NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD «•91 Plonvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene wordt Livera P.V. „De Blauwe Doffer" Kortgene No. 3417 Donderdag 10 september 1970 74e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.25 per half jaar. Franco per post 14.per jaar. Advertenties 15 ct per mm, exclusief BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. In de dinsdag 1 september j.l. gehou den raadsvergadering is mevr. Janssen wegens ziekte afwezig. Haar zal een bloe metje gezonden worden. In het vervolg van zijn openingswoord zegt burge meester te hopen en te verwachten dat de samenwerking weer op dezelfde pret tige manier zal plaats vinden als voor heen, wat alleen maar kan zijn in het belang van de gemeente Kortgene. Nadat de zuiveringseed en de aftnbtseed in handen van de voorzitter zijn afgelegd, houdt het lid Klaassen, voordat men aan de wethouders verkiezing begint, de vol gende beschouwing: Mijnheer de voorzitter, mijne heren. Op de voorbespreking bij de wethou dersverkiezing j.l. vrijdag is bij monde van de heer Wellerhan aan de orde ge steld een mededeling van de minster van Binnenlandse Zaken, dat het ge wenst is, dat dê wethoudersverkiezing een afspiegeling van de gemeenteraad behoort te zijn. Ik geloof dat dit voor iedereen aanvaardbaar is, mits die moge lijkheid aanwezig is. Ik zie die niet en zeker niet in een gemeente met twee wethouders. Ik kan me niet voorstellen, dat zelfs de minister, onze samenstelling van b. en w. als een ideale, afspiegeling van de raad ziet. Wanneer er drie of meer wethouders zijn, liggen de verhoudingen direct heel anders, dan speelt de stem van de voor zitter niet zo'n belangrijke rol, dan in onze situatie. Ik wil nog eens heel dui delijk stellen, wat ik persoonlijk als ideaalbeeld zie, want het blijkt telkens weer, dat het heel persoonlijk wordt opgevat. Mijn ideaalbeeld is drie wethouders, P. v. d. A., C.H.U. en V.V.D., maar dan de voorzitter geen stemrecht. Ik weet dat dit niet haalbaar is, omdat dit bij de wet geregeld is, daarom zie ik als de meest haalbare afspiegeling van de raad, de voorzitter is P. v. d. A., een C.H.U. en een V.V.D. wethouder. Ook dit is niet te realiseren omdat de V.V.D. geen acceptabele candidaat kan of wil inzetten, dus rest ons niet anders dan de oude samenstelling te handhaven. Heel jammer, bovendien zijn het beide, niet onze sterkste politieke figuren! Ik geloof niet dat ik alleen sta, die deze sa menstelling als een vertekend beeld zie van de raad, temeer wanneer b. en w. met een meerderheidsvoorstel in de raad zou komen, is de tegenstemmer gebonden aan het voorstel van b. en w. In de voorbespreking is duidelijk ge bleken, dat b. en w. de afgelopen vier jaar geen voorbeeldig, vlekkeloos beleid hebben gevoerd, het was echt een beetje ontroerend de erkenning te horen van de vele gemaakte fouten door de beide wet houders in de voorbije periode, of deze onderdanigheid een waarborg voor de toekomst is, dat zal de tijd ons wel leren. Er zijn toezeggingen op voorwaarden gedaan. Ik geloof dat deze voorwaarden aanleiding kunnen zijn, tot een opener, constructiever beleid van b. en w., waar bij de raad nauwer betrokken zal zijn. Nog belangrijker vind ik persoonlijk, wanneer de sterkste kracht de portefeuil le van openbare werken wordt toege wezen omdat ik meen, dat de permanente bewoners van onze