Hengelsport Markusse U moet het gezien hebben hengelsport artikelen fa W. Verburg PONTIAC Predikbeurten met vakantie Cortgene 1 (versterkt) MEEUWEN i diploma hoera E. W. v. d. Heijde Sporthuis IMANSE Suikerpatiënten Wissenkerke 2 - Schore 1 Wie in de nieuwe raad zijn benoemd Kleppe - Wissenkerke Panty-nylons f 2.- Mijn vrouw, mijn superieur Weekenddienst artsen Dit weekend doen dienst dokter !t Hart, Tel. (01107) 3 38 en dokter Klein Was- sink, Tel. (01199) 3 04. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland JUNI hoogwater 6 zaterdag 3.38 15.59 7 zondag 4.22 16.40 8 maandag 5.05 17.22 9 dinsdag 5.46 18.04 10 woensdag 6.27 18.51 11 dondex-dag 7.15 19.39 12 vrijdag 8.05 20.33 voor zondag 7 juni 1970. Ned. Herv. Kerk Colynsplaat 10 uur ds. Ytsma, jeugd dienst m.m.v. het koor en 2.30 uur ds. Ommering. Ned.Herv. Kerk Kamperland 10.30 uur ds. Alb. van den Ban en 2.30 uur ds. R. P. Ytsma. Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur ds. Strating uit Goes. Ned. Herv. Kerk Kortgene 9 en 10.30 uur de heer M. P. Drijver uit Voorschoten. Ned.Herv. Kerk Wissenkerke 9 uur ds. Van den Ban en 2.30 uur ds. Van de Bosch. Ned. Herv. Kerk Geersdyk 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Warners. Geref. Kerk Kamperland 10.30 en 2.30 uur ds. Boy van Utrecht. Geref. Kerk Colynsplaat 9 uur ds. Wessels uit Mid delburg en 4.30 uur ds. Streefkerk uit Veere. Geref. Kerk Geersdijk 10 uur de heer H. van Elven en 2.30 uur ds. Blokland, bediening H. Doop. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Blokland en 2.30 uur herv. predikant. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Colynsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 eri 6 uur leesdienst. W. J. Klein Wassink Arts te Colijnsplaat is van 13 t/m 28 juni De praktijk wordt waar genomen door dokter H. Janssen te Kortgene. Deze houdt spreekuur te Colijnsplaat dinsdags, donderdags en zaterdags van 1.30 tot 2.00 uur. Vrienden en bekenden mijn hartelijke dank voor de vele kaarten en bloe men bij mijn verblijf in het ziekenhuis St. Joanna te Goes. J. v. d. Vreugde - van Schaik. Pensiontehuis Kortgene. De bejaarden van Kats zeggen hiermede hun har telijke dank aan de inwo ners, de reisleiders en.de helpsters, voor de prettige reis naar Arnhem en an dere plaatsen. Voor de vele bewijzen van medeleven, ontvangen na het overlijden van onze geliefde man, vader, be huwd-, groot- en over grootvader Jacob Christiaan de Muijnck, betuigen wij onze hartelij ke dank. Uit aller naam, E. de Muijnck - de Wolf. Kamperland, juni 1970. Veerweg 26. Zaterdag 6 juni J ubileum-wedstrij d Aanvang 18.30 uur. Wij verkopen en verhuren tenten slaapzakken luchtbedden camping-gaz, enz. Sport - camping - textiel Kortgene, Tel. 01108-4 18. natuurlijk bij: Fa Ouweneel v.h. C. Harinck Juwelier Horloger Lange Vorststraat 35, Goes - Tel. 01100-6629. Wij hebben weer enkele goede gebruikte brom mers met garantie, o.a. Kreidler Florett Puch 2v met voetversn. Puch 3v Tomos 2v Sparta Grand Sport Sparta automatic, Sachsmotor. Sparta automatic met v.