NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD i Plouvier heeft DE schoenen I LIEFDE OP DE RIJN x No. 3438 Donderdag 11 februari 1971 74e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.75 per half jaar. Franko per post 15.per jaar. Advertenties 16 ct per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wü geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 23 Hij keek eens rond. De kamer was smaakvol ingericht, modern zelfs en een gi-oot raam gaf uitzicht op een reeks goed onderhouden tuinen. Hij keek naar buiten en zag ergens een man zijn auto schoonmaken. Verderop speelden kinde ren en een duivenmelker zat op het trapje van een hok met een handvol voer, waarop de duiven aan en af vlogen. Alles ademde hier de rustige, vrije za- terdag. Hij draaide zich om en glimlachte. Toen keek hij nog eens de kamer rond en wees met zijn hand: „Gezellig is het hier, en wat een leuk uitzicht heb je." Ze luchtte op. „Je oordeel was me veel waard, dank je, Theo. Dit is m'n zitka mer en daar ze wees naar de deur is een klein slaapvertrekje. Ik woon hier al jaren en heb het uitstekend". Hij keek nog eens rond. „Je meubeltjes en zo neem je natuurlijk mee. Er is een kamer op de eerste verdieping, die je naar je eigen smaak kunt inrichten als boudoir als je wilt. Dat zal je persoon lijk eigendom zijn, waar niemand anders mag komen zonder jouw toestemming. Zelfs ik niet." Ze liepen op elkaar toen en de vrouw omarmde hem. „Jij zult overal mogen ko men, Theo, als we getrouwd zijn," fluis terde ze zacht, terijl ze haar hoofd aan zijn borst verborg. Later zaten ze naast elkaar op de di van. Cobie had koffie klaar gemaakt en presenteerde koek. Ze leunde tegen hem aan en vroeg: „En hoe is het bij je thuis?" „Thuis? O, best. Waarom niet?" „Ik bedoelover mijhebben ze niets meer gevraagd?" „Ja, allicht. Ik heb diezelfde avond nog aan mijn dochter verteld, dat we het eens zijn. Dat we aan het eind van dit jaar hopen te trouwen. Ze was wel even ge schrokken, maar verder is er niet op ge reageerd," loog hij erbij. Ze slaakte een zucht van verlichting. „Dat.valt me dan erg mee van je dochter. Ik kreeg zo het idee, dat ze me niet mocht. En je zoons?" „Die weten het eveneens. Ik heb het Diok donderdag verteld. Hij keek me even aan en zei toen: wel ,dat moet u natuur lijk zelf weten. Meer niet." „En je andere zoon?" „Flip?" O, die feliciteerde me enkel." Ze dacht enige tijd na. Toen zuchtte ze opnieuw. „We zijn er nog niet, Theo, let op mijn woorden. Ze zullen al het mogelijke doen, om je dit uit je hoofd te praten. Geloof mij maarze zullen wel het een en ander bedenken. Hij schoot in een lach.„Onzin, Co bie het is hun natuurlijk wat rauw op het dak gekomen. Vergeet niet, dat het alle drie volwassen mensen zijn met een eigen gezin. Dick heeft, bovendien kinderen. Ze kunnen dit natuurlijk niet zo snel verwerken. Net zo min als ik zelf hebben ze ooit rekening gehouden met de mogelijkheid van een tweede huwelijk. Het zal ze een schok gegeven hebben. Wel, daar komen ze ook overheen. Ove- door Gré de Boer rigens, trouw je met mij of met de kin deren?" Ze vleide zich dicht tegen hem aan. „Met jou. mijn schat." Hij legde zijn arm om haar heen en trok haar dicht naar zich toe. Ze richtte haar hoofd op en spitste haar lippen, waarop hij een lange kus drukte. Toe loosde ze een diepe zucht van voldoening. „Als ik zo jou arm om me heen voel, dan ben ik helemaal rustig. Dan bèn ik nergens meer bang voor. Als erals er ondanks olies toch nog moeilijkheden ko men met je kinderenals we ge trouwd zijnzul je dan altijd zo me beschermen, Theo? met je arm