NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD locrera Plouvier heeft DE schoenen kies uw housedress LIEFDE OP DE RIJN No. 3449 Donderdag 29 april 1971 74e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij' Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.75 per half jaar. Franko per post 15.per jaar. Advertenties 16 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wü geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Vrijdag 30 april is het weer koninginnedag. Onze koningin hoopt dan haar 62ste verjaardag te vieren. Ongetwijfeld zullen velen het be treuren dat de jaarlijkse défilé in de tuin van Paleis Soestdijk dit jaar geen doorgang kan vinden. Steeds weer blijkt hoe graag de koningin gewoon bij het Neder landse volk wil horen. Zij demonstreerde dat onlangs opnieuw toen zij net als alle andere passagiers, bij het betreden van een vliegtuig, ook gefouilleerd wilde worden. Ze zei doodgewoon: „Waarom ik niet?" En ze heeft gelijk, ze hoort ook bij ons, ze is een deel van Nederland net als wij een deel van Nederland zijn. We hopen dat ze nog heel veel verjaardagen in ons midden zal mogen vieren. FEUILLETON 33 Mr. Pieter van Vollenhoven viert 30 april, gelijk met H. M. de Ko ningin, zijn verjaardag. I—5 'I' 'l"l" Ze draaide zich weer om en trok het gordijn een eindje opzij. Meteen kwam ze met een ruk overeind. Sneeuw. Op haar knieën keek ze door de vitrage naar buiten. Lag me daar al een pak. En het had er gisteravond niet naar uit gezien, dat het zou gaan sneeuwen Een doordringend belgerinkel deed haar schrikken. Daar is Theo natuurlijk al en zij lag nog in bedIn een wip stond ze er naast en opende de kraan. Iemand liep naar beneden en toen ze even geluisterd had naar de stemmen, slaakte ze een zucht van verlichting. De melkboer. Wat kwam die hier vroeg op zaterdag. Zou haar hospita in Utrecht niet moeten. Die was voor half tien za terdags nooit bij de hand. Ze koos een donkere wollen japon uit. Donker stond haar goed, had Theo ge zegd. En vooral vandaag niet te opzich tig, vond ze. Ze zou nu ook kennis maken met de andere zoon. Een beetje zag ze ex- wel tegenop. En hoe zou de houding van Lien zijn? Wat haarzelf betrof, was alles vei-geven en vergeten. Theo had gezegd, dat ze maar vertrouwen in hem moest hebben. Wel, dat zou ze. Geen muizenis sen vandaag in je hoofd, Cobie, want dit wordt een feestelijke dag. De eerste van een lange reeks. Nu zou de directrice onderhand ook wel een circulaire gekregen hebben, en haar collega's.... Nou, na de vakantie moest ze maar zo spoedig mogelijk van de school zien weg te komen. Ze ver langde nu echt naar Theo. Hij was im- mei's een zeldzame schat voor haar.... Om kwart over negen waagde ze het naar beneden te gaan, Joke, in een lange peignoir, was bijna gereed met de ont bijttafel en glimlachte naar haar, toen ze de kamer binnenkwam. „Hallo.en? Een beetje geslapen? Of wakker gebleven om te peinzen over het geluk?" Cobie schudde lachend het hoofd. „Ik heb heerlijk geslapen en werd pas tegen half negen wakker Wat een pak sneeuw, he?" De vrouw knikte. „Heb je het al ge zien. Nou dan hebben we dit jaar eens een witte Kerstmis. Ook wel eens leuk." Cobie ging zitten, maar stond meteen weer op, „Kan ik ergens mee helpen?" Joke wuifde met haar hand. „Welnee, neem je gemak er maar van, hoor. Ik heb al thee gezet. Flip ligt nog in bed. Die neemt het tegenwoordig zaterdags zo nauw niet. Zaterdags krijgt hij thee met beschuit op bed. De andere dagen word ik verwend." Ze schoof een bord met beschuiten naar het meisje. „Daar staan suiker en hagelslag. Of wil je jam? Ik zal even je thee inschenken. Apropos, wil je een paar eieren?" Nadat Joke thee boven gebracht had, schoof ze ook bij. „Leuk zeg, zo met z'n tweeën. De post is al geweest en we heb ben in bed jullie aankondiging gelezen. Ik zou het gezicht van Lien