NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD I'louvicr heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene Raadsvergadering Wissenkerke No. 3398 Zaterdag 18 april 1970 73e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.25 per half jaar. Franco per post 14.per jaar. Advertenties 15 ct per mm, exclusief BTW Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Burgemeester Evers kon ditmaal naast de raad, ook de publieke tribune donder dag j.l. een welkom toeroepen. Daar zaten, onder leiding van de heer Gou- looze en de heer Van Laarschot, een 12- tal kinderen van de Prinses Marijlte- school te Colijnsplaat. Zij woonden een gedeelte van de raad bij om te zien en te horen hoe de democratie in hun ge meente functioneerd. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld en eni ge ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Bij de mededelingen zegt de voorzitter o.a. dat op voorstel van de Commissaris der Koningin, mr, Van Aartsen, ook een hulp alarmeringscentrale voor het gebied boven de Westerschelde ingesteld zal worden Als centraal punt is daarvoor de politiepost Goes gedacht, daar deze altijd een geheel etmaal bezet is. Op de bouw van de nieuwe school te Kats is nog geen officieel antwoord bin nen. De inspecteur heeft mondeling me degedeeld er geen bezwaar tegen te heb ben. De verbetering van enkele straten te Kats is bijna bestek-gereed Vóór de volgende vergadering kan de aanbeste ding plaats vinden, waarna de raad over de gunning kan beslissen. De kampbeheerder van „De Paarde kreek" heeft de wens te kennen gegeven op het terrein te willen wonen. De semi- permanente woning zal vermoedelijk vol gende week aankomen. De zuivering van het afvalwater te Colijnsplaat, alsmede een gedeelte rio lering, wordt als aanpassingswerlc aan gemerkt. Dit houdt in dat het voor 100 °/o gesubsidieerd wordt. De woningbouw komt slechts moei zaam van de grond. In het werk van de keuzewoningen is nu al een achterstand. De aannemer heeft echter verzekerd die in te kunnen lopen. Er is nog een aanvrage ingediend voor de bouw van 20 keuzewoningen, n.l. 14 te Colijnsplaat en 6 te Kats. Er is enige hoop aanwezig deze toegewezen te krijgen. De bouw van het bejaardentehuis en de bejaardenwoningen te Colijnsplaat zal zeer spoedig gerealiseerd kunnen wor den. Men verwacht de goedkeuring van de woningen in mei en die voor het tehuis in juli. De Stichting heeft inmiddels de financiering rond. Een bedrag ter groot te van 4,5 miljoen gulden heeft men vast kunnen krijgen, waarvoor de gemeente garant zal moeten staan. De vergadering, waarin deze garantie zal worden behan deld, is gepland op 20 april a.s. Z.h.s. wordt hierna een aantal agenda punten zonder bespreking aangenomen, zoals de wijziging van het algemeen ambtenarenreglement, het wijzigen van de bezoldigingsverordening per 1 januari en 1 april 1970, het verkopen van een perceel grond in bet bestemmingsplan Kom Kortgene aan de heer W. H. A. Blankers, het medewerken aan het ver zoek van de Chr. Kleuterschool te Co lijnsplaat om gelden beschikbaar te stel len voor de aanleg van een centrale ver warming en de aansluiting op het aard- gasnet en het wijzigen van de gemeen schappelijke regeling schoolartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (west). Een bestemmingsplan „buitengebied" wordt z.h.s. vastgesteld. Hierbij vraagt het lid Breure naar de mogelijkheid tot aanleg van enige parkeerterreintjes on der aan de zeedijk tussen Colijnsplaat en Kats. Dit tot genoegen van de daar aan gelegen