NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD «•«I Plonvler heeft DE schoenen LIEFDE OP DE RIJN No. 3433 Vrijdag 7 januari 1971 74e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.75 per half jaar. Franlto per post 15.per jaar. Advertenties 16 et per mm, exclusief BTW. Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wfj geen enkele v^antwoordelijkheid dragen. FEUILLETON 19 In half gebogen houding bleef ze naar hem zitten kijken en hij lachte haar vriendelijk toe. „Ik ben weer helemaal oké, hoor. Gewoon een beetje moe, dat is alles. Je maakt je toch geen zorgen over me?" Ze antwoordde niet en keek naar hem. „Zoals je daar ligt, Theo, zie je er veel jonger uit. Ik weet het niet, maar je hebt vandaag een heel andere uitdrukking op je gezicht. Veel rustiger. In aanmerking nemende, dat je zo hard gewerkt hebt in je leven, heb je praktisch geen rimpels in je voorhoofd." „Dank je, Cobie. Toch ben ik acht en veertig. Overweeg dat ook maar." Ze schudde haar hoofd en zuchtte, ter wijl ze haar blik afwendde en naar de rivier keek. „Ach, de leeftijd, wat doet dat er feitelijk toe. Ik ben in sommige opzichten een moeilijk mens. In beslis sende omstandigheden aarzel ik om een besluit te nemen. Ik weet nooit, wat het juiste is." Ze keek weer naar hem en vervolgde op zachtere toon: „Theo, als ik „ja" zeg, wanneer zou je dan willen trouwen?" „Liefje, ik zou geneigd zijn om te zeg gen: dat laat ik aan jou over. Maar daar staat tegenover, dat er al zoveel kost bare jaren van jouw leven voorbij zijn en daarom zou ik willen adviseren: dit najaar nog." Ze schrok en kwam half overeind. „Volgens m'n kontrakt moet ik drie maan den van te voren opzeggen." „Dan in de komende winter, Cobie, dat doet er tenslotte niet toe. Ik wil best nog een poosje wachten. Ik heb je al ge zegd, dat ik niet dol verliefd op je ben. Dat moet je niet van mij verwachten. Maar ik mag je bijzonder graag. En jij? Ze streelde zijn wang. „Je bent lief voor me. Dat ben ik in jax-en niet ge wend. Ik dacht altijd: dat bestaat niet meer voor me. Maar nu.... je bent zo anders als ik me de mannen heb voor gesteld. Theo, die andere, was altijd zo onstuimig. Ik was wel eens bang voor hem. Maar jijje hebt zelfs niet een poging gedaan om me te kussen. Waar om niet, Theo?" „Liefje, ik wil niets forceren. Ik res pecteer je en ik heb achting voor je. Als we elkaar eens zullen kussen, zal dat gemakkelijker vanzelf gaan. Ook dat moet groeien." Ze boog zich dieper over hem heen en keek lachend in zijn gezicht. „Theo?" „Ja?" Ik ga je kussen. Hoe vind je dat?" „Durf je dat wel, Cobie?" Ze knikte langzaam. „Nu zo bij jou, voel ik me ineens rustigzo heerlijk rustigen jij ben lief voor me.ik ga dat belonen, Theo...." Ze boog zich nog dieper over hem heen en drukte een lange kus op zijn lippen, en nog één en nog één. Lang zaam trok hij haar tegen zich aan en kuste haar terug. Even bleven ze zo lig gen met de ogen gesloten. Toen gleed ze terug en ging naast hem liggen op zijn uitgestrekte arm. Hij drukte haar wat dichter tegen zich aan en ze legde haar hoofd op zijn borst, zodat heur haar zijn gezicht beroerde. „Cobie?" „Ja?" „Gelukkig?" „Ik weet het