iasi Goreng en Bami Goreng winkeljuffrouw Predikbeurten 't Jantje van Alles Technisch Bureau VERBLRG Voor een boekenbon naar ALLES Hengelsport Markusse KOLLEKTE VOOR DE STICHTING „HET HOOGELAND", BEEKBERGEN Van 1319 september a.s. wordt hier ter plaatse door de stichting „Het Hoo- geland" een kollekte gehouden voor de arbeid, die nu reeds meer dan 75 jaar wordt verricht in het belang van die medemensen die om welke reden dan ook hun plaats in onze samenleving niet konden vinden. Iedere dag dat de zon opkomt zijn er ruim 500 mannen en jongens, die niet op eigen benen in deze maatschappij kunnen staan, maar binnen het bescherm de klimaat van de Hoogelandse tehuizen verzorgd en verpleegd moeten worden. Deze mensen zijn mede van u afhan kelijk. De stichting is uitgegroeid tot een instelling waarvan de kosten mil joenen guldens bedragen. Het grootste deel daarvan wordt betaald door de overheid. Gelukkig wel, anders was het werken niet meer mogelijk. Dan hadden al die mensen, die door allerlei oorzaken geen plaats meer kun nen vinden in de vrije maatschappij, in de kou moeten blijven staan. Dan kan de stichting „Het Hoogeland" met haar werk van praktische naastenliefde wel ophouden en zich opheffen. Dankzij de overheidssubsidies kunnen zij de verpleegden voeden, kleden en huisvesten. Doch een deel van de bouw kosten voor nieuwe inrichtingen en te huizen en van verbetering van bestaande paviljoens moet door de stichting zelf worden opgebracht. Deze bedragen lopen in de honderdduizenden guldens. Er moet doorgebouwd worden en be staande tehuizen moeten worden verbe terd, want iedere dag blijft er een aantal mensen als wrakhout op de vloedlijn van onze steeds ingewikkelder wordende samenleving achter. Als u van mening bent, dat dit werk door moet gaan, dan zult u het werk der stichting steunen. Door middel van de kollekte wordt u in de gelegenheid gesteld uw helpende hand naar relatiegestoorden, allcbholisten, maatschappelijk onaangepasten, thuislo zen, ouden van dagen en zieken uit te strekken. Wanneer deze week een kollektant(e) bij u een lijst of bus aanbiedt, hopen wij dat u met milde hand zult willen geven voor het bovenstaande werk. Het eten van Indische of Chinese ge rechten is in ons land, na de tweede wereldoorlog, snel populair geworden. De Chinese eethuisjes zijm als paddestoe len uit de grond geschoten. Wijlen presi dent Soekarno heeft eens gezegd: „Als u echt lekker Indisch wilt eten.moet men in Amsterdam zijn." Voor hen die liefhebbers van deze smakelijke gerech ten zijn, raden wij de hieronder volgende recepten ter bestudering aan. Het zelf klaarmaken thuis van een nasi- of bahmischotel is nog niet voor iedere huisvrouw even gemakkelijk. Toch is de bereiding van deze gerechten in wezen zeer eenvoudig en het kan zelfs op een simpel campingkooktoestel wor den klaargemaakt. Het woord „goreng" betekent „gebakken" en duidt er op, dat de rijst of mie gebakken dienen te wor den, waarbij door toevoeging van krui den, vlees en groenten een smakelijke schotel ontstaat. Aan de slag. Nasi goreng. U hebt nodig: een pond droogkokende rijst, maar voor het gemak kunt u ook snel-kookrijst gebruiken. Gewone rijst goed wassen en stomen of droogkoken in ruim water (1 deel rijst 2 delen water) met wat zout. Snelkookrijst vol gens de gebruiksaanwijzing klaarmaken. De benodigde kruiden leunt u bv. van Conimex kant en klaar kopen in elke kruidenierswinkel. Voor Nasi gebruikt u de bekende zakjes Boemboe Nasi Goreng die u in weinig warm water even laat wellénniet koken dus. Als het water in de boemboe is op genomen, deze fruiten in vet, boter of olie. Vlees kunt u bierbij tegelijk mee- bakken, bv. mager varkensvlees, ham of als u