NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD «•«9 Plonvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene Uit de hogeschool der wetenschap Tilroe optiek Middelburg in gemoderniseerde zaak No. 3446 Donderdag 8 april 1971 74e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij' Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.75 per half jaar. Franko per post 15.per jaar. Advertenties 16 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wü geen enkele verantwoordelijkheid dragen. In de woensdag 31 maart j.l. gehou den raadsvergadering is het lid P. M. van der Weele met kennisgeving af wezig. Na opening door de voorzitter, burge meester P. J. Evers, worden de notulen onveranderd vastgesteld en enige ingeko men stukken voor kennisgeving aange nomen. Hierna doet de voorzitter enige mede delingen. Hij zegt o.a, dat 26 maart een belangrijke dag is geweest, in verband met de bijeenkomst in „De Korenbeurs", waar gesproken werd over de ontvolking van de gemeente. De vijf forumleden van evenzovele verschillende partijen gaven er een bijzonder karakter aan. Hier kreeg men de mogelijkheid rechtstreeks vragen te stellen en kon men trachten begrip te kweken bij de leden van het forum. Het bezoek was goed te noemen. Tegen gevallen was het bezoek van de raads leden aan deze avond. Zij zijn in gebreke gebleven de moeilijkheden van de streek onder de aandacht te brengen. Dit is toch ook een zorg voor de gemeente. Vervolgens zegt de voorzitter, dat bij het onderhoud van het bungalowterrein en de camping bijzondei-e voorzieningen getroffen moeten worden in verband met de verhoging van de voor-oever. Het plan sportvelden zal in bespreking worden gebracht met de daarvoor be noemde commissie. Van de Heidemij. is het bestek met tekeningen ontvangen. Het verzoek van de plaatselijke com missie om te komen tot de aanleg van een tennisbaan is naar de Commissie Re creatie gezonden. Met de sportvereniging en de dorps vereniging is overleg gepleegd over het behouden van een gedeelte van het sport veld te Kats. Positieve resultaten zijn daarvan te verwachten. In de volgende raadsvergadering zul len b. en w. waarschijnlijk een credit- aanvrage kunnen doen voor de school te Kats. De school te Colijnsplaat is klaar, de gymnastiekzaal zal dat eind april zijn. Het ligt in de bedoeling het complex feestelijk in gebruik te nemen. De vismijn baart momenteel financiële zorgen. Het ontwerp-contract landbouwhaven is gereed. In een volgende vergadering zal de verhuur behandeld worden. Van G.S. is bericht ontvangen dat er hunnerzijds geen bezwaar bestaat tegen de te nemen verkeersmaatregelen. Er dient echter wel rekening gehouden te worden met een lange levertijd van de borden. De volkstelling is in de gemeente goed verlopen. Er waren geen weigeringen en er is geen stagnatie opgetreden op de secretarie en de scholen. In het bungalowterrein zijn nog maar vier percelen meer beschikbaar voor ver koop en tot slot: er is weer een aan trekkelijk programma voor de toeristen- week te Colijnsplaat. Na deze mededelingen vraagt Welleman of er al een lökettist(e) voor het zwem bad is, waarop de voorzitter antwoordt: de kampbeheerder is zoekende. Verder zegt Welleman, dat het tijd wordt dat er te Kortgene een dorpshuis komt. Hieraan dient aandacht besteed te worden. Voor de aanschaf van leermiddelen enz. ten behoeve van de openbare lagere school te Colijnsplaat wordt een credit geopend van 27.165,52. Het door de school gevraagde bedrag was eerst 3300,hoger geweest, maar werd door de inspecteur tot het eerstgenoemde be drag teruggebracht. Breure en Van