brommers naar: Hengelwedstrijd Predikbeurten is met vakantie 't Jantje van Alles r LOOP TOCH BINNEN PEUGEOT brommers FEUILLETON Hoofdstuk 1. Thuiskomst. De bus remde af, nadat het rode licht ging brainden. De jongeman, die op het knopje had gedrukt, realiseerde z<ich ge lijk, dat hij eigenlijk een halte verder moest, maar het was niet zo erg. Die laatste kilometer liep hij net zo lief. De chauffeur keek hem even aan. „U kunt mee tot de Markt, als u wilt. We rijden tegenwoordig niet meer door de Hoofdstraat; daar is nu éénrichtingsver keer. Maar van de Markt af bent u toch dichterbij dan hier." Omdat hij al bijna uitgestapt was, schudde de jongen het hoofd. „Heel vriendelijk, maar ik loop de rest wel." „Zo u wilt." Terwijl de bus optrok, voelde hij de blikken van de inzittenden op zich, maar hij deed net, of hij er geen erg in had. Met de koffer in de hand begon hij langzaam de tocht dooi- de brede straat. Aan weerszijden waren winkels, maar het was blijkbaar nog niet druk. Er reden wel heel wat auto's. Veel meer dan toen. Geen wonder, dat er nu éérichtingsver- keer was ongesteld. Ginds ging de bus linksaf, reed dus de Raadhuisstraat rond, want zo kwam hij toch weer op de Markt. Een paar winkeliers stonden in de deuropening. Hun blikken ontmoetten elkaar. De jongen knikte: „Hallo." Een magere reaktie was het resultaat. In de blikken, waarmee men hem bekeek en hij een zweem van groet moest peu ren, las hij verder genoeg. Zoiets van: Zo, ben je er weer? Jawel, ik ben er weer. Mag het? Had den ze soms verwacht, dat ik nooit meer terug zou komen? Hij begon te' transpireren. Hoewel de koffer niet bizonder zwaar was, zette hij hem toch even neer, haalde een zak doek te voorschijn en veegde zijn gezicht af. Dat gesjouw was hij immers hele maal ontwend? Met de andere hand nam hij de koffer op en liep verder. Twee jonge vrouwen door Gerrit Fransen stonden bij een etalage en keken even naar hem, toen hij passeerde. Hij kende beiden, maar omdat ze schielijk hun hoofden omdraaiden, had hij geen gele genheid om te groeten. Dan niet, zal me een zorg zijn. Een paar winkels verder veinsde hij plotseling belangstelling voor de etalage, maar heimelijk keek hij via de spiegel ruit naar de beide meisjes, die hem nu nakeken. Alsof ik een voorwereldlijk monster ben. Hij hoorde, dat ze met el kaar spraken. Ze zullen het best over me hebben. Wat zegt die éne? Het zal wel zoiets zijn als: Daar heb je 'm nou. Hoe hebben ze er indertijd in de stad eigenlijk op gereageerd? Niemand had hem ooit wat verteld, zelfs zijn advokaat niet. En Pleunie al evenmin. Laat staan moedei-. Ach, wat geeft het ook allemaal nog? Het is immers al zo lang geleden? Al meer dan twee jaar. Eigenaardig, die eerste tijd, die aller eerste dagen had-de er helemaal niet over nagedacht. Aan de hele stad niet. Alleen maanden later, in de rechtszaal, toen had hij verschillende stadgenoten her kend. Maar ook dat was vervaagd. Ook ad anderhalf jaar geleden. Net of er een verschrikkelijke nachtmerrie voorbij is. Nu ben ik wakker, klaarwakker. De zon schijnt en ik loop helemaal vrij, net waarheen ik wil. En nu ga ik naar huis. Nu ja, naar huisTja, toch is het ons huis. Nu moeder ook dood