NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD I'lonvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Wissenkerke Raadsvergadering Kortgene No. 3440 Donderdag 25 februari 1971 74e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.75 per half jaar. Franko per post 15.per jaar. Advertenties 16 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. In de maandagmiddag gehouden raads vergadering opende burgemeester P. Wis se deze eerste raadszitting in 1971 met enkele mededelingen. (De heer A. B. de Groote was met kennisgeving afwezig). De teruggang van de bevolking op Noord-Beveland is zorgelijk. In een door de Provinciale Planolo gische Dienst in te stellen onderzoek zal advies worden uitgebracht voor het in nemen van een wenselijk standpunt. Officieel kan ik u mededelen, aldus burgemeester Wisse, dat 10 woningwet woningen in Kamperland zijn toegewe zen. Door de 16 nieuwgebouwde bejaarden woningen zijn een aantal woningen door verkocht aan jonge gezinnen. Dit is ook het geval met de 14 bejaarden woningen in Wissenkerke. Een onprettige mededeling was de ge constateerde paalwormen in de gecreoso- teerde paaltjes in de haven van Kam perland, dat uitzakking van de glooiing veroorzaakte. Er is direct een reparatie aangebracht die 5.000.gaat kosten. Er wordt nu tropisch hout gebruikt. We moeten dit feit nuchter onder ogen zien. Voor houten boten, mits goed onder houden, is het niet direct gevaarlijk. Het eist wel de nodige aandacht. De overnachtingen noemde burgemees ter Wisse bevredigend. 1965: 183.000 1966: 271.000 1967: 307.000 1968: 317.000 1969: 322.000 1970: 384.258. Zo u ziet steeds een opgaande lijn. B. en w. willen binnenkort een voorstel ter tafel brengen om een sportcommissie dn het leven te roepen, die kan ad viseren. B. en w. en 2 leden van de raad en afgevaardigden uit de sportvereni gingen. Daarna werd de 22 punten tellende agenda afgewerkt. De onbewoonbaar verklaring van de woning Dorpsdijk 122 in Wissenkerke, ontmoette bezwaren van de eigenaars, de heren B. Markusse en J. T. Goede- mondt. De heren J. A. Remeynse en P. de Regt toonden aan de hand van een schrijven van de eigenaars de bezwaren tegen onbewoonbaarverklaring. Een ver- bouwvergunning voor genoemde woning voor zomerwoning in te richten was door de centrale directie bouw- en woning toezicht afgewezen. In een rapport werd verklaard dat afbreken en nieuwbouwen de enige mogelijkheid was. De raad gaat vervolgens akkoord met het voorstel van b. en w. tot onbewoon- baarverklaring van deze woning, als mede de woningen Soelekerkepolder 3 en Westhaveridijk 15 te Kamperland. Het opruimen van krotten geeft meer kans op toewijzing van woningwetwo ningen, aldus de voorzitter. Wethouder J. A. W. Wisse werd be noemd tot lid financiële commissie zie kenhuizen te Goes. Geen bezwaar ontmoet het ontworpen besluit inzake een voorziening voor de nabestaanden van bij overlijden funge rende wethouders. Vastgesteld werd een nieuwe gemeen schappelijke regeling schooltandverzor- ging. Op voorstel van b. en w. werd burgemeester Wisse als lid van de com missie benoemd en wethouder R. J. Scheele als plaatsvervangend lid. Vastgesteld werden voorts de voor schotten op de vergoeding van het bedrag per kleuter op 23.75 en per lokaal op 1290.voor het jaar 1971. Voor de chr. kleuterscholen in Wissenkerke een bedrag van 2647.50 en voor Kamperland 5081.25. Aan de bijzondere scholen werd een voorschot toegekend