niet, Theo. Ik voel me in ieder geval tevredenen prettig. Er gaat een zekere rust van jou uit, zie je, die weldadig aan doet. Dat is misschien wel de reden, dat ik graag je gezelschap zocht. Ik vind het fijn bij jou. Als ze me dit alles een week geleden voorspeld had den, zou ik naar m'n voorhoofd gewe zen hebben. Wat kan er in enkele dagen veel veranderen, niet?" Hij liefkoosde haar. „Ik zou het net zo min geloofd hebben, liefje. Ik prijs me gelukkig, dat ik je ontmoet heb in mijn leven, Cobie. Als je ja zegt, zal ik je kunnen verwennen en vertroetelen. Ik weet zeker, dat ik je gelukkig zal kunnen maken." „Denk je, Theo?" „Ja liefje, en jij mij. Je zei gisteren of was het eergisteren? dat je het woord „liefde" in je woordenboek had doorgestreept. Weet je wel, dat je boor devol liefde zit, Cobie? Je hebt het alle- door Gré de l3oer maal gegeven aan je meisjes van de huishoudschool. Op een of andere ma nier moest je het toch afreageren. Ik heb pas een paar keer in je ogen gezien. Daarin blonk de liefde, meisje. Misschien weet je het zelf nog niet.eens zul je het merken. En ik zal me er in koesteren en me eraan verwennen en gelukkig zijn." „Theo, houd je mond." „Waarom, liefje?" „Daarom. En noem me niet meer „lief je" want anders krijg ik neiging om je nog eens te kussen." Waarom doe je het dan niet, liefste van alle liefjes?" Ze kwam overeind en hij zag twee rode plekken op haar wangen. Haar ogen schitterden en ze trok hem aan een oor. „Theo, je hebt er om gevraagd, en als je stikt, is het niet mijn schuld...." Met een voelde hij haar lippen weer op de zijne en toen omhelsden ze elkaar zo stevig, dat ze beiden bijna adem tekort kwamen. In de vallende schemering liepen ze hand in hand terug naar het stadje. „We zijn veel te laat voor het broodeten," zei de vrouw. „Wat geeft dat voor een keer," ant woordde hij luchtig. „Ja, maar wat zullen ze ervan denken, als we beiden te laat binnen komen?" „Dat we te ver gewandeld zijn en ver dwaald raakten. Dat kan toch?" Ze trok zij hand om zich heen en leun de even met haar hoofd tegen zijn schou der. „Zouden ze het aan me kunnen zien? Van ons, bedoel ik?" Hij knikte volmondig. „En of. Zodra je binnenkomt, ziet iedereen: die jonge vrouw is dolgelukkig, want de liefde gloeit uit haar hele wezen." Ze gaf een ruk aan zijn arm. „Theo, wees eens even ernstig. Ik durf niet naar binnen, hoor." „Kindlief, dan ga je toch eerst naar je hut en knap je je wat op. Intussen zit ik al lang aan tafel." Ze zuchtte verlicht. „Ja, dat is ook zo." Ze liepen dicht tegen elkaar verder. „Theo?" „Liefje?" „Verspreek je niet aan tafel hoor. Die Jansen heeft alles in de gaten." „U hoeft nergens vrees voor te hebben, juffrouw Verleun. We hebben een heer lijke wandeling gemaakt langs de boor den van de Rijn en we hebben ons ver meid in het aanschouwen van de dei nende golfjes aan de oever „Van de snelle vlietZe schoot in een lach. „Wat kan jij een uitgestreken gezicht zetten. Mooi, dat reserveren we voor tafel drie in de salon." De eerste huizen van de stad kwamen in het zicht en De Haan bleef plotseling staan. Ze keek hem verbaasd aan. „Wat is er?" Cobie, het is al zó lang geleden „Wat? Wat