Zee-aas LIEFDE OP DE RIJN horloge HENGELSPORT- ARTIKELEN Predikbeurten Suikerpatiënten W. Verburg REMOVA H. A. v. d. MOERE FEUILLETON 31 Toen ze zaten, zei De Haan: „Kinderen, morgen ontvangen jullie het officieel over de post, maar ik wil jullie wel als beloning voor zoveel hartelijkheid het nieuwtje vertellen: Cobie en ik zijn van daag in Utrecht in ondertrouw gegaan." Flip knikte begrijpend, „Ik veronder stelde al zoiets. Wel, vader wat mij be treft: van harte gelukgewenst. We hopen, dat jullie het goed met elkaar zult kunnen vinden." Ook Joke feliciteerde het tweetal. „Ik vind het fijn voor papa," zei ze een voudig. „En natuurlijk ook voor Cobie," voegde ze er haastig, verlegen lachend aan toe. Meteen stond ze op. „Ik maak een lekker kopje koffie klaar. En ik heb wat gebakjes gehaald." Ze knip oogde. „Flip vermoedde al, dat er wat aan de hand zou zijn en ik dacht: dat moeten we dan feestelijk vieren." Een uui-tje later stond De Haan op. „Ik moet nog het een en ander in orde maken.... verrassing vpor Cobie," zei hij lachend. „Morgen en overmorgen hebben we twee dagen om het feest te vervolgen." Hij bukte zich en kuste zijn bruid." Tot morgen, liefje." Flip stond op. „Ik laat je even uit, va der." In de gang keken ze elkaar aan en bei den lazen elkanders gedachten op het ge zicht. Flip zei: „Met Dick zul je waar schijnlijk geen moeilijkheden meer heb ben. Hij is na dat ongeval anders gewor den. We hebben er kort geleden over ge sproken en waren van mening, dat we niet het recht hebben je dit geluk te mis gunnen." door Oré de Boer „Fijn, Flip, dat is dan weer een zorg minder. Is hij thuis?" Allicht. Maar wat Ellie betreften finDick's stem is toch doorslagge vend." „En wat denk je van Lien?" De zoon haalde zijn schouders op. „Ik weet nooit precies, wat ik aan haar heb. Je zult met haar moeten praten." De Haan dacht na en knikte. „Tja nu we zullen wel zien, of we alles in het reine kunnen krijgen. Het zou prettig zijn voor Cobie, zie je? Ze heeft toch al zo weinig liefde gehad in haar leven." Met een stevige handdruk namen de mannen afscheid. Thuis belde De Haan zijn schoonzoon op. „Hallo, Bob, met vader in Lochem. Zeg, ik heb wat te bepraten, maar zonder Lien. Zou je misschien hierheen kunnen komen?" „Dat kan natuurlijk altijd. Is er iets ernstigs? Toch geen moeilijkheden met de zaak?", De Haan lachte. „Nee, dat is wel in orde. Een persoonlijke aangelegenheid. Ik wil graag jouw oordeel horen." „Nou, op mijn oordeel wordt in de regel niet veel prijs gesteld. Maar je maakt me nieuwsgierig, papa. Ik ben er met een kwartiertje." „Doe kalmpjes aan, alsjeblieft." Daarna belde hij zijn oudste zoon op. „Zeg, ik heb nog wat te bepraten. Nee niet over de zaak. Iets anders. Maar ik kan pas over een goed uur komen. Is dat niet te laat voor jullie?" „Och nee, we gaan vrijdags nooit zo vroeg naar bed. Maar ik heb visite. Schikt het om een uur of elf? Of is dat te laat?" „Nee, dat komt goed uit. Ik maak het kort. En, Dick?" „Ja vader?" „Ik wil graag, dat Ellie er bij is." „Verdraaid vader, je maakt me nu echt nieuwsgierig. Toch geen narigheden?" „Integendeel, Dick. „Maar dat hoor je straks wel. Tot elf uur." Hij legde de hoorn neer en stak een sigaret op. Er is iets blijven hangen, van toen, had Cobie gezegd. En dat moest vanavond uit de weg geruimd worden. Voorgoed. Definitief. Voor Cobie moest de dag van morgen een van de mooiste van haar leven worden. Bob van Halmeskerke arriveerde pre cies een kwartier later. Hij zette zijn glanzende wagen opzij van het huis en betrad het bordes. De huishoudster liet hem binnen en zelf zocht hij zijn weg naar de salon. „Hallo paps, hoe gaat het?" „Best dank je." Hij wees naar een stoel. „Ga