NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plonvier heeft DE schoenen FALLOUT-ENQUETE LIEFDE OP DE RIJN start op 25 januari No. 3436 Donderdag 28 januari 1971 74e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.75 per half jaar. Franlto per post 15.per jaar. Advertenties 16 et per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 21 Ze haalde haar schouders op. „Maak je daarover maar geen zorgen. Juffrouw Visser kent haar plichten. Enfin, ik ben blij, dat je gezond en wel thuis bent. Dan ga ik maar weer, want mijn heer gemaal zal intussen ook wel thuisge komen zijn." „Wat moest Diok?' Ze haalde haar schouders op. „Hij had het over een grote order, maar met een vrij korte levertijd. Hij wilde je advies hebben. Of het mogelijk was." „Als het moet, kan alles," antwoordde hij nonchalant. „Eet je niet mee?" Ze stond op en drukte de sigaret uit. „En Robert dan? Ik heb als huisvrouw m'n plichten. Bovendien moet hij van avond weg, ergens is Zutphen is een ver gadering en hij zit in het bestuur." „Je komt er wel uit Ze wuifde. „Tot ziens, ouwetje. Juf frouw Verleun." En weg was ze. De twee mensen in de kamer hoorden de wagen starten en in snelle vaart wegrijden. Zo stonden ze nog steeds, toen de stem van juffrouw Visser hen tot de werkelijkheid terugbracht. „Het eten staat gereed, me neer." „We komen." De vrouw trok zich terug. Cobie draai de zich in de avondschemering naar de man toe. „Ze mag me niet, ik voel het." „Wat hindert dat? Je gaat niet met haar trouwen, maar met mij. Ze woont hier acht kilometer vandaan, dus ze zal de drempel niet platlopen." Ze zuchtte. „Toch voorvoel ik narig heid, Theo." Hij legde zijn arm om haar middel. „Onzin, Cobie, je bent van mij en ik van jou. De rest komt er niet op aan. En nu gaan we eten. Ik merk nu pas, dat ik rammel Toen hij haar naar de trein gebracht had, reed hij nog even langs Dick, maar Elide zei, dat hij nog niet thuis was. Daarna reed hij meteen naar huis en in de salon komende, zag hij Lien weer zitten. Hij zakte in een fauteuil en haalde een sigaar te voorschijn. Hij zoog er vuur in en keek haar vragend aan. „Moeilijk heden?" „Wie was dat?" Hij fronste zijn wenkbrauwen. „Over wie heb je het?" Ze haalde ongeduldig haar schouders op. „Doe niet zo achterlijk. Dat grietje natuurlijk, waarmee je vanavond kwam binnenzeilen." „Als Bobbie je zo hoort „Laat Robert er alsjeblieft buiten, wil je?" Hij keek haar geamuseerd aan. „Sinds wanneer moet een vader tekst en uitleg geven aan zijn dochter?" „Klets niet, papa. Heb je haar op die boot leren kennen?" „Ja, en mag dat?" „Wat is het voor iemand? Wat doet ze?" „Is dit een verhoor, Lientje?" Hij fronste opnieuw zijn wenkbrauwen. Ze liet zich niet intimideren. „Durf je er niet voor uit -te komen. Is het soms een toekomstige cliënt?" Hij lachte en tipte de as van zijn si gaar. „Cobie Verleun is lerares aan een huishoudschool in Utrecht." Ze knikte begrijpend. „Cobiede dame wordt dus al bij de voornaam ge noemd. En na de fabriek heb je zeker de schone omgeving laten zien? Als waardig slotstuk van de vakantie? Hij trok zijn gezicht strak. „Mag ik vragen, waar je heen wilt?" „Ik kan beter vragen, waar jij heen wiilt, papa. Betekent die vrouw iets voor je?" Hij zuchtte. „Enfin, vroeg of laat kom je het toch wel te weten. Ja, ze bete kent heel veel voor me en ik voor haar. We zijn het eens en zullen waarschijnlijk eind van het jaar trouwen." Ze keek haar vader enige ogenblik ken ontzet aan, toen schoot ze in een lach. „Dat is