemaakt van een spel letje op het toneel, dat de conferencier organiseert. Aller aandacht is gevestigd op de zogenaamde zang wedstrijd, die hij tot stand heeft gebracht tussen twee achttallen. Als beide „verenigingen" hun eigen lied tegelijk zingen, is het een oor verdovende cacophonie en in deze paar minuten verdwijnen Henk en zijn jonge vrouw door een achterdeur. Brink heeft ervoor gezorgd, dat de grote blauwe auto rijklaar is. Een handdruk en dan rijden ze weg in de donkere avond. Langs de garage, die in het duister ligt, bij de door Gerrit Fransen pompen met gedoofde lichten en niet ontstoken lichtreclame, brengt Henk zijn wagen handig op de autoweg. Dan drukt hij het gaspedaal diep in. Ze hebben een paar honderd kilometer voor de boeg. Pleunie zit naast hem, de handen in de schoot, voor zich uit te turen. „En hoe voelt mevrouw mijn echtge note zich wel?" vraagt bij schertsend. „Heerlijk, jongen. Het was een fijne dag met een nog prettiger avond, maar ik voor mij ben blij, dat we de drukte konden ontvluchten. Want.ze legt haar hand even op zijn arm.„nu ben ik maar het liefst met jou alleen." „We gaan er veertien dagen fijn van genieten, mijn alles," zegt hij met tril lende stem. „Dat jij nu mijn vrouw bent. Ik kan het haast niet geloven „Toch is het zo." Ze lacht even. „Ho pelijk geen spijt?" Hij knikt enkele malen. „Nou, en of." Ze kijkt hem van terzijde aan. „Hij zegt wat." „Ja, liefje, spijt omdat ik je niet wat jaartjes eerder leerde kennen. Hartje van me, daarom hebben we heel wat schade in te halen, vind je ook niet?" Pleunie gaat even tegen hem aanliggen. „Daar zullen we voldoende tijd voor heb ben, mannetje.." Enkele uren later gaan Berendjen en Jaap met de armen om elkaar de trap op naar hun slaapkamer. De klok wijst ver na middernacht, maar het feest was ook zo leuk en dan is het sneu voor de anderen om weg te gaan. Dus zijn ze tot het einde toe gebleven. Maar nu ver langen ze naar elkaar. Er zijn geen woor den voor nodig om te vertellen, hoeveel ze van elkaar houden. Af en toe staan ze stil om elkaar te omhelzen. Maar bij de deur pakt Jaap zijn vrouw op en loopt met haar over de drempel. „Dat brengt geluk," zegt hij. Berendien ligt stil in zijn armen. Hij drukt zacht zijn lippen op de hare en kijkt zijn vrouw met een blik van on eindige liefde aan. Ze beantwoordt zijn kus met half geopende lippen. „Liefste. fluistert ze. Voorzichtig zet hij haar weer neer. „Mijn vrouw.." Zijn stem klinkt haast eerbiedig. „Mijn heerlijke vrouw.ik zal je aanbidden en liefhebben.." Ze loopt bij hem vandaan en sluit de overgordijnen. Daarna knipt ze een klein lampje aan boven de toilettafel. In de grote spiegel kijkt ze naar hem. Er zijn een paar vurige plekken op haar wangen. Ze staat daar en wacht af. De vrouw, die bereid is haar bruidegom te ontvan gen. Langzaam loopt hij op haar toe. Als hij achter haar staat, ziet hij, dat de kleur op haar wangen dieper rood wordt. Zacht sluit hij haar van achteren in zijn armen en kust haar in de hals. „Kom, mijn schat, nu gaan we ons geluk beleven." Met een ruk draait ze zich om, haar volle armen slingeren zich om zijn hals en ze trekt zijn hoofd heftig naar zich toe. Ze perst haar lippen op de zijne. „Eindelijk, lieve jongen., wat heb ik naar dit ogenblik