NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plonvier heeft DE schoenen LIEFDE OP DE RUN No. 3435 Donderdag 21 januari 1971 74e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.75 per half jaar. Franko per post f 15.per jaar. Advertenties 16 et per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. FEUILLETON Om kwart over tien reed hij met de auto naar het station en wachtte daar rustig de trein af. Toen de diesel arri veerde en de eerste passagiers uitstap ten, herkende hij haar onmiddellijk aan een blauwe jurk. Ze wuifde even en hij zwaaide terug. Bij de controle drukte hij haar hand en bedwong zich om haar in zijn armen te nemen. „Hoe gaat het?" vroeg hij lachend. „Ik kan niet meer rustig slapen, me neer De Haan. Weet u misschien ook, wat daarvan de oorzaak kan zijn?" Ze lachten beiden en hij opende het portier. Toen hij naast haar ging zitten, greep ze zijn hand en zuchtte. „O, Theo, wat heb ik naar je verlangd Hij schakelde in en reed weg. Na een paar minuten waren ze buiten het stadje en Cobie keek verbaasd. „Staat je fabriek zover buiten Lochem?" Hij grinnikte. „Midden in de stad. Maar daar kan ik je niet kussen, zie je? Althans niet zonder in de gaten te lo pen." Hij remde af en reed een parkeerhaven binnen. Toen nam hij haar in zijn armen en kuste haar onophoudelijk. Later lag ze met gesloten ogen tegen hem aan. „O, Theo, wat heerlijk, dat ik je armen weer om me heen voel. Ik heb je zo gemist." Hij knikte. „Ik jou eveneens, liefje. Maar deze dag is voor ons. We gaan straks de fabriek bekijken. Je eet bij ons thuis en daarna gaan we fijn boemelen, met z'n tweeën. Goed?" Ze zuchtte verheerlijkt. „Ik vind alles goed, Theo, als jij maar bij me bent. O, ik schaam medrie en dertig ben ik en zo verliefd als een bakvisals de meisjes van m'n school me zo zagen." „Ze werden vast jaloers, Cobie. Zo, liefje, nog één kusje, dan gaan we terug." In de fabriek wax-en ze weer geheel vormelijk. Hij wees haar de souvenirs, die onderhanden waren en lange tijd bleven ze bij de grote diukpers staan, waaruit de grote vellen met de gekleur de nieuwjaarskaarten rolden met de re gelmaat van een 'klok. Ten slotte gingen ze naar de showroom en De Haan maak te een uitnodigend gebaar. „Kijk maar eens rustig rond en als er iets is, dat je graag wilt hebben, zoek je het maar uit. Het mooiste is voor jou." Ze koos een pressepapier met twee hazen. „Ik zal het laten inpakken, zei hij. „Zo, nu gaan we een lekker kopje koffie drinken. Juffrouw Visser, mijn huishoudster, is een specialiste." „Dan zal ik bij haar in de leer moeten," meesmuilde ze. „Dat zal met een lerares van de huis houdschool wel loslopen," lachte hij. Na het eten reden ze weg. „Waar zou de „Geertruida" nu zijn?" vroeg ze op eens. Hij keek haar vei-rast aan. „Dat weet ik niet. Hoe kom je daarbij?" Ze lachte. „O, zo maar. Ik denk nog vaak aan onze prettige vakantie." „Laat eens zienvrijdag uit Arn hem weg, zaterdag en zondag in Keulen het is nu ongeveer twee uurdan is de boot in de buurt van Bonn. Ja, daar ongeveer." „En staat iedereen reikhalzend te kij ken naar de eerste vage omtrekken van het Zevengebergte. Het was toch wel leuk, niet Theo?" „Vooral de laatste dagen. Sinds zon dagmiddag in Boppard." Ze gaf hem een por in de zij. „Dat is alweer een week geleden. Een week