Raadsvergadering Wissenkerke i t i t iik Gegarandeerd: geen watervrees. Wordt het wegverkeer gevaarlijk CERTINAO FOUNDATION en B.H.'S OPEN HUIS voorlichtingsavond Jansen Huizen en Fa S. Kodde Zo „DE GOUDSMID" Stijging overnachtingen tot 440.000 in 1971. Aanvragen rijks voorschotten en bijdragen voor de woningbouw in 1972. In de j.l. maandagmiddag gehouden raadsvergadering waren de leden Sandee en Koole met kennisgeving afwezig. Na opening door de voorzitter, burgemeester Wisse, worden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld en een aantal ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. Voordat men aan de agenda begint, doet de voorzitter een aantal medede lingen. Hierin zegt hij o.a. dat de wo ningbouw langzaam maar zeker van de grond gaat komen. Zo zijn er in het af gelopen jaar te Wissenkerke 10 keuze woningen en 12 be jaar den woningen ge reed gekomen en zijn er te Kamperland 10 woningwetwoningen en 2 particuliere woningen in aanbouw en te Wissenkerke ook 2 particuliere woningen. Het niet vrijgeven van leegkomende woningen voor zomerbewoning gaat nu zijn vruch ten afwerpen, zo kan men in de kernen Wissenkerke en Kamperland constateren. Dat de gemeente Wissenkerke een re creatiegebied van betekenis aan het wor den is, komt overduidelijk tot uitdruk king in het aantal overnachtingen. Wa ren er in 1965 nog maar 183.000 over nachtingen, dit steeg via 271.000 in 1966 tot 384.000 in 1970. Het afgelopen jaar 1971 is dit aantal nog belangrijk toege nomen, en wel tot 440.000. De voorzitter is verheugd met deze toename, maar realiseert zich ook, dat deze schoksge wijze toename ook gevaren in zich bergt. In dit verband wijst hij op de watervoor ziening in de zomermaanden. In een kor te spanne tijds neemt het gebruik van leidingwater enorm toe en dit stelt bij zondere eisen aan de Waterleidingmaat schappij, die dan ook bezig is haar voor zorgen voor het a.s. seizoen te treffen, door aan de Prinsendijk het opjaagsta- tion te vergroten. Ook de verontreini ging van het oppervlaktewater stelt haar specifieke voorzieningen, voor wat be treft de zuiveringsinstallaties, die slechts een klein aantal maanden per jaar op volle capaciteit kunnen werken en de rest van het jaar daar ver benenden blijven en toch ook dan naar behoren moeten blijven functioneren. Verheugd is de voorzitter ook nu eens een toename van de bevolking te kunnen vermelden. Het is nog maar een toename met 12 personen, doch het is een omkeer. De grond voor het gedeelte nieuwe be stemmingsplan te Kamperland is nu in eigendom verkregen en met het maken van bestek en tekeningen voor het bouw rijp maken is een aanvang gemaakt. Het maken van de douches enz. op het jachthaventerrein is gegund aan de fir ma Van Hee te Kamperland, die op zich genomen heeft deze werkzaamhe den voor het seizoen klaar te hebben. De voorzitter maakt hierbij de aanteke ning, dat op een vergadering van het Veerse Meer is uitgekomen, dat de lig- plaatsgelden in de jachthaven van Kam perland de laagste zijn van alle jacht havens in het Veersemeer-gebied. Met Rijkswaterstaat is een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van ver lichting van de haveningang van Kam perland. Deze mogelijkheid is inderdaad aanwezig, door het plaatsen, aan beide zijden van de haveningang, van palen met daarop aangebracht z.g. Scotch- lights. Daar het plaatsen van deze palen de haveningang zou versmallen, zal eerst de ingang door uitbaggeren verbreed die nen te worden. De totale kosten worden geraamd op 20.000. Van verschillende zijden, aldus de voorzitter, is al eens gevraagd naar de mogelijkheid van aanleg van een voet gangerstunneltje op het eind van de Molenweg. Dit in verband met de in tensivering van het verkeer daar,, wan neer de wegaansluitingen gereed zullen zijn. Er is een kostenbegroting gemaakt en die valt heus niet mee, en is voor de gemeente niet haalbaar. De begroting