der Maas vinden dit een nogal fors bedrag. Heeft deze school meer nodig dan de an dere? Voorzitter: Dit is een gevolg van een té zuinig beleid voorheen. Aan de heer J. W. Boone te Kats wordt een perceel grond verkocht in het be stemmingsplan aan de Noordlangeweg, tegen de thans geldende prijs en voor waarden. De hierna ingediende huisvestingsnota geeft behoorlijk wat stof tot praten. Wel leman noemt het een uitvoerige en nut tige nota, en is tot de conclusie gekomen, dat er veel werk aan besteed is. Hij is overtuigd van de saneringsnoodzaak. Er moeten eengezinswoningen voor in de plaats komen, anders wordt er een nieuw dorp gebouwd aan een oud. Wanneer er geen voldoende woningen bijkomen, loopt het fout met het bedrijfsleven. Hij ver zoekt prioriteit voor de bouw van eenge zinswoningen. Ook Klaassen vindt het een goed over zicht, maar heeft hier en daar nogal wat bedenkingen. In zijn algemene beschou wing heeft hij gevraagd na te gaan, hoe veel woningen er gebouwd zijn na 1953', gespecificeerd in woningwetwoningen, premiewoningen, enz. Hij is een roepende in de woestijn geweest. Indien dit gedaan zou zijn, dan zou blijken dat Kats het meest voor sanering in aanmerking komt. Hij vindt het niet eerlijk dat het nieuwe deel van Colijnsplaat buiten de kom is gehouden, waardoor een verkeerd verhou dingsgetal is ontstaan. In de toekomst hangt er veel af van het te voeren beleid. Kats had vroeger meer inwoners. Om trent de cijfers in de nota zegt hijis het toeval dat een dorp ondanks een ramp is toegenomen in aantal inwoners, en twee andere dorpen achteruit! Hij gaat accoord met het genoemde aantal wo ningen, indien er éénderde te Kats ge bouwd worden. Kats wil het behoud van zijn eigen dorpskern. De raad is er ver antwoordelijk voor. Mag Kats alleen maar meespelen in het cijfermateriaal en in niets anders? De voorzitter zegt hierop dat hij in de huisvestingsnota zich gedistancieerd heeft van het verleden en dat de toewijzingen voor Kats en Kortgene niet gehonoreerd worden in Middelburg. De bedoeling van Onder voorzitterschap van wnd. bur gemeester R. J. Scheele kwam vrijdag avond 2 april j.l. de raad dezer gemeente in spoedeisende vergadering bijeen, ter bespreking van de verbetering van de Molenweg, dat nu nog buiten de bebouw de kom ligt, maar t.z.t. aan de gemeente zal worden toegewezen. Met medewerking van de Provincie Zeeland en in overleg met de Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling en het Waterschap Noord-Beveland, is het mogelijk deze weg voor niet al te veel kosten zeer goed te verbeteren. De totale kosten van het project zullen 118.142,06 bedragen. Hiervan neemt de Provincie 53.326,77 voor haar rekening, de Ruil verkaveling 51.483,60, zodat er nog een restant blijft van 13.331,70, waarvan het Waterschap genegen is de helft voor haar rekening te nemen. Bij de hierop gevoerde korte bespre- Wat bij het betreden van de vernieuw de winkel direct opvalt: hier verkoopt men brillen. Brillen, brillen en nog eens brillen. Maar op een dusdanige manier naar voren gebracht, dat het een lust voor het oog is. Een overweldigende doch geleide keus van het eenvoudige kinder brilletje tot het meest luxueuze exem plaar. En dat alles in een omgeving wat door kleur en indeling bijzonder smaak vol en gezellig aandoet. Enkele goedzit- GELUIDSREDUCTIE De hoeveelheid geluid in de omge ving van druk bevlogen vliegvelden en druk bereden hoofdwegen kunnen soms groot genoeg zijn om schade toe te bren gen aan de gezondheid van de omwonen den. Nu heeft een onderzoek, geleid door de Florida State Extension Service aangetoond, dat