NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Pion vier heeft DE schoenen LIEFDE OP DE RIJN No. 3444 Donderdag 25 maart 1971 74e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.75 per half jaar. Franko per post 15.per jaar. Advertenties 16 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Ze zat nog steeds met het hoog opge trokken laken onder haar kin. Toen keek ze hem spotlachend aan. „Zo, meneer De Haan heeft daarover moeten nadenken van september af, nietwaar? Zal ik jou eens wat vertellen Theo de tweede, jij bent al net zo'n slappeling als Theo de eerste, die ook na de eerste moelijkheden capituleerde en me aan m'n lot overliet. Wat heb jij gedaan, nadat die aardige dochter van je me zo voor schandaal zette op die zondagmorgen? Nou? Geef daar eerst maar eens antwoord op." Hij klemde even zijn lippen op elkaar en begon toen langzaam, elk woord over wegende: „eigenlijk moest ik je voor deze insinuatie een pak slaag geven, maar ik houd veel te veel van je om je pijn te doen. In de eerste plaats waren er geen moeilijkheden, want die schepte je zelf, door weg te lopen. Weglopen is zoiets als een nederlaag bekennen en ik begrijp vandaag de dag nog niet, waarom je er vandoor ging, want je leed geen ne derlaag. De nederlaag leed mijn dochter, maar dat wist jij niet, want jij was er niet meer. Hoe je zo snel weggekomen bent uit Lochem, is voor mij onbegrijpe lijk, maar dat doet er verder niet toe Je tweede fout was, dat je mijn expres brief ongelezen retourneerde. Had je je de moeite genomen om hem open te maken en te lezen, dan zou je ongetwijfeld heel anders over me gedacht hebben. Ik ca pituleerde niet en ik capituleer nog niet. Ik kan een heleboel uitleggen, maar dat doe ik later. We hebben nu onze tijd no dig. Kom uit je bed en kleed je op je paasbest, want we gaan naar het stadhuis om ons voorgenomen huwelijk aan te ge ven. Daarna kopen we ringen en laten we kaartjes drukken, begrepen?" „Je kunt me nog veel meer vertellen, Theo de Haan, maar je kunt me in feite maar één plezier doen en dat is: als de wind verdwijnen. Je bestaat voor mij niet meer". Hij grinnikte. „Dat geloof je zelf niet." Hij stond op. „Ik zal het me gemakkelijk maken in je zitkamer, zodat je je rustig kunt mooimaken voor je bruidegom, zo als dat een lieve bruid past. Ik geef je een half uur. Tot straks." Hij liep naar de deur en had de knop reeds in zijn hand, toen ze riep: „ik denk er niet aan. Je kunt je alle moeite wel sparen. Ik blijf in bed, zolang ik zelf wil en nu kun je me maar één genoegen doen: zo snel mogelijk op te hoepelen en nooit meer terug te komen. Gesnapt?" Hij aarzelde. „Dus je wilt niet?" Ze schudde energiek het hoofd. „Ik denk er niet aan. Je bestaat eenvoudig niet meer voor me. Dat moet je tooh wel zo langzamerhand begrepen hebben. Kort en bondig: Ik ken je niet meer, versta je?" Hij keerde langzaam op zijn schreden terug, en schudde even zijn hoofd. Wel dan neem ik je zo mee, in je pyjama of nachthemd of wat je ook draagt." Ze week angstig terug naar de muur. „Als je me aanraakt, ga ik gillen!" Hij kwam naar haar bed en lachte nog steeds. „Je gilt maar, liefje. Ik zal je met genoegen naar m'n wagen dragen en met evenveel genoegen