zitten. Daar staan sigaretten." De jongeman stak er een op en keek zijn schoonvader lachend aan. „Steek maar van wal. Ik brand van nieuwsgie righeid, want wanneer men mij om raad vi*aagt, dan moet men wel zo ongeveer aan het eind van zijn Latijn zijn." De Haan glimlachte. „Kom, kom, on derschat jezelf niet. Het is juist dat ik in de eerste plaats bij jou om raad kom, zie je?" Van pure verbazing viel Bob's mond open en enige ogenblikken keek hij de ander met grote ogen aan. „Alle men senbracht hij er niet begrijpend uit. „Als je nog even verder gaat, begin ik respekt voor mezelf te krijgen." „Luister, Bob, nu in alle ernst. Mor genochtend brengt de post ook bij jullie thuis een ondertrouwcirculaire. Die is van Cobie en mij. Juffrouw Verleun zal ik maar zeggen. Met andere woorden: we zijn vandaag in ondertrouw gegaan. Nu weet ik niet, hoe mijn dochter op dit ogenblik tegenover dit feit zal staan. Daarom deel ik je dit nu al mede. Mis schien ben je in staat om haar tot betere gedachten te brengen. Blijft ze evenwel volharden in haar houding van maanden geleden, dan zal ik het op prijs stellen, als ze niet meer komt. En zeker niet mor gen en overmorgen, als we ons voorge nomen huwelijk een beetje willen vieren, zie je?" De jongeman had aandachtig geluis terd en knikte begrijpend. „Aha, dat wil dus zeggen, dat ik min of meer aange zocht word om als ambassadeur van mijn schoonpapa mijn vrouw te bewerken. Laat ik eerst over mijn persoonlijke me ning vertellen, papa. Ik stel me op het standpunt, dat u groot gelijk hebt, wan neer u hertrouwt. U'ziet er nog jeugdig uit, hebt een goede positie, dus waarom zult u alleen blijven? Temeer als het een vi-ouw is, die haar hart en de rest aan u wil toeverti'ouwen. Dat heb ik ook inder tijd ook tegen Evelien gezegd, maar u weet hoe zij is.„ Hij rookte peinzend. Goed, ik moet er over nadenken. Van avond zeg ik nog niets. Morgenochtend zorg ik bijtijds uit de veren te zijn en wacht haar reactie af, als ze de heuglijke tijding leest. Is die negatief, dan ga ik eens met haar babbelen. Op mijn manier. Laat dat nu eens aan Slome Bobbie over, papa." De Haan keek hem een poosje zwijgend aan en schudde zijn hoofd. „Bobbie, indertijd, toen jullie wilden trouwen, kwam je bij mij om mijn toe stemming te vragen. Weet je dat nog?" Hij knikte heftig. „Of ik dat weet. Ik zweette en vrat mezelf half op van de zenuwen." ,.Je begrijpt wel, dat ik al naar je ge ïnformeerd had." De jongeman knikte nog eens. „Juist daarom. Ik dacht toen: dat vindt meneer De Haan nooit goed." De Haan schoot in een lach. „Ik vrees, dat het weinig nut gehad zou hebben, als ik toen had geweigerd toestemming te ge ven. Wat Lien eenmaal in haar hoofd heeft. Bobbie keek zijn schoonvader even aan. „Zeg dat wel, papa, daar weet ik van mee te praten. Maarals ik het moest overdoen, zou ik weer met haar trouwen, want ik ben nog steeds stapel op haar." „Dat weet ik, beste jongen. Maar ter zake. Ik heb toen dadelijk mijn toestem ming gegeven. En weet je waarom? Niet zozeer omdat mijn dochter een goede partij deed, omdat de Van Halmeskerke's hoog genoteei'd staan. Ook niet, omdat Lien anders toch op een andere manier haar zin zou hebben doorgedreven. Nee. Maar omdat ik tot de slotsom kwam, dat je misschien een laten we je eigen woorden gebruiken; een slome indruk maakt, maar omdat je een reeks van goede eigenschappen bezit. De sloomheid van jou is maar een pose. Ik bezit een tikkeltje mensenkennis, waarde schoon zoon, en ik kijk heus wel door een mas kertje heen. Ook bij jou. Daarom gaf ik mijn dochter zonder enige resexve aan jou." Bob van Halmeskerke kneep één oog dicht en begon toen te lachen. Hij maakte zijn sigaret uit en stond op. „Die