Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 1 januari 1972 no. 3484 Predikbeurten Zitdag pedicure 't Jantje van Alles arj-liuftgen. Huizen en boerderijtjes Fa S. Kodde Zn HULPCENTRUM 01100 - 4444 Weekenddienst artsen voor oud en nieuw en zon dag 2 januari. Dit weekend doen dienst dokter Janssen, Tel. (01108) 3 19 en dokter Van Arkel, Tel. 01107) 318. voor het weekend van 8 en 9 januari. Dit weekend doen dienst dr. Van Arkel, tel. 01107-3 18 en dr. Klein Wassink, tel. 01199 - 3 04. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland DEC./JAN. hoogwater 31 vrijdag 1.32 13.58 1 zaterdag 2.21 14.49 2 zondag 3.09 15.38 3 maandag 3.56 16.22 4 dinsdag 4.38 17.04 5 woensdag 5.17 17.41 6 donderdag 5.53 18.17 7 vrijdag 6.34 18.59 8 zaterdag 7.19 19.45 9 zondag 8.09 20.39 10 maandag 9.04 21.41 11 dinsdag 10.08 22.45 12 woensdag 11.09 23.49 13 donderdag 12.11 voor oud en nieuw en 2 ja nuari en zondag 9 januari. Ncd. Herv. Kerk Colü'nsplaal Oudejaarsdag: 7.00 uur n.m. ds. E. G. Boesenkool. Nieuwjaarsdag: 10 uur in terkerkelijke dienst in de Geref. Kerk. 2 januari: 10 uur ds. G. A. Zuidam en 2.30 uur ds. E. G. Boesenkool. 10 uur cand. Van der Meer van 's Gravenzande en 2.30 uur onbekend. Ncd. Ilerv. Kerk Kamperland Oudejaarsdag: 19.00 uur ds. Ph. M. Becht (Oudejaars- collecte). 2 januari: 10 uur ds. Ph. M. Becht (bevestiging ambts dragers) en 2.30 uur ds. Ph. M. Becht. 9 januari: 10 uur ds. Becht (voober. H. A.) en 2.30 uur ds. Zuidam. Ncd. Hert. Kerk Kats Oudejaarsdag: 19.30 uur da. A. M. Attema, m.m.v. mevr. E. van der Maas - de Wild en mejuffrouw C. Attema. 2 januari: 10.30 uur ds. Vrij- landt, em. pred. 9 januari: 9 uur da. Atte ma. Ned. Herv. Kerk Kortgene Oudejaarsdag: 7.00 uur ds. Kwakkelstein uit Goes. 2 januari: 4.30 uur bevesti ging van kandidaat J. D. de Boer door ds. W. Koole uit Leeuwarden en intrede ds. J. D. de Boer. 9 januari: 10 uur ds. De Boer. Ned Herv Kerk Wissenkerke Oudejaarsdag: 7.00 uur n.m. ds. G. A. Zuidam. Nieuwjaarsdag: 10 uur ds. G. A. Zuidam (gecomb.) 2 januari: 10 uur ds. Boe senkool en 2.30 uur Geref. Predikant. 9 januari: 10 uur ds. Zui dam en 2.30 uur ds. Becht. Ned. Herv. Kerk Geersdük Oudejaarsdag: 5 uur ds. Van Benthem uit Middelburg (gecomb. in de Ned. Herv. Kerk). 2 januari: 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Zui dam. 9 januari: 10 uur de heer Kraak en 2.30. uur ds. Hil- horst van Kloetinge. Geref. Kerk Colünsplaat Oudejaarsdag: 7.00 uur ds. Blokland. Nieuwjaarsdag: 10 uur ds. Noordhoff uit Wemeldinge. 2 januari: 10 uur de heer Van Leerdam en 2.30 uur ds. IJkel van Vrouwenpolder. 9 januari: 10 uur ds. Blok land en 2.30 uur ds. Rien- stra van Nieuwerkerk. Geref. Kerk Kamperland Oudejaarsdag: 7.00 uur stu dent Van Oord van Brussel. Nieuwjaarsdag: 10.00 uur ds. Van Benthem van Middel burg. 2 januari: 10.30 uur ds. De Bruine van Goes en 2.30 uur ds. Groeneveld van Vlissin- gen. 9 januari: 10.30 en 2.30 uur ds. Booij van Utrecht. Geref. Kerk Geersdük Oudejaarsdag: 5.00 uur ds. Van Benthem van Middel burg. 2 januari: 10 en 2.30 uur ds. Kramer van Nieuwdorp. 9 januari: 9 uur ds. Kramer van Nieuwdorp en 2.30 uur ds. Blokland. Geref. Kerk Wissenkerke Oudejaarsavond: 7.30 uur ds Noordhoff. 2 januari: 10 uur de heer Van Elven en 2.30 uur ds. Rienstra van Nieuwerkerk. 9 januari: 10 uur onbekend en 2.30 uur Herv. Predikant. Vrügemaakte Geref. Kerk, Kamperland Geb. Emanuël, Kamperland. Oudejaarsdag: 7.00 uur ds. Poelman. 2 januari: 10 en 2.30 uur ds. Poelman. 9 januari: geen opgave ont vangen. Geref. Gem. Colünsplaat Oudejaarsdag: 7 uur lees- dienst. Nieuwjaarsdag: 10 uur lees- dienst. 2 januari: 10 en 5 uur lees- dienst. 