de trappen van het stadhuis beklimmen met jou in m'n armen. En reken maar, dat ik het doe. Zo hij bukte zich ik ben een heer, dat weet je, en daarom zal ik je met de kens en al meenemen. Heeft niemand wat aan te merken." Hij vatte haar beet met deken en al en probeerde haar op te tillen. „Theo, ben je nu helemaal gek gewoi-den?" Met een ruk trok hij haar van het bed en voor ze er goed en wel erg in had, zweefde ze hoog boven de grond. Instinc- matig sloeg ze haar armen om zijn hals, en twee angstige ogen keken in zijn la chende gezicht. „Zie je, Cobie, zo gek ben ik nu op je, dat ik je zelfs op mijn handen wil dragen. Desnoods naar het stadhuis toe. Ik houd van je en ik zal met je trou wen. En kijk nu maar niet zo angstig met die lieve toet van je, want ik lees al in je ogen, dat je nog steeds van mij houdt. Kom, zou je je aanstaande man niet eens een kus geven?" Ze keek nog eens in zijn gezicht en toen slaakte ze een diepe zucht. Langzaam schudde ze haar hoofd. „Ikik kan er door Qré de Boer niets aan doenTheoik ben blij ik ben echt blij ineens.nu je je sterke armen om me heen hebt, ben ik ver loren.Ze zuchtte nog eens en kwam met haar gezicht naar hem toe. „Theo, waarom ben je al die weken, maanden weggebleven?" Even later zaten ze weer op het bed. Nu met de armen om elkaar heen. Ze legde haar hoofd tegen hem aan en be gon te huilen. „Ik heb geprobeerd je te vergeten. ik maakte mezelf wijs, dat ik je niet nodig had.... ik wilde flink zijn en zei tot mezelf, al in de trein naar huis, die zondagmorgen: ik wil niks meer met mannen te maken hebben. Want ik heb het goed. Ik heb niemand nodig. En iede re avond, als ik naar bed ging, probeerde ik me te suggereren: Cobie, nu ben je weer gelukkig. Die Rijnreis, Lochem en die fabrikant., ze zijn allemaal verdwe nen uit je leven. Je bent ze vergeten. Ge niet van je leven, zoals dat vóór de va kantie was. Je hebt je school, je werk en je houdt van de moisjes van je klas. ^En thuis heb je je eigen boeltje, je spulletjes en je liefhebberijen. Wat kan jou nu de mannen nog schelen? Dat suggereerde ik mezelf iedere keer weer. Maar diep in m'n hart moest ik aan je denken. Aan onze prettige uren in Duitsland, in Bop- pard en in Köningswinter. Ik heb je zo gemist, al wilde ik het helemaal niet we ten. Daarom liet ik al je brieven terug sturen. Ik wilde sterker zijn. Maar nu jij er weer bent.... Theo, ik houd zo veel van je, zo ontzetend veel Hij droogde haar tranen en trok haar dicht tegen zich aan. „Je hebt me nu weer en je houdt me nu. Ga je aankle den, liefje, dan tekenen we vandaag nog aan. Ik heb mijn papieren in orde en de jouwe zullen daar meteen wel gereed ge maakt kunnen worden. Waarom zouden we dan nog langer wachten?" „Maar.... m'n werk.... ik heb m'n ontslag weer ongedaan gemaakt Hij streelde haar. Dan neem je na de vakantie opnieuw je ontslag. Op zo kort mogelijke termijn. Over de trouwdatum kunnen we dan later nog wel eens praten. Nu wil ik met je in ondertrouw. Ik wil je niet nog eens verliezen, mijn lief bruid je Ze kuste elkaar, maar opeens liet ze hem los en keek hem aan. „Waarom ben je al diie tijd weggebleven, Theo? Ik dacht, dat je je pogingen had opgege ven." Zwijgend haalde hij een