met jou verlangd.." EINDE. In de openbare algemene vergadering van het Recreatieschap „Het Veerse Meer", j.l. maandagmorgen in Rotisse rie „Het Veerhuis" te Wolphaartsdijk gehouden, kwamen twee belangrijke pun ten ter tafel. Het eerste punt was de mededeling van voorzitter M. J. van Poelje over de op heffing van de bevriezing van het oos telijk deel van het Veerse meer en het tweede punt was de commando-wisseling in de voorzitters-dlunctie. Ter vergadering werd bekend gemaakt, dat van de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk be richt is ontvangen, dat een rijkssubsidie ad 75% zal worden toegekend in de kos ten van een tweetal projecten, n.l. het maken van 250 strekkende meter aan legsteiger aan het eiland de Haringvreter (geraamde kosten 122.000.en het ma ken van drie trailerboothellingen, n.l. één op de Schotsman Ruiterplaat, één op de Goudplaat en één bij De Piet (ge raamde kosten 210.000. De vreugde over deze subsidietoeken ning werd echter ietwat getemperd door een daarna ontvangen brief van de reeds genoemde staatssecretaris, waarin hij meedeelt, dat deze toezeggingen niet steeds in het door het recreatieschap ge wenste jaar kunnen worden gehonoreerd. Met andere woorden: er moet rekening mee worden gehouden, dat op finanicële gronden de uitvoering van deze projec ten wellicht een jaar zal moeten worden opgeschort. Toch heeft het recreatieschap inmiddels de provinciale waterstaat op dracht gegeven de projecten besteks- klaar te maken, terwijl aan de staats secretaris is verzocht de subsidietoezeg gingen in ieder geval in 1973 te hono reren, omdat beide projecten zeer urgent zijn, in het bijzonder de trailerboothel lingen. Ten tijde van het bezoek van staats secretaris Vonhoff aan het Veerse meer, in september vorig jaar, waarbij hij twee nieuwe eilanden van een naam voorzag, is er bij de staatssecretaris op aange drongen een spoedige recreatieve ontwik keling van het oostelijk deel van het Veerse meer te willen bevorderen. Dit verzoek is in december nog eens sohrif- telijk herhaald. Naar aanleiding van deze verzoeken heeft de heer Vonhoff zich tot de minis ter van verkeer en waterstaat gewend met het verzoek de Deltadienst de uit voering van de onderdelen 7 tot en met 10 van het basisplan van het Veerse meer te doen realiseren. Dit houdt in, dat deze uit te voeren werken volledig gefinancierd zullen wor den door het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk en dat er nauw overleg gepleegd zal worden bij deze realisering met het recreatie schap. De inhoud van deze toezegging is, dat er twee eilanden gemaakt zullen worden oostelijk van de Goudplaat, één eiland westelijk van Wolphaartsdijk, als onder deel van het Schelphoek-project dus en één eiland ten noorden van de Zuidvliet- polder, oostelijk van Wolphaartsdijk. Uit deze toezeggingen peurde voorzitter Van Poelje de volgende drie conclusies: a. de achterwaartse verbinding van het Sloe zal niet door het Veex'se meer ko men, behoudens misschien een spuika- naal; b. beroepsvaart en pleziervaart be hoeven elkaar geenszins af te stoten en c. door de aanleg van het eiland weste lijk van Wolphaartsdijk zal het Schelp hoek-project in grote mate worden ge diend. Burgemeester Evers van Kortgene brengt hierna