NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Pion vier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene No. 3472 Donderdag 7 oktober 1971 75e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.75 per half jaar. Franlco per post 15.— per jaar. Advertenties 16 et per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties; per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Prins Constatijn, de derde zoon van prinses Beatrix, die 11 oktober 2 jaar wordt. MEN KAN GEHEEL NOORD-BEVELAND VERGIFTIGEN Onder voorziterschap van wethouder P. J. Bom kwam de raad der gemeente Kortgene donderdagavond 30 september j.l. voltallig in openbare vergadering bij een. Na een kort welkomstwoord werden de notulen van. twee voorafgaande verga deringen onveranderd vastgesteld en een aantal ingekomen stukken voor kennis geving aangenomen. Hierna doet de voorzitter enige mede delingen. Hij zegt o.a. dat aan Aanne mersbedrijf De Visser een 4-tal percelen in de Wilhelminastraat te Kortgene (to taal groot 1064 m2) zijn verkocht voor 23,15 per m2. Een daarnaast gelegen perceel van 434 m2 is verkocht aan een ambtenaar van de Technische Dienst, die zich daar wil vestigen. Aan de Rozenstraat en Ribesstraat te Colijnsplaat zijn 8 percelen grond ver kocht voor de bouw van premie-eigen woningen. Binnenkort zal te Colijnsplaat een aanvang gemaakt kunnen worden met de bouw van 14 corporatiewoningen door de Christelijke Woningbouwstich- ting. De aanvraag hiervoor ligt al een poosje in Den Haag. De voorzitter vervolgt met te zeggen dat van de directeur Volkshuisvesting te Middelburg een toewijzing is ontvangen voor de jaren 1972, 1973 en 1974 geza menlijk van 100 woningwetwoningen, 50 premie corporatiewoningen, 10 premie huurwoningen en 39 premie eigen wo ningen. De genoemde aantallen gelden voor geheel Noord-Beveland tesamen. In eerste instantie wordt gedacht aan de bouw volgend jaar te Colijnsplaat van 22 woningwetwoningen en te Kats 6. Voor Kortgene was geen bouw te realiseren, omdat daar bouwgrond ontbreekt. Nog slechts drie percelen kunnen uitgegeven worden. Op de vraag van L. M. van der Weele zegt de voorzitter, dat er te Colijnsplaat binnenkort mogelijk bouwgrond voor nog 37 woningen vrijkomt en te Kats kan men nog redelijk vooruit. De voorzitter vervolgt zijn mededelin gen hierna door te zeggen dat de situatie met betrekking tot de riolering van de sloot aan de Dijkstraat te Kats inmiddels is gewijzigd, doordat de eigenaar zijn me dewerking zal verlenen. Het plan kan worden uitgevoerd, als men een aanne mer kan vinden die het het voor een aan nemelijke prijs wil uitvoeren. De sloot aan de Westdijk te Kortgene is uitgepast, maar naar welke zijde hij moet afvloeien is nog niet bekend. Het overnemen en in eigen beheer on derhouden van het openbaar groen in het Deltonapark is nu verantwoord en daar om ook geschied. Het gymnastieklokaal te Kortgene kan op zeer korte termijn in gebruik genomen worden, maar op dit ogenblik is nog niet bekend aan wie. De aardgasaansluiting van het gemeen telijk bungalowterrein te Kortgene, waar voor 55.000,is uitgetrokken, en na Kats in aanleg genomen zou worden is opgeschort, daar de Gasmaatschappij eerst naar Borsele gaat. Een klein hoopje is er nog dat het alsnog dit jaar kan ge schieden. Van P.T.T.