is, eigen dom van Pleunie en mij. De notaris is nog bij me geweest voor m'n handteke ning. We zijn immers beiden meerder jarig? Nu wonen er ook andere mensen in, van buiten de stad, had Pleunie onlangs verteld. Al lang? Maand of vier na moe ders dood. Dat wilde de gemeente. Het ging niet op, zeiden ze, dat zo'n groot huis bewoond wex-d door één jongevrouw, terwijl er nog zo'n woningnood heerste. Daarom had Pleunie er noodgedwongen in toegestemd het grootste deel van het huis te verhuren aan een gezin, dat al jaren op een woning zat te wachten. Als ze het niet vrijwillig had gedaan, zou de gemeente het immers gevorderd hebben? Dat kon tegenwoordig. Hij kende die mensen natuurlijk niet. Pleunie had zelf een kamer boven en gebruikte de badkamer als een soort keuken; dat had ze hem in de loop dei- keren, dat ze bij hem op bezoek kwam, verteld. En een tweede kamer moest vrij gemaakt worden tegen de tijd, dat hij er zelf weer zou zijn. Zo had de ge meente beslist Wat kon het hem ook eigenlijk sche len? Hij had ook aan één kamer genoeg. Pleunie en hij konden wel samen eten, in zijn of haar kamer, dat deed er immers niet toe? „Morgen." Werktuiglijk beantwoordde hij de groet van Essenaar, de sigaren winkelier, die in de deuropening stond. Hij keek de man nog eens aan. Deze knikte hem vriendelijk toe. „Weertje, he?" „Ja, heel mooi." „Dat houden we zo wel een paar dagen. Tot ziens." Hij liep weer verder. Tenminste één, die tegen hem durfde te praten en hem vriendelijk had begroet. Viel dan toch weer mee. Bij de Markt sloeg hij linksaf, de Kei zerstraat in. Hier waren geen winkels en hier stond ook niemand aan de deur. Alleen de melkboer stond er halverwege de straat een klant te helpen. Met de dochter van die vrouw was hij enkele malen uit geweest: de slanke, roodharige Rinie. Éénmaal was hij bij haar thuis geweest om kennis te maken. Mevrouw was erg vriendelijk, meneer trouwens ook. Nu deed ze net, of ze hem niet zag. En de melkboer had het druk met af rekenen. Al goed, mensen, blijf maar uit m'n buurt. Doe maar, alsof ik een be smettelijke ziekte heb. Aan het eind van de Keizerstraat liep hij de Havikslaan in. Nog enkele tien tallen meters. Dan was hij thuds. Voor de ramen hing nu korte vitrage. En er stonden vreemde meubelen. In de hoek een groot televisietoestel. Hij drukte op de knop. Er ging geen bel meer, maar een pingpong. Op het naambordje las hij: P. Spanhuis. Vreem de naam. Even keek hij rond. Natuurlijk, de o- verburen stonden al voor de ramen te kijken. Zoiets als: Kijk, daar is de ver loren zoon weer. Alleen het gemeste kalf ontbreekt. Wel nieuwsgierige blik ken. De deur ging open. Een gezette vrouw van ongeveer dertig jaar keek hem wan trouwend onderzoekend aan. „Ja?" „Ik eh.ik ben Jaap ten Oever." „Jaap ten.O, dat mankeert er nog maar aan. De kamer is nog niet leeg, hoor. Had u wel eens vooruit mogen be richten, dat u kwam." „Tja, dat ging nu eenmaal niet. Maar u wist immers „We wisten niks," viel de vrouw hem hoofdschuddend in de rede. „Uw zuster heeft wel gezegd, dat het niet lang meer zou duren, maar wat is lang en wat is kort? M'n man heeft ook wel wat anders te doen. Nou, kom er maar in. De buren hoeven niet te denken, dat