9 januari: 10 en 5 uur lees- dienst. Geref. Gem. Kamperland Oudejaarsdag: 7 uur lees dienst. Nieuwjaarsdag: 10 uur lees- dienst. 2 januari: 10 en 5 uur lees- dienst. 9 januari: 10 en 5 uur lees- dienst. Geref. Gem. Kortgene Oudejaarsdag: 7.30 uur lees dienst. Nieujaarsdag: 10 uur lees- dienst. 2 januari: 10, 2.30 en. 6 uur leesdienst. 9 januari: 10, 2.30 èn 6 uur leesdienst. te Colijnsplaat woensdag 5 januari van 15 uur te Wissenkerke donderdag 6 januari van 15 uur in het Groene Kruisge- bouw aldaar. De bejaarden danken de familie De Regt hartelijk voor het Kerstdiner hen aangeboden op 21 decerrf- ber in „Kamperduin". De bejaarden en Co mité van Kamperland Met diepe droefheid geven wij kennis dat op le Kerstdag van ons is weggenomen, onze geliefde en zorgzame vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder Janna Kramer (geboren De Graaf), in de ouderdom van 70 jaar. Kortgene A. A. Kramer. Sluis L. G. Kramer. L. D. Kramer - Korteknie. Oost Souburg G. J. Kramer. M. Kramer - Maassen en kleinkinderen. Kortgene, 25 december 1971. W. Alexanderstraat 37. De begrafenis heeft plaats gehad op woens dag 29 december j.l. te 14.00 uur vanuit het „Trefpunt" te Kortgene. Geeft uw kippeloop, vo lière, enz. een extra be scherming met ons glas helder, weerbestendig plastic, vanaf 1.25 per m, zware kwaliteit 2.50 per m. Speciaal afdek- plastic van 2.40 m breed, slechts 0.90 per m. Korte Noordstraat 15 Middelburg, tel 3733 Steunzolen naar maat ook op doktersadvies. Al le voetcorrectors in voor raad. Voetkundige advie zen worden gratis ver strekt Martin Wijdemans medisch gedipL voetkun dige Sehoenreparatiebedr. v.h. van Unen, L. Vorst- straat 18, GOES. Prima kwaliteit hygiënische gummiwaren, bandschoenen, enz. Prijskourant en gratis proefmonster worden op aanvraag franko toege zonden. "FATA", Postbus 93, Middelburg. SUIKERPATIËNTEN Een verrassend grote keus in alles wat uw dieet vollediger en smakelijker maakt. Kort» Potft 5-7tMidd«lburf] volop parkeerruimte TE KOOP GEVRAAGD: Ook kleine objecten- Oud of bouwvallig geen bezwaar. Inlichtingen: aan RODELKO N.V. Markt 8, Veere, Tel. 01181 - 279 - 362. VOOR ALLE WERKZAAMHEDEN VOOR BE GRAFENISSEN EN CREMATIE OP NOORD- BEVELAND: Iz. van der Maas Nieuwstraat 5 Kamperland Telef. 01107 -5 81, b.g.g. 01108 - 366 of 01107-2 45. Van uw oogarts naar HELDER en DIRVEN voor uw bril. Leverancier aan alle ziekenfondsen. Ook voor uw POLAROID CAMERA'S en FILMEN CLIP OVERS en ZONNEBRILLEN PRISMA KIJKERS en BAROMETERS naar HELDER en DIRVEN L. Delft 24, tegenover V. en D. Middelburg NOORD- EN MIDDEN-ZEELAND VERENIGING HET GROENE KRUIS te Kats en te Colijnsplaat roepen hun leden op tot het bijwonen van de gezamenlijke BUITENGEWONE ALGEMENE VERGADERING op woensdag 5 januari 1972, 's avonds om 8 uur in „De Brug" te Colijnsplaat, waarin afscheid zal worden genomen van de wijkverpleegster Zr. J. van Exel, wegens haar vertrek naar Zaamslag. DE BESTUREN. FEUILLETON Jaap drinkt nog even een kop koffie in de grote woning aan de autoweg. Henk zit te lezen. Ze wisselen een paar woor den. In de hal nemen Jaap en Berendien afscheid van elkaar. Het meisje beant woordt zijn kussen met een hevige passie, welke hem telkens weer verwondert. Voor de zoveelste keer ervaart hij: dit meisje houdt van hem met al de liefde, die in haar is. Bovendien gaat hij zelf ook steeds meer naar haar willige mond verlangen. Hun liefde grooit uit tot een hechte band. Jammer, dat er in de garage narigheid over is ontstaan. Hoe is dat op te lossen? In gedachten rijdt hij het dorp uit. Midden tussen Bergevoort en Boshagen ziet hij een auto langs de kant van de weg staan. Een vrouw staat er bij en als zij de auto van Jaap ziet komen, zwaait ze heftig met haar arm. Zeker