-zijde is verzocht het Del tonapark van straatnamen te voorzien. Het aannemingsbedrijf ASD had ook reeds in die richting gedacht en al een aantal straatnamen bedacht, die nu on veranderd door de raad worden overge nomen. Het zijn: Klaverhoek, Madelie- venwei, Morgensterwei, Ratelaarszand, Speenkruidwei, Boterbloemwei, Dovene- telwei, Paardebloemwei, Pinksterbloem wei, Koekoeksbloemwei en Margrieten plaats. Aan de o.ls. te Kortgene wordt een cre- diet van 1400,beschikbaar gesteld voor de aanschaf van een televisietoestel met tafel en antenne en een bandrecor der. Op de vraag van Welleman ant woordt de voorzitter, dat deze apparaten zo enigszins mogelijk en verant woord op Kortgene aangeschaft zul len worden. Het lid Breure, uit principe tegen televisie, wil geacht worden tegen dit voorstel te hebben gestemd. In het bungalowdorp aan het Veerse Meer worden een vijftal stroken grond verkocht, die gelegen zijn vóór de des betreffende bungalows. Het twee meter brede wandelpad is daarin niet begrepen en het mag ook niet overbouwd worden. Een voorbereidingsbesluit met betrek king tot een stuk bouwgrond aan de Wil helminastraat wordt genomen, de bezol diging van de wethouders ondergaat een wijziging en een nieuwe bezoldigingsver ordening wordt hierna vastgesteld. Aan een drietal particulieren wordt een lening gegarandeerd voor de bouw van een woning en het haventje in het bun galowterrein aan het Veerse Meer wordt onder zekere bepalingen verhuurd aan de heer E. H. M. Geirnaerdt te Goes. Hierna wordt per 1 januari 1972 een nieuwe havengeldverordening vastgesteld en per diezelfde datum eervol ontslag verleend aan mej. A. de Korte als vak onderwijzeres nuttige handwerken, we gens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Een stukje grond, te gebruiken als uit weg wordt verkocht aan de heer Weze- poel te Kats. Tot slot wordt een eerste wijziging van de begroting 1970 van het Vismijnbedrijf vastgesteld. Ten aanzien van dit bedrijf kan de voorzitter voor 1971 geen opti mistische geluiden laten horen. De ge kweekte reserve is goeddeels verdwenen en de mijngelden lopen terug. B. en w. zitten er zwaar mee te worstelen. Wan neer dit proces doorzet of versnelt, wordt het een ondragelijke last voor de ge meente. Op voorstel van Breure zal deze ont wikkeling bij de betreffende rijksinstan ties bekend gemaakt worden, om te ver nemen of hiervoor een regeling te tref fen is. In de hierop volgende rondvraag is de eerste vraag van Van der Maas gericht op de problematiek van de vuilstort plaatsen. De voorzitter zegt dat deze pro blematiek de taatste maanden reeds ver scheidene malen met de gemeente Wis senkerke is doorgenomen. Er is met Zuid- Beveland en Walcheren nog geen con tact geweest. Hopelijk zal dit in de toe komst wel het geval zijn. Bij de voor zitter is er een zekere moed aanwezig dat er op korte termijn iets aan gedaan kan worden. Bij vele landbouwers en fruittelers, maar ook bij particulieren is er een tame lijke hoeveelheid niet meer te gebruiken vergif aan wezig. Bestaat er nu niet de mogelijkheid dat van gemeentewege zulks wordt ingenomen en vernietigd? Als dit vanaf de vuilnisbelt in sloten en watergangen terecht zou komen, is het leed niet te overzien. Hier en daar is er genoeg vergif aanwezig om geheel Noord- Beveland te vergiftigen. Hierop aansluitend zegt Kramer, dat hij dezer dagen toevallig in een onafge sloten ruimte voor ieder toeganke lijk een zak z.g. „groene haver" heeft zien staan, kort bij de brandweergarage. De voorzitter zegt deze zak morgen ochtend direct op te laten halen en voor de andere vergiften op korte termijn een oplossing te zullen zoeken. De derde vraag van Van der Maas be treft het water van het Veerse Meer. Hij vindt het redelijk dat binnen het kader van de Veerse