ik u op straat laat staan." Hij betrad de gang en keek werktuig lijk rond. Allemaal vreemde dingen ston den en hingen er. De ouderwetse kapstok met het mooie wandkleed was er niet meer. En de gangmuren hadden eén andere kleur. Het leek wel blauw. De vrouw sloot de deur en keek naar de jongeman, die zijn koffer had neer gezet. „U weet ervan, he? Wij zijn de huurders. Uw zuster heeft boven een ka mer, die grote aan de noordkant. Die ernaast zal mijn man vanavond wel leeg maken voor u. U zult wel een handje moeten helpen. Misschien kunt u beter nog een nacht in een hotel slapen." Ik heb lang genoeg in een hotel ge slapen, dacht hij met wrange humor. En wat voor een hotel. Dit is mijn huis, als het er op aan komt, dus slaap ik vannacht hier. „Dat maak ik wel met m'n zuster uit, mevrouw." „Dat doet u dan maar. Er staan nog meubelen van u op zolder. Ik geloof dat er ook een ledikant staat. Aan de achter zijde. Aan de voorzijde is van ons. En verder hebben wij natuurlijk alle ver trekken in gebruik. Nu u er toch bent. uw zuster wil de badkamer niet in ge meenschappelijk gebruik geven, daar moet ook een eind aan komen, anders ga ik naar de gemeente. We hebben er recht op, de huur is al hoog genoeg." Hij keek haar even aan, maar gaf geen antwoord. Vast geen gemakkelijke tante, dat bleek al dadelijk. Zou Pleunie tegen haar op kunnen? Gek, ze had nooit iets verteld over de bewoners. Enkel, dat het een gezin was met drie kinderen. De vrouw wees naar de trap. „Uw zus ters kamer is boven rechts, maar ze heeft hem natuurlijk op slot. U hebt er zeker geen sleutel van?" Nee, dat had hij niet. Vroeger had hij wel een voordeursleutel, net als Pleunie. Maar waar die op de bewuste avond gebleven was, kon hij zich niet meer herinneren. En zonder sleutel kon hij toch niet in Pleunie's kamer komen. „Mag ik mijn koffer hier 'laten staan?" De vrouw wees nogmaals omhoog. „Brengt u hem maar boven. Daar staat hij beter dan hier. Heb ik er tenminste geen last van. Enne, o ja, uw kamer is net boven de slaapkamer van mijn doch tertje. Maakt u alstublieft 's avonds geen herrie met muziek of zwaar lopen, want ze slapen erg licht en als ze eenmaal wakker zijn, uit hun slaap bedoel ik, dan is er geen land mee te bezeilen. En als u laat thuis komt, doet u dan zacht, want m'n man moet 's morgens vroeg beginnen en heeft z'n nachtrust nodig." (Wordt vervolgd). Op Hemelvaartsdag 20 mei 1971 hield de Noord-B evelandse Hengelsportvereni- ging te Colijnsplaat, gewoonte getrouw, weer een hengelwedstrijd, waaraan ie dereen kon deelnemen. Nadat 69 deelnmeers zich hadden laten inschrijven voor deze wedstrijd, gooiden zij reeds 's morgens omstreeks 9 uur hun lijntjes in het water. De vangsten, in hoofdzaak platvis, waren aan de matige kant. In de tijd van 2 uur zagen 51 deelnemers hun moeite beloond, door één of meer vissen te bemachtigen. 