bedoel je?" „Dat we elkaar gekust hebben. (Wordt vervolgd). AARDGAS IN OPMARS IN ZEELAND In 1970 kwamen er 8000 gasaansluitin- gen gereed. In het verzorgingsgebied van de PZEM is het aantal aardgasaansluitingen met bijna 8000 stuks toegenomen. Dit is een nieuw record, want het tot nu toe hoogste aantal in 1 kalenderjaar bedroeg 7683 (in 1969). Door deze flinke toename is het aan tal aardgasaansluitingen gestegen tot ca. 61.500 stuks. Naast de aansluiting van de nieuwbouw percelen en de uitbreidingen in gasloze woonkernen is het opvallend dat er steeds meer vraag om aansluiting komt van bewoners, die vroeger wel aan konden sluiten maar dat nog niet deden. Aan deze tendens zal het verlangen om de woning met aardgas te gaan verwar men niet vreemd zijn. Voor al deze activiteiten is het leiding net weer belangrijk uitgebreid. Dat blijkt wel als men ziet welke kernen in 1970 door de PZEM werden aangesloten of waar de werkzaamheden voor ontsluiting zijn gestai't. Dit waren in Zeeuwsch Vlaanderen de kernen Retranchement, Eede, Schoondij- ke, Othene, Westdorpe, Zuiddorpe, Koe wacht en Kloosterzande. De ontsluiting op Walcheren werd voltooid door ont sluiting van Biggekerke en Grijpskerke. Ook op de Bevelanden heerst nu in een aantal kernen ontsluitingsactiviteiten t.w. Nieuwdorp, Baarland, Oudelande, Kwa- dendamme, 's Heerenhoek, Hoedekens- kerke, Colijnsplaat, Geersdijk en Wissen kerke. Op Tholen is er in alle kernen aardgas. In 1970 werd het werk afge maakt in St. Annaland en Stavenisse. Voor de voorziening van St. Philipsland werd in december een gaszinker gelegd vanaf Tholen door de Krabbenkreek en in 1971 kan ook deze woonkern aardgas krijgen. Voor de ontsluiting van Schouwen en Duiveland zijn er in 1970 vrij kostbare werken gereed gekomen. De Gasunie legde de zinkers vanaf Goeree en Over- flakkee door de Grevelingon en kwam ten noorden van Dreischor aan de wal. De PZEM zorgde voor de verbinding van de Gasunieleiding tot Zierikzee. Daar start op 11 januari de omschakeling op aardgas en in ruim 6 weken komt ook dit werk gereed. Ook in 1971 zal de ontsluiting met de zelfde vaart voortgang moeten vinden. De plannen zijn om in Zeeuwsch Vlaan deren met de gasloze woonkernen zoveel mogelijk gereed te komen. Op de Beve landen komen de activiteiten te liggen in de Zak van Zuid-Beveland en verder op Noord-Beveland. Zodra het werk van de omschakeling in Zierikzee gereed is, kunnen de werkzaamheden op Schouwen en Duivenland met volle inzet aange pakt worden. Het ziet er dus naar uit dat in 1971 in het PZEM-verzorgingsgebied 70.000 aardgas- aansluitingen zullen zijn. Dit aantal was het streefgetal dat het provinciaal be stuur van Zeeland voor ogen stond om het binnen 5 jaar na het gereedkomen van de omschakeling op aardgas in 1967 te bereiken. Daarom stimuleerde het pro vinciaal bestuur de concentratie van de gasvoorziening in Zeelanda In 1970 kwam als vervolg hierop het zeeuwse energie bedrijf tot stand. LEZERS HANTEREN DE PEN In de raadsvergadering te Wissenkerke van 21 december j.l. werd aan de werk groep jeugdsoos „Orisant" een tweede subsidie verleend. Hierbij bleek er enige onduidelijkheid te bestaan over het