landbouwers, die vaak door de daar geparkeerde wagens van sport vissers vaak in de knel komen. De voor zitter antwoordt hem, dat dit nog maar een bestemmingsplan is. Bij de behan deling van het uitbreidingsplan krijgt u volop de gelegenheid. Een ander parkeer-perikel brengt mevr. Janssen ter tafel. Namelijk het par keren aan de steigerdam, waardoor het voor voetgangers bijna niet mogelijk is van deze weg gebruik te maken. De voor zitter zegt dat daar door het college op wordt toegezien en dat door de heer Becht plannen worden uitgewerkt daar aan tegemoet te komen. Vervolgens wordt accoord gegaan met het voorstel van Ged. Staten de bezoldi ging van de wethouders te verhogen tot 3216.per jaar. „Wanneer je moet verletten", zegt Welleman, „is het voor dit bedrag niet eens te doen". Met de slem van Breure tegen, wordt een subsidie van 250.verleend aan het jubileum-comité, ingesteld ter gele genheid van het 40-jarig bestaan van de voetbalvereniging „Cortgene". Een jaarlijkse subsidie („start-subsi- die" zegt de voorzitter) wordt toegekend aan het kerkkoor „Harpe Davids" te Colijnsplaat. Het lid Van der Weele vindt dit aan de lage kant, maar kan er zich mee verenigen als de voorziter zegt, dat na deze eerste toekenning van een sub sidie de vereniging wel de weg naar de i-aad zal vinden, wanneer de financiële moeilijkheden te groot dreigen te wor den. Odk wordt een subsidie van 100, in de kosten van een Paasbijeenkomst van de Stichting Noord-Bevelandse Pro testantse Bejaardenzorg toegekend, als mede een susidie van 400,— aan het comité „Toeristenweek Colijnsplaat". Eveneens krijgt het Ned. Herv. Kerkkoor van Kortgene een jaarlijkse subsidie toe gekend, en wel van 100, Aan de woning, Havelaarstraat 94 te Colijnsplaat, zullen enkele voorzieningen worden getroffen, die in de huurprijs zullen worden doorberekend. In het kader van het bestemmingsplan kom Colijnsplaat, zal de Rozenstraat tot de Havelaarstraat worden doorgetrokken, waardoor particuliere kopers een aan trekkelijker geheel te zien zullen krijgen. Aan het ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening wordt een verzoek om subsidie gericht ten behoeve van de Chr. Woningstichting „Zuid-'en Noord-Bevel and" voor de bouw van 10 keuzewoningen. Hierna worden enige wijzigingen in de begroting 1970 aangebracht en tot slot wordt het visrecht van de landbouw- haven te Kortgene voor 60,per jaar voor de duur van 6 jaar verhuurd aan de Federatie van Deltavissers. In de rondvraag zegt Van der Maas, dat vorig jaar zomer enkele panden in de Kerkstraat te Kats getroffen zijn door wateroverlast. Wanneer zal deze schade nu eindelijk eens uitgekeerd worden? De voorzitter beaamt dat deze zaak tergend langzaam is verlopen. Toevallig gisteren is het eindresultaat bekend geworden: volgende week zal deze schade betaald zijn. De betrokkenen zullen dan een cheque ontvangen. Verder krijgt Van der Maas te horen dat de afrastering van de brandput ach ter de school te Kats verzwaard zal wor den en dat midden zomer aan de Zegam prijs gevraagd zal worden voor de aan leg van aardgas te Kats. Niet de Zegam bepaald of er aardgas zal komen, doch de raad. Welleman vindt het teleurstellend te moeten constateren, dat Kortgene op geen enkele wijze gereageerd heeft op een medio december 1969 door het Vrouwen contact in de P.v.d.A. gedaan schrijven betreffende jeugdvorming buiten school verband. Zo is het bepaald niet, zegt de voor zitter. Door het college zijn aan hun be kende jeugdleiders en leidsters vragen hieromtrent gericht, welks