krant uit zijn zak en vouwde hem open. Hij wees naar de foto van zijn verongelukte auto en het bijschrift: „Lochemse fabrikant ernstig gewond. Op slecht verlichte boerenwagen gereden." Ze nam de krant uit zijn hand en begon te lezen. „Geleidelijk aan kleurde haar wangen rood en toen ze uitgelezen was, viel het blad uit haar machteloze vin gers. „Theostotterde ze, „datdat heb ik niet geweten „Ik schreef je vanuit het ziekenhuis," antwoordde hij op kalme toon, „maar je brief kwam ongeopend retour. Ik dacht toen: laat ik maar wachten, tot ik weer helemaal beter ben. Dan ga ik mijn Cobie persoonlijk opzoeken. Nou, dat deed ik vanmorgen. En hier ben ik dan, jonge dame." Ze kuste hem innig. „Theo, wat ver schrikkelijk.en ik heb het niet ge weten„Theo, ik houd van je, mijn lieve man HOOFDSTUK 18. Cobie is welkom in Lochem De formaliteiten op het stadhuis duur den vrij lang, want eerst moest er een uittreksel gemaakt worden uit het ge boorteregister in Den Haag en daarvoor werd, op De Haan's speciale verzoek, tele fonisch overleg gepleegd. Nadat de ge gevens uit Utrecht met die van Den Haag vergeleken waren, was er geen bezwaar meer om het aanstaande huwelijk in te schrijven, omdat men vanuit Den Haag het uittreksel per post zou opzenden en De Haan hier de kosten daarvoor vol deed. Toen ze een uur later gearmd de trap pen van het stadhuis afliepen, was er een handige fotograaf, die hen knipte en De Haan bestelde meteen enkele foto's. Ze zochten een restaurant en bestelde een stevig ontbijt. Nadat de kelner had genoteerd en vertrokken was, strekten 'ze hun handen naar elkaar uit over de •tafel. „O, Cobie,"nu ben je de bruid! Hoe voel je je nu?" Ze lachte. „Heerlijk, mijn dierbare bruidegom. Maar onmiddelijk betrok haar gezicht. „Hoe zullen je kinderen erop reageren?" (Woi-dt vervolgd). Elf regionale coöperaties vormen CEBECO-ZUIDWEST Op vrijdag 12 maart 1971 hebben elf aan- en verkoopcoöperaties in Z.W.-Ne- derland, aangesloten bij de Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging voor Land- en Tuinbouw G.A. CEBECO te Rotterdam, besloten haar bedrijven samen, te voegen. De bedoelde coöpe raties, die als vereniging blijven bestaan, gaan daartoe per 1 juli 1971 een nieuwe, overkoepelende coöperatie stichten onder de naam CEBECO-ZUIDWEST. Deze nieuwe coöperatie, waarvan behalve de oprichtende vereniging ook CEBECO lid wordt, neemt alle zakelijke activiteiten van de elf verenigingen over. Die zake lijke activiteiten omvatten in hoofdzaak de aankoop, eventueel met inbegrip van de be- en verwerking, van praktisch alle benodigdheden van het landbouwbedrijf en de afzet en verwerking van produkten uit dat bedrijf. Gerekend naar de omzetten van de sa menwerkende verenigingen zal de nieuwe coöperatieve starten met een jaaromzet van 80 a 90 miljoen. Deze omzet komt neer op ca. 9 °/o van de totale CEBECO- omzet, die in het boekjaar 1969 - 1970 een bedrag van ƒ553 miljoen beliep. Het aantal boeren en tuinders dat via het lidmaatschap van één van de elf ver enigingen bij de nieuwe coöperatieve be trokken is, bedraagt ruim 5.000. De elf verenigingen die CEBECO-ZUIDWEST stichten, hebben gezamenlijk ca. 250 man personeel in dienst. In dit personeelsbe stand