NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD «•II Plonvier heeft DE schoenen Receptie raad Kortgene en 40~jarig dienstjubileum burgemeester Evers No. 3485 Donderdag 13 januari 1972 75e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.75 per half jaar. Franko per post 15.per jaar. Advertenties 16 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Van een dreigbrief weet hij niets. „Kleed je aan," zegt hij enkel, „dan breng ik je naar het ziekenhuis." Hij heeft nog altijd de ziekenauto bij zich. Pleunie rent met twee treden tegelijk de trap op. Een kind begint te huilen. Zenuwachtig, met moete haar tranen weerhoudend, kleedt Pleun zich aan. Twee minuten later stormt ze de ka men uit en blikt gelijk in het boze ge zicht van mevrouw Spanhuis. „Wat is dat voor herrie, midden in de nacht? Kan het niet wat kalmer? U maakt mijn kinderen wakker „Mens, wat kan mij jouw kinderen schelenJaap ligt in het ziekenhuis ze hebben hem mishandeld. Mevrouw Spanhuis schrikt en capitu leert meteen. „Dat kon ik toch niet we ten. neem me niet kwalijk. Maar Pleunie heeft het niet eens ge hoord. Ze gooit de voordeur achter zich dicht. Enkele sekonden later scheurt de auto weg voor de korte rit naar het zie kenhuis. Daar belt Henk naar huis en vertelt Berendien, wat er is gebeurd. „Ze moeten hem afgetuigd hebben nadat hij vanavondgisteravond bij ons is weggereden. Hij zal er wel een paar uur gelegen hebben. Enfin, er is geen direkt levensgevaar meer. Neem mijn wagen." Een half uur later zit ook Berendien Garreveer in de wachtkamer van het ziekenhuis. De twee vrouwen snikken in eikaars armen. Niemand mag bij de pa tiënt, die nog immer buiten bewustzijn is. Terug in de garage gaat Garreveer niet meer naar bed. Maar hij belt de politie in Boshagen en vertelt, wat hij van Jaap's zuster te weten is gekomen. „Er is dus sprake van een dreigbrief, zodat uw theorie van een aanrijding onaanvaard baar is geworden." Daar laat de politieman zich niet over uit. „We nemen wel kontakt op met de zuster van het slachtoffer. En als u soms nog wat te weten komt, waarschuwt ons dan." Om half acht komt het personeel: Brink, de beide chauffeurs en de pomp bediende. Grada begint een half uur la ter. Tot zijn chef zegt Henk: Je zult het voorlopig zonder Jaap moeten doen; ze hebben hem vannacht het ziekenhuis in geslagen." „Wat zegt u?" Schrik staat er op Brink's gezicht te lezen. „Ja. Op beestachtige wijze hebben ze hem afgetuigd, verdHij kijkt de vier mensen beurtelings aan. „Als één van jullie daar soms meer van weet, zegt hij op dreigende toon, „dan kan hij met een zijn boeltje pakken." Brink zet dadelijk zijn haren overeind. „Wat denkt u wel van me, meneer?" „Nou? Het kon toch? Zo vriendelijk waren jullie de laatste tijd niet voor hem. Of wel soms?" Heinsveld doet onwillekeurig een paar stappen achteruit. Hij is eveneens ge schrokken. Als ze hem er maar niet voor aanzien, want hij heeft immers een paar dagen geleden ruzie met Jaap gehad? „Ik zal proberen vandaag nog een ad vertentie geplaatst te krijgen, want de eerste weken zullen we wel niet op Jaap kunnen rekenen." Strovendaal, die eigenlijk niets heeft tegen de rustige monteur, vraagt bijzon derheden en Henk vertelt, wat hij weet. „Ik geef je het te doen, als je met de ziekenwagen naar een gewonde rijdt en je eigen men is.