dorpskernen het eerst en het meeste recht hebben op alle mo gelijk haalbare voorzieningen, wat met name in de dorpskernen van Kats en Co- lijnsplaat niet is vervuld geworden. Alleen op deze voorwaarde ben ik be reid mijn stem aan de voorgestelde kan didaten te geven. Ik heb gehoord, dat de wethouders niet bereid zijn de portefeuilles te wisselen, daarom meen ik mij van stemming te moeten onthouden. Hierna volgt de wethouders verkiezing. Beide oude wethouders, Bom en Mar kusse, verkrijgen 8 stemmen, terwijl bij beide verkiezingen 2 blanco stemmen worden uitgebracht. De voorzitter zegt hierover: het prolongeren is een waar borg. Hierop zegt Welleman: In het vooroverleg, dat tot uw benoe ming heeft geleid, is algemeen vastge steld dat gekomen zal worden tot het instellen van raadscommissies voor be langrijke onderwerpen. We rekenen er dus op dat in de eerstvolgende vergade ring voorstellen in die geest zullen wor den gedaan en, mijnheer de voorzitter, hierbij rekenen we ook op uw volle me dewerking. Wethouder Bom dankt voor de stem men op hem uitgebracht, wat hij ziet als een vertrouwen in zijn beleid. Op de beschouwing van Klaassen zegt hij, dat deze uit de school geklapt heeft. Het was een vertrouwelijke, informele bijeen komst. Ook hij wil wel even uit de school klappen en bovendien zeggen, dat Klaassen zich wel aan enige overdrijving heeft schuldig gemaakt. In die bijeen komst is wel gesproken over gemaakte fouten, maar niet oyer „vele fouten". Wethouder Maikusse sluit zich graag bij de woorden van Bom aan. Het lid Welleman zegt hierna: Hoewel we er van overtuigd zijn dat het niet mogelijk zal zijn om alle wensen, vastgelegd in een veikiezingsprogram, tot in de puntjes en op tijd uit te kunnen voex-en, willen we bij de aanvang van de zittingsperiode verklaren, dat we ovex-- tuigd willen worden als een of ander niet kan wox^den gerealiseerd. Meermalen zijn in het verleden op ve- lex-lei verlangens uit de raad, toezeg ging of beloften voor ondex-zoek gedaan. Zonder vermelding van reden hoort men er dan nooit iets meer van. Dat alle wensen niet vex-vuld kunnen worden, aanvaarden we. We hebben er echter recht op te weten waarom dit of dat niet te verwezenlijken is. Op ons verkiezingsprogram zullen we bij de aanbieding van de gemeentebe groting terugkomen. Toch willen we 2 punten hieruit nu alvast aanstippen, o.a. de hoorzitting als er belangrijke beslissingen moeten wor den genomen en het uitgeven van een gemeenteblad. Wat het eerste betreft, we zullen niet gauw aan een belangrijk voorstel onze medewerking verlenen als de betreffende bewoners hun mening hierover niet is gevraagd. Het tweede punt achten we ook van groot belang en staat met het vorige in vex'band. We willen meer inspraak en meer openheid. In een periodiek verschijnend gemeenteblad kunnen de inwonex's wat meer over een en ander te weten komen. Wellicht kan het gevoel van onbehagen wox'den weggenomen als men wordt voor gelicht. Tenslotte zouden we het op prijs stel len als in de nieuwe begroting een aantal px-ioriteiten werden aangegeven, waar men zich dan ook aan zal houden. Als men er van uit gaat dat plannen die gemaakt worden, realiseex-baar zijn, dient men ze ook uit te voeren. We achten dat noodzakelijk voor een aanvaardbaar beleid. Wellicht kunt u daar bij het opmaken van de begroting van 1971 al rekening mee houden. Bij de mededelingen zegt