van 150.per leerling. Voor Wissenkerke 11.000. Kamperland 23.450.en Geersdijk 4.550.Voor vakonderwijs in hand werken 2000.aan de chr. school te Kamperland. De vergoeding voor 1970 werd vast gesteld op 130.per leerling. Op de christelijke scholen te Wissenkerke 9.533.33. Kamperland 20.323.33 en Geersdijk 3.943.33. De vergoeding vak onderwijs in handwerken bedroeg voor Kamperland 2.288.19. Vastgesteld werd een verordening, re- gelénd het gebruik van de gemeente jachthaven te Kamperland. De heer J. A. Remeynse zou gaarne een stencil van deze verodening doen toekomen aan de leden. De voorzitter zegt toe dit te zullen bevorderen. De heer A. P. Koole zou gaarne een bepaling omtrent de verantwoordelijk heid bij gebruik van de hijsmast ter kennisneming van het publiek willen. De voorzitter antwoordt dat een bord bij de jachthaven zal worden geplaatst met mededelingen hieromtrent. Een wijziging op de heffing en invor dering van een liggeld voor pleziervaar tuigen werd goedgekeurd. Bij de goedkeuring van het bestem mingsplan Anna-Friso door G.S. van Zeeland hebben zij goedkeuring onthou den aan enkele bepalingen van de voor schriften. Een wijziging werd door de raad vastgesteld. Voor de kom Kamperland is een nieu we uitbreiding in n.w. richting ontwor pen. Een weg langs de gereformeerde -kerk maakt dan kontakt met de Veer- weg. De begraafplaats wordt uitgebreid in n.w. richting. Het plan biedt plaats aan 166 eenge zinswoningen en 24 bejaardenwoningen. Verder kunnen nog 18 autoboxen wor den gebouwd. Op een vraag van de heer A. P. Koole antwoordt de voorzitter, dat is voorzien in voldoende ruimte voor auto's op aparte parkeerstroken. De grondprijs bedraagt 28.29 per m2. Als antwoord op een vraag van de heer P. de Regt kunnen particulieren er zonder meer bouwen. De plannen zijn voor 1 tot en met 6 aaneengesloten wo ningen. Wat de öntsluitingsweg betreft, die kan ook door landbouwverkeer wor den gebruikt Burgemeester Wisse hoopt snel tot woningbouw te kunnen overgaan. Het ontworpen bestemmingsplan wordt dan ook zonder meer goedgekeurd. De nieuwe straat in het bouwplan te Wissenkerke, waar momenteel bejaar denwoningen worden gebouwd, kreeg de naam Visserijstraat. De naam werd ge kozen, omdat nabij deze straat een z.g. water „de visserij" stroomde. Wijzigingen in de begroting 1970 wer den goedgekeurd. De afrekening van de financiële positie in de gemeente, noem de de voorzitter niet slecht. In de wijziging dienstjaar 1971 was de verbreding van de Dwarsstraat te Kam perland geraamd op 2420.Met de ter plaatse gevestigde Nobeco is een over eenkomst bereikt, dat Nobeco de beno digde grond beschikbaar stelt voor 10. per m2. De kosten van de verbreding en van de grond zullen door de gemeente en Nobeco ieder voor de helft worden gedragen. De gemeente neemt het onder houd en beheer van de Dwarsstraat over. Er zullen verkeersmaatregelen worden getroffen om een goede toegang naar genoemd bedrijf te verkrijgen. Het plan werd door de raad goedgekeurd. Aan b. en w. werd machtiging ver leend tot het aangaan van een kasgeld lening voor de resterende 9 maanden van 1971. tot een maximum bedrag van 500.000 De huurovereenkomst met de heer M. D. van Halst voor het gebruik van de lijkwagen, werd verhoogd tot ƒ1800. in verband met de enorme kostenstijging der laatste jaren. Deze verhoging is in gaande 1 januari 1971 voor 3 jaren. Over de bepaling van een standpunt betreffende het voornemen