-Ctgzjj je komt tot de ontdekking, dat het een van je eigen mensen is. O ja, dat is waar ook, Piet," voegt hij er tot Strovendaal aan toe, „gaan jullie die wagen van Jaap ophalen. Misschien staat hij nog langs de weg anders is hij wel in Boshagen, bij de politie. Breng hem maar hier heen." Als beide chauffeurs weggereden zijn, wendt Henk zich tot Brink: „Het zal wel een poosje duren, voor Jaap hex-steld is.... lieve God, dat kan wel maanden duren, zo hebben ze hem toegetakeld, die schooiers.... maar ik wil dat gedonder hier niet meer hebben, begrepen? Jij bent verantwoordelijk voor de goede verstandhouding en degene, die opnieuw door Gerrit Fransen begint te chicaneren tegen die jongen, kan z'n biezen pakken. Houdt er reke ning mee." Brink knikt enkel. Grada is tegen half negen op kantoor. Henk is om acht uur naar huis gegaan om wat te eten. En passant belt hij het ziekenhuis, maar Jaap ten Oever is nog altijd buiten bewustzijn. Daarna belt hij een paar kranten op en geeft een adver tentie door. Zo mogelijk nog vandaag plaatsen, en anders in elk geval zater dag. Het is half -tien geworden, als Henk het kantoor betreedt. Grada zit ijvex-ig nota's te tikken. „Ik heb advertenties doorgegeven aan twee kranten," legt hij het meisje uit. „Als er soms sollicitanten komen en ik ben er niet, neem je hun antecedenten op, eventueele diploma's en wanneer ze kunnen beginnen. Vergeet hun adres niet op te schrijven." Grada maakt een aantekening. „Neemt u er een monteur bij? vraagt ze. „Ik zal wel moeten," antwoordt hij grimmig. „Ze hebben Jaap vannacht het ziekenhuis in getimmerd!" „Wat zegt u?" Het meisje kijkt hem met grote ogen aan. Hi] knikt. „Ja. Ik heb 'm zelf wegge bracht naar de stad. God-nog-aan-toe, wat zag die jongen er uit. „Wie heeft dat gedaan? En waarom?" „Wist ik het maar. Ik geloof, dat ik hem wurgde. Opeens begint het meisje te huilen. Henk zit stom verbaasd te kijken. „Wat krijgen we nou? Weet jij er soms meer van, jongedame?" Ze schudt zo heftig haar hoofd, dat haar krullen om het gezicht vliegen. „Ik vond hem altijd zo'n aardige jongen. daarom vind ik het verschrikkelijk Ze deden de laatste tijd allemaal zo le lijk tegen hem en ik.ik.ik ook." Henk zit het even aan te kijken. „Nou, hou maar op met huilen, daar wordt die jongen niet beter van. Wat jullie alle maal mankeerdenhet is mij een raadsel." Maandag 3 januari j.l. hield de raad van Kortgene haar traditionele nieuw jaarsreceptie, waaraan ditmaal tevens verbonden was de ietwat feestelijke her denking van het feit, dat burgemeester P. J. Evers 40 jaar in gemeentedienst werkzaam was. Waarnemend burgemeester P. J. Bom nam ditmaal de honeurs waar en heette het groot aantal aanwezigen van harte welkom. Deze aanwezigen bestonden uit bijna alle ambtenaren en werknemers in gemeentedienst, waarvan velen ver gezeld van hun echtgenotes. Nadat alle aanwezigen de burgemees ter geluk hadden gewenst met zijn jubi leum en ieder iedereen nieuwjaar had gewenst, schilderde de heer Bom de 40- jarige periode in overheidsdienst van de burgemeester. Achterom ziende, zo zei hij, is veertig jaar eigenlijk maar een korte ruk, doch wanneer men die veertig jaar nog voor zich heeft, is het als een lange weg zon der enkele pleisterplaats. Burgemeester Evers is zijn loopbaan op 1 december 1930 begonnen als volon tair ter secretarie van Sint Kruis, zonder enige geldelijke beloning. Een plaats, zoals de heer Bom het uitdrukte, die niet groot was, maar toch nog wel anderhalf maal zo groot als het huidige Kats. Op 1 december 1935 werd hij uit 39 sollici tanten benoemd tot ontvanger van de Als het meisje blijf htuilen, gaat hij naar het fonteintje en vult een glas met water, wat hij bij het meisje neerzet. „Drink watep trek het je niet zo aan. Jaar wordt wel weer beter. Het le vensgevaar is gelukkig geweken. Nu zie je zelf, wat jullie bereikt hebt met die zogenaamde boycotJoost mag we ten, wie voor die halve lynchpartij van nacht verantwoordelijk is." HOOFDSTUK 18 De daders gegrepen. Wachtmeester Dirks van de rijkspolitie in Boshagen bekijkt zijn aantekeningen. Als hij het geval „Ten Oever" recapi tuleert, weet hij enkele dingen met ze kerheid. Jaap ten Oever is om ruim half twaalf Bergevoort uitgereden, na Beren- dien Garreveer, de zuster van zijn baas thuisgebracht te hebben. Van Bergevoort naar de plaats des onheils is ongeveer tien minuten rijden, dus hij is