Meer-samenwerking bij de betrokken gemeenten wordt aange drongen op snelle en drastische verbete ring. Voorzitter Bom zegt dit te zullen door- Meer. geven aan het bestuur van het Veerse Welleman zegt dat de herkenning van nachtbranders veel, zo niet alles, te wen sen overlaat. Diverse personen hebben reeds een proces-verbaal gehad, daar zij dachten onder een nachtbrander te staan. De voorzitter zegt bij de PZEM op ver betering te zullen aandringen. Op 25 augustus 1967, zegt Welleman, is door 'b. en w. toegezegd, dat het terrein bij de brandweergarage zal worden afge sloten, zo gauw de aanwezige noodwo ning is afgebroken. Bedoelde woning is al jaren weg en nog is er steeds niets afge sloten. De daar aanwezige materialen, die vernield worden, maken afsluiten nood zakelijk. Wethouder Markusse zegt, dat in ver band met het nieuwe bouwplan het af sluiten steeds is opgeschort. De kosten zijn door de Technische Dienst op een kleine 3000,geschat. De kinderen, die vaak op dat terrein spelen, houd je met een afrastering toch nief tegen. De jeugd vernielt alles. Kijk maar naar de kleu terschool: ramenkapot, deuren kapot en een brandje gesticht. Een nader onder zoek zal worden ingesteld. De volgende vraag van Welleman gaat over de kermis. Hij zegt, dat de laatste dag van de kermis (maandag)' geen be zoek meer trok. Zou het nu niet beter zijn de laatste dag op zaterdag te zetten en de eerste dag op donderdag? De voorzitter zegt niet te weten of dit in verband met andere kermissen voor de exploitanten mogelijk is. Hij zal het on derzoeken. Ook Breure's voorstel om de kermis dan maar helemaal af te schaffen, zal in het onderzoek betrokken worden. In Terneuzen heeft zich enkele weken geleden een gasontploffing voorgedaan van opgeslagen gasflessen in een gesloten woning. Hoe is de toestand hier? Voor Kortgene weet ik dat ze verwezen zijn naar een terrein aan de buitenkant van het dorp, maar te Colijnsplaat staan ze nog vrolijk in het dorp. Ook dit zal onderzocht worden. Op de vraag van Welleman, wie er be slist dat de leesbibliotheek niet meer in het gemeentehuis ondergebracht kan wor den, antwoordt de voorzitter: ik dacht niet van de raad. Misschien die alleen maar bij moeilijkheden. De laatste vraag van Welleman luidt: als het regent stroomt van de Spuidijk water en modder bij de daarachter lig gende mensen naar binnen, waarop wet houder Markusse toezegt, dat dit op korte termijn zal worden opgelost. Breure vraagt of het b. en w. bekend is, dat vele inwoners geen vuilnisemmer meer hebben wegens verhoging van de ophaalrechten. Zij sparen nu het 'huisvuil op en geven dit bij het maandelijks op te halen grof huisvuil mee. De voorzitter zegt dat zulks hem niet bekend is en dat het hem ook onwaar schijnlijk voorkomt. Niet meer gebruikte emmers moeten ingeleverd worden. Doet men dit niet, dan blijven de aanslagen doorgaan. De gehele huisvuilophaaldienst staat op de helling. Er wordt bekeken of men met ingang van 1 januari a.s. op plastic zakken kan overschakelen. Het lid L. M. van der Weele vraagt hoe ver het staat met de rioolzuiveringsin stallatie, waarop de voorzitter het ant woord schuldig moet blijven. De aanvraag is, met gunstig advies van Ged. Staten, doorgezonden naar Den Haag, waar het nog altijd ligt. Tot slot wijst Klaassen nog op de ka potte tegels en stoepen, veroorzaakt door de aardgasaanleg te Kats. De voorzitter zegt hierop dat, gezien de ervaring opge daan te Kortgene en Colijnsplaat, dit eenmaal weer geheel in orde zal komen. BURGERLIJKE STAND WISSENKERKE Geboren: 4 sept. '71: Vivian, d.v. A. Ha- rinck en D. Leenpoel. 