de voox-zitter o.a., dat op korte texmijn voor het be- jaai-dencentx-um te Coüjnsplaat de eerste paal de gx'ond in zal gaan. De beplan ting te Kats en van camping „De Paax-- denkreek" wordt door deskundigen van de Grontmij. bekeken. De bestemming van de landbouwhaven te Coüjnsplaat heeft de goedkeuring van alle instanties. De Federatie van Deltavissei's, met steun van C.R.M., moet nu met plannen komen. De herindeling van Zuid-Beveland is er ooi-zaak van dat de huisvuilophaaldienst moet worden herzien. Borssele en Noox-d- Beveland worden zelfstandig. Inplaats van 1 januari 1971, is in onderling ovex-- leg de streefdatum gesteld op 1 mei 1971. De colleges van Wissenkerke en Kortgene hebben zich uitgesproken vóór overname van enig materiaal. Eigen personeel zal er voor beschikbaar moeten zijn. Van de Zegam is bericht ingekomen dat de aansluiting van Kats op het aardgasnet in studie is genomen. Er zijn nog geen officiële x-esultaten van het kampeerter rein bekend, doch het heeft wel de ver wachtingen overtroffen. Een verande ring van het zwembad in drie complexen is in eerste studie. Het water zou dan uit de waterleiding betrokken worden en voor het diepe, grote bad verwarmd kun nen worden. Een ambtenaar sociale zaken is per 1 september benoemd. Hij spx-eekt zijn erkentelijkheid uit, dat de gemeente Kortgene op recreatief tex-rein zo'n groot pakket mogelijkheden biedt. Hij wijst daarbij in het bijzonder op Coüjnsplaat, met daar aan het hoofd de heer Pouwer, die nu al weer bezig is contacten te leg gen voor volgend jaar. Een dorpsgemeen schap is in Coüjnsplaat inmiddels ge ïnstalleerd; de tweede naast Kats. Het doet Welleman veel genoegen, dat de voorzitter Coüjnsplaat aanhaalt. Hij vindt het ergens schandelijk dat er te Kortgene voor de recreanten niets is gebeurd. Het is toch een belangrijk dorp met veel vakantiegangers. Waar is die iemand, die ook te Kor-tgene iets wil en kan organiseren? De ontruimingstermijn van een onbe woonbaar verklaarde woning te Coüjns plaat en een te Kats woi'dt verlengd. Aan het oecumenisch vormingscentrum „Hedenesse" wordt een subsidie toege kend van 172, Voor de verbetex-ing van de bocht Kex-kstraat - Dorpsweg te Kats wordt van de heer M. S. Priester een stukje gx-ond aangekocht voor de prijs van 100, Voor de verbetering van de weg over de nieuwe duiker teColijnsplaat wox-dt een bedrag van 7775,beschikbaar ge steld. Ook het Waterschap zal zulk een bedrag fourneren. Voor de verbetering van het tox-enuur- werk te Kats wordt een bedrag van 4100 gevoteex'd en voor de bouw van bejaar denwoningen te Coüjnsplaat wordt een stuk grond verkocht voor de prijs van 27,— per m3. Vervolgens stellen b. en w. voor een bijdrage in de exploitatiekosten van het vliegveld „Midden Zeeland" niet te ver lenen. Het lid Welleman zegt hierop: We vinden de gang van zaken rond om de financiering van het vliegveld on bevredigend. Eei-st als alles draaiende is en met enkele gemeentebestuurders over leg is gepleegd, worden de andere, meest al kleine gemeenten benaderd, niet voor overleg maar om te helpen betalen. Over ons en zonder ons dus. Overigens zijn we van menig dat het hebben van een vüegveld zeker van nut zal zijn voor onze provincie, al begx-ijpen we niet dat alleen gemeenten'in midden Zeeland zijn benaderd. De aanwijzing, door minister Bakker, als internationaal vliegterrein kan echter ook bëtekenen dat