NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Pion vier heeft DE schoenen HENGELWEDSTRiJD <^ïïla'foretteA voor Afscheid ds. Alb. van den Ban Ds. Ytsma slaat eerste paal voor nieuu/ bejaardentehuis te Colijnsplaat No. 3419 Donderdag 24 september 1970 74e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.25 per half jaar. Franco per post 14.per jaar. Advertenties 15 ct per mm, exclusief BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Op vrijdag 25 september viert prins Johan Friso, de tweede zoon van prin ses Beatrix en prins Claus, zijn tweede verjaardag. Op zaterdag 19 september 1970 hield de Noord-Bevelandse Hengelsportvereni ging haar 5e competitiewedstrijd welke ditmaal te Kats werd gehouden. Er werden 68 deelnemers, waaronder een tiental van buiten Noord-Beveland, ingeschreven die onder ideale weersom standigheden de lijnen in het water gooi den in afwachting of de vissen wilden bijten. De vangst viel over het algemeen niet tegen. Er werden 59 bovenmaatse en 22 ondermaatse vissen boven water gehaald. Na afloop van de wedstrijd werden in café „De Vriendschap" te Kats de prijzen uitgereikt. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: 1. M. P. Versluis, Kruiningen, 920 pnt. 2. J. Verlot, Antwerpen, 770 pnt. 3. M. G. de Smit, Kamperland, 610 pnt. 4. Adr. Versluis, Colijnsplaat, 605 pnt. 5. W. Mennes, Bergen op Zoom, 490 pnt. 6. C. Snel, Geersdijk, 485 pnt. 7. A. den Engelsman, Kloetinge, 420 pnt. 8. M. Zuidweg, Kamperland, 330 pnt. 9. B. van Belzen, Colijnsplaat, 325 pnt. 10. P. v. d. Plasse, Kortgene, 320 pnt. 11. C. v. d. Moere, Colijnsplaat, 315 pnt. 12. J. de Looff, Kortgene, 300 pnt. 13. A. Zwemer, Kamperland, 260 pnt. 14. D. de Fouw, Colijnsplaat, 250 pnt. 15. J. J. Snoek, Colijnsplaat, 240 pnt. De eerste prijswinnaar had ook de meeste vissen gevangen n.l. 6 boven maatse en 2 ondermaatse vissen. Een gelukkig verschijnsel was, waar mee het bestuur van de Hengelsportver eniging zeer was ingenomen, dat er nu het ledental de 600 gaat naderen, ook nogal wat leden aanwezig waren van buiten Noord-Beveland. Al met al was het een fijne vismiddag. De Koninklijke Muziekver. E.M.M. uit Kortgene heeft sedert enkele weken een charmante verschijning voor haar korps gekregen. Zaterdag 29 augustus j.l. werd n.l. on der grote belangstelling een rondgang door Kortgene gemaakt, waarbij een 6-tal majorettes, in nieuwe kleurige uni formen, de speciale aandaèht trok. Ze werden eerst nog door voorzitter A. Welleman bemoedigend toegesproken, onder het toeziend oog van een belang rijke initiatiefnemer, de heer A. Breur. De muziekvereniging hoopt o.a. dat dit een stimulans voor velen kan bete kenen om zich als muzikant aan te slui ten. De hoge financiële kosten aan deze majorettenclub besteed, worden groten deels gedekt door de nog lopende ver loting en een grote bijdrage van de heer A. Breur. De majorettes hebben, door ziekte ener, nog niet voltallig kunnen optreden. De 7 majorettes in de leeftijd van plm. 16 jaar zijn: Suzie de Looff (miss-majo- rette), Trudi Wolse, Annet van der Plas se, Jacqueline Pouwer, Gerda Verhulst, Lientje van Sluijs en Annie Verburg. Hun uniform is lila, waar overheen een gouden sjerp gedragen wordt, terwijl witte laarzen en een witte kolbak met rode pluim het geheel completeren Op 5 september traden zij met succes op in Kattendijke. 's Middags werd eerst met E.M.M. en 'later met „Ons Genoe gen" uit Kamperland een kleine rond wandeling gemaakt. 