bomen en struiken resp. hogerhand was en is in Colijnsplaat te bouwen. Maar wij komen terug! Breure vindt dat Klaassen op het ver keerde pad is. B. en w. doen er goed aan Colijnsplaat er uit te lichten. Het staat er met Colijnsplaat niet best voor. Je moet niet altijd laten blijken, waar je met je neus dicht bij zit. Maar de nota moet ter bestemder plaatse terechtkomen. Nu zijn er voor Kortgene al 50 woningen nodig, zonder vestiging van industrie. De voorzitter zegt, dat er voor Kats en Kortgene ook nog een kaart komt en Welleman wil ter verduidelijking nog' opmerken dat de bevolking van Kortgene niet is vooruitgegaan. Van der Maas -is het opgevallen dat het percentage krotten op Kats niet lager is dan van Colijnsplaat en Kortgene. Dat komt doordat er ook reeds in het ver leden te Kats te weinig gebouwd is. An ders zou het percentage anders liggen. Er komt ook door tot uitdrukking dat het te Kats ook zo best niet is. In de rondvraag vraagt Van der Maas o.a. of het college bereid is voorstellen ten aanzien van toeristische belasting te doen, en wel één jaar voor datum van ingang? Om horecabedrij ven e.d. een kans te geven dit te verwerken. De voorzitter gelooft wel dat dit zal gebeuren. Er wordt itu een model-verordening afgewacht. Geelhoed vraagt of er na het gereed komen van de gymnastiekzaal er ook clubs gebruik van mogen maken (b.v. bejaarden)? De voorzitter antwoordt hierop beves tigend. king blijkt overduidelijk, dat alle leden het.eens zijn, dat .men het voor dit be drag niet kan laten bedoelde weg te ver beteren. Oök werd het tweede voorstel van b. en w. met instemming begroet, dat behelst de gelijktijdige verbetering van dat gedeelte van de Molenweg, dat tot de gemeente behoort. De bedoeling is, om het gehele werk nog vóór het seizoen klaar te hebben, waar vooral de leden Sandee, Remeijnse en P. de Regt op hamerden. Het zou an ders een grote strop kunnen worden voor de aan die weg gelegen camping. Aan het slot van de vergadering wordt op voorstel van de voorzitter aan de heer De Groote, die wegens een ongeval in het ziekenhuis is opgenoemen, een bloemetje te sturen namens de raad, vergezeld van de beste wensen voor een spoedig her stel. tende krukken completeren het geheel. Wij kunnen niet nalaten de firma Til- roe te feliciteren met deze voor Zeeland uniek ingerichte zaak en willen ook niet nalaten de uitvoerders van de verbouwing te vermelden. Dat waren nl. de firma's P. van Liere en De Werk. De eerste voor de binnenhuis-achitectuur en de laatst genoemde als all-round etaleur. De Lange Delft is hierdoor weer een bijzondere zaak rijker geworden. heesters een doeltreffende buffer kunnen zijn. De doeltreffendheid, zo meent Jen sen, is van vele faktoren afhankelijk. Hieronder zijn begrepen grootte, positie en dichtheid van de bomen, verder ook de wind, vochtigheid en temperatuur. In geval b.v. de geluidsbron lager is dan de bufferzone van bomen, komen de bomen als geluidsdemper meer tot uiting. Jensen beweert verder,- dat een 30 m brede zóne van bomen langs een drukke verkeers weg het kabaal met 8-11% vermindert en dat bredere stroken naar evenredig heid ook een grotere geluidsreduktië ten gevolge geven. Daarenboven kunnen struiken en bomen van toereikende dicht heid ook dienst doen als „opslorpers" van koolzuurgassen. Ziehier de nieuwe funktie van de groenstrook. SLANKE LIJN Zwangere vrouwen moeten juist goed in gewicht toenemen! Over het algemeen bevelen hedendaagse artsen aanstaande moeders aan niet meer dan 4-6 kg in gewicht aan te komen. Maar volgens het US National Research Council zou een dergelijke aanbeveling