- en a-vering. Berini automatic met voörvering. H Sportrijwiel, 3v, knijpremmen. D Sportrijwiel, 3v, knijpremmen. Meisjesrijwiel, 8-12 jr. Geersdijk Colijnsplaat. Een Heinzelmann zit altijd goed... zélfs in't water! Lange Delft 8d, Middelburg. Goed nieuws. Er is nu Clearasil sham poo, het einde voor vette haren. Per flacon 4.90. Drogisterij Krediet, Kortgene. TIENERAKTIE '70 Loei goede fotoset: Agfa camera met flits 2 kleurenfilms 1 zwart-wit film flitslampen 2 batterijen wedstrijdkaart affiche. In de hipste tas van Europa. Tienerprijs 50. Koop of vraag die set en ding mee naar een stereo-installatie of cassetterecorder. Drogisterij, Parfumerie, Foto Krediet, Kortgene. Kies bewust bij uw spe cialist uit een verant woord assortiment artike len voor diabetici uit de gehele wereld. Korte Delft 5-7, Middelburg volop parkeerruimte Zaterdag 6 juni N ederlaag wedstrij d Aanvang 6 uur. WISSENKERKE Voor de CIIU en ARP: J. A. W. Wisse; R. J. Scheele; J. Dieleman; I. A. de Regt; A. P. Meulenberg; J. Sandee en J. C. Kouwer. Voor de P.v.d.A.: A. P. Koole. Voor de Vrye Gemeentebelangen: A. J. Remijnse en P. de Regt. Voor de S.G.P.: A. v. d. Maas. KORTGENE Voor de P.v.d.A.: P. J. Bom; A. Welleman; J. Geelhoed en C. Kramer. Voor de C.H.U.: L. M. v. d. Weele; F. A. Klaassen en A. Markusse. Voor de Vrye Lyst: Mevr. Y. Janssen - Sytema en P. v. d. Maas. Voor de S.G.P.: J. Breure. Voor de A.R.: M. de Smit. om te kunnen geloven welk een enorme sortering wij steeds voor u in voorraad hebben. Doe die moeite eens en breng een bezoek aan VOORSTRAAT 7 WISSENKERKE Als u nergens anders kunt slagen, vindt u het mogelijkerwijs bij ons. Telefoon 01107 - 2 81. Bestellingen voor Kortgene: Burg. Snellenstraat 14, Tel. 01108 - 5 44. In ons bedrijf is nog plaats voor een LEERLING-HANDZETTER Drukkerij Markusse Wissenkerke FEUILLETON Hij knikte. „De kapitein was er niet ik heb een poosje gewacht.... toen kwam de eerste officier, die heeft getekend, zonder gecontroleerd te hebben. Anders worden de luiken altijd na de controle gesloten. Ik vrees, dat nu alles open en bloot ligt." Ria hield haar hand voor de mond. „Maar Erik, dat zou een ramp zijn „Ik weet hetik probeer het haven kantoor te pakken te krijgen. En anders bel ik de havenpolitiewat ga je doen?" „Me aankleden, natuurlijk. Ik rijd met een naar Amsterdam. Als de stoffen wa terschade hebben geleden, moeten ze weer uitgeladen worden. Dan kunnen we ze zo niet verschepen." „Ik ga met je meeTenslotte ben ik verantwoordelijk." Ze draaide zich om. „We zijn het sa men, Erik," antwoordde ze op ernstige toon. „Dat is de tragiek van dit moment. Laten we hopen, dat ze op het schip hun hersens gebruikt hebben...." HOOFDSTUK 20 In de wagen zei hij: „Heb je enig idee, hoeveel schade je loopt, als de hele partij weg moet?" Ria haalde haar schouders op. „Geen idee. Dat is morgen nog vroeg genoeg om uit te rekenen. Maar de indirecte schade zou veel groter zijn, want het zou be tekenen, dat wij niet aan onze verplich tingen zouden kunnen voldoen ten op zichte van de levertijden. En wat daar uit 28 door Lena Schagen kan voortkomen, is nog niet te overzien." „Laten we hopen, dat het meevalt." Maar in zijn stem beluisterde Ria de twijfel. Binnen het uur waren Erik en Ria, ondanks het zware onweer, aan de haven. Daar was men schijnbaar al gealarmeerd, want er stonden schijnwerpers op het schip en Erik zag mensen rondlopen. Hij zette de wagen vlak bij het schip neer, hielp Ria via de loopplank op de