NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD trekking grote verloting Plonvier heeft DE schoenen No. 3481 Donderdag 9 december 1971 75e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs f 3.75 per half jaar. Franko per post 15.per jaar. Advertenties 16 ct per mm, exclusief BTW. SI Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Heinsveld is ook niet op z'n mondje gevallen Als buschauffeur heeft hij wel het een en ander ondervonden, dus schreeuwt hij minstens even luid terug: „Nou, zet maar niet zo'n smoel op; je bent nog geen baas hier." Jaap's woede stijgt, maar hij houdt zich in. Langzaam loopt hij op de chauf feur toe en vraagt op dreigende toon: „Wat bedoelt u daarmee, meneer Heins veld?" Voor hij antwoord kan geven, staat Brink tussen beiden in. „Geen flauwe kul, jongens, we zijn hier niet op de kleuterschool. Allé, Jaap, probeer 'm weer aan de praat te krijgen. En houd jij je mond, die jongen kan er ook niets aan doen." „Ik moet mevrouw Graaf stal rijden en als ik niet op tijd ben, moppert ze." „Dan moppert ze maar een keer," be slist Brink, „daar zal de wereld niet door vergaan." Jaap heeft intussen zichzelf weer in bedwang. Opnieuw probeert hij te star ten, maar de motor weigert iedere dienst. In arren moede stapt hij weer uit en gedrieën duwen ze de wagen terug in de garage, zodat Heinsveld kan wegrijden. Dat gaat met klaar geweld; de banden gieren in de bocht. Zelfs Henk Garre- veer hoort het en komt zijn kantoor uit. „Wie is die gek?" vraagt hij. Brink legt in enkele zinnen de situatie uit. „Daarom hoeft hij nog niet op twee wielen de bocht door te gaan," conclu deert de baas ontstemd, waarna hij te rugloopt naar zijn kantoortje. Nogmaals probeert Jaap de motor te starten, maar zonder resultaat. „We gaan hem helemaal uit elkaar halen," beslist de chef. „Anders vinden we het nooit. Ik help wel een handje." Na een halve dag stug werken vindt Jaap het euvel. Er is een kamwieltje in tweeën. Brink gaat in het magazijn kijken, maar het is niet in voorraad, zodat hij naar het kantoor gaat. Henk Garreveer belt de dealer op. Ja, dat kam wiel heeft hij. „We laten het meteen halen," beslist Henk. Jaap wordt naai" Deventer gestuurd voor het onderdeel. Hij neemt de wagen van de baas, die gaat sneller dan zijn VW-tje. Tijd is tenslotte ook geld. Een uur later, als hij op de terugweg is, 'ziet hij ergens langs de weg bij een woning de taxi staan. Heinsveld ernaast, een sigaret rokend. Mevrouw Graafstal is waarschijnlijk bij familie op bezoek. Dat doet ze zo een paar keer in de maand. Afremmend rijdt hij de berm in en stopt vlak bij de rokende man. Half uit het raampje hangend, vraagt Jaap op kalme toon: „Wat'bedoelde je vanmorgen in de garage met dat: „Je bent nog geen baas hier?" De ander kijkt hem minachtend aan. „Is je dat nog niet duidelijk? Je denkt toch zeker niet, dat wij achterlijk zijn?" Jaap besluit zich niet kwaad te maken. „Je geeft me geen antwoord." „Dat zoek je dan maar zelf uit. Je bent anders toch ook zo uitgekookt?" De man in de blauwe wagen doet net, alsof hij de ander niet begrijpt. „Man, je spreekt in raadsels. Misschien kun je wat duidelijker zijn?" Heinsveld kijkt naar het huis, waar zijn klant naar binnen is gegaan en ver volgens verkent hij de omgeving. Maar ze zijn met z'n tweeën; er zijn geen derden in de omgeving. Voor alle zeker heid doet hij een paar passen dichterbij en dempt zijn stem, als hij antwoordt: „Hou jij je nu maar niet van de domme want wij hebben je allemaal door, linke meneer Ten Oever, niet één uitgezonderd. En daarom kan ik je dit wel vertellen: als jij baas wordt, dan kan Henk Garre veer zijn tent wel opbreken, want dan gaan we er allemaal vandoor, Brink in cluis. Goed begrepen? En dan zal ik de eerste zijn. Wij lusten je niet en het zal je