de mooiste mop, die ik ooit gehoord heb. Papa heeft verkering wat zeg ik? Opa heeft verkeringhet is om te gierenBijna vijftig jaar negen dagen los gelopen en meteen slaat een grietje een grootvader De Haan aan de haak!" door Qré de Boer HOOFDSTUK 13 Dick en Lien knappen dat wel op. „Zo, de familieraad is bijeen," zei Ro bert van Halmekerke schamper lachend, „dus kunnen we beslissen over de straf, die we vader De Haan zullen geven, voor zijn euvele moed, om op zijn oude dag het te wagen verliefd te worden." Lien keek hem geërgerd aan. „Robert, alsjeblieft,''' begon ze op ijzige toon. „Dit is in de eerste plaats een aangelegenheid van ons." Hij boog. Misschien heb ik ook nog een paar gram advies. Maar gaan jullie je gang. Een borrel, lui?" Hij keek de kring eens rond. De familie was weer kompleet, precies als een week geleden, met dit verschil, dat het corpus delicti rliet aanwezig was. Toen Lien die donderdagavond thuis gekomen was en met haar man koffie dronk, had ze gezegd: „Ik heb vandaag de schok van mij-n leven gehad." Doch haar man, die haar nu zo ongeveer wel kende, reageerde ternauwernood. Hij be keek haar even en zei: „Ik kan geen scha- deplekken ontdekken." „In alle ernst, Robert, vader is er in gevlogen." Nu groeide zijn belangstelling. „Zo? „Waarin?" Ze roerde in haar koffie en keek voor zich uit. „En dan een man op zijn leef tijd," ging ze verder, alsof ze enkel tegen zichzelf sprak. Zijn interesse werd groter. „Misschien kun je je wat duidelijker uitdrukken?" Ze haalde ongeduldig haar schouders op. „Ach, begrijp het dan. Iedereen zou het terstond gesnapt hebben. Tijdens zijn vakantiereis heeft een of ander louche vrouw vader gestrikt." Nu zette hij zijn kopje neer en keek belangstellend naar zijn vrouw. „Ge strikt", herhaalde hij. „Je bedoeld dus...." Ze knikte. „Precies, wat ik zei. Ze windt hem om zijn pink. En ze is onge twijfeld tien jaar jonger. Heeft het na tuurlijk op vader's centen voorzien. Want wie wordt er nu verliefd op een oude man Hij begon te lachen en leunde achter over in een stoel. „Aha, vader De Haan heeft een of ander aardige jonge dame ontmoet op de reis en is verliefd ge worden. Tja, zo is het leven nu eenmaal. Dus als ik het goed begrijp, krijg je vandaag of morgen een stiefmoeder. En ik een stief sohoonmama.hahaha. „Robert, alsjebliefthet is helemaal niet iets om over te grinneken. Als ze het in de stad te weten komen, worden we allemaal het mikpunt; derisé van Lochem. Begrijp het dan toch." Hij nam zijn koffie op en begon te drinken. „Ben je dwaas, dat zie je veel te dramatisch. Per slot van rekening is papa meerderjarig, dus heeft hij geen toestemming nodig om een huwelijk aan te gaan." Ze keek naar hem op. „Robert, we moeten dit op de een of andere manier verhinderen. Per slot van rekening is de zaak familiebezit." Hij schudde zijn hoofd. „Ze trouwt toch niet met de zaak? Maar met hem. Wie is het, kennen we haar?" „Een zekere Cobie Verleun. Ze is le rares op een huishoudschool in Utrecht. Dat is alles, wat ik van haar weet. En ze is helemaal niet mooi. Om te begin nen veel te dik. We hadden vader nooit alleen moeten laten gaan. Dit is een grote stommiteit geweest. Maar ja, ik had er geen idee van, dat zoiets zou kunnen gebeuren." Hij dronk zijn koffie op en zette het kopje neer, waarna hij haar aandachtig aankeek. „Maar m'n hartelapje, wat is er eigenlijk op tegen, dat je vader gaat hertrouwen. Hij is nog zo jeugdig en „O Robert, praat alsjeblieft geen onzin. Dit is de dwaasheid