NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD n I'louvier heeft DE schoenen Raadsvergadering^Kortgene RUILVERKAVELINGS MIE U W S P.V. „De Blauwe Doffer" Kortgene No. 3408 Donderdag 2 juli 1970 73e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.25 per half jaar. Franco per post 14.per jaar. Advertenties 15 ct per mm, exclusief BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. In de dinsdag 30 juni j.l. gehouden raadsvergadering kwamen twee punten van de lange agenda wel bijzonder in be spreking en laaiden de debatten af en toe fel op. Het eerste punt van debat was het voorstel van b. en w. om het bungalow park te Kortgene ook op het aardgasnet te doen aansluiten. Dit voorstel was vergezeld van een uitgebreide toelichting van de zijde van b.en w„ wat het lid Welleman de uitspraak ontlokte: van zulke uitgebreide toelichting ben ik altijd huiverig; daar zit altijd iets mee voor. Verder zegt Welleman dat hij dit plan verre van acceptabel vindt, daar hij een veel grotere prioriteit aan Kats toekent. Het zit hem en zijn fractie hoog, dat er nog steeds geen aardgas op Kats is, noch dat men iets over plannen daartoe ver neemt. Ook zit het hem hoog en vindt hij het zéér onbillijk, dat aan de zomer woningen van het bungalowterrein wél faciliteiten worden verleend en aan de zomerwoningen in de kommen niet. Een grove onbillijkheid noemt hij dit, hetgeen ook wel door de voorzitter wordt onder schreven, maar zo zegt hij: de Zegam heeft nu eenmaal zulke voorschriften gemaakt. Voorts zegt de voorzitter nog dat dit voorstel door het college terdege van alle kanten objectief is bekeken en hij ziet geen enkele reden om dit voorstel niet te handhaven. In een vorige verga dering, zo vervolgt de voorzitter is toe gezegd dat de aanvraag om aansluiting voor Kats ingediend zal worden, zodra Colijnsplaat van gas is voorzien. Daar dit nu ongeveer het geval is, zal nog deze of volgende week de aanvraag dc deur uitgaan. Wanneer dan de kosten be kend zijn, ligt het aan de raad of Kats al dan niet op aardgas zal werden aan gesloten. Over de aansluiting beslist de raad, niet de Zegam. Van der Maas zegt niet tegen aanslui ting van het bungalowpark te zijn, maar vindt toch dat de rollen nu worden om gedraaid. Bij de voorlichting door de Ze gam werd in eerste instantie gesteld, dat, ondanks dat de hoofdbuis door het bun galowpark liep, dit geen aansluiting kan krijgen, maar wel dat Kats aangesloten zou worden. Hij vraagt om uitstel van deze beslissing totdat de prijsopgaaf voor Kats binnen is. Alle raadsleden vinden het bezwaarlijk op dit voorstel een beslissing te nemen, zonder iets van Kats af te weten. Ten slotte wordt een door wethouder Bom ge- formuleex-d voorstel aangenomen, dat in houdt, dat niet eerder met de aanleg van gas in het bungalowpark mag worden begonnen, dan nadat door de raad be sloten is tot aanleg van gas in Kats over te gaan. Wat de aansluitkosten van het bunga lowterrein betreft, deze zullen ongeveer 53.000,bedragen, wat geheel gedekt kan worden uit de rente verkregen uit het onderhoudsfonds. Het tweede punt van debat betreft het al of niet in beroep gaan van de gemeen te op de oplegging door Ged. Staten tot aansluiting bij de gemeenschappelijke regeling ter behartiging van het bouw en woningtoezicht op Walcheren. De voorzitter zegt dat het standpunt van het college ongewijzigd is, zij zijn voorstan der van aansluiting. Bij het agendapunt is een fotocopie van de brief van Ged. Staten gevoegd. De voorzitter verzoekt nu de raadsleden met nieuwe argumen ten aan te komen, daar de oude algemeen bekend zijn. Het lid Breure vraagt of de brief van G.S. dan wel in behandeling ge nomen mag worden, hetgeen door de voorzitter wordt toegestaan. Door mevr. Janssen, Van der Maas en Breure wor den een aantal bedenkingen tegen deze brief naar voren gebracht. Ook enkele foutjes en kleineringen worden gesigna leerd. De gehele inhoud van deze brief, zo zegt Breure, lijkt wel gedicteerd te zijn door een lid van het college van