boot en liep naar de ruimen, waarin ze enkele uren geleden de balen katoen hadden neergelaten. Het eerste ontdekte de ka pitein hem. „Zo, inspecteur, u hebt me daar wat moois geleverd. Waarom hebt u niet gecontroleerd, of de luiken ge sloten waren? Nu zitten we met de ge bakken peren." Erik liep naar de man toe. „Is het erg?" Ze zijn op 't ogenblik beneden. Naar ik gehoord heb, staat er twintig tot der tig centimeter water beneden." „Neeprevelde Ria verschrikt. „De havenpolitie kwam me wekken. Ik wist niet beter, of alles was gesloten. We hebben als de wind de luiken er op gelegd, om erger te voorkomen. Maar het regende al een klein half uurtje; en hoe." Wat doen we nu?" informeerde Ria. De kapitein haalde zijn schouders op. „Zo lang het regent, kunnen we toch niets doen. We zullen er een paar pom pen opzetten, die hebben in een uurtje de boel droog. Wat wilt u ermee?" Ria nam het initiatief. „Als er water schade aan de stoffen is, moeten ze mor genochtend uitgeladen worden en terug. naar Enschede. Daar kunnen ze er mis schien nog wat mee doen." „Dus dat betekent, dat ik morgen niet kan varen?" vroeg de kapitein ontstemd. „Ik vrees van niet." „Wie bent u eigenlijk?" informeerde de kapiteit, de vrouw aankijkend. „De verantwoordelijke direktrice van het Cargadoorskantoor. Textiel is mijn afdeling." „Dan bent u verduveld gauw hier. Nou, ik bel morgenochtend mijn maat schappij wel; dan moet die het maar zeggen. We hebben nog meer stukgoed aan boord en ik ben er al een etmaal mee overtijd." Van slapen kwam niet veel meer. Te gen de tijd, dat het licht werd, hield de regen op en dreef de bui weg. Haven arbeiders openden de luiken en de nacht machinist haalde een paar balen omhoog. Ria had het al spoedig bekeken, toen Erik met een mes de gonje lossneed. „Kunnen we zo niet versturen. Waar kan ik ergens bellen? We moeten wagens hebben om alles terug te rijden naar Enschede." „Zou je eerst niet overleg plegen met Van Wingerden?" „Die ligt nog op èèn oor. Ik neem in dit geval zelf m'n beslissingen." Tegen twaalven waren Erik en Ria op het hoofdkantoor, waar de beide an dere directeuren al gealarmeerd waren. De hele partij was grotendeels al weer terug in Enschede of op weg daarheen. Experts zouden bekijken, wat er van de stoffen nog bruikbaar was. En er zou met bekwame spoed nieuwe voorraad aange maakt worden, doch een week vertraging was toch zeker het minste. Er gingen telegrammen naar Equador, waarin geseind werd, dat de zending door onvoorziene omstandigheden circa 7 da gen later zou arriveren. En daarna bracht Erik verslag uit. Voor het forum der drie directeuren, waarvan èèn zijn eigen vrouw was. Van Wingerden trommelde op het bu reaublad, toen Erik zijn relaas had be ëindigd. „Hebt u al een ruwe schatting van de schade gemaakt, mevrouw?" Ria had in de auto zitten uitrekenen, wat het allemaal ging kosten. Zwijgend overhandigde ze de vrager een briefje, waarop een gespecificeerde opgave stond. Hij bekeek het enige tijd en gaf het toen door naar Kolenbrander. In hoe verre zijn we tegen dit alles verzekerd?" Ria somde op: „De bedrijf schade, de extra transportkosten en ten dele de wa terschade, denk ik. Maar of men in Equador genoegen zal nemen met een latere levering, moeten we maar afwach