om me heen? Als je dat doet, dan zal ik alles kunnen hebben, alles kunnen verdragen, omdat ik weet, dat jij me uiteindelijk toch zult helpen en in bescherming nemen. Zul je dat altijd doen, Theo?" Hij knikte geruststellend en streek met zijn vrije hand over haar wangen. „Dief je, jij wordt nummer één in mijn leven, weet je? Eerst was dat mijn vrouw, Wil... toen werden het mijn vrouw en de kinde ren en later de zaak en de kinderen, toen Wil gestorven was. Nu zijn de kinderen groot en hebben ze vader niet meer no dig, dus werd de zaak nummer één. Dat verandert nu, want, Cobie, jij hebt de meeste ruimte nodig in mijn hart, zie je?" Ze schoof aarzelend haar hand tussen zijn jas en legde die op zijn borst. „Ik voel het hart van je kloppen, Theo," antwoordde ze zacht. „Klopt het voor mij?" „Ja, liefje, helemaal. En als je me no dig hebt, kom dan naar me toe en ik zal m'n arm om je heen leggen, zoals nu. Voel je hem?" Ze knikte en sloeg haar armen om hem heen. „Theo, wat houd ik ontzettend veel van je. Hij keek haar opeens verbaasd aan. „Wat nu? Waarom huil je nu?" Ze snikte: „Het is om m'n geluk.... Ik weet niet meer, wat me overkomt al die jaren alleen.... ik heb soms zo gehunkerd naar wat begrip, wat genegen heidmaar ik was altijd alleen. En nu ineens.... dit allesjouw liefde ons geluk samenhet is zo verschrik kelijk veel ineensik ben bang, dat alles straks een droom zal blijken te zijn.dat er niet wezenlijks meer van overblijftdat het allemaal veel te mooi was om bestendig te kunnen zijn.... Hij wiegde haar als een kind. „Kom, lcom, allemaal muizenissen in dat lieve hoofdje van je." Toen ineens, liet hij haar los en greep haar wild bij de schouders, zodat ze schrok en een kreet van pijn ter nauwernood kon onderdrukken. Ze keek verbaasd met haar betraand gezicht naar hem en terwijl hij haar grimmig aan keek, zei hij: „Cobie Verleun, jij bent voortaan voor mij en van mij alleen, wil je daar goed aan denken? En geen mens ter wereld zal in staat zijn ons geluk te verstoren. Mocht er iemend het hart heb ben het te probren jou van me weg te halen, dan zullen deze handen voel je ze je weer bij me terug brengen. Heb je dit goed verstaan?" Er brak een glimlach door op haar gezicht. „Dank je, lieve Theo...." ant woordde ze zacht. Hij haalde een zakdoek te voorschijn en begon haar gezicht te poetsen. Het ging onhandig, maar ze voel de de tederheid in zijn hand en greep die om er een kus op te drukken. „O!" riep ze ineens uit, „onze koffie die is vast helemaal koud geworden." Later zaten ze dicht tegen elkaar en keken naar buiten. „Cobie." „Ja?" Dit is ons weekeind, Cobie. Weet je wat we gaan doen?" „Nee?" „We stappen straks in de auto en dan rijden we naar de Rijn. Naar oude plek jes, waar we samen gewandeld hebben, waar we samen onze vakantie door brachten en we steeds meer van elkaar gingen houden. We rijden naar Duits land. Goed? Haar ogen glinsterden. „Heerlijk, Theo." Hij knikte. „Dat is dan oké. Pak in voor de nacht: pyjama, tandenborstel en zo, voor in het hotel. Morgenavond zijn we weer terug." Ze kwam langzaam overeind en een dieprode kleur kwam over haar gezicht. Dat.... dat doe ik niet. Waar zie je me voor aan?" Hij keek stom verwonderd naar haar op en zag dat haar ogen vonken schoten. Ineens begreep hij haar en schoot in een gulle lach. „Dwaas lief kindik kan precies hetzelfde tegen jou zeggen: waar zie je mij voor aan? Voor twintig? We nemen natuurlijk afzonderlijke kamers." Ze stond nog steeds naar hem te kijken en meteen verzachtte haar blik. Toen loosde ze een zucht van verlichting en kwam schuldbewust naar hem