van dit tunneltje kwam uit op een be drag van 230.000, In het kader van aanvullende werken zijn op De Banjaard een tweetal per sonen te werk gesteld, waarvan het ar beidsloon door het rijk wordt vergoed. Een aanvraag is nu ingediend om de sloop van een aantal krotwoningen ook onder aanvullende werken te laten val len, wat dan ook door het rijk zou wor den bekostigd. Over enkele weken zal er wederom een raadsvergadering worden uitgeschreven, waarin dan de ontwikkeling van de Schotsman-Ruiterplaat en de Midden standscommissie ter sprake zal komen. Van de ANWB is bericht ontvangen dat bij de kruising op de z.g. „weg van Hoveijn" de bewegwijzering naar Geers- dijk zal worden aangebracht. Tot slot van zijn mededelingen zegt de voorzitter, dat door een bouwmaatschap pij beloofd was dat met de middagpost een schrijven binnen zou komen, waarin genoemde maatschappij schriftelijk zou verklaren voor eigen rekening en risico een aantal (21) koopwoningen te Geers- dijk te bouwen. Daar beloofde brief nog niet was binnengekomen, wilde de voor zitter zich hiérover nog niet verder uit laten. De hierna aan de beurt komende agen dapunten worden alle zonder op- of aan merkingen van de aanwezige leden goed gekeurd. Wij noemen hiervan: deelne ming aan de gemeenschappelijke regeling Sociaal Administratief Centx-um, het on bewoonbaar verklaren van de woning Weststraat 16 te Wissenkerke, het ver huren van een perceeltje grond aan de heer L. Sandee te Kampei-land, het toe kennen van een uitkering ineens in ver band met nacalculatie trend 1971, het aanvragen van rijks voorschotten en rijks bijdragen voor de in 1972 te bouwen wo ningen, het wederom voor één jaar ver- hui-en van een stukje grond langs het havenkanaal te Kamperland aan de heer J. J. de Kam en het nemen van een vooi'bereidingsbesluit ten aanzien van kampeertex-rein „De Molenhoek" te Kam perland, waardoor daar reeds begonnen kan worden met de bouw van een toilet gebouw. Dit terrein wil men verder uit breiden, waardoor ook een zuiveringsin stallatie nodig wordt, maar daar voor het benodigde terrein nog geen bestem mingsplan aanwezig is, wordt deze pro cedure gevolgd, waardoor men reeds van start kan gaan. In de rondvraag vraagt het lid Meu- lenberg of het mogelijk is bij de afbraak van een garage in het „slop" de alsdan vrij komende grond te bestemmen voor parkeerterreintje. De voorzitter zegt dat b. en w. in eerste instantie gedacht heb ben aan een groenstrook je aldaai-, maar dat ze het voorstel van Meulenberg in overweging zullen nemen. Het lid Remijnse vraagt naar de defi nitie van „ingekomen stukken", waar op de voorzitter ten antwoord geeft, dat dat alle brieven zijn, die aan de raad ge richt worden, dus niet die voor b. en w. bestemd zijn. Het lid P. de Regt vraagt of er al iets bekend is over de aanleg van de nieuwe jachthaven te Kampei-land. De vooi-zit- ter zegt dat dit plan in het Basisplan van het Veei-se Meer is opgenomen en dat het van daai-uit voor subsidie 1973 zal worden voorgedi'agen. Hij vermoedt dat de kans groot is dat voor dit object het rijk geen subsidie meer beschikbaar zal stellen, en, als de aanleg van bedoel de haven doorgang zal vinden, men het dan in vei-hoogde liggelden zal moeten vinden. De Regt vraagt verder hoe het staat met de bouwaanvi'age voor de Schots man-Ruiterplaat en Rancho Grande. De vooi-zitter geeft hem ten antwoord, dat voor eventuele nieuwe aanvragen de om wonenden gehoord dienen te worden. Dit gehele object zal door de voorzitter in de eerstvolgende vex-gadering uitvoerig ter spi-ake gebracht worden. De opi-it naar de Schotsman is een volgende vraag van De Regt, waarop de voorzitter zegt, dat verbetei-ingen van deze oprit aan gemeentewerken is opge dragen. Het blijft echter bij een vei-bete- ring, daar straks de officiële weg daar heen achterom Kamperland zal lopen en deze weg dan alleen maar bereden zal worden door fietsers. Het