tot een verre gaande samenwerking of fusie van beide ziekenhuizen te Goes, geeft de voorzitter enikele toelichtingen. De heren Remeynse en Koole zien daarin de ideale weg om in de buurt een goed ziekenhuis te hou den. De raad gaat akkoord met de in stelling: samengaan of fusie van beide ziekenhuizen. Voorstel tot verwarmen van het zwem bad te Wissenkerke inplaats van uitbrei ding. De geraamde kosten voor uitbrei ding zullen het geraamde bedrag van 32.500.te boven gaan. De heer Jac. Dieleman meent, daar het een instx-uctie- bad is, dat vei-warming meer aan te be velen zou zijn. De heren Remeynse en De Regt zouden gaarne de exploitatie kosten eerst weten. Daar dit volgens de voorzitter nog niet bekend is, gaf de raad toestemming de verwarming aan te bren gen als dit binnen redelijke grenzen blijft. Zo mogelijk kan dan nog dit jaar van de verwarming gebruik worden ge maakt. De heren De Regt en J. Sandee verzoeken een plan voor een dergelijk bad in Kamperland te laten opmaken. Dit zal worden bekeken, aldus de voor zitter. In een toegevoegd agendapunt werd een ontwerp van de gemeenschappelijke huisvuilophaaldienst voor de gemeenten Kortgene en Wissenkerke ter tafel ge bracht. Deze dienst zal per 1 mei in gaan, met een eigen vuilnis-auto. De gemeenschappelijke regeling werd aan vaard. In de rondvraag vraagt de heer P. de Regt naar aanleiding van een verzoek van de heer Heystek uit Geersdijk, zijn woning als zomerwoning te mogen ver kopen. Volgens de aangenomen veror dening is het ongewenst dat woningen in de dorpskommen lange tijd leeg staan De toewijzingen voor nieuwe woningen komen in het geding, als wij de woningen als zomerwoningen gaan verkopen, aldus de voorzitter. Over de verlichting van de Schots- man-Ruiterplaat verklaart de voorzitter, dat de palen van de P.Z.E.M. er liggen en een verlichtingsplan is opgemaakt. Voor het realiseren van een kantoor op de jachthaven is toestemming nodig, aldus de voorzitter en dat vergt tijd, maar we doen ons best. Bewegwijzering naar dokter, kantoren, enz. in de dorpskommen zal worden be keken. In De Banjaard blijft het gesnoei de hout tussen de bebossing liggen in opdracht van Staatsbosbeheer, aldus de heer De Regt, die dat brandgevaarlijk vindt. Een schuilgelegenheid bij de vuil nisbelt zal, evenals het opruimen van het hout, bekeken worden, aldus de voor zitter. De heer A. Meulenberg vraagt waarom geen bekendheid is gegeven aan het feit, dat voor de aanleg van c.v. aan 65- jarigen, een premie van 25 procent kan worden uitgekeerd. In verschillende gevallen werd deze premie niet verleend omdat de aanleg reeds had plaats gevonden. Dit is een rijkspremie, aldus de voorzitter, het is geen gemeentelijk beleid. De heer A. P Koole informeert naar de vorderingen van de recreatieplannen op de Schotsman-Ruiterplaat. Volgens de voorzitter komt dit plan eerst bij de tech nische adviescommissie, dan naar het E.T.I. Vermoedelijk dit jaar nog geen activiteit. De heer J. A. Remeynse vraagt aan dacht voor het aanbrengen van douches bij te bouwen aan het havenkantoor. In antwoord deelt de voorzitter mede, dat de opzichter van bouw- en woningtoe zicht dit plan uitwerkt. De heer I. A. de Regt vraagt naar de mogelijkheid om met de directies in het Sloegebied in een bespreking de aantrek kelijkheid voor een woongebied op Noord-Beveland te bepleiten. De moeilijkheden met de verkoop van huizen in Geersdijk te bezien. De mogelijkheid, bijv. met