ten top. Achten veertig is vader, de gevaarlijke leeftijd, een gemakkelijke prooi voor een bere kenbare vrouw. Ze is er natuurlijk bin nen een paar dagen achter gekomen, dat vader een behoorlijk bedrijf heeft en toen had ze nog een week om hem het hoofd op hol te maken. Nu, ze heeft eer van haar werk. Als je gezien had hoe hij naar haar keek „Zoals ik dat doorgaans doe?" vroeg hij lachend. Ze keek hem nijdig aan. „Robert, ge bruik nu eens één ogenblik je hersens. Wat kunnen we er aan doen. Weet jij wat?" Hij knikte beslist. „Zeer zeker." Ze keek hem verrast aan. Zoveel in telligentie had ze blijkbaar niet bij hem gezocht. „Wat dan?" „Niets." „He?" „Totaal niets. Je vader staat toch zeker niet onder curatele van zijn kinderen? Voorzover ik heb kunnen konstateren, is hij in het volkomen bezit van zijn ver standelijke vermogens. Dus wat wil je?" Ze siste hem de woorden toe: „Ik wil verhinderen, dat hij als een vlieg in het web geraakt, snap je dat dan niet? (Wordt vervolgd.) Op 25 januari zal worden gestart met de zjg. fallout-enquête in Zeeland. Zoals reeds gemeld is deze enquête, die gehouden wordt in opdracht van de mi nister van Binnenlandse Zaken, onder deel van een landelijk onderzoek naar de schuifmogelijkheden voor de Nederlandse bevolking tegen fallout (de radio-actieve neerslag na een kernexplosie). Hiertoe moeten van praktisch, alle hui zen, openbare gebouwen, fabrieksgebou wen, etc. gegevensworden opgenomen, zoals muurdikte, aanwezigheid van een kelder, dakbedekking, grootte van en aan tal ramen. Speciaal opgeleide enquêteurs en en- quetrices zullen, te beginnen op 25 ja nuari in de Zeeuwse BB-krdng boven de Westersohelde, 6 tot 8 maanden nodig hebben om de hele provincie af te wer ken. Bewoners van het gebied boven de Westerschelde worden door middel van een folder geruime tijd van tevoren van de komst van een enquêteur op de hoogte gesteld. Het staat nog niet vast hoe in Zeeuwsoh-Vlaanderen bekendheid aan de enquête zal worden gegeven. Men zal er omstreeks 1 februari met het onderzoek beginnen. Vóór die tijd zullen dan in elk geval bewoners van te enquêteren hui zen op de hoogte worden gesteld. Het onderzoek staat per gemeente on der leiding van de burgemeester; de uit voering berust bij de BB-commandanten van de A-kring Zeeland a (boven de Westersohelde) en de A-kring Zeeland c (Zeeuwsch-Vlaanderen). Het wordt bege leid door de provinciaal commandant Bescherming Bevolking, Het is de bedoeling, dat t.z.t. op basis van de gegevens, die het onderzoek zal verschaffen per gemeente door de zorg van de burgemeester fallout-bescher- mingsplannen tot stand komen, wat wil zeggen, dat iedereen zal weten waar hij eventueel bescherming kan vinden, het zij bij de buren of in een groot gebouw in de omgeving. Helaas kan er dit jaar niet gevlagd worden op de verjaardag zelf van onze kroonprinses, omdat deze op zondag valt. Maar ongetwijfeld zullen velen dat nu 1 spontaan de dag daarna doen. Het Ne- 1 derlandse volle heeft zich altijd sterk ver- bonden gevoeld met het Oranjehuis. Al scheen het een aantal jaren geleden dat het Nederlandse volk het haar kwa- lijk zou nemen, dat zij met een Duitser trouwde, we zijn haar toch trouw geble- ven en al gauw bleek ook zij ons. In de loop van de jaren is gebleken dat zij een goede keuze heeft gedaan. Dit is ook niet te verwonderen. Het is geen geheim dat onze kroonprinses een intelligente vrouw is die, als zij daarvoor wordt geroepen, haar taak, koningin te zijn van het Nederlandse