beantwoor ding lang op zich heeft laten wachten. Uit de binnengekomen antwoorden is echter wel gebleken, dat deze jeugdvor ming op Noord-Beveland wel terdege be oefend wordt, maar dat deze „communi catiestoring" misschien door een aange stelde kracht in de toekomst kan worden voorkomen. Straten en trottoirs zijn door graaf werkzaamheden in zeer slechte staat, zegt Welleman verder, waarop wethou der Markusse zegt: als het weer om draait wordt er aan begonnen. Tot slot zegt Welleman, dat het zwem bad een mislukking dreigt te worden. Zijn er al maatregelen genomen? De voor zitter zegt dat het gelukkig nog maar een dreiging blijft. De bodem is veel te licht gemaakt en het zal grote sommen vergen dit goed te krijgen. Een subsidie behoort misschien tot de mogelijkheden. Ook zal een verwarming van het water bekeken worden, waardoor het zwem- seizoen verlengd kan worden. Geelhoed vraagt of de speelgelegenheid te Colijnsplaat al ingezaaid zal worden, wat de voorzitter bevestigend beant woordt. Breure zegt dat de brandput ten te Kortgene en Colijnsplaat dicht zijn of dicht gemaakt worden, Is er dan toch genoeg bluswater bij een eventuele brand? De voorzitter zegt, dat de ge meente over particuliere putten niets te vertellen heeft. Wegens een kapotte kachel, die wegens de op hande zijnde aardgasaansluiting niet meer gerepareerd gaat worden werd deze raadsvergadering maandag avond j.l. in de consistoriekamer van de N.H. Kerk gehouden. In deze vergadering wordt de heer De Feijter als raadslid geïnstalleerd en door de voorzitter toegesproken. Hij komt in de plaats van het overleden raadslid Zuijdweg. Een voorgenomen wijziging van Ged. Staten met betrekking tot de verhoging van de salarissen van gemeente-secre- tarissen en -ontvangers wordt goedge keurd. Hierna wordt de vaste en variabele vergoedingen van het personeel van de vrijwillige brandweer niet onaanzienlijk verhoogd. Filius vindt deze verhoging ten volle verantwoord. Aan de diaconie van de N.H. Kerk te Wissenkerke wordt 1226m2 grond ver kocht, dit om het bejaardentehuis „Vre- destein" in de naaste toekomst uit te breiden. De aankoopkosten van de grond bedragen ƒ27.861,90 en ook de verbou wing zal nog een flinke som vergen. Men zal aan voorgeschreven eisen moeten vol doen. Het uitbi-eidingsplan voorziet in enige kamers voor het personeel en nog enige voor nieuwe bewoners. Een gedeelte bestemmingsplan Wissen kerke, dat de gemeente nog niet nodig heeft, wordt verhuurd aan de heer E. M. van der Maas. Het betreft een perceel weiland en een perceel bouwland. De heer Meulenberg informeert of op het weiland niet een stukje afgezonderd en ingericht had kunnen worden als speel plaats voor de jeugd. De voorzitter ant woordt hem, dat daar moeilijkheden wa ren te voorzien, maar dat nu achter de keuze woningen een groter stuk klaar gemaakt zal worden. De heer J. de Kam te Kamperland heeft gevraagd de gronden langs het ha venkanaal eerder in pacht geweest bij de heer A. B, de Groote te mogen pachten, omdat het industrieterrein is, kan slechts per jaar verpacht worden, waarmee de heer De Kam accoord gaat. Het lid Sandee is niet tegen deze ver pachting, maar wel tegen de door b. en w. gevolgde procedure. Het terrein is al afgerasterd en er is al kunstmest ge strooid, voordat het pachten in de raad behandeld wordt. Hij vindt dit een zeer kwalijke zaak. De voorzitter zegt dat De Kam dit op eigen risico heeft gedaan en dat een één jarige verpachting een langdurige pro cedure vereist, voordat het de Grond kamer is gepasseerd. De