pech, denk hij. En dat zo laat. Hij kijkt op zijn horloge: tien voor twaalf. Ze moet geholpen worden, als ze in moei lijkheden zit, dat is logisch. Dus remt hij af en stopt achter de auto: een zwarte Ford. Niet bepaald nieuw. Automatisch neemt Jaap het kenteken in zich op. Die wagen is ongeveer tien jaar oud. Uitstappend vraagt hij„Moeilijkheden, juffrouw?" Ze knikt slechts en wenkt hem te vol gen naar de voorkant van de wagen. Ar geloos doet hij het. Ze wijst naar de open motorkap. „Waar zit het euvel, juffrouw," vraagt hij en buigt zich voorover. Vrijwel meteen voelt hij een dreun op zijn hoofd. In een onderdeel van een se- door Gerrit Fransen konde begrijpt hij. een valstrik! Hoewel half verdoofd door de slag, weet hij zich overeind te werken. Meteen bespringen vier mannen hem. Grommend van woede, omdat hij zich er in liet lopen, geeft hij een hunner een kaakslag. De anderen schoppen en slaan hem, waar ze hem maar kunnen raken. Jaap verweert zich als een bezetene. Een paar keer ziet hij kans iemand te vloeren, want hij is oer sterk en vlug. Maar tenslotte is de over macht te groot. Iemand springt hem op de nek, een ander schopt hem in de buik. Dan wordt hij van alle kanten geslagen en geschopt. Hij geeft nog een schreeuw van pijn en angst. Dan zakt de wereld om hem heen weg. HOOFDSTUK 17. Wie heeft het gedaan Henk Garreveer is die avond laat naar bed gegaan. Nadat Jaap is weggereden, heeft Berendien verteld van de moeilijk heden in de garage. „Jaap wil ontslag nemen," zegt ze verslagen. De jongens in de garage boycotten hem. Hij kan er niet meer tegen op. We hebben het van de week bepraat, Henk. Wat doen we er aan?" Henk moppert. „Ik vermoedde de laats te dagen al zoiets. Ik had die Heinsveld nooit in dienst moeten nemen. Die man doet onsympathiek aan. Van de week hadden ze bijna ruzie met elkaar; Brink moest tussenbeiden komen. Ja, dat kan zo niet doorgaan, maar ik wil Jaap niet missen. Krijg zo iemand maar eens weer. Nooit ergens te beroerd voor. Dan donder ik net zo lief die Heinsveld er uit". Getweeën bekijken ze de ontstane si tuatie van" alle kanten. Tenslotte weten ze beiden maar één oplossing: Bei-endien moet zich binnenkort maar met Jaap gaan verloven en dan zal Henk het per soneel proberen duidelijk te maken, dat hierdoor niets aan de status van Jaap verandert. Althans voorlopig niet. Henk heeft een plan, maar daarover zwijgt hij nog. Op de duur zal er toch wat op ge vonden moeten worden. Voorlopig rekent hij er op, dat hij niet vergeefs een beroep zal kunnen doen op het gezonde verstand van de anderen. En als Heinsveld het er soms niet mee eens is, mag hij verdwij nen. Voor hem zal er wel weer een an dere chauffeur gevonden kunnen worden. Het is ruim één uur, als broer en zus hun respectievelijke slaapvertrekken op zoeken. Henk ligt nauwelijks een uur, of de telefoon gaat. En als de bel rinkelt, dan weet hij het alOf er is een ernstige zieke, öf er is ergens een ongeluk gebeurd en heeft men de ziekenwagen nodig. Hij neemt de hoorn van de haak en krijgt de dokter uit Boshagen aan de lijn. „Garreveer, ik heb een ernstige ge wonde. Hij moet zo snel mogelijk naar het ziekenhuis." „Ik kom, dokter, waar vind ik u?" „Op de oude weg bij Boshagen. Bijna recht tegenover „Boszicht". Henk kent de villa, die gebruikt wordt als recreatiecentrum voor overspannen onderwijzers. „Ik kom zo snel mogelijk", zegt hij en springt uit bed. Over de bovengang lopend, steekt Be- x-endien haar hoofd om de hoek van haar slaapkamer. „Moet ik meegaan?" vx-aagt ze. Hij schudt zijn hoofd. „Dokter Boer is erbij, die zal wel helpen. Een ernstig ge wonde op de weg bij „Boszicht". Twee* minuten later rijdt hij met de ambulance de