ten." Kolenbrander zei: „De maatschappij van de boot, neem ik aan zal ook wel vergoeding vragen voor de 18 uur ver traging. En de volledige verladingskos- ten in rekening brengen." Van Wingerden kwam overeind. „En fin, we merken het wel. Is er alle mede werking in Enschede?" Ria antwoordde: „Ze hebben volledig begrip voor onze toestand en zullen al les doen wat mogelijk is. Zonder tegen bericht kunnen we volgende week don derdag verschepen." „Neem kontakt op voor een schip, me vrouw van Boot. We zullen te zijner tijd wel zien, hoe alles verder verloopt. Een menselijke fout.... tjagezien het feit, dat meneer Van Boot zo ongeveer vier etmalen bijna dag en nacht in touw is geweest, is het te begrijpen. Dief stal van een paar baaltjes zou in dit geval voor ons heel wat goedkoper zijn geweest." Erik volgde Ria naar haar kantoor. Toen hij de deur achter zich gesloten had, zat Ria al achter haar bureau. „Het is, dat jij m'n vrouw bent," begon hij op sombere toon, „of, beter gezegd, dat ik de man ben van de directrice, anders had ik misschien m'n ontslag gekregen." Ze schudde ongeduldig haar hoofd. „Praat toch geen onzin, Erik. Fouten ma ken we allemaal. Jij bent ditmaal de pechvogel, enne.... toegegeven, in feite is het een grote blunder, die men van iedereen zou verwachten, behalve van jou. Weet je, dat je op de nominatie staat voor hoofdinspecteur? Zo goed sta je hier aangeschreven." Hij viel in een stoel neer, een sigaret opstekend. „Dat zal dan nu wel van de baan zijn. Hoeveel gaat dit grapje het be drijf kosten?" „Breek jij je hoofd daar maar niet over. Het bedrijf is tegen vrijwel alle ri sico's verzekerd. En wat die promotie betreft, och, dat zal. ook wel terecht ko men. Misschien wachten ze nu een poos je, om hun gezicht te redden." Ze zuchtte. „Je kunt moeilijk een inspecteur van de buitendienst, die zo juist het bedrijf een schadepostje heeft berokkend, bevorde ren." „Ik kan toch niet loskomen van de ge dachte, dat ze zich ingehouden hebben terwille van jou. Met andere woorden: het feit, dat jij, mijn vrouw, direktrice bent, medebestuurder dus, legt hun be paalde remmingen op. Anders zouden ze me wel uitgekafferd hebben. Van Win gerden beschikt in dit opzicht over een verrassende vocabulaire." „Nooit iets van gemerkt." „O nee? Nou, ik wel." „Misschien vroeger. Van Wingerden wordt ook ouder en bezadiger. Wel, Erik, dit hebben we ook weer gehad. Smeer 'm, ga naar huis en rust uit. Tot maan dagmorgen ben je in ieder geval vrij. morgen ben je in elk geval vrij. Ont span je." Hij aarzelde. „Ik kan-je zeker niet er gens mee helpen? Het zit me dwars, dat iic jou door mijn stommiteit extra werk heb bezorgd." „Daar kom ik wel doorheen. Maar niet, als jij hier blijft plakken." Ze glimlachte. „Nu ben ik zeker wel van m'n voetstuk gevallen, hè?" Met een ruk kwam ze overeind. Even keek ze hem aan, Waarna ze om het bu reau heenliep en hem uit zijn stoel trok. Haar armen om zijn hals slaande zei ze zacht: „Erik, het zou niet best zijn, als ik niet onder alle omstandigheden van je hield, hoor je?" Ze drukte een kus op zijn lippen. „Hoor je?" vroeg ze nog maals. „Ik houd van je, Erik. Heftig kuste hij haar terug. „Ria, mijn heerlijke vrouw. (Wordt vervolgd).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 2