Hengelsport Markusse G. van Hekken Middenstandsvereoiging Wissenkerke en Geersdijk onderhoudswerk 25 jaar in dienst van de gemeente Wissenkerke Commissie bejaardenvoorzieningen Predikbeurten In de maandagavond j.l. gehouden vergadering van de Middenstandvereni ging Wissenkerke en Geersdijk, werden de laatste problemen opgelost voor de te houden winkelactie in de periode van 22 november tot en met 4 dec. 1971. Uit het verslag van de prijzencommissie bleek dat er bijna 40 mooie prijzen zijn aangekocht voor de bonnenactie. Als le prijs een afwasmachine, als 2e prijs een keukeneethoek en als 3e prijs een vouw fiets. Op zaterdag 27 nov. zal Sinterklaas weer een bezoek brengen aan Geersdijk en Wissenkerke en zullen op beide plaatsen de kinderen getrakteerd en bezig gehouden worden; Het muziekgezelschap „Apollo" heeft in deze bereids haar medewerking toegezegd. Vanaf 22 november zullen de prijzen te bezichtigen zijn in de etalage van de fa. Van Halst, en de trekking voor deze prijzen zal plaatsvinden op zaterdag 11 december, om 8 uur, in hotel „De Kroon". Tot slot van de vergadering werden de heren E. W. van der Heijde en M. Dingemanse benoemd in een door de gemeente in te stellen Middenstands commissie. Bovenstaand feit werd maandagmor gen 1 november feestelijk gevierd op de raadzaal, in aanwezigheid van het col lege van b. en w., oud-burgemeester J. van Halst en het voltallige secretarie- en gemeentepersoneel. Oud-wethouder Leendertse kon wegens omstandigheden niet aanwezig zijn. Burgemeester P. Wisse memoreerde in zijn begroetings- en felicitatietoespraak de ambtelijke levensloop van de jubi laris: 1 sept. 1939 gestart in Schore, 1941, 1942 en 1943 werkzaam in Kapelle; vanaf 15 dec. 1943 2e ambtenaar ter secretarie in Krabbendijke. Als 2e ambtenaar ter secretarie begon de heer Van Hekken zijn loopbaan in Wissenkerke, op een jaarwedde van toen maals 1700.om vervolgens, na alle fasen doorlopen te hebben, op 1 juni 1956 benoemd te worden tot gemeente-secre taris. Burgemeester Wisse zegt de jubilaris te hebben leren kennen als een integer en eerlijk man. Rechtlijnig; een uitste kend ambtenaar. Ilc hoop dat het u goed blijft gaan en dat u nog vele jaren uw beste krachten aan de gemeente zult willen en kunnen geven. Namens de gemeente biedt hij de jubi laris de bekende envelop aan, waarna mevr. Meulenberg - de Regt aan mevr. Van Hekken een boeket bloemen over handigt. De heer H. van Strien spreekt namens het personeel de jubilaris toe. „Wie ben ik", zo zegt hij, „dat ik nog woorden kan toevoegen aan hetgeen de burgemeester al heeft gezegd." Hij dankt, namens het personeel, voor de vriendschap en de medewerking van de jubilaris ontvangen en wil het ook niet bij woorden alleen laten en overhandigt de jubilaris een paar pakjes, waarvan de inhoud op zijn hobby's zijn afgestemd. In zijn dankwoord tot de aanwezigen memoreert ook de jubilaris zijn loopbaan in Wissenkerke en de veranderingen die er sindsdien in hebben plaats ge vonden. Onder andere een omschakeling van agrarische- naar recreatie-gemeente en een daling van het inwonertal van ruim 4000 naar nog geen 300 ingezetenen. Na dit officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Dezer dagen kwam onder voorzitter schap van gedeputeerde J. van den Bos de „provinciale commissie bejaarden voorzieningen" in eerste vergadering bij een. Zoals bekend is deze commissie in het leven geroepen teneinde te bereiken, dat ook reeds op het beleidsvoorberei- dende vlak de vereiste coördinatie ge waarborgd is. De drie commissies, die reeds op dit gebied werkzaam waren, zijn inmiddels opgeheven. In de vergadering van de „provinciale commissie bejaardenvoorzieningen" werd overgegaan tot het formeren van een sub-commissie, een soort dagelijks be stuur, voor de afdoening van de gewone zaken. Deze subcommissie is als volgt samengesteld: J. van den Bos (voorzitter); A. L. van Geesbergen, vice-voorzitter; leden: drs. A. J. H. M. Mutsaers, direkteur provin ciaal opbouworgaan Stichting Zeeland; J. M. S. Mol, direkteur-arts provinciale raad volksgezondheid; mr. J. J. van der Meulen, vertegenwoordiger Zeeuwse raad maatschappelijk werk; J. van den Bergh, plv. chef derde afdeling prov. griffie; ds. H. M. Strating, vertegenwoordiger samenwerkingsorganen; M. L. Almekin- ders, vertegenwoordiger verpleeginrich tingen; S. Francke, vertegenwoordiger gemèenten, alsmede vertegenwoordigers van Zeeuws instituut geestelijke volks gezondheid, bejaardenorganisaties, be jaardentehuizen, ziekenhuizen, vrouwen organisaties en dienstencentra. Als adviseurs treden op: ir. L. D. Huis man, lid volkshuisvesting en bouwnij verheid; drs. H. W. Hietkamp, hoofd bur. Zeeland ministerie CRM; mej. W. J. H. Westera, inspectrice bejaardenoorden; dr. C. Buis/S. Lelie, (geneeskundige) inspec tie (geestelijke) volksgezondheid. Tevens werd in principe besloten tot het instellen van een drietal werkgroepen, t.w. voor „open bejaardenwerk", „intra murale zorg" en „onderzoek en planning". De subcommissie zal de samenstelling van deze werkgroepen voorbereiden. Weekenddienst artsen Dit weekend doen dienst dokter 'tHart, Tel. (01107) 3 38 en dokter Klein Was- sink, Tel. (01199) 3 04. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland NOV. hoogwater 5 vrijdag 3.30 15.46 6 zaterdag 4.14 16.36 7 zondag 4.59 17.26 8 maandag 5.50 18.18 9 dinsdag 6.49 19.22 10 woensdag 7.56 20.33 11 donderdag 9.07 21.43 voor zondag 7 november 1971 Ned. Herv. Kerk Colünsplaal 10 uur ds. E. G. Boesenkool (voorber. H. A.) en 2.30 uur ds. Ph. Becht. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Ph. M. Becht en 2.30 uur ds. Boesenkool. Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur da. A. M. Attema (H. Doop). Ned. Herv. Kerk Kortgene 10.30 uur ds. Van de Bosch uit Goes. Ned Herv Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Strating en 2.30 uur ds. Veldman. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Hoogendoorn. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur dr. Dondorp uit Gapinge. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 uur de heer Van Elven en 2.30 uur ds. Blokland. Geref. Kerk Geersdijk 10 uur ds. Blokland (bed. H. Avondmaal) en 4 uur ds. Noordhoff. Geref. Kerk Wissenkerke 10.30 uur ds. Noordhoff en 2.30 uur ds. Veldman. Geref. Gem. Colijnsplaat 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Op D.V. donderdag 11 nov. 1971 hopen onze geliefde ouders, behuwd- en groot ouders Chr. W. Dees en P. Dees - Klap hun 40-jarige echt- 1 vereniging te geden- ken. Dat ze nog lang ge- spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkin- deren. Gelegenheid tot feli- citeren zaterdag 13 nov. van 4 tot 5.30 uur in het Drenthe- huis te Geersdijk. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Bastiana van der Weele (echtgenote van Jan Willem Vermeule), in de ouderdom van ruim 72 jaar. Kamperland: J. W. Vermeule. C. J. Vermeule. Colijnsplaat: W. C. de Waard - Vermeule. G. C. de Waard. Rini. Kamperland, 29 oktober 1971. Nieuwstraat 72. De begrafenis heeft plaats gehad op maandag 1 november j.l., des namiddags om 2 uur te Kamperland vanaf het De Casembroothuis. Tot onze diepe droefheid is na een langdurig, geduldig gedragen lijden van ons heengegaan, onze innig geliefde schoonzuster en tante Bastiana van der Weele (echtgenote van Jan Willem Vermeule), in de ouderdom van ruim 72 jaar. Kamperland: W. J. Vermeule. A. M. Vermeule-v. Goudswaard. Kamperland: W. Filius - Vermeule. K. Filius. André en Annie. Middelburg: M. W. Poppe - Vermeule. C. G. J. Poppe. Kamperland, 29 oktober 1971. Nieuwstraat 72. Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te be danken, zeggen wij allen hartelijk dank die onze 50-jarige huwelijksdag tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Dank voor de vele geschenken, bloemen, fruit en felicitaties die wij mochten ontvangen. Inzonderheid aan muziek gezelschap „Wilhelmina" voor de serenade ons ge bracht. C. A. Fortuin, vrouw en kinderen. Colijnsplaat, Zuid-Kerkstraat 35. Cox en Golden Delicious verkrijgbaar in verschil lende prijzen. Gebrs. Hollestelle, Kortgene, Molenweg 1 en Weststraat 25. Op 29 oktober j.l. overleed in het verpleeg tehuis „Ter Valcke" te Goes, onze innig ge liefde vrouw, moeder, behuwd- en groot moeder Jacoba Schippers - Franke, op de leeftijd van ruim 68 jaar. Uit aller naam, J. P. Schippers. Colijnsplaat, Voorstraat 55. De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 2 november te Colijnsplaat. Zaterdag 6 november Voetbalwedstrijd WISSENKERKE I KAPELLE I AANVANG 3 UUR fï Verlovingsringen L.KfBKSTR 3060tS JUWELIERS SINDS 1034 Wij vragen iemand voor op onze camping. In vaste dienst. In de zomermaanden zal bij toerbeurt dienst ge daan moeten worden. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot Camping De Roompot, Mariapolder 7, Wissenkerke, Tel. 01107 - 5 55. Uit voorraad leverbaar ,De Goudsmid' K. VRIEND Korte Kerkstr. 11, Goes, Telefoon 01100 - 85 05. Heden overleed nog vrij onverwacht, in het ziekenhuis „St. Joanna" te Goes, mijn zorg zame man, de heer Jacobus Prins (echtgenoot van P. A. Verburg, eerder weduwnaar van Willemina Dekker), op de leeftijd van 89 jaar. Namens de familie: P. A. Prins - Verburg. Kortgene, 31 oktober 1971. Burg. Snellenstraat 7. De begrafenis heeft plaats gehad op woens dag 3 november j.l. om 2 uur vanuit het „Trefpunt" te Kortgene. Heden overleed nog vrij onverwacht, onze stiefvader Jacobus Prins, op de leeftijd van 89 jaar. Oud-Vossemeer: L. M. de Rijke. M. M. de Rijke - Rijstenbil. Spijkenisse: J. W. Hoogstrate. M. L. Hoogstrate - de Rijke. Ella en Rien. Kortgene, 31 oktober 1971. WISSENKERKE VOORSTRAAT 7 De best gesorteerde hengelsportzaak van midden-Zeeland. ZEEBAARS, GUL EN SCHAR GAAN WEER OP DE KUST KOMEN EN OOK DE FOREL IS ZICH AAN HET ROEREN. Elk van deze vissen eist een bepaalde techniek en elke techniek stelt weer bijzondere eisen aan het materiaal. Ons materiaal voldoet aan de hoogste eisen en is in ruime voorraad en bijzondere grote sortering aanwezig. Kunstvisjes voor zeebaars en gul in zeven groottes. Zacht- en hard- plastic kunstvisjes voor de forel. Mepps, Ondex, Veltex en andere spinners voor de forel. Platil extra strong van 0.08 mm tot 0.50 mm. Boot-, zee- en spinhengels in hol- en volglas in meer dan 50 soorten. Zee-, spin- en combi-molens in meer dan 40 verschillende soorten, zoals de Crack 100, 200, 300 en 300S, Bretton 807, 808, 809, 901, 902, 903, 904 en 905, zowel met beugel als vinger pick-up, Bam 100, 200, 300, 400, 500 en 600, Mitchell 320, 300, 330, 308, 306, 410, 408, 406, 440, 386, 396, 486, 488, 498, ook met beugel of vinger pick-up. Roestvrije gul- en kabeljauwhaken, zowel los als gemonteerd op nylon en staaldraad, dat ook roestvrij is. Handwarmers en hoofdlampen. Enkel- en dubbelwandige Conolon spin- en zeehengels. Een klasse apartALTIJD TAPPEN IN VOORRAAD.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 2