19 sept. '71: Jacco z.v. A. Wattel en C. de Smit. 21 sept '71: Willem Abraham z.v. A. W. van Gilst en C. C. den Boer. Ondertrouwd: 3 sept. '71: Peter Adriaan Pekaar, 23 jaar, te Reimerswaal en Levina Francina de Putter, 26 jaar. 7 sept. '71: Cornelis Aart Filius, 25 jaar en Maria Anthonia Kouwer, 22 jaar. 28 sept 7,1: Johannes Riemens, 18 jaar en Neeltje Mai'ia de Kam, 17 jaar. Gehuwd: 24 sept. '71: Adriaan Leendert Marinus de Bruine, 24 jaar, te Kortgene en Pieternella Maria de Visser, 21 jaar. 24 sept. '71: Johannes Meulenberg, 26 jaar, te Borsele en Hendrika Maria Bakker, 21 jaar, te Vlissingen. 29 sept. '71: Peter Adriaan Pekaar, 23 jaar, te Reimerswaal en Levina Francina de Putter, 26 jaar. 30 sept. '71: Willem Carl Arnold Quack, 33 jaar en Lourina Zwemer, 26 jaar. Overleden: geen. Kruiswoordpuzzel no. 247 Horizontaal: 1. onaardig - 4. schrede - 7. kledingstuk - 13. Bijbelse naam - 14. bedorvene - 16. planeet - 17. grondsoort 19. sport - 21. uitroep - 22. water in Friesland - 23. draaiend deel in een motor - 25. geografische mijl (afk.) - 26. nieuw (Lat.) - 28. drank - 30. winter- voertuig - 32. herkauwer - 33. Europeaan 36. de oudere (afk.) - 37. betaalplaats 39. verdriet - 40. verharde huid - 42. bergplaats - 43. klaar - 45. delfstof - 46. toeneming in volume 48. reinigings middel - 50. deel v. h. been - 51. Zuid amerikaan - 52. onmeetbaar getal - 54. zangnoot - 55. persbureau - 57. opening 60. karaat (afk.) 62. deel v. e. schip 64. assistent-resident (afk.) - 65. Bijbelse naam - 67. instrument om cirkels te trekken - 69. naarling - 71. gladde - 73. immer - 74. gordijnrail - 75. muziekstuk 76. schip - 77. slank. Verticaal: 1. niet vreemd zijnde - 2. laan met bomen - 3. meisjesnaam - 4. land in Europa - 5. kleinst deelbare deeltje - 6. hemellichaam - 8. voorzetsel - 9. voor zetsel - 10. muziekinstrument - 11. plaats op de Veluwe - 12. honderiem - 15. vo- gelprodukt - 18. titel (afk.) - 20. maan stand (afk.) - 24. goud (Fr.) - 25. gezichts beschildering - 27. gewapende strijd - 29. rijk, volksgemeenschap - 30. indien - 31. politiek? groepering - 33. bestaat - 34. lief, aangenaam - 35. Ned. Televisie Stichting (afk.) - 36. glazen veranda - 38. soort stof - 40. Edelgrootachtbaar (afk.) 41. kweek - 44. land in Europa - 47. meisjesnaam - 49. voegwoord - 53. be paald gebied - 55. persbureau - 56. per expresse (afk.) - 58. Bijbelse naam - 59. glazen verpakking - 60. uitgebakken stukje spek - 61. bevestiging - 62. deel v. d. kachel - 63. zangnoot - 66. ik (Lat.) 67. hoofddeksel - 68. N.V. (Franse afk.) 70. open plek in het bos - 72. bergplaats. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 246 Horizontaal: 2. pasta - 7. blad - 9. kro 10. loet - 12. nero - 13. pias - 14 eng - 16. nap - 17. sip - 18. dra - 19. li - 20. ut 22. val - 24. idee 25. nok - 28. despoot 31. telkens - 34. ed - 35. ot - 36. persoon 41. ariadne - 45. roe - 46. min - 47. don 48. mr - 49. eb - 50. pop - 52. lok - 54. ger - 56. dom - 57. vete - 58. idee - 60. spil - 61. nek - 63. inkt - 64. islam. Verticaal: 1. ran - 3. akoniet - 4. sr - 5. toppunt - 6. vos - 7. band - 8. den - 10. laf - 11. tuil 15. gras - 17. sage - 19. leo - 21. toe - 23. adept - 24. do - 26. kl - 27. aster - 29. ede - 30. pus - 32. kma 33. non - 37. rook - 38. or - 39. oom - 40. nergens - 41. amerika - 42. rib - 43. in - 44. dood - 47. dons - 51. port - 53. nel 55. gei - 57. vis - 59. enk - 62. el. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 1