wel eens wil len zien Cobie betrok. „Wat denk jij ervan, Joke?" De ander haalde haar schouders op. „Maak jij je maar geen zorgen, hoor, dat fikst papa wel. Niets staat jullie geluk in de weg." „Joke. „Ja?" „Wat.ik bedoel: waai-om zijn jullie zo verschrikkelijk aardig tegen me? Je kent me nauwelijks. Hebben jullie er nooit aan gedacht dgit ik misschien wel uit berekening met Theo.... met je schoon vader wil trouwen?" De andere vrouw dronk van haar thee en keek glimlachend naar de ander. „Daartoe zijn drie redenen, Cobie. In de eerste plaats is papa iemand, die dat di- rekt door zou hebben, daarvoor heeft hij teveel mensenkennis. Verder ben jij niet het type, dat uit berekening gaat trou wen, want dan had je niet gewacht, tot je zo oud was als nu. En tenslotte iedereen kan zien, dat je stapel-verliefd bent op papa." „Ik houd erg veel van hem," ant woordde Cobie zacht en een dieprood kwam op haar gezicht. „Toenvan het najaar.dat met Lien.ik wilde hem vergeten. Ik had al eens een teleur stelling gehad in mijn leven. Ik wilde door Gré de Boer niet meer ongelukkig worden. Ik heb me er heftig tegen verzet en mezelf steeds ingeprent: er bestaan voor jouw geen mannen meer in je leven, Cobie. Maai toen Theo gistermorgen weer in mijn kamer stond en me in zijn armen nam, toen wist ik, dat ik al die weken tever geefs gestreden had. Ik hield nog veel van hem. Denk je, dat ik hem gelukkig zal kunnen maken?" Joke knikte met een volle mond. „En of. Jullie zijn voor elkander geknipt. En ik vind het machtig fijn voor jullie." Om tien uur kwam Theo haar halen. In de gang omhelsden ze elkaar als of ze weken gescheiden geweest waren. Joke keek glimlachend toe en toen het haar te lang duurde, zei ze. „Schiet op, jullie, en bewaar wat voor later. Jullie hebt nog een heel leven van geluk voor de boeg." Theo lachte. „Die Joke. Denk erom: elf uur koffie drinken bij het bruidspaar. Wie niet op tijd is, moet voor straf de ronde zoenen." „Zal ik alvast maar beginnen?" vroeg Joke ondeugend. In de wagen drukte hij zacht haar hand. „Goed geslapen, liefje?" Ze knikte. „Als een i-oos. En jij?<" „Ik heb gedroomd, dat je naast me lag. Vind je het erg?" „Inderdaad, zeer ongepast. Ik verbied je voox-taan zoiets te dromen voor het werkelijk is." De Haan grinnikte, ,,'t Was maar goed, dat je zo'n eind bij me vandaan was, want anders Ze ging recht overeind zitten en keek hem kwasi-vcrontwaardigd aan. „Me neer De Haan, wat moet ik nu wel van u denken?" Hij zuchtte. „Dat ik stapel ben op m'n bruid, liefje. Is dat zo erg?" „O Theo, het lijkt wel of je twintig bent. „Zo voel ik me ook, Cobieeen uit gelaten nozemHij sloeg een arm om haar heen, maar zij ontweek hem en ging tegen de deur ziten. „Theo, idioot als de mensen het zien „Ach wat, die komen het gauw ge noeg te weten." In de hal nam hij haar opnieuw in zijn armen en kuste haar, waar hij haar ra ken kon. Met moeite bevrijdde ze zich en keek hem met schitterende ogen aan. „Theo, dwaze jongen, ik zou haast bang voor je woi-den." „Liefje, ik ben zelfs bang voor mezelf. Maar we zullen ons beheersen als orden telijke mensen en wachten op de visite. Juffrouw Visser kan voortreffelijk koffie zetten en ze zorgt voor een verrassing er bij, dus laten we ons naar de salon begeven, zoals dat een behoorlijk bruids paar betaamt. Mag ik u mijn arm aan bieden, mejuffrouw?" „Zeker, meneer, daarmee kan ik het voorlopig wel doen." „Kleine duvel.'