b. en w., die gezegd heeft: doe het nu zo en zo, dan maken jullie de beste kans die er door te krijgen. De voorzitter ver zoekt de leden alles niet zo in de ge moedssfeer te zien en tot Breure zegt hij, dat hij van dergelijke insinuaties niet gediend is. Tot slot wordt tot stemming overgegaan en met 5 tegen 5 staken de stemmen, daar het lid Klaassen niet op deze vergadering aanwezig is. Tegen het opleggen van aansluiting stemmen Van der Maas, De Smit, Van der Weele, Breure en mevr. Janssen. Binnen de beroep-termijn zal een nieu we vergadering uitgeschreven worden. Zouden de stemmen dan weer staken,' dan wordt geacht dat het voorstel van' b. en w. is verworpen. Verder wordt in deze raadsvergadering o.a. nog de krotwoning Havelaarstraat 47 aangekocht, een éénmalige subsidie van 25,verleend aan de wandelsportver-' eniging „De Patrijzen" te Colijnsplaat en een crediet verleend van 30.800,voor het verlengen van de Rozenstraat te Colijnsplaat. Het vaste bedrag per muziekgezelschap wordt gebracht van 750,op 950, per jaar. Op hun verzoek wordt eervol ontslag verleend aan de heer J. Boucherie als onderwijzer aan de o.l.s. te Kortgene en aan de heer J. H. Midavaine als onder wijzer aan de o.l.s. te Colijnsplaat. In plaats van de heer Boucherie wordt met 8 tegen 2 stemmen benoemd mevr. A. P. Mosselman - van 't Veer te Kortgene en in de plaats van de heer Midavaine met algemene stemmen de heer R. van Egmond te Zwartewaal. Aan het bestuur van de Stichting Noord-Bevelandse Protestantse Bejaar- denzox-g te Colijnsplaat worden enkele percelen vex-ltocht en wox-dt er een kre diet geopend van 8.000,wegens voor- bereidingskosten reconstructie zwembad te Kortgene en de aanleg van een spox-t- veld aan de Galgedijk. Bij de rondvraag zegt Welleman dat hem twee jaar geleden is toegezegd dat de omgeving van de brandweergarage zou worden gefatsoeneerd. In plaats daarvan komt nu iedereen, in navolging van de gemeente, zijn overtollig puin daar storten. Zelfs een gedeelte van het trottoir wordt al in beslag genomen. Het is dus erg moeilijk om toezeggingen van het college serieus te nemen. De voorzitter vx-aagt Welleman nog even ge duld te hebben. Er was een plan voor een loods. Dit gaat echter niet door, maar nu zal de oude kleuterschool daax-voor gaan dienen. Het aanwezige puin is bestemd voor de reparatie Torendijk en de rest voor de verdediging van de hoek zwem bad. Verder zegt Welleman dat vele tx-ottoirs er onhoudbaar bij liggen, waarop weth. Markusse zegt dat 100 opknappen fi nancieel niet mogelijk is. Er wordt nu begonnen met reparatie. De derde vraag van Welleman is: heeft de gemeente langs de steigerdam nog grond in eigendom. Zo ja, dan is het aan te bevelen, dat i.v.m. het drukke rijver- keer er een wandelpad wordt aange legd. De voorzitter zegt dat er ter weers zijde een stuk ter breedte van 2 meter eigendom is. Op de volgende vraag van Welleman, wie verantwoordelijk is voor de defecte straatlantaarns op het trottoir in de Hoofdstraat, zegt de voorzitter: de mid denstandsvereniging. o Vervolgens zegt Welleman ongeveer een maand geleden er op te hebben ge wezen, dat een aantal brandkranen op het bugalowterrein onbruikbaar zijn, om dat er een laag grond op is gegooid. Weth. Markusse zegt dat de opgevraagde tekeningen nog niet zijn ontvangen. Te zijner tijd, zo vervolgt Welleman, zullen we met een voorstel komen tot de uitgave van een gemeenteblad. Is het college bereid deze suggesties over te nemen en nu reeds te beginnen met deze uitgaaf voor te bereiden? De voorzitter zegt dat het college hier positief tegen over staat. Hij zal graag vernemen hoe de redactie tot stand moet komen. Mo menteel zijn er geen mensen voor be schikbaar. In zijn laatste vraag zegt Welleman, dat hij van mening is, dat bewoners van gemeentewoningen niet gelijk worden behandeld voor wat betreft het onder houd. Wat is hiervan de oorzaak? De voorzitter wil graag dat Welleman een concreet geval noemt. Welleman zegt dat woningen aan de Westdijk gebreken ver