1 0ED speelgoet 1 Mijn vrouw, mijn superieur ill 'tjonge groeit staag 't TICOHUIS I Predikbeurten vakantiebonnen HOBBYCENTRUM verkeerde jas Gezinsdienst FEUILLETON Op een morgen, toen ze koffie gehaald had en ze beiden even dronken en een sigaret rookten, zei de directeur: „Ria, Bep is een juweel; ze heeft ontzettend veel van jou weg en feeling voor haar werk. Bovendien is ze secuur. Toch span jij de kroon. Jammer, dat je getrouwd bent, kind „Dat is niet aardig, meneer. We zijn erg gelukkig'. „O, ik gun het je van harte, dat weet je wel. Maar dat is altijd het ongelukkige met vrouwelijk personeel: Net, als je helemaal aan ze gewend bent, nemen ze de kuierlatten en rennen ze met een of andere jongeman naar het stadhuis. „Nou, rennen Hij glimlachte. „Bep zal ik ook zo lang niet meer hebben; ze is verloofd. Geluk kig studeert haar aanstaande nog. Maar met een paar jaar zal ik wel weer een ander nodig hebben". „Zo lang Bep niet kan werken, blijf ik bij u, hoor. U kunt op me rekenen". „Wil je die geweldige man van je nog eens bedanken voor het feit, dat hij zo edelmoedig was om jou tijdelijk af te staan?". „Het gebeurt vanavond, meneer, zon der mankeren". „Dat is dat. En als de koffie op is, wil je dan een paar brieven opnemen? Om te beginnen die lui in Buenos Aires. Hun reclames worden niet geaccepteerd. Ik heb het rapport van onze agent daar doorgelezen; alles was in uitstekende conditie, toen het ontscheept werd. Sluit een afschrift van dat rapport er bij in. Ria. Mevrouw Van Boot had nu plotseling een druk leven. Als Erik thuis was, moest ze al vroeg zijn ontbijt gereed zetten, wanneer hij niet vroeg weg moest, vlug alles opruimen en dan als de wind naar kantoor. Tussen de middag had ze vijf kwartier en reed dan vlug naar huis om wat te eten en had ze net tijd om af te wassen, zodat ze 's avonds niet tegen de rommel opkeek. Maar 's avonds maakte ze zich niet druk, als Erik niet thuiskwam. Dan ging ze meestal de stad in, at wat in een restaurant en beperkte zich thuis het klaarmaken van een kop 20 door Lena Schagen koffie. Als ze zin had, stofte ze een beet je bij, maar het grote werk bleef nu lig gen tot de zaterdag, dan had ze tenmin ste ruimschoots tijd. Doch als Erik thuiskwam, moest ze meteen aan de slag voor het eten, want ze wilde niet, dat haar man tekort kwam Hij moet nummer één blijven in m'n le ven. Werken voor baas Kool is erg leuk, maar het komt toch altijd op het tweede plan. Toen ze na de eerste maand haar sala ris kreeg, zette ze grote ogen op bij het lezen van het totaalbedrag. Met het loon zakje in haar hand liep ze naar het pri- vékantoor, waar Kolenbrander net ge reed stond om naar huis te gaan. Ze leg de hem het strookje van de loonadminis tratie voor en zei: „Maar dat is toch veel te veel? Bijna de helft meer dan ik vroe ger bij u verdiende! Dat is vast een ver gissing Kolenbrander lachte fijntjes. „Mevrouw Van Boot, in bepaalde opzichten kunt u niet met uw tijd meekomen. We hebben sinds uw huwelijk een paar loonronden gehad. Dat is punt één. In de tweede plaats krijgt een noodhulp altijd een ho gere vergoeding. En ten derde heb ik persoonlijk uw salaris vastgesteld. Het enkele feit, dat u me terstond uit de pu ree hielp, is eigenlijk al duizend gulden waard". Hij schoof het strookje weer in het loonzakje en reikte het haar over. „Alstublieft, mevrouw, ons bedrijf weet waardevolle krachten te waarderen en drukt dit ook uit in cijfers". „Maar.... ik verdien bijna evenveel als mijn man. „Nou, nou, dat scheelt nog wel wat. Overigens, wat is daar op tegen? Ik ben van mening, dat u dit salaris waard bent en ik kan in dit opzicht geen tegenspraak dulden". Ria begon te lachen. „Dan zal ik het met zeer veel dank accepteren, meneer. Heel veel dank". Erik kwam die avond vrij laat thuis, maar