's Avonds werd als afsluiting van die dag in samenwerking met de drumband van E.M.M. een show verzorgd. Aan het applaus van het talrijke publiek kon worden vastgesteld dat het optreden on berispelijk door de majoretten werd ge bracht, hierbij goed gesteund door de drumband. A.s. zaterdag 26 september wordt bij het concert van E.M.M. in de tuin van het pensiontehuis, door de drumband en majorettes een show verzorgd. De majorettes trainen sedert een jaar tweemaal in de week onder de deskun dige leiding van istructeur B. de Looff, die tevens tamboer-maïtre van de drum band is. Men zal begrijpen, dat zij niet kunnen wedijveren met grote majorettenpeletons, maar het enthousiasme en de geestdrift waarmee zij het geheel brengen, geeft aanleiding tot grote bewondering en res pect. Door komende winter hard te trainen hopen deze majorettes volgende zomer een show-opti-eden te kunnen verzorgen, dat nog meer geperfectioneerd zal zijn dan tot dusver. Hierbij zal getracht worden om iets te brengen, waardoor deze majorettes ook voor een ander korps kunnen optreden. E.M.M. en Kortgene heeft met dit 7- tal een uniek bezit, voor een korps en dorp van deze omvang, waar het met recht trots op kan zijn. Woensdag 16 september werd in het Jhr. mr. de Casembroothuis te Kamper land aan drs. A. van den Ban en zijn echtgenote een afscheidsavond aangebo den door de kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk vanwege zijn vertrek naar Heen- vliet en Abbenbroek. De leiding van deze avond was in han den van de ouderling-kerkvoogd I. Ligt- hart Schenk, die de predikant en zijn vrouw van harte welkom heette op deze avond. De heer Ligthart Schenk zei o.m. dat er deze avond tweeërlei gevoelens waren nl weemoedige gevoelens vanwege het ver trek en blijde gevoelens omdat het voor een predikant prettig moest zijn om te weten dat een andere gemeente je hebben wil. Als kerkeraad, aldus spreker, zijn wc u dankbaar voor uw leiding, die u in deze veranderende tijd aan onze gemeente hebt willen geven. We hopen dat u zich ook in uw nieuwe gemeente spoedig thuis mag voelen. Namens het gemeentebestuur sprak de burgemeester waarderende woorden. Het is voor een gemeente van het grootste be lang dat zij leefbaar is en tot die leef baarheid behoort ook een geestelijke ver zorging. Hartelijk dank ook voor de samenwer king die we van u mochten ondervinden buiten uw ambt als predikant. De heer C. Bakker sprak een dank woord namens de Chr. Kleuterschool en dankte dominee V. d. Ban voor het vele werk dat hij voor deze vereniging ge daan had. De Chr. Nat. School werd vertegen woordigd door de heer J. A. Wisse die ook mevrouw V. d. Ban dankte voor het afstaan van haar man voor dit zo be langrijke werk. Wij wensen u al het goede en dat u in uw nieuwe gemeente op dezelfde voet door mag gaan. Voor de Commissie van Beheer van het Herv. Kerkblad sprak de heer I. Ligt hart Schenk. Hij noemde ds. V. d. Ban een goede eindredacteur en bood hem als dank een boekenbon aan. Namens het Groene Kr.uis afd. Kam pei-land sprak de heer I. Tange. Hij zei o.m. We hebben het met deze voorzitter goed getroffen. We danken u heel harte lijk voor de wijze waarop u aan onze vereniging leiding gaf. De heer Tange bood drs. V. d. Ban een boekenbon aan. Dr. V. 