Fabery de Jonge Predikbeurten gewoon open P. DE KAM iS>cim&nzcingci\3ond VAKBEKWAME TIMMERLIEDEN ZOMERSE DAGEN leuke bikini's en mooie badpakken strandjurkjes en shorts en pantalons vlotte truitjes vesten en pullovers jmGêEDKOPE G0£5-M/DD£LBUPG Suikerpatiënten A.J. BURGER tafelbiljart EEN NETTE LEERJONGEN Afscheidsvergadering Mijn vrouw, mijn superieur Weekenddienst artsen Dit weekend doen dienst dokter Klein Wassink, tel. (01199) 3 04 en dokter 't Hart. tel. (01107) 3 38. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland April/mei hoogwater 25 zaterdag 4.24 16.48 26 zondag 5.06 17.33 27 maandag 5.57 18.22 28 dinsdag 6.59 19.32 29 woensdag 8.17 20.53 30 donderdag 9.46 22.20 1 vrijdag 11.09 23.38 voor zondag 26 april 1970. Ned. Herv. Kerk CoIUnsplaat 10 uur ds. Alb. van den Ban en 2.30 uur ds. Ytsma (in beide diensten extra coll. voor de kerkvoogdij). Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. G. A. Zuidam en 2.30 uur ds. v. d. Ban. Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur ds. Beneder uit Middelburg. Ned. Herv. Kerk Kortgene 9 en 10.30 uur ds. Willekes. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Ytsma en 3 uur ds. G. A. Zuidam. Ned. Herv. Kerk Geersdijk Gecomb. diensten in de Her. kerk: 10 uur de heer Van Elven en 2.30 uur ds. Hil- horst. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Poelman. Geref. Kerk CoIUnsplaat 9 uur ds. Hartholt van Oost- kapelle en 2.30 uur ds. Blok land. Geref. Kerk Geersdük 10 uur ds. Blokland (bed. H. A.) en 2.30 uur ds. Favier van Zierikzee. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Ytsma en 2.30 uur ds. Zuidam (beide diensten in de Herv. Kerk). Geref. Gem. Kamperland 10 en 3 uur leesdienst en 6.30 uur ds. J. C. Weststrate van Meliskerke. Geref. Gem. CoIUnsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Wegens vertrek naar Ca nada, groeten wij alle vrienden en bekenden en zeggen tevens alle lid maatschappen en donaties op. J. W. Huibregtse en gezin. 13024—65 Street Edmonton 32 (Alta). Tot onze grote droefheid geven wij kennis, dat door een noodlottig ongeval van ons is weggenomen, onze lieve zoon, broer, zwager en oom Cornelis Adriaan Klaassen, op de bloeiende leeftijd van 18 jaar. „De 'Heer is mijn Herder". Kats: M. Klaassen. T. Klaassen - Verhulst. Vlissingen: P. T. Vermeulen - Klaassen. A. Vermeulen. Monique. Swifterbant: M. F. Klaassen. T. A. Klaassen - Mullié. Tanja. Tieneke. Oosterland: F. M. Klaassen. M. A. Klaassen - Meijer. Marien. Wissenkerke: T. P. M. Hoveyn - Klaassen. M. G. Hoveyn. Mark. Jeanèt. Swifterbant: A. C. Klaassen. M. A. Klaassen - van Hoeven- Silvie. Kats: Ko. Wim. Marjan. Kats, 21 april 1970. Dorpsstraat 22. De begrafenis heeft plaats gehad op vrijdag 24 april om 14 00 uur op de begraafplaats te Kats. Door Gods goedheid wer den wij in staat gesteld om op 18 april mijn 75ste verjaardag te mogen vie ren in het verenigings gebouw van de Ger. Kerk. Mijn hartelijke dank voor de vele felicitaties en de caudeau's, die ik mocht ontvangen, namens mij en mijn kinderen. J. Karreman. Veerweg 5, Kamperland. Ondanks de huidige ver bouwing blijft de winkel Drogisterij - Parfumerie Rijk - Bleijenbergh. Kamperland. Mede namens de familie betuig ik hiermede onze dank voor de vele bewij zen van medeleven na het overlijden van mijn man en onze vader, behuwd- en grootvader Jacobus de Waard, (echtgenoot van Lena Geelhoed). Goes, 14 maart 1970. „Ter Valcke". Lange Noordstraat 6 MIDDELBURG Telefoon 2443 Zondagavond 26 april om 19.30 uur in de Geref. Kerk te Geersdijk, t.b.v. ontwik kelingshulp. Medewerkenden: Gem. zangver. „Soli Deo Gloria", Kamperland; Albert Oos terhuis, blokfluit, Daan Verhulst, orgel en dia's. Toegang gratis. Wel collecte. Moeders, jong of oud, zUn altijd blij met GOUD. Tips voor moederdag: gouden armbanden gouden broches gouden colliers gouden hangers gouden oorknoppen gouden ringen. JUWELIERS - HORLOGERS - SINDS 1834 LANGE KERKSTR. 