Ria had nog een hartig hapje voor hem gereed staan. Ze omhelsden elkaar en gearmd gingen ze naar de kamer. Goedkeurend knikkend keek hij naar de heerlijkheden. „Om je eerlijk de waar heid te zeggen: ik lust best wat". „Ze schrok. „Zeg, zal ik er nog een paar eieren bij bakken? Een uitsmijter?" „Dotjeje brengt me in verleiding" Ze was al bij de keuken. „Vijf minu ten, schattebout. Ik maak gelijk koffie". Een poosje later, toen hij zat te eten, haalde ze het loonzakje te voorschijn, dat ze nog helemaal intact had gelaten. Ze schoof het naar hem toe. „M'n eerste loon", zei ze op nonchalante toon. Erik veegde zijn mond af en nam het bruine zakje op. „Is het toegestaan er in te kijken?" „Doe niet zo mal; je bent toch zeker mijn man?" Hij trok het strookje er uit en bestu deerde het, tot hij het eindbedrag zag. Even knipperde hij met zijn ogen, waar na hij de verdere inhoud er uit haalde en telde. „Bedoel je, dat je dit per maand verdient?" Ze knikte, genietend van dit moment. „Valt niet tegen, hè?" „Alle mensen, Ria, nooit geweten, dat privésecretaressen zoveel verdienden. Je bent nauwelijks honderd gulden onder mij." Ze leunde achterover in de bank. „Ja ik vraag me nu af, waarom ik eigenlijk getrouwd ben. Ik heb helemaal geen man nodig, ik kan immers ruimschoots m'n eigen kostje verdienen en genoeg over houden?" Erik kneep een oog dicht. „Wat zei je? Heb je geen man nodig?" Ria ging verder met haar spelletje. „Welneeik had nooit moeten trou wen. Wat heb ik eigenlijk aan een man? Je moet hem maar te hooi en te gras terwille zijn en Hij kwam met een ruk overeind en sprong naast haar op de bank, waar hij haar met beide armen omvatte. „Dat meen je niet, klein duiveltjeje bent maar wat blij, als je mannetje er 's a- vonds is Bovendien verbeelden ze zich ook heel wat en denken, dat ze onmisbaar zijn „Ria, ik geef je zo meteen een pak slaag. „Bovendien zijn ze van nature een bruut, want als ze het met woorden niet kunnen winnen, willen ze dadelijk ge weld gebruiken.Erik.wat doe je nu.... indioot, denk om die lamp.... je maakt me duizelig. Hij had haar van de bank afgetild en nu lag ze hoog in zijn sterke armen. Hij keek haar lachend aan. „En jij maakt me gek met je plagerijtjes, heerlijke vrouw," zei hij zacht. „Kom, ik zal je bewijzen dat je niet buiten me kunt dat je het maar wat fijn vindt, mij te hebben en te kunnen bedillen, wanneer je daar eens zin in hebten „Erikje hebt je eieren nog niet eens op.ze worden koud. „Scheelt me niets.... Dotje.... ik houd verschrikkelijk veel van je...." Hoofdstuk 15. Drie en een halve maand werkte Ria van Boot als plaatsvervangend sekreta- resse bij direkteur Kolenbrander, toen haar baas op een morgen zei: „Bep is weer thuis, ik heb gisteravond een tele foontje gehad en heb haar bezocht. Ze loopt nog wat stijf, maar het komt weer helemaal goed. Met een dag of veertien zal ze wel beginnen. Misschien voorlopig voor halve dagen. Wat een geluk, dat ik jou al die tijd had, Ria. Maar binnenkort is je taak hier weer ten einde, hoor. Ben je weer helemaal eigen baas." De vrouw knikte enkel, maar ze kreeg een beklemd gevoel. Ja, ik wist het, dat dit werk maar voor tijdelijk was. Geluk kig maar voor Bep, dat ze weer zo goed als beter is. Met een maandje is het voor mij afgelopen. En dan? Kan ik weer thuis zitten koekeloeren. Ik wou wel, dat ik kon blijven. Desnoods als gewone typiste. Maar thuis zei ze niets en Erik, die het ontzettend druk had en soms maar één keer in de week buiten de weekein- Met deze zinspreuk kondigde Sporthuis Imanse te Middelburg, in welke firma sinds kort ook de zoon, de heer W. Imanse is opgenomen, op vrijdag 20 maart de ingebruikneming aan, van het pand Lange Delft 7, waarin voorheen Simon de Wit gevestigd was en dat recht tegen over de reeds bestaande zaak van