Q Nobeco V W. Verburg W. Verburg een assistent(e) Mijn vrouw, mijn superieur een medewerkóter Predikbeurten W. Verburg OCTERNO uw Armbanden' Fa Ouweneel een assistente indehuishouding G. BLANKENSTIJN Timmerlieden Metselaars Grondwerkers ,De Goudsmid' door Lena Schagen FEUILLETON Dan kunt u en ook ik bekijken, of u het werk aan kunt. Mevrouw Van Boot, denkt u er eens over na, bespreek het met uw man en laat u me maandag uw beslissing vernemen. Het is wel de be doeling, dat u daar terstond aan de slag gaat. Ik laat momenteel op de vierde ver dieping al kantoorruimte gereed maken. U kunt een van de meisjes van de type kamer krijgen als sekretaresse en krijgt verder de nodige assistenten. Ik zal er voor zorgen, dat er een wagen ter uwer beschikking is u hebt toch een rijbe wijs? Juist. Kortom: u kunt op alle me dewerking rekenen. En als u in de eerste dagen nog bepaalde details wilt weten, komt u naar mij toe; ik zal mijn sekre taresse zeggen dat u ten allen tijde kunt binnenkomen." Ria knikte. „Goed, meneer, ik zal het overwegen en bespreken met mijn man. Maandagmorgen hoort u mijn beslissing. En heel veel dank voor uw vertrouwen in mij. Ik dacht nog wel, dat ik kantine juffrouw zou worden." Van Wingerden keek haar verbaasd aan. „Kantinejuffrouw?" herhaalde hij „Ja. Meneer Kolenbrander zei: De kantinejuffrouw gaat trouwen; misschien kun je haar plaats wel innemenOf iets dergelijks." De man schoot in een lach. „Een grap je van m'n vriend Kolenbrander. Kom, mevrouw Van Boot, uw capaciteiten kun nen op een betere manier gehonoreerd worden. Tot maandag dan." Hoewel Erik niet bepaald enthousiast was, toen ze hem het plan van directeur Van Wingerden voorlegde en er aan toe voegde, dat ze er veel zin in had, wilde hij deze mooie promotie voor zijn vrouw niet torpederen en zei hij tenslotte geen bezwaar te hebben. Ze sloeg van pure blijdschap haar ar- men om zijn hals, kuste hem en zei: „Jij zult niets te kort komen, lieve man, daar zal ik wel voor zorgen. Je natje en je droogje en de rest.daar zal niets aan mankeeren." „Wat versta je onder die rest?" vroeg hij droog. Ze keken elkaar even aan, maar vrij wel meteen duwde ze hem in een stoel en sprong op z'n knieën. Met haar hoofd tegen het zijne, fluisterde ze: „Heb je ooit over me te klagen gehad, meneer gemaal?" HOOFDSTUK 16 Twee en een halve maand zetelde me vrouw Van Boot in het privékantoor van de afdeling textiel op de vierde ver dieping van het grote gebouw, toen haar officiële aanstelling als directrice volgde. Dat ging gepaard met een kleine plech tigheid in tegenwoordigheid van per soneelsleden van deze afdeling. Alleen vond Ria het spijtig, dat Erik er niet bij kon zijn, hij zat op dit moment in Mar seille en zou pas aan het eind van de week terugrijden naar huis. Van Win gerden feliciteerde haar met de bereikte resultaten, die ver boven de voorlopige voorzichtige raming lagen, waarbij hij duidelijk liet doorschemeren, dat dit niet in de laatste plaats te danken was aan de energieke leiding in deze nieuwe af deling. „Gaat u zo door, mevrouw Van Boot. Vanaf dit ogenblik kunt u zich be schouwen als lid van de direktie. Mijn collega Kolenbrander en ik hopen en re kenen op een vruchtbare samenwerking." Die avond bekeek ze het document, waarop haar aanstelling was geschreven. Ik verdien nu de helft meer in de maand dan Erik. Ik hoop dat hij