't Hart sprak als medisch advi seur van het Groene Kruis en als vriend. Uw naam en roem was u reeds voox-uit- gesneld als groot organisator. U had daar bij bijzondere bekwaamheid. U zette door. Ik heb u ook leren kennen als een vro lijke christen die zijn werk als zodanig met blijdschap verx-ichtte. U bent een ech te Kruisdominee en daarom wil ik u het boekje van Harvey Cocks „Narrenfeest" als geschenk meegeven. Als vertegenwoordiger van de Ned. Herv. Kerkeraad van Wissenkerke trad de heer Gillesse naar voren en dankte drs. V. d. Ban voor al het werk wat hij gedaan heeft voor deze kerkeraad tijdens zijn consulentschap. De heer Bulder uit Westkapelle sprak drs. V. d. Ban toe namens het Pxov. Gi-oene Kruis en noemde hem iemand die voor zijn mening uit kwam en de discussie niet schuwde We zullen u node missen, aldus spreker. Ds. H. K. Poelman spi'ak namens de Geref. Kexkeraad en de stichting „Vi-ede- rust" en wenste dat dominee V. d. Ban een goede toekomst tegemoet mocht gaan. Namens de ring Goes richtte ds. War ner's uit Nieuwdorp het woord tot de scheidende predikant en vond het een droeve zaak dat Noord-Beveland aan het leeglopen is ook wat predikanten be- ti-eft. Hij bond de gemeenten op ons eiland op het hart te streven naar nog meer samenweiking of de tot standko- ming van streekgemeenten. Ds. Willekes spi-ak namens de sub-ring Noord-Beveland en zei o.m. We zullen u missen om uw kennis van de Kerkorde. We hopen echter dat u daar mag arbei den in dienst van God. Mevrouw Dijkgraaf uit Goes sprak na mens de Pi-ov. Herv. "Vrouwengroepen te gen mevi'ouw V. d. Ban en wenste haar alle goeds toe in haar toekomstige ge meente. Drs. V. d. Ban ontving uit handen van diaken mevr. J. Wilderom - van Eenen- naam een prachtig schilderij van de Herv. Kerk van Kamperland. Na de pauze sprak dx-s. V. d. Ban een dankwoord aan allen voor de goede woor den en wensen. Hij zei: „Toen dr. Ca- zemier mij in mijn eei-ste gemeente be vestigde gaf hij mij de tekst mee: „Pre dikt het Woord". Dit heb ik altijd ge tracht te doen. Tot slot bood hij de kerkeraad een kleurenfoto aan van de pastorie in zijn oude vorm. WIE WEET Appel. Een van de twee manen die de planeet Mars rijk is, Phobos, blijkt geen hele maal ronde vorm te hebben, zoals werd aangenomen, doch de vorm van een appel. Dit wees een door de Mariner-7 gemaakte foto uit. Deze werd genomen in 1968, dank zij de contrastrijke opname kon men deze vorm nauwkeurig be rekenen. Bacterie. De in 1967 op de maan gelande Sur veyor III is gedeeltelijk naar de aarde ge bracht door de bemanning van de Apol- lo-12. Tot ieders verbazing bleek dat de ter-uggebrachte delen na di-ie jaren le vende bacteriën vertoonden. Het bleek dat de bedoelde Surveyor niet helemaal ste riel is geweest en de bacteriën hun verblijf, zonder zuurstof konden over leven. (Nadi-uk verboden). Als oud-vooi-zitter van de Stichting Noord-Bevelandse Protestantse Bejaar- denzox-g sloeg ds. Ytsma woensdagmor gen de eexote paal voor het nieuwe be jaardentehuis te Colijnsplaat. Na deze eex-ste paal zullen nog 219 andere betonpalen en plm. 100 houten palen hun voorganger volgen. En dan, na een bouwtijd van ongeveer twee jaai-, met de inlichting meegerekend, zulen de eex-ste bejaarden dit nieuwe tehuis kun nen betrekken. Nadat de voorzitter M. Nijsse de aan wezigen welkom had geheten en ds. Yts ma zich van zijn ongewone taak gekweten had, was er nog een korte gezellige bijenkomst in hotel „De Patiijs". Hier sprak ds. Ytsma nog enige woor den. Hij zei o.a. dat dit een vreugdevolle dag is voor de Stichting. Het rparkeert een mijlpaal. Ook hij brengt d'ank aan de provinciale en burgerlijke overheid. Straks zullen hier 78 personen van een