komt voorlopig geen verandering. Het personeel, de personeelsbonden en de commissie voor fusie-aangelegenheden van de Sociaal Economische Raad zijn tijdig over de voorgenomen samenwer kingsplannen ingelicht. Studiecommissie deed voorbereidend werk. De besprekingen die hebben geleid tot het besluit de coöperatie CEBECO-ZUID WEST op te richten, zijn precies twee jaar geleden begonnen. Er werd toen een studiecommissie in het leven geroepen, bestaande uit 3 bestuursleden en 3 direc teuren van de belanghebbende coöpera ties, aangevuld met 2 vertegenwoordigers van CEBECO te Rotterdapi. In de com missie hadden de volgende personen zit ting: bestuursleden: H. C. v. d. Maas, (voorzitter), H. van Beek en J. P. Lindenberg (tijdelijk lid). Directeuren: J. Boer, J. A. den Hamer en D. Mooy- aart. CEBECO: S. Silvis. De heer drs. J. A. de Groot van CE BECO trad op als coördinator en als se cretaris van de studiecommissie. Op verzoek van de commissie heeft de C.A.D. (Centrale Adviesdienst voor orga nisatie en efficiency voor landbouwcoöpe raties) te Bilt/hoven eerst een besparings rapport gemaakt, waaruit duidelijk bleek, dat er uit een fusie besparingen zouden kunnen voortvloeien. Op grond van dit rapport meende de commissie te mogen stellen, dat toekomstige kostenstijgingen door fusie in de hand gehouden zouden kunnen worden Naast het besparings rapport is er een marketingrapport sa mengesteld, waaruit te concluderen viel, dat een nauwe samenwerking voor de aan- en verkoopcoöperaties in Z.W.-Ne derland zowel bij de aankoop als bij de afzet zou kunnen leiden tot omzetver- groting. Beide perspectieven, kostenbe heersing en omzetvergroting, houden uiteraard verband met elkaar, omdat door kostenbeheersing immers gemakke lijker omzetvergroting kan worden be reikt. Ook de organisatorische en de be drijfsorganisatorische opbouw van de nieuw te stichten coöperatie werden door de studiecommissie onder de loep geno men. Wat de organisatorische opbouw be treft, leek het gewenst de regionale ver enigingen te handhaven. De individuele boeren en tuinders blijven hiervan lid, terwijl de verenigingen met elkaar lid zijn van CEBECO-ZUIDWEST, die of ficieel wordt ingeschreven als: Coöpera tieve Vereniging Land- en Tuinbouw - coöperaties G.A. „CEBECO-ZUIDWEST". De bedrijfsorganisatorische opbouw is gemaakt door een organisatieschema te ontwerpen, waarin de leiding van het nieuwe bedrijf zijn plaats heeft gevon den. Deze leiding bestaat enerzijds uit branche-directeuren, die over een be paalde groep produkten de (specialis tische) leiding hebben en anderzijds uit een aantal rayondirecteuren, die verant woordelijk zijn voor wat er in hun rayon gebeurt. BURGERLIJKE STAND KORTGENE Geboren: 3 februari 1971: Anthony Leonard, zv. A. Sinke en M. H. de Rooij. 8 februari 1971: Jeroen Adriaan Ge rard, zv. W. H. Scholten en A. W. Koster. 11 februari 1971: Janna Marina, dv. M. J. de Smit en C. Hamelink. 19 februari 1971: Bart, zv. G. Brink man en C. van Dongen. 25 februari 1971: Maartje Johanna, dv. D. Schroevers en C. Kramer. Gehuwd: 19 februari 1971: P. Blokland, 39 jaar en J. Daleman, 32 jaar te Amstelveen. 