doel en karakter van bovengenoemde werk groep. Misschien is het nuttig een en an der nog eens nader toe te lichten. In de zomer van 1968 werden er door een aantal jongeren instuiven georgani seerd. Dit was een groot succes, het succes was zelfs zo groot, dat men er over ging denken het geheel een vaste vorm te geven. Een jeugdsoos bleek hier voor de beste oplossing. Om tot de oprichting van zo'n jeugd soos te komen werd er een werkgroep ge vormd; in wekelijkse vergaderingen wer den er plannen opgesteld hoe men een en ander kon verwezenlijken. Na ge sprekken met b. en w. werd er van ge meentewege eerï woning aangewezen, die wij tot jeugdsoos mochten ombouwen. Voor het geschikt maken van deze wo ning is inmiddels de tweede subsidie toe gekend (zie boven). Naast de bouwaktivi- teiten zijn er reeds voorbereidende ge sprekken gevoerd om tot een vereni- gingsvorm te komen en zodoende rechts geldigheid te krijgen. De vergadering adviseerde echter te wachten met de op richting van de vereniging tot de soos zou draaien. De nieuwe subsidie zal dit ze ker bespoedigen. Wat de doelstellingen van de werk groep betreft het volgende: De werk groep is van mening dat er op het ogen blik te weinig aan jeugdwerk wordt ge daan op Noord-Beveland. Daarom stelt zij zich ten doel het stimuleren van dit jeugdwerk en te komen tot een regionale samenwerking op Noord-Beveland. Wat de jeugdsoos zelf aangaat kan deze ge zien worden als een ontmoetingscentrum van de jeugd waar ze hun problemen kunnen bespreken en tot een oplossing proberen te komen. Zo kan b.v. de soos dienen als een overbrugging tussen jon geren en hun ouders. Verdere mogelijk heden zijn: de soos als actiecentrum en ontspanningsruimte. Hoewel het moeilijk is de doelstellin gen in het kort samen te vatten hopen we dat deze uiteenzetting vextfielderend heeft gewexkt. Wie meer informatie wil kan bij de werkgroep de beide reeds ver schenen bulletins gratis verkrijgen op het correspondentie-adres van de werkgroep Julianastraat 1, Wissenkerke. Namens de Werkgroep jeugdsoos „Orisant": W. S. Huibregtse, Julianastraat 1, Wissenkeike. E. M. de Nooyer, Thoornpolder 2, Wissenkerke, tel. 01107 - 2 66. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 2 december 1970: Govert Marcus Mari- nus, z.v. P. M. Leendertse en P. J. van der Slik. 7 december 1970: Hendrik Comelis Adriaan, z.v. M. I. H. Reinhoudt en P. D. Huibregtse. 9 december 1970: Cornelia Franciska Theodora, d.v. C. Goudswaard en C. W. Geelhoed. 20 januari 1970: Anna Mai-ia Gerarda, d.v. H. A. Geerlings en G. P. M. Zwet sloot. 21 december 1970: Martin Alexander, z.v. J. A. W. Wisse eri J. J. Bakker. 30 december 1970: Rudii, z.v. C. L. de Visser en A. Martens. 31 december 1970: Jozina Aartje, d.v. C. P. de Smit en P. G. L. Versluijs. Ondertrouwd: 28 december 1970: Marinus Willem van Sparrentak, 19 jaar wonende te Veere en Jacoba Adriana Meulenberg, 19 jaar. Getrouwd: 4 december 1970: Adriaan Pieter van Stx-ien, 25 jaar wonende te Reimex-swaal en Dina Pdeterneila Koole, 25 jaar. 4 december 1970: Comelis Hoogstrate, 23 jaar wonende te Kortgene en Lena Pdeterneila Gerdina Versluijs, oud 21 jaar. 11 december 1970: Adx-iaan Jacob Kok, 24 jaar wonende te Yerseke en Levina Sara Heijboer, 20 jaar. 18 december 1970: Jacobus van den Berge, 31 jaar en Jannetje Neeltje Geel hoed, 20 jaai". 