wandelpad door de duinen, aldus De Regt, is zwaar verzakt en behoeft no dig herstel. De voorzitter zegt dat dit wandelpad inderdaad bij de gemeente in ondex-houd is en zal laten onderzoeken wat er aan gedaan moet worden. Tot slot vraagt De Regt naar de mo gelijkheid van het aanbrengen van wa ter op de ijsbaan van Kamperland. De voorzitter zegt dat dit geen eenvoudige zaak is. Door de voorzitter van de ijs- club is hij daarover ook al benaderd en bleek toen, dat het water van achter het koelhuis gehaald moest worden, dus 1,5 km vex-wijderd. Zoveel slangen heeft de brandweer niet en op een suggestie uit de raad wat slangen van b.v. Kort- gene te lenen, antwoordt de voox-zitter, dat de brandspuit niet zwaar genoeg is om het water over zulk een lange af stand te transporteren. Ook de suggestie van De Groote het zwembadje in de win ter voor ijsbaan te bestemmen, kan geen genade vinden, daar dit water zout is. Het lid A. B. de Groote vraagt naar de mogelijkheid de op- en afx-itten van de weg naar Stroodorp van reflectoren te voox-zien. Hierop antwoordt de voorzitter dat binnen afzienbare tijd alle wegen die op deze weg uitkomen gereconstnieerd zullen worden, waardoor dus vanzelf sprekend aan dit euvel een einde komt. Het lid Van der Maas zegt dat hij een toewijzing van 4 woningwetwoningen voor Geersdijk niet veel vindt, maar na de uitleg van de voorzitter zegt hij dat hij nu kan begrijpen dat een bouw van slechts 4 woningen niet rendabel kan zijn Hij vraagt tot slot, mede in ver band met het recente ongeluk op de kruising van de „weg van Hoveijn" om op dat kruispunt aldaar een verplichte stop te maken. De voorzitter wil dit wel bij de provincie aanhangig maken, maar men is er allen van overtuigd dat een te grote hoeveelheid borden de over zichtelijkheid ook niet ten goede komt. Hiex-na sluit de voorzitter onder dank zegging voor de vlotte behandeling en na voorlezing van het gebruikelijke dankge bed, de vergadering. De afgelopen week gebeurden er 10 verkeersongevallen in Noord-Beveland. Rouw, leed en tranen daalden op ons neex*. Van die ongevallen waren er slechts vier met uitsluitend „blikschade". De ovex-ige zes waren van veel ernstiger aard. Een pex-soon werd dodelijk ge troffen en zes personen moesten met ernstige verwondingen naar ziekenhui zen. Vijf auto's werden totaal vernield en sommige slachtoffers zijn voor ge ruime tijd uitgeschakeld in het arbeids proces, wat financieel en economisch verlies is. Wordt het wegverkeer inderdaad ge- vaarlijker? Een positief antwoord hierop kan niet gegeven worden. Wel kan worden ver meld dat vermelde ongelukkexi plaats vonden onder gunstige weersomstandig heden en door bestuurders met goede plaatselijke bekendheid. Toegegeven wordt dat twee wegsi- tuaties als gevaarlijke kruisingen bekend staan. De wegbeheerders doen echter al het mogelijke om deze kruisingen te be veiligen met alle beschikbare middelen. Vex-keersborden, gevaarslichten en haaie- tanden op het wegdek roepen ons op tot bijzondere voorzichtigheid. Door de politie wordt zoveel mogelijk verkeerstoezicht uitgeoefend en reeds dit jaar werden meer dan 100 personen ge- verbaliseerd wegens fikse verkeersover- tredingen. Hex-haaldelijk blijkt echter dat de ge- vaax-saanduidingen, onverschillig de vorm, niet of niet voldoende in acht genomen worden. Veelal wordt té vluchtig de wegsituatie opgenomen en soms raast men met onvermindex-de snelheid een kruising op. Iedere weggebruiker is echter ver plicht, met in achtneming van de di verse bepalingen, een wegkruising of wegsplitsing met bijzondere voorzichtig heid op te rijden. Dit pleegt men wel in den vreemde te doen, doch naar mate van bekendheid, neemt ook het risico toe. Een greep uit de veel voorkomende fouten is het achte loos oversteken van een straat in eigen woonplaats, te snel rijden, nonchalant van richting veranderen of inhalen, het onvoorzichtig oprijden van