Betaald studeren Drukkerij Markusse Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 13 juni 1970 no. 3405 Predikbeurten Vaderdag - Geschenkendag 'T HOBBYCENTRUM KLEPPE BADLAKENS VOOR EEN BOEKENBON SMIT treKtuaan Suikerpatiënten Voor school en kantoor MARKUSSE Mijn vrouw, mijn superieur DIENSTEN ARTSEN Dit weekend doen dienst dokter Janssen, Tel. (01108) 3 19 en dokter Van Arlcel, Tel. 01107) 3 18. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland JUNI hoogwater 13 zaterdag 9.02 21.31 14 zondag 10.01 22.31 15 maandag 11.04 23.24 16 dinsdag 11.59 17 woensdag 0.18 12.47 18 donderdag 1.05 13.30 19 vrijdag 1.51 14.11 voor zondag 14 juni 1970. Ncd. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Blokland (inter kerkelijke dienst) en 2.30 uur ds. Kloosterman. In beide diensten extra coll. voor de Herv. Kinderbescherming. Ncd. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Alb. van den Ban en 2.30 uur ds. G. Zuidam. Ncd. Herv. Kerk Kats 9 uur ds. Warners uit Nieuw- dorp. Ncd. Ilerv. Kerk Kortgene 9 en 10.30 uur de heer P. Drijver van Voorschoten. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Zuidam en 2.30 uur ds. Van den Ban. Ned. Herv. Kerk Geersdijk Gezamenlijke diensten in de Gerei'. Kerk: 10 en 2.30 uur ds. Noox-dhoff. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Poelman. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Blokland en 4 uur ds. Noordhoff van Wemel- dinge. Geref. Kerk Gecrsdyk 10.30 uur ds. Noordhoff van Wemeldinge en 2.30 uur ds. Blokland (bed. H. Doop). Geref. Kerk Wissenkerke 8.45 uur ds. Ykkel van Vrou wenpolder en 2.30 uur ds. Blokland te Geei-sdijk. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Colijnsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Woensdagavond 17 juni 1970: 7.30 uur ds. Van Vliet van Aagtekei'ke. Oud Ger. Kerk Colijnsplaat 10 en 6 uur ds. Jongejan. Heden overleed, zacht en kalm, in het ziekenhuis Bergzicht te Goes, onze gelief de man en zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgroot vader, de heer Cornells Meulenberg (echtgenoot van Geertruida Kempe), op de leeftijd van 72 jaar. Kamperland: G. Meulenberg - Kempe. Colijnsplaat: E. D. Vink- Meulenberg. J. A. Vink. Kamperland: M. J. Meulenberg. C. Meulenberg - Wisse. Cerny (Frankrijk): D. Walter - Meulenberg. Ch. Walter. Klein- en achter kleinkinderen. Kamperland, 10 juni 1970. Noordstraat 25. De begrafenis zal plaats vinden op he den zaterdag 13 juni, des namiddags om 2 uur te Kamperland, vanaf het Jhr. Mr. De Casembroothuis. Voor de vele bewijzen van medeleven, ontvangen na het overlijden van onze geliefde broeder, zwager en oom Anthony Pieter Blok, betuigen wij onze harte lijke dank. Namens de familie, Jozina Blok. Kortgene, juni 1970. Citterstraat 11. Bij ons vertrek naar Goes groeten wij alle vrienden en bekenden. Tevens zeg gen wij alle donaties en lidmaatschappen op. Fam. J. Reinhoudt. Zuidvlietstraat 47. Voor de vele hartelijke bewijzen van. medeleven en de deelneming aan ons betoond na het overlijden van onze geliefde vader en grootvader Adriaan de Bruine, betuigen wij onze welge meende dank. Familie De Bruine. Kamperland, Veerweg 24. Hartelijk dank voor uw belangstelling en geluk wensen, die we mochten ontvangen bij de herope ning van ons garagebe drijf. De heer en mevrouw De Looff. Hoofdstraat 