duidelijk zijn, waarom niet." Ik ga me niet kwaad maken, denkt Jaap. Daar schiet ik niets mee op. Zorg vuldig zijn woorden kiezend, antwoordt hij: „Jij kijkt waarschijnlijk een beetje teveel naar de teevee, daarom zie jij spoken, die er helemaal niet zijn. Enfin, 26 door Gerrit Fransen als ik je gerust kan stellen: ik heb in het geheel geen aspiraties voor een lei dende funktie, niet bij baas Garreveer, niet bij een ander. Misschien kan je dat geruststellen." De ander reageert er nauwelijks op. „Je weet nu, hoe wij over je denken. Houd er maar rekening mee. En donder alsjeblieft op: je gezicht maakt me al misselijk." Jaap ten Oever besluit er maar niet verder op in te gaan. Zonder een groet schakelt hij in en rijdt rustig weg. Maar onderweg begrijpt hij, dat deze Heins veld de stokebrand is in de garage. Waarschijnlijk heeft hij de anderen op gestookt. En verteld over zijn verleden, dat ligt het meest voor de hand. Voeg er de nodige jaloezie aan toe, omdat hij met de zuster van de baas gaat. Want er zijn altijd mensen, die je zoiets niet gunnen. Die de zon niet in het water kunnen zien schijnen. Jammer, dat de toestand zo is. De prettige verstand houding, die er tot voor kort onderling heerste, is zodoende helemaal weg. Henk zal het ook wel gemerkt hebben, want die ontgaat niet veel. Maar wat kan 'hij er aan doen? Hij mag Berendien graag en hij weet, dat zij dol op Jaap is. Was ze maar niet mede-eigenaresse van de zaak, dan zou alles veel eenvoudige zijn. De dreigbrief is hij vergeten, maar zodra hij weer terug aan het werk is, staat voor hem één ding vast. Hij moet het maar eens rustig met Berendien uit praten, want zo kan het niet blijven. Het bederft de sfeer in de garage. Het beste is misschien, als hij ergens anders werk zoekt. Dan staat hij vrijer en anders tegenover Berendien en Henk. Jammer, hij vond het zo prettig bij Henk. Waar om zijn er altijd mensen, die hem het leven zuur maken? Terwijl men zo pret tig met elkaar had kunnen blijven wer ken! Nog diezelfde avond bespreekt hij de toestand met Berendien. Ver weg van Bergevoort, in de intieme beslotenheid van zijn VW-tje. Ze zitten dicht tegen elkaar aan en af en toe kussen ze el kaar. Hij verzwijgt het gesprek, dat hij die morgen had met Heinsveld, maar wijst er wel op, dat men hem min of meer beschouwt als persona non grata. „Als ik gewoon mijn werk was blijven doen, me verder bescheiden op de ach tergrond houdende, zou men mij wel geduld hebben. Het feit evenwel, dat ik de brutaliteit heb om de zuster van de baas het hof te maken, accepteert men niet. Mede met het oog op mijn verleden, dat is nu wel duidelijk." Berendien ziet het allemaal niet zo somber. „Dat verbeeld je je misschien. Wat voor bewijs heb je? Hebben ze het met zoveel woorden gezegd?" Nu denkt hij weer terug aan de dreig brief. Die laat aan duidelijkheid niets te raden over. Hoewel dat briefje wel niet door een der personeelsleden ge schreven zal zijn. Dit staat wel op zich zelf. Er zijn dus meer mensen op de hoogte van zijn verleden en weten, dat hij met Berendien gaat. „Je geeft geen antwoord." „Ze zullen er zich wel voor wachten het openlijk te zeggen. Maar je kunt iemand ook in bedekte termen iets voor de voeten gooien." „Wie doen dat?" Schouderophalend antwoordt hij„Wat doet het er verder toe, Dientje, we moe ten met de feiten rekening houden. Za terdagmorgen heb ik pompdienst. Daax-- na zal ik het ook met je broer bepraten. De beste oplossing lijkt me, dat ik m'n ontslag neem en ergens anders een baan zoek. Dan worden de verhoudingen weer recht getrokken." Daarvan wil Berendien Garreveer niet weten. Haar broer heeft meerdere malen betoogd, dat Jaap een goede monteur is. In de tweede plaats doet Henk nooit vergeefs een beroep op hem, als er extra dienst is. Bijvoorbeeld, als