dank voor de bemoeienis sen van het dagelijks bestuur die tot deze ontwikkeling hebben geleid, waar bij de heer G. J. Eshuis van Goes zioh aansluit. Laatstgenoemde dringt er bo vendien bij het bestuur op aan nu toch vooral spoed te betrachten met het te herziene basisplan, waarop onder-voor zitter A. L. van Geesbergen zegt, dat de technische adviescommissie hoopt, dit herziene basisplan nog dit jaar aan het bestuur te kunnen aanbieden. De heer J. A. A. Mol van Veere vindt de aanleg van al deze nieuwe eilanden wel prachtig, maar zou de gevaarlijke oeverafkalvingen tooh ook graag een halt willen toeroepen. Directeur H. P. Huijsman zegt hierop, dat van C.R.M. dezer dagen juist bericht is ontvangen dat door Rijkswaterstaat, met een 100 procentige subsidie, de af kalving bij Vrouwenpolder, voorzover dit mogelijk is, hersteld zal worden. Ook de verbinding tussen het Aardbeienei land en de Haringvreter is gefiateerd. Eén onzeker punt blijft bij dit alles nog bestaan, aldus de directeur: het beheer van de oevers is nog onzeker. Tot in het kabinet toe zijn daarover besprekingen gevoerd. Wordt het een beheer van C.R.M. met het Veerse Meer of een beheer van landbouw en maatschappij samen met de Heide mij? Jammer vindt de directeur het ook, dat met name van de raad van Veere nog nimmer enig plan ter tafel is gekomen met betrekking tot die oever afkalving noch enige suggestie daartoe. Op zaterdag 4 maart 1972 hield de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging voor haar leden de eerste competitie wedstrijd van dit jaar. De wedstrijd die gehouden zou worden aan de zeedijk van de oud-Noord-Bevelandpolder kon daar ter plaatse niet doorgaan vanwege de lage waterstand. Zo moesten de 61 deelnemers die voor deze wedstrijd had den ingeschreven uitwijken naar de in laag van de Vlietepolder te Wissenkerke, waar de onderlijnen werden uitgegooid. Gezien de geringe vangsten van de laatste weken, waren de verwachtingen niet erg hoopvol gestemd. Na afloop van deze wedstrijd bleek het allemaal nogal mee te vallen. Er werden in totaal 104 bovenmaatse- en 13 ondermaatse vissen gevangen, die 20.980 punten opleverden. Het viel bij deze wedstrijd wel op dat er zo weinig ondermaatse vissen werden gevangen en dat de bovenmaatse zo ruim aan de maat waren. Als px-ijswinnaars werden tenslotte aan gewezen: 1. K. Begthel, Geersdijk 1670 pnt 2. G. de Back, Middelbux-g 1350 pnt 3. Adr. Versluis, Colijnsplaat 1010 pnt 4. M. Zuijdweg, Kampexiand 935 pnt 5. A. van Hooydonk, Halsteren 910 pnt 6. C. P. v. d. Moere, Colijnsplaat 900 pnt 7. J. Lamse, Colijnsplaat 760 pnt 8. W. Bosselaar, Wissenkerke 655 pnt 9. P. Lems, Colijnsplaat 565 pnt 10. J. J. de Haze, Kamperland 560 pnt 11. D. Broekhoven, Kamperland 555 pnt 12. Leo Bakker, Wissenkerke 850 pnt 13. J. Nijsse, Kortgene 545 pnt 14. P. J. v. d. Moere, Kampex-land 540 pnt 15. W. Mennes, Bergen op Zoom 520 pnt 16. J. C. Th. de Kam, Kamperl. 500 pnt In café „Juliana" te Colijnsplaat wer den na afloop door voox-zitter P. van de Vreugde de prijzen uitgereikt. Een tafel vol prachtige prijzen toonde weer eens aan dat het bestuur weer een flinke gx-eep .had gedaan in de kas van de pen ningmeester. De voox'zitter dankte de deelnemers voor hun opkomst. Hij vond dat de vangsten niet tegen gevallen wa ren en dat de start goed was geweest. De volgende wedstrijd zal plaats vin den op 1 april 1972 te Kamperland. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 2 febr.: Renata, dochter van Van der Maas. P. A. en van Wattel, D. A.; 11 febr.: Alice, dochter van Heijstek, M. en van Geelhoed, M. B. Ondertrouwd: 5 febr.: Leendertse, Hen drik Adx-iaan, oud 33 jaar en Filius, Elisabeth Anna, oud 28 jaar en wonende te Dronten. Getrouwd: 18 febr.: Van Schaik, Pieter Jan Karei, oud 23 jaar, wonende te Ka- pelle en Bouterse, Yvonne Marianne, oud 20 jaar. Overleden: 4 febr.: De Smit, Cornelis Jacobus, oud 82 jaar, echtgenoot van Goudswaax-d, Neeltje; 4 febr.: De Regt, Maxrius, oud 77 jaar, weduwxx. van De Kam, Pietex'nella Lena; 16 febr.: Brüesch, Bertha, oud 59 jaax-, echtgenote van Van Winden, Leendex-t. Kruiswoordpuzzel no. 268 Horizontaal: 2. gevat - 7. insekt - 9. op stootje - 10. vinger - 12. drietal - 13. voorgerecht - 14. jongensnaam - 16. houten drinkgerei - 17. uitschot - 18. stoot 19. godsdienst (afk.) - 20. jongensnaam 22. behoeftig 24. wortel - 25. godin 28. roem - 31. niet helder - 34. reeds - 35. windrichting (afk.) - 36. yogel - 41. over tocht - 45. aanwijzend vooxmaamwoord 46. soort - 47. snijwerktuig - 48. de lezer heil (lat. afk.) - 49. persoonlijk voor- naamwoox-d - 50. geneesmiddel - 52. wa terkering - 54. mak - 56. franse onder grondse - 57. gebruik in kleding - 58. 100 jaar - 60. vrucht - 61. mannelijk dier 63. vrouw - 64. rivier in*Frankrijk. Verticaal: 1. ton - 3. beschonken - 4. zangnoot - '5. plaats in Geldexdand - 6. deel van de mond - 7. lekkernij - 8. van het heilige x-oomse rijk (lat.) 10. schrijf behoefte - 11. vochtig - 15. peulvx-ucht 17. schaaldier - 19. hex-kauwer - 21. on- vx-uchtbaar - 23. bijna - 24. onmeetbaar getal - 26. dus (eng.) - 27. getij - 29. bex-g 30. groot water - 32. verlangen - 33. nauw - 37. eer - 38. en dergelijke (afk.) 39. nachtvogel - 40. uit het westen - 41. eex-ste openbaarmaking van iets nieuws 42. vaartuig - 43. vaax-tuig (afk.) - 44. opgeld - 47. hemellichaam - 51. berg plaats -' 53. bedorven - 55. inhoudsmaat 57. graaf diertje - 59. bijenprodukt - 62. water in Frieslaxxd. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 267 Horizontaal: 1. spek - 4. PTT - 7. straal 13. ore - 14. kerel - 16. aax-de 17. naad 19. lariks - 21. non - 22. Ad - 23. reine 25. Ko - 26. toe - 28. aks - 30. er - 32. NS - 33. pantalon - 36. eg - 37. sabel 39. stola - 40. eter - 42. na - 43. e.o. 45. ster - 46. garen - 48. rotor - 50. en 51. ondex'rok - 52. Ur - 54. du - 55. net 57. ijle - 60. p.s. - 62. gevel - 64. ijl 65. kor - 67. Sahara - 69. lama - 71. elite - 73. satan - 74. Bea - 75. relaas 76. Isx\ - 77. tent. Verticaal: 1. sonate - 2. prado - 3. eea 4. pelikaan - 5. trans - 6. tere - 8. tas 9. ra - 10. Arno - 11. Ado - 12. lens 15. li - 18. dr - 20. kg - 24. ea - 25. krats 27. engerd - 29. palet - 30. ets - 31. Polen 33. pe - 34. loterij - 35. nar - 36. etang 38. bax-ok - 40. ego - 41. reeds - 44. ooievaar - 47. NRU - 49. ok - 53. gelaat 55. nerts - 56. te - 58. lijmen - 59. aker 60. pril - 61. ja - 62. gaai - 63. 11 - 66. ole - 67. sea - 68. hs - 70. Abe - 72. ta. Ga n ze poortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 1