48, Kortgene. Namens de bejaarden van Kamperland onze dank aan de burgers van Kam perland, die het ons. heb ben mogelijk gemaakt, om onze reis op 3 juni naar Schiphol te kunnen ma ken. Onze dank aan het bejaardencomité, dank ook aan „Ons Genoegen" en „Nicoleen" bij onze thuiskomst. Maar inzon derheid aan dhr. S. van Langeraad als reisleider voor de prima leiding. TIENERAKTIE '70. Loei goede fotoset: Agfa camera met flits 2 kleurenfilms 1 zwart-wit film flitslampen 2 batterijen wedstrijdkaart affiche. In de hipste tas van Europa. Tienerprijs 50 Koop of vraag die set en ding mee naar een stereo-installatie of cassetterecorder. Drogisterij, Parfumerie, Foto Krediet, Kortgene. Geef vader nu een BOORMACHINE, nu nog steeds met korting of een stuk goed GEREEDSCHAP. Wij hebben alles voorradig. Tevens zijn wij nu ook ruim gesorteerd in vilttapijttegels, vloerbedekking, zelfklevend Plaatmateriaal, hout, sierlijst, keukens, enz. enz. Te veel om op te noemen. Kom gerust vrij binnen bij ons kijken, het verplicht u tot niets. HISTOR VERVEN ALTIJD GOED. Veerweg 65, Kamperland. Wissenkerke, Kerkstraat 7, Tel. 01107 - 2 81. VOOR Bestellingen en schoenreparaties Kortgene: Burg. Snellenstraat 14, Tel. 01108 - 544 BOEKHANDEL MARKUSSE WISSENKERKE MODEHUIS Segeerstraat 26, M'burg, presenteert: TREVIRA W Zomerpantalon 28.95 div. kleuren. Terlenka weekenders 14.50 Kies bewust bij uw specialist uit een verantwoord assor timent artikelen voor diabetici uit de gehele wereld. Korte Delft 5-7,Middelburg volop parkeerruimte J vindt u alles bij Boekhandel WISSENKERKE Zaterdagmiddag 13 juni is onze zaak wegens sterfgeval vanaf 12 uur gesloten BAKKERIJ VINK Colijnsplaat. J U kunt het geloven of niet, maar in het grafische vak gaat een leerjongen 1 dag in de week op kosten van de werkgever naar de grafische school. De studie kost dus niets én het loon wordt gewoon doorbetaald In aanmerking voor een opleiding komen zij diè de leeftijd van plm. 15 a 16 jaar hebben bereikt. De vooropleiding hoeft alleen lagere school te zijn. Heeft u interesse om dit mooie vak te leren of wenst u inlichtingen, Kom dan eens kijken en praten bij VOORSTRAAT 7 WISSENKERKE FEUILLETON Hoofdstuk 21. De schade viel nog al mee. In Equador was men tot ieders opluchting niet zo kinderachtig om met het kontrakt in de hand herrie te maken. Daar vatte men het ongeluk met de balen katoen nogal lakoniek op: een week later, wat doet het er feitelijk toe? We hebben volledig begrip voor deze force majeur. En uit Enschede kwam het bericht, dat men een dag had gewonnen en woensdags morgens de eerste wagens naar de haven zouden lijden. Ditmaal was Erik op elke eventualiteit voorbereid en zox-gde er na het laden voor, dat niets was verzuimd om te be werkstelligen, dat de lading in de beste condities op de plaats van bestemming zou arriveren. Daax-om kwam hij net even voor slui tingstijd op het kantoor van Ria met de getekende afschriften van de cognosse menten, die hij op haar bureau depo neerde. „Alles prima in orde, Ria. Om vier uur was alles in de x-uimen; tien minuten later had men afgedekt en nog eens tien minuten later werd het anker gehesen. Ze zitten momenteel waarschijn lijk al vlak bij IJmuiden. Met een beetje geluk is er niet meer dan vijf a zes dagen vertraging." Ze bekeek de papieren en knikte. „Dank je, Erik. Gelukkig, dat