18 deel nemers konden na afloop geen vis in leveren. In totaal werden er 145 boven maatse en 72 ondermaatse vissen ge vangen. Deze leverden 24.830 punten op. In café „Juliana" werden na afloop de prijzen uitgereikt. Als prijswinnaars kwamen uit de bus. Ie A. op den Brouw, Goes 1555 pnt 2e J. Lamse, Colijnsplaat 1445 pnt 3e N. Tramper, Colijnsplaat 1390 pnt 4e M. Zuidweg, Kamperland 960 pnt 5e J. Clement, Colijnsplaat 895 pnt 6e H. Crusdo, Bergen op Zoom 885 pnt 7e A. de Waard, Colijnsplaat 770 pnt 8e J. Schaalje, Colijnsplaat 750 pnt 9e D. Broekhoven, Kamperland 710 pnt 10e A. v. d. Heijde, Colijnsplaat 705 pnt lie P. Zwemer, Kamperland 690 pnt 12e M. de Regt, Kamperland 685 pnt 13e Th. de Looff, Kortgene 680 pnt 14e P. Lerns, Colijnsplaat 645 pnt 15e W. Schmid, Goes 625 pnt 16e H. Dijkstra, Vlissingen 585 pnt 17e H. Warren, Colijnsplaat 575 pnt 18e Iz. Lamse, Colijnsplaat 550 pnt Al was de deelname iets minder dan vorig jaar, toch kan de vereniging op een zeer geslaagde wedstrijd terugzien. DIENSTEN ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter Janssen, Tel. (01108) 3 19 en dokter Van Arkel, Tel. 011071 3 18. WATERSTANDEN geldig voor de. noordkust van Noord-Beveland MEI/JUNI hoogwater 28 vrijdag 4.50 17.10 29 zaterdag 5.36 17.55 30 zondag 6.23 18.48 31 maandag 7.18 19.44 1 dinsdag 8.13 20.45 2 woensdag 9.14 21.46 3 donderdag 10.18 22.44 voor zondag 30 mei 1971. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 9 uur ds. Tieleman uit Hein- kenszand (interkerkelijke dienst) en 2.30 uur ds. Post uit Bruinisse. Beide diensten exitra coll. kerkvoogdij. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Ph. M. Becht (Zendingscollecte). Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur da. A. M. Attema. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willek es. Ned Herv Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Vlijm en 2.30 uur ds. Prakke. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur ds. Broek en 2.30 uur ds. Hogendoorn. Beide dien sten gecomb. in Ger. Kerk. Geref. Kerk Kamperland 11 uur ds. Van der Zande uit Middelburg en 4.30 uur ds. Ter Laak van Yerseke. Geref. Kerk Colijnsplaat 9 uur ds. Tieleman en 2.30 uur ds. Vlijm uit Leiden. Geref. Kerk Geersdijk 10 uur ds. Broek uit Amers foort en 2.30 uur ds. Ho gendoorn uit Oudelande. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Vlijm uit Leiden en 2.30 uur ds. Broek uit A- mersfoort. Geref. Gem. Colijnsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Maandag 31 mei 1971, 10 uur ds. W. Hage van Krabben- dijke (H. Doop). Y Vrijdag 28 mei hoopt Y onze lieve moeder X ,t, en oma J. Filius - Filius, haar 80-ste verjaar- dag te vieren. *1* Haar dankbare kinderen en klein- X kinderen. X Gelegenheid tot feli- citeren op zaterdag *t* J» 29 mei van 2 tot 5 uur in Pensiontehuis Noord-Beveland' te X Kortgene. Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde man, vader en opa Abraham Jozias Hollestelle, betuigen wij u onze har telijke dank. In het bijzonder aan dok ter Klein Wassink en de buren, die ons die mor gen zo behulpzaam zijn geweest. Fam. Hollestelle - de Fouw. Colijnsplaat, mei 1971. W. J. Klein Wassink Arts te Colijnsplaat van zaterdag 30 mei tot en met zondag 6 juni. Dokter Janssen te Kort gene neemt waar. Deze houdt spreekuur te Co lijnsplaat: dinsdag 13.30- 14.15 uur; donderdag van 19.00-19.45 uur en zater dag van 13.30-14.15 uur. Prima kwaliteit hygiënische gummiwaren, handschoenen, enz. Prijskourant en gratis proefmonster worden op aanvraag franko toege zonden. "FATA", Postbus 93, Middelburg. Voor de vele bewijzen van medeleven, ontvangen tij dens de ziekte en na het overlijden van onze ge liefde zuster, schoonzus ter en tante Clazina M. de Visser, betuigen wij onze harte lijke dank. Inzonderheid aan dokter 't Hart voor de liefderijke hulp aan haar be^ve^en. Uit aller naam, J. de Visser. Kamperland, mei 1971. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer Jan Hoogerheide, betuigen wij hiermee aan allen onze oprechte dank. Inzonderheid zuster Van Exel voor haar goede zor gen aan hem besteed. M. Visser-Hoogerheide. Th. Visser. Colijnsplaat, mei 1971. Deltastraat 28. Kampeerders Houdt uw grondzeil schoon en droog met ons speciaal afdekplastic van 2.40 m breed, slechts 0.90 per meter! Korte Noordstraat 15 Middelburg, tel 373.1 Zo maar een cadeau van MAX FACTOR Mascara roller Lash Full, met gratis vulling 7.95. Oogschaduw, met gratis camouflage stift 6.95. Mascara roller, met gratis schaduw stift 6.95. Drogisterij KREDIET Kortgene. TE KOOP 11/2-jarige ras-boxer (reu) met papieren. Alleen voor goed tehuis. Te bevragen: Café Havenzicht, Kamperland, Telefoon 01107 - 2 50. H Steunzolen naar maat ook op doktersadvies. Al le voetcorrectors in voor raad. Voetkundige advie zen worden gratis ver strekt Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkun dige Schoenreparatiebedr. v.h. van Unen, L. Vorst- straat 18, GOES. Suikerpatiënten Kies bewust by uw specialist uit een verantwoord assor timent artikelen voor diabetici uit de gehele wereld. arj.liwujen, Kort» Delft 5-7, Middelburg volop parkeurruirotu VJ Gemeente Wissenkerke Het ophalen van het grof huisvuil in de gemeente Wissenkerke zal op woensdag 2 juni plaatsvinden, in plaats van op dinsdag 1 juni. Hoofd Gemeentewerken. en kijk vrij rond naar al het moois in NACHTKLEDING voor warme of kille nachten, voor thuis of op reis, het is er allemaal. DUSTERPEIGNOIRS om elke dag met veel plezier te dragen en in de leukste kleurtjes en modellen. ONDERKLEDING in elke vorm en elke soort in elke prijs. BADKLEDING juist dat tikkeltje anders dan anders, om lekker te zwemmen en fijn in te showen. En is er zon en wilt u bruinen? ZONNETRUITJES of mode-truitjes te kust en te keur. LANGE PANTALONS voor kil weer tijdens wandeltochten of op fiets en brommer tijdens vakantie. OOK VOOR KINDEREN zijn er steeds de leukste dingen en.... wat belangrijk is? Allemaal betaalbaar in de SPECIAALZAKEN £>GêEDKOPE G0F5-M/DDFLBUPG Protestants Christelijke Basisschool Aangifte van nieuwe leerlingen op donderdag 3 en vrijdag 4 juni, des avonds na half acht bij het hoofd der school, de heer J. Blok, Voorstraat, Colijnsplaat. Trouwboekje meebrengen. E. W. v. d. HEIJDE Hoofdstraat 5 Geersdijk Tel. 210. Voorstraat 11 Colijnsplaat Tel. 2 71. (U weet wel van Peugeot) Geniet van zon strand zee zonder „HAAR" ZORGEN. Na 't zwemmen in een wip weer goed gekapt MET EEN PRUIKJE Reeds vanaf 59.kunt ook u beschikken over zo'n handig „kapseltje achter de hand." Synthetische pruikjes 59.- 69.- 79.- enz. Eecht ha^ir vanaf 98.- tot en met 895.-. HAARB0ETIEK KAPSALON PARFUMERIE MAISON l 'l E R T Y Lange Kerkstraat 40, Goes, Tel. 79 88.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 2