30 TEL. 5005 - GOES Zelfbedienings café-restaurant 9- 95 Kamperland, Telefoon 5 60. Vraagt voor het seizoen: Mnl. buffetbedienden Vrl. buffethulp; Schoonmaaksters; Weekendhulpen; Vakantiewerkers(sters). Sollicitaties vanaf maandag 27 april Café-restaurant 't Veerse Meer, Kamperland. Wij vragen voor ons bedrijf Aanmeldingen schriftelijk of telefonisch: Bouwbedrijf SLOTEMA N.V., Wissenkerke, Voorstraat 34, Tel. 01107 - 3 47 of hoofduitvoerder: Tel. 01107 - 4 89. gaan straks komen, daarom nu kijken naar en voor vrije tijd en weekends voordelige Er is ook een afdeling vol met leuke, en allerhande soorten Loop maar gerust vrij binnen en neus maar eens rond in de SPECIAALZAKEN Een volledig assorti ment dieet-artikelen uit binnen- en buitenland. Medisch goedgekeurd, met garantie der N.V.S. Kies bewust bij uw specialist; hij heeft zoveel meer! Chocolaterie Korte Delft 5-7, Middelburg Volop parkeerruimte TE KOOP z. g. a- n. Weststr. 12, Wissenkerke. GEVRAAGD een Pfaff 130 NAAIMACHINE Telefoon 010 - 32 07 91. Alles op het gebied van de hengelsport heeft MARKUSSE WISSENKERKE DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE Onze orders nemen in omvang en aantal nog steeds toe. Om onze klanten toch zo snel mogelijk te kunnen helpen, vragen wij die opgeleid zal worden tot all-round graficus- De werktijd loopt van 's morgens 8 uur tot 's avonds 5.15 uur, zodat ook een jongen bui ten Wissenkerke naar deze goede en vaste betrekking kan solliciteren. Kom eens met ons praten of vraag nadere inlichtingen. In een bijzondere vergadering werd dinsdagavond afscheid genomen van twee bestuursleden van de „Stichting voor Maatschappelijk werk en gezinsverzor ging op Noord-Beveland". Dit vond plaats in het Drenthehuis te Geersdijk te midden van bestuurleden, vertegenwoordigers van de verschillende kerken op Noord- Beveland, enkele gezinsverzorgsters en leidsters. Voorzitter ds. Ytsma uit Colijnsplaat opende met het lezen van Psalm 100 en gebed, deze bijeenkomst. Hij vond het fijn mevrouw Snoep - Janse die als gezinsverzorgster zoveel ja ren voor de stichting had gewerkt te kunnen begroeten. Ds. Ytsma richt zich eerst tot de heer C. Nijsse die als diaken van de gerefor- meerde Gemeente van Colijnsplaat 16 jaar geleden in het bestuur van de stich ting was gekomen en later als penning meester en administrateur werkte. Ds. Ytsma memoreerde de groei van de stichting die met 4 dames en één bejaar denhelpster was begonnen. Thans zijn er 13 dames werkzaam op ons eiland, er is meer werk en meer kerken geven haar medewerking. Begonnen in 1953 met een saldo van 702,was dat in 1969 opgelo pen tot een jaarbedrag van 97.800, Uw arbeid is gezegend gezien de voor uitgang in de 16 jaren aldus ds. Ytsma. De heer Nijsse is vertrokken van Colijns plaat naar Goes. De financiën worden nu beheerd door een administrateur in fede ratief verband van de stichting, in sa menwerking met Zuid-Beveland. Tot de heer G. P. Leendertse, die om gezondheidsredenen bedankte richt ds. Ytsma nu het woord. Als tweede voorzitter danken wij