de pompbe diende eens een vrije dag wil hebben. Jaap is altijd bereid in te vallen. Jaap staat ook direkt klaar om de ziekenauto te rijden, als dat nodig is. Kortom: Jaap is onder alle omstandigheden bereid te doen, wat hem gevraagd wordt. In en buiten werktijd. Ze komen er niet uit. Volgens Jaap is er geen andere oplossing dan ontslag nemen, maar Berendien bepraat hem. „Gewoon doorgaan met je werk, je van niemand iets aantrekken. Denk er enkel aan, dat je mij hebt. Dat ik voor hon derd procent achter je sta. We vinden er wel wat op. Laten we alsjeblieft niets forceren. Zaterdagmiddag zullen we het met z'n drieën rustig bekijken. Er moet wat op te vinden zijn. Ik houd van je, begrepen? Houd dit maar in je gedach ten." Donderdagsavonds gaan ze samen dan sen, in een naburig dorp. Het is er ge zellig, er heerst een vrolijke stemming. Een enkele keer danst Jaap met een andqr en Dientje eveneens. Ze genieten met volle teugen, want ze zijn jong en ge lukkig met elkaar. Daarom zien ze niet het viertal jongelieden, dat in een hoek van de danszaal met onheilspellende blikken het tweetal beloert. Als ze om ruim elf uur wegrijden, hebben ze teveel aandacht voor elkaar om te ontdekken, dat een andere auto hen volgt. (Wordt vervolgd). ZATERDAG 11 DECEMBER A.S. VAN DE van de Middenstandvereniging Wissenkerke en Geersdijk in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. AANVANG 8 UUR. BURGERLIJKE STAND KORTGENE Geboren: 9 nov. 1971: Pieternella Ja- comijntje, d.v. Jan van Belzen en Jaco- mijntje K. Gx-ootjans; 10 nov. 1971: Paul, z.v. Frans J. Verwei en Janna E. Nagel- kerke; 15 nov. 1971: Jacqueline Antoinet, d.v. Marinus Klaassen en Sandrina L. Lems; 23 nov. 1971: Jan Filippus Jo hannes, z.v. Josias S. Verton en Ro- liena T. Weijer. Ondertrouwd: 4 nov. 1971: Johan A. C. Tielkemeijer, 23 jaar te Goes en Leintje Markusse, 22 jaar; 12 nov. 1971: Aarnout van der Heijde, 21 jaar en A- driana Walhout, 18 jaar te Borssele; 15 nov. 1971: Leendert A. Slabbekoorn, 21 jaar en Pieternella B. P. Pieters, 24 jaar te Goes; 19 nov. 1971: Helmer van der Sluijs, 19 jaar te Goes en Pieternella de Regt, 19 jaar; 20 nov. 1971: Franklin J. van Dijke, 26 jaar en Jasperina J. Wisse, 24 jaar. Gehuwd: 5 nov. 1971: Adriaan J. Boo ne, 25 jaar te Goes en Adriana M. van de Plasse, 24 jaar; 12 nov. 1971: Willem J. Minaar, 22 jaar te Borssele en Nella J. Hoogerheide, 20 jaar; 19 nov. 1971: Hendrik Lammers, 19 jaar te Goes en Paulina L. de Regt, 18 jaar. Overleden: 6 nov. 1971: Jacob D. Ver- burg, 79 jaar; 10 nov. 1971: Leny A. de Bruine, 21 jaar; 18 nov. 1971: Krijn H. Schippers, 85 jaar. .W 1 HENGELWEDSTRIJD Op zaterdag 4 december 1971 had de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging voor haar leden een wedstrijd uitgeschre ven, die gehouden werd aan de zeedijk van de Anna-Frisopolder te Kamper land. 59 leden namen daaraan deel. Om dat het geen competitiewedstrijd was werd er ditmaal maar 2 uren gevist. Er werden 108 bovenmaatse en 82 onder maatse vissen gevangen. Deze leverden in totaal 20.415 punten op. Het is zo langzamerhand gewoonte geworden dat de hengelsportvereniging zo rond Sint Nicolaas voor haar leden een extra wedstrijd organiseert waarvoor al tijd grote belangstelling bestaat. Ditmaal waren er echter 2 deelnemers minder dan vorig jaar. Tijdens het vissen had Sint Nicolaas in het paviljoen „Duinlust" te Kamper land waar de prijzen zoyden worden uitgereikt voor alle deelnemers een prachtige boterletter gebracht, die naast de wildprijzen, bestaande uit konijnen, fazanten en eenden na afloop van de wed strijd door de voorzitter P. van de Vreug de te Kamperland werden uitgereikt. Deze vond de deelname aan de wed- stx-ijd goed, evenals de vangsten waren geweest. Verder herinnerde hij er aan, dat het ditmaal