tonen. Daar wordt niets aan gedaan. Aan de nieuwe woningen wordt wel wat ge daan,. zoals' douches. De voorzitter zegt hierop, dat er een vergevorderd plan is en dat huurders op korte termijn be richt zullen krijgen. De eex-ste vraag van Kramer is: wan neer wordt er een aanvang gemaakt, met de restauratie van de toren te Kats? Weth. Markusse zegt, dat de levertijd; van het hout langer is dan voorzien was. Het is nu inmiddels gearx-iveerd en men is vandaag gestart. Vervolgens vraagt Kramer hoe het staat met de vex-betéx-ing van de straten te Kats. Door de precaire kapitaalmarkt zegt de voorzitter, zal alleen de Kerk straat een vex'betering ondergaan. Op een desbetreffende laatste vraag van Kramer, zegt de voorzitter dat de eigenaar van de onbewoonbaar vex-klaar- de woning niet kan worden, aageschre- ven, daar die woning nog geen accuut ge vaar oplevert. Dwang op bespoediging van afbouw van de keuzewoningen kan de gemeente niet uitoefenen, daar de woningstichting eigenaresse is. Mevrouw Janssen zegt dat op aanvragen om plaats op de camping steeds positief gereageerd wox-dt, maar aanvragen voor een ligplaats voor een boot worden door de kampbeheerder naar de landbouw- haven verwezen, en de havenmeester verwijst ze door naar Delta Marina. Het non-concurrentiebeding dient nu einde lijk eens teniet gedaan te worden. Verder zegt mevrouw Janssen dat het kampeer terrein alle inkomsten nodig heeft en toch wox-dt er gekampeex-d op het terrein van Delta Marina. Het heeft er alle schijn van dat de heer Brecht hierbij bijgestaan wordt door het college. De voorzitter geeft hierop ten ant woord, dat een overeenkomst, aangegaan door twee partijen, juridisch niet door één partij opgezegd kan worden. Bij navraag is hem gebleken, dat door de havenmeester nog geen enkel vaax*- tuig is verwezen naar Delta Marina. Bovendien, zo zegt de voorzitter verder, is het verboden er langer dan 24 uur met een pleziervaartuigje in te ver blijven. Het kamperen bij Delta Marina ge schiedt alleen met caravans, en dan al leen door mensen dié in die haven een boot hebben liggen. De laatste vraag van mevr. Janssen is of b. en w. willen bevorderexx dat in het vervolg de salarissen op bank of giro worden gestox-t. Dat zou de px-ivacy ten goede komen. De ambtenaren weten dan niet van elkaar wat ze verdienen. De voorzitter wil helpen bevorderen dat per 1 januari 1971 de salarissen per bank of gix-o worden uitbetaald. Wat de privacy betreft: alle ambtenax-en weten toch van elkaar wat ze verdienen. Loon schalen staan in diverse handboeken en in de begroting die openbaar is kan men alles vinden. Nadat Van der Weeele nog een vraag ge steld heeft over de bloembakken, De Smit over het doodsproeien van gras en storten van grint en Van der Maas nog enige verkeerstechnische vragen, sluit de voorzitter hierna de vex-gadex-ing. GENEESMIDDELEN BANDAGES Schade aan gewassen 1970. De Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Noord-Beveland maakt bekend, dat een ieder die schade heeft aan gewassen dit kan opgeven tijdens daartoe Ingestelde zitdag. Na deze scha- deregisti-atie zullen de schatters het veld ingaan om de omvang van de schade vast te stellen. De zitting wordt gehouden op don- dex'dag 16 juli in het Ruilverkave- lingskaxxtoor ,aan de Julianastraat te Kortgene van 9-12 uur. Welke gewassen komen voor dé schat ting in aanmex'king? 1. In principe alleen van percelen waar in 1969 ruilvex-kavelingswerken zijn uitgevoerd. 2. Alleen die schaden welke tijdens de zitdageix wox*den opgegeven en die een gevolg zijn van de uitvoering van de ruilverkaveling. 3. Gewassen die naar verwachting daar door minder dan 70 procent van de gemiddelde opbrengst van dit jaar zullen opleveren. 4. Drainageschade wordt als regel niet vergoed', evenals schade ontstaan door de schuld van de gx-ondgebruiker. 