papa. Steek me niet te hoog in de lucht, want ik heb hoogtevx-ees. Enfin, persoonlijk verheug ik me. Staat het niet ergens in de bijbel, dat het niet goed is, als een mens alleen blijft? U doet er verstandig aan. Naar wat ik gehoord heb over juf frouw Verleun ik ben ook eens gaan infoimeren, ziet u? dat was uitstekend. Lien heeft toen gesuggereerd, dat Theo van Genechten van Tienhoven een oude kennis van me was. Wel, tot op zékere hoogte is dat ook zo. Ik heb hem laatst gesproken, en toen hadden we het na- tuux-lijk ook over juffrouw Verleun. Hij is een puike kerel en zei, dat het meisje geen enkele blaam treft. Alle schuld lag bij hem. Maar dat weet u natuux-lijk zelf allemaal veel beter. Best, papa, ik ga randeer u dat u van Lien geen last zult hebben. Als ze het morgenochtend op haar heupen krijgt, sluit ik haar op in haar eigen boudoir. Doch dat zal wel niet noodzakelijk zijn veronderstel ik." De Haan stond op. Hij stak zijn hand uit en Bobbie drukte die stevig. „Dank jé, jongen. Cobie zou zo'n schok voor de tweede keer' niet meer kunnen verdragen, zie je? Ze is bijzonder gevoelig." „Ik zou je haast benijden, papa. (Wordt vervolgd.) Weekenddienst artsen Dit weekend doen dienst dokter 'tHart, Tel. (01107) 3 38 en dokter Klein Was- sink, Tel. (01199) 3 04. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland APRIL hoogwater 9 vrijdag 1.45 14.08 10 zaterdag 2.16 14.36 11 zondag 2.47 15.04 12 maandag 3.14 15.33 13 dinsdag 3.43 16.03 14 woensdag 4.13 16.35 15 donderdag 4.47 17.12 Ned. Herv. Kerk Colgnsplaat Goede Vrijdag: 8 uur ds. Zuidam uit Wissenkerke, be diening H. A. Zondag 11-4: 10 uur ds. Blokland, dnterk. Paasdienst en 2.30 uur ds. Lourens uit Hoedekenskerke. medewer king verlenen het N.H. kerk koor en het jeugdkoor. Ned Herv Kerk Kamperland Goede Vrijdag: 7 uur ds. Ph. M. Becht, H. A. Zandag 11-4: 10 en 2.30 uur ds. Ph. M. Becht, Paascoll. Ned. Herv. Kerk Kats Goede Vrijdag: 20.00 uur da. Attema, m.m.v. de heer E. P. W. Attema, klarinet. Zondag 11-4: 10 uur da. At tema, bev. lidmaten en H. A. Ned. Herv. Kerk Kortgene Goede Vrijdag: 7 uur ds. Willekes, H. A. Zondag 11-4: 10 uur ds. Willekes en 7 uur ds. Kwak- kelstein uit Goes, Gezins- dienst. Ned Herv Kerk Wissenkerke Goede Vrijdag: 7 uur ds. Broeksz, H. A. Zondag 11-4: 10 uur ds. Zuidam en 2.30 uur ds. Broeksz. Ned. Herv. Kerk Geersdük Goede Vrijdag: 6.30 uur ds. Zuidam, H. A. Zondag 11-4: 10 uur ds. Broek uit Amersfoort en 2.30 uur ds. Zuidam. Geref. Kerk Kamperland Goede Vrijdag: 7 uur ds. P. Joosse uit Rotterdam. Zondag 11-4: 10 en 2.30 uur ds. Eikelboom uit Brussel. Geref. Kerk Colünsplaat Goede Vrijdag: 7 uur ds. Vlijm van Leiden. Zondag 11-4: 10 uur ds. Blokland en 2.30 uur ds. Vlijm van Leiden. Geref. Kerk Geersdük Goede Vrijdag: 7 uur ds. Poelman van Kamperland. Zondag 11-4: 10 uur ds. Broek uit Amersfoort en 2.30 uur ds. Zuidam. Geref. Kerk Wissenkerke Goede Vrijdag: 7 uur ds. Broek uit Amersfoort, H. A. Zondag 11-4: 10 uur ds. Vlijm uit Leiden en 2.30 uur ds. Broek van Amersfoort. Geref. Gem. Colünsplaat Goede Vrijdag: 7 uur lees- dienst. Zondag 11-4: 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kamperland Goede Vx-ijdag: 7.30 uur lees dienst. Zondag 11-4: 10 en 5 uur leesdienst. Maandag 12-4: 7.30 uur ds. A. Snoep van Vlissingen, openbare belijdenis. Geref. Gem. Kortgene Goede Vx-ijdag: 7.30 uur lees dienst. Zondag 11-4: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Maandag 12-4: 10 uur ds. Van de Poel van Yerseke. Voor de vele bewijzen van medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve man, vader, be- huwdvader en opa Jacobus Gerard de Looff, betuigen wij u hiermede onze hartelijke dank. Namens kinderen en kleinkinderen: A. A. de Looff-Filius. Wissenkerke, april 1971. Ooststraat 36. Daar het mij onmogelijk is om allen persoonlijk te bedanken zeg ik langs deze weg allen hartelijk dank voor het bezoek, de vele kaarten, bloemen en fruit, die ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis „Bergzicht" en bij mijn thuiskomst mocht ont vangen. W. Huige. Ringweg 34, Colijnsplaat. Kies bewust bij uw specialist uit een verantwoord assor timent artikelen voor diabetici uit de gehele wereld. arj.liunseh, Korte Delft 5-7, Middelburg volop parkeerruimte .J Heden werd onverwacht uit ons midden weg genomen, in het ziekenhuis „St. Joanna" te Goes, mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader Pieter Cornelis van Schaik (echtgenoot van Cornelia Aartje Hollestelle), op de leeftijd van 63 jaar en 10 maanden. Allen die hem gekend hebben zullen beseffen wat we in hem verliezen. Kortgene: C. A. van Schaik - Hollestelle. Biddinghuizen: C. J. Geuze - van Schaik. W. C. Geuze. Rotterdam: J. C. de Wit - van Schaik. P. de Wit. Kortgene: P. C. van Schaik. P. J. van Schaik - van Zweden en kleinkinderen. Kortgene, 5 april 1971. Oostdijk 1. De begrafenis heeft plaats gehad op heden, donderdag 8 april, 's morgens om 10.30 uur vanuit het Trefpunt te Kortgene. Na ons droevig verlies van maandag 5 april, werden wij dinsdag 6 april wederom getrof fen door het heengaan van onze geliefde oudste broeder, zwager en oom Johannis marius van Schaik, op de leeftijd van 83 jaar. en woensdag 7 april van onze geliefde laatste broeder, zwager en oom Cornelis van Schaik, op de leeftijd van bijna 78 jaar. Familie Van Schaik. Kortgene, 7 april 1971. Correspondentie-adres: Wilhelminastraat 49. Heden is van ons heengegaan, onze geliefde broeder, zwager en oom Pieter Cornelis van Schaik (echtgenoot van Cornelia Aartje Hollestelle), op de leeftijd van 63 jaar. Familie Van Schaik. Familie Hollestelle. Kortgene, 5 april 1971. Het Bestuur en de Commissie van Toezicht van de Coöp. Vereniging „Koelhuis Kortgene" G.A., geven met leedwezen kennis van het overlijden van de heer P. C. van Schaik, (lid van de Commissie van Toezicht). J. J. M. van Oeveren, voorzitter. A. J. Priester, secretaris. Kortgene, 5 april 1971. Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, onze geliefde en zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Jacob Reijnhoudt (weduwnaar van Aartje Klazina Leendertse), in de ouderdom van 87 jaar. Tijnje: I. J. Reijnhoudt. Joh. Reijnhoudt - Sinke. 1 Kortgene: J. M. Breure - Reijnhoudt. Joh. Breure. Kamperland: Maria J. Reijnhoudt. Klein- en achterkleinkinderen. Kamperland, 1 april 1971. Noordstraat 38. De begrafenis heeft plaatsgehad op dinsdag 6 april j.l. des namiddags om 2 uur te Kam perland vanuit het Jhr. mr. de Casembroot- huis. Heden overleed, zeer onverwacht, zacht en kalm, in het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes, mijn innig geliefde en zorgzame vrouw Maatje Laurina Hoogesteger (echtgenote van Cornelis Broekhoven), op de leeftijd van bijna 67 jaar. C. Broekhoven. Kortgene, 4 april 1971. Wilhelminastraat 8. De begrafenis heeft plaats gehad op heden, donderdag 8 april, des namiddags om 2 uur te Kortgene vanaf het Trefpunt. Vanaf heden verkrijg baar: Adidas trainings schoenen Adidas voetbal schoenen Adidas gymschoenen Sport Camping Textiel Schoenen Kortgene, tel. 01108 - 4 18 hetj J waarop u de klok gelijk kunt zetten heet verkrijg' ,De Goudsmid' K. VRIEND Korte Kerkstr. 11, Goes, Telefoon 01100 - 85 05. 2 jaar all-risk verzekerd. TE KOOP: 300 KG P00TAARDAPPELS KAMPERLAND (TAPPEN) EN ALLE ANDERE IN RUIME SORTERING VERKRIJGBAAR BIJ HENGELSPORT VOORSTRAAT 7. WISSENKERKE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 2