mogelijkheid bestaat echter zulke zaken aan het col lege van b. en w. te delegeren, waar door een grote tijdwinst verkregen wordt. Een voorstel tot een nieuwe subsidie regeling voor molens zal met Monumen tenzorg nader bekeken worden. Van de heer A. Schippers te Kamper land wordt het recht om auto's te stallen in de schuur achter het vroegere kantoor van Nobeco afgekocht voor 3000,De ze schuur zal in gebruik worden geno men door de dienst gemeentewerken. In de commissie tot nazien van de ge meenterekening 1968 wordt aangewezen de heer A. P. Meulenberg. De bezoldiging van de wethouders wordt per 1 januari 1970 verhoogd tot 3216, Een administratieve wijziging in de ge meenschappelijke regeling Schoolartsen- dienst op Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland (west) wordt hierna vastge steld. Het voorstel van b. en w. het presen tiegeld voor de leden van stembureaus te verhogen van 30,tót 40,ontmoet van de zijde van de heer Sandee enige tegenkanting. Niet dat hij er zoveel be zwaar tegen heeft, maar hij ziet liever een formule van toepassing, die ook wel in andere gemeenten van toepassing is, nl. 1,5 maal het presentiegeld van een raad-bijwoning, wat dus in dit geval betekent 45,Na enige bespreking wordt hiertoe besloten. Aan de heren J. v. d. Maas en B. de Looff wordt enige grond, grenzende aan hun woningen in de Nieuwstraat te Kam perland verkocht en bovendien nog aan de heer J. v. d. Maas een strook grond langs zijn woning verhuurd. Een stuk grond, ter grootte van plm. 2137 m2 en gelegen tussen de percelen van Rolandus Hagedoorn en Zwemer bij de jachthaven, wordt in erfpacht gegeven aan N.V. Technisch Bureau en Machine fabriek „Buck" uit Dongen. Deze firma gaat daar een gemechaniseerde bouw van motorboten beginnen. Alle leden zijn zeer in hun nopjes met deze nieuwe ves tiging. Omdat bij deze nieuwe vestiging een woonhuis gebouwd moet worden alsmede ook op het perceel van de fa. Rolandus Hagedoorn, wordt een gedeelte bestem mingsplan in dier voege gewijzigd. Aan de kerngroep Jeugdsoos te Wissen kerke wordt een éénmalige subsidie ver strekt van 1000,Tevens wordt hun in gebruik gegeven de onbewoonbaar ver klaarde woning Dorpsdijk 80, om die met dit bedrag, in overleg met de heer Boog aard, in gewenste conditie te brengen. Volgens de voorzitter is deze woning al enige weken in gebruik en zijn er bij hem nog geen klachten van omwonenden bin nengekomen. De muren zullen van isola tiemateriaal worden voorzien en ook het interieur zal een goede opknapbeurt krij gen. Het geheel staat onder leiding van jeugdleider Hamelink. Alle leden vinden het een goed idee, maar attenderen toch te letten op buren gerucht, wat door de voorzitter wordt toegezegd. Daar het lid Koole met kennisgeving afwezig is, wordt in de rondvraag een schrijven van hem voorgelezen, maar al le daarin genoemde punten zijn reeds in uitvoering of zullen binnen korte tijd in uitvoering genomen worden. Op een vraag van Meulenberg naar de plaatsing van een telefooncel in Wissen kerke, zegt de voorzitter dat te Kamper land zulk een cel is toegezegd. Voor plaat sing te Wissenkerke zal een aanvraag in gediend worden. Het lid De Groote vraagt of er al iets bekend is omtrent de bouw van koop woningen en of die ook door pendelaars gekocht kunnen worden. De voorzitter zegt dat de firma Slotema en architect Klap zulks in voorbereiding hebben en dat momenteel berekend wordt wat de prijzen zullen zijn. Daarna zullen folders verstuurd worden en kunnen dan pas aanvragen verwacht worden. Sandee