volk, plichtsge trouw en gewetensvol zal vervullen. Haar stralende glimlach en haar spreekwoordelijke charme zijn over de gehele wereld bekend. In het buitenland draagt zij niet voor niets de naam „prinses Glimlach". Zij heeft ook de taak een toekomstige koning op te voeden, wij denken echter dat, met de steun van haar echtgenoot, haar die taak wel is toevertrouwd. Zij wordt zondag 33 jaar en wij hopen dat er nog heel veel jaren bij komen. *1* Kruiswoordpuzzel no. 213 Horizontaal: 1. vogel - 4. bijwoord - 7. Europeaan - 10. vonnis - 14. in oprich ting (afk.) - 15. pl. in België - 16. vogel 18. bevestiging - 19. onmeetbaar getal 20. boom - 22. tandarm zoogdier 24. tweetal - 26. ijver, animo - 30. Spaanse titel - 32. voorzetsel - 33. het Romeinse rijk (lat. afk.) - 34. heilige (afk.) - fr. onbep. voornaamwoord - 36. deel v. d. bijbel (afk.) - 37. voorzetsel 38. in orde 40. klaar - 42. toets^ alleen (afk.) - 44. zelfzucht - 45. overlevering 46. zang- noot - 47. rijksgrens (afk.) - 48. vlug 50. stofmaat - 51. engels voorzetsel - 52. de onbekende (afk.) - 54. de somma van (afk.) - 56. telegraaf restante (afk.) - 57. zoals de akten getuigen (lat. afk.) - 58. oosterse titel - 59. droevige - 62. engels telwoord - 64. kledingstuk - 66. priem 67. grondtoon - 68. inhoudsmaat (afk.) 69. jong' dier - 72. diereneigenschap - 74. intern, aanduiding v. e. windrichting 76. soort vlag - 80. kostbaar weefsel 81. meisjesnaam 82. zuivelprodukt. Verticaal: 2. spil - 3. zeepwater - 4. nummer (afk.) - 5. kamermeisje in een harem - 6. pers. voornaamwoord - 7. verheugd - 8. maanstand - 9. vers - 11. onder andere (afk.) 12. vlagzalm -13. boterton - 15. zangnoot - 17. N.V. (fr.) 19. kledingstuk 20. rivier dn Siberië - 21. meterton (afk.) - 23. nieuwe wereldtaal 25. deur - 26. deel van een jas 27. zang- noot - 28. bestaat - 29. pronkkastje 31. ontsteld - 36. troefkaart - 37. nakome lingschap - 38. ijzerhoudende aarde - 39. kostbare stof -41. hevig - 43. sportterm 49. Nederlands eiland - 53. drinkbakje 55. titel (afk.) 56. geheel de uwe (afk.) 57. voorzetsel - 58. telwoord - 60. dat is (afk.) - 61. vaartuig (afk.) - 63. insekten- eter - 65. dun 67. bolgewas - 70. groet 71. familielid - 72. zangnoot - 73. pl. in Duitsland - 75. deel v. h. been - 77. wa ter in Brabant - 78. kindergroet - 79. te zijner plaatse (lat. afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 212 Horizontaal: 1. dr - 3. carnaval - 10. bod - 13. oir - 15. reeds - 16. id - 18. re - 19. noot - 21. eed - 22. vlas - 24. tui - 26. rei - 28. ampel - 30. ei - 31. lap - 33. rep - 35. pees - 36. op - 37. ik 38. das - 40. ek - 41. dom - 43. hl. - 44. mentor 47. as 48. ja - 49. bar - 50. aa - 51. ue - 52. Teriet - 54. wl - 55. elp - 56. er - 57. kil 58. de - 59. slot 60. geel - 62. pet - 64. grof - 66. omdat 68. gal - 70. of - 71. om 72. ecru - 73. ruk - 75. au - 77. jr - 79. ha - 80. Trier 82. koe - 84. eis - 85. parasiet - 86. nr. Verticaal: 1. donderdag - 2. rio - 4. ar 5. ree - 6. neer - 7. adder - 8. VS - 9. lila - 11. or - 12. deels - 14. rot - 17. damp - 20. tulp - 23. speer - 25. ia - 27. ieder - 29. eek - 32. pil 34. pan - 36. om - 39. stal 42. os - 43. hark - 44. mat 45. o.a. - 46. september - 48. je - 49. be leg - 51. ulo - 52. trede - 53. lip - 54. weg 55. elf - 56. Eem - 59. sofa - 60. gonje - 61. lach - 63. tarra - 65. ro - 67. trap - 69. luis - 74. kei - 76. uk - 78. ri - 80. tr - 81. re - 83. on. Ganzepnortsfraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 1