u zeer hartelijk voor de bijzondere wijze waarop u gewetensvol en met vreugde die taak op u nam. Als wethouder van Wissenkerke vertegenwoordigde u vanaf 1953 de gemeente in ons dagelijks bestuur Jammer dat u ons verlaat. Ook mevrouw Leendertse en mevrouw Nijsse worden hartelijk toegesproken door de voorzitter. Beide dames worden een boeket bloemen aangeboden. Ds. Ytsma overhandigde vervolgens als blijk van waardering aan de heren Leen dertse en Nijsse elk een boekenbon. Namens de gezinsverzorgsters spreekt mej. Janny Bosselaar uit Wissenkerke haar hartelijke dank uit voor de prettige samenwerking met de heer Nijsse en biedt hem namens allen een geschenk onder couvert aan. De heer Leendertse dankt ook namens zijn vrouw voor de bloemen en attentie en de vriendelijke woorden. Ik heb het altijd als mijn plicht beschouwd te wer ken voor de mensen zolang we gezond zijn, en hulp bieden waar dit nodig is. Gods zegen op deze arbeid. Voorts feliciteerde de heer Leendertse ds. Ytsma met zijn beroep naar Middel burg, al betekent het voor de stichting een verlies. U en uw gezin hartelijk dank voor uw rustige, prettige omgang. De heer Nijsse, dankt het dagelijks be stuur waarin hij zo veel jaren met vreugde heeft mogen werken. Vooral de heer Leendertse, de heer Breure en de heer Broekhoven, adminis trateur en diaken te Kortgene, voor alle hulp. Ook de dames van de stichting har telijk dank. Moge de stichting groeien en bloeien tot troost voor die mensen die het moeilijk hebben. Ook namens mijn vrouw hartelijk dank ds. Ytsma voor uw vriendelijke woorden en de attenties. De avond werd verder met een gezel lig samenzijn doorgebracht en met dank gebed door ds. Ytsma besloten. FEUILLETON „Als hij wil, natuurlijk. Zou Erik het wel goed vinden, denk je?" De ander keek verbaasd. Wat is dat nu voor onzin? Wat voor bezwaren zou hij kunnen hebben?" „Nu ja, ik ben toch gescheiden?" „Doe niet zo mal, Felie.nu wou ik je toch verstandiger hebben. Ben je zijn zuster of niet?" „Allicht, maar ik moet aan jullie po sitie denken. Vooral aan de jouwe, nu je zo hoog te paard zit." „O, alsjeblieft, Felie.met mijn pri- véleven heeft niemand wat te maken. Wij nodigen uit, wie wij willen. En als jij soms denkt, dat jouw status als ge scheiden vrouw voor ons ook maar een ogenblik een punt van overweging be tekent, ken je ons slecht." 24 door Lena Schagen Felie begon te lachen. „Dank je, Ria, je bent een schat, maar dat was je altijd al. Ik begrijp steeds meer, dat de vrij wel ongenaakbare Erik voor jouw char mes is bezweken indertijd." Ria begon te blozen. „Hou op, Felie. Maak me niet verlegen. Zeg.hoe leerde je hem kennen, of is dat ëen ge heim?" „Waarom? Heel simpel. Hij kwam wel eens in de zaak. We hebben de laatste tijd een mooi assortiment voor kunst schilders. En tegen redelijke prijzen. Dat is tegenwoordig mijn afdeling. Hij kwam olieverf halen en penselen. We hebben ook linnen. Hij bekeek alles op zijn ge mak. Kocht wat en kwam een poosje la ter terug. We spraken samen wat over schilderen en na een keer of wat nodig de hij me uit zijn atelier te komen be kijken. Dat vond ik bloedlink, hè? Je leest zo vaak van die verhaaltjes over schilders en hun modellen. Dus weigerde ik vriendelijk maar beslist. Hij begreep me. „Ik stuur m'n zuster op u af," be loofde hij. En die kwam een dag of wat later. Ze vertelde, wie hij was, waar hij z'n atelier had en dat zij voor hem zorgde en beneden het atelier woonde. En dat ik hem ten volle kon vertrouwen. Desnoods