19 februari 1971: J. F. Borgs, 24 jaar te Goes en C. J. P. Hollestelle, 20 jaar. Ondertrouwd: 9 februari 1971: J. A. Schaalje, 24 jaar te Borssele en L. M. Clement, 19 jaar. 22 februari 1971: P. J. Geelhoed, 23 jaar en G. Eikenhout, 19 jaar. Overleden 8 februari 1971: Johannes Adriaan de Haze, 47 jaar e.v. G. T. Westerweele. 25 februari 1971: Cornelis Pieter Noord- hoek, 57 jaar e.v. P. de Jonge. 28 februari 1971: Adriaan Kramer, 76 jaar, ongehuwd. Kruiswoordpuzzel no. 221 Horizontaal: 1. putemmer - 4. slaghout 7. werelddeel - 13. zangstem - 14. boze geest - 16. elk - 17. ontvangstbewijs - 19. loot - 21. edelgrootachtbaar (afk.) - 22. dat is (afk.) - 23. bekend zijn met - 25. selenium (afk.) - 26. meisjesnaam - 28. mul - 30. scandium (afk.) 32. maan stand (afk.) - 33. ouderwets geweer - 36. de dato (afk.) - 37. gebaar - 39. planeet 40. zuivelproduct - 42. namelijk (afk.) - 43. godsdienst (afk.) - 45. deel v. N. Brabant 46. kostbare stof - 48. uitspreken - 50. slede - 51. in de derde plaats komend 52. bevestiging 54. getij - 55. staatsbe drijf (afk.) - 57. bijb. naam - 60. inhouds maat (afk.) - 62. kleurloos - 64. gewicht (afk.) - 65. en meer andere (afk.) - 67. helderklinkend - 69. soort jachthond - 71. reeks - 73. snuit - 74. dunne - 75. niet lang genoeg - 76. deel v. h. hoofd - 77. pl. in Duitsland. Verticaal: 1. vriendelijk - 2. niet groot - 3. enzovoorts (afk.) 4. leiden - 5. breedvoe rig - 6. losse naad - 8. zich gezond voelen 9. zangnoot - 10. begrip - 11. wig 12. rijstbrandewijn - 15. bijwoord - 18. be zittelijk voornaamwoord - 20. bestaat - 24. bijwoord - 25. plank - 27. steeds - 29. winterkost 30. pl. in België - 31. familie lid - 33. heilige (afk.) - 34. oppervlakte- uitgestrektheid - 35. troefkaart - 36. pl. in Engeland - 38. steil - 40. tocht - 41. auto mobilistenhotel - 44. kantelen, omslaan 47. gebogen been - 49. titel (afk.) - 53. 53. evenhoevig zoogdier - 55. stofvouw 56. voorzetsel 58. gelijke - 59. kleding stuk - 60. tuingereedschap - 61. zangnoot 62. onbehouwen, lomp mens - 63. Konink lijk Besluit (afk.) - 66. bijwoord - 67. Sociaal Economische Raad (afk.) - 68. ver voersbedrijf (afk.) - 70. welgesteld - 72. in oprichting (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 220 Horizontaal: 1. armoe - 5. kaneel - 10. pok - 12. oei - 13. An - 14. ski - 15. oester - 17. stip - 19. sar - 21 rr - 22. set - 24. moot - 25. flits - 27. dol - 28. een - 30. Ineke - 32. pee - 34. eerst - 36. Eli - 37. rk - 39. anp - 40. te - 41 le - 43. artis - 44. ek - 46. ss - 48. gas - 50. se 52. esp - 55. tenor - 57. ark - 59. opera 61. ara - 62. Oss - 64. oksel - 66. Rome 67. den - 68. ia - 69. lee - 71. arts - 73. Afrika - 76. Edo - 78. ie - 79. nar - 80. net - 81. kerker - 82. spaan. Verticaal: 1. aks - 2. moe - 3. eerst - 4. oi - 5. kat - 6. animo - 7. es - 8. ekster 9. Lia - 10. portie - 11. eer - 16. tolk - 17. st - 18. Polen - 20. rente - 23. es - 25. feil - 26. Ier - 27. de - 29. Est - 31. nl 33. enter - 35. Epe - 38. kas - 39. ass - 42. ego - 45. keel - 46. staal - 47. SER 49. aroma - 51. Eos - 53. sr - 54. paraat - 56. narede - 57. as - 58. koe - 60. peer - 63. serie - 65. knaap - 67. ds - 68. Ike - 70. ook - 72. ter - 74. fra - 75. Inn - 77. or 79. NS. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 1