ook dit weer in orde is. Volgende week heb ik één ver scheping, op woensdag. Je krijgt nog wel een seintje van me. Ben je mox-gen nog weg?" 28 door Lena Schagen „Rottex-dam. Met een beetje geluk zijn we daar ook om een uur of vier klaar, zodat ik op tijd thuis ben voor het eten. Zullen we er een leuk weekeind van maken?" Ze knikte lachend. „Doen we, Erik. Zullen we 'm zaterdagmoi-gen piepen? Ergens heen, waar het leuk en mooi is?" „Dotje, daar houden we het op. Een paar dagen heex-lijk genieten!" Dat weekeind reden ze naar de Ar dennen, waar ze tegen de middag arri veerden. Erik was er vroeger wel eens doorheen gereden, als hij van Mann heim kwam, zodat hij er enigszins de weg kende. Ze reserveerden een kamer in een x-ustig berghotelletje in een klein dox-pje, waar zc zich verfristen en wat dronken. Daarna wandelden ze wat in het dorp, hand in hand, elkaar af en toe blij aankijkend. „Niet te geloven, Erik, dat we al zo lang getrouwd zijn," merkte Ria op. „Het is net, of we nog op de huwelijksreis zijn." Hij drukte haar hand. „Zo beschouw ik het weer, Dotje." Hij boog zich naar haar toe en fluisterde de vrouw in het oor: „Ik wou maar dat het avond was!" Ria begon te blozen, maar haar ogen schitterden, toen ze hem aankeek. „Erik, je maakt me vex-legen," antwoordde ze zacht, maar haar hart sloeg sneller en een warm gevoel doorstroomde haar. God, wat houd ik ontzettend veel van hem. De volgende morgen waren ze bijtijds op, omdat ze naar de kerk wilden. Tex~- wijl Erik zijn kamerjas aanschoot, zag hij, dat Ria even wankelde en zich vast hield aan de rand van het bed. „Wat heb jij nou?" Ze schudde het hoofd. „O, niks bizon- ders.... een beetje duizelig ineens. Het draait me voor de ogen." Met twee stappen was hij bij haar en hielp haar op een stoel. „Hoe kan dat nou?" „O, Erik, maak er niet zo'n drama van. Het is zo weer over. Zou het soms van de berglucht komen?" „Best mogelijk," antwoordde hij. „Die is in de regel wat ijl, maar zo hoog zit ten we hier niet eens, een paar honderd meter misschien." „Het gaat al wat beter. Misschien ben ik wat te schielijk ovex-eind gekomen." Hij keek haar bezorgd aan. „Zeg, jij overwerkt je toch zeker niet op kantoor? Want dan is het afgelopen, mevrouw de direktrice." „Onzin, Erik, wat voer ik eigenlijk de hele dag uit? Ik heb overal mijn mensen voor. Ik heb van het begin af aan de afdeling goed opgezet, zodat iedereen pi-e- cies weet, wat hij moet doen. Dat kon, omdat het een geheel nieuwe tak van het bedx-ijf was. Behalve dan als er een of andere stagnatie is, loopt alles zo ge smeerd als het maar kan. Lieve jongen, ik kan achter dat bux-eau wel honderd wox-den." „Ik hoop, dat we samen oud worden, Dotje, maar niet in het bedrijf. Hoe gaat het nu?" „Het is al over, hoor." Ze legde even haar hoofd op de wijde, wollige mouw van zijn kamex-jas. Die dag genoten ze van hun korte uitje, maakten wandelingen door de dalen en verklaarden op heel stille plekjes, dat ze van elkaar hielden, om daarna weer hand in hand verder te lopen. In de loop van de middag begonnen ze aan de terug reis. Het was desondanks vrij laat, toen Erik de wagen voor de flat stopte. Ria was een uur geleden in slaap gevallen. Hij moest haar wakker maken. „We zijn weer thuis, Dotje", zei hij zacht. „Zal ik je helpen?" Ria schudde haar hoofd. „Ik heb lek ker