ben ik al verliefd op je.... ik heb de uren geteld tot half elf vanmorgen.Krank zinnig gewoon. Ik weet werkelijk niet, wat me bezielt, Theo, en dat is allemaal jouw schuld." „Ik tors er de zware last van, mijp beminde. ,,'t Is dat je sturen moet, maar anders." „Ik wil wel even stoppen...." „Nee, rijd maar door; de middag is nog lang, genoeg." „Ook dat meen je niet. Hij is vast niet lang genoeg." Ze zuchtte en vleide zich tegen hem aan. „O, Theo, waarom houd ik zo ont zettend veel van je? Je lijkt in niets op Theo I. Je hebt alle goede eigen schappen, die hij miste. Je bent een rus- door Qré de Boer tige minnaar, voorkomend en attent, lief in ieder opzicht en je zoudt bij wijze van spreken de wex-eld aan m'in voeten willen leggen. Wat heb jij, Theo, dat me zo in je aantrekt?" Hij keek haar even over zijn schouder aan. Ze zag vonkjes in zijn ogen toen hij antwoordde: „Mijn sex appeal soms?" „Zotnee, het is iets anders. Op de kweek hadden we indertijd een zeer vooi-uitstrevende direkteur. In de hoogste klas kregen we ook sexuele voorlichting. Met het oog op het feit, dat het misschien wel eens een vak zou kunnen worden in de hoogste klassen van de lagere school. Dat klinkt misschien gek, maar in bepaalde andere landen is dat reeds het geval. Neem Zweden bijvoorbeeld. Goed, we kregen dus les. Jongens en meisjes tezamen. Ik vond het maar gênant. We kregen er bepaalde studieboeken over en.inu ja.je belangstelling wordt gewekt en je gaat 'lezen. Zo las ik ook van een bepaalde categorie vrouwen, die alleen belangstelling had voor oudere mannen, die zich daartoe bizonder aan getrokken gevoelen. Zou dat met mij ook het geval zijn?" „Het is niet onmogelijk. Zou het soms komen door m'n charme?" Hij keek haar ondeugend aan. Ze kwam overeind en leunde achter over en lachte spottend. „Je verbeeldt je nogal wat, he?" Hij knikte gedecideerd. „Ik heb de laatste dagen zo'n vei-beelding gekregen Hoe kan het ook anders, als ik het ja woord heb van de liefste lerares van heel Nederland?" Ze ging weer tegen hem aan zitten en streelde even zijn wang. „Je ziet er ook altijd zo vei-zorgd uit." Ze bekeek hem even van top tot teen. „Altijd glad geschorenje hai'en keurig gekamd, een hagelwit ovei-hemd met een das zon der een kreukjeeen onberispelijk kostuumdat zijn allmaal dingen, die ik in een man waardeer. Ook uiter lijk trek je me aan. Je bent voor mij de honderd procent man." „Maak me niet ijdel, Cobie. Ik heb ook mijn fouten en gebreken. Ik heb bijvoorbeeld de neiging om bij iedere parkeerplaats te stoppen en jou te kus sen. „Erg he?" Ze trok hem aan zijn haren. „Dat is een deugd. Ik verwonder me er al over, dat je het nog niet gedaan hebt." „Wacht maar, liefje, ik voer je naar een plekje, ver van de bewoonde wereld en daar zal ik m'n schade wel inhalen. Reken maar." „Je kunt me alleen maar blij maken. Een half uur later lagen ze in de hei aan de rand van het bos. Ze had zijn hoofd in haar handen en ze drukte af en toe een kus op zijn lippen. „Theo", fluisterde ze, „morgen neem ik meteen m'n ontslag. Ik zal het vei'vroegd vragen. Dan kunnen we misschien toch nog vóór Nieuwjaar trouwen. Ik wil niet langer wachten, Theo Hij knikte haar vriendelijk toe. „Ik verlang er ook naar, liefje, maar toch zaïl ik geduldig op je wachten. Wat wil je? Een grote