er intensiever gebruik van zal worden gemaakt. Indertijd is er op gehamerd dat er geen zware vliegtuigen gebruik van zullen maken omdat dit in een recreatiegebied rustvex-storend zou werken. We zijn, met dat internationaal verklaren, daar niet meer zo gerust op. Is er bij het college hierover iets be kend. Het is zaak ons dit ter bestemder plaats aan de orde te stellen eer men, net als met de exploitatie, weer voor een voldongen feit wordt gesteld. We steunen het voorstel om afwijzend te beschikken om bij te dragen in de ex ploitatiekosten, althans voox-lopig. We zijn het met het college eens dat we eerst maar eens af moeten wachten hoe de financiei'ing zich zal ontwikkelen. Voorwaarde is echter wel dat we ook inspraak willen hebben. De voox-zitter zegt dat de benadering zeer ongelukkig is gebeurd. Het is moei lijk te verteren. Het lid De Smit zou deze bijdrage wél willen betalen, én er zeker geen gevoels kwestie van maken. Wanneer de gemeen ten al direct benaderd waren, was ex- hoogstwaarschijnlijk wél betaald. Ook Van der Weele wil het zo voox-stellen en sluit zich bij de woorden van De Smit aan. Zie vervolg pag. 2. Poley afdeling foundation/lingerie Liverazaken zijn cox-setterie speciaal zaken die afstand hebben gedaan van eigen .naam en onder de naam Livera verder gaan. Zij zijn ontstaan door sa menwerking van gex-enomeex-de speciaal zaken, waarbij elk bedrijf dezelfde di rectie en verkoopstaf houdt. Door samenwerking volgt men de mode op de voet. Dit is van belang nu dc mode in deze branche steeds veel zij diger en modegevoeüger wox'dt. Het assortiment van de Livera zaak in Goes bestaat uit foundations, nacht kleding, huiskleding, vx-ijetijdskleding, onderkleding en badkleding. Het assor timent is opgebouwd uit bekende merken zoals Pastunette, Triumph, Warner, Lo vable, Pierson, Exquisitfox-m, Felina, Las- tina, Schiesser, Rösch, Ripcosa enz. Zowel middengenre als duuibere en populaire prijsklassen zijn vertegenwoor digd. Gelijk met de naamsverandering is het intei'ieur uitgebreid en gemodex-ni- seex'd in een gezellige „loop maar binnen" stijl, waar men weloverwogen en x-ustig een keus kan maken, met een gedegen en kundige informatie over deze gespe cialiseerde mode. Bij het indelen van het interieur is bewust de corsetterie-afdeling achterin de winkel gehouden terwille van discre tie en pas-service. Ook is thans een afdeling ontstaan voor positie foundations en positie linge rie. Voorafgaande aan de opening op za terdag 19 september wordt vrijdagavond 18 september van 7 tot 9 uur een „walk in" gehouden waar ieder, welkom is om alvast een indruk te krijgen. Burgerlijke stand KORTGENE Geboren: 15 augustus 1970: Elizabeth Wilhelmi- na Jacoba, d.v. W. Sinlce en J. A. Jobse. 30 augustus 1970: Jox-is Jacobus, z.v. A. Allaai't en M. Kaaijsteker. Ondertrouwd: 5 augustus 1970: A. B. Blok, 22 jaar te Reimerswaal en N. S. Houterman, 23 jaar, 7 augustus 1970: M. Klaassen, 24 jaar en S. L. Lems, 22 jaar. 14 augustus 1970: M. F. Vex-wei, 20 jaar en M. van Zetten, 14 jaar. 14 augustus 1970: D. Schroevers, 21 jaar te Arnemuiden en C. Kramer, 18 jaax-. 24 augustus 1970: J. G. Wieckardt, 23 jaar te Borssele en L. C. E. Boutex-se, 20 jaax*. Geti-ouwd 21 augustus 1970: M. Klaassen, 24 jaar en S. L. Lems, 23 jaar. 28 augustus 1970: A. B. Blok, 22 jaar te Reimei-swaal en N. S. Houtex-man, 23 jaar. Overleden: 19 augustus 1970: Adriaan Jaspex-se, 87 jaar wednr. van J. C. Stoutjesdijk. 