een bekend al of niet gevaarlijk kruispunt. Nog te vaak denkt men dat in eigen streek minder gevaarlijk is dan elders. Dit is niet waar, want voortdurend blijkt dat ook ernstige ongelukken ge schieden binnen een betrekkelijke kleine straal der woonplaats van de veronge lukte. Samenvattende kan men stellen dat het wegverkeer gevaarlijker wordt, naarmate de bekendheid van het terrein toeneemt. Rijdt met verantwoordelijkheid, voert de verkeers/gedx-agsr egels correct uit, doch zijt wel medelevend en welwillend. De adjudant-groepscommandant A. M. Westdorp. TWEE PRIJSWINNAARS. In het kader van de Internationale Jeugdprijsvraag van de Raiffeisen-Boe- renleenbank-organisaties, waarvoor ruim 40.000 inzendingen binnenkwamen, zijn 2 prijzen gevallen in Colijnsplaat. De jeugdige prijswinnaars waren Ida Ane- maet, Voox-straat 31 en Harry Tazelaar, Havelaarstraat 105. Beiden zullen een mooi sportboek toegezonden krijgen. Het onderwex-p van deze pi-ijsvraag was de Olympische Spelen 1972 in München. Leg dit horloge gerust op de bodem van een 200 meter diepe zee. Het kan er tegen. Want de Certina DS 2 is het sterkste horloge ter wereld. 100% waterdicht (tot 20 atm). Dubbele schokbeveiliging. Edels taal. Automatisch. Datum, f. 355.— Er zijn al Certina horloges v.a. f. 99. Komt u eens naar onze interessante kollektie kijken. horloges van Zwitserse topkwaliteit. J U W EL IER-H0RL0GER GOES, Korte Kerkstraat 12, telefoon 5094 VLISSIMGEN, Walitraat 88, telefoon 6400 BOUWMATERIALEN Voordelige aanbieding. Afzelia voor- en achter deuren, vlakke binnen deuren. Aanrechten en bladen. Spaan-, board- en golfplaten. P.V.C.-buizen en dakgoten. Wastafels, closets, tegels, enz. enz. Ook alle soorten sloop materialen. Lage prijzen. Franco leveringen. Fa. Sturm S Dekker, Noordweg 38, Oostkapelle Tel. (01189) 13 40 - 14 49. voor aanstaande en voedende moeders B.H.'s STEP-INS ONDERJURKEN JUPONS SLIPS Modieus en medisch verantwoord. Langeviele 3 MIDDELBURG. 'OPEN IIUIS' - 'OPEN HUIS' - 'OPEN HUIS' De Openbare School te Wissenkerke houdt zaterdagmorgen 12 febr. a.s. van 10 tot 12 uur Wij nodigen IEDEREEN uit om tussen 10 en 12 een kijkje te komen nemen in deze ge moderniseerde school. Kinderen van de school zullen u de werking van diverse moderne leermiddelen uitleggen. Bestuur Vereniging voor Openbaar Onderwijs. NEDERLANDSE HARTSTICHTING Inwoners van Noord-Beveland, wij nodigen u uit tot het bijwonen van onze op maandag 14 februari, 's avonds om 8 uur in het dorpshuis „De Brug" op de vissers haven te Colijnsplaat. Medische causerie over hart- en vaatziekten door dokter Klein Wassink te Colijnsplaat. Toelichting doelstelling en aktiviteiten dooi de heer P. de Graaf, promotor. Vertoning informatieve films. Toont uw belangstelling voor de bestrijding van hart- en vaatziekten. GOUDEN ARMBANDEN JUWELIER zeer ruime keus. St. Adriaanstr. 11 Goes, telef. 69 24 TE KOOP GEVRAAGD: Ook kleine objecten- Oud of bouwvallig geen bezwaar. Inlichtingen: aan RODELKO N.V. Markt 8, Veere, Tel. 01181-279-362. SUIKERPATIËNTEN Een verrassend grote keus in alles wat uw dieet vollediger en smakelijker maakt. G.Q.'&ufcgeh. Korte Ctelft 5-7, Mkfctelbvrs teUy yarbtrrwtef TE KOOP grammofoonplaaten, talencursussen Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans, geheel compleet per cursus 35, Tel. 070-652405 of 111097. Prima kwaliteit hygiënische gummiwaren! Prijscourant en gratis proefmonster worden op aanvraag gratis toege zonden. „FATA", Postbus 93, Middelburg. Steunzolen naar maat ook op doktersadvies. Al le voetcorrectors in voor raad. Voetkundige advie zen worden gratis ver strekt Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkun dige Schoenreparatiebedr, v.h. van Unen, L. Vorst- straat 18, GOES. lllP de sierlijke verlovingsring Onbetwist de mooiste. K. VRIEND Korte Kerkstr. 11, Goes, Telefoon 01100 - 85 05.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 2