zegt, dat er gevaar dreigt dat de gemeente een aantal wegen op haar dak geschoven zal krijgen. De voorzitter zegt dat hiertegen reeds protest is aan getekend. Het is nog wel in een onder- handelings-stadium, maar zou dit door gang vinden, dan zou dit van de gemeen te zulke ernstige financiële offers ver gen, dat het verzorgingspeil zeker in het gedrang zal komen. Op een vraag van het lid De Feijter zegt de voorzitter, dat de Zegam hem heeft meegedeeld, dat de kernen Geers- dijk en Wissenkerke nog dit jaar op het aardgasnet zullen zijn aangesloten (er moet dan wel bijzonder hard gewerkt worden, vindt hij) en Kamperland in de loop van 1971. Met het gebruikelijke dankgebed wordt hierna de vergadering gesloten. Kruiswoordpuzzel no. 175 Horizontaal: 2. kledingstuk - 5. enkelspel 8. grote bijl - 10. vervelend - 12. beetje 14. dunne - 16. per meter (afk.) 17. slot 19. eng. titel - 21. rivier in Italië - 23. plaats - 25. voorzetsel - 27. uniek - 29. voor - 30. pl. in N. Holland - 32. deel v. Sumatra - 34. hemellichaam - 36. paar 38. lidwoord - 40. verdedigingsorganisatie (afk.) 42. jongensnaam - 44. deel v. e. servies - 46. zangnoot - 47. spel (eng.) 49. in aanzien houden - 51. verlaagde toon - 53. aanw. vnw. - 55. meisjesnaam 57. gebied - 59. wagen - 60. schrijfbehoef te - 62. jongensnaam - 64. telwoord - 66. lekkernij - 68. bevel - 70. kleur - 72. dierenverblijf - 74. vleesgerecht - 76. de oudere (afk.) - 77. hennepbraak - 79. kleur - 81. vervoerbedrijf (afk.) 83. meis jesnaam - 85. min - 87. opbrengst - 89. tot nader orde (afk.) - 90. woede - 91. voorzetsel. Verticaal: 1.' boom - 2. bevestiging - 3. melkklier - 4. deel v. h. hoofd - 5. heilige (afk.) - 6. pl. in Noorwegen - 7. nako meling - 8. reeds - 9. hoofddeksel - 11. godheid - 13. soort literatuur - 15. nobel 18. begrip - 20. ï-egel - 22. kijken - 24. windrichting - 26. pl. in Siberië - 28. inwendig orgaan - 29. koeiemaag -31. massa - 33. rivier in- Duitsland - 35. ambtskleding - 37. deel v. d. voet - 39. paradijs - 41. opera - 43. deel v. e. bloem 45. bezitt. vnw. - 48. jongensnaam - 50. volgorde - 52. rustteken - 54. geneesheer 56. vulkaan - 58. pl. in Overijsel - 59 vrucht - 61. dierenverblijf - 63. vrucht bare plaats - 65. arbeid - 67. meisjes naam - 69. linnen huisje - 71. pl. in A- frika - 73. nakomeling - 75. deel v. h. priesterkleed - 78. aanzien - 80. ik - 82. sportterm - 84. windrichting (afk.) - 86. als eerder (afk.) - 88. slede. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 174 Horizontaal: 1. don - 4. dinsdag - 9. esp - 11 lei - 13. ee - 14. aa - 15 sap 16. sg - 17. verwarren - 21. is - 23. parool 25. dreunt - 27. oo - 28. ap - 30. eb - 31. rk 32. torenkamertje - 37. ram - 38. ld - 39. ie - 40. erg - 42. on - 43. de - 44. ptt 45. nu - 46. ka - 47. kip - 49. va - 51. st 52. bes 53. groenendaeler - 59. up - 60. tt - 61. ot - 62. ar - 64. salade - 68. rom mel - 71. kr - 72. aangenaam - 75. lo 76. iel - 78. na - 79. ea - 80. era - 82. den - 83. gestopt - 84. inn. Verticaal: 2. olga - 3. ne - 5. ierland - 6. new - 7. dar 8. aardbei - 9.ea - 10. spin 12. ivoor - 15. snert - 16. spa - 18. eo 19. al - 20. er - 22. sta - 24. room - 26. ukje - 29. pk - 30. em - 32. tanig - 33. eleve - 34. anton - 35. rente - 36. erker 37. rok - 41. gas - 48. prul - 50. ^ntenne 51. sataap - 52. berm - 54. opaal - 55. et - 56. do - 57. lamme - 58. lsk - 63. ulo - 65. arie - 66. da - 67. Ie - 69. oa 70. elan - 73. gas - 74. neo - 77. en 81. ri. Ganzepoortstraaf 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 1