ge noemde firma is gelegen. Na reeds verschillende malen in het sinds jaren bestaande pand in de Lange Delft te hebben verbouwd en uitgebreid, was de ruimte, met name voor de grote sortering camping-artikelen, daar te klein geworden. In korte tijd is nu de ruimte in het tegenover gelegen pand geschikt gemaakt om de gehele camping-afdeling van Sporthuis Imanse onder te brengen. En wel dusdanig, dat het huidige, rijke aan bod op dit terrein zeer overzichtelijk kan worden uitgestald. In deze nieuwe vestiging vindt men alles op het gebied van de sportieve vrije-tijds-besteding, dat maar iets met camping, e.d. te ma den 's avonds thuiskwam, vroeg er ook niet naar. Een week later kwam Bep éven aan wippen. De vrouwen groetten elkaar hartelijk, want Ria had het meisje inder tijd ingewerkt, kort voor haar huwelijk. Bij het afscheid zei Bep: „Volgende week ga ik weer fijn beginnen. Ria. Maar en kel 's morgens. Jij blijft dan toch 's middags nog, hè?" Veertien dagen later bemerkte Erik, dat er veranderingen waren. Hij was diep in de nacht thuisgekomen uit Hamburg en hoewel hij 's middags weer in Rot terdam moest zijn, bleef hij uitslapen. Des te groter was zijn verbazing, toen hij de stofzuiger hoorde. Hij keek op het wekkerklokje en constateerde, dat het half elf was. In een wip was hij uit bed en liep naar de kamer, waar hij in de deuropening bleef staan. „Hoe komt het, dat je thuis bent? Ben je soms niet lekker?" „Waarom zou ik me niet lekker voe len? Dan bleef ik wel in bed." „Moet je niet werken?" „Bep is weer beter en werkt sinds vorige week halve dagen: 's morgens. Ik werk van half twee tot half zes. Over veertien dagen is het voor mij afgelo pen." (Wordt vervolgd). ken heeft. Vanaf een grote luxueuze bungalowtent tot en met een bescheiden sheltertje. Van de fraaiste tuinmeubels tot en met een eenvoudige strandstoel. Kortom alles wat men zich op dit gebied wensen kan, is zeer royaal voor het pu bliek te bezichtigen in 2 achter elkaar gelegen grote ruimtes, waar belangstel lenden alles ongestoord kunnen bekijken. Wisselend naar de seizoenen zullen deze showruimten als één grote toonzaal voor kampeer-artikelen of gezelschaps spelen worden gebruikt. Reeds zeer velen zijn op de openings dag, de daarop volgende kijkavond en de volgende dagen een kijkje komen ne men. Als de komende weken de nieuwe lente ertoe noodt erop uit te trekken en de nodige aanschaffingen daarvoor ge wenst zijn, zullen ongetwijfeld nog zeer velen van deze unieke gelegenheid ge bruik maken zich over alles op sport gebied hier te komen oriënteren. Temidden van de belangstellenden ga ven de vele bloemstukken en geschenken op de openingsdag van deze nieuwe ver koopruimte van Sporthuis Imanse een zeer feestelijk aanzien. Wij wensen de firma Imanse met deze nieuwe loot aan de oude stam in dubbel opzicht heel veel succes toe. LANGE DELFT 32 MIDDELBURG TELEFOON 01180 - 40 34 Weekenddienst artsen Dit weekend doen dienst dokter Klein Wassink, tel. (01199) 3 04 en dokter 't Hart. tel. (01107) 3 38. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland Maart/april hoogwater 28 zaterdag 5.19 17.42 29 zondag 6.03 18.29 30 maandag 7.01 19.34 31 dinsdag 8.18 20.57 1 woensdag 9.52 22.35 2 donderdag 11.23 3 vrijdag 0.00 12.37 voor zondag 29 maart 1970. Ned. Herv. Kerk Colynsplaat 10 uur ds. Ytsma (interk. Paasdienst) en 2.30 uur ds. Ytsma (H. Doop, mmv koor). Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Alb. van den Ban en 5 uur ds. Alb. van den Ban (mmv Soli Deo Gloria) In beide diensten Paascoll. Ned. Herv. Kerk Kats 2.30 uur ds. Kwast uit Vlis- singen (H. Avondmaal). Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes en 7 uur n.m. Gezinsdienst, voorgan ger majoor F. Zuidema v. h. Leger des Heils (mmv EMM, Herv. Kerkkoor en zondags school). Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. G. A. Zuidam en 2.30 uur ds. Blokland (beide gecombineerd). Ned. Herv. Kerk Geersdük 10 uur ds. Blokland en 2.30 uur ds. Kwakkelstein (ge- comb. in de Geref. Kerk). Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Poelman. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Ytsma en 4 uur ds. Blokland. Geref. Kerk Geersdük 10 uur ds. Blokland en 2.30 uur ds. Kwakkelstein, Goes. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Zuidam en 2.30 uur ds. Blokland. Geref. Gem. Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem. Colünsplaat 10 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Maandag 30 maart 1970. 10 uur ds. Van de Poel van Yerseke (H. D. en bev. leden) Donderdag 2 april 1970. 7.30 uur ds. A. Vergunst van Rotterdam .tijdrede. Voor de vele blijken van belangstelling bij onze 50- jarige echtvereniging on dervonden, betuigen wij, mede namens onze kinde ren, onze hartelijke dank. J. Schrier. L. Schrier - de Wild. Kats, maart 1970. Voor uw bewijs van deel neming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoe der Jacoba Cornelia Leendertse (geboren Maris), betuigen wij u onze har telijke dank. Uit aller naam, Familie Leendertse. Kamperland, maart 1970. Hartelijk danken wij u voor uw blijk van mede leven, ontvangen bij het overlijden van onze ge liefde vader Jan Vermeule. Inzonderheid dank aan dokter 'tHart en zuster Spangier voor de liefde volle hulp aan hem be wezen. J. Vermeule. W. Vermeule. Kamperland, maart 1970. Oosthavendijk 25. Zaterdag 4 april van 3 tot 4 uur inleveren van voor de bouwvakken, 25 dagzegels, bij Ant. Koole. GEVRAAGD voor het seizoen 2 ijsverkopers voor ijswagen op Noord- Beveland. Pers. boven 65 jaar geen bezwaar. C. A. v. Boven, Prov- weg 35, Geersdijk, Tel. 01108 - 3 58. ix—:— A-s. dinsdag 31 maart 1970 hopen D.V. onze geliefde ouders en grootouders W. J. Versluis en L. T. Versluis - Leendertse hun gouden bruiloft te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Wissenkerke, Oostvoorstraat 12. Gelegenheid tot feliciteren dinsdag 31 maart van 16 tot 17.30 uur in hotel „Kamperduin" De Banjaard te Kamperland. Heden ontsliep in het Pensiontehuis „Noord- Beveland" in de hope des eeuwigen levens, onze innig geliefde en zorgzame moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder Elizabeth Hugorina Heijboer (wed. van Jan Cornelis Luijk), in de ouderdom van 85 jaar. Haar diepbedroefde kinderen, klein en achterkleinkinderen. Kamperland: J. Luijk - Louisse. Wissenkerke: N. G. Zuijdweg - Luijk. Colijnsplaat: G. A. van de Zande - Luijk. A. van de Zande. J. A. Luijk. W. M. A. Luijk - Dieleman. Kamperland: W. J. Luijk. Kortgene: J. E. van Maldegem - Luijk. J. J. van Maldegem. Klein- en achterkleinkinderen. Kortgene, 21 maart 1970. Pensiontehuis „Noord-Beveland". De begrafenis heeft plaats gehad op dinsdag 24 maart, des namiddags om 2 uur te Kam perland, vanaf het Pensiontehuis, Kortgene. Veerweg 65 Kamperland Heeft nog enkele speciale aanbiedingen. Profiteert daar deze week nog van. Uw SPECIAALZAAK voor de doe-het-zelvers, o.a. verf, behang, glas, kasten, platen, ijzerwa ren, gereedschap. Specialiteit: formica-keukens met stalen blad. Prijs: 410. Wie heeft er een op de bejaardenbijeen komst te Wissenkerke meegenomen? Gaarne be richt aan J. Breas te Kats. Bezoekt zaterdag 28 mrt. de voetbalwedstrijden te Kamperland; Bevelanders 1 Hawks F.C. Britwell Bevelanders 2 Liverpool F.C. Londen Aanvang 2 uur. Eerste Paasdag in de Ned. Herv. Kerk te Kortgene. Voorganger: majoor F. Zuidema van het Leger des Heils. Medewerkenden: de mu- ziekver. E.M.M., het Herv. Kerkkoor en de zondags school. Muzikale leiding: de heer F. Smit. Aanvang 7.00 uur.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1970 | | pagina 2