23 december 1970: Jan Pieter Filius, 29 jaar en Elisabeth Leunt je de Regt, 25 jaar. 24 december 1970: Hendrik Jacobus van der Moex-e, 24 jaar en Cornelia Maatje Janna Nelisse, 22 jaar. Overleden: 3 dec. 1970: Bastiaan Max-inus Wildex-om, oud 72 jaar e.v. Martina Martha de Smit. Kruiswoordpuzzel no. 210 Horizontaal: 1. kleven - 7. nabijgelegen 13. kledingstuk - 14. rentmeester - 15. vr. munt - 18. steen - 20. telwoord - 22. groep zangers - 25. en dergelijke (afk.) 27. Aziaat - 29. boksterm (afk.) - 30. waterdoorlatend - 32. normaalpeil (afk.) 33. zangnoot - 34. oude vochtmaat - 35. web - 37. vallei - 39. pl. op Ameland 41. geogr. aanduiding (afk.) - 42. snedig 43. postscriptum (afk.) - 45. familielid 47. muurholte - 48. watering - 50. hemel lichaam - 52. zangnoot - 54. fr. pers. vnw. 55. voordeel - 57. pers voornaamwoord 58. van het zelfde soort - 61. titel (afk.) 62. verpakkingsmiddel - 63. pl. in Afri ka - 65. tentoonstellingsgebouw in Am sterdam - 66. ouderdomspensioen (afk.) 68. Indon. eiland - 70. opdracht - 72. le ven - 73. verstandig. Verticaal: 2. de lezer heil (Lat. afk.) - 3. transportonderneming (afk.) - 4. niet lang 5. wapen - 6. en anderen (afk.) - 8. deel v. d. dag (afk.) - 9. innemen, betoveren 10. melkklier - 11. danskoor - 12. titel (afk.) - 16. bijb. naam - 17. sportartikel 19. bonthuid - 21. pl. in N.-Brabant - 23. ij zei-houdende aarde - 24. pl. in Italië 26. lidwoord - 28. gebedenboek der pries ters - 29. vogel 31. hoofdtooi - 34. pl. in Drente - 36. bergweide - 37. boom 38. ver-binding - 40. pl. in Geldei'land 44. werelddeel - 46. werelddeel - 48. uit heems zoogdier - 49. uitgedorste halmen 51. in orde (afk.) - 53. meisjesnaam - 54. voorzetsel - 56. bolgewas - 59. wandver siering - 60. zwaar 62. zijde - 64. on- gaarne - 65. soort - 67. bi-on - 68. diex-en- geluid - 69. water in N.-Brabant - 70. dubbelklank - 71. reeks. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 209 Horizontaal: 1. stippel - 7. rustiek - 13. lok - 14. ami - 15. ANP - 16. die - 17. un - 18. age - 19. iel - 20. se - 22. elp 24. hek - 26. perk - 29. tabak - 31. maag 33. engel - 35. nap - 36. noria - 37. ne 38. Ier - 40. tes - 41. st - 42. verbond 43. kk - 45. ben - 46. oef - 48. sr - 50. emmer - 52. ark - 54. regie - 56. raad 57. grauw - 59. lomp - 60. big - 61. sap 63. ui - 65. val - 66. aai - 67. si - 68. Inn 70. Ado - 72. Erp - 73. roe - 74. lam prei - 75. odalisk. Verticaal: 1. sluipen - 2. ton - 3. ik 4. page - 5. emelt - 6. li - 7. ra - 8. uniek 9. spek - 10. id - 11. eis - 12. keelgat 21. erg - 23. pan - 24. hap - 25. dar - 27. ene - 28. kei - 30. Barbara - 31. mos 32. ais - 34. lever - 36. neder - 39. x-en 40. t.n.o. - 43. kerkuil - 44. K.M.A. - 45. bed - 47. fel - 48. sim - 49. repliek 51. mat - 52. arg - 53. kus - 55. gom - 57. gilde - 58. waard - 60. baar - 62. papa 64. Ina 6.7. s.o.s. - 69. n.m. - 71. o.i. - 72. e.o. - 73. r.i. Ganzepoortstpaat 21, Tel. 65S5 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1971 | | pagina 1