er geen minder waardigheidscomplex van krijgt, want dan leg ik alsnog mijn functie neer, hoe prettig ik het werk ook vindt, want Erik blijft nummer één in mijn leven. Er is niets in de wereld, dat ik wil ruilen voor zijn liefde. Zelfs geen leidende functie op directeursniveau, zoals Van Winger den het noemt. Aan de ene kant voelde ze zich trots om het bereikte resultaat. Als gewone typiste ben ik indertijd begonnen en nu directrice. Ruim zeshonderd man perso neel waaronder drie directeui*en, en één van die drie ben ik. In elk geval kan ik zeggen, dat ik carrière heb gemaakt. Maar daar staat tegenover, dat de ver antwoordelijkheid, die ik bezit, wel eens griezelig aandoet. Als er ergens iets mis gaat, krijg ik er voor op m'n kop. Ik dien overal op te letten en al heb ik ver trouwde medewerkers, de uiteindelijke supervisie ligt in mijn handen. Volgende week zal ik er een morgen uit moeten breken om naar die fabriek in Neede te rijden. Want die kleurafwijkingen staan me niet aan. Het laatste geleverde is niet geheel volgens monster. Ik zal de teugels goed strak moeten houden. Laat ik dat in elk geval als stelregel nemen. De kranten publiceerden een verslagje van de plechtigheid met een foto van het nieuwe direktielid. Op een of andere ma nier hadden ze in haar verleden geneusd en opgeschreven, hoe haar loopbaan bij het Cargadoors en Expeditiebedrijf Van Wingerden Kolenbrander was begon nen. Met als bekroning deze promotie. Het kon niet anders, of er kwamen te lefonische en schriftelijke felicitaties, bloemen en bezoek. Kersberger en zijn vrouw kwemen met hun jongste zoon een avondje, gevolgd door Willem en Lientje. En op een avond, toen Erik nog altijd in Frankrijk zat, ging de bel en stond Felie voor de deur. Ria's ogen lichtten op. „Jeetje, Felie, wat vindt ik dat leuk. Kom verder, meid, heerlijk dat je er ook eens bent. Ik zet de bel af, maken we er samen een leuke avond van." „Heb je nog tijd om bezoek te ont vangen?" „Wat dacht je? Half zes is het „Schluss" hoor. Ik heb geen hekel aan werken, maar wel aan overwerken. Ove rigens, ik kan het binnen kantoortijd best af." „Daarom kom ik eigenlijk. Ik las het in de krant: mijn gelukwensen, Ria. Ik gun het je, zus; ik vindt het machtig fijn voor je." „Dank je, -wil je al koffie? Zeg, daar staan sigaretten..'.." Wat later zaten ze samen aan de kof fie. „Hoe is het thuis?" vroeg Ria. „Ik ben er in een eeuwige tijd niet geweest, maar jaik kom gewoon nergens toe. Het idiote is, dat nu ik een wagen heb van de zaak, ik nog minder ergens naar toe ga dan vroeger." „Als je eerst maar de normale gang hebt.... O ja, thuis is alles goed, denk ik. Ik was er veertien dagen geleden nog op een avond." „Was je er veertien. „O, dat weet je nog niet, hè? Ik zit op kamers. Met een vriendin, eigenlijk een collega van de zaak. Ik kan niet altijd thuisblijven. Het is wel fijn, hoor, maar tenslotte ben ik midden dertig en soms behandelt vader me nog of ik twintig ben en dat werd me te gek." „Ach ja, zo is hij nu eenmaal. Maar hij bedoelt het niet verkeerd." „Dat weet ik wel, Ria, maar ik hecht te veel aan m'n vrijheid om me te laten betuttelen." „Wat een woord!" lachte de gastvrouw. „Is 't ook in Smalbergen, die kamers?" „Ja. En Ria, er is nog iets. Op de duur komen jullie het toch te weten en daar om vertel ik het liever zelf. Ik heb weer omgang met een