bruiloft? Met auto's? Of met witte paarden en stijlvolle koetsen? Een huwelijksreis naar de Canai-ische eilanden? Daar 'is het 's winters heel mooi, Of liever naar de wintersport?" „Geen opzichtige bruiloft, lieveling," zei ze zacht en streelde zijn wang. „En verder vind ik alles goed, als ik maar steeds bij jou mag zijn. Hier of elders, dat is me om het even, Theo, ik houd van je Ze dronken ergens thee en reden rustig door de Achterhoek. Tegen zessen waren ze weer in Lochem en hij hielp haar galant uitstappen. Ze gingen naar binnen en in de salon zat Lien, een sigaret ro kend en keek belangstellend naar de twee mensen, die binnen kwamen. Theo kwam het eerst tqt de werke lijkheid terug. „Ha, Evelienmag ik de dames even aan elkaar voorstellen? Mijn dochter Evelien.... en dit is juf frouw Vei'leun, een reisgenote van me, die de fabriek heeft bezichtigd." Ze drukte even de hand van de andere vrouw en wendde zich toen weer tot haar vader. „Waar ben je de hele mid dag geweest? Dick heeft van half drie af geprobeerd je te bereiken, maar nie mand wist, waar je was. Ten einde raad heeft hij mij gebeld, want hij was onge rust geworden. Ik ben hierheen gereden om poolshoogte te nemen en van de chef hoorde ik, dat je met een dame was weggereden." Theo keek haar een ogenblik scherp aan. Verbeelde hij het zich of legde ze een bizonder accent op het woord ,dame'? „Heb je al thee gehad?" (Wordt vervolgd) A.R.P. TE KAMPERLAND SCHENKT AANDACHT AAN DE ONTVOLKING VAN NOORD-BEVELAND P.P.D.: „Eén sterke kern kan ontvolking Noord-Beveland nog tijdig te niet doen." In het Jhr. Mr. de Casembroothuis te Kamperland hield de kiesvereniging van de A.R.P. „Nederland en Oranje" haar jaarvergadering. Het bestuur had er goed aan gedaan de actuele vi'aag om trent de toekomst van Noord-Beveland nu eens door iemand van de planolo gische dienst te laten bekijken. Drs. Vogel uit Middelbuig wei-d met een as sistent door de vooi-zitter, de heer I. Tange, verwelkomd op deze goed be zochte jaarvergadering. De voorzitter hoopt dat drs. Vogel ons voor de toe komst wat hoopvolle perspectieven zal kunnen schilderen. Allei-eerst schetste de heer Vogel de ontwikkeling van Noord-Beveland en vei-geleek dit met de ontwikkeling in Nederland. Was er in Nederland als land een snelle toeneming van de bevolking, in de periode van 1950 tot 1969 vertrok ken er gemiddeld 40 inwoners per jaar van Noord-Beveland. (In 1970 33 inwo ners minder op Nooi-d-Beveland, P.Z.C. 13—1—'71). Vervolgens verdeelde hij Noord-Beve land in 3 afdelingen: 1. Grote kernen: Kortgene, Colijnsplaat, Wissenkerke en Kampei-land. 2. Kleine kei-nen: Kats en Geersdijik. 3. Verspreide woongelegen heid. In de loop der jaren is gebleken, dat de bevolkingsafname het grootst was bij de nummers 2 en 3. Dus meer con centratie in de gi-ote kernen. Ten aanzien van de leeftijdsopbouw zei de heer Vogel dat Nooi-d-Beveland in de leeftijdsgroep beneden de 20 jaar minder inwoners heeft dan de gemid delde rest van Nedei-land. Er zijn ook minder vertegenwoordigei-s van de groep 2050 jai-igen. Daarentegen is de groep 65+ sterk vertegenwoordigd. (Gemid deld in Nederland 10°/o, op Noord-Beve land 18%). Voor de verwachting voor de toekomst stond de heer Vogel stil bij 4 mogelijk heden voor Noord-Beveland: 1. Ontwikkeling landbouw afname. 