luxueus wilt doen, stukjes kip. Handig zijn de z.g. Wadjans de wijde, halfbolle Indische bakpannen. Hierin lukt de bereiding eigenlijk het best. Bak kruiden en Vlees op een matig vuurtje gedurende 1015 minuten en schep er dan de gare rijst bij, die u onder voort durend omscheppen nog even meebakt. Kenners doen bij dit gerecht een mes puntje Sambal Oelek Trassi of Sambal Oelek. U kunt de Nasi opdienen met In disch zuur ofwel Atjar Tjampoer of Ke- timden en Ketjap Manis (zoet) of Ketjap Asin (wat pikanter). Bahmi goreng. Per persoon, gebruikt u als hoofdbe standdeel ongeveer 100 gram conimex- mie. Als kruiden-groentenmengsel kunt u een zakje conimex-Sajoeran-kering ge bruiken, waarin alle benodigde kruiden en groenten in de juiste samenstelling aanwezig zijn (handig om mee te nemen op vakantie), verder een mespuntje knof lookpoeder, zout, boter, olie of vet. U kunt verder nog bij serveren, ter verhoging van de smaak, conimex-ketjap benteng, kroepoek oedang, gebakken ei eren, enz. De Mie moet gedurende ca. 8 minuten worden gekookt. Haal de nestjes in het kokende water even met een vork uit elkaar, zodat de draden loszitten en niet gaan kleven. Overgiet het, als het gaar is, met koud water en laat de Mie in een vergiet klaarstaan. Als vlees kunt u mager varkensvlees in dobbelsteentjes gebakken nemen, voor het bakken even ingewreven met wat zout en conimex-Laos. (Heel smakelijk is de conimex-Oedang Kering, gedroogde garnalen; U moet ze voorweken en daar na bijna gaarkoken). Het vlees snijdt u daarna in kleine stukjes. De Sajoeran Kering moet, evenals Boemboe Nasi Go reng. eerst geweld worden en daarna gefruit in olie of vet, waarbij u dan de knoflook voegt. Is dit hele mengsel, op een matig vuur tje doorgesudderd, dan voegen we de Mie toe en laten dit, gedurig omscheppend, lekker warm worden. U versiert de Bahmi met reepjes ge bakken omelet en geeft er Atjar Tjam poer bij of Ketimden; een scheutje Ketjap kunt u er zowel tijdens het bakken bij doen als op het bord. Voor wie de noi- mex-sambal oelek te scherp is, is Sambal Manis een goed alternatief, zacht en toch pittig. Weekenddienst artsen Dit weekend doen dienst dokter 'tHart, tel. (01107) 3 38 en dokter Janssen, tel. (01108) 3 19. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland JULI/AUG. hoogwater 30 vrijdag 7.13 19.35 31 zaterdag 8.00 20.28 1 zondag 9.03 21.36 2 maandag 10.12 22.48 3 dinsdag 11.29 4 woensdag 0.01 12.35 5 donderdag 1.04 13.28 voor zondag 1 augustus 1971 Ned. Ilcrv. Kerk Colünsplaat 10 uur ds. Van Dam uit Wililebroek en 2.30 uur de heer Dekker uit Nisse. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9 en 10.30 uur ds. Ph. M. Becht. Ned. Herv. Kerk Kats 9.30 uur Onderwegkerk. Voorganger: ds. Vlijm. Ned, Herv. Kerk Kortgene 9.30 uur ds. Zuidam. Ned Herv Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Willekes en 2.30 uur ds. G. A. Zuidam. Ned. Herv. Kerk Geersdük 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Becht. Geref. Kerk Kamperland 10.30 en 4 uur ds. J. Vlijm van Leiden. Geref. Kerk Colünsplaat 10 uur ds. Blokland en 2.30 uur ds. Rienstra uit Nieu- werkerk. Geref. Kerk Geersdük 10 en 2.30 uur ds. Poelman. Geref. Kerk Wissenkerke 9 uur ds. Tieleman uit Hein- kenszand en 2.30 uur ds. G. A. Zuidam. Geref. Gem. Colünsplaat 10 en 6.30 uur student Bac van Moerkapelle. Geref. Gem. Kamperland 10 uur leesdienst en 3 uur student Bac van Moerka pelle. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. R.K, Toeristenkerk Kamperland 8 en 10 uur R.K.-diensten, 10 uur KRO radio-uitzending R.K. Kerkdiensten Kortgene Ned. Herv. Kerk: zaterdag 19.00 uur. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Anna Fransoo (weduwe van M. Verlinde), op de gezegende leeftijd van ruim 89 jaar. Kats: P. J. Verlinde. Wissenkerke: J. P. Verlinde. M. L. Verlinde-de Kam. Winkel: C. Verlinde. K. Verlinde - Doldersun. Wissenkerke: G. Verlinde. L. Verlinde - Bouterse. Klein- en achterklein kinderen. Wissenkerke, 25 juli 1971. De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 28 juli j.l. om 13.30 uur vanuit huize „Vre- destein" te Wissenkerke. Heden werd plotseling uit ons midden weg genomen, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader Mattheus Verkamman (echtgenoot van Maria van Belzen), op de leeftijd van ruim 39 jaar. Wed. M. Verkamman - van Belzen. Willy, Robbie, Ina en Rinus. Colijnsplaat, 26 juli" 1971. Havelaarstraat 99. De begrafenis heeft plaats gehad op heden donderdag 29 juli 1971 op de algemene be graafplaats te Arnemuiden. Woensdag 4 aug. om 8 uur in de Toeristenkerk aan de Molenweg te Kamperland De bekende jeugdfilm WOODSTOCK Kaarten verkrijgbaar bij Buijze's Supermarkt, Harinck, Veerweg; Flikweert, Noordstraat en op de camping Anna-Friso en Molenhoek. Voor de overstelpende blijken van belangstelling bij het overlijden van on ze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Marinus Jan Bustraan, zeggen wij u mede na mens onze kinderen en kleinkinderen, zeer har telijk dank. P. A. L. Bustraan - Bouwense. Kamperland, juli 1971. Kampeerders Houdt uw grondzeil schoon en droog met ons speciaal afdekplastic van 2.40 m breed, slechts 0.90 per meter! Korte Noordstraat 15 Middelburg, tel 3733 Voor de vele gelukwensen en belangstelling, onder vonden bij mijn 90ste ver jaardag, zeg ik ook na mens kinderen, klein- en achterkleinkinderen, har telijk dank. Abr. v. Gilst. Colijnsplaat, Ringweg 16. Reclame-aanbieding in tandenborstels. Slechts één week krijgt u bij iedere echte Tek borstel een Tek borstel cadeau, 2.35. Drogisterij KREDIET Kortgene Prima kwaliteit hygiënische gummiwaren, handschoenen, enz. Prijskourant en gratis proefmonster worden op aanvraag franko toege zonden. "FATA", Postbus 93, Middelburg GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoordige. Gezellige werkkring Goed loon Telefonische afspraak te maken op (01199) 2 94 3 43 3 95 of 4 06. VOORSTRAAT 22 COLIJNSPLAAT. DE KLEINE BAZAR Nog enkele vloeren VLOERBEDEKKING in de opruiming. Kleuren geel, groen en bruin. L. TANGE, Kerkstraat 12, Wissenkerke. Diabetici De speciaalzaak in suiker vrije artikelen in Zeeland. Das Spezialgeschaft für zuckerfreie Ware in Zee land. Pour tous vos actieles pour diabétiques en Zee land. arj.liuhqen, Kortu Delft 5-7, Middelburg volop pgrlceerruiaf BOEKHANDEL MARKUSSE WISSENKERKE Op maandag 2 aug. 1971 zal zitting worden gehou den voor het innen der tuinhuren voor H. M. Markusse, 's avonds van 78 uur bij mij aan huis. A. BOOT, Hoofdstraat 60, Kortgene VOOR DE HENGELSPORT VINDT U BIJ VOORSTRAAT 7 WISSENKERKE DE BEST GESORTEERDE SPECIAALZAAK VAN MIDDEN-ZEELAND Molens - Reels - Vliegenhengels - Spin- hengels - Strandhengels - zeehengels - Boothengels - Werplood - Schuiflood - Loodhagel - Diepzeelood - Makreelpluimen in wit en gekleurd, met 3,4 of 7 haken - Jigs, lepels en pilkers voor de zeebaars - Rookoventjes - Rookmot - Grote sortering Mepps en andere spinners in zilver, goud, zwart en gekleurd - Kunstvisjes met en zonder haak - Alle diktes nylon van 0.08 tot 1 mm - Vismessen - Vismanden - Vis- tassen - Grote sortering vliegen - Vliegen- olie - Lijnvet - Molenvet - Fantastische sortering haken en wartels - Geepballen Geepdobbers, waaronder Balisto en Sta- bilo - Werpdobbers en schuifdobbers - Rijgnaalden - Onthakers - En nog honder den andere artikelen. FRANSE ZAGERTJES EN TAPPEN

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 2