man." „Werkelijk?" Ria keek verbaasd op. „Ja. Daar zit je van te kijken, hè? De periode van „alle mannen de kouwe koorts" is al weer voorbij. Tenslotte kun je niet gaan generaliseren. Hij eh.... is een artiest." „Hè?" „Schilder; kunstschilder. Misschien heb je wel eens van hem gehoord; hij expo seert nog al eens: Bert Leenstra. Hij is een Fries, maar woont al enige jax*en in Smallenbei'gen." „Allewat leuk, zeg." Ria schoof wat dichterbij. „Vex-tel-es wat over hem... is-ie aardig?" „Hij is een interessante man, veelzijdig ontwikkeld. Hij graveert bijvoorbeeld ook. Spreekt vloeiend Frans, Duits en Engels. Hij heeft veel gereisd in zijn jonge jaren en dan schilderde hij, waar hij was. Op 't ogenblik is hij in Gouda; daar exposeert hij tot en met zaterdag. Ik kreeg vanmiddag nog een telefoontje van hem; hij heeft uitstekend vex-kocht. En denk maar niet, dat het armoede wordt op een koude zoldei'kamer, want hij is schatrijk en vx-eselijk slordig. Ik beheer al enige tijd zijn financiën en dat is maar goed ook, want soms probex-en ze wel eens hem te beduvelen en dat wil ik niet, daarvoor is hij een veel te fijne vent." „Zeg, kom eens op eexx zondag samen. Je maakt me nieuwsgierig!" Wordt vex-volgd. Heden werd zeer onverwacht van ons weg genomen onze geliefde en zorgzame man en vader Nicolaas Houterman (echtgenoot van Martha Heynsdijk), op de leeftijd van ruim 52 jaar. De Heer, die geen rekenschap geeft van Zijn daden, doe ons in Zijn wil berusten. Colijnsplaat: M. Houterman - Heynsdijk. Ursem: Lineke en Pim. Colijnsplaat: Nel en Adri. Anneke en Simon. Niek. Jos. Colijnsplaat, 3 april 1970. Havelaarstraat 9. De begrafenis heeft plaats gehad op maandag 6 april te Colijnsplaat. Met leedwezen geven we kennis van het plot seling overlijden op 3 april j.l. van onze secretaris-penningmeester, de heer N. Houterman. Gedurende vele jaren heeft hij op accurate wijze zijn taak vervuld en hebben we op een prettige en vriendschappelijke manier samen mogen werken. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering blijven voort leven. Namens de Vereniging ter bevorde ring van de verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders „NoordBeveland." S. J. Dees, voorz. Hierbij willen wij, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, allen hartelijk dank zeggen voor de mooie cadeau's, bloemen en felicitaties, die wij op ons 50-jarig huwelijksfeest hebben ontvangen. Op ons bedi'ijf te Kortgene, zowel als op dat te Kampei-land, is op het kantoor plaats voor Voor deze interessante banen met veel geva rieerd werk vragen wij meisjes met een MULO-opleiding die kunnen typen. Voor sollicitaties kunt u schrijven naar of contact opnemen met onze kantoren te Kort gene en Kamperland, resp. Tel. 01108 - 444 en Tel. 01107 - 339. Weekenddienst artsen Dit weekend doen dienst dokter Klein Wassink. tel. (01199) 3 04 en dokter 't Hart. tel. (01107) 3 38. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland APRIL hoogwater 11 zaterdag 5.33 17.55 12 zondag 6.20 18.47 13 maandag 7.21 19.53 14 dinsdag 8.33 21.08 15 woensdag 9.52 22.23 16 donderdag 11.09 23.31 17 vrijdag 12.11 voor zondag 12 april 1970. Ned. Herv. Kerk Colünsplaat 10 uur ds. Ytsma en 2.30 uur de eerw. heer Kraak. In beide diensten coll. alg. diakonale doeleinden. Ned. Ilerv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Alb. van den Ban en 2.30 uur ds. R. P. Ytsma. In beide diensten extra coll. alg. diakonale doeleinden. Ned. Herv. Kerk Kats 10.30 uur ds. Strating uit Goes. Ned. Herv. Kerk Kortgene 9 en 10.30 uur de heer Kooij van Leiden. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. G. A. Zuidam (bevest. nieuwe diaken en oppasdienst) en 2.30 uur ds. v. d. Ban. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. G. A. Zuidam (bevest. nieuwe ouderling). Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Homburg van Midaelbux-g. Geref. Kerk Colünsplaat 10 uur ds. Blokland, bed. H. A. en 2.30 uur ds. Schip pers van Amsterdam. Geref. Kerk Geersdük 10 uur ds. Schippers van Amsterdam en 2.30 uur ds. Hartholt van Oostkapelle. Geref. Kerk Wissenkerke 10.30 uur ds. Seegers van Goes, voorber. H. A. en 2.30 uur dienst te Geersdijk. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Colünsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. MIRLON-MIRLANA sokken, panty-nylons, kniekousen, nylons. Met zilverzegels. Sport - camping - textiel Kortgene, Tel. 01108 - 418 Wissenkerke, april 1970. Oostvoorstraat 12. W. J. Versluis. L. T. Versluis - Leendertse. Heden overleed in het ziekenhuis St- Joanna te Goes, onze geliefde broer, zwa ger en oom, de heer Marinus Schippers, in de ouderdom van bijna 76 jaar. Namens zuster, broer en verdere familie: C. P. Flikweert - de Regt. P. Flikweert. Kamperland, 9 april 1970. Veerweg 83. De begrafenis zal plaats hebben D.V. op maandag 13 april, des namiddags om 2 uur te Kamperland, vanaf het De Ca- sembroothuis. Voor de vele blijken van medeleven, ontvangen na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Anna de Korte, betuigen wij onze harte lijke dank. Ook namens mijn kinde ren, klein- en achterklein kinderen. J. D. Verburg. Kortgene, Kaai-oprit 1. Aan allen, die ons blijken van belangstelling be toonden bij ons 65-jarig huwelijksfeest, zeggen wij langs deze weg, mede na mens onze kinderen, heel hartelijk dank. M. de Regt. N. de Regt-Leendertse. Kamperland, april 1970. Deze week ontvingen wij onze nieuwe collectie badpakken bikini's zwembroeken o.a. Linda-Lu en andere merken. Vraag folder. Sport - camping - textiel Kortgene, Tel. 01108-418 Wij hebben een ruime sor- tetring in: luchtbedden stoeltjes camping-bedden camping-gaz slaapzak ken camping-matras sen enz. Sport - camping - textiel Kortgene, Tel. 01108-418 MAATCORSET Zitting te KORTGENE dins dag 14 april tussen 2—5 uur hotel „De Korenbeurs" Steunzolen naar maat ook op doktersadvies. Al le voetcorrectors in voor raad. Voetkundige advie zen worden gratis ver strekt Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkun dige Schoenreparatiebedr. v.h. van Unen, L. Vorst- straat 18, GOES. Gouden closed for evers. Vanaf 69.—. v.h. C. Harinck Juwelier Horloger Lange Vorststraat 35, Goes - Tel. 01100-6629. In het Pensiontehuis „Noord-Beveland" te Kortgene wordt gevraagd (INTERN). Inlichtingen en sollicitaties bij de directrice, Tel. 01108 - 3 52. ADMINISTRATIEKANTOOR vraagt Sollicitaties, hetzij schriftelijk of mondeling, aan ons kantoor, Hoofdstraat 23 te Kortgene, Tel. 01108 - 4 13. GEVRAAGD Aanmelden bij A. C. VAN HEE, Veerweg 34, Kamperland, Tel. 01107 3 16. VERLOVINGSRINGEN ontworpen voor moderne jonge mensen TANJA SONJA K. VRIEND Korte Kerkstr. 11, Goes, Telefoon 01100 - 85 05.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 2