2. Industrie op Noord-Beveland, geen grote industrie, wel verzorgende indu strieën. 3. Recreatie Veerse Meer, steike groei en de a.s. mogelijkheden voor de Oos- tei-sehelde. 4. Forensisme, uitgaande pendel is mo menteel 120 a 150 personen. De grootte van een dorp zal in de •toekomst belangrijk zijn om mensen aan te trekken. Volgens de heer Vogel is een doi-p op het ogenblik leefbaar als het 12001500 inwonei-s heeft. In de toe komst 17002000 inwoners. De grootste kei-n zou aan te bevelen zijn. Als oplossing voor Noord-Beveland deed de heer Vogel de volgende sugges tie aan de hand: „Stel een enquête in onder de bevolking van Noord-Beveland en vraag de mensen waai-om ze weg willen van ons eiland?" Verder advi seerde hij om een kern op Nooi-d-Beve- land sterk te stimulei-en. Aangevoerd door bui-gemeester P. Wisse, kreeg de inleider verschillende vragen te beantwoorden. De burgemeester zei o.a. dat Wissen kerke graag wil meewerken aan een diep gaand ondei-zoek m.b.t. het wegtrekken van ons eiland. Hij wees er verder op dat de recreanten een achterland moe ten hebben en dat is voor de recreatie op Noord-Beveland: leefbare dorpen. Geef ons jaarlijks wat woningen, zodat de jonge mensen hier een woning kun nen betrekken. Door andere vraagstellers werd o.a. opgemerkt of het allemaal nog wel zin had te vergaderen en te vergaderen of misschien de planologen al lang niet een plan hadden uitgedokterd dat toch door zou- gaan, ondanks allerlei noodkreten van de bevolking. U zult begrijpen, dat de ruim 60 aan wezigen niet bepaald enthousiast naar huis gingen. Laten we ons tx-oosten met de wetenschap dat planologen wel eens meer logen. J. C. Kouwer, Geersdijk. JAARVERGADERING Noord-Bcvclandse liengelsportvei-eniging Vrijdagavond werd te Kortgene in de „Graaf van Buren" de jaarvergadering van de N.H.S.V. gehouden. Daar voorzitter P. van de Vreugde nog in de mist verkeerde, opende secretaris J. Minnaai'd deze goed bezochte ver gadering. Ook zonder vissei-slatijn kan men zeggen, dat een ledengroei van 473 naar ruim 700 een flinke beet is. De se cretaris was dan ook zeer content. De penningmeester bleek goed geboerd te hebben, want een voordelig saldo van ongeveer 700.over 1970 was een mooi zootje bovenmaats. Intussen was de voorzitter uit de mi9t versohenen en kon hij als eerste hande ling deze avond de heer J. Verlek uit Antwei'pen de beker overhandigen, om dat hij in het afgelopen seizoen 3450 punten bij elkaar had gehengeld. J. C. Th. de Kam uit Kamperland was tweede met 3420 punten en Ad Vei'sluis uit Co lijnsplaat was derde met 3320 punten. Een lauwertak en medaille wax-en hun beloning. Aan het bestuur werden de volgende leden toegevoegd: P. Kastelein, Geers dijk, G. Brinkman, Kortgene en P. A. van de Plasse, Kortgene. In de rondvraag werden het bestuur een heleboel suggesties aan de hand ge daan, zoals het beschikbaar stellen van een beker bij iedex-e wedstrijd, het be schikbaar stellen van een beker aan het eind van het seizoen voor een jeugdlid met het hoogste aantal punten. De voorzitter hoopt dat het a.s. sei zoen weer visrijk zal zijn en dat iedereen op sportieve wijze zal proberen een visje te verschalken en eventueel een prijs bij de concoursen aan de haak zal slaan. Na het officiële gedeelte volgde er nog een gezellig samenzijn. Uit