daar om streeks kwart voor twaalf gearriveerd. Hier is hij op een of andere manier tot stoppen gedwongen. Nadat het daglicht kwam, heeft hij gezocht naar sporen. Er zijn bandesporen van een tweede auto. Daarvan zijn een paar foto's gemaakt. Voorts wemelt het van voetafdrukken, dus er moeten meerdere personen bij be trokken zijn geweest. Er waren ook vage afdrukken van damesschoenen. Naar Dirks schatting waren er vier tot zes personen bij betrokken. Aan de wagen van Ten Oever heeft hij niets bijzonders bemerkt. Het kontaktsleuteltje hing er nog in. Hij heeft het ziekenhuis gebeld en daar van de zuster van het slachtoffer verno men, dat Ten Oever enkele dagen te voren een dreigbrief heeft ontvangen. Die brief heeft hij nu hier en nauwkeurig bestudeerd. Wanneer hij niet spoedig sukses heeft, moet die maar naar een grafoloog. Dirks is nog maar enkele maanden in Boshagen en weet dus niets van het ver leden van Jaap ten Oever. Misschien, denkt hij, als ik de achtergronden ken, dat ik dan wat meer te Weten kom of be grijp. Allicht krijg ik er een paar aan wijzingen door. Hij belt een naburig dag blad op om documentatie over de ruim twee jaar geleden door Ten Oever ge- gepleegde doodslag. De krant wil de po litie wel helpen, als wachtmeester Dirks in ruil daarvoor bijzonderheden kan ge ven over de mishandeling, die afgelopen nacht heeft plaatsgevonden nabij Bos hagen. Ja men weet al het een en ander bij de krant. „Kan de Wachtmeester wat meer details geven?" Wordt vervolgd.) gemeente Biervliet op een jaarwedde van 635.Enige tijd later werd hij ook benoemd tot ambtenaar ter secretarie en kon zodoende een voor die tijd aardig salaris bedingen. Als ambtenaar ter se cretarie werd hij belast met de afdeling steunverlening, want deze gemeente telde toen ruim 400 werklozen. Na zijn mobilisatietijd en daadwerke lijke oorlogsdienst, kon hij op 28 mei 1940 zijn wex-kzaamheden ter secretarie van Biervliet weer hervatten, waax-na al vrij spoedig ondergrondse wex-kzaam heden volgden. Na de bevrijding in okto ber 1944 werd met idealisme en enthou siasme de opbouw ter hand genomen, want ixiet minder dan eenderde van de gemeente Biervliet was vex-woest. Op 1 mei 1954 werd de heer Evers benoemd tot burgemeester van Katten- dijke/Wilhelminadorp, waar men toen nog met de gevolgen van de waterramp kampte. Hierna volgde op 1 juli 1966 zijn benoeming tot burgemeester van de gemeente Kortgene, en is nu nog onge veer 4l/2 jaar van zijn pensioen vex-wij- dex-d. Ook mevrouw Evers werd in deze schets niet vergeten en in dit verband citeerde de heer Bom enige denkers, waaruit wij overnemen, dat de man het huis bouwt, maar dat de vrouw een thuis schept. Door de secretaris werd haar een fraai boeket bloemen ovex-handigd. Vanwege het gemeentebestuur werd de Grote Van Dale overhandigd met voor zijn hobby een soldeex-bout, die volgens de heer Bom ook symbolisch gezien moet worden. Met een korte toespraak van secretaris Goossen kwam een boekenbon van het personeel van de gemeente en van adjudant Westdox-pe, die namens het corps dankte voor de prettige samen werking kwam een tweede soldeerbout, die voor een ander nuttig hobbystuk ge- ruild mag worden. Hierna dankte burgemeester Evers al len voor hun aanwezigheid, de bloemen en geschenken. Er was hem beloofd, dat de herdenking eenvoudig gehouden zou worden, maar was nu onder de indruk van het beleefde. Ook de jubilaris overzag de afgelopen 40 jaar en vond zijn belangrijkste periode het gratis werken op de secretarie van Sint Kruis. Het was een harde leerschool, bijzonder hard zelfs, maar waar hij bijzonder veel geleerd heeft en vooral: zelfstandig heeft leren werken, wat hem in zijn verdere loopbaan' goed van pas is gekomen. Tot slot dankte de burgemeester voor de fijne en goede samenwerking in alle geledingen van de gemeentelijke dien sten en wenst allen een