garage uit, een eindje over de autoweg. Twee kilometer voor Bos hagen gaat hij er af en bereikt via een binnenpad, dat hij goed kent, de oude weg. Zodra hij er op gedraaid is, ziet hij het gele zwaailicht van de politieauto. Dertig sekonden later staat hij al stil op de plek des onheils. Zonder op de auto te letten, die aaxx de kant van de weg staat, heeft hij met één oogopslag de man op de grond gezien, Maar het is te donker om hem te hex-- kerxnen. Vlug haalt hij de brancard en legt die naast het slachtoffer. Dan be ziet hij met wat meer aandacht de xnan op de grond. Vrijwel meteen' slaakt hij een gil van schrik. Wezenloos staat hij een ogenblik te kijken. De dokter is vexlbaasd. „Is er iets?" vraagt hij aan Garreveer. „Kent u hem soms?" „Het is.het is Jaap," zegt hij. „Een knecht van me." Wachtmeester Dirks van de rijkspolitie te Boshagen komt ex-bij. „Kent u hem?" „Wis en zeker. Hij heet Jaap ten Oever en hij woont in de stad. Hij is al enkele maanden bij mij in dienst als monteur." Henk draait zich naar de auto aan de kant, die hij nu ook hei-kent als de VW van Jaap. „En dit is zijn wagen. Hoe is het gekomen?" De politieman haalt zijn schouders op. „De dokter beweert pertinent, dat hij niet aangereden kan zijn." Dokter Boer wordt ongeduldig. „Help- es even, Garreveer, die man moet zo snel mogelijk naar het ziekenhuis, anders geef ik geen cent meer voor zijn leven." Een minuut later rijdt Henk met gas op de plank naar de stad. Dokter Boer had hem liever naar Zutphen vei-voerd, maar durft het risico niet aan. Het dichtstbij zijnde ziekenhuis, want er is geen tijd te verliezen; die man moet terstond be handeld worden. De halve nacht loopt Henk Garreveer rond in de hal van het ziekenhuis, de ene sigaret na de ander rokend. De nacht portier zegt er maar niets van; hij heeft dergelijke tonelen al vaker meegemaakt. In de consternatie vergeet Henk zijn zus ter te waarschuwen. En aan Pleunie denkt hij evenmin. Pas om half viei*, als dokter Boei-, die meegegaan is met de patiënt, naar be neden komt, staakt Henk zijn rondwan deling. „En?" De arts spi'eidt zyn handen. „Direkt levensgevaar is er niet meer. Maar hij ziett er uit, alsof hij gemangeld is. Dit is het ergste geval van mishandeling in mijn hele loopbaan. Ze moeten hem met een aantal afgetuigd hebben." „Dus geen aanx-ijding? De politie houdt het er op, dat Jaap pech had en om zijn auto is gelopen, waardoor hij is aange reden." „Geen sprake van. Die man moet mi nutenlang geslagen en geschopt zijn." Vooralsnog is het Henk een raadsel, wie het gedaan heeft en waai-om. Waarom staat Jaap's wagen daar aan de kant? Waarom heeft hij gestopt? En wie hebben hem zo toegetakeld? „Is hij al ibij bewustzijn?" „Nee. Men heeft hem een spuitje ge geven. Als hij bijkomt, lijdt 'hij ondraag lijke pijnen." Het is nog naoht, als Heide Pleunie uit bed belt. In een omgeslagen kimono komt ze beneden en schrikt, als ze Henk op de stoep ziet staan. „Is.is er wat met Jaap?" vraagt ze en hy leest de angst in haar ogen. Hij knikt. Zijn gezicht staat ei-nstig. „Hij heeft eenongeval gehad. Hij ligt in het ziekenhuis, in de stad. Ik heb hem er zelf heen gebracht." „Is 't erg?" Ze is doodsbleek geworden. „Misschien valt het nog wel mee," antwoordt hij voorzichtig. „De dokter zegt tenminste, dat er geen direkt levens gevaar aanwezig is." „O, ik moet dii-ect naar hem toe," zegt ze met wanhoop in haar stem. „Ik heb geweten, dat het gebeuren zou. Zeze hebben hem mishandeld, he?" Henk zet grote ogen op. „Hoe weet jij dat?" Vorige week lu'eeg hij een dreigbrief Omdat hy met Berendien gaat. God, wat ellendig (Wordt vervolgd).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1972 | | pagina 3