de raadsvergadering Kortgene van 7 januari j.l. De voorzitter doet enige mededelingen, maar daarvan is er beslist één niet waar. Dat een gesprek van b. en w. met Welle- man, het hoofd Technische Dienst en de betreffende bewoners tot een bevredi gende conclusie heeft geleid. De betreffende bewoners weten ner gens van. Het wox-dt zo weer fijn in de doofpot gedaan. J. G. Boot, Weststraat 3, Koi'tgene. Kruiswoordpuzzel no. 212 Horizontaal: 1. titel (afk.) - 3. jaarlijks weerkerend feest - 10. bieding - 13. nakomelingschap - 15. al - 16. hetzelfde (afk.) - 18. zangnoot - 19. vrucht - 21. gelofte - 22. gewas - 24. steundraad - 26. danskoor - 28. breedvoerig - 30. vogelpro- dukt - 31. stuk stof - 33. opschudding 35. uiteinde v. e. spier - 36. voorzetsel 37. pex^s. vnw. - 38. roofdier - 40. maan stand (afk.) - 41. onverstandig - 43. inhoudsmaat (afk.) - 44. leidsman 47. spil - 48. bevestiging - 49. hevig - 50. water in Brabant - 51. uedele (afk.) 52. Nederl. vliegveld - 54. geogr. aan duiding (afk.) - 55. kostbare stof - 56. bijwoord - 57. vochtig koud - 58. lid woord - 59. einde - 60. kleur - 62. hoofd deksel - 64. ruw - 66. bijwoord - 68. bitter vocht - 70. voegwoord - 71. voor zetsel - 72. kleur - 73. plotselinge trek 75. uitroep - 77. de jongei'e (afk.) - 79. vlaktemaat (afk.) - 80. pl. in Duitsland 82. zoogdier - 84. verlangen - 85. tafel schuimer - 86. nummer (afk.). Verticaal: 1. deel v. d. week - 2. x-ivipr (Spaans) - 4. slede - 5. hert - 6. naar beneden - 7. reptiel - 8. deel v. Amerika (afk.) - 9. kleur - 11. goud (Fr.) - 12. gedeeltelijk - 14. bedorven 17. nevel 20. bloem - 23. wapen - 25. dierengeluid 27. elk - 29. eikenschors - 32. genees middel - 34. kookgerei - 36. voorzetsel 39. dierenverblijf 42. zoogdier - 43. tuingereedschap - 44. vloerbedekking 45. onder andere (afk.) - 46. maand - 48. pei's. vnw. - 49. insluiting v. e. stad 51. soort onderwijs (afk.) - 52. deel v. e. trap - 53. deel v. d. mond - 54. afwezig 55. sprookjesfiguur - 56. water in Utrecht 59. meubelstuk - 60. soort stof - 61. teken van blijdschap - 63. handelsterm - 65. radio-omroep (afk.) - 67. schop - 69. ongediei'te - 74. steen - 76. klein per soon - 78. het romeinse rijk (lat. afk.) 80. telegraaf restant (afk.) - 81. zangnoot 83. voorvoegsel. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 211 Horizontaal: 1. PSV - 3. parkiet - 8. Abe 11. ae - 13. am - 14. de - 16. In - 17. schril 21. respijt - 24. ode - 25. tot - 27. alk 28. oe - 30. kolos - 32. rr - 33. opa 35. nor - 36. ets - 38. die - 39. rekenen 40. tateren - 41. moesson - 45. apekool 49. oor - 50. x^ee - 51. Dee - 52. gei 53. ng - 55. teder - 58. in - 59. das 51. tam - 62. olm - 64. tergen - 67. Sparta - 69. on - 70. ui - 72. di - 73. ha 74. rem - 75. stamper - 76. vel. Verticaal: 1. pastoor - 2. sec - 4. aal 5. rm - 6. id - 7. eer - 9. blij - 10. enteren - 12. orde - 15. Oslo - 18. ho 19. ie - 20. vol - 22. ea - 23. pk - 25. torn 26. toet - 29. Epe - 30. koevoet - 31. stamper - 32. Rie - 34. akker - 35. nn 37. st - 38. droog - 41. monitor - 42. oog - 43. sr - 44. neet - 45. adem - 46. Ee 47. oei - 48. liniaal - 54. rage - 56. das 57. glad - 59. dr - 60. se - 62. op - 63. mr 65. ene - 66. nut - 67. sie - 68. the - 71. ia 72. dp. Ganzcpoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 1