gaax-ne tot ziens. Na de woorden van de burgemeester neemt wethouder Bom nog even het woord en noemt het dankwoord van da burgemeester een vertolking waax-in een kleine gemeente groot kan zijn. Met het verzoek aan de bux-gemeester of deze bij eenkomst nog een uurtje verlengd mag worden, geeft hij de aanwezigen het sein tot nog een uurtje gezellig samenzijn. Kruiswoordpuzzel no. 260 Horizontaal: 1. hoofddeksel - 4. zoete lekkernij - 10. luchtvaartmaatschappij 13. smalle strook - 15. riv. in Frankrijk 16. uitheemse plant - 17. soort dans - 19. kluizenaar - 21. titel (afk.) - 22-. land bouwwerktuig - 24. bekende motorraces (afk.) - 25. vervoermaatschappij (afk.) 27. geheel de uwe (Lat. afk.) 29., etter- gezewel 32. in orde (afk.) - gegraven watertje - 37. meisjesnaam - 39. vat 40. wandeldreef - 42. deel v. e. kippen hok - 43. als volgt (afk.) - 44. Romeins Imperium (afk.) - 45. groente - 46. ambtshalve (lat. afk.) - 47. voorzetsel 48. elasticiteit - 50. pl. in Limburg - 51. klein roofdier - 52. stijl - 54. duidelijk 56. uitroep - 57. slag - 60. px-ijs (afk.) 61. civiel ing. (afk.) - 62. Frans pers. vnw. - 63. ongeveer (afk.) - 65. pers vnw. - 67. nu en dan - 70. mening - 73. Bijbelse naam - 74. gever - 76. halfbloed 77. onb. vnw. - 78. koudbloedig dier - 79. vallei. Horizontaal: 1. poeder - 7. schouw - 12. gade - 13. idee - 14. rp - 16. uiver - 17. di - 18. patrijs - 19. etalon - 20. ep - 21. ri - 22. raam - 24. prins - 26. stag - 28. bepaald, - 29. politie - 31. aera - 34. idool - 35. klok - 38. rn - 39. oi - 40 Bilbao 42. scherp - 43. eg - 44. korst - 45. tp 46. esse 48. Uden - 51. dokter - 52. tering. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 15 dec. 1971: IJke Maria, dochter van H. Sandee en J. L. Duerink. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: 3 dec. 1971: Pieter Cornelis de Haze, oud 22 jaar en Alida Goedhart, oud 22 jaar wonende te Goes. 10 dec. 1971: Jan Willem Wilderom, oud 26 jaar en Elizabeth Adriana Bruinooge, oud 22 jaar; 17 dec. 1971: Jan Krijn Tazelaar, oud 28 jaar wonende te Goes en Aax-tje Cornelia de Regt, oud 22 jaar. 22 dec. 1971: G'erhardus Hubex-tus Spaans, oud 28 jaar en Sandrina Louisa Slotema, oud 28 jaar, beiden wonende te Eindhoven. Overleden: geen. EXAMEN De heer A. Reijenga, die als asistent van de heer Koetsdijlc bij velen in onze streek bekend is, slaagde op de in de cember gehouden examens voor het Di ploma Leraar Machineschrijven. Verticaal: 1. voor - 2. watex-vogel - 3. vat met teer - 5. letter van het Griekse alfabet - 6. kom - 7.- titel (afk.) - 8, pl. in Overijssel - 9. pelsdiex*tje 10. stx-aatkei - 11. meisjesnaam - 12. voor zetsel - 14. naschx-ift (afk.) - 16. maan stand (afk.) - 18. voorzetsel - 20. Frans voegwoord - 23. per condoléance (afk.) 26. godin - 28. meisjesnaam - 30 schuier 31. naast het bedoelde - 32. goud (Fr.) 33. soort kaartspel - 35. gebladerte - 36. soort dans - 37. meisjesnaam - 38. zang stem - 41. zangstem - 49. soox-t kroko dil - 51. toegeeflijk opgevoed - 53. op dit moment - 55. muziekterm (afk.) 57. bijeenbehorende groep dieren - 58. titel (afk.) - 59. aantal punten i. .e wedstrijd 61. vex-taalsleutel - 62. duur v. eb en vloed - 64. wintervoertuig - 66. plaats in Zeeland - 67. jongensnaam 68. tot en met (afk.) - 69. zeepwater - 70. vrouwe lijk dier - 71. dit is (afk.) 72. plezier 75. deel v. d, bijbel (afk.). Verticaal: 1. purper - 2. eg - 3. daax-- om - 4. Ed - 5. x-eus - 6. nevelig - 7. sire - 8. cd - 9. helaas - 10. oe - 11. weinig - 15. papa - 17. Dora - 23. amper 24. palei - 25. stoel - 27. titel - 30. no taris - 31. arbeid - 32. enig 33. albast 35. kohier - 36. oort - 37. kippig - 41. oker - 42. stut - 46. ek - 47. se - 49. de - 50. ni. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES Oplossing kruiswoordpuzzel no. 259

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 1