5. Percelen, waai-voor 2,5 maal de pacht waarde wordt verstrekt en die alsnog Voor eigen risico zijn ingezaaid, ko men eveneens niet voor; taxatie in aanmerking. De gx-ondgebruikers zullen binnen een paar dagen na de schatting bericht krij gen omtrent het resultaat van de schat ting. In de laatste kolom van het kaartje met de schattingsuitslag wordt het per- centagé aangegéven dat naar verwach ting het betx-effende gewas zal opbrengen in vergelijking met de gemiddelde op brengst voor dit jaar. Is de geconstateex-de schade aan het gewas mede vex-oorzaakt door factoren buiten verantwoording van de ruilver kaveling, dan wordt bij de uitslag ver meld in hoeverre de schade voor reke ning" van de ruilverkaveling komt, be houdens goedkeuring door de Plaatselijke Commissie. Is men het met deze schatting niet eens, dan dient men binnen twee werk- dagen na ontvangst van de schattings uitslag bezwaar in te dienen. Deze be- zwax-en te sturen aan de Cultuurtech nische Dienst, Westsingel 58 te Goes. Om een zo goed mogelijk beeld te ver- k rij gén zal de schatting zo kort moge lijk voor de oogst plaats hebben. Dit betekent dat voor late gewassen zoals aax-dappelen, bonen en bieten (zo nodig) een tweede schatting zal plaats hebben. Uitslag van het cöncoux-s CHARTRES op 27 juni 1970. Deelanme 1'55 duiven. Los 6.30 uur. Windstil. 1. A. dei Haze 12.10.00 389.855 156 2. J. Ver wei sr. 05.48 383.794 152 3. J. Minneboo 10.58 389.655 148 4. A. v. d. Kreeke 06.26 382.930 144 5. S. Bi-anderhorst 14.44 382.768 140 6. W. Filius 20.39 387.701 136 7. J. Minneboo 24.12 2 132 8. S. Branderhoi-st 18.02 2 128 9. A. v. d. Kreeke 13.22 2 124 10. G. van Liere 30.00 389.703 120 Kruiswoordpuzzel no. 185 Horizontaal: 1. hetzelfde - 4. glans - 7. rivier in Limbux-g - 11. rustplaats - 12. pr-ojektieplaatje - 13. halfbloed - 15. en omgekeerd (afk.) - 16. bekende motor races (afk.) - 18. zwaar stuk hout - 19. deel v. e. etmaal - 21. bijb. plaats - 23. waterplantje - 24. hert - 26. neerslag 28. persbureau - 31. toonladder - 32. be roemde schilder - 34. muziekterm - 35. woerd - 39. gelofte - .41.1 voormalig Rus sisch heerser - 44. optocht - 46. gödin 48. sekonde - 49. meisjesnaam - 51. cij fercombinatie j 53. soort kussen - 56. vodrnemen - 58. windrichting (afk.) 59. in orde (afk.) - 60. aangezien - 62. dun - 63. watex-ing - 64. voorzetsel - 65. gewaagde toer - 66. soort struisvogel. Verticaal: 1. vogel - 2. boom - 3. oud noors prozawei-k - 5. metaal - 6. delfstof 8. pl. in Noord-Holland - 9. vogel - 10. langzaam - 14. langwex-pig rond - 15. nauwe - 17. losse naad - 18. stx-af - 20. meisjesnaam - 22. part - 25. pl. in Duits land - 26. uitx-oep - 27. Gode zij lof (lat. afk.) - 28. uitx-oep - 29. meisjesnaam - 30. bevestigingsmiddel, snoer - '33. vx*. munt 36. naschrift (afk.) - 37. pl. in Noox-d- Bx-abant - 38. ovenkrabber - 39. fr. voeg woord - 40. dat is (afk.) - 41. boeket 52. onvriendelijke bejegening - 43. water in Noord-Bx-abant - 45. geestdrift - 47. vuilnis •- i50. geleedpotig dier - 51. feest kleding - 52. brandbaar koox-d - 53. vis 54. smook - 55. paar - 57. bijb. naam 61. nieuw (lat.) Oplossing kruiswoordpuzzel no. 184 Horizontaal: 1. misslag - 6. gx-aniet - 11. ave - 12. rot - 13. nu - 15. snelt - 16. enalt - 17. tm - 18. dik - 20. sr - 21. dp 22. ree - 23. od - 25. ijs - 27. ae - 28. ua - 29. aarde - 32. lap - 34. zwaai - 36. tot - 37. ba - 39. ho - 40; dag - 41. bello 42. Spa - 45. lt - 46. Is - 48. Gre - 51. lakei - 53. iep - 55. speen - 57. tt - 58. pm - 59. al - 61, pt - 62. Rie - 64. ltr 65. ag - 67. ijle - 69. dm - 70. snob - 72. bron - 73. on - 75; ooi - 76. ego - 78. geestig - 79. notitie. Verticaal: 1. mandaat - 2. si - 3. lans 4. avex-ij - 5. gek - 6. Gre - 7. x-onde 8. atap - 9. in - 10. temerig - 14. ui 17. te - 19. kort - 22.raad - 24. dd - 26. sl - 27. ap - 28. uw - 30. ao - 31. eb 33. allee - 34. zo - 35. Aa - 38. abt - 39. hol - 42. slox-dig - 43. pa - 44. akte - 45. li - 47. ss - 48. getij - 49. re - 50. en tente - 52. et - 53. im - 54. pa - 56. pp 58. px'ooi - 60. largo - 63. im - 64. knot 66. goot - 68. lo - 71. big - 72. ben - 74. de - 77. ut. Ganzcpoortgtraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 1