31 augustus 1970: Cornell's Moerman, 69 jaar e.v. C. Post. Uitslag van het concoux-s NEUFVILLES op 5 september 1970. Deelname 262 dui ven. Los 8.40 uur. Wind: N.W. 1. P. Verbux-g 9.17.49 113.553 143 2. P. v. Belzen 24.24 117.862 140.9 3. J. Minneboo 24.59 117.862 138.8 4. H. v. d.. Moere 24.09 116.386 136.7 5. M. v. Belzen 23.57 116.098 134.6 6. P. v. Belzen 27.12 2 132.5 7. L. de Fouw 23.35 113.466 130.4 8. J. C. Priester 24.13 114.137 128.3 9. H. v. d. Moere 26.33 2 126.2 10. S. Brandex-hoi-st 27.06 116.776 124.1 Kruiswoordpuzzel no. 195 Horizontaal: 1. deel v. Gx-iekenland - 5. gegraven water - 9. wettelijke aanspra kelijkheid (afk.) - 10. afvoerbuis - 12. verlaagde toon - 14. aarden kruik - 16. vorm van strelen - 17. loot - 18. het zelfde - 20. boom - 21. werpstrik - 24. rivier in Frankrijk - 26. landbouwwerk tuig - 28. Engelse ontkenning - 29. vogel product - 30. windx-ichting (afk.) - 31. meisjesnaam - 33. nauw - 35. lage tem peratuur - 37. beroep - 38. beenver- ienging - 39. boos - 40. soort onderwijs (afk.) - 41. Alg. Ouderdomswet (afk.) 43. deel v. h. jaar - 44. stx-emsel - 46. of eerder (afk.) - 47. rondhout - 48. bevel 50. ambtshalve (lat. afk.) - 51. plaats in Zwitserland - 53. welpenleidster - 56. muziekinstrument - 59. hotshol - 61. boom - 62. cijferen - 65. gegroet (Lat.) 66. zangnoot - 68. inhoudsmaat - 70. stof- maat - 71. dunne, houten lat - 72. vogel. Verticaal: 1. inwendig ox-gaan - 2. maan stand (afk.) - 3. bekende diex-entuin - 4. Engelse titel - 5. herkauwer - 6. niets uitgezondex-d - 7. wintervoex-tuig - 8. meisjesnaam - 9. met de hand waaien 11. ijzex-houdende aax-de - 13. lange, smal le x-eep - 15. tx-oefkaax-t - 17. plaats op de Veluwe - 19. kex-el, mens - 20. van het Heilige Roomse Rijk (Lat. afk.) - 22. verlichting, tx-oost - 23..deel v. h. hoofd 24. deel v. e. fuik - 25. altijddui-ende - 27. gebaar - 30. dichterbij - 32. soort ondex-- wijs (afk.) - 34. netto (afk.) - 36. in orde 37. tuimeling - 40. opgewekt, kwiek - 42. oever - 43. meisjesnaam - 45. plaats in Brabant - 47. mannelijk zoogdier - 49. watex-plantje - 51. mannelijk zoogdier 52. nobele - 54. adm. lagere ambtenaar 55. soort papegaai - 57. oevergewas - 58. lidwoord - 60. voorzetsel - 63. koud, vochtig - 64. ontkenning 67. voorzetsel 69. heilige (afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 194 Horizontaal: 1. nl - 3. haast - 8. o.l. 10. rok - 12. fondant - 14. pil - 15. be doeld - 16 oever - 17. oer - 19. big - 21. rek - 23. hap - 25. sla - 26. tas - 28. kam 29. rog - 31. to - 32. mortier - 34. lire 35. aktie - 37. xen - 38. niets - 39. Azië 40. geleex-d - 42. it - 43. lijn - 44. n.a.v. 45. nou - 46. ree - 47. l.t.s. - 48. s.e.r. 50. sok - 52. nep - 55. alles - 57. nereide 60. x-at - 61. aandeel - 63. elp - 65. k.lc. 66. sterk - 67. is. Verticaal: 1. nr - 2. lob - 3. hoe - 4. Anlo 5. adder - 6. s.a. - 7. t.n.o. - 8. oir - 9. 1.1. 11. Kenia - 12. fok - 13. tel - 14. penai-ie 18. rekenen - 19. Blokzijl - 20. dar - 22. kar - 24. portiek - 25. staal - 26. toe - 27. streven - 30 geste - 32. Mie - 33. iel - 34. üd - 36. tintelt - 38. n.r.u. - 40. gas - 41. Eos - 46. ronde - 49. rende - 51. Bea - 53. peer - 54. vel - 55. aak - 56. sas - 58. rek 59. Eli - 60. r.k. - 62. n.t. - 64. p.s. Ganzepoortstrant 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 1