een enquete onder de bewoners van de woningwet woningen te houden voor aanleg c.v. in deze woningen en de kosten te beramen. Al deze zaken zullen door b. en w. bekeken worden. Met dank voor de bespreking sluit de voorzitter de vergadering. In de donderdag 18 februari j.l. ge houden raad, is het lid Kramer met ken nisgeving afwezig. Bij de mededelingen zegt de voorzitter, dat het eerste nummer van het gemeen telijke mededelingenblad uit is. Hij feli citeert de secretaris met dit start-num mer en hoopt dat het doel: méér en betere informatie bereikt zal worden. Er wordt gestreefd naar een viermalige ver schijning per jaar. De exploitatie-rekening en begroting van het kampeerterrein kan nog niet overgelegd worden; de bescheiden zijn nog niet binnen en de secretarie heeft het te druk met andere zaken. De pogingen om te komen tot een cen traal sportpark, schijnen bij voorbaat al tot mislukking gedoemd. Hot bestuur van de v.v. Colijnsplaat is er tegen. Ook de KNVB is geen voorstander van cen tralisatie en voor de scholen is het ook bezwaarlijk. De mogelijkheden tot aanleg van een tennisbaan worden onderzocht. Op het verzoek aan de AMZ om alle bussen over Kats te laten rijden is een negatief antwoord binnengekomen. Dit in verband met de zo kort mogelijke reisduur per rit. De huisvuilverwerking is nog steeds dn studie. Onderzocht wordt of storting mogelijk is op een door de gemeente aangekocht perceel in Megasjeswegje. Gestreefd wordt Kats nog cliit jaar aan sluiting te geven op het aardgas, nog voor het bungalowterrein. Indien men de financiering rond kan krijgen, kan met de bouw van de school te Kats begonnen worden. Ook de in spectie is akkoord. Gebleken is, dat ter plaatse geheid moet worden. Naar aanleiding van de nog niet mo gelijke overlegging van de exploitatie rekening van het kampeerterrein, vraagt Welleman of de genoemde drukke werk zaamheden wel de echte redenen zijn. De voorzitter bevestigt dit pertinent, waarop Welleman zegt: dan is de bezet ting te klein. Besloten wordt tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling huis- vuilophaaldienst met de gemeente Wis senkerke. Daartoe wordt de laatst in gebruik genomen DAF-Kroonenburg Co- lectomatic van de huidige dienst (1969) tegen de taxatieprijs van 55.000.o- vergenomen. Voor de onbewoonbaar verklaarde panden Havelaarstraat 57 en 59 wordt de ontruimingstermijn met een jaar ver lengd, omdat de bewoners nog geen kans gezien hebben in een betere woning in te trekken. „Zo blijf je sukkelen" zegt Wel leman en L. van der Weele vraagt of deze bewoners inderdaad wel bereid zijn naar een andere woning te vertrekken. De vergoedingen voor het personeel van de vrijwillige brandweer worden met 20 procent opgetrokken en verder gekoppeld aan de loonmaatregelen van de overheid. Van der Maas vraagt of de motordrijvers de wagens onderhou den, hetgeen door de voorzitter bevesti gend wordt beantwoord, die tevens me dedeelt, dat er thans ook voldoende per soneel is, zowel dag als nacht. Ten behoeve van de verbetering van het gymnastieklokaal te Kortgene wordt een bedrag gevoteerd van 25.000. Breure zegt hierover dat de eerste be groting een bedrag van 20.000.liet zien. Hij vindt het een behoorlijk be drag. De voorzitter zegt, dat juist de vloer het leeuwenaandeel vergt. De hui dige vloer is gevaarlijk. Hierna wordt nog een bedrag gevo teerd van 18.000.voor de inrichting van het gymnastieklokaal te