waarschijnlijk de laatste maal zou zijn dat de prijzen in het pa viljoen „Duinlust" wex-den uitgereikt, om dat dit paviljoen in verband met de uit te voeren Deltawerken moet verdwijnen. Hij zei het jammer te vinden, dat dit moest gebeuren en dankte de heer Leen- dertse voor de prettige wijze waarop het inschrijven en uitreiken van de prij zen altijd gebeurde en verder voor de goede service aan de hengelsportvere niging verleend. De prijzen wax'en als volgt: 1 J. J. Lamse, Colijnsplaat 1250 2 P. Lems, Colijnsplaat 1050 3 D. M. Slabbekoox-n, Goes 950 4 P. C. de Visser, Middelburg 920 5 W. J. Mennes, Bergen op Zoom 800 6 A. Kastelein, Geersdijk 725 7 B. van Belzen, Colijnsplaat 715 8 K. Begthel, Geersdijk 705 9 W. Zwemer Az., Kamperland 695 10 L. J. Versluis, Kruiningen 680 11 Ad. Versluis, Colijnsplaat 650 12 Rene Leenpoel, Kamperland 640 Het visseizoen voor de vereniging is voor het jaar 1971 afgelopen. Kruiswoordpuzzel no. 256 Horizontaal: 1. verdelgingsmiddel (afk.) 4. uitgezonderd - 9. eenheid van elektr. stx-oomsterkte (afk.) - 11. bejaard - 13. getij - 14. dubbelklank - 15. plaats in België - 16. anno (afk.) - 17. strak aan kijken - 21. zangnoot - 23. broekophou der - 25. draaien - 27. Duits pers. vnw. 28. fr. pers. vnw. - 30. N.V. (Fr.) - 31. eiland voor de Franse kust - 32. kan- toox-werk - 37. meisjesnaam 38. rijks- gx-ens (afk.) - 39. de dato (afk.) - 40. groente - 42. landbouwwerktuig 43. lidwoord - 44. familielid - 45. lengtemaat (afk.) - 46. stofmaat - 47. luchtstrijd krachten (afk.) - 49. vervoerbedrijf (afk.) 51. pei-s. vnw. 52. alstublieft (afk.) 53. vertrek - 59. onder andex*en (afk.) 60. goud (Fr.) - 61. Frans onbep. vnw. 62. pers. vnw. - 64. paardenbestuurder 68. vogel - 71. N.V. (Duits) - 72. klaag zang - 75. windrichting - 76. meisjes naam - 78. voegwoord - 79. ongeveer (afk.) - 80. aanw. vnw. - 82. meisjesnaam 83. van het vel ontdaan - 84. vogel. Verticaal: 2. voorzetsel - 3. fr. pers. vnw. 5. enkeling - 6. soort onderwijs (afk.) 7. meisjesnaam - 8. onduidelijk - 9. wa terhoogte (afk.) 10. bericht - 12. dag tekening 15. voedsel - 16. kloostervoogd 18. als eerder (afk.) - 19. geheel de uwe (afk.) - 20. en omgekeerd (afk.) - 22. nauw 24. oud-Noors prozawerk - 26. honden- riem - 29. chin, maat - 30. heilige (afk.) 32. vrees - 33. meisjesnaam 34. dans 35. reptiel - 36. leerling (fr.) - 37. dun 41. berg - 48 deel van het hoofd 50. spinnen - 51. in de geest - 52. loshan gend vrouwen jak je - 54. drank 55. vreemde munt 56. soort onder-wijs (afk.) 57. soort stof - 58. mil. opl. school (afk.) 63. tot nader ox-der (afk.) - 65. zoogdier 66. water in Friesland - 67. voorzetsel 69. of dergelijke (afk.) - 70. tegen - 73. loot - 74. ijs (Eng.) 77. deel van Amerika (afk.) 81. pex-s. vnw. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 255 Horizontaal: 1. adelaar - 6. vermaak 12. aak - 13. Ur - 15. e.o. - 16. Ida 17. n.t. - 19. eiseres - 23. ar - 24. krans 25. P.T.T. - 26. olie - 28. denim - 30. s.a. 31. Ede - 33. ros - 34. nacht - 36. Rhone 38. Anita - 40. t.t. - 41. be - 42. Ee 43. r.r. - 45. jabot - 48. strot - 50. stere 52. wol - 54. ode - 56. p.s. - 57. temet 59. oord - 60. boa - 62. uiten - 63. r.k. 65. eendere - 68. v.v. - 69. gil - 71. r.o. 72. r.i. - 74. lee - 75. elegant - 76. stam per. Verticaal: 1. aanvoer - 2. dat - 3. e.k. 4. au - 5. arend - 7. eer - 8. roep - 9. ai 10. Ada - 11. karwats - 14. s.s. - 18. ore 20. Isex*e - 21. Elisa - 22. staat - 24. kiertje - 27. l.d. - 29. n.o. - 30. sh - 32. tobbe - 34. Niex-s - 35. cax-toon 37. nee 39. net - 44. aspei-ge - 46. armoe - 47. tweed - 48. sleur - 49. gedaver - 51. t.s. 53. om - 55. dr - 58. tiert - 59. oer - 61. aera - 64. kil - 66. non - 67. eb - 68. vee 70. Ie - 73. ia - 74. l.p. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 1