... wacht maai-, als we eenmaal getrouwd zijn...." Toen ze de salon binnentraden, uitte Cobie een kreet van verrassing. Want het grote vertrek was herschapen in een bloe- menpaleis. Ze liet zijn ax-m los en liep van de ene vaas naar de andere. Theo vergezelde haar lachend en iedere keer als Cobie een kaartje las, gaf hij een ver klaring: „Deze is van dokter Berends, tevens een huisvriend. Zal vandaag wel even aanwippen, veronderstel ik. Dit pot je is van Brand, mijn boekhoudei*. Ja, ik heb alles al bekeken. Om half negen kwam de eerste bos bloemendaar staan ze, van Flip en Joke. Moeten be slist gisteravond al besteld hebben. En daarvan Bob en Lienrode ro zen.... dat zegt wel iets, denk je ook niet? Deze prachtige pot is van juffrouw Visser, de huishoudster, vind je dat niet ontzettend aardig? We zetten haar na tuurlijk niet op straat, als ze nog niets anders heeft, want, ze verzorgde me al die jai-en voortreffelijk.... Die andere pot daar is van Dick en Ellietja, en dan is daar nog een bijzondere verras sing. ik zelf vind het bijzonder tref fend. Het kwam net vóór ik jou ging ha len. Ik heb hem opgebeld en uitgenodigd. Ik hoop tenminste, dat ik er goed aan ge daan heb. Kijk, dat zilveren vaasje met orchideeën, dat is het." (Wordt vervolgd). P.V. DE BLAUWE DOFFER KORTGENE Uitslag van het concours vanuit Moes- krocn. 1. 2. B. Siereveld. A. van de Kreeke. 3. Combinatie Goulooze De Looff. 4. P. J. Verburg. 5. J. L. F. Minneboo. 6. S. M. Branderhorst. 7. C. Kruijsse. 8. Combinatie Goulooze De Looff. 9. A. J. Bouterse. 10. A. van de Kreeke. GANZEPOORTSTRAAT - GOES KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR C. ABRAMAMSE TE WISSENKERKE Maandagmorgen j.l. heeft burgemees ter P. Wisse de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in zilver uitgereikt aan kantonnier C. Abra- hamse, wegens vijftig jaren trouwe dienst als zodanig. De heer Abrahamse is zijn loopbaan begonnen in 1920 bij de cal. waterkering Vlietepolder, en later bij het samengaan in dienst van het Waterschap Noord-Be veland. De uitreiking vond plaats in tegenwoor digheid van de dijkgraaf C. J. Schip pers, gezworene G. E. de Jonge, hoofd technische dienst H. J. Swenne en de ontvanger-griffier van de cal. water kering Vlietepolder P. Balkenende. In verband met het bei-eiken van de pensioengerechtigde leeftijd, nam de heer Abrahamse afscheid van het Watei-schap Bij dit afscheid werden hem lovende woorden toegezwaaid in verband met de grote plichtsbetrachting, die hij altijd heeft getoond. Een man van het oude stempel HENGELWEDSTRIJD Op zaterdag 24 april 1971 hield de Noord-Bevelandse Hengelsportvereniging haar 3de competitiewedstrijd van dit jaar. Deze wedstrijd werd gehouden te Colijnsplaat waai-aan 59 personen deel namen. Er werden 173 bovenmaatse en 53 ondermaatse vissen gevangen. Deze le- vex-den in totaal 28.575 punten op voor de deelnemers die werden beloond met 14 prijzen waarvan de winnaars waren: 1. A. Versluis, Colijnsplaat 1665 pnt. 2 H. Crusio, B. op Zoom, 1380 pnt. 3. H. de Pan, kamperland 1340 pnt. 4. J. Verdonk, Goes 1095 pnt. 5. P. v. d. Moere, Kamperl., 1040 pnt. 6. J. Clement, Colijnspl., 1030 pnt. 7. C. v. d. Moere, Colijnspl., 990 pnt. 8. J. de Haze, kampei-land 960 pnt. 9. J. Kastelein, Geersdijk 935 pnt. 10. R. de Regt, Kampei-land 895 pnt. 11. P. Lems, Colijnsplaat 890 pnt. 12. C. Remijnse, Wissenkerke 760 pnt. 13. K. de Kam, Kamperland 750 pnt. 14. J. J. Snoek, Colijnsplaat 730 pnt. Deze prijzen werden na afloop van dc wedstrijd in hotel „De Patrijs" door de voorzitter uitgereikt. Het bestuur had weer eens diep in haar beurs getast voor de aankoop van de verschillende prijzen. Een pracht van een hengelstok, een werpmolen, een radio (transistor) en verder verschillende voor werpen op huishoudelijk gebied verwis selden van eigenaar. Hoewel de vangst ditmaal iets minder was dan bij de vo rige wedstrijd, kon deze toch bevredi gend genoemd worden. Op 20 mei a.s. (Hemelvaartsdag) gaan zij het op diezelfde plaats nog eens over doen. Aanvang van deze wedstrijd is om 9.00 uur. Inschrijven vanaf 8.00 uur. Aan deze wedstrijd kunnen ook niet- leden meedoen. Ondanks de minder gunstige weers omstandigheden was het een goed ge slaagde hengelwedstrijd. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 1