wilde ze aanwezig zijn, als ik kwam kij ken. Ik bleef echter weigeren, maar hij kwam weer en vroeg het nog eens. Ik begon hem sympathiek te vinden en het drong langzaam tot me door, dat aan houdend weigeren als een belediging op gevat kon worden. Enfin, om een lang verhaal wat korter te maken: Ik kwam en bleef komen. Ook zonder zijn zus. Ik ben een paar keer met hem meege- weest naar zijn tentoonstellingen. Hij schildert fantastisch, maar je zult wel eens over hem gelezen hebben; hij staat tegenwoordig nog al in de publiciteit. Nu ben ik zover, dat ik kan zeggen: ik houd van hem en ik weet, dat hij ook van mij houdt. O, op een heel andere manier als indertijd met Bas. Tenslotte zijn we geen twintig meer; Bert is vijf jaar ouder dan ik. Waarschijnlijk gaan we 't najaar trou wen. Hij wil het graag, dusTenslotte wordt ik ook iedere dag ouder." Ria keek haar gast onderzoekend aan. „Nu je het zegt; de liefde is van je ge zicht te lezen. Je ziet er veel jonger uit dan je bent." Felie begon te blozen. „Dank je, Ria, voor 't compliment. Misschien komt het doordat ik me koester aan zijn warme ge negenheid. Hij is zo rustig, dat trekt me in hem. Waarschijnlijk trouwen We be gin september en gaan dan een paar maanden naar Spanje; daar schildert hij graag, snap je?" „Ik begrijp het, Felie, en ik ben blij voor je, dat er opnieuw geluk in je leven is gekomen. Ik gun het je van harte; je hebt genoeg narigheid in je leven gehad. Wellicht komen er nu betere jaren voor je." „Ik hoop het ook, Ria. Weet je.als je eenmaal getrouwd bent geweest, dan is het leven zo leeg, als je weer alleen bent. Zonder een feitelijk doel. Daarom ben ik zo dankbaar voor wat ik terug kreeg in Bert. We verstaan elkaar uitste kend, d^t is zo belangrijk, hè? Net als met jullie beiden. Zeg, waar is Erik eigenlijk?" „Marseille. Hopenlijk komt hij mor genavond thuis. Ze zijn wijn aan het laden en in Frankrijk moet je overal met je neus bovenop staan, anders word je bestolen, dat het niet mooi meer is. Maar ik verwaarloos op schandelijke wijze m'n plichten als gastvrouw. Wat kan ik je aanbieden, Felie? Zal ik een slaatje ma ken? En dan een glaasje wijn? Erik heeft een poosje geleden heerlijke wijn mee gebracht uit Frankrijk. Die moet je eens proeven HOOFDSTUK 17 „De kwestie is, dat er wat mankeert aan het toezicht in de Amsterdamse ha ven. Vorige week verscheepten we 82 colli's voor Rio. Het verschepingsrapport heb ik hier, getekend door meneer Droog. Kijkt u maar82 colli's. Vanmorgen een telegram ontvangen van onze agent in Rio: 80 colli's uitgeladen. Twee balen bedrukte katoen manco. Dat is nu de tweede keer binnen enkele weken. Waar om zitten wij vast aan die Amsterdamse boten? Waarom verschepen wij het niet via Rotterdam? Mijn man kent daar elk hoekje en gaatje aan de havens en het moet de eerste keer nog gebeuren, dat ze onder zijn neus iets achterover drukken. En in Amstei-dam hebben we altijd na righeid. Mag ik u herinneren aan de ca ravans, vorig jaar? Toen ik nog bij me neer Kolenbrander werkte? Vier stuks in elkaar geknepen door onoordeelkun dig laden en nog eens vier stuks in het niets verdwenen, verschwunden. Nooit meer terecht gekomen. En voor die beide balen katoen geef ik ook geen cent meer. Die zijn al lang ergens opgeborgen. Moet ik voortaan zelf- naar Amsterdam gaan om er met m'n neus bovenop te staan? Ik moet toch kunnen rekenen op be- ti'ouwbare mensen daar?" (Wordt vervolgd).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 2