gedut. Bx-eng jij de wagen weg? Maak ik nog een kop koffie." Doch de volgende morgen, toen ze het ontbijt klaarmaakte, beving haar op nieuw een duizeling. Ze moest even gaan zitten en zo zag Erik haar, toen hij uit de badkamer kwam. „Wat nu? Heb je het weer?" Ze knikte en voelde zich ellendig. In stinctmatig zocht ze zijn hand. „Idioot, hè? Hoe kan dat nu?" „Jij gaat eerst vanmorgen naar de dokter, vrouwtje," zei hij op een dus danige toon, dat Ria er niet tegen in dux-fde te gaan. „Want dit bevalt me niet. Misschien is je bloeddruk te hoog, dan heb je ook last van duizelingen. Ook opvliegex-s soms?" Hij keek haar aan, doch had al geen ant woord meer nodig. Er lag een flauw lachje om haar mond. „Soms breekt me het zweet aan alle kanten uit." „Zie je wel? De gebruikelijke symp tomen. Je laat je bloeddruk opnemen, hoor? En als die te gek is, houd je mét dat wei'k op. Het is veel te druk voor jou: overdag dat kantoor en 's avonds nog je huishouden; dat houdt op de duur geen mens vol." Ria knapte alweer op. „Onzin, Erik, ik ben jong en sterk en blaak van energie. Wil je me weer de hele dag hier hebben? Naar buiten zitten koekeloeren en me vervelen? Ik heb nu tenminste een be zigheid, waarvoor ik interesse heb. Laat het me alsjeblieft. Als ik dit niet had, zou ik me ongelukkig voelen." „In elk geval ga je vanmoi-gen eerst naar de dokter. Ik rijd wel even langs kantoor en zal zeggen, dat je later komt." En daax-mee ging Ria akkoord. De dokter luistex'de naar de klachten, die Ria opsomde, waai-na hij haar een poosje aankeek en overeind kwam. Bij haar staande voelde hij haar pols. Na denkend knikkend keek hij haar nog eens aan. „Kleedt u maar eens uit, mevrouw, helemaal. Dan zullen we u eens rustig onderzoeken." Een bang vermoeden kwam in haar op. Zou ik een of andere kwaal hebben? „Het betekent toch niets, dokter?" Ex- was een spoor van angst in haar stem. „Maar mevx-ouw, hoe kan ik dat nu zeggen, voor ik u heb ondex-zocht? U maakt zich zorgen om niets. Daarachter kunt u zich ontkleden." De arts onderzocht haar geruime tijd en stelde enkele vragen. Om tenslotte naar het fonteintje te lopen en zijn han den te wassen. „U kunt zich wel weer aankleden." Nog altijd ongex-ust begon Ria zich achter het scherm te kleden. Als hij wat voor me verzwijgt, ga ik op eigen hout je en voor eigen rekening naar een spe cialist. Tenslotte heb ik er nu het geld voor. Ik wil weten, wat ik mankeer, want in orde is het niet. Ik heb vroeger nooit last gehad van die onvex-wachte duizelingen. Toen ze achter h'et scherm vandaan kwam, zat de arts alweer achter zijn bux-eau. Hij keek even op, met de hand wenkend naar de stoel ervoox-. „Gaat u zitten, mevrouw." Ria zakte neer. „En, dokter, wat is het?" De man legde zijn ballpoint neer, ach- tex-over leunend in de stoel keek hij haar aan en begorx te lachen. „U kunt beter vragen: wat wordt het? Al zou ik er uiteraard geen antwoox-d op kunnen ge ven." „Wat bedoelt u?" Ria begi-eep er niets van. Maar hij lachte, dus zou het waar schijnlijk niets ex-nstig zijn. „Maar mevx-ouw.... hoe lang bent u eigenlijk getrouwd?" „Bijna drie jaar." „En dan vraagt u nog: wat mankeer ik? U hebt de normale, gezonde ziekte, mevx-ouw. Met andere woorden: u bent in verwachting. Circa twee maanden." (Wordt vervolgd).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 3