Colijnsplaat. Klaassen zegt hierop: wij hebben nu twee gymnastieklokalen behandeld. De school te Kats wordt weer uitgesteld, dus ook het gymnastieklokaal. Hij wil zijn onge noegen kenbaar maken, dat er op Kats niets gebeurt. Besloten wordt de woningwetwoning Deltastraat 17 te Colijnsplaat,. gehuurd en bewoond door H. Minneboo, aan hem te verkopen, mits door hem wordt vol daan aan de door het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening gestelde eisen en tegen de door genoemd ministerie vast te stellen prijs. Zie vervolg pagina 2. Kruiswoordpuzzel no. 217 Horizontaal: 1. jongensnaam - 3. die renverblijf - 7. leidsel - 10. reeds - 12. deel van een voertuig - 14. jongens naam - 16. opera - 18. feestkleding 20. gewicht (afk.) - 21. stad der oud heid - 22. vogelprodukt - 23. als eer der (afk.) - 24. rivier in Duitsland 26. boos - 29. dappere - 31. Chinese maat - 32. strijdperk - 34. Duits pers. vnw. - 35. dom - 37. dierengeluid 38. vreemde munt (afk.) - 40. vragend vnw. - 42. ontkenning - 44. slede - 46. verbinding - 47. spoedig - 49. heilige (afk.) - 50. bericht 53. vadsig - 55. vaartuig (afk.) - 57. goud (fr.) - 58. deel van Amerika - 61. familielid - 63. harde stoot - 65. herkauwer - 66. nooit 69. tieren - 71. begrip 72. deel van een Franse ontkenning - 73. familie lid - 74. pers. vnw. - 75. pers. vnw. 76. bezig - 78. familielid - 80. dwaze 82. thee (Duits) - 84. jongensnaam - 85. uniek - 86. land in Europa - 87. zang- noot. Verticaal: 1. goud (Fr.) - 2. platte steen 4. vaartuig - 5. anno (afk.) - 6. schouw burgplaats - 7. geheel de uwe (afk.) 8. gevaar - 9. soort onderwijs (afk) 10. vriend (Frans) - 11. bergruimte 13. familielid - 15. de oudere (afk.) - 17. verstand - 19. zoogdier - 21. bez. vnw. 23. putemmer - 25. in wezen zijn - 26. vogel - 27. palm - 28. weg met bomen 30. of dergelijke (afk.) - 31. strik - 33. nihil - 36 land in Europa - 39. maand 41. reeds - 43. verlaagde toon - 45. onder het nodige voorbehoud (Lat. afk.) - 48. uitroep - 50. drank - 51. meisjesnaam 52. lokspijs - 54. altijd - 56. titel - 59. omhoog kijken - 60. Inhoudsmaat - 62. deel van de dag (afk.) - 64. plaats in A- frika - 67. elk - 68. deel van een been 70. maanstand (afk.) - 71. dunne - 73. smalle weg - 75. bevestiging - 77. grond toon - 78. voorzetsel - 79. voorzetsel - 80. gewicht (afk.) - 81. Chinese maat - 83. en anderen (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 216 Horizontaal: 1. al - 2. Ado - 5. kam 8. st - 10. dr - 11. Stavanger - 14. ri - 16. aera - 18. gedoe - 19. uier 21. nest - 23. ree - 24. kind - 25. van 26. Ida - 27. som - 28. eer - 30. tip 32. 'lat - 34. alk - 36. aren - 40. eend 42. Harlingen - 43. sela - 45. tolk 48. oma - 50. kok - 52. ver - 53. Lap 55. dar - 56. Edo - 57. den - 59. Nita 61. oor - 63. stem - 65. toko - 66. Norma - 68. Orel - 70. Ad - 71. Mar seille - 74. la - 75. eg - 76. Est - 77. Spa - 78. Ot. Verticaal: 1. arena - 2. at - 3. dag 4. overal - 5. knoest - 6. age - 7. me 9. trede - 10. da - 11. sas - 12. ade 13. rui - 15. ir - 17. rente - 20. Ineke 22. tip - 24. KMA - 25. vla - 29. rad 31. inham - 33. animo - 35. lente 37. roe - 38. erg - 39. ego - 41. Nel 43. sul - 44. Lopik - 46. order - 47. kin - 49. Ada - 50. kroost - 51. kennis 52. vos - 54. anode - 58. emelt - 60. Tom - 62. ore - 64. toe - 65. ta - 66. nrs - 67. alp - 69. la - 72. ae - 73. la. Ganzepoortstraat 21, TeL 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 1