onbezoi-gde levensavond kunnen genie ten. Dankbaar was hij ook gestemd voor de mogelijkheid een 10 a 15 mensen op te kunnen nemen, die een meer intensieve verpleging behoeven. Nu nog moeten zul ke mensen een plaats buiten Zeeland zien te vinden, wat voor de pei-soon in kwestie vaak een teleurstelling betekent. Met de wens dat de Here God Zijn zegen aan dit bouwwerk mag geven, be sloot ds. Ytsma zijn toespraak. Namens de bouwcombinatie Heboma- Peters te Souburg sprak de heer A. A. Peters de hoop uit, dat de vei-dei-e sa menwerking even zonnig mag zijn als deze dag. In een vergevox-derd stadium zijn nu nog de plannen voor de bouw van 20 be jaarden woningen en 8 1-persoonsflats. Bij de genodigden merkten wij o.a. op: de burgemeester van Kortgene, de heer P. J. Evers, wethouder Bom en de heer W. Goossen. Van b. en w. van Wissenkerke was bex-icht van verhindering binnengekomen. Vei'der nog mej. W. J. H. Westei-a, pro vinciaal inspecti'ice bejaai-denzorg Zee land, enige heren van het architecten bureau PiOthuizen 't hooft, ds. Attema en dokter Klein Wassink. Kruiswoordpuzzel no. 197 Horizontaal: 1. sluis - 4. bijb. naam - 7. vaartuig - 9. duidelijk - 11. rivier (Spaans) - 12. bouwval - 13. Eur. Econ. Gemeenschap (afk.) - 15. titel - 17. in ontvangst nemen - 19. vogelprodukt - 20. kraan - 23. hoefdier - 24. water in Fi-ies- land - 25. indien - 27. schedelboor - 28. omroepvereniging - 29. bevel - 30. scha delijk insect - 31. pl. in Duitsland 32. vruchtennat - 33. snijweiktuig - 35. sna vel - 37. gek - 38. voorvechter - 40. berg 42. jongensnaam - 43. deel der wet (afk.) 44. gevangenis - 46. onder andere (afk.) 47. zinspi-euk - 51. plant - 53. opstootje 54. hoofdslagader - 56. gelofte - 57. vooi-- zetsel - 59. sedert - 61. groente - 62. noodsein. Verticaal: 1. gegraven water - 2. anno (afk.) - 3. Soc. Econ. Raad (afk.) - 4. pl. in Gelder-land - 5. fr. lidwoord - 6. meis jesnaam - 7. eng. titel - 8. gegraven gat 9. persbux-eau (afk.) - 10. voox-zetsel - 11. spoorstaven - 14. jongensnaam - 15. meis jesnaam - 16. vochtig - 17. electr. geladen deeltje - 18. nieuw (lat.) - 21. titel v. d. paus - 22. familielid - 23. wapen - 26. zetel - 28. land in Azië - 33. deel v. e. auto - 34. flauw - 36. vloeistof - 37. on- weterxd - 38. voor - 39. kloosterzuster 41. pen of klamp - 43. halswex-vel - 45. al - 48. seconde - 49. x-oofdier - 50. wand versiering - 52. klef - 54. oosterse titel 55. verhoogde toon - 58. namelijk (afk.) 60. windrichting (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 196 Horizontaal: 1. aorta - 6. lakse - 11. A.O.W. - 12 gas - 14. ven - 16. Olst 18. riant - 19. Riga - 21. niets - 23. nto 24. veter - 25. ijs - 26. eind - 27. elan 28. ie - 30. sik - 33. tetra - 36. akker 39: toga - 40. ar - 41. ja - 42. ever - 43. eikel - 46. priem - 49. sec - 52. ao - 54. ambt - 55. Aida - 57. at - 58. bx-ons - 60. R.A.I. - 62. elite - 64. eend - 65. vaart 66. deel - 67. zes - 69. KRO - 70. nut 71. gerst - 72. lasso. Verticaal: 2. oase - 3. Rotte - 4. t.w. - 5. x-aat - 7. a.v. - 8. keren - 9. snit - 10. konijn - 12. ginds - 13. snoek - 15. garen 17. lis - 20. gei - 22. sier - 24. vaak - 29. regie - 31. ik - 32. kever - 33. toe - 34. tak - 35. aal - 36. aap - 37. kei - 38. rem 44. Eems - 45 de - 47. rede - 48. tabel 49. stx-ak - 50. Cairo - 51. stelt - 53. ore 54. ander - 56. aldus - 57. Ate - 59. onze 61. aax-d - 63. iets - 68. s.s. 70. na. Ganzepoorlstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 1