tot zuigelingen sterfte bijdragen. Men schrijft nu een gewichtsvermeerdering van gemiddeld 11 leg voor! Dit klinkt wel logisch in de oren sinds men in de Ver. Staten een veelvuldig samengaan heeft geconstateerd van laag geboortegewicht en zuigelingen sterfte enerzijds en gering gewicht dei- moeders anderzijds. Het geboortegewicht van de zuigeling hangt in sterke mate af Opgepast voor de slanke lijn! Ziehier de van de gewichtstoename der moeder, onconventionele raad die men nu in West-Duitsland voor heel ernstig neemt. O— Horizontaal: 1. kerkelijk lied - 6. eiland in de Middell. Zee - 11. stapel - 12. mooie zwarte delfstof - 14. vod - 16. electr. contactstop - 18. soort opening - 20. deel v. h. oor - 21. wortel - 22. vis - 23. krui derij - 28. lidwoord - 29. pers. vnw. - 30. zangnoot - 31. kijken - 32. grote bijl 34. begrip - 36. in memoriam (afk.) - 37. doen innemen 38. heilige (afk.) - 39. eerste man - 41. berg - 42. schrijfbehoefte 45. klein persoon - 47. fr. lidwoord - 49. danskoor - 51. deel v. d. dag (Eng.) 54. pl. in Brabant - 56. zijrivier v. d. Donau 57. meisjesnaam - 58. reptiel - 61. stel kunde - 64. bar 65. in dat geval - 67. groet - 68. deel v. e. vaartuig - 69. hou ten beenverlenginig. Horizontaal: 1. aandeel - 7. grafiet - 13. man - 14. ptt - 15. rat - 16. lor - 17. el 18. lot - 19. kor - 20. so - 22. ser - 24. vel - 26. ibis - 29. ramen - 31. stop 33. kater - 35. kar - 36. moede - 37. al 38. toe - 40. lok - 41. et - 42. kroniek 43. ko 45. lee - 46. beo - 48. dg - 50. allen 52. dal - 54. rover - 56. leek - 57. hagel 59. mina - 60. tam - 61. lea - 63. bs 65. gom - 66. pro - 67. wi 68. elk - 70. ket 72. lei - 73. die - 74. rapport - 74. pla neet. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 14 maart 1971: Jeanette Lianne Mach- tëld, d.v. A. Boogaard en W. Maas. 19 maart 1971: Albertus Aarnout, z.v. D. Sandee en C. S. Zwemer. 30 maart 1971: Adriaan Johannes, z.v. A. G. Bakker en M. G. Nelisse. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: 26 maart 1971: Hendrik Broekhoven, 24 jaar en Neeltje Geelhoed, 17 jaar. Overleden 2 maart 1971: Jan Pieter de Haze, 64 jaar e.v. Saartje Catharina Leendertse. Verticaal: 2. werkelijk, beslist - 3. vaar tuig 4. luchtstrijdkrachten (afk.) - 5. vogelprodukt - 7. zangstem - 8. zwaar 9. zweefrek v. acrobaten - 10. godsdienst 12. gewas - 13. dunne stof 15. vertegen woordiger - 17. thee (Eng.) - 19. ontken ning - 23. de kleinste waarde die bereikt is - 24. in orde - 25. hijsen - 26. onder het nodige voorbehoud (lat. afk.) - 27. golf beweging 31. familielid - 32. oosterse titel - 33. alstublieft (Fr.) - 35. Europeaan 40. nopen - 43. bolvormige verhevenheid 44. beeft - 46. jongensnaam - 47. United Nations (afk.) - 48. voormalig Russisch heerser - 50. een zekere - 52. gebogen 53. land in Azië - 55. Sociaal Economische Raad (afk.) - 59. voormalig eiland in Ne derland - 60. leeftijd (Fr.) - 62. opening 63. plaats in Gelderland - 66. tandarm zoogdier. Verticaal: 1. Amerika - 2. aal - 3. nn - 4. epos - 5. etter - 6. lt - 7. gr - 8. raken 9. atol - 10. il - 11. eos - 12. trompet 21. pit - 23. rak - 24. ver - 25. ate 27. bal - 28. set - 30. maandag - 31. sok 32. ode - 34. roken - 36. moker - 39. ere 40. leb - 43'. kaliber - 44. ole 45. lek 47. oom - 48. den - 49. graniet - 51. les 52. dam - 53. lel - 55. vin - 57. hamer 58. lepel - 60. toko - 62. aria 64. sla 67. wie - 69. kp - 71. tt - 72. lp - 73. de. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES Oplossing kruiswoordpuzzel no. 221 Van onze adverteerders.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 1