toe. „O, Theo wat moet je wel van me denken." zei ze zacht .terwijl ze haar hoofd in zijn armen verborg. „En wat denk je wel van mij, juffrouw Verleun?" Ze trok zijn hoofd naar zich toe en drukte een lange kus op zijn lippen. "Dat je een zeldzame lieve schat benteen heer. In Köningswinter zetten ze de wagen op het marktplein neer. Ze liepen naar de spoorwegovergang en Theo wees naar de wachtende koetsier. „Wat denk je van een aapje?" vroeg hij schertsend. Ze drukte zijn arm. „Ik heb jou toch," zei ze en keek hem met ondeugende blik aan. „Dank u wel, juffrouw Verleun, voor het kompliment." Ze keek verheerlijkt naar hem op, „Maar een bijzonder lief aapje, weet je dat?" „We zullen het maar accepteren," antwoordde hij laohend. Het seizoen was ten einde en veel drukte was er niet meer bij de tandrad tram. Ze reden naar boven en gingen dicht bij de rand van het plateau zitten. Ze genoten van de koffie met gebak en keken naar de alitijd drukke rivier. Toen ze terugreden, zakte de zon achter de bomen van Bad Godesberg. „Wat wil je?" vroeg hij, „hier blijven vandaag of doorrijden naar Boppard?" Ze keek op haar horloge .Het was bijna half zeven. „Hoe ver is het rijden?" „Vijf kwartier, tenminste, dat schat ik." Ze zei zacht: „Aan Boppard heb ik heel prettige herinneringen, lieve jongen, zou je het erg vinden?" „Welnee, dan rijden we naar Boppard. Daar waren we veertien dagen geleden ook." Ze keek voor zich uit en knikte. „Ja, dat is pas veertien dagen geleden en het lijkt net, of we elkaar al een eeuw ken nen, Theo." Burgerlijke stand KORTGENE 8 januari 1971: Jacobus Pieter Chris- tiaan, zoon van P. J. van de Zande en M. A. C. Blok. 26 januari 1971: Marinus Dirk, zoon van J. H. Dalebout en M. P. Dinge- manse. Ondertrouwd: 28 januari 1971: J. F. Borgs, 24 jaar te Goes en C. J. P. Hollestelle, 20 jaar. 28 januari 1971: P. Blokland, 39 jaar en J. Daleman, 32 jaar te Amstelveen. Getrouwd: Geen. 8 januari 1971: Frederik Platschorre, 51 jaar, echtgenoot van H. Verburg. 14 januari 1971: Maria de Buine, 77 jaar, echtgenote van J. Serier. 21 januari 1971: Wilhelmina "West- strate, weduwe van J. van 't Hof. VAN OORD-UTRECHT VOERT NIEUW DEEL UIT VAN SCHELDE-RIJN-VERBINDING De Aannemingsmaatschappij Jac. G. van Oord N.V. te Utrecht heeft van de Deltadienst van Rijkswaterstaat opdracht ontvangen tot het uitvoeren van een vol gende fase in de Schelde-Rijn-verbinding in Zeeland. De werkzaamheden voor dit bestek zijn enkele weken geleden gestart. Een twin tigtal draglines, scrapers en bulldozers zijrn op dit moment ten oosten van Ril land Bath ingezet. Op 1 augustus 1973 moeten de weikzaamheden van dit be stek voltooid zijn. Grootste syphon. Dit zesde bestek, nr. DED 1301, omvat o.m. het baggeren van een kanaalgedeel te over vijf kilometer in de reeds inge polderde schorren van Ossendrecht, waar voor ongeveer 3.000.000m3 specie verzet moet worden. Tevens houdt dit bestek in, het aan brengen van kanaaldijken en weglicha- men met verhardingen, die plm. 120.000 ton asfalt vergen. Van de kunstwerken in dit bestek is de syphon, die onder het kanaal moet worden gebouwd, van groot belang, daar via dit kunstwerk een belangrijk deel van de waterhuishouding der drooggemaakte schorren en aangrenzende polders wordt geregeld. Deze syphon zal uit twee dubbele ko kers van elk 3,5 X 2 meter bestaan, de grootste in Zeeland. Enkele kleinere dui kers zijn eveneens iin dit bestek vervat. Van Oord-Utrecht voert tevens in het kader der Deltawerken de laatste fase uit van de dijkverzwaring langs de Westerschelde ten oosten van Bath naar de grens met België. Deze werkzaamheden aan de Schelde- Rijn-verbinding wei-den door Van Oord- Utrecht aangenomen voor een bedrag van 20.363.000,dit werk werd aanbesteed op 27 november 1970 en door Rijkswater staat op 24 december 1970 gegund. Kruiswoordpuzzel no. 215 Horizontaal: 1. getij - 5. deel v. e. boom 7. rivier in Overijsel - 11. ongekookte 13. mannelijke vogel - 15. pl. in Gelderland 17. welgesteld mens - 19. aanw. vnw. 21. meisjesnaam 23. tijdperk - 24. hoef dier - 26. selenium (afk.) - 27. wondje 29. water in Friesland - 30. bestaat - 32. heilige (afk.) 33. chin, maat - 34. num mer (afk.) - 35. hoekpilaster - 37. het ro- meinse rijk (afk.) - 39. ons (eng.) - 40. rekening - 42. behoeftige omstandigheden 43. haast - 44. rivier in Spain je - 46. mu ziekterm (afk.) 47. als eerder (afk.) 48. draai in een kabel - 50. inhoudsmaat (afk.) - 51. ilidwoord - 53. landbouwwerk tuig - 54. bevel - 55. vr. munt (afk.) 57. appel - 61. N.V. (duits) - 63. deel v. h. jaar - 66. metaal - 67. onvriendelijke 69. Utrechts Stedelijk Orkest (afk.) 70. stumper - 73. wandversiering - 74. ver tering 76. leerling (fr.) - 78. toonladder 79. drank - 80. bosgod. Verticaal: 1. dierlijk product - 2. pl. in Oost-Europa - 3. en anderen (afk.) - 4. kostbare - 5. sein - 6. boos 7. verstand 8. bijwoord - 9. oud-Noors prozawerk 10. deel v. e. trap - 12. pers. vnw. - 14. goud (fr.) - 16. open ruimte in een stad 18. godheid - 20. traag - 22. pers. vnw. 25. zangnoot - 27. wilddief - 28. pl. op de Veluwe - 31. metaal 34. van node - 35. deel der wet (afk.) - 36. bar - 38. boom 39. deel v. Am. (afk.) - 40. deel v. d. hals 41. woonschip 45. verzoekschrift - 49. voorzetsel - 52. bewijs van verdriet - 55. bewaarplaats voor geld e. d. - 56. beken de motorraces (afk.) - 58. verdieping - 59. deel v. h. been - 60. bevestiging - 62. getreiter - 64. taaie lekkernij - 65. rivier in Spanje - 67. opening - 68. smalle ope ning 71. zoals de akten getuigen (lat. afk.) 72. stofmaat - 75. maatstok - 77. familielid. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 214 Horizontaal: 1. bolster - 6. woedend 11. ale - 12. Epe - 13. nu - 15. knap 16. dame - 17. no - 18. dik - 20. dn 21. as - 22. dag - 23. rij - 25. dl - 27. al - 28. ir - 29. egale - 32.KPM - 34. smoes - 36. top - 37. hl - 39. nm - 40. put - 41 anker - 42. gok - 45. ss - 46. US - 48. nav - 51. amice - 53. drs. - 55. anode - 57. ea - 58. ts - 59. ia - 61. no - 62. Ier - 64. se - 65. re - 67. Rus 69. ad - 70. soms - 72. lomp - 73. tt 75. Lea - 76. erna - 78. lakmoes - 79. barbaar. Verticaal: 1. bandiet - 2. Is - 3. tand 4. eland - 5. rep - 6. wed - 7. opaal - 8. Eems - 9. eg - 10. drogist - 14. uit - 17. na - 19. krap - 22. drop - 24. ijl - 26. Ik - 27. am - 28. im - 30. go - 31. eh 33. poker - 34. sm - 35. eu - 38. las 39. NRU - 42. gaviaal - 43. OM - 44. kier - 45. se - 47. sa - 48. Noor - 49. ad - 50. venster - 52. ca - 53. ds - 54. si - 56. nn - 58. temee - 60. aroma - 63. Ed - 64. solo - 66. Omar - 68. ut - 71. sas - 72. leb - 74. pk - 77. ja. Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES PRINSES CHRISTINA, die donderdag 18 februari 24 jaar wordt, is altijd een beetje het zorgenkind van de ko ninklijke familie geweest. Dat is de laatste jaren, sinds zij mu ziek en zang is gaan studeren in Ca- *t* nada, wel veranderd. X. Wij konden dat constateren, tijdens de weinige bezoeken die zij nog aan ons land bracht. Wij zagen dan